Page 74 of 104 FirstFirst ... 246470717273747576777884 ... LastLast
Results 1,826 to 1,850 of 2593

Thread: [PG] Upravo je otvoren novi.... kafić, restoran, butik

  1. #1826
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    montenegro
    Posts
    17,884
    Thanks Thanks Given 
    1,646
    Thanks Thanks Received 
    2,834
    Thanked in
    1,225 Posts

    Default

    Ne mozes ti objektivno komentarisat dok god sa foruma politika ( na koji se aktiviras mjesec pred izbore) ides na ostale thredove i brljas ko ti ne odgovara. Pustite to prdjenje hotel cg dusa grada i cuda, eto je obala ribnice u smece stara varos u rusevine a oko sat kule se okupljaju fizikalci. I eto niko tamo da se okrene. No dobro zakukace se kad se uradi nesto novo onda ce se zalit.

    Korito ribnice vise je smeca u nju nego na cemovsko onaj je izbetonira dize se frka imadose ga lincovat.

    Da nije ko posa na tvrdjavu kosmac na brajice? Ne bogami. Da krenu sjutra da je izdaju ili neko da napravi vidikovac zapalilo bi ga na trg.
    f6

  2. #1827
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Plužine
    Posts
    3,079
    Thanks Thanks Given 
    174
    Thanks Thanks Received 
    151
    Thanked in
    106 Posts

    Default

    Ne znam kome je samo bila lijepa ona građevina prije Hiltona. Ni da su je austro-ugari pravili, a ne komunisti.

    Sent from my SM-J500H using Tapatalk

  3. #1828
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,761
    Thanks Thanks Given 
    10,898
    Thanks Thanks Received 
    2,125
    Thanked in
    1,084 Posts

    Default

    e pa nije mi jasno da neko ima protiv da se sagradio ljepši i bolji hotel! Ono što meni smeta je što mu je ime promijenjeno, mislim da su MORALI ostaviti ono Crna Gora pa su mogli dodat Hilton pored....što se hotela tiče, ja sam tamo redovno prilično pila kafu jer je jedno od rijetkih mjesta dje je kafe kuvane bilo i zbog sladoleda koji sam obožavala, takodje dopadao mi se taj mir i jedno od rijetkih mjesta dje si mogao sjesti sa prijateljicom i lijepo se izrazgovarati bez nadvikivanja zbog muzike koja trešti iz zvučnika...ne možeš, brate u butik više ući da se ne moraš nadvikivat sa osobljem!...žao mi je što toga vše biti neće jer mi je muka više dje god sjednem niti ima kuvane kafe a svi služe FRIKOM-ov sladoled! Pre****e više! Ja ne volim frikomov sladoled i nijesam jedina.

    Hotel mi se dopada, barem ono što sam vidjela šetajući prije otvaranja, bašta je vrlo slična, i drago mi je što se zadržala spoljašnji izgled...unutra kako oće...eto to je to što se mene tiče...pogledah malo ove cijene....e, sad...što ćeš, u hotel CG je bila kafa 50-70 centi, a sladoled 1.50 ako se dobro sjećam.....to iskreno nijesam očekivaa u hiltonu, tako da ili ćemo se pomirit sa cijenama ili nećemo ići u hilton...ja oću vala, jer ako imam za kafu u deltu imam i za hilton....lično mi se mnogo više ovamo svidja a i navikla sam! Uostalom, očekivala sam još veće cijene, što ne znači da ne bih voljela da su niže, ali dobro je kako sam se nadala...Ako se sjećate, hotel cg je bukvalno cijelu zimu znao da napolje izbaci stolove čim osvane sunčan dan....a to sam mnogo voljela, svi nekako izmilimo napolje čim sune ugrije i onda nijesi mogao mjesta naći u bašti........bojim se da ovi neće to radit Evo vidjećemo

    Kad odem napisaću iskustva, a ne sumnjam da neće bit mnogo bolja no sa starim hotelom...ada svi znamo da gorega osoblja nikad i nidje nije bivalo! Prvo što nikad dozvat konobara da te usluži a onda kad te usluži nikad ga ne dozvat da naplati! E koliko sam puta zaprijetila (a nikad nijesam ispunila) da ću sledeći put ustat pa neka trči za mnom... a svi su to pričali i nikad bukvalno nijesmo otišli no smo ludjeli i čekali da se pomoli
    Ja nedje s drugaricom, onako do kasno na kafu i sladoled, a nedje oko 23 h pitam konobara, izvinite do kad radite, da mi ne remetimo što....a ne brate, radi mene, zora ve tu dočekala!!!
    Last edited by zvoncica; 12-09-16 at 19:15. Reason: razmak umetnuh da je preglednije
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  4. #1829
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    28,943
    Thanks Thanks Given 
    4,790
    Thanks Thanks Received 
    9,826
    Thanked in
    3,726 Posts

    Default

    Neka vrate IDENTIČNU vanilu i lješnik i sve im je oproŠĆeno što se mene tiče.

    Nazovu ga "Crna Gora kup" i obavezno služe u:

    War. War never changes.

  5. #1830
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Podgorica Mother of Needy
    Posts
    8,277
    Thanks Thanks Given 
    709
    Thanks Thanks Received 
    536
    Thanked in
    389 Posts

    Default

    Nista ako unutra ne zadrze one skulpture, neke ka uglacane goozice, visokog sjaja...shecate li se onoga?

    Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk
    If there's two things that I hate-
    It's havin' to cook, and tryin' to date...​

  6. #1831
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,761
    Thanks Thanks Given 
    10,898
    Thanks Thanks Received 
    2,125
    Thanked in
    1,084 Posts

    Default

    znate li dje sam jela skoro isti sladoled kao uz hotela CG? Davno kad se robna kuća BEOGRADJANKA u BG otvorila, imala je na 5. spratu strašan restoran i tamo sam redovno išla na sladoled koji je bio jako sličan ili isti...nijesam odavno išla tamo tako da ne znam da li ima više i tog restorana
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  7. #1832
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    28,943
    Thanks Thanks Given 
    4,790
    Thanks Thanks Received 
    9,826
    Thanked in
    3,726 Posts

    Default

    Meni je vazda najsličniji bio kod Štetnog

    Sent from my Galaxy S7
    War. War never changes.

  8. #1833
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,761
    Thanks Thanks Given 
    10,898
    Thanks Thanks Received 
    2,125
    Thanked in
    1,084 Posts

    Default

    a dobro ja najviše i volim ladoled kod šetahamze, ali mi je ovaj iz hotela bio drugačije strukture...kao taj od šthamze pa da ima leda kroz sebe
    Ja samo taj i jedem odkad nema hotela...mada mi se dopada ono u delti dolje preko puta Stradivarijusa, tacno ispod onih pokretnih stepenica...onaj ponekad pojedem, drugo mi se baš ništa ne dopada
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  9. #1834
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Podgorica Mother of Needy
    Posts
    8,277
    Thanks Thanks Given 
    709
    Thanks Thanks Received 
    536
    Thanked in
    389 Posts

    Default

    Po meni, najbolja vanila trenutno je u astoriju. Nije kao u hotel sto je bila ali, ruku na srce, znala je kroza sebe da imadne komadice leda...
    A ti Zvoncice, ja razumijem da ti se ne svidjau frikom sladoledi, ali onaj quatro sa pustacima, recimo, je vrhunski. Danas, cak, izhedoh neki bla bla u casicu, super je bio, 80 centi. Ukusi su razliciti. Onaj ka talijan na bullevar kod dr brajera, nista mu ne valjau sladoledi. Ne znam je li ono radi jos.
    Nego, sheca li se ko onih ka goozica u hotel sto su bile. Skulpture otprilike u prirodnoj velicini? Mada je pitanje vise za temu Djetinjstvo

    Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk
    If there's two things that I hate-
    It's havin' to cook, and tryin' to date...​

  10. #1835
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    16,123
    Thanks Thanks Given 
    2,234
    Thanks Thanks Received 
    2,403
    Thanked in
    1,239 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    e pa nije mi jasno da neko ima protiv da se sagradio ljepši i bolji hotel! Ono što meni smeta je što mu je ime promijenjeno, mislim da su MORALI ostaviti ono Crna Gora pa su mogli dodat Hilton pored....što se hotela tiče, ja sam tamo redovno prilično pila kafu jer je jedno od rijetkih mjesta dje je kafe kuvane bilo i zbog sladoleda koji sam obožavala, takodje dopadao mi se taj mir i jedno od rijetkih mjesta dje si mogao sjesti sa prijateljicom i lijepo se izrazgovarati bez nadvikivanja zbog muzike koja trešti iz zvučnika...ne možeš, brate u butik više ući da se ne moraš nadvikivat sa osobljem!...žao mi je što toga vše biti neće jer mi je muka više dje god sjednem niti ima kuvane kafe a svi služe FRIKOM-ov sladoled! Pre****e više! Ja ne volim frikomov sladoled i nijesam jedina.

    Hotel mi se dopada, barem ono što sam vidjela šetajući prije otvaranja, bašta je vrlo slična, i drago mi je što se zadržala spoljašnji izgled...unutra kako oće...eto to je to što se mene tiče...pogledah malo ove cijene....e, sad...što ćeš, u hotel CG je bila kafa 50-70 centi, a sladoled 1.50 ako se dobro sjećam.....to iskreno nijesam očekivaa u hiltonu, tako da ili ćemo se pomirit sa cijenama ili nećemo ići u hilton...ja oću vala, jer ako imam za kafu u deltu imam i za hilton....lično mi se mnogo više ovamo svidja a i navikla sam! Uostalom, očekivala sam još veće cijene, što ne znači da ne bih voljela da su niže, ali dobro je kako sam se nadala...Ako se sjećate, hotel cg je bukvalno cijelu zimu znao da napolje izbaci stolove čim osvane sunčan dan....a to sam mnogo voljela, svi nekako izmilimo napolje čim sune ugrije i onda nijesi mogao mjesta naći u bašti........bojim se da ovi neće to radit Evo vidjećemo

    Kad odem napisaću iskustva, a ne sumnjam da neće bit mnogo bolja no sa starim hotelom...ada svi znamo da gorega osoblja nikad i nidje nije bivalo! Prvo što nikad dozvat konobara da te usluži a onda kad te usluži nikad ga ne dozvat da naplati! E koliko sam puta zaprijetila (a nikad nijesam ispunila) da ću sledeći put ustat pa neka trči za mnom... a svi su to pričali i nikad bukvalno nijesmo otišli no smo ludjeli i čekali da se pomoli
    Ja nedje s drugaricom, onako do kasno na kafu i sladoled, a nedje oko 23 h pitam konobara, izvinite do kad radite, da mi ne remetimo što....a ne brate, radi mene, zora ve tu dočekala!!!
    Da, u Dubrovniku je recimo Hilton zadržao ime Imperijal. Ali šta očekivati od Žara Burića

  11. #1836
    Join Date
    Sep 2015
    Location
    podgorica
    Posts
    2,076
    Thanks Thanks Given 
    14
    Thanks Thanks Received 
    143
    Thanked in
    93 Posts

    Default

    Od ponedeljka sladoled, kolaci i neka hrana valjda. Ima vas dosta sto se zalite a tokom dana je vecinom vremena terasa puna, a uvece nemaju dje ljudi sjednut. Ne znam sad jel to sto je tek pocelo, ili ce tako stalno.
    ПОДГОРИЧКА БУДУЋНОСТ !

  12. #1837
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    nisam locirana
    Posts
    2,539
    Thanks Thanks Given 
    28
    Thanks Thanks Received 
    85
    Thanked in
    20 Posts

    Default

    Iz mog ugla gledanja, Hilton je renomirani brend, koji osvjezava usluznu ponudu glavnog grada, koja ima i dalje mjesta za napredak, uzimajuci u obzir da je do sada postojao samo jedan hotel sa 5 zvjezdica (Hotel Ziya - boutiqe hotel). Pri tome, da naglasim, radi se o GLAVNOM gradu, u kome uglavnom zbog posla odsjedaju gosti koji zele da im se pruzi maximalna usluga za ulozeni novac i oni su ciljana kategorija tog biznisa, a ne gosti baste koji ce doci tu "samo zbog kafe" (znam da to snobovski zvuci).

    Izgled hotela ne ostavlja bez daha i ocigledno je radjen u skladu sa nekadasnjim izgledom starog Hotela Crna Gora (sto potvrdjuje i toliko voljena basta Hotela, koja je prema onome sto vidim ostala ista, al opet modernizovana). Takodje, objekat djeluje uskladjen sa okolnim zgradama i ambijentom (sto se, recimo, ne bi moglo reci za onu strkljastu poslovnu zgradu, koju grade tik do ulaza u Hotelu Podgorica, hej...pa ono je jezivo!). Sto se tic cijena, logicno je da budu visocije u odnosu na lokale, kafice i kafane u okolini. Pa zar tako nije i u drugim, bolje kotiranim hotelima u Pg i van PG?!

    Razumijem nostalgiju za nekim proslim vremenima i mjestima koja evociraju uspomene, medjutim ne mogu da uvidim sta je to Podgorica konkretno izgubila sa otvaranhjem jednog novog hotela od 5 zvjezdica, koji je pri tome poznati brend? Takodje, ne shvatam toliku potrebu da se kritikuje sve sto je novo ili inovirano. No...mozda sam ja previse "business oriented" pa nakaradno razmisljam.
    Last edited by AltaMarea88; 12-09-16 at 23:00.
    Non sum uni angulo natus: patria mea totus hic mundus est.

  13. #1838
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,761
    Thanks Thanks Given 
    10,898
    Thanks Thanks Received 
    2,125
    Thanked in
    1,084 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by dr hellfire View Post
    Od ponedeljka sladoled, kolaci i neka hrana valjda. Ima vas dosta sto se zalite a tokom dana je vecinom vremena terasa puna, a uvece nemaju dje ljudi sjednut. Ne znam sad jel to sto je tek pocelo, ili ce tako stalno.
    Vjerujem za stalno...vidjecemo dokle ce biti trendi ako bude stalno,mogu slobodno dic cijene duplo opet ce puno biti

    Sent from my SM-T210 using Cafe Del Montenegro mobile app
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  14. #1839
    Join Date
    Sep 2015
    Location
    podgorica
    Posts
    2,076
    Thanks Thanks Given 
    14
    Thanks Thanks Received 
    143
    Thanked in
    93 Posts

    Default

    Pa znas kako, sa druge strane treba i basta da se otvori pa cemo vidjet, ako nekoga intetesuje nocenje 150€, jos nije ali bice, ima teretana, spa, bazen, internet prostorija, wine bar, al msm da ce sky bar bit pun pogodak on je skroz gore na krov vjerujte bas je prelijep pogled sa one visine uzivas i sjedis
    ПОДГОРИЧКА БУДУЋНОСТ !

  15. #1840
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    16,208
    Thanks Thanks Given 
    200
    Thanks Thanks Received 
    22
    Thanked in
    20 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Viscount View Post
    Sve blista i šljašti, a nisu imali para da plate lektora da prekontroliše kartu pića. Prezentacija na nivou drugorazrednog restorana.

    Nestavljanje razmaka poslije znakova interpunkcije je jasan odraz informatičke nepismenosti, a time i neprofesionalnosti. Ali, možda to samo meni bode oči.
    bode i meni, itekako!
    Quote Originally Posted by Viscount View Post
    Red wine vam je crveno vino?
    Sprite - pa zarez na kraju reda?
    Sve decimale s tačkom, a Cabernet sa zarezom?
    Salmon wrap je 'losos sendvič'? I kakva je uopšte to konstrukcija 'losos sendvič'? Mi zborimo sendvič sa lososom.
    Daily vegetable? Jedan komad povrća?
    Vina ana čašu?

    .
    to da mozda 1 u 10 restorana u CG ima meni bez stupidnih gresaka, kako zasto - nikad mi nece biti jasno! Jos samo da bude kao u prvoj pivnici: Juice in metal dish*, ili u Daliju - Thousands of ballots** :roll:
    Quote Originally Posted by MontSAT View Post
    A vidite li da je ovo odštampano onako privremeno za probni rad... Naravno da se glavni menu i karta pića rade u luksuznijoj varijanti i bez grešaka...

    Sent from my LG-H860 using Tapatalk
    a morace pokoja da im se potkrade, milion %!

    Mislio sam da ih u HRC-u makar nece biti, kad ono, ima i tamo....



    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    e pa nije mi jasno da neko ima protiv da se sagradio ljepši i bolji hotel! Ono što meni smeta je što mu je ime promijenjeno, mislim da su MORALI ostaviti ono Crna Gora pa su mogli dodat Hilton pored....
    koliko ja vidim, ostavili su - Hilton Podgorica Crna Gora

    http://news.hilton.com/index.cfm/property/detail/3105

    http://www3.hilton.com/en/hotels/mon...MHI/index.html


    * - limenka
    ** - millefoglie/mille-feuille
    Uzgajivačnica miševa & Centar za uništavanje vozila Vesko Dakić https://youtu.be/W2Dxh_A9vyM

  16. #1841
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    9,740
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Što se čini od staropodgoričana .... Ču' "duh stare Podgorice" ..... još kad to izgovori Zoran fLizer.....tek onda mi se .....bljaaaaaak !
    ... to ja znam jer je mene brat u Italiju !

  17. #1842
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    Crnom Gorom uzduz i poprijeko
    Posts
    22,392
    Thanks Thanks Given 
    750
    Thanks Thanks Received 
    2,213
    Thanked in
    1,676 Posts

    Default

    Nije duh stare Podgorice, nego nove, moderne... zašto mora na sve da se pljuje, majku mu....
    Ako ne postoji razlog da se pije, to nije razlog da se ne pije...

  18. #1843
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    14,037
    Thanks Thanks Given 
    5,039
    Thanks Thanks Received 
    2,444
    Thanked in
    1,318 Posts

    Default

    Ma treba ovim seljachinama u BG reci da srushe Moskvu,Balkan,Kasinu...preoru Skadarliju,,shto ce im to zaboga kad mogu napravit neshto kao mi,koliko su iza nas uvijek !
    ...

  19. #1844
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,280
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Ovima što žale onu pustinju od Hotela Crna Gora bih zakonom zabranio da ne mogu da voze ništa osim Zastavu, Moskvič, Poljak i tako to... Kao nekad...prođe auto i zamiriše benzin...
    Kakvi smo mi crnjaci od naroda, sve se mora popljuvat, šta god da se uradi uvijek se nađu hejteri da pljuju. Zabolje me uvo za Hilton, neću ići tamo kao što nisam išao ni u Crnu Goru ali je ovo milion puta ljepše i bolje nego što je bilo.

  20. #1845
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Plužine
    Posts
    3,079
    Thanks Thanks Given 
    174
    Thanks Thanks Received 
    151
    Thanked in
    106 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by AL no1 View Post
    Ma treba ovim seljachinama u BG reci da srushe Moskvu,Balkan,Kasinu...preoru Skadarliju,,shto ce im to zaboga kad mogu napravit neshto kao mi,koliko su iza nas uvijek !
    Ne možeš porediti npr hotel Moskvu sa našim hotelom cg, to nema veze jedno sa drugim, Moskva koja je otvorena 1908. godine i hotel CG koji je napravljen 1953. A da ne pričamo arhitektonski itd...
    Podgorica je stilom gradnje više ličila na neki komuniatički ruski grad neđe u Sibiru, ne znam kome se sviđaju građevine tog tipa i kakvu to vrijednost ima...

    Sent from my SM-J500H using Tapatalk

  21. #1846
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,265
    Thanks Thanks Given 
    2,760
    Thanks Thanks Received 
    2,631
    Thanked in
    1,274 Posts

    Default

    i Podgorica je postala grad kad su je preimenovali u Titograd, do tada je bila kasaba najobičnija
    She is only here to annoy herself!

  22. #1847
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    Crnom Gorom uzduz i poprijeko
    Posts
    22,392
    Thanks Thanks Given 
    750
    Thanks Thanks Received 
    2,213
    Thanked in
    1,676 Posts

    Default

    Preglupa su mi ova poređenja sa Beogradom. Kakva je to opčinjenost, da mi je znat.... je li se mrdalo dalje od njega? I zašto moramo da upoređujemo naš grad sa bilo kojim na svijetu? Bolje da radimo na tome da nam bude ljepši i da se manemo gluposti. Nego, ne znam ni kome ovo pričam...
    Ako ne postoji razlog da se pije, to nije razlog da se ne pije...

  23. #1848
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    14,037
    Thanks Thanks Given 
    5,039
    Thanks Thanks Received 
    2,444
    Thanked in
    1,318 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MontSAT View Post
    Ne možeš porediti npr hotel Moskvu sa našim hotelom cg, to nema veze jedno sa drugim, Moskva koja je otvorena 1908. godine i hotel CG koji je napravljen 1953. A da ne pričamo arhitektonski itd...
    Podgorica je stilom gradnje više ličila na neki komuniatički ruski grad neđe u Sibiru, ne znam kome se sviđaju građevine tog tipa i kakvu to vrijednost ima...

    Sent from my SM-J500H using Tapatalk
    Svaka starina,obiljezje jednog grada naravno da ima vrijednost bez obzira pravili je komunsti ili "demokrate" no uzalud je na ovom pdf prichati sa nekim ko ne cijeni niti poshtuje takve stvari,bolje rushit sve i od chitave CG napravit Leskovac na more .

    P.S. Ne radi se o hejtu vec samo o tome da mu je mjesto bilo negdje drugo,ne tu,toliko,dosta o ovome.
    Last edited by AL no1; 13-09-16 at 10:22.
    ...

  24. #1849
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    PG
    Posts
    952
    Thanks Thanks Given 
    21
    Thanks Thanks Received 
    38
    Thanked in
    29 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by djeye View Post
    presmijah se izadje mi kisela na nos
    Tako se pravi organska kishjela

  25. #1850
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,364
    Thanks Thanks Given 
    2,803
    Thanks Thanks Received 
    3,996
    Thanked in
    1,934 Posts

    Default

    Ja prođoh do centra prije nego ga blokiraše. Terasa bijaše puna.
    Hoće li ono staklom da je zaštite ili samo onaj ćošak onako ostaje?

    Je li bolji i ljepiši ovaj nego stari je uzaludno diskotovati. Sve je stvar preferencija.
    Stari je bio kockasta komunistička građevina sa odličnim sadržajima i zreo za ozbiljnu rekonstrkuciju.
    Novi je opet kockasta građevina obavijena staklom u polovini. Demantovaće me arhitekte i građevinari vjerovatno, ovako neuk bih rekao da je staklo čisti promašaj za PG gradnju. Nikad ugrijat i nikad ohladit.
    Čak ni vizuelno ne bude lijepo, sa izuzetkom The Capital Plaze koja i nečemu liči iako je staklena.

    E sad kad već pomunih kocakste varijante u oba hotela, i stari i novi, sjećam se jedne priče arhitekata u čije društvo bijah igrom slučaja, gdje je bilo priče da su 2 najteža objekta za projektovanje hotel i bolnica. Vjerovatno je zato kockastog oblika.

    Starijima će nedostajat duh stare Podgorice i šmek hotela. Nekome nedostaju platani iz Njegoševe. Nekome Kino kultura.
    Kad već pominjemo, meni je na putu do gimnazije svakodnevno u sjećanje ostao čikica koji je glancao cipele ljudima i koji je sjedio ispred terase hotela Crna Gora. E i prodaja karata za KK Budućnost onamo na ćošak kod dikoteke Hollywood.

    O uništavanju PG prepoznatljivosti najviše pričaju oni koji nisu bili do Duklje, muzeja Marka Miljanova i slično. Daako ti isti nekad skapiraju da je u bombardovanju saveznika PG razrušena, a da dugogodipšnji ratovi sa Turcima nisu dozvoljavali da se naprave građevine kao po Zagrebu i Beogradu npr.
    Realnost je da je PG do kraja 2 svejtskog rata bila obična kasaba.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

Page 74 of 104 FirstFirst ... 246470717273747576777884 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Replies: 25
    Last Post: 31-07-13, 13:53
  2. Novi butik na trg pjesnika
    By Zidane in forum Primorski
    Replies: 9
    Last Post: 13-04-06, 09:36

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •