Page 1 of 17 1234511 ... LastLast
Results 1 to 25 of 405

Thread: Kosovo: mrtvi, duge cijevi, paljenje srpskih kuca

  1. #1
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    617
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Kosovo: mrtvi, duge cijevi, paljenje srpskih kuca


  2. #2
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    617
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Cijela vijest u originalu je ovdje:
    http://www.b92.net/news/indexs.php?y...tyle=headlines

    "Pored Mitrovice, drugi veoma ozbiljan slučaj u ovom trenutku je Čaglavica, gde ima sukoba. Mi tu ne kontrolišemo situaciju", istakao je Čepel. "Bilo bi veoma opasno ako se situacija ne smiri pre mraka, jer bi po noći bilo veoma teško kontrolisati situaciju. Ovo je strašan dan, veoma sam tužan zbog ovoga što se dešava. Svi naši napori da uspostavimo normalnu situaciju na Kosovu rasplinuli su se samo u jednom danu", rekao je Čepel.

  3. #3
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Holland
    Posts
    842
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Zalosno i za svaku osudu je stradanje djece,ma cija ta djeca bila.
    Za osudu je odgovor(ako je to odgovor)Abanaca.Divljanje nad neduznim ljudima treba zaustaviti i osuditi.
    Jezivo je saznanje da KFOR nema snage ni moci zaustaviti divljanja na Kosovu.
    Sve u svemu -zalosno je.JEZIVO JE.
    Sami Crnogorci, i niko vise, odlucice slobodno, zakonskim putem, o buducnosti Crne Gore, koja ce, uvjeren sam, biti dostojna svoje proslosti

  4. #4
    Join Date
    Mar 2004
    Posts
    76
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MK_NL
    Zalosno i za svaku osudu je stradanje djece,ma cija ta djeca bila.
    Za osudu je odgovor(ako je to odgovor)Abanaca.Divljanje nad neduznim ljudima treba zaustaviti i osuditi.
    Jezivo je saznanje da KFOR nema snage ni moci zaustaviti divljanja na Kosovu.
    Sve u svemu -zalosno je.JEZIVO JE.
    О којој деци причаш? Колико је и где деце убијено?

  5. #5
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Holland
    Posts
    842
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Homoljac1
    Quote Originally Posted by MK_NL
    Zalosno i za svaku osudu je stradanje djece,ma cija ta djeca bila.
    Za osudu je odgovor(ako je to odgovor)Abanaca.Divljanje nad neduznim ljudima treba zaustaviti i osuditi.
    Jezivo je saznanje da KFOR nema snage ni moci zaustaviti divljanja na Kosovu.
    Sve u svemu -zalosno je.JEZIVO JE.
    О којој деци причаш? Колико је и где деце убијено?
    Homoljac,
    Prateci BKTV,cujem da se utopilo troje albanske djece koja su bjezala od Srba sa psima(ne znam da li je istina,ako jeste za svaku je osudu)
    Sami Crnogorci, i niko vise, odlucice slobodno, zakonskim putem, o buducnosti Crne Gore, koja ce, uvjeren sam, biti dostojna svoje proslosti

  6. #6
    Join Date
    Mar 2004
    Posts
    76
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Portparol UN policije na Kosovu Derek Čepel izjavio je da je policija na severu Kosova kod sela Čabra u reci Ibar pronašla tela dvojice utopljenih dečaka i da traga za telom trećeg. Čepel je novinarima u Prištini rekao da istraga o ovom slučaju još nije počela, tako da se ne može utvrditi da li su deca sama upala u reku ili ih je neko prisilio na to.


    Комплетна вест ...
    Ево ово је најновије о двојици Шиптарских дечака! Нека им је лака земља. Ја као родитељ који има два сина, осећам бол и тугу родитеља ова два несретна дечака.

    Међутим у овим вестима, не види се како су се несретни дечаци удавили?

    На БК вестима пише да АЛБАНЦИ оптужују СРБЕ да су одговорни за смрт малишана?

  7. #7
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    1,754
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Čak i da je tako (u što je malo teško poverovati da su Srbi bilo gde na Kosmetu u situaciji da jure šiptare), prošli put je onda trebala da se digne čitava Srbija kada su pobijena ona deca iz Goraždevca. :evil:

  8. #8
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    617
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Prije par dana po cijelom Kosovu se demonstriralo protiv KFOR-a. Ko ne vjeruje, neka trazi, iskopacu vijest na B92.

    Jedno od prezivjele djece, sin lokalnog komandanta UCK optuzilo je "lokalne Srbe" da su krivi za smrt djece.

    Izgleda da "lokalnih Srba" nema ni u blizoj ni u daljoj okolini. Pocisceni. UNMIK javno kaze da "ne vjeruju izjavi djeteta".

    Sjutradan sinhronizovano po cipan-cijelom Kosovu, gdje je god srpsko uvo ostalo, izbijaju demonstracije, Srbi se ubijaju snajperima a kuce se pale. Dolazi do pucnjave sa SFOR/UNMIK-om, 11 Francuza ranjeno, ima poginulih i sa albanske strane. Italijani pod vatrom evakuisu preostale Srbe u svoju kasarnu kod Peci.

    Sa zvanicnim reagovanjem se javio Dzejmi Sej. Nema nikakvih vijesti da je i jedan jedini americki vojnik na ulicama nocas kad MZ (iz vise usta, vidjeti na BBC izjavu portparolke UNMIK) kaze da "nemaju kontrolu".

    Sve se desava par dana poslije spanske kapitulacije pred Al Kaidom.

    Ako kome treba da se nacrta, kazite, mogu i to.

    edited

  9. #9
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Holland
    Posts
    842
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Homoljac,
    Pogledaj reakcije citalaca(ne kao mjerodavne ali moguce da ima istine u njima).Inace jos niko u svijetu(da ja znam)nije potvrdio da su djeca stradala zbog bjezanja od Srba(sto ne znaci da mozda nije istina)
    Od cetiri djecaka samo je jedan preplivao Ibar.
    Sami Crnogorci, i niko vise, odlucice slobodno, zakonskim putem, o buducnosti Crne Gore, koja ce, uvjeren sam, biti dostojna svoje proslosti

  10. #10
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Holland
    Posts
    842
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ima li ovo veze sa buducnoscu Crne Gore? :
    Apartide,
    Ne znam da li ima neko ko ce se obradovati ovoj slici a koji je ucesnik foruma.Ja sigurno necu.
    Nadam se samo da ce se ovo zlo sto prije prekinuti u korist svih normalnih ljudi koji zive na Kosovu.
    Message edited by Makaveli
    Sami Crnogorci, i niko vise, odlucice slobodno, zakonskim putem, o buducnosti Crne Gore, koja ce, uvjeren sam, biti dostojna svoje proslosti

  11. #11
    Join Date
    Mar 2004
    Posts
    76
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    The conflict ignited amid reports that Serbs in a nearby village set a dog on a group of ethnic Albanian boys, sending three fleeing into an icy river and two boys were found dead.

    After authorities recovered the two bodies, ethnic Albanians and Serbs gathered near the key bridge over the Ibar River that separates Kosovska Mitrovica, long the flashpoint of tensions in this southern province of Serbia-Montenegro.

    The two sides traded insults, threw rocks and charged at each other several times before gunfire rang out.

    Tensions grew as the morning wore on, fanned by the testimony of a 13-year-old who said his younger brother slipped off his back as he tried to swim for safety.

    Ово је са ЦНН-а ...

  12. #12
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Apatrid
    Ima li ovo veze sa buducnoscu Crne Gore? :
    Ti cesto bulaznis, ali ovim si prevazisao i sam sebe. Kako te nije sramota neciju tragediju koristiti da lijecis svoje komplekse.
    Mesagge Edited by Makaveli

  13. #13
    Join Date
    Mar 2004
    Posts
    76
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MK_NL
    Homoljac,
    Pogledaj reakcije citalaca(ne kao mjerodavne ali moguce da ima istine u njima).Inace jos niko u svijetu(da ja znam)nije potvrdio da su djeca stradala zbog bjezanja od Srba(sto ne znaci da mozda nije istina)
    Od cetiri djecaka samo je jedan preplivao Ibar.
    Одакле ти те вести? Зна ли се која деца су ово деца, именом и презименом? Од којих Срба су бежали и зашто? Колико су стара деца, у колико сати се све ово догађало?

  14. #14
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    1,754
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Da znaš hari Krishna,
    njegov greh je veći od prisutne pretnje da svi Srbi na Kosmetu budu pobijeni pred divljacima.
    Ali, naravno to tebe ne potresa :roll:

  15. #15
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    617
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hari Krisna
    Quote Originally Posted by Apatrid
    Ima li ovo veze sa buducnoscu Crne Gore? :
    Ti cesto bulaznis, ali ovim si prevazisao i sam sebe. Pi , kako te nije sramota neciju tragediju koristiti da lijecis svoje komplekse.
    Moji kompleksi? Ovdje je u opticaju bilo potezanje napalma kao "finalnog rijesenja" za Srbe u Crnoj Gori ohohoho otkada.

    Veci sam ja ****** sto upirem prstom u takvu pricu, nego onaj sto je rekao.

    Fala ti za to ***** od srca. Lijepo mi stoji. A i kolekcionar sam tih epiteta.

  16. #16
    Join Date
    Mar 2004
    Posts
    76
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Tensions flared in Mitrovica on Tuesday when three Albanian children drowned, allegedly as they were trying to escape from Serbs who chased them with a dog.
    Ово је са БиБиСи-ја ...

  17. #17
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    734
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Prvo,
    albanski mediji su juce imali sinhronizovanu pricu pre nego da pocne policijska istraga o davljenju dece;
    drugo, mesto gde su se deca igrala je strogo na "albanskoj" teritoriji i Srbi nemaju obicaj da tamo zalaze;
    trece, pored Albanaca zivim 34 godine i ne treba mi puno da posumnjam/zakljucim kad glume i naprave prvo medijsku, a potom i politicku kampanju;
    peto, pratim sukobe iz neposredne blizine, sa prozora, i videla sam kad su Albanci divljacki probili metalnu ogradu u zoni poverenja i gadjali strazu, polomili UN autobus, OEBS-ovo vozilo, IOM-ovo vozilo i konacno zapalili UN vozilo na samom mostu (ah da, i troja kola usput polomili dok su sumanuto jurili na sever). Nesto kasnije bacili su 3 Molotovljeva koktela na par jadnih specijalaca, njihovo vozilo i kiosk u neposrednoj blizini UN glavnog staba;
    sesto, poleteli su prema mostu, stali na sredini a onda ih je par starih cika okurazilo da nastave juris. Tako su stigli na sever (lenji Srbi se jos nisu pojavili i bice sve u redu jednom kad se sjure) a onda su stali! I ja sam, udaljena 80ak metara od njih osetila njihov strah iako su bili u coporu....
    sedmo, prijatelji mi kazu da su ih videli sa oruzjem, ja nisam ali se pucnjava cuje vise nego sok bombe;
    osmo, prvi "mirni" protesti su poceli u 8:30, a prva jednica specijalne policije se pojavila u 11:40, 30-ak minuta nakon njihovog pretrcavanja mosta i napada na medjunarodne pripadnike (prethodno su samo tri bela transportera cuvala mir u "zoni poverenja" a KFOR? Sta je to?
    Kosovska Mitrovica
    (tatjana Lazarevic, 17. mart 2004 14:22)

    Deca iz Cabre koja su se udavila igrala su se sa svojim psom, price oko toga da ih je plasila grupa srpskih mladica su besmislica zato sto je to na pragu njihovog sela, a decak koji je preziveo je sin lokalnog komandanta UCK Qerkina Veseli i od njega je potekla ta prica da su Srbi krivi (kao i uvek naravno). Bio je to nesrecan slucaj u kome su deca stradala i njihova zrtva je iskoriscena za napad na Srbe.
    Zubin Potok, Cabra-komsija!
    (Dimitrije, 17. mart 2004 14:07)
    Brzi Oct 14, 2004 10:50 am
    Pa imas sada veci izbor! SRBIJA ILI ALBANIJA, u C.Goru nema mjesta vise za Srbomrzce/ dosoje kraj.

  18. #18
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Procitaj covjece sta si napisao?????? Zar ti mislis da se bilo ko kome je stalo do buducnosti Crne Gore moze ovakvim tragedijama radovati ili "napaljivati" ????? Ako su to nekakvi licni "okrsaji" nijesi izabrao ni trenutak ni situaciju.

  19. #19
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    608
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Čaglavica -- Desetoro Srba je ranjeno popodne u selu Čaglavica hicima iz snajperskog oružja kojim Albanci pucaju na selo sa uzvišenja iz pravca Prištine, javio je dopisnik B92 i Bete sa lica mesta Stojan Jovanović. Jedan od ranjenih je Milorad Lekić. Ranjeni su prebačeni u bolnicu u Gračanici. Žene i deca iz Čaglavice uglavnom su prebačeni u susedno Laplje Selo.

    U Kosovu Polju spaljena Bolnica i Posta, u Peci patrijahija

  20. #20
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    608
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Vašington -- Senator iz Kanzasa Sem Braunbek uputio je pismo predsedniku SAD Džordžu Bušu u kojem govori o problemima Srba na Kosovu. “Za srpski, hrišćanski, narod na Kosovu, Miloševićeva tiranija samo je zamenjena novom tiranijom. Lokalni Srbi koji nisu učestvovali u njegovim zločinima su napadnuti i proterani samo zato sto su Srbi, njihove crkve i manastiri se i dalje uništavaju jer su simboli multietničnosti”, navodi Braubek, za B92 javlja Helena Obradović. “Manastiri i crkve iz XIII i XIV veka su i dalje pod stalnom pretnjom i nijedna od uništenih svetinja nije obnovljena od 1999. Takođe, nijedno od 3.000 ubistava i otmica Srba, hrišćana, bez kojih nema multietničkog Kosova, nije uspešno osuđeno. Kosovski Albanci nemaju političku volju da primene postojeće zakone, već dopuštaju da se stradanje Srba nastavi. Tokom rata, oko 800.000 kosovskih Albanaca proterano je iz svojih domova. Nekoliko meseci kasnije oni su se vratili i omogućeno im je da se nastave normalan život. Međutim, dve trećine predratnog srpskog stanovništva je ‘očišćeno’ iz Pokrajine. Samo nekoliko stotina Srba se vratilo, uprkos obećanjima Ujedinjenih nacija i misije SAD u Prištini”, piše Braunbek.

    On dodaje da je osnovni uzrok takvog stanja ljudskih prava na Kosovu bezakonje i predlaže da pomoć, tehnička podrška, pozitivni diplomatski kontakti i garancije za zajmove budu uslovljeni doslednim poštovanjem ljudskih prava. “Konkretno, mi moramo potpuno jasno staviti do znanja albanskim liderima na Kosovu da očekujemo od njih doslednu istragu o kriminalnim delima protiv hrišćana i da počinioci budu uhapšeni i osuđeni. Zapravo, to znači da moramo stvoriti i obezediti uslove za siguran, uspešan i konačan povratak kritične mase kosovskih Srba. Takođe, moramo jasno reći kosovoski albanskim liderima da njihova zloupotreba privremenih institucija ne sme da se nastavi. Moramo neprestano da ponavljamo albanskim liderima da bez fundamentalnog poboljšanja stanja ljudskih prava Srba na Kosovu njihova stremljenjima ka nezavisnosti nikada neće biti ostvarena”, navodi Braunbek.

  21. #21
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Svak ovdje svojim pisanjem pokazuje koliki je i kakav je cojek i ko i kakve situacije (zlo)upotrebljava. Takvo bolesno napucikavanje ili insinuacije da se neko tome raduje nijesam primijetio, a ako je neko napisao taman je cojek ka' i ti i sve se to i na toga odnosi.
    Ne obracam paznju sta pisu ****** koje nemaju zive veze sa Crnom Gorom i ovdje dodju iz ko zna kojeg razloga, ali mi je neshvarljivo da neko kao ti, koji je iz Crne Gore, moze i pomisliti da bi ovakve slike nekog radovale.
    Ko se ne zgrazava ovakvih slika trebao bi da se zamisli da li uopste treba i da nosi epitet covjek.

  22. #22
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    734
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Радују се али само онако мучки, кришом.

    Док траје клање недужних онда осуђују а чим то мало спласне онда у свакодневном препуцавању (око државноправног статуса ЦГ) периодично сипају со на рану и спомену косовске Србе и Косово.
    Brzi Oct 14, 2004 10:50 am
    Pa imas sada veci izbor! SRBIJA ILI ALBANIJA, u C.Goru nema mjesta vise za Srbomrzce/ dosoje kraj.

  23. #23
    Join Date
    Mar 2004
    Posts
    76
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    NOVINARI EVAKUISANI IZ ZGRADE UNMIK-A | 22:04 |

    Priština -- Kako javlja dopisnik B92 iz Prištine Zoran Ćulafić, novinari su evakuisani iz zgrade UNMIK policije pošto su zvaničnici međunarodne misije dobili informaciju da oko 2.000 Albanaca maršira prema zgradi u kojoj je sedište UNMIK-a u Prištini.

    Последње вести са Б92 ...
    Ко предводи ову групу од 2000 Албанаца? И са којим циљем?

  24. #24
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    1,754
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    22:23 KOSOVO-DECA-CCEPEL- ISPRAVKA

    Predstavnik UN POLICIJE o davljenju dece u Ibru

    PRISSTINA, 17. marta (Tanjug) - Portparol UNMIK POLICIJE DEREK CCEPEL izjavio je danas u Prisstini da je jedino prezzivelo od dece koja su se udavila u reci Ibru kod sela Zubcce, ispriccalo da su svi zajedno ussli u vodu "i da su odmah zapali u tesskoche".

    http://www.tanjug.co.yu/

  25. #25
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Trebao si postaviti instrukciju za citanje tvojih postova i objasniti da je ova zapaljena kuca tvoj obracun sa CKL .........a na to sto kazes Gdje je tebi namijenjena uloga palikuce? kucas na pogresnu adresu, jer nije se jos rodio taj koji ce od mene stvoriti palikucu. Ta je uloga ocito namijenjena tebi i tebi slicnim samo je razlika u tome cija kuca gora. Davno me prestalo interesovati da li sam po kriterijumima takvih dobar ili los Crnogorac.

Page 1 of 17 1234511 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •