Page 1 of 4 1234 LastLast
Results 1 to 25 of 98

Thread: Razlike izmedju Kurana i Biblije

  1. #1
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Vavilon - Podgorica
    Posts
    2,357
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Question Razlike izmedju Kurana i Biblije

    Kuran i Biblija su dvije dosta slicne knjige,ali naravno postoji odredjeni broj razlika.Mnogi ne znaju nista o ovim knjigama i ne slute koliko su one bliske.Kao dokaz navedenoj tvrdnji dovoljno je da otvorite Bibliju i procitate 12 stranicu na kojoj Bog daje "vjecan zavjet" Avramu pa kaze:a ovo je zavjet moj izmedju mene i vas i sjemena tvojega nakon tebe,koji cete drzati:da se obrezuje izmedju vas sve muskinje.A neobrezano musko,kojemu se neobreze okrajak tijela njegova,da se istrijebi iz naroda svojega,jer pokvari zavjet moj.Na 89 stranici u Bibliji glava 11 mozete procitati kako Bog govori Mojsiju i Aronu da nesmiju jesti svinjsko meso, pa kaze:svinja, jer ima papke razdvojene ali ne preziva;necista da vam je.Kuran kao knjiga je nastao iz razloga jer se smatra da su u Bibliju ubacene odredjene recenice koje Bog nije izgovorio tj. da su izbacene odredjene recenice koje je Bog rekao.Kao jedna od najbitnijih razlika izmedju ove dvije knjige je to sto po Kuranu, Isus Hrist(Isau) nije zakacen na krst vec se kaze:to se vama samo pricinilo.Smatra se da je Bog podigao Isusa Hrista u nebo a osoba koja je zakacena na krst je neko drugi ko je imao identican Isusov izgled.Preporucio bih vam da procitate knjigu "Evandjelje po Barnabi" ukoliko uspijete da dodjete do nje.Barnaba je bio jedan od 12 Isusovih apostola i naravno zapisivao je sve sto je Isus govorio.Ta knjiga je zabranjena od strane crkve a nastala je prije Biblije.Knjiga Evandjelje po Barnabi je otkrivena prije nekih dvadesetak godina i nadjena je na grudima Barnabe nakon sto su mu otkopali grob.U toj knjizi mozete procitati kako Isus najavljuje smak svijeta i opisuje ga kakav ce da bude i koliko ce da traje kao i mnogo toga drugog.Zainteresovani mogu da se jave na moju E-mail adresu kako bih vam isfotokopirao ovu knjigu.Reci cu jos dosta toga o ovoj temi nakon sto procitam vase komentare.
    Last edited by Mabus; 28-07-05 at 10:35.

  2. #2
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Banja Luka
    Posts
    190
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Bibliju sam procitala...al ta knjiga o kojoj pricas me zanima...da li postoji mogucnost da se negde nabavi?

  3. #3
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Vavilon - Podgorica
    Posts
    2,357
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Samim tim sto je zabranjena tesko je i doci do nje.Ako budes dolazila u Podgoricu ili prolazila kroz Podgoricu javi mi i ja cu ti dati fotokopiju.Inace to je najbolja knjiga koju sam u zivotu procitao!

  4. #4
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Banja Luka
    Posts
    190
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mabus
    Samim tim sto je zabranjena tesko je i doci do nje.Ako budes dolazila u Podgoricu ili prolazila kroz Podgoricu javi mi i ja cu ti dati fotokopiju.Inace to je najbolja knjiga koju sam u zivotu procitao!
    A sta mislis da mi posaljes postom?Platicu nije bitno koliko

  5. #5
    Join Date
    Apr 2005
    Posts
    320
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

  6. #6
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Republika Zabjelo
    Posts
    114
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Mogu li Kuran i Biblija biti dvije Bozije knjige?
    Može samo jedna biti prava Božija riječ a druga nije od Boga.

    -------------------------------------------------------------------------

    Uporedženje Kurana i Biblije možete naći na njemačkom jeziku na sledeći link:
    (Powerpoint-prezentacija)

    1. dio
    http://www.sermon-online.de/search.p...egory=0&play=0

    2. dio
    http://www.sermon-online.de/search.p...egory=0&play=0

    --------------------------------------------------------------------------

    Knjige o Islamu (lične preporuke):

    Tu se može naci diskusija uostalom između Josh McDowell i Ahmed Deedat, musliman Deedat na kraju u toj diskusiji je totalno poražen.

    Islam Debate (engleski)
    http://www.amazon.com/exec/obidos/tg...books&n=507846

    Islam auf dem Prüfstand (njemački)
    http://www.amazon.de/exec/obidos/ASI...879363-7803739

    http://www.amazon.de/exec/obidos/ASI...879363-7803739
    Islam ohne Schleier (njemački)
    Prof. Dr. Ergün M. Caner, Prof. Dr. Emir F. Caner

    http://www.amazon.com/exec/obidos/tg...books&n=507846
    Unveiling Islam: An Insider's Look at Muslim Life and Beliefs (engleski)
    Prof. Dr. Ergün M. Caner, Prof. Dr. Emir F. Caner

    -------------------------------------------------------------------------

    Internet stranice:

    http://www.islam-christianity.net/
    stranica bivsih muslimana koji su primili Hrista Spasitelja
    ima dosta pdf-knjiga na engleskom koje se mogu besplatno skinuti.

    http://www.islameyat.com/
    stranica bivsih muslimana koji su primili hrista
    dosta informacija na arapskom i engleskom jeziku

    http://www.bible-koran.com/
    Koja je knjiga od Boga? Biblija ili Kuran.
    Informacije na njemačkom i engleskom jeziku

    http://bitflow.dyndns.org/german/Unk..._Und_Bibel.pdf
    upoređenje Biblije ili Kurana u pdf formatu
    na njemačkom jeziku

    http://www.ways-of-christ.com/hr/hr8.htm#_Toc3
    Isus Spasitelj i islam
    na hrvatskom jeziku

    http://www.bible.ca/islam/islam-koran-bible.htm
    Više informacija o kuranu
    na engleskom jeziku

    http://answering-islam.de/index.php (njemački)
    http://answering-islam.org.uk/ (engleski)
    rudnik informacija bivših muslimana

    http://www.chick.com/reading/tracts/1526/1526_01.asp
    Alah nije imao sina


    puno pozdrava
    Vuksanovic

  7. #7
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Vavilon - Podgorica
    Posts
    2,357
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    To majstore,hvala na ostavljenoj adresi!Dakle na adresi http://www.quranm.multicom.ba/barnaba/b1.htm mozete procitati knjigu koja je zabranjena od strane Vatikana,knjiga koja je nastala prije Biblije u kojoj se nalaze Isusove rijeci koje je njegov Apostol Barnaba zapisivao.Otkrite zasto je zabranjena od strane Crkve!!!

  8. #8
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Vavilon - Podgorica
    Posts
    2,357
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Dobro Vuksanovicu.Nadji mi bar nesto iz Kurana,ili ti ili bilo koji ekspert,nesto sto je nelogicno.Kad si vec toliki vjernik,ti i tvoji strucnjaci sa internet sajtova, jeste li obrezani ili pobijate Bozije rijeci koje je Bog izrekao Avramu na 12 stranici Biblije.Nadji mi nesto sa tih intrernet sajtova pa pobi ovu moju tvrdnju!
    Last edited by Mabus; 29-07-05 at 12:25.

  9. #9
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Republika Zabjelo
    Posts
    114
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Jevađelje po Barnabi

    Jevađelje po Barnabi je nastalo najranije u 14. vijeku i najkasnije u 16. vijeku. To je sa naučne strane već potvrđeno. Postoje više teorija o tome da li je napisano u Španiji u vrijeme okupacije od Maura ili u Turskoj.

    Koji su ključni elementi u pismo od Barnabe?
    - Ne priznanje da je Isus razapet na krst, nego Juda
    - Ne priznanje da je Isus Bog
    - Ne priznanje da je Isus vaskrso
    - Isus priznaje Muhameda većeg od sebe

    Zanimljivije je pitanje zašto je to pismo 1500 godina poslije Hrista napisano?
    - Postoji teorija da je jedan Španac koji je prešao u Islam zbog Španske inkvizicije napisao pismo što bi potvrdilo da pismo dolazi iz tog regiona.

    Ko ima koristi od toga?
    - Jasno je da najveću korist od toga imaju Islam i svi koji se bore protiv Hrista Boga. Ma da se pismo od Barnabe krši i sa Kuranom.

    Geografske i istorijske neistine:
    - U B.-pismu pise da Nazaret leži na jednom jezeru. Ali Nazaret leži na jednoj planini.
    - U B.-pismu pise da se Isus penje od jezera Genazeret na Kapernaun. Problem je što Kapernaun nije kod jezera Genazeret.
    - U B.-pismu pise da je Iusu ušao u jedan brod i odplovio do Jerusalima. Problem je da Jerusalim nije na vodi, nego unutar zemlje.
    - U B.-pismu pise da mjesto Nivin u blizini srednjeg mora. Problem je što je Nivin na rijeci Tigrisu unutar zemlje.
    - Datiranje Isusovog rođenja u B.-pismu ne odgovaraju vremenu vladavine Pilatusa, Ananiasa i Kaifasa koje su istorično potvrđenja.
    - U B.-pismu pise da je 600.000 rimskih vojnika bilo u Palestini. Problem je da toliko vojnika u prvom stoljeću skoro nije bilo ni u rimskom carstvu, a pogotovo ne u Palestini.
    - U B.-pismu pise o 17.000 farizeja u vrijeme Staroga Zavjeta. Vjerska partija farizeja je tek nastala 100 g. poslije Hrista, znači u periodu Novoga Zavjeta.

    Zaključak:
    - Pismo nije od Barnabe posto Barnaba nije napunijo 1500 godina :idea:
    - Pismo od Barnabe je suprotno od svih četiri jevađelja i pompletne Biblije. (znači ili je kompletna Biblija falsifikat (Stari i Novi zavjet) ili pismo od Barnabe)
    - Pismo od Barnabe zadrži geografske i istorijske neistine time taj dokumenat nema nikakve vrijednosti jer je dokazana njena neistina.

    Pored muhameda ima i drugih poznatih osoba (Joseph Smith - Book of Mormon) koji su od jednog Anđela primili dodatke Božije riječi.

    Ali na sve to upozorava Biblija već 500 godina prije nego što je Muhamed došao i 1800 godina prije Smith-a.

    (Novi Zavjet)

    Galaćanima 1,
    6 Čudim se da se od Onoga koji vas je Hristovom milošću pozvao tako brzo okrećete nekom drugačijem evanđelju, 7 koje to, u stvari, i nije. Ima samo nekih koji vas zbunjuju i koji hoće da iskrive Hristovo evanđelje. 8 Ali, čak kada bismo vam mi, ILI KADA BI VAM ANĐEO SA NEBA PROPOVEDAO EVANĐELJE RAZLIČITO OD ONOG KOJE SMO VAM MI PROPOVEDALI, NEKA BUDE PROKLET. 9 Kao što smo već rekli, i sada opet kažem: ako vam neko propoveda evanđelje različito od onog koje ste primili, neka je proklet.

    Otkrivenje 22,
    18 Upozoravam svakog ko sluša proročke reči ove knjige: ko im nešto doda, njemu će Bog dodati pošasti opisane u ovoj knjizi; 19 i ko oduzme nešto od reči ove knjige, njemu će Bog oduzeti njegov deo od drveta života i od svetog grada koji su opisani u ovoj knjizi.

    sve najbolje
    Vuksanovic

  10. #10
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Republika Zabjelo
    Posts
    114
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mabus
    To majstore,hvala na ostavljenoj adresi!Dakle na adresi http://www.quranm.multicom.ba/barnaba/b1.htm mozete procitati knjigu koja je zabranjena od strane Vatikana,knjiga koja je nastala prije Biblije u kojoj se nalaze Isusove rijeci koje je njegov Apostol Barnaba zapisivao.Otkrite zasto je zabranjena od strane Crkve!!!
    Ta knjiga uopšte nije zabranjena, možeš je naći u svakoj knjižari (kao dokaz o mom predhodnom postu).

    Ali si nas mnogo uplašio sa tvojim linkom

    pozdrav Vuksanović

  11. #11
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Republika Zabjelo
    Posts
    114
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mabus
    Dobro Vuksanovicu.Nadji mi bar nesto iz Kurana,ili ti ili bilo koji ekspert,nesto sto je nelogicno.Kad si vec toliki vjernik,ti i tvoji strucnjaci sa internet sajtova, jeste li obrezani ili pobijate Bozije rijeci koje je Bog izrekao Avramu na 12 stranici Biblije.Nadji mi nesto sa tih intrernet sajtova pa pobi ovu moju tvrdnju!
    Naveo sam ti Powerpoint prezentaciju koja ima jedno 300 stranica. Upoređenje Bibilje i Kurana. Prezentacija ima toliko stranica pošto ima dosta šta je nelogično. Ja ću to prevesti na naš jezik kada budem imao vremena, pa ću ti sigurno ostaviti link.

    Upoređenje i nelogičnost možeš naći i na internet stranicu:
    http://www.bible-koran.com/

    Knjiga Islam Debate (engleski) je u stvari najbolja knjiga koja na kraju ima diskusiju izmedju Deedata i McDowell-a.
    Tu ćeš naći sve odgovore koje tražiš:
    http://www.amazon.com/exec/obidos/tg...books&n=507846

    Molim te navedi mi tačno onaj stih iz Biblije da bi provjerio na šta tačno misliš?

    pozdrav Vuksanovic

  12. #12
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Ja ne nalazim nelogicnosti u quranu i bibliji koliko u ljudima koji ih tumace.

    Kao kod vas dvojice. Kao prvo kakve veze ima navedeno jevandjelje sa kuranom? Taj spis nije dio kurana. Da govorish o svetim spisima tad bih razumio ovako ne razumijem. Kao drugo kakve veze imaju istorijske nebuloze sa svim ovim?
    Last edited by Ego_and_his_own; 29-07-05 at 14:36.

  13. #13
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Vavilon - Podgorica
    Posts
    2,357
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Objasni mi Vuksanovicu kako to da u Bibliji na 12 stranici Bog daje Avramu vjecan zavjet da se svi poslije njega moraju obrezivati i zbog cega ne postujete taj zavjet?Slazem se da je jedna knjiga istinita,ali te ne shvatam kako mozes Isusa Hrista nazivati Bogom?Kako moze biti Bog neko ko je stvoren od Boga?Kako onda objasnjavas rijeci koje je izrekao Isus Hrist kada su ga razapeli na krst:Boze oprosti im ne znaju sta rade!Kome je on to vikao?Sebi je li?Zasto nazivas Isusa Hrista Bogom kad je prvi Boziji zavjet koji je Bog rekao Mojsiju:nemoj imati drugih Bogova uza me.Pise li u Bibliju da je to Isus rekao Mojsiju ili Bog?Zasto ne postujes drugi boziji zavjet:ne gradi sebi lika rezana niti im sluziti?A znamo dobro i ja i ti da je svaka Crkva puna Ikona pred kojim ljudi klece.Kako objasnjavas rijeci koje je Bog izrekao Avramu na kobnoj 12 stranici:od sad ti nece vise ime biti Avram vec ce ti ime biti Avram?Ne logicno slzes se a ako nije reci mi kako mu je ime?Oni geografski podaci uopste nisu bitni jer u tim vremenima obicno su drzave nazivali po imenima vaznijih mjesta ili glavnih gradova.Otud Nostradamus nikada italijane nije zvao italijanima vec Rimljanima.NPR.plovio je prema Rimljanima,normalno da bi znacilo prema Italijanima?Odgovori mi na pitanja a narocito na ono prvo a i ja cu tebi samo mi navedi neku nelogicnost.Svakako da cu posjetiti sajtove koje si naveo ali da ne bih gubio vrijeme navedi mi ti nelogicnost.I konacno na ovo pitanje mi moras odgovoriti>>Zasto nazivas Isusa Hrista Bogom kad on u Bibliji kazerva od svih zapovjesti je:cuj Izraele:Gospod nas Bog je jedan Gospod:ti voli Gospoda svog Boga svim svojim srcem i svom svojom dusom i umom i svom svojom snagom;ovo je prva zapovjest...i knjizevnik mu receobro gospodaru,rekao si istinu:jer postoji JEDAN BOG i nema nikog drugog mimo Njega.(Marko 12:29,30,32)<<!!!Kako objasnjavas prorocanstvo prorka ISAIJE(Orginalni Hebrejski tekst)On vidje dva jahaca,jedan od njih bio je jahac na magarcu,a drugi jahac na devi,on je dobro pazio s paznjom napetom(Isaija 21:7)Ne moze biti sumnje da dva jahaca koje je predstavio prorok Isaija,kao restauratore pravog obozavanja Boga,jahace na Magarcu je Isus Hrist,jer je on tako usao u Jerusalim,a drugi jahac na devi.Ko je drugi jahac?
    Last edited by Mabus; 29-07-05 at 22:02.

  14. #14
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Vavilon - Podgorica
    Posts
    2,357
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Zasto Vuksanovicu nazivas Isusa Bogom kad on kaze u Bibliji:Otac je veci od mene(Ivan 14:288).Islam netolerise vec zestoko osudjuje i deklarise kao neoprostiv grijeh pridruzivanje bilo cega Bogu u bilo kom obliku.Ciji se dolazak u Bibliji najavljuje(ponovljeni zakon)-(18:15)Gospod Bog tvoj podignuce ti proroka izmedju tvoje brace kao sto sam ja;i njega ce te slusati.(Ponovljeni zakon)-(18:188)Podici cu im proroka izmedju brace njihove,kao sto si ti i stavicu svoje rijeci u njegova usta;i on ce im govoriti svima ono sto mu ja naredim!!!
    Last edited by Mabus; 29-07-05 at 22:48.

  15. #15
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Osnova po kojoj je isus tvrdio da je bog jeste psalm 117. Fakat drugi jeste da je covjek napravljen po oblicju bozijemu.

    " I evo covjek posta kao jedan od nas!"
    " Ja vam rekoh Bogovi ste! Sinovi svevisnjega svi! ..."
    Ovo su dva izricita primjera pominjanja covjeka u svojstvu Boga. Ostale slave covjeka su prikazane krajnje simbolicno: Mrznja sotone, Klanjanje meleka/andjela vjere covjekove u Boga itd....

    Kakvog Boga? Pitanje je koliko covjek ima sposobnosti da pomisli da Bog ima Boga.
    Islam priznaje isusa za proroka, ali oni krugovi koji gledaju religiju kao instituciju, su spremni cak da ga otpovrgnu nebi li prosirili svoje institucije i glediste na samoga sebe. Ovo naravno vazi i za institucije hriscanstva. U slucaju islama to je kao rezanje grane na kojoj sjedi. Sa druge strane mogu reci da je hriscanstvo popilo svoju casu i pretrpilo najaci udar na svoju vjeru. Opet ne mislim da vjerske zajednice i organizacije vec na one ljude koji su bili kusani u najtezim trenucima u svojim zivotima i kojima su ove rijeci znacile u upoznavanju sebe.

    Quran i Biblija cine cjelinu kao price namijenjene drugacijim vremenima i sa drugacijim putem, ali sa jedinstvenim ciljem. Vjera u dolazak Boga u svom sjaju koju moze sadrzati beskonacnost i ljubav.

    Svoja nerazumjevanja plasiramo u obliku napada i odbrane iz cega bi trebali da naucimo, da se vise moze nauciti o sebi od neprijatelja, pa makar on bio fikcija u takmicarskom duhu vjere. Biti bolji i savrseniji.
    Mojsije je donio poruku onika koji su ga cekali. Hrist je donio poruku ljubavi prema onima koji su ga cekali. Muhamed je donio poruku onima koji su ga cekali.

    Bitno je kako se zove?

    Isus ili muhamed?

    Moze se desiti da nas trece ime iznenadi.
    Last edited by Ego_and_his_own; 30-07-05 at 02:47.

  16. #16
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Vavilon - Podgorica
    Posts
    2,357
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ne Kuran i Biblija su knjige za sva vremena jer to je govor koji se iz vjecnosti objavljuje u vremenu,zato je mnogo manje saznanja potrebno koliko je potrebno vjere da bi se spoznala religija.U tim knjigama se objavljuju dogadjaji koji ce doci a to je potvrda da vjera otkriva istinu,npr.Jovanovo otkrovenje i poslednje stranice Kurana govore razlicitim jezikom i izrazajem a istim smislom o vremenu koje ce doci!!!

  17. #17
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Republika Zabjelo
    Posts
    114
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ego_and_his_own
    Ja ne nalazim nelogicnosti u quranu i bibliji koliko u ljudima koji ih tumace.

    Kao kod vas dvojice. Kao prvo kakve veze ima navedeno jevandjelje sa kuranom? Taj spis nije dio kurana. Da govorish o svetim spisima tad bih razumio ovako ne razumijem. Kao drugo kakve veze imaju istorijske nebuloze sa svim ovim?
    Ne razumijes da su 4 jevandjelja dio svetog pisma? :shock:
    Ne razumijem šta su za tebe istorijske nebuloze? Ali nije bitno :zzz:

    pozdrav Vuksanović

  18. #18
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Republika Zabjelo
    Posts
    114
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mabus
    Objasni mi Vuksanovicu kako to da u Bibliji na 12 stranici Bog daje Avramu vjecan zavjet da se svi poslije njega moraju obrezivati i zbog cega ne postujete taj zavjet?Slazem se da je jedna knjiga istinita,ali te ne shvatam kako mozes Isusa Hrista nazivati Bogom?Kako moze biti Bog neko ko je stvoren od Boga?Kako onda objasnjavas rijeci koje je izrekao Isus Hrist kada su ga razapeli na krst:Boze oprosti im ne znaju sta rade!Kome je on to vikao?Sebi je li?Zasto nazivas Isusa Hrista Bogom kad je prvi Boziji zavjet koji je Bog rekao Mojsiju:nemoj imati drugih Bogova uza me.Pise li u Bibliju da je to Isus rekao Mojsiju ili Bog?Zasto ne postujes drugi boziji zavjet:ne gradi sebi lika rezana niti im sluziti?A znamo dobro i ja i ti da je svaka Crkva puna Ikona pred kojim ljudi klece.Kako objasnjavas rijeci koje je Bog izrekao Avramu na kobnoj 12 stranici:od sad ti nece vise ime biti Avram vec ce ti ime biti Avram?Ne logicno slzes se a ako nije reci mi kako mu je ime?Oni geografski podaci uopste nisu bitni jer u tim vremenima obicno su drzave nazivali po imenima vaznijih mjesta ili glavnih gradova.Otud Nostradamus nikada italijane nije zvao italijanima vec Rimljanima.NPR.plovio je prema Rimljanima,normalno da bi znacilo prema Italijanima?Odgovori mi na pitanja a narocito na ono prvo a i ja cu tebi samo mi navedi neku nelogicnost.Svakako da cu posjetiti sajtove koje si naveo ali da ne bih gubio vrijeme navedi mi ti nelogicnost.I konacno na ovo pitanje mi moras odgovoriti>>Zasto nazivas Isusa Hrista Bogom kad on u Bibliji kazerva od svih zapovjesti je:cuj Izraele:Gospod nas Bog je jedan Gospod:ti voli Gospoda svog Boga svim svojim srcem i svom svojom dusom i umom i svom svojom snagom;ovo je prva zapovjest...i knjizevnik mu receobro gospodaru,rekao si istinu:jer postoji JEDAN BOG i nema nikog drugog mimo Njega.(Marko 12:29,30,32)<<!!!Kako objasnjavas prorocanstvo prorka ISAIJE(Orginalni Hebrejski tekst)On vidje dva jahaca,jedan od njih bio je jahac na magarcu,a drugi jahac na devi,on je dobro pazio s paznjom napetom(Isaija 21:7)Ne moze biti sumnje da dva jahaca koje je predstavio prorok Isaija,kao restauratore pravog obozavanja Boga,jahace na Magarcu je Isus Hrist,jer je on tako usao u Jerusalim,a drugi jahac na devi.Ko je drugi jahac?
    Evo se tek sada javljam, bio sam 4 dana u Rimu.
    Papu nažalost nijesam vidjeo ;-) ali zato Vatikan.

    Dati su vječni zavjeti i Adamu i Avramu i Mojsiju i Kraljem Davidom itd.
    Nego čovjek kako je grešan stalno prekrši te zavjete koji Gospod Bog nama kroz njegovu vječnu ljubav ponavlja te zavjete. Drugačije rečeno Gospod Bog kroz istoriju obnavlja svoje zavjete sa nama grešnima. Da se vratimo Abrahamu. Taj zavjet je kako si tačno naveo vječan. Božiji zavjet je vječan zato što je Gospod vječan. Zadnji zavjet koji je Gospod sklopio sa ljudima je zavjet preko Isusa Spasitelja. Gospod se sam ponizio i došao kod nas na ovaj svijet da sebe žrtvuje, da bi sa ocem opet bili zajedno. On je jagnje ovoga svijeta. Na koje smo čekali.

    Dilema oko trojednog Boga se može lako objasniti. Mi smo sa našim mislima ograničeni. Pokušati Boga zamisliti tako da ljudsko biće može da svati je nemogoće.
    1. Bog je jedan (2. Mo. 3,6 "Ja sam prvi i posljednji, osim mene nema drugog Boga")
    2. Bog je trojedan. Ne radi se o tri osobama ili tri Bogova, daleko od toga. (Mat 28,19 "Krstim te u ime Oca i Sina i Svetoga Duha"). Ili kada kazem da voda može biti i tečna i čvrsta i gasovita. Ali uvijek ostaje ono što jeste - voda.
    3. U Isusu je postao Bog čovjek. Tu mi je mnogo trebalo dok sam to svario u svome srcu i svojoj glavi.
    - Bog je postao vidljiv, osjetljiv, dodirljiv (1. Jov. 1,1)
    - Bog je postao opipljiv (Jov. 6,69)
    - Kroz Isusa imamo pristup Bogu (Jov. 14,6)
    - Skupo nas je platio (1. Petr. 1,18)
    - Isus kaže: "Ja i Bog smo jedno" (Jov. 10,30)
    - Toma kaže Isusu: "Moj Gospod i moj Bog" (Jov. 20,28)
    - Isusova jednakost sa Ocem se vidi i kroz čitavi Stari i Novi Zavjet
    Stvaralac (Is. 40,28 -> Jov. 1,3); Svjetlost (Is. 60,19-20 -> JOv. 8,12); Pastir (Ps. 23,1 -> Jov. 10,11); Prvi i zadnji (Is. 41,4 -> Otk. 1,17); prašta grijeh (Is. 31,34 -> Mat. 2,5); stvaralac anđelja (Ps. 148,5 -> Kol. 1,16); Molitve anđelja (Ps. 148,2 -> Jevr. 1,6).
    Zaklučak: Prvi Božiji zavjet nije povrijeđen.

    Što se tiče drugog zakona tu smo istog mišljenja. Zamijeniti Boga sa nekim slikama, freskama itd. je veliki grijeh. Neđe u 6. vijeku je počela ikonografija pa je našla mjesto u nekim Crkvama u nekima nije. Drugačije rečeno 600 g. hrišćanstva je moglo bez ikona, uključujući i Isusa i Apostole. Neki od toga prave vrste dogme, ali to je ljudsko nije Božije. Nije problem u ikonama. One mogu da pokažu Isusa, jer je Isus bio i 100% čovjek i 100% Bog. I ako ih gledaš samo kao slike, onda se ne krši ni drugi zakon. Ako naravno ljudi počinju da se klanjaju bilo šta osim Boga onda je to veliki grijeh. Nažalost neke vođe u pravoslavlju na balkanu više razmišljaju o politici (npr. Rumija) nego o tome kako svoje stado da nauče o Božijim zakonima i hrišćanskom životu. Obrazovanje je prilično na jednom nivou, đe dobri dio ljudi stvarno misli da je dovoljo napraviti neki kolač jednom godišnje i to po nekom paganskom običaju da bi bili spašeni. Kao da su na nebu kuvari koji trebaju da ocijene da li je kolač posan, masan, mrsan i ne znam ja šta još. Izgleda da je nekome stalo do toga da narod ostaje neobaviješten i oni sa njima mogu da rade šta hoću. Ja nijesam u pravoslavnoj Crkvi, ali svakome pravoslavcu kažem da ostane u svojoj Crkvi time da ne bude saputnik nego da se iskreno pomoli Hristu da ga spasi. I život tog vjernika će kroz Sveti Duh ići pravim putem.

    http://www.siont.net/citaonica/trakt...n_spasenja.htm
    http://www.the-good-news.org/serbisch/index.html
    Jedan Pastir, Pop, Svještenik koji nije u stanju da mi objasni za 60 sekundi plan spašenja promašio je svoj posao.

    To su i katolici prije 500 godina radili, nego ih je Luter zeznuo 8). Kroz reformaciju reformatora je pokrenuta protiv-reformacija katolika (koncil u Niceji), đe su dosta (ne sve) svojih paganskih stavova morali da promijene.
    Da zaokružim: u svakoj Crkvi ima pravih vjernika (pravoslavnoj, katoličkoj, evađeoskoj) i onih koji su samo saputnici. Ne spašava sistem, nego Isus Spasitelj. Ali to se nekima ne sviđa :monkey:

    Ovo za sad

    puno pozdrava
    Vuksanovic

  19. #19
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Vavilon - Podgorica
    Posts
    2,357
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ok samo jedno prosto pitanje!Kakav bi to bio Bog da jednom proroku daje vjecan zavjet,da bi ga drugim prorokom pogazio?Daj mi tvoje licno misljenje!To je veoma nelogicno,obzirom da se Bog nalazi izvan vremena i da zna sve sta ce se i kome dogoditi u buducnosti.Ako kazes da Bog obnavlja zavjete onda cinis grijeh,jer Bogu takvom savrsenom stvoritelju pripisivati gresku u prijasnjim zavjetima je i grijeh i nelogicnost.
    Molim te ne jednaci Isusa sa Bogom.Ovo ti ne govorim sto mi smeta vec sto je nevjerovatno nelogicno.Isus je i moj prorok koliko i tvoj ali je Bog visoko iznad njega.
    Uzgred citao si da je otkrivena deseta planeta,a znas da u Kuranu i Bibliji pise da ih ima 11 pa mi to prokomentarisi.Puno pozdrava!
    Last edited by Mabus; 03-08-05 at 21:45.

  20. #20
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Republika Zabjelo
    Posts
    114
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mabus
    Ok samo jedno prosto pitanje!Kakav bi to bio Bog da jednom proroku daje vjecan zavjet,da bi ga drugim prorokom pogazio?Daj mi tvoje licno misljenje!To je veoma nelogicno,obzirom da se Bog nalazi izvan vremena i da zna sve sta ce se i kome dogoditi u buducnosti.Ako kazes da Bog obnavlja zavjete onda cinis grijeh,jer Bogu takvom savrsenom stvoritelju pripisivati gresku u prijasnjim zavjetima je i grijeh i nelogicnost.
    Molim te ne jednaci Isusa sa Bogom.Ovo ti ne govorim sto mi smeta vec sto je nevjerovatno nelogicno.Isus je i moj prorok koliko i tvoj ali je Bog visoko iznad njega.
    Uzgred citao si da je otkrivena deseta planeta,a znas da u Kuranu i Bibliji pise da ih ima 11 pa mi to prokomentarisi.Puno pozdrava!
    Znači nelogično ti je da čovjek pogazi ugovor koji je Bog sa čovjekom stvorio? I kroz to što je čovjek pogazio Božiju riječ i Gospod kroz svoju bezgraničnu ljubav ponavlja zavjet je samo dokaz koliko nas Bog voli. Mislim da se nijesmo razumjeli. Greška leži kod čovjeka a ne kod Boga. Ma da sam to već u predhodnom topiku pojasnijo.

    Ja sam ti isto pojasnio da je Otac i sin Isus i Sveti Duh isto. Trojedan Bog. Pojasnio sam ti to preko Svetog Pisma na koje nijesi mogao da odgovoriš. Znači da se ta nelogičnost nalazi u tvojoj glavi. Kao sto rekoh, meni je dugo trebalo dok sam mnoge stvari svatio. Ali ko istinito traži, njemu će Bog da otovri vrata. To ti iskreno mislim i tako piše u Bibliji. Ja ću se moliti za tebe da ti Sveti Duh odkrije to što je potrebno da saznaš put koji će te voditi u vječnost.

    Evo ti link na pdf-knjigu o ključnoj temi:
    DA LI JE ISUS HRIST BOG?- John Maisel
    Knjiga se bavi osobom Isusa Hrista. Ko je bio Isus Hrist, da li je bio zaista ono šta je sam tvrdio?
    http://www.siont.net/citaonica/pdf/maisel.pdf

    To sa planetima sa teološkog aspekta me iskreno zanima kao lanjski snijeg :zzz:
    Da li su na marsu vodu našli ili odkrili neku novu planetu koga to zanima? Sa tim troškovima do Marsa mogu da riješe prave svjetske probleme (glad, infrastrukture, epidemije itd.). Mi moramo naše probleme na ovome svijetu riješavati. Mi iz ovog našeg sunčanog sistema ne možemo izaći. Sledeći sunčani sistem je odaljen 4,36 sg. :dring: Znači dok stignemo do njega mnogo će vode kroz Moraču proć.

    puno pozdrava
    Vuksanović
    Last edited by Vuksanovic; 03-08-05 at 23:32.

  21. #21
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Vuksanovic
    Ne razumijes da su 4 jevandjelja dio svetog pisma? :shock:
    Ne razumijem šta su za tebe istorijske nebuloze? Ali nije bitno :zzz:

    pozdrav Vuksanović
    Moje pitanje se odnosilo na pomenuto jevandjelje kao materijal za nalazenje razlika izmedju qurana i biblije, jer taj dokument nije sadrzan u pomenutim djelima.

    Istoriske nebuloze su ono sto istoricari svaka 2 dana mijenjaju, i pokazuje koliki je besmisao procjene vremena i starosti arheoloskih atrifakata. Stoga ostaje kao individualna procjena koliko ce ko dati vrijednosti onome sta je napisano a ne iskljucivo ono sto istoriski fakti pokazuju.
    Last edited by Ego_and_his_own; 04-08-05 at 15:03.

  22. #22
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Vavilon - Podgorica
    Posts
    2,357
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ha ha ha!Trojedan Bog.Daj da ubacimo jos Avrama,Isaka i Mojsija pa da ih bude 6!Kad su mogli ljudi u tim vremenima tako sa Bogom da se sprdaju da pridaju Bogu neke prema Njemu nebitne licnosti mozemo i mi da ubacimo jos po nekog!!!
    U Kuranu pise:
    Ovo sto ti kazujemo jesu ajeti Kuran mudri.Isaov (Isusov) slucaj je u Allaha isti kao i slucaj Ademov:od zemlje ga je stvorio,a zatim rekao-Budi!-i on bi.Istina je od Gospodara tvoga;zato ne sumnjaj.Nezamislivo je da covjek kome Allah da knjigu i znanje i vjerovjesnistvo poslije rekne ljudima:klanjaj te se meni,a ne Allahu!-nego.Budite Boziji jer vi Knjigu znate i nju proucavate.
    Last edited by Mabus; 04-08-05 at 20:12.

  23. #23
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Kakvi su manifesti Boga?

  24. #24
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Vavilon - Podgorica
    Posts
    2,357
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Evo da ti odgovorim na to izjednaceno trojstvo---I on rece NEMA NIKO slican Gospodu nasem Bogu(Izlazak 8:6)---a ti kazes da su Otac i sin Isus i Sveti Duh isto,---Cuj Izraele!Gospod nas Bog je jedan Gospod(Pon.Zakon 6:4)---a ti kazes da ih je troje,---Nas Gospode,nema nikog kao sto si Ti,niti ima Boga osim Tebe,po svemu sto smo usima svojim culi(Ljetopisi 1,17:20 i Samuel 2,7:22)---a ti kazes da ima---Jer ko se u nebu moze porediti sa Gospodom?Ko medju sinovima mocnog moze biti slican Gospodu?(Psalmi 89:7)---ti cak kazes da ih je troje a ovde se kaze da mu niko slican nije---Ja sam Gospod i drugog nema,osim mene Boga nema.Ja te naoruzah mada me nisi znao,da bi ti znao od izlaska sunca i od zapada,da NEMA NIKO OSIM MENE.JA SAM GOSPOD I DRUGOG NIKOG NEMA.(Isaija 45:5,6)---a ti kazes da ima Isus i Sveti Duh---Gospod ce biti kralj nad Zemljom:na taj dan bice JEDAN GOSPOD i ime Njegovo jedno(Zaharija 14:9)---a ja tebe pitam dje ce Isus biti?
    Ipak ja cu se moliti za tebe.Ovo sto sam ti napisao pobija tvoju teoriju kao sto su 1+1=2!!!
    Prosto i jasno i nemoze drugo znacenje da ima!
    Kazes Gospod kroz svoju bezgranicnu ljubav ponavlja zavjet.Prihvatam to ako je zavjet potpuno isti,a ako nije normalno da je nelogicno jer prijasnji zavjeti su vjecni kako Bog kaze.Nelogicno je da neko ko je izvan vremena da vjecan zavjet da bi ga kasnije mijenjao.Ako je nesto vjecno,onda je vjecno!
    Last edited by Mabus; 04-08-05 at 19:45.

  25. #25
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Sta je rekao isus?

Page 1 of 4 1234 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •