Page 3 of 5 FirstFirst 12345 LastLast
Results 51 to 75 of 102

Thread: Analiza krvne slike

  1. #51
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Nesto ti se pobrkalo jer to je nemoguće i kad bi KBC to znalo uraditi davno bi dobili nobelovu nagradu. Profesor Martin Olson je prije 5-6 godina najavio da imaju metod kako da se svaka krv pripremi i da moze odgovarati pacijentu nevezano za krvnu grupu. E sta je od toga ispalo nemam pojma jer sam u medjuvremenu promijenio djelatnost Jedan naucni casopis iz oblasti medicine objavio (dosta davno na znam tacan datum a valjda isto 5-6 godina) je da se kod njih desilo cudo i izvjesnoj pacijentkinji poslije transplatacije jetre promijenila grupa krvi, pa se taj prvi slucaj u istoriji medicine pokazao kao losa interpretacija ...

  2. #52
    Join Date
    May 2012
    Posts
    410
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Procitaj ovaj clanak sto sam postavio. Tu je i ta Demi-Lee Brennan.

  3. #53
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    7,212
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    22
    Thanked in
    6 Posts

    Default

    Nešto su htjeli da urade, ko će im ga znati šta ali je vezano za krv - krvnu grupu. Vidjeh iz onog teksta da se može mijenjati RH faktor, možda su htjeli da umjesto rh neg. budem rh poz. ali opet ne vidim zašto bi to uradili... Zatome interesovalo postoji li kakav protokol za ovo kod beba?

  4. #54
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    7,212
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    22
    Thanked in
    6 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SanjamDaTeZnam View Post
    Procitaj ovaj clanak sto sam postavio. Tu je i ta Demi-Lee Brennan.
    Pročitala,a piše i da se može promijeniti krvna grupa, ako osoba primi koštanu srž, tako nije nemoguće.

  5. #55
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Najvise tih strasnih promjena je uzrok sto se laboranti prevare ili popiju dva piva pa odrede ofrlje Nema protokola za nemoguće stvari jer tvoju krv "proizvodi" tvoja kostana srz i ona nikako ne da se neko igra sa prirodom. Moguće da se radi o onoj nasoj "uzrecici" promijenili krv a to se svodilo kad majka Rh- a otac Rh+ i nosila dijete sa + pa se poslije porodjaja sprecavao seroloski konflikt kod sljedeće trudnoće...itid..itd... a ako si ti kao majka Rh- onda su samo mogli fino da kupe ćesu sećera i odu na babine

  6. #56
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    7,212
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    22
    Thanked in
    6 Posts

    Default

    Jesam, obije smo RH neg. , a moj brat je RH poz. pa joj niko to nije predlagao što su joj predloži posle porođaja sa mnom...

  7. #57
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Ako je brat bio prvo dijete sve je moglo biti bez problema ali ako je tvoj otac Rh+ poslije prvog porodjaja majka je dobila antigen D jer preko 60% djece nasljedjuje krvnu grupu oca i druga trudnoca bi bez tog antigena mogla biti ugrozena. Ne znam prije koliko je godina to bilo, ali je sad standard da se te injekcije daju svim porodiljama koje mogu imati konflikt. U tvom slucaju nije bilo tog konflikta bez obzira da li si prvorodjeno ili drugorodjeno dijete, ali antigen D je preventiva. Bilo bi malo ne fer da ja javno nagadjam zasto su trazili mijenjanje krvi, ali cisto teoretski to se ranije radilo jedino kod Eritroblastoze fetusa, fagocitoze eritrocita djeteta ili ako je uz Rh konflikt jos i problem sa antigenom G...
    Posto vjerujem da imas vise od 15 godina cisto sumnjam da je kod nas tada medicina bila na tom nivou da su to provjeravali tek onako osim ako se nijesi rodila sa velikom zuticom i utvrdili da otac nije Kinez i da se ne radi o obicnoj porodjajnoj zutici.

  8. #58
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    7,212
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    22
    Thanked in
    6 Posts

    Default

    Ja sam prvo dijete, a nikakvih zdravstvenih problema nisam imala, a i 85 godine ne znam na kojem nam je razvoju bila medicina.
    Uglavnom, sad sam tek sjetila da pitam majku pod kojim su razlogom insisitirali da mi promijene krv, i evo presmijah se razlogu i jasno mi e zašto im je rekla NE. hahahhahaha

  9. #59
    Join Date
    May 2012
    Posts
    410
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

  10. #60
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,755
    Thanks Thanks Given 
    10,870
    Thanks Thanks Received 
    2,123
    Thanked in
    1,084 Posts

    Default

    ja jesam čula vrlo često za taj termin ili frazu "promjena krvi novorođenčetu" ali obično vezano uz neke velike probleme sa krvlju, bolesti krvi ili nekih urođenih anomalija, a nikad nijesam znala šta podrazumijevaju pod tim. Ako ti znaš Boginja, reci, baš me zanima kako se "mijenja krv"? Jel zbilja rezus faktor promijene, ili se radi o običnoj transfuziji zbog malokrvnosti?
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  11. #61
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    7,212
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    22
    Thanked in
    6 Posts

    Default

    Zvončice pojma nemam, ali što se tiče konkretno mog slučaja neki suviše brižni doktor je htio da mi promijeni rh faktor da bude poz. i oslobodi me problema da se stvaraju antitijela u trudnoći jer valjda je taj problem samo kod rh neg. osoba. Potpuno logično što im moja majka nije dozvolila!

    PS: Mislm da ti može Hari odgovoriti na to pitanje.
    Last edited by Bøgíñjå; 20-06-12 at 11:54.

  12. #62
    Join Date
    Jan 2005
    Location
    UL-HN-PG-AMS-BG
    Posts
    4,107
    Thanks Thanks Given 
    134
    Thanks Thanks Received 
    59
    Thanked in
    31 Posts

    Default

    Majka te tek rodila a vec morala da razmislja o tvojoj trudnoci!
    I respect your wrong opinion.
    Lukaj

  13. #63
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    7,212
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    22
    Thanked in
    6 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SpellStealer View Post
    Majka te tek rodila a vec morala da razmislja o tvojoj trudnoci!
    Kad briga doktora gleda u potencijalnu daleku budućnost :mrgreen:

  14. #64
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Bilo kako bilo trazi pozitivnog muza, ali sa Rh-

  15. #65
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    7,212
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    22
    Thanked in
    6 Posts

    Default

    I onda pronađem onog 1-og u milijardu

  16. #66
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    worldwide
    Posts
    26,403
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    meni je uvijek slika u savrsenom redu osim povecanog broja krvnih crvenih i njihove velicine al to je normalno jer sam non stop u treningu
    Risk , is what makes life worth living

    Never a failure, always a lesson!

  17. #67
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    znaci ti u teretanu pa i tvoji eritrociti dobijaju misićnu masu

  18. #68
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    worldwide
    Posts
    26,403
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    upravo tako ;p sve nabrekne stari nema zezanja
    Risk , is what makes life worth living

    Never a failure, always a lesson!

  19. #69
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,755
    Thanks Thanks Given 
    10,870
    Thanks Thanks Received 
    2,123
    Thanked in
    1,084 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bøgíñjå View Post
    Zvončice pojma nemam, ali što se tiče konkretno mog slučaja neki suviše brižni doktor je htio da mi promijeni rh faktor da bude poz. i oslobodi me problema da se stvaraju antitijela u trudnoći jer valjda je taj problem samo kod rh neg. osoba. Potpuno logično što im moja majka nije dozvolila!

    PS: Mislm da ti može Hari odgovoriti na to pitanje.
    e pa svašta stvarno! Moj muž je negativan ja pozitivna (pozitivna saaaam) a djeca imaju njegovu krvnu grupu alimoj rezus faktor. Eto tako
    nijesu rijetki negativni muškarci samo mi nije jasno zašto je samo ženama problem da budu rezus negativne, tj zašto ja kao negativna majka stvaram antitijela na dijete pozitivnog oca, a kao pozitivna majka ne stvaram antitijela na dijete negativnog oca? Ili se - Rh faktor ne može naslijediti?! Moja đeca nijesu
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  20. #70
    Join Date
    Jan 2012
    Location
    I wait in the rye
    Posts
    1,434
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Danas sam radila kompletnu krvnu sliku u domu zdravlja na Starom Aerodromu. Zena mi uze krv iz prsta za stepen koagulacije i uze lijepo otisak na staklu gdje je vec bilo 3-4 otiska. Bljak!

  21. #71
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,755
    Thanks Thanks Given 
    10,870
    Thanks Thanks Received 
    2,123
    Thanked in
    1,084 Posts

    Default

    uh kako je meni frka da izvadim krv iz prsta?! Iz vene moš litru da mi uzmeš, ali kap iz prsta me ufrči najstrašnije!
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  22. #72
    Join Date
    Jan 2012
    Location
    I wait in the rye
    Posts
    1,434
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Meni vala nije, frka me je od vrucine i jurcanja po Pg. Svaki bris i analiza u u razlicitim domovima zdravlja. Mora covjek uzet odmor da uradi analize pred operaciju. A da ne pricam o ljubaznosti i etici gospode iz zdravstva.

  23. #73
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,755
    Thanks Thanks Given 
    10,870
    Thanks Thanks Received 
    2,123
    Thanked in
    1,084 Posts

    Default

    i još da moliš boga da ti to odrade kako treba, jer je vrlo diskutabilno da li će ti dati prave rezultate! No neka su zdravo samo, najbolje je kad ne moraš kod njih
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  24. #74
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    e pa svašta stvarno! Moj muž je negativan ja pozitivna (pozitivna saaaam) a djeca imaju njegovu krvnu grupu alimoj rezus faktor. Eto tako
    nijesu rijetki negativni muškarci samo mi nije jasno zašto je samo ženama problem da budu rezus negativne, tj zašto ja kao negativna majka stvaram antitijela na dijete pozitivnog oca, a kao pozitivna majka ne stvaram antitijela na dijete negativnog oca? Ili se - Rh faktor ne može naslijediti?! Moja đeca nijesu
    Nije to problem zenama kad su negativne no djeci a stvara se konflikt zato sto su zene pakosne pa kad one nemaju ne daju da nema ni dijete, a ono oće pa oće da lici na oca
    Ako su roditelji razlicitih Rh faktora djeca obicno imaju Rh+ sto nikako ne znaci da je to jedino pravilo. Moze se dijete roditi sa Rh- a da su oba roditelja pozitivna, a jako rijetko kad su oba negativna da je dijete pozitivno. Nikad ne krivite zenu da je nedje sarala ili da vas zamijenili u bolnicu dok se to medicinski ne utvrdi, a sad se moze utvrditi sa 99,99%
    U tim grpama Rh postoji pedeset antigena (ukoliko nije jos neki nadjen u medjuvremenu) izrazen veliki polimorfizam i sve je to upisivano najprije slovima pa se i danas najcesće (valjda najbrojinije) kaze D,C,E a poslije se oznacavalo brojevima.
    Ne znam zasto je najveći RH57 ali ako navrati nasa Crnogorka koja je svjetski strucnjak za eritrocite ona će objasniti. Ako se ne varam u Evropi je oko 7% muskića sa Rh- a sa tim minusima ponekad nije jasno pa se svaki takav nalaz mora potvrditi jos jednom analizom.
    To je ka ono u skoli kad uciteljica kaze evo ti slaba dvojka pa se nikad ne zna da li je to prelazna ili jedva prelazna ili cista jedinica pa mora kontrolni .
    Nemojte samo pogresno shvatiti da ja tradicionalni Crnogorac nekoga nagovaram na daleku toleranciju po onome da dijete moze liciti ujaku u Australiju, a ne da ne lici na komsiju ali po krvi i krvnim grupama je sve po sistemu "moRe bit ali ne mora".

  25. #75
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    7,212
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    22
    Thanked in
    6 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    e pa svašta stvarno! Moj muž je negativan ja pozitivna (pozitivna saaaam) a djeca imaju njegovu krvnu grupu alimoj rezus faktor. Eto tako
    nijesu rijetki negativni muškarci samo mi nije jasno zašto je samo ženama problem da budu rezus negativne, tj zašto ja kao negativna majka stvaram antitijela na dijete pozitivnog oca, a kao pozitivna majka ne stvaram antitijela na dijete negativnog oca? Ili se - Rh faktor ne može naslijediti?! Moja đeca nijesu
    Vidjeh sad da si dobila odgovor,pa ne treba stajati moj odogvor...
    Last edited by Bøgíñjå; 20-06-12 at 21:38.

Page 3 of 5 FirstFirst 12345 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. DNK analiza Crnogoraca
    By Bosniaco in forum Istorija
    Replies: 306
    Last Post: 10-07-15, 08:50
  2. Info Analiza bilansa
    By Linno in forum Ostali oglasi
    Replies: 1
    Last Post: 29-05-12, 18:20
  3. Hemijska analiza zene
    By makach in forum Sve i svašta
    Replies: 5
    Last Post: 03-11-09, 19:37
  4. IMEI Analiza...
    By Sailoreagle in forum Mobilna telefonija i telekomunikacije
    Replies: 0
    Last Post: 23-06-05, 14:50
  5. Hemijska analiza zene
    By ines in forum #montecafe
    Replies: 4
    Last Post: 12-04-04, 12:33

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •