Page 7 of 7 FirstFirst ... 34567
Results 151 to 172 of 172

Thread: Polaganje za A kategoriju

  1. #151
    Join Date
    Jan 2013
    Location
    Podgorica
    Posts
    319
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ja sam u Lagunu,stvarno prosle godine platio 60 eur,tada je bilo najeftinije,svudje je bilo po 100eur..

  2. #152
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    984
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Mogu li polagati za A kategoriju ako imam samo B položeno ili moram prvo za A2?
    It was a business doing pleasure with you

  3. #153
    Join Date
    Dec 2004
    Posts
    4,040
    Thanks Thanks Given 
    625
    Thanks Thanks Received 
    444
    Thanked in
    221 Posts

    Default

    Možeš odmah za A ako imaš preko 24 godine starosti...
    Mother, should I trust the government? (No Fu*king Way!)

  4. #154
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    984
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Položio
    Nebitno koja je auto škola u pitanju, ali ne mogu da vjerujem da sam dobio dozvolu iskreno.
    Došao sam u subotu, sjeo na Beverly 250c, "ovo ti je prednja, ovo zadnja, ovo gas" to je to.
    Malo sam se motao po poligonu, malo osmica, malo slalom, prvi put na motor. Posle 40ak minuta idemo gradsku, cijeli grad prođosmo. Sledeći dan još 15ak minuta poligona pa opet cijeli grad. Sledeće subote mi je bilo polaganje... Položih za A, nikad na pravi motor ne sjedoh, Beverly sam vozio 2-3h ukupno.
    Izgleda da ću morati da nađem nekog druga sa motorom viška da vježbam šaltanje prije nego što kupim moj...
    Last edited by gString; 16-12-15 at 20:46.
    It was a business doing pleasure with you

  5. #155
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    11,279
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    41
    Thanked in
    29 Posts

    Default

    Meni je za A najjace bilo, neka mala vespica 50cc, veli odi pravo, vozi u krug (ne znam jel osmica s obzirom da je jedan krug haha), aj sad za nama, ili ispred ne sjecam se dok je neko polagao u auto i to je to
    rm -rf /

  6. #156
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    15,972
    Thanks Thanks Given 
    530
    Thanks Thanks Received 
    773
    Thanked in
    335 Posts

    Default

    Zar nisu to sad postrozili , da ako polazes za A moras voziti na brzinac . Koja je to autoskola gString ?


    Sent from my SM-G928F using Tapatalk
    " If you love something let it go, if it comes back to you it's yours. If it doesn't, it never was."

  7. #157
    Join Date
    Dec 2004
    Posts
    4,040
    Thanks Thanks Given 
    625
    Thanks Thanks Received 
    444
    Thanked in
    221 Posts

    Default

    Nisu još pooštrili vjerovatno... Ja sam prošle godine, vjerovatno na istoga Beverlija (crvenog) položio direktno za A...

    E sad druže, lako je položiti kao što vidiš i sam... Al bih ti ja dao par savjeta dok si na vrijeme...

    1. Kupi sebi motor. Ne mora to odmah biti R12GS od 20K eura, ali razmisli kakav bi motor volio da imaš i onda uzmi neki motor iz sličnog segmenta... Dakle ako voliš npr enduro varijantu, gledaj nekog Pegaza, staru Teneru, itd, dakle tu za nekih 1-2K eura, zavisi od budžeta... Ovo iz više razloga... Prvo da "svikneš" takav tip motora, zatim da kad ti padne u mjestu ili ne daj Bože vožnji, da šteta bude što manja... U suštini kao što neko reče, bajkeri se dijele na one što su pali i one što će tek da padnu... Iz ovog razloga kao totalni početnik nemoj pozamljivati ni od koga motor ako si odgovoran i normalan... Ako imaš para, onda odmah uzmi nešto bolje, ako si baš siguran da želiš takav tip motora, i ne brinu te skuplje popravke u slučaju pada...

    2. Obavezno kupi opremu! Ako imaš samo knap para da kupiš motor, onda ovaj "sport" nije za tebe... Motociklizam nije jeftin hobi... Da skratim priču, računaj da neku "starter" opremu možeš kupiti za oko 500-700 eura (kaciga, jakna, pantalone, čizme, rukavice)... Vremenom ćeš sam vidjeti "gdje si šupalj" i gdje treba nadograđivati opremu... Pogotovo ako želiš da voziš u zimskim uslovima... Naravno da je bolje investirati odmah u skuplju opremu, ali je to teško kao početnik ako nemaš puno para, pa počni polagano... Pogotovo sada oko Nove godine bude popusta...

    3. Održavaj motor. Motor nije baš kao auto, ako nešto crkne samo se zaustavi pored puta itd, mnogo si u većem riziku jer si izložen uvijek... Dakle, vodi računa o gumama (veoma bitna stavka), lancu, zamjeni ulja itd... Pogotovo ako negdje dalje putuješ, ne želiš iznenađenja koja si mogao zaobići...

    4. Budi svjestan da svaki put kada sjedneš na motor to može biti i poslednji put... Nema potrebe da detaljnije objašnjavam...


    Eto tako, raspisah se, ali osjećam potrebu kad vidim da neko novi ulazi u ovaj svijet da dam par savjeta... Bolje sada nego poslije...
    Mother, should I trust the government? (No Fu*king Way!)

  8. #158
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    15,972
    Thanks Thanks Given 
    530
    Thanks Thanks Received 
    773
    Thanked in
    335 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Incognito View Post
    Nisu još pooštrili vjerovatno... Ja sam prošle godine, vjerovatno na istoga Beverlija (crvenog) položio direktno za A...

    E sad druže, lako je položiti kao što vidiš i sam... Al bih ti ja dao par savjeta dok si na vrijeme...

    1. Kupi sebi motor. Ne mora to odmah biti R12GS od 20K eura, ali razmisli kakav bi motor volio da imaš i onda uzmi neki motor iz sličnog segmenta... Dakle ako voliš npr enduro varijantu, gledaj nekog Pegaza, staru Teneru, itd, dakle tu za nekih 1-2K eura, zavisi od budžeta... Ovo iz više razloga... Prvo da "svikneš" takav tip motora, zatim da kad ti padne u mjestu ili ne daj Bože vožnji, da šteta bude što manja... U suštini kao što neko reče, bajkeri se dijele na one što su pali i one što će tek da padnu... Iz ovog razloga kao totalni početnik nemoj pozamljivati ni od koga motor ako si odgovoran i normalan... Ako imaš para, onda odmah uzmi nešto bolje, ako si baš siguran da želiš takav tip motora, i ne brinu te skuplje popravke u slučaju pada...

    2. Obavezno kupi opremu! Ako imaš samo knap para da kupiš motor, onda ovaj "sport" nije za tebe... Motociklizam nije jeftin hobi... Da skratim priču, računaj da neku "starter" opremu možeš kupiti za oko 500-700 eura (kaciga, jakna, pantalone, čizme, rukavice)... Vremenom ćeš sam vidjeti "gdje si šupalj" i gdje treba nadograđivati opremu... Pogotovo ako želiš da voziš u zimskim uslovima... Naravno da je bolje investirati odmah u skuplju opremu, ali je to teško kao početnik ako nemaš puno para, pa počni polagano... Pogotovo sada oko Nove godine bude popusta...

    3. Održavaj motor. Motor nije baš kao auto, ako nešto crkne samo se zaustavi pored puta itd, mnogo si u većem riziku jer si izložen uvijek... Dakle, vodi računa o gumama (veoma bitna stavka), lancu, zamjeni ulja itd... Pogotovo ako negdje dalje putuješ, ne želiš iznenađenja koja si mogao zaobići...

    4. Budi svjestan da svaki put kada sjedneš na motor to može biti i poslednji put... Nema potrebe da detaljnije objašnjavam...


    Eto tako, raspisah se, ali osjećam potrebu kad vidim da neko novi ulazi u ovaj svijet da dam par savjeta... Bolje sada nego poslije...

    potpis i tacka . i dodao bih josh da tek kad izmijenjas 4-5 motora mozda ces znati sta u stvari zelis (kakav ti motor odogvara, je li to enduro,pistas, naked ili nesto skroz deseto)
    " If you love something let it go, if it comes back to you it's yours. If it doesn't, it never was."

  9. #159
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    984
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    ^^ Hvala na savjetima Incognito.

    Odlučio sam da nabavim motor poodavno, baš da bi imao vremena da akumuliram sredstava da ne bi morao da zakidam na nekim stvarima.
    Razmišljao sam dugo da li da počnem sa nekim polovnim ili ne i na kraju odlučio da trgujem novi MT-07, za nekih 4-5 mjeseci. Prvih godinu dana ću ga ograničiti na 35KW.

    Za opremu neću da štedim, bavim se brdskim biciklizmom i više puta me je dobra oprema izvukla. Da ne pričam o komfornijoj vožnji kad je pretoplo ili prehaldno... Ponešto ću taman moći da iskoristim i u moto svrhe. Kad smo kod toga, može li savjet gdje može da se uzme provjereno dobra oprema kod nas, ili neki sajt koji šalje za CG?

    Što se održavanja tiče i tu mi se dosta iskustva sa bicikala prenosi na motor, imam praktično mini radionicu za te posliće. Oko toga sam posebno fanatik tako da neće biti propusta nadam se.
    It was a business doing pleasure with you

  10. #160
    Join Date
    May 2010
    Location
    Wherever I want
    Posts
    8,838
    Thanks Thanks Given 
    1,129
    Thanks Thanks Received 
    1,060
    Thanked in
    512 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Incognito View Post
    Nisu još pooštrili vjerovatno... Ja sam prošle godine, vjerovatno na istoga Beverlija (crvenog) položio direktno za A...

    E sad druže, lako je položiti kao što vidiš i sam... Al bih ti ja dao par savjeta dok si na vrijeme...

    1. Kupi sebi motor. Ne mora to odmah biti R12GS od 20K eura, ali razmisli kakav bi motor volio da imaš i onda uzmi neki motor iz sličnog segmenta... Dakle ako voliš npr enduro varijantu, gledaj nekog Pegaza, staru Teneru, itd, dakle tu za nekih 1-2K eura, zavisi od budžeta... Ovo iz više razloga... Prvo da "svikneš" takav tip motora, zatim da kad ti padne u mjestu ili ne daj Bože vožnji, da šteta bude što manja... U suštini kao što neko reče, bajkeri se dijele na one što su pali i one što će tek da padnu... Iz ovog razloga kao totalni početnik nemoj pozamljivati ni od koga motor ako si odgovoran i normalan... Ako imaš para, onda odmah uzmi nešto bolje, ako si baš siguran da želiš takav tip motora, i ne brinu te skuplje popravke u slučaju pada...

    2. Obavezno kupi opremu! Ako imaš samo knap para da kupiš motor, onda ovaj "sport" nije za tebe... Motociklizam nije jeftin hobi... Da skratim priču, računaj da neku "starter" opremu možeš kupiti za oko 500-700 eura (kaciga, jakna, pantalone, čizme, rukavice)... Vremenom ćeš sam vidjeti "gdje si šupalj" i gdje treba nadograđivati opremu... Pogotovo ako želiš da voziš u zimskim uslovima... Naravno da je bolje investirati odmah u skuplju opremu, ali je to teško kao početnik ako nemaš puno para, pa počni polagano... Pogotovo sada oko Nove godine bude popusta...

    3. Održavaj motor. Motor nije baš kao auto, ako nešto crkne samo se zaustavi pored puta itd, mnogo si u većem riziku jer si izložen uvijek... Dakle, vodi računa o gumama (veoma bitna stavka), lancu, zamjeni ulja itd... Pogotovo ako negdje dalje putuješ, ne želiš iznenađenja koja si mogao zaobići...

    4. Budi svjestan da svaki put kada sjedneš na motor to može biti i poslednji put... Nema potrebe da detaljnije objašnjavam...


    Eto tako, raspisah se, ali osjećam potrebu kad vidim da neko novi ulazi u ovaj svijet da dam par savjeta... Bolje sada nego poslije...

    Sve je tacno ovo sto si rekao ali brate negativno masu. Makar sam ja takav utisak stekao dok sam citao. Moze to mnogo ljepse

  11. #161
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    11,279
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    41
    Thanked in
    29 Posts

    Default

    Samo nemoj ko ja, uzmem kymo prvo 125 cc da naucim, nacuim za 1 dan i dosadi za 2 nedjelje, onda uzmem suzuki gladius jer mi je to iskocilo u neku zamjenu i smorim se maksimalno, vazda htio sportski a ovaj ni tu ni tamo pa neko vrijeme guslam njega, na svaki izgubim na kraju al dobro. Sad eo napokon gledam za iducu godinu da se trguje nesto, no odje dje sam nije bas za motore sem ako ga ne mogu uvest u kucu samnom da spava pa tek tamo jun jul izgleda.
    rm -rf /

  12. #162
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    984
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Meni će ovaj pod guzicu pa dokle ćemo vidjećemo
    It was a business doing pleasure with you

  13. #163
    Join Date
    Dec 2004
    Posts
    4,040
    Thanks Thanks Given 
    625
    Thanks Thanks Received 
    444
    Thanked in
    221 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by gString View Post
    ^^ Hvala na savjetima Incognito.

    Odlučio sam da nabavim motor poodavno, baš da bi imao vremena da akumuliram sredstava da ne bi morao da zakidam na nekim stvarima.
    Razmišljao sam dugo da li da počnem sa nekim polovnim ili ne i na kraju odlučio da trgujem novi MT-07, za nekih 4-5 mjeseci. Prvih godinu dana ću ga ograničiti na 35KW.

    Za opremu neću da štedim, bavim se brdskim biciklizmom i više puta me je dobra oprema izvukla. Da ne pričam o komfornijoj vožnji kad je pretoplo ili prehaldno... Ponešto ću taman moći da iskoristim i u moto svrhe. Kad smo kod toga, može li savjet gdje može da se uzme provjereno dobra oprema kod nas, ili neki sajt koji šalje za CG?

    Što se održavanja tiče i tu mi se dosta iskustva sa bicikala prenosi na motor, imam praktično mini radionicu za te posliće. Oko toga sam posebno fanatik tako da neće biti propusta nadam se.
    Super, onda si u dobroj prednosti kad si već u svijetu biciklizma, jer upravo dosta opreme se može iskoristiti za motor (aktivni i termo veš, majice, duksevi itd)... Takođe, ako voziš po gradu ili okolini onda znaš i koliko te ljudi "ne vide" kad si na biciklu... A uz to familijaran si sa održavanjem i sitnim popravkama oko bicikla, dobro je što imaš radionicu...

    Što se tiče sajtova, ja gotovo uvijek naručujem sa www.fc-moto.de - kad se registruješ da si iz CG automatski ti odbijaju PDV od cijene, a pri plaćanju možeš ukucati promo kod FCMOTO10 za dodatnih 10% popusta. Poštarina je oko 20ak eura, šalju preko DHL-a, ali ne Express nego dolazi standardno u poštu za nekih 7 dana. Za pošiljke ukupne vrijednosti do 150 eura nemaš dodatnih troškova kod nas u vidu carine i PDV. Sad inače imaju dobrih novogodišnjih popusta. Pored njih još imaš i www.louis.de mada ja preferiram FC-Moto.
    Od radnji kod nas imaš Magnus Moto na Drač (kod njih uvijek dobijem najbolju ponudu), KTM kod Delte, VG-Moto u Blok 5 i Aćimić kod Stare Vatrogasne.

    Što se tiče izbora motora, MT-07 je dobar motor, doduše "ulični borac" tj motor koji je za meračenje po gradu, odlazak do primorja, itd, to je njegov teren... Izgleda odlično i dobro se vozi... Neko će reći da je malo jak za početnika, ali ja sam počeo na 660ccm (doduše jedan cilindar), i nema tu problema... Samo poštuj ručucu gasa, nemoj se opuštati, i nema potrebe da ga ograničavaš ako možeš sebe ograničiti...

    Preporučio bih ti i da čitaš ponešto od literature što se tiče vožnje motora, može se dosta toga naučiti... Tu je svakako klasik "Keith Code - A Twist of the Wrist" (imaš i YT film). Tu mislim primarno da vježbaš sporu vožnju i upotrebu zadnje kočnice pri istoj, kao i uopšte pravilnu upotrebu kočnica...

    Nadam se da sam pomogao
    Mother, should I trust the government? (No Fu*king Way!)

  14. #164
    Join Date
    Dec 2004
    Posts
    4,040
    Thanks Thanks Given 
    625
    Thanks Thanks Received 
    444
    Thanked in
    221 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by nimfa View Post
    Sve je tacno ovo sto si rekao ali brate negativno masu. Makar sam ja takav utisak stekao dok sam citao. Moze to mnogo ljepse
    Bolje negativno odmah sada, a lijepe stvari će sam osjetiti kad počne da vozi motor
    Mother, should I trust the government? (No Fu*king Way!)

  15. #165
    Join Date
    May 2010
    Location
    Wherever I want
    Posts
    8,838
    Thanks Thanks Given 
    1,129
    Thanks Thanks Received 
    1,060
    Thanked in
    512 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Incognito View Post
    Bolje negativno odmah sada, a lijepe stvari će sam osjetiti kad počne da vozi motor
    Tacno tako

  16. #166
    Join Date
    Jul 2013
    Posts
    246
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Je li ko skoro polagao, kakva je procedura? Imam B...moram li redom a1, a2?

  17. #167
    Join Date
    Dec 2004
    Posts
    4,040
    Thanks Thanks Given 
    625
    Thanks Thanks Received 
    444
    Thanked in
    221 Posts

    Default

    Ako imaš preko 24 god, možeš odmah za A.
    Mother, should I trust the government? (No Fu*king Way!)

  18. #168
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,485
    Thanks Thanks Given 
    203
    Thanks Thanks Received 
    675
    Thanked in
    297 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ozon View Post
    Je li ko skoro polagao, kakva je procedura? Imam B...moram li redom a1, a2?
    Skoro položio.
    Ako ima manje od 24 godine (kao ja), možeš odmah da polažeš za A2 kategoriju tj. motore jačine do 35kw. Ako si stariji, onda polažeš direktno za A.

    Sent from my S7 Edge

  19. #169
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    9,576
    Thanks Thanks Given 
    41
    Thanks Thanks Received 
    692
    Thanked in
    217 Posts

    Default

    Na sta se polaze direktno za A? Na koji motor? Ili zavisi od auto skole. Sta treba od papira? Mora li se opet vadit ljekarsko?

  20. #170
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,485
    Thanks Thanks Given 
    203
    Thanks Thanks Received 
    675
    Thanked in
    297 Posts

    Default

    Zavisi od auto-škole. U školi "Točak" imaju nešto od 650 ili 750cc, čini mi se. Ja sam u školi "Maks" polagao za A2 na YBR 250.
    Mora se izvaditi ljekarsko

  21. #171
    Join Date
    Dec 2004
    Posts
    4,040
    Thanks Thanks Given 
    625
    Thanks Thanks Received 
    444
    Thanked in
    221 Posts

    Default

    U Točak imaju Fazera 600, i možeš da polažeš na njega "ako si lud" jer je lakše položit na Beverlija 250 - to je njihova priča, isto direktno za A... Tako je bilo prije par godina, mislim da ih još uvijek ne peglaju na koji motor ko polaže, bitno je samo auto škola da ispunjava uslove...
    Tad je bila auto škola oko 100 eura, ljekarsko oko 30ak, i poslije zamjena vozačke... Sve zajedno sjećam se izadje oko 150 eura...
    Mother, should I trust the government? (No Fu*king Way!)

  22. #172
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,688
    Thanks Thanks Given 
    1,738
    Thanks Thanks Received 
    753
    Thanked in
    307 Posts

    Default

    Ja sam (davno) polagao na Salcano skuteru, al ne znam koja je skola (u bloku5). 250ccm cini mi se, o jadu sam se zabavio onu 8micu da napravim, vjezbao sam kao da je ne znam ni ja sto i na kraju odradio, okrecem se, niko me ne gleda.
    Rjesavaju neku ukrstenicu.
    Lagano.

    Ako nijeste vjesti, nema potrebe da se pada ispit zbog lose sinhronizovanosti sa recimo Fejzerom. Otrsite to na nekoj vespi pa onda vjezbajte u svojoj reziji na motoru.



    edit: sad dobih info da se u AS Laguna polaze na Beverliju 300
    Last edited by dub_c; 21-03-17 at 19:44.
    As far back as I can remember I always wanted to be a gangster.

Page 7 of 7 FirstFirst ... 34567

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. I: koliko kosta ljekarsko za c kategoriju u podgorici?
    By aleksandar808 in forum Ostali oglasi
    Replies: 6
    Last Post: 21-11-11, 20:32
  2. I: testovi za C kategoriju
    By kimi pg in forum Sve i svašta
    Replies: 8
    Last Post: 06-03-11, 20:46
  3. Info:Polaganje za A kategoriju?
    By ThePower in forum Motociklizam
    Replies: 5
    Last Post: 26-04-10, 13:30
  4. Polaganje vozackog
    By BiTrAtE in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 37
    Last Post: 01-12-08, 11:20
  5. polaganje za A kategoriju
    By mali varvar in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 20
    Last Post: 29-05-07, 22:21

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •