Results 1 to 10 of 10

Thread: Oralno vs intravenski

  1. #1
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    6,824
    Thanks Thanks Given 
    303
    Thanks Thanks Received 
    269
    Thanked in
    161 Posts

    Default Oralno vs intravenski

    Povodom ovih sezonskih gripova praćenih visokim temperaturama i bolovima postavljam pitanje je li bolje kljukat se recimo gomilom tableta paracetamola i čekat po 2 ure da djeluju i to slabašno ili se bocnut infuzijom paracetamola (intravenski) i dobiti gotovo momentalni efekat?
    To sam osjetio na vlastitoj koži.
    Ja kad bih se umio bocnut sa iglom u venu vazda bih skida temperatutu tako.

    Ima li kakvih negativnih strana ovo intravenski?

  2. #2
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Kotor
    Posts
    15,838
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Mislim da ne, osim standardnih procedura oko nalaženja vena, izbjegavanja pucanja istih i slično. Naravno zrak u crijevo, igli i ostalo se mora kontrolisat pa nešto ne bih savjetovao da osoba s temperaturom to sama sebi radi.
    Bijo si poziw koi se neodbija

  3. #3
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    PG City
    Posts
    2,402
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Bolje ti pusti da ti se organizam bori s infekcijom, nego da temperaturu na silu skidas (naravno, ne mislim konstantno i ako je temperatura preko 39). Sve ima svojih prednosti i mana, a za tebe je ipak bolje i sigurnije da ih uzimas oralno, bar kad je grip u pitanju.

    Sent from my  9790

  4. #4
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    6,824
    Thanks Thanks Given 
    303
    Thanks Thanks Received 
    269
    Thanked in
    161 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mad_dog_KO View Post
    Mislim da ne, osim standardnih procedura oko nalaženja vena, izbjegavanja pucanja istih i slično. Naravno zrak u crijevo, igli i ostalo se mora kontrolisat pa nešto ne bih savjetovao da osoba s temperaturom to sama sebi radi.
    Sam nisam ni mislio, mislim valjalo bi kad bih umio ali naravno ne znam al zato srećom imam bliskih prijateljica koje su medicinske sestre

  5. #5
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    6,824
    Thanks Thanks Given 
    303
    Thanks Thanks Received 
    269
    Thanked in
    161 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Aquaria View Post
    Bolje ti pusti da ti se organizam bori s infekcijom, nego da temperaturu na silu skidas (naravno, ne mislim konstantno i ako je temperatura preko 39). Sve ima svojih prednosti i mana, a za tebe je ipak bolje i sigurnije da ih uzimas oralno, bar kad je grip u pitanju.

    Sent from my  9790
    Puštaj ti ako ti odgovara ja stvarno ne mogu da trpim temperature 40 stepeni, bol u glavu i na oči, zelenilo na oči i sl.

  6. #6
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    PG City
    Posts
    2,402
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Pa, ja i stavih temperaturu preko 39 kao izuzetak, ne pricam napamet Nego porast temperature je i znak da se organizam bori sa infekcijom (da sad ne ulazim u detalje zasto je to dobro). Kad temperatura predje 38,5-39 postaje problem za organizam (prvenstveno za jetru), i tad je treba spustati, a sve dotle ne (bar ne po svaku cijenu). Preko dana obicno je temperatura niza, uvece raste i tad treba popiti nesto (moja preporuka je Diklofenak sa odlozenim dejstvom, jer djeluje i do 6-8 sati, mada ga sad osporavaju zbog negativnog uticaja "na duze staze; nisam sigurna, ali mislim da upravo njega i daju u hitnoj, ako sto nisu promijenili). Za sve "nize" temperature je dovoljna i tecnost (i obavezno supe, corbe - samo da je slano, radi nadoknade elektrolita), zbog povecanog gubljenja znojenjem.

    Sent from my  9790

  7. #7
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,966
    Thanks Thanks Given 
    3,226
    Thanks Thanks Received 
    5,654
    Thanked in
    2,289 Posts

    Default

    Ja reko da ne pitas nesto interesantnije

  8. #8
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,761
    Thanks Thanks Given 
    10,898
    Thanks Thanks Received 
    2,125
    Thanked in
    1,084 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by autodijagnostika View Post
    Puštaj ti ako ti odgovara ja stvarno ne mogu da trpim temperature 40 stepeni, bol u glavu i na oči, zelenilo na oči i sl.
    ja prvi put čujem da se u venu daje paracetamol....znam da se diklofen daje kao injekcija u mišić, čak sam više puta primala infuzije antibiotika i antihistaminika, pa su mi diklofen davali u zadnjicu...
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  9. #9
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,693
    Thanks Thanks Given 
    13
    Thanks Thanks Received 
    17
    Thanked in
    12 Posts

    Default

    Bolje spriječiti nego liječiti. Sada kada je krenula sezona gripa sve preporuke za apicomplex imunoenergetik ( http://www.zdravaishrana.me/proizvod...ergetik-0-5kg/ )

  10. #10
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    6,824
    Thanks Thanks Given 
    303
    Thanks Thanks Received 
    269
    Thanked in
    161 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    ja prvi put čujem da se u venu daje paracetamol....znam da se diklofen daje kao injekcija u mišić, čak sam više puta primala infuzije antibiotika i antihistaminika, pa su mi diklofen davali u zadnjicu...
    ima bez problema

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Oralno pitanje :)
    By DeViLiSh|Je$$uS in forum Sex i erotika
    Replies: 37
    Last Post: 31-08-04, 17:03

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •