Results 1 to 15 of 15

Thread: Uzrok najnovijeg nasilja na Kosovu

  1. #1
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zemlja dembelija
    Posts
    16
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Uzrok najnovijeg nasilja na Kosovu

    "Albanci iz Pe?i zapalili su ku?e troje Srba povratnika u Belom Polju, saopštili su Beti Srbi povratnici u tom selu kraj Pe?i. Njih tridesetak zaklon je trenutno pronašlo u crkvi u centru sela, a me?u njima su i lica koja organizuju povratak Srba. Italijanski vojnici iz sastava Kfora obezbe?uju crkvu, ali grupe Albanaca i preko njih kamenuju crkvu. (Beta)".

    Povratnici Serbi. To je ono sto Sciptarima smeta. Taman ik se rijesili kad ono eto ik nazad. Jasno ka slika da je sve veci povratak izbjeglih ono sto bode oci. Zacas se isplanira povod za nasilje. Ovi puta djeca sto se udavise. Eto je i Rugoba iskoristijo priliku da bas sade jopet zatrazi nezavisno Kosovo. Nista ne cudi od njik. No cudi da su se navadili i na one kojima ljubise guzicu do juce.
    Ovo sto se desava u Bijogradu i u Nisu sa spaljivanjima dzamija ne sluzi na cast Serbiji. Sramota.

  2. #2
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Rebellion Area
    Posts
    4,209
    Thanks Thanks Given 
    19
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Cijelome svijetu ne ide na cast sta je uradio na Kosovo pa se niko ne uzbudjuje, a sto bi onda Srbi?

    A uzroci su etnicko ciscenje.

  3. #3
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    i Crna i Gora`
    Posts
    5
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Tacno
    Urnisalo se...

  4. #4
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    S & Montenegro-Russia
    Posts
    142
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ...ovo je samo segment x posto zaista ne znamo koliko ih je bilo od 1945 u istjerivanju srpskog naroda s Kosmeta.Ovo ce izazvati talas izbjeglica s Kosmeta od nekoliko hiljada Srba sve dok ne ostane mozda 0.00001% Srba...

  5. #5
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    S & Montenegro-Russia
    Posts
    142
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    uzrok je dalje osvajanje teritorija jer im bode oci slobodna teritorija pod kontrolom Srba od oko 2,500 km2 i oko 150.000-200.000 Srba!

    A KFOR kao okupatore dozivljavaju i Srbi i Albanci!

  6. #6
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    141
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Cijelome svijetu ne ide na cast sta je uradio na Kosovo pa se niko ne uzbudjuje, a sto bi onda Srbi?
    sh0cker

    Znaci li ovo da ti opravdavas paljenja i rusenja u Beogradu i Nisu?

  7. #7
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Rebellion Area
    Posts
    4,209
    Thanks Thanks Given 
    19
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Blago sam naklonjen i potpuno razumijem.
    A sto se tebe tice, idi na neki siptarski sajt pa ih tamo brani, odje podrsku u tome neces nac, u ovolkom etnickom ciscenju ti si nasao nekog da branis, ajde bjezi.

  8. #8
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    141
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ako nijesi na praskove onda i pocni uzimat.
    Ono sto ja branim je civilizacija.A vidim da si moderator.Rjecnik u ruke pronadji se.Ime je znak- zabludjeno su vjerovali latini.

  9. #9
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Holland
    Posts
    842
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by sh0cker
    Blago sam naklonjen i potpuno razumijem.
    Poznato je.Ne treba da javno priznajes.
    Ja sam protivnik i osudjujem takva nedjela.
    A nema se sta u tome razumjeti.
    Sami Crnogorci, i niko vise, odlucice slobodno, zakonskim putem, o buducnosti Crne Gore, koja ce, uvjeren sam, biti dostojna svoje proslosti

  10. #10
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Rebellion Area
    Posts
    4,209
    Thanks Thanks Given 
    19
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    @Rolex: To sto sam ja moderator nema veze sa mojim osjecanjima. I nece me sprijecit da kazem sto mislim, makar bilo i pogresno. Ne znam sto je cudno. Vise me brine to da se odje danas pojavilo 5 likova koji mi osudjuju spaljivanje 2 dzamije, a cute o spaljivanju 50 kuca, manastira, episkopija..

    @MK_NL: Ja stvarno nisam postao emancipovani stranac preko noci, da "osudjujem" kao sto vi radite. I opste je poznato sto ja mislim, i zapitaj se dobro koga ti danas branis, a ako ne nadjes odgovor dacu ti ga ja.

  11. #11
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Holland
    Posts
    842
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    To sto si moderator bi trebalo ako nista drugo da ti je opomena da stradalu djecu druge nacionalnosti ne nazivas majmunima koji nijesu naucili da plivaju.
    Nije tacno to sto pises da cutim o dogadjajima na kosovu.ali izgleda da se lazima moras vaditi i objasniti ono sto se ne moze objasniti.
    Koga ja branim???
    Hvala tvoja objasnjenja u tvojim moderatorskim zargonima mi nijesu potrebna.
    Sami Crnogorci, i niko vise, odlucice slobodno, zakonskim putem, o buducnosti Crne Gore, koja ce, uvjeren sam, biti dostojna svoje proslosti

  12. #12
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Rebellion Area
    Posts
    4,209
    Thanks Thanks Given 
    19
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Sto bi mene neko opominjao za udavljenu djecu koja su utopljena sa Albanske strane kako je saopstio UN izaslanik (zaboravih mu ime).

    I ajde ti, samo naprijed, 2 djece je vaznije no cijelo Kosovo, i svi ljudi od tamo. Tebi kao da su BBC, ukljucili kad si se rodio

    Treba dobro osudit ljude koji su zapalili dzamije jer su etnicki ocisceni, zapaljeni im manastiri i samo sto nisu pobijeni popovi i monasi, kao i ostali zitelji i povrh svega oduzeta zemlja. To je onako veoma objektivno, misljenje, iz dana u dan se navikavam na taj emancipovani nacin razmisljanja, mozda se mi i promijenimo, kao Ameri budemo vrlo vrlo demokratski nastrojeni, i kad nas neko napada mi cemo to fino razgovorom da rijesimo.. Haha

    A Rugova ce da nam "zavrsi" mir na Kosovo, a posle ako im se prohtje u Crnu Goru, naravno u dogovoru sa Hasijem Tacijem, koji je nevin, nego ga ludi Srbi i Crnogorci smatraju ubicom i vodjom OVK.

  13. #13
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Holland
    Posts
    842
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by sh0cker
    Sto bi mene neko opominjao za udavljenu djecu koja su utopljena sa Albanske strane kako je saopstio UN izaslanik (zaboravih mu ime).
    Zato sto si tu djecu nazvao majmunima koji neznaju da plivaju.
    Sami Crnogorci, i niko vise, odlucice slobodno, zakonskim putem, o buducnosti Crne Gore, koja ce, uvjeren sam, biti dostojna svoje proslosti

  14. #14
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    141
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    To sto si moderator obavezuje te na nepristrasnost ,ne uzimanje strana.
    Zlocin ne opravdava zlocin.Drustvena zbivanja ne funkcionisu po principu spojenih sudova.Taj domorodacki nacin razmisljanja u modernom svijetu ,moderatore, je prevazidjen i zakonom potisnut.
    Jedno istrazivanje domorodaca u Africi pokazalo je njihovo shvatanje dora i zla:
    *dobro je kad mi popalimo drugima selo i otmemo njihove zene

    *zlo je kad drugi popale nase selo i otmu nase zene

    Vjerovatno bi ti imao razumijevanja za jedne od njih.

  15. #15
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,690
    Thanks Thanks Given 
    20
    Thanks Thanks Received 
    550
    Thanked in
    257 Posts

    Default

    Kome su ovde sta kriva djeca koja su se udavila? Cak i ako onaj mali koji je prezivio laze da su ih Srbi nacerali u rijeku - treba metak u celo onima koji su ga nagovorili da laze, ne njemu.

    Nego, ima li ko ideju sta bi srbijanske vlasti trebale cinjet s Kosovom? Izgleda da KFOR i UNMIK ne rade svoj posao...da li je moguce diplomatskim - politickim pritiskom povecati bezbijednost Srba na Kosovu, ili ce, uprkos svemu, oni biti, kao i do sad, prepusteni sami sebi, sve dok ih jedino KFOR "stiti"? Eto, nisam Srbin, al mi je tesko da gledam da malobrojni Srbi na Kosovu ne mogu da racunaju ni na kakvu pomoc, da su sami protiv ratobornih Albanaca...

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •