Results 1 to 13 of 13

Thread: Telenor - Prigovor

  1. #1
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Rozaje/Podgorica
    Posts
    502
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Telenor - Prigovor

    Ovako poslao sam prigovor Telenoru zbog problema sa S2 i da mi zamijene telefon. U pitanju je sljedece: Imao sam onaj cest problem sa slusalicom (ne cuje se dobro, prekida raygovore itd). Odnosio dva/tri puta u servis (Roaming) i oni promijenili slusalicu. To je bilo prije nekih mjesec dana. I sad je ponovo poceo da mi se javlja problem tako sto kada pricam sa nekim, ono prekida raygovor (kao kada ste u tunelu nekom). Podnio sam prigovor, i danas me zovu iz Telenora i kazu: ``Treba da odnesete telefon u servis i da oni utvrde problem, tj. da potvrdi neko osim Vas``. E sad posto se to ne javlja cesto, znaci moze da bude sve u redu dok je u servisu, kako da im dokazem ja to, sta da radim?

  2. #2
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Far away from here
    Posts
    3,730
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Ako su ti u Roamingu zamjenili slusalicu, moras imati pisani trag. Ako ti ponovo u Roamingu zamjene slusalicu, opet trazi pisani trag (izvjestaj). Ako ti se treci put desi taj problem, posalji prigovor na kvalitet telefona i pratece opreme, sa oba prethodno navedena pisana traga i trazi da ne zelis da svako malo ides u servis za slusalice i da trazis kompletnu novu opremu, sa istim rokom vazenja garancije.
    To su koraci koje bih ja preduzeo.
    Nista ti nece ni jedan provajder ucinjet, ako nemas pisane tragove ovlascenog servisa.
    " Damn the cargo, we'll be on our way tonight "

  3. #3
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Rozaje/Podgorica
    Posts
    502
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Rekla mi je ova iz Telenora da su oni zvali u Roaming i da su im oni potvrdili da su zamijeili slusalicu i da telefon radi. E sad da ja ponovo odnesem da oni utvrde da se jalja ovaj novi/stari problem. Mislio sam i da uradim ovako kako si napisao.

  4. #4
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Far away from here
    Posts
    3,730
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    I ne zaboravi, pisani trag u komunikaciji sa Telenorom je i te kako bitan. Zasto ? Pa mozda dodjes u situaciji da proslijedis prigovor Agenciji za telekomunikaciji... Bar ja dopadam cesto u takvu situaciju. Bice da ne vole Novljane....
    " Damn the cargo, we'll be on our way tonight "

  5. #5
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Rozaje/Podgorica
    Posts
    502
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Imam to. Na jedan primjerak prigovora, kada sam predao u poslovnicu opecatila mi je ona sto radi i napisala datum, a danas me zvala na mobilni, tako da to imam na listing .

  6. #6
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Rozaje/Podgorica
    Posts
    502
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Evo danas sam isao u servis, Roaming Montenegro, i oni mi kazu (bez testiranja telefona) da kada je vec promijenjena slusalica, to ne moze biti do nje, vec da je do mreze. Kazu da se to desava na Samsung telefone koji imaju Telenor mrezu i da im se zalilo dosta njih. Je li se desava to jos nekome ko ima Samsung i Telenor karticu? Znaci, kada nekog pozovete/pozove vas i javite se onda se prikada razgovor,slicno kao da ste u tunelu?

  7. #7
    Join Date
    May 2010
    Posts
    4,972
    Thanks Thanks Given 
    27
    Thanks Thanks Received 
    96
    Thanked in
    65 Posts

    Default

    Naravno da ne! To je cista budalastina i samo te prave budalom. Idi u telenor jer si kod njih kupio telefon i trazi da ti poprave ili zamijene aparat jer je to telefon koji kosta 500e.

  8. #8
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Tungunstan-Tunguzija
    Posts
    1,502
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    38
    Thanked in
    9 Posts

    Default

    Koji su kraljevi reklamiraju razgovore po 3 centa. A u stvari im je start interval 24 centa ka ostalim mrežama i 15 centi u mreži. Moram otići da se maknem od go**na
    Vjestacka inteligencija se ne moze suprostaviti prirodnoj gluposti.

  9. #9
    Join Date
    May 2010
    Posts
    4,972
    Thanks Thanks Given 
    27
    Thanks Thanks Received 
    96
    Thanked in
    65 Posts

    Default

    Ja na postpaid zovnem pricam 10-ak sekundi samo da javim recimo nesto oni skinu minut, evo vec par mjeseci tako. 200 minuta ne moze da mi izdrzi 30 dana.

    A kad sam potpisao ugovor prije 3 godine svaki sekund se naplacivao posebno, i oni su promijenili tarifiranje sami bez ikakvog obavestenja ili bilo cega... lopovi!

  10. #10
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Tungunstan-Tunguzija
    Posts
    1,502
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    38
    Thanked in
    9 Posts

    Default

    sad su napravili prvi interval 120 sekundi, pričaš par sekundi od 24 centa. Vidjeli su da im se zarada povećala kada su sa 15 sekundi povećali na minuta pa sad hop na dva minuta. Mada računam za par godina će svi gasiti mobilnu telefoniju jer će svi koristiti voip. Uzmeš bilo kakav unlimitet za maks 10 eura i koristiš skajp ili slično.
    Vjestacka inteligencija se ne moze suprostaviti prirodnoj gluposti.

  11. #11
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    1,444
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Evo polja ljudi koje je znam vec koristi Viber. Upalis onu opciju 5e interneta i bucas viber
    sent from tabure

  12. #12
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Podgorica, Tivat
    Posts
    1,373
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Milos View Post
    sad su napravili prvi interval 120 sekundi, pričaš par sekundi od 24 centa. Vidjeli su da im se zarada povećala kada su sa 15 sekundi povećali na minuta pa sad hop na dva minuta. Mada računam za par godina će svi gasiti mobilnu telefoniju jer će svi koristiti voip. Uzmeš bilo kakav unlimitet za maks 10 eura i koristiš skajp ili slično.
    Odakle ti da je prvi interval 120 sekundi? Da ja znam naplaćuju u većini paketa 60+60 (prvi interval 60, svaki sljedeći 60 sekundi).

    @Emix: Oni, kao i svi drugi operateri su promjenu tarifiranja objavili na sajtu i u zvaničnom cjenovniku. Po našim zakonima to je dovoljno. To što 5% ljudi ne gleda sajt, nije njihov problem. Samo znam da kad je neka akcija, gdje ti nešto spuste cent, ne možeš se odbraniti od reklama na televiziji, vijestima, novinama, bilbordima, samo što ne dijele letke po ulazima...

  13. #13
    Join Date
    May 2010
    Posts
    4,972
    Thanks Thanks Given 
    27
    Thanks Thanks Received 
    96
    Thanked in
    65 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Adriatic View Post
    Odakle ti da je prvi interval 120 sekundi? Da ja znam naplaćuju u većini paketa 60+60 (prvi interval 60, svaki sljedeći 60 sekundi).

    @Emix: Oni, kao i svi drugi operateri su promjenu tarifiranja objavili na sajtu i u zvaničnom cjenovniku. Po našim zakonima to je dovoljno. To što 5% ljudi ne gleda sajt, nije njihov problem. Samo znam da kad je neka akcija, gdje ti nešto spuste cent, ne možeš se odbraniti od reklama na televiziji, vijestima, novinama, bilbordima, samo što ne dijele letke po ulazima...
    Mozda su oni objavili na sajt ali sta ako meni ne odgovara takvo tarifiranje? A ugovor da raskinem NE mogu i sta onda?
    A sajt im je bas dobar i pregledan! Kao iz 1990-e!

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Telenor Jedan za sve?
    By El_NiNhO in forum Operatori
    Replies: 1
    Last Post: 12-02-11, 22:02
  2. Telenor +30
    By voolandis89 in forum Operatori
    Replies: 4
    Last Post: 09-02-11, 18:24
  3. Telenor: HTC HD7
    By Emix in forum Mobilna telefonija i telekomunikacije
    Replies: 37
    Last Post: 20-12-10, 09:43
  4. Telenor
    By Genius in forum Operatori
    Replies: 22
    Last Post: 19-06-07, 19:02

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •