Page 9 of 70 FirstFirst ... 56789101112131959 ... LastLast
Results 201 to 225 of 1741

Thread: Zasto ste otisli u drugu zemlju?

  1. #201
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Čak šta više javno kažem, EGO divim ti se na hrabrosti.
    Ali si sa tim ponašanjem sasvim sigurno mogao uspjeti i ovdje

    Kažeš
    "Zaradjiva sam po 300-400 eura u prosjeku mjesecno. Mozda i manje." (u Crnoj Gori)
    pa onda
    "Kad sam otishao od tamo sam sam placao rentu cim sam poceo da radim (nasao sam posao posle 10 dana). A to je bilo prvo 1000 pa 1650$ mjesecno kad sam sam uzeo stan. U prosjeku svaki mjesec 2000$ samo za utilities i rent."
    "Pa kad sam josh zaradio uzeo sam auto, a dvije godine sam biciklom ishao na posao."

    Znači ovdje si zarađivao u prosjeku 350 €
    pošto si htio da živiš sam(skineš se roditeljima sa grbače) i pošto imaš masu kuća u recimo Komane(10KM od Podgorice) koje bi dobio besplatno samo da ih održavaš I IMAO KREVET i isto bi išao biciklom na posao, pušio 6x jeftiniji Malboro i besplatno se liječio od njega
    Last edited by Rakun; 10-04-12 at 13:15.
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  2. #202
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    worldwide
    Posts
    26,403
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    rakune nekad ljudi imaju odredjene kvalitete koje ovdje ispoljiti ne mogu, ja konkretno idem u inozemstvo zbog nekih sunovratnih aktivnosti, odje to ne mogu nikada dobiti, ego je vidis sposoban za elektroniku, hemiju bog zna sta odje konkretno bi i mooozda stekao uslove al na jade i sjekiranciju
    Risk , is what makes life worth living

    Never a failure, always a lesson!

  3. #203
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by sparco View Post
    ja konkretno idem u inozemstvo zbog nekih sunovratnih aktivnosti,
    Trgovina bijelim robljem ili nešto tipa paraglajdinga sa nekog solitera ???
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  4. #204
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    worldwide
    Posts
    26,403
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    vise ovo drugo
    Risk , is what makes life worth living

    Never a failure, always a lesson!

  5. #205
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,767
    Thanks Thanks Given 
    10,960
    Thanks Thanks Received 
    2,130
    Thanked in
    1,087 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by bo8an View Post
    ako je ko zainteresovan za shvajcarske papire, imam ovu malu od zaove mi za udaju :mrgreen:
    ada, čoče, ti nemaš zaovu, no svastiku, valjda?! žene imaju zaove

    Quote Originally Posted by PrijekiLijek View Post
    Sve si sabrala i pomnozila i dosla do zakljucka da je odje najbolje.Ti,Crni Bombarder i Brunox.Jer ima nas dosta koji mislimo drugacije i ova rasprava moze ic u nedogled.
    Naravno da ima dosta koji misle suprotno, čak ima onih koji bi iz boljih uslova ovdje, pošli tamo u gore, ili iz boljih tamo, došli ovdje u gore i to uopšte nije upitno niti ja tebi osporavam da si u pravu, za sebe...tebi je čudno moje razmišljanje, meni tvoje nije, samo mi smeta kad insistiraš da je na zapadu uopšte bolje...moguće da tebi jeste i moguće da je većini tako, ali meni ne bi moglo biti bolje nikada
    Tvrdim da mi je ovdje milije imati 300 eura i jedva sastavljati kraj s krajem, nego tamo imati pristojan život...da se razumijemo, svaki posao koji bi mi za neki period od par godina mogao donijeti neku zaradu koja bi mi ovamo pomogla da započnem ili nastavim nešto, bi mi dobro došao i ovog momenta bih spakovala kofere i pošla na godinu, dvije, pet ako bi to bilo za dobrobit moje porodice...ali da se mogu vratiti kad god poželim i da se vraćam svako malo...seljenje za stalno ni pod razno
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  6. #206
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Switzerland
    Posts
    1,933
    Thanks Thanks Given 
    66
    Thanks Thanks Received 
    83
    Thanked in
    29 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    ada, čoče, ti nemaš zaovu, no svastiku, valjda?! žene imaju zaove
    upravo, zato i zeljenko :mrgreen:
    Nisam Argentinac mada kazu da sam k'o Caniggia
    Znam Maradonu i sa njim cesto fudbal igram

  7. #207
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    UnDeRgRoUNd
    Posts
    3,253
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    jos nisam otisao ali mi se sve cini da cu brzo odavlen
    Viktorija Badza! um zu sehen,dich nacktauf dem Nordpol !

  8. #208
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    bootytown
    Posts
    13
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    bio , probo, vratio se, sad vanka samo turisticki nista tu lijepo nema za stalan zivot, hladno mnogo, nema onog balkanskog baskarenja

  9. #209
    Join Date
    May 2011
    Posts
    1,328
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Znam dosta ljudi koji su napolju i zadovoljni su. I onih koji nisu zadovoljni, ali znaju da bi bila greska vratiti se. Par njih koji su se vratili, ali su uglavnom nezadovoljni. Ima i onih koji su opet okusali srecu u Crnoj Gori, jos jednom se razocarali i opet otisli.
    Ali, otkud na jednom mjestu ovoliko zadovoljnih povratnika? Kako to da ste napolju spoznali vrijednost i ljepotu Crne Gore?
    "Abrazame para que piense alguna vez en ti..."


  10. #210
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Sirenita View Post
    Kako to da ste napolju spoznali vrijednost i ljepotu Crne Gore?
    Moguće zato što napolju treba da se odere od posla, a računaju da ovdje mogu da simuliraju rad. Mislim da je glavna razlika to što ako si stvarno veliki radnik tamo ćeš biti plaćen koliko zaslužuješ, dok ćeš ovdje biti plaćen za rad koliko i tvoj kolega za nerad.
    A mi smo (da se ne lažemo) veliki neradnici. Upravo iz tog razloga su Srbi daleko uspješniji u inostranstvu nego naši(ne pišem to jer sam wannabe Srbin, čak šta više pošto ih znam kako dišu mogu im želju trpjet)
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  11. #211
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    23,010
    Thanks Thanks Given 
    3,246
    Thanks Thanks Received 
    5,696
    Thanked in
    2,304 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    Mislim da je glavna razlika to što ako si stvarno veliki radnik tamo ćeš biti plaćen koliko zaslužuješ, dok ćeš ovdje biti plaćen za rad koliko i tvoj kolega za nerad.
    Ovo je jedna od najvaznijih stvari u zivotu covjeka, i od ovoga dosta drugih vaznih stvari u zivotu zavisi.
    I neki ljudi cijene svoje vrijeme i zivot pa ne zele da ga daju na milost i nemilost nekom ko nas ne cijeni.

  12. #212
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    16,141
    Thanks Thanks Given 
    2,244
    Thanks Thanks Received 
    2,435
    Thanked in
    1,248 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    Ko nije zivio i radio u inostranstvu tesko da moze rezonovati u vezi toga. Ni plata od 5 hiljada u CG ne moze da nadoknadi neke stvari koje svakodnevno gledas oko sebe i cemu si izlozen.
    Ja uvijke mogu samo potpisati tvoje redove.
    Rakun, rasprava je potpuno bespotrebna, jer ti si zadovoljan i ovdje si, da nijesi zadovoljan ovdje sigurno ne bi bio tu. Drugi su bili nezadovoljni i otisli su, jednostavno.
    Ja sam bila u zemljama koje su svjetlosnim godinama daleko po sredjenosti od Crne Gore, i ko jednom osjeti taj red, zakone i kako sve funkcionise, tesko da ces mu objasniti to da je ovdje dobro i da nista ne fali. To moze reci samo onaj koji nije mrdnuo dalje od Debeloga brijega.
    Meni smeta sto mi komsinica iznad mene trese svoj stoljnjak na moj balkon, sto je dje god mrdnes u Pg sve uzasno prljavo, sto recimo u katastar ne mozes zavrsiti ono sto trebas bez da pomalo "podmazes", sto je ovo apsolutno drzava bez reda i zakona.
    Ipak, bila na mnogim meridijanima, po prirodi sam jako nostalgicna i tesko bi mi bilo zauvijek otici odavde. Ovdje su mi svi koje volim, a volim i Crngu Goru kao geografski pojam, obozavam je.
    Ali bih bila skroz luda kada bih rekla da je ovdje dobro. Ovdje je bas lose, ali ja ne mogu otici odavde i sve ostaviti.

  13. #213
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,767
    Thanks Thanks Given 
    10,960
    Thanks Thanks Received 
    2,130
    Thanked in
    1,087 Posts

    Default

    Ja mislim da ovdje niko nije rekao da je u CG sređenije no na zapadu i da smo mi organizovaniji no oni pa nam se ne sviđa njihova nekultura a vrćemo se u našu kulturu! Ada, zaboga, svi smo upravo podvlačili da je to jedan vrlo organizovan svijet i jedan radni svijet, ali svijet u kojem neki od nas, među kojima si i ti Montenegrina, ne bendaju tu ljepotu prema ljubavi i sreći što smo u ovakvoj Crnoj Gori, pa da je i najgora! Ako smo još imali i sreće da radimo ono što volimo i živimo od toga, onda još bolje
    Ako smo i rekli da nam je ovdje ljepše, nijesmo mislili ni našto drugo no na naš osjećaj pripadnosti ovdje, a uslovi življenja su nešto o čemu nema potrebe raspravljati! Samo onaj ko ne želi da vidi će reći da kod nas sve funkcioniše
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  14. #214
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    Ovo je jedna od najvaznijih stvari u zivotu covjeka, i od ovoga dosta drugih vaznih stvari u zivotu zavisi.
    I neki ljudi cijene svoje vrijeme i zivot pa ne zele da ga daju na milost i nemilost nekom ko nas ne cijeni.
    Primjeti da si mi odgovorio sa gledišta nekog ko je dobar radnik što je takođe izuzetno važno ako mislš da zapucaš za inostranstvo. Jer si ovdje plaćen za nerad koliko i za rad(osim ako nisi kod kvalitetnog privatnika), a tamo samo za rad
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  15. #215
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Zvoncice ja se sjecam kad je bila tema "jeste li srecni u cg?" tako nesto, ti si bila potpuno neosjetljiva za one koji nisu bili srecni. Koliko se sjecam bilo je fifty fifty na glasanje.

    Ja ne moram cuti tebe da znam da ima zadovoljnih ljudi u CG. Ja sam imao priliku da ponudim jednome momku da moja kompanija ga sponzorishe za papire a on nije stio. Ima tamo 1300 i vishe platu cini mi se da je zadovoljan.

    Tu tolika plata je dobra, ako se usporedjujesh sa drugima oko sebe, medjutim ako zelish da budesh u svijetu to nije velika plata.

    I nije sve u parama, porodica i prijatelji, ali ljudi su nesrecni kad nemaju para. A to su i tvoji prijatelji, komsije, i porodica i drzava.A kako covjek da bude srecan medju nesrecnima?!

    Mala generalno primanja su veliki problem. Jer i ti sa 2000 eura platom ne prospu dovoljno u ekonomiju da i drugi mogu da zive.

    Ali vi ste podrzavali one koji su vas napravili neradnicima. Da ne radite vec da se vodite pricom "ne mozesh me manje platiti no sto ja mogu manje da radim".

    A to je najveci problem. Jer onda covjek zaostaje i ne napreduje vec nazduje.

    Lijenstina je bolest ali se radom i trudom lijeci. I onda steknesh rutine i sve ti lakse ide.

    A to je ono sto se u naprednim drustvima promovise u ljudima. Jer ljudi su resurs velikih sposobnosti.

    A tu se nista od toga ne promovishe bez nerad i netrud.

  16. #216
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by montenegrina View Post
    sto recimo u katastar ne mozes zavrsiti ono sto trebas bez da pomalo "podmazes",
    sto je ovo apsolutno drzava bez reda i zakona.
    Ipak, bila na mnogim meridijanima, po prirodi sam jako nostalgicna i tesko bi mi bilo zauvijek otici odavde. Ovdje su mi svi koje volim, a volim i Crngu Goru kao geografski pojam, obozavam je.
    Ali bih bila skroz luda kada bih rekla da je ovdje dobro. Ovdje je bas lose, ali ja ne mogu otici odavde i sve ostaviti.[/QUOTE]

    Ni jednom nisam napisao da je ovdje dobro, samo da je za balkance bolje nego tamo
    a što se tiče "reda i zakona" mi ovdje pravimo demonstracije i jadamo se jedni drugima zato što vlast krade, a to je u USA(na koju većina odavde pucaju) korumpacija je potpuno legalna.
    Hoćeš da ti se progura neki zakon pljuni pare senatoru i proguraće se, narod se buni zbog izgradnje nuklearke u dvorište pljuni pare senatoru i nema problema, jedna nacija hoće da sjebe drugu plati senatora i nema problema. To mi zovemo korumiranost a oni lobiranje.

    Takođe je interesantno što dosta ljudi koje priča o tome kako tamo teče med i mlijeko se vodi onim što vide po filmovima i serijama, ne pročitah nešto da je neko gledao dokumentarce Michael Moore-a.

    Ja lično nikad ne bih otišao za USA jer sam čuo svjedočenja ljudi koji su bili tamo i vratili se
    Da ne poinjem da može da te zeza kako ko stigne (samo ako hoće)
    primjer:
    Znam čovjeka koji je radio i živio u Njemačkoj 15 godina, kad sam ga pitao što se vratio odgovorio mi je
    "Kap u prepunoj čaši je bilo kad mi je zakucala policija na vrata jer se komšija žalio da mu dim cigareta prolazi kroz zid!!!!!!!!!!!" tako da i ako se snađeš moraš DA SE SAVIJEŠ I JEDEŠ DA NE KAŽEM ŠTA

    Svi pričaju o onima koji su uspjeli, a niko o onima koji su se vratili podvijenog repa(a takvih je većina).Dosta ljudi koji pričaju da je tamo med i mlijeko me podsjećaju na osobe koje se vode pričama slavnih glumaca(kako su uspjeli iz ničega) pa odu u taj Hollywood i završe kao prostitutke

    Ja lično volim zemlje čije je uređenje funkcionalni socijalizam.Za Kanadu i Švedsku znam sigurno, dok za ostale ne mogu da tvrdim mada vjerujem da je u svim skandinavskim zemljama stanje kao i u Švedskoj (samo što su Danci izmislili nacizam za Njemce)
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  17. #217
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,767
    Thanks Thanks Given 
    10,960
    Thanks Thanks Received 
    2,130
    Thanked in
    1,087 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ego_and_his_own View Post
    Zvoncice ja se sjecam kad je bila tema "jeste li srecni u cg?" tako nesto, ti si bila potpuno neosjetljiva za one koji nisu bili srecni. Koliko se sjecam bilo je fifty fifty na glasanje.

    Ja ne moram cuti tebe da znam da ima zadovoljnih ljudi u CG. Ja sam imao priliku da ponudim jednome momku da moja kompanija ga sponzorishe za papire a on nije stio. Ima tamo 1300 i vishe platu cini mi se da je zadovoljan.

    Tu tolika plata je dobra, ako se usporedjujesh sa drugima oko sebe, medjutim ako zelish da budesh u svijetu to nije velika plata.

    I nije sve u parama, porodica i prijatelji, ali ljudi su nesrecni kad nemaju para. A to su i tvoji prijatelji, komsije, i porodica i drzava.A kako covjek da bude srecan medju nesrecnima?!

    Mala generalno primanja su veliki problem. Jer i ti sa 2000 eura platom ne prospu dovoljno u ekonomiju da i drugi mogu da zive.

    Ali vi ste podrzavali one koji su vas napravili neradnicima. Da ne radite vec da se vodite pricom "ne mozesh me manje platiti no sto ja mogu manje da radim".

    A to je najveci problem. Jer onda covjek zaostaje i ne napreduje vec nazduje.

    Lijenstina je bolest ali se radom i trudom lijeci. I onda steknesh rutine i sve ti lakse ide.

    A to je ono sto se u naprednim drustvima promovise u ljudima. Jer ljudi su resurs velikih sposobnosti.

    A tu se nista od toga ne promovishe bez nerad i netrud.
    Ego, ne pričaj neistine! Po čemu zaključuješ da sam neosjetljiva na one koji su nesrećni u CG??? Po tome što ja ne želim da odem? Što živim i radim sa svojom porodicom tamo gdje volim, što radim i svaki cent zaradim samo i isključivo svojim radom?
    Da li inputiraš da sam ja lijena? Da ja moju porodicu izdržavam nečim što mi je neko dao, poklonio, svojom lijenošću, neradom? Nije mi majka prodala zemlju da bi mi kupila instrument za rad, niti tata kuću da bi me finansirao, nego apsolutno sve što imam sam zaradila! Apsolutno sve što moja djeca imaju ej priušteno samo i isključivo radom mog supruga i mene! Ne nasledstvom i pomoći ni njegovih ni mojih roditelja niti političkom pripadnošću! I o čemu onda ti pričaš? O kakvoj neo$etljivosti mojoj a tvojoj o$etljivosti?

    Ti si osjetljiv na nesrećne pa si se pokupio, tamo živiš u vili, po tvojim riječima, ideš na ljetovanja, šetaš po svijetu, fotografišeš- zaradio si svojim radom ok, tvoja stvar, a sve to zato što si "o$etljiv" na ove ođe što nemaju?! Što si ti to o$etljiviji no ja molim te?

    Upoređuješ li se ti sa tima oko sebe Ego, ili misliš da si utekao od svojega ako si pošao desetine hiljada kilometara od njih? Nijesi Ego, no i dalje su ovi ođe oni koji su oko tebe, ma đe da si! Pa se uporedi malo sa njima, pa im reči da si o$etljiv na njihovu nesreću a sve to ilustruj fotografijom sa nekih sunčanih ostrva, pored obale sa sve koktelom sa suncobrančićem u ruci i dvije tri Havajke kako mašu zanosnim oblinama oko tebe
    Last edited by zvoncica; 11-04-12 at 20:25. Reason: dođavola, ulEte Rakun pa moradoh quote da ubaČim
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  18. #218
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Samo je prva recenica bila upucena tebi.

  19. #219
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,767
    Thanks Thanks Given 
    10,960
    Thanks Thanks Received 
    2,130
    Thanked in
    1,087 Posts

    Default

    Da, prva, da se ti sjećaš da sam neosjetljiva na loše stvari koje se dešavaju mome narodu! Pitam zašto misliš da sam neosjetljiva? To je optužba i ne prihvatam da me neko optužuje za nešto što u najmanju ruku nije istina, a u svaku drugu je nehumano, nepatriotski, neljudski, bezosjećajno....ja to nijesam! Dakle?
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  20. #220
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Indie OTS
    Posts
    17,996
    Thanks Thanks Given 
    254
    Thanks Thanks Received 
    1,908
    Thanked in
    674 Posts

    Default

    Samo cu da primjetim da se na svaku tema dje je rijec o losem stanju u CG prica ''nase je kakvo god da je''.Ljudi ova tema nema veze sa patriotizmom i ljudi koji bi voljeli da odu odavde da se oprobaju nedje drugo ne mrze Crnu Goru i ako ste vi odlucili odje da gradite vasu buducnost nista je vise ne volite od onih sto odu.
    I svaka prica kako je Crna Gora najljepsa bla bla bla je glupa jer vjerujte ima mnogo lijepih mjesta na kugli zemaljskoj.

  21. #221
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    37,059
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    3,351
    Thanked in
    1,875 Posts

    Default

    ja bi i pošao no ko/dje da me primi....
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  22. #222
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Pa zato to nije stvar hrabrosti vec mogucnosti.

  23. #223
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    Da, prva, da se ti sjećaš da sam neosjetljiva na loše stvari koje se dešavaju mome narodu! Pitam zašto misliš da sam neosjetljiva? To je optužba i ne prihvatam da me neko optužuje za nešto što u najmanju ruku nije istina, a u svaku drugu je nehumano, nepatriotski, neljudski, bezosjećajno....ja to nijesam! Dakle?
    Sve to ostalo ja nisam rekao niti insuiniram. Ja sam samo rekao sto sam zapazio na toj temi kod tebe.

  24. #224
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ego_and_his_own View Post
    ZTu tolika plata je dobra, ako se usporedjujesh sa drugima oko sebe, medjutim ako zelish da budesh u svijetu to nije velika plata.
    Jeste Ego u pravu si ali kad si već pomenuo cifru od 1500 € (koju malo ko ima) zaboravio si da teba tamo po tvojim riječima stan sa komunalijama košta taman toliko (2000 USD = 1500 €) što znači da bi čovjek ovdje imao isti život koji ti imaš tamo 700~900 € je sasvim dovoljno ako nećeš da ziviš na visokoj nozi što čovjek može da zaradi ako radi kao što bi tamo radio i ako radi ono što bi tamo radio.

    Ja znam da bih mogao da zaradim dosta veće pare mjesečno (kao što sam i zarađivao), ali uz toliko posla nemaš život.

    Ovdje momci i cure koji pričaju o odlasku tamo nikad nisu ni čuli da se za sezonu traži 10~15 hiljada radnika i da ne mogu da se nađu u Crnoj Gori već da se uvoze sa strane. Fakulteti su nam puni a zanati prazni i zahvaljujući tome upravo majstori zarađuju više od fakultetski obrazovanih kojima je ispod časti da uzmu u ruke nešto teže od olovke (možda je licemjerno da to pričam jer imam fakultet, ali je takvo stanje stvari)
    SVAKI MAJSTOR NA GRAĐEVINI JE IZ DRUGE DRŽAVE.
    SVAKI KOMUNALAC JE ROMSKE NACIONALNOSTI, A NIJE NI NAJMANJE ZANEMARLJIVA PARA.

    Kad negdje budeš dolazio prođi centrom Podgorice u radno vrijeme (do 15h) i vidjećeš pune kafiće, izađi svaku noć u grad i vidjećeš svakim radnim danom zabave do zore. To radni narod ne može ni u kom slučaju. E pa gospodo draga, sa načinom života koji vodite ovdje tamo ćete brzih dana da završite spavajući u kartonskoj kutiji
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  25. #225
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Pa to je fora rakune.

    jer ti odje platish 30-40% porez ne zaboravi.

    Ali od tih para se prave putevi i uredjuje sve.

    A ljudi ostavljaju po 10-20% konobarima. Jer dje ima tu se prosipa. Pa bit siromah odje i siromah tamo je velika razlika.

    A ima sirotinje i odje masu. Nje svudje ima. Ali ima mnogo vishe onih koji nisu.

    Jer tako s epravi ekonomija, a ne sa 300-400 eura. Za ljeb i za struju.

    A struja je energija.A Ona pokrece sve, kako su glupi i pokvareni.

Page 9 of 70 FirstFirst ... 56789101112131959 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Replies: 25
    Last Post: 06-04-13, 18:40
  2. IZVOZ auta iz CG u neku drugu zemlju
    By cvxcomputers in forum Automobilizam
    Replies: 12
    Last Post: 06-07-11, 13:37
  3. K: maticnu ASUS M2N, ili neku drugu am2
    By alien in forum Ostali oglasi
    Replies: 4
    Last Post: 31-07-10, 11:50
  4. Farbanje u drugu boju ?
    By JOLE in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 66
    Last Post: 17-05-10, 21:21
  5. Fenixu drugu mome
    By montenegrina in forum Rođendani, svadbe, ostalo... :)
    Replies: 13
    Last Post: 29-05-08, 23:54

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •