Page 60 of 70 FirstFirst ... 1050565758596061626364 ... LastLast
Results 1,476 to 1,500 of 1741

Thread: Zasto ste otisli u drugu zemlju?

  1. #1476
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    worldwide
    Posts
    26,403
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    radi odje dva posla i doma si i eto ti rjesenje nikad mi nije jasno odje nece niko dva posla a bi vanka
    Risk , is what makes life worth living

    Never a failure, always a lesson!

  2. #1477
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    3,464
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    18
    Thanked in
    10 Posts

    Default

    ako bi uspio da pronadje drugi posao, radio bi 20 sati dnevno, primali bi 1000 eura, vracali kredit 150e i zivjeli kao grofovi...
    ni meni nije jasno stvarno...

  3. #1478
    Join Date
    Mar 2012
    Location
    Podgorica-Grade NEmili
    Posts
    153
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by sparco View Post
    radi odje dva posla i doma si i eto ti rjesenje nikad mi nije jasno odje nece niko dva posla a bi vanka
    Samo mi nadji drugi posao da radim i eto me... ja radim stalno drugu smjenu od 8 do 5...kad dodjem doma rucam i odem kao na taj drugi posa da radim od 6 do 2 poponoca ... i bas super isto ne bi familije gleda kao kad bih posao....i niti bih mogao ista da ustedim.

    Jos odlicno znate koliko je odjen placena npr dnevnica a koliko u inostranstvo.....
    Ja samo ocu neko da mi da savjeta ako je prosao nesto slicno.... Planiram da micem familiju,jer nema srece.:ambivalence:

  4. #1479
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,744
    Thanks Thanks Given 
    10,837
    Thanks Thanks Received 
    2,116
    Thanked in
    1,078 Posts

    Default

    @ivosnajs18, ako ti tetka može pomoći dA nadješ posao, ne znam što se misliš, idi, obavi sve što treba i gledaj da to ozakoniš i lijepo bježi odavde! Porodicu vodi odma, čim neki normalni posao nadješ!
    Lično mislim da si u mnogo povoljnijoj poziciji što imaš nekoga tamo
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  5. #1480
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    2,333
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    @ivosnajs18, ako ti tetka može pomoći dA nadješ posao, ne znam što se misliš, idi, obavi sve što treba i gledaj da to ozakoniš i lijepo bježi odavde! Porodicu vodi odma, čim neki normalni posao nadješ!
    Lično mislim da si u mnogo povoljnijoj poziciji što imaš nekoga tamo
    Prvo izvinjavam se što upadam ovako, ali sjetih se par stvari, npr.: "A patriotizam", "a ljubav prema domovini", a ono: "ostajte ovđe" i "sunce tuđeg neba neće vas grijati" i tome slične stvari?

    Opet, izvinjavam se na digresiji, evo neću više.
    Do not Argue with Idiots! Useful Info and Health Tips
    https://www.youtube.com/watch?v=IrYtkADFaqs

  6. #1481
    Join Date
    Mar 2012
    Location
    Podgorica-Grade NEmili
    Posts
    153
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    @ivosnajs18, ako ti tetka može pomoći dA nadješ posao, ne znam što se misliš, idi, obavi sve što treba i gledaj da to ozakoniš i lijepo bježi odavde! Porodicu vodi odma, čim neki normalni posao nadješ!
    Lično mislim da si u mnogo povoljnijoj poziciji što imaš nekoga tamo

    A evo cu morat sa tetko jos jednom pricat da mi vidi oce li se ko zalozit za mene od tih njenih poznanika, da me ubace na crno... jer mi je tetka sva isprepadana... ako ne uspijem ista , idem na suvo pa dako nesto uspijem ucinjet...da mi se malo zivot promijeni...

  7. #1482
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    more - TV
    Posts
    1,674
    Thanks Thanks Given 
    3,130
    Thanks Thanks Received 
    1,032
    Thanked in
    421 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ivosnajs18 View Post
    A evo cu morat sa tetko jos jednom pricat da mi vidi oce li se ko zalozit za mene od tih njenih poznanika, da me ubace na crno... jer mi je tetka sva isprepadana... ako ne uspijem ista , idem na suvo pa dako nesto uspijem ucinjet...da mi se malo zivot promijeni...
    Tesko da ce neko da se zalozi da te zaposli na crno zato sto u slucaju da te uhvate slijedi tebi zatvorska kazna do 3 mjeseca a poslodavcu jos i novcana pored zatvorske. Nebi da te razocaram u startu ali vjeruj da se ne isplati ici radit na crno po evropi jer su primanja mala i nikakva a u stalnom si strahu od kazne deportacije do zabrane ulaska u EU na 5 godina. Neka tetka pokusa regularno da te zaposli to bi bilo mnogo bolje samo sto i to tesko jer crnogorcima nije dozvoljen pristup evropskom trzistu rada jedino ako nisi High skilled worker pa firma garantuje za tebe. Neka se tetka raspita kakvi su uslovi da te dovede kod nje kao pomoc u kuci ili neku ispomoc legalnim tokom. U svakom slucaju kome god po sjevernoj evropi kazes da si iz crne gore nazalost te gleda kao nekoga ko dolazi iz treceg svijeta. Nadam se da je od pomoci
    To learn how to use your head, you have to go out of your MIND.

  8. #1483
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    more - TV
    Posts
    1,674
    Thanks Thanks Given 
    3,130
    Thanks Thanks Received 
    1,032
    Thanked in
    421 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SpongeBob View Post
    Prvo izvinjavam se što upadam ovako, ali sjetih se par stvari, npr.: "A patriotizam", "a ljubav prema domovini", a ono: "ostajte ovđe" i "sunce tuđeg neba neće vas grijati" i tome slične stvari?

    Opet, izvinjavam se na digresiji, evo neću više.
    Lako je bit patriota punog droba
    Hvala vladi crne gore sto nam je dostinji omogucila da idemo po svjetu trbuhom za kruhom. ( bas patriotski)
    P.S. nemoj vise.....
    To learn how to use your head, you have to go out of your MIND.

  9. #1484
    Join Date
    Mar 2012
    Location
    Podgorica-Grade NEmili
    Posts
    153
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by crane_operator View Post
    Tesko da ce neko da se zalozi da te zaposli na crno zato sto u slucaju da te uhvate slijedi tebi zatvorska kazna do 3 mjeseca a poslodavcu jos i novcana pored zatvorske. Nebi da te razocaram u startu ali vjeruj da se ne isplati ici radit na crno po evropi jer su primanja mala i nikakva a u stalnom si strahu od kazne deportacije do zabrane ulaska u EU na 5 godina. Neka tetka pokusa regularno da te zaposli to bi bilo mnogo bolje samo sto i to tesko jer crnogorcima nije dozvoljen pristup evropskom trzistu rada jedino ako nisi High skilled worker pa firma garantuje za tebe. Neka se tetka raspita kakvi su uslovi da te dovede kod nje kao pomoc u kuci ili neku ispomoc legalnim tokom. U svakom slucaju kome god po sjevernoj evropi kazes da si iz crne gore nazalost te gleda kao nekoga ko dolazi iz treceg svijeta. Nadam se da je od pomoci

    ma sve mi je od pomoci... ona kaze da vidi da li moze da me ubaci na neciju Sifru preko neke manje firme... mora se raspitati malo bolje... AKO IMA NEKO JOS NEKIH SAVJETA ISKUSTVA VALJALO BI!!!!

    U SVAKO SLUCAJU HVALA!

  10. #1485
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    more - TV
    Posts
    1,674
    Thanks Thanks Given 
    3,130
    Thanks Thanks Received 
    1,032
    Thanked in
    421 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ivosnajs18 View Post
    ma sve mi je od pomoci... ona kaze da vidi da li moze da me ubaci na neciju Sifru preko neke manje firme... mora se raspitati malo bolje... AKO IMA NEKO JOS NEKIH SAVJETA ISKUSTVA VALJALO BI!!!!

    U SVAKO SLUCAJU HVALA!
    Problem sto sa nasim dokumentima nazalost mozes samo goozicu ocistit po cijeloj EU. Crna Gora se jos tretira kao zemlja treceg svijeta znaci zajedno sa Albancima, Makedoncima, Turcima, Moldavcima.... iz tih zemalja je vise nego dovoljno ilegalne radne snage koja radi najgore moguce poslove za sitnu lovu i to visoko rizicne poslove bez socijalnog i zdravstvenog. Sredjena zemlja, pa nece nijedna firma da rizikuje da popije enormnu kaznu + zatvor da bi tebi dala platu od 800 eura. Neko moje misljenje jedino lokalni gasterbaiter naseg mentaliteta (nemoj pogresno shvatit) da te primi da radis kod njega ili da tetka nadje neki legalni tok da te uvuce u sve to (studentska viza ili pomoc starima) u svakom slucaju podji na 3 mjeseca pa ces sam da vidis kako i sto pa ako uspije uspije ako ne vazda se mozes vratit. Crna Gora ce bit na istom mjestu i vremenu i za 20 godina (patriotizam iz naseg ugla). Zelim ti puno srece.
    To learn how to use your head, you have to go out of your MIND.

  11. #1486
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Brijeg od Morace
    Posts
    3,342
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    32
    Thanked in
    24 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by crane_operator View Post
    Lako je bit patriota punog droba
    Hvala vladi crne gore sto nam je dostinji omogucila da idemo po svjetu trbuhom za kruhom. ( bas patriotski)
    P.S. nemoj vise.....
    Znaci za sve je kriva vlada, apsolutno sve.
    Nema licne i porodicne odgovornosti, uticaja komsiluka i sredine, grada u kojem zivis i kolektivne odgovornosti naroda kojem pripadas.
    Za sve se kriva vlada, tj da budemo preciziniji jedan covjek.
    Kolektivna promaja u glavu vlada
    'Gdje ce biti nacionalni praznik kada se izvuce bod protiv Estonije, Albanije...'
    V.Drljevic-DAN

  12. #1487
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    more - TV
    Posts
    1,674
    Thanks Thanks Given 
    3,130
    Thanks Thanks Received 
    1,032
    Thanked in
    421 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Moracikus View Post
    Znaci za sve je kriva vlada, apsolutno sve.
    Nema licne i porodicne odgovornosti, uticaja komsiluka i sredine, grada u kojem zivis i kolektivne odgovornosti naroda kojem pripadas.
    Za sve se kriva vlada, tj da budemo preciziniji jedan covjek.
    Kolektivna promaja u glavu vlada
    Post je bio namjenjen lokal patrioti iznad mada se barem kod nas takvi brzo pronadju.
    Znamo svi dobro ko je kriv nije to uopste poenta price. Izgleda da bolje ne zasluzujemo. 100 puta ispricana prica,
    coek oce jednostavno bolju buducnost za sebe i za svoju familiju koju nazalost znamo dobro kod nas ne mozes da imas.
    P.S. Kriva je moja baba jer misli ako ne glasa Mila da nece penziju dobit.
    To learn how to use your head, you have to go out of your MIND.

  13. #1488
    Join Date
    Mar 2012
    Location
    Podgorica-Grade NEmili
    Posts
    153
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by crane_operator View Post
    Problem sto sa nasim dokumentima nazalost mozes samo goozicu ocistit po cijeloj EU. Crna Gora se jos tretira kao zemlja treceg svijeta znaci zajedno sa Albancima, Makedoncima, Turcima, Moldavcima.... iz tih zemalja je vise nego dovoljno ilegalne radne snage koja radi najgore moguce poslove za sitnu lovu i to visoko rizicne poslove bez socijalnog i zdravstvenog. Sredjena zemlja, pa nece nijedna firma da rizikuje da popije enormnu kaznu + zatvor da bi tebi dala platu od 800 eura. Neko moje misljenje jedino lokalni gasterbaiter naseg mentaliteta (nemoj pogresno shvatit) da te primi da radis kod njega ili da tetka nadje neki legalni tok da te uvuce u sve to (studentska viza ili pomoc starima) u svakom slucaju podji na 3 mjeseca pa ces sam da vidis kako i sto pa ako uspije uspije ako ne vazda se mozes vratit. Crna Gora ce bit na istom mjestu i vremenu i za 20 godina (patriotizam iz naseg ugla). Zelim ti puno srece.

    ma posao bih ja kad bi zna da ce me vratit opet na posa odjen , al ovako moram dat otkaz ako ne uspijem tamo , opet se moram sekat da nadjem posa ....jer sam bez centa

  14. #1489
    Join Date
    Aug 2015
    Posts
    51
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by crane_operator View Post
    Lako je bit patriota punog droba
    Hvala vladi crne gore sto nam je dostinji omogucila da idemo po svjetu trbuhom za
    kruhom. ( bas patriotski)
    P.S.
    nemojvise.....

    Tesko da iko moze biti patriota bez novca i osnovnih stvari za zivot.

    Ljudi uglavnom odu samo radi jednog - slabo ekonomsko stanje...

    Ne idu bogati, bogati su "patriote"

  15. #1490
    Join Date
    May 2008
    Location
    NK
    Posts
    4,580
    Thanks Thanks Given 
    132
    Thanks Thanks Received 
    61
    Thanked in
    36 Posts

    Default

    zivio sam 3 godine u njemackoj i godinu dana u austriji, studirajuci, i moje iskustvo sto sam vidio je da dosta nasih old school gastarabajtera uzima nase ljude na crno... Ljude koje ne poznaju a nasi su.... A zadovoljstvo nasih sto rade kod nasih je pata-pata.... Ili su prezadovoljni i duguju im zivote ili su u fazonu "ko ce koga ako ne svoj svoga..." i osjecaju se prevareno/iskoristeno.

    Meni najbezbolnija opcija je uvijek izlgedala kao upisivanje kursa jezika... oko 200e... i na konto toga uzimas temporary residence permit... Sa kojom mozes da radis neki minimum sati i da ti je plata 400e... U tom slucaju radis legalno, knjizi te se 400e, ti ne placas porez, gazda na tebe placa neke male doprinose i onda ispod ruke ti daje ostatak plate... Konkretno kod peraca sudova znam slucajeve dje im je taj dio "ispod ruke" izlazio na jos 600e... e sad 400+600-200 ostavlja te sa 800e krvavo zaradjenih... plati stan 400e, pojedi 100e... posalji kuci 200e maximalno.

  16. #1491
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Brijeg od Morace
    Posts
    3,342
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    32
    Thanked in
    24 Posts

    Default

    E ovo je realna slika sta treba da ocekuje jedan obicni Crnogorac koji sada podje vanka.
    Period muchenja moze da traje 4-5 godina ili se pak otegne i do deceniju.

    Zbog toga, ako ne znate nista da radite, sjedite doma i pokusajte da sami sebe unaprijedite preko skole, nekog volonterskog ili placenog posla ... Kopajte dje znate i mozete.
    Ako pak mislite da je sve to gubljenje vremena onda vam predlazem da se pridruzite armiji obicnih Crnogoraca koji ispijaju dojc kafe i pokusavaju da nadju neku dobitnu kombinaciju.
    'Gdje ce biti nacionalni praznik kada se izvuce bod protiv Estonije, Albanije...'
    V.Drljevic-DAN

  17. #1492
    Join Date
    Mar 2012
    Location
    Podgorica-Grade NEmili
    Posts
    153
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Hvala za savjete od Feeleep i Moracikus....Kazem vam najvise mi zavisi od tetke sta ona moze najvise da mi uradi i zavrsi, i da li me moze ubaciti pod necijom Sifrom, cisto da nisam na Crno....najradije ne bih iso kad bi ima uslova ovdje, al ne mogu kad sam pored plate moje i zenine u MINUS....

    AKO IMA JOS KAKVIH SVAVJETA DOBRO DODJE.

  18. #1493
    Join Date
    May 2008
    Location
    NK
    Posts
    4,580
    Thanks Thanks Given 
    132
    Thanks Thanks Received 
    61
    Thanked in
    36 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Moracikus View Post
    E ovo je realna slika sta treba da ocekuje jedan obicni Crnogorac koji sada podje vanka.
    Period muchenja moze da traje 4-5 godina ili se pak otegne i do deceniju.
    Podsjeti me ovo na pricu dva djeda sa kojima sam cekao autobus iz beograda na autobuskoj stanici u Minhenu... Pola autobuske stanice cine peroni za Beograd/sarajevo/zagreb/banja luka/itd a druga polovina evropski gradovi... Samim tim velika vecina ljudi na autobuskoj su nasi ljudi, kondukteri, svi koji rade su nasi.... Uglavnom, sjedimo tu, cekamo autobus, neko paket neko ceka svoje da dodju... I zapricam se sa njima, kasnio autobus, boga mi na onaj pomet mi dernusmo po 5 piva, otvorise se, i zapricasmo se... i kaze jedan cicica na moje pitanje je li srecan zivotom odje i kako mu je, kako sa parama i to...

    Kaze, ja i zena i dva sina zivimo u stanu od 80ak kvadrata, u banja luci mi trune kuca od 3 sprata i basta ja odje radim sa hiljadu ipo eura, vracem hipoteku, sastavljamo kraj sa krajem, nije strasno, jedan mu sin radi, drugi ne radi i tako to... Kaze sve kad se svede na bottom line... Nijesam srecan. U njemackoj imas sigurnost posla, sigurniji zivot u bavariji nego idje na svijetu, zdravstveno osiguranje, i tu crkavicu sto imas makar je 100% sigurna... Ali odem kuci jednom godisnje kad stignem, tamo se ne osjecam kao svoj, svoje komsije vise ne poznajem, starih prijatelja nema ili su umrli ili se izgubio kontakt, nije mi ostalo ni 10% drugova od onoga sto sam imao ranije... U njemacku tek nema druga ni prijatelja, ima tog jednog kuma kao nesto i to je to... Nedostaje mu balkanski mentalitet, nema dje da izadje da popije pivo, da popije kafu na nacin na koji voli i tako to... I zakljucak: Nidje se ne osjecam kao kod kuce. Kuce nemam. da se vratim ne mogu da priustim dok ne otplati sve sto ima i dobije penziju, a do tada je 10 godina ili koliko vec.... A i tada kaze idem samo tamo da umrem, da bih umro 50m od mjesta dje sam rodjen.

    Finansijski njegova prica nije tragicna, ali uzmite u obzir da je on rmbacio 15+ godina da bi dosao na to, da njegov sin sad bude 100% njemac koji ima sve sanse i privilegije da zivi kao njemac... Tek ce njegova unucad imati mogucnost nekog bogatog zivota MOZDA i to samo ako nastave da grizu sa apetitom kojim je stari grizao... Mislim da je rekao da je automehanicar, ili tako nesto, ne radi ni u jednoj fabrici nego u maloj radionici....

    something to think about. Mene je barem navelo na razmisljanje.

  19. #1494
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,744
    Thanks Thanks Given 
    10,837
    Thanks Thanks Received 
    2,116
    Thanked in
    1,078 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SpongeBob View Post
    Prvo izvinjavam se što upadam ovako, ali sjetih se par stvari, npr.: "A patriotizam", "a ljubav prema domovini", a ono: "ostajte ovđe" i "sunce tuđeg neba neće vas grijati" i tome slične stvari?

    Opet, izvinjavam se na digresiji, evo neću više.
    hmmm.....što se mene tiče, ja sam svoje šanse ispustila upravo zato. Nijesam htjela dalje od PG da živim, studiram i radim, a kamoli van granica Crne Gore...otvarali su mi se puti, vrlo jasni i ozbiljni i vrlo dobri ka Novom Sadu, Beogradu, onda ka zapadu Evrope...ali ne, nijesam ni htjela ni mogla, doduše, ovdje sam vrlo lijepo živjela i mislim da ne bih nigdje bolje mogla živjeti, jedino što bih eventualno imala neke bolje zaloge za budućnost, tj za ovu omladinu...e sad je druga priča...moja djeca nemaju posao i ne bave se poslom kojim se bavimo njihov otac i ja i oni jednostavno ne mogu ovdje nikada svojoj djei priuštiti život kakav smo mi njima priuštili...eto zato neka idu, neka traže posao...a domovina se voli, ako si normalan čovjek i sa Novoga Zelanda jednako ka sa Cetinja!
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  20. #1495
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,744
    Thanks Thanks Given 
    10,837
    Thanks Thanks Received 
    2,116
    Thanked in
    1,078 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Feeleep View Post
    something to think about. Mene je barem navelo na razmisljanje.
    Mogu ti reći da sam vrlo sličnu priču čula od jednog našeg zemljaka koji je devedestih otišao u onom opštem metezu i ludilu na EXYU prostorima...radio je kao šofer, vremenom je svoju firmu malenu otvorio, pa je doveo porodicu, troje četvoro djece i ženu i jeste, kaže ima firmu, kuću u Njemačkoj, kredite, kuću nedje po moru koju je napravio da bi djecu "natjerao" da ne zaborave domovinu (bukvalno je napravio zato), ako ništa svake godine su bar na more po par mjeseci htjeli da dodju, druže se sa našim ljudima i govore naš jezik i eto tako ih "tjera" da ne zaborave korijene, selu i kući na selu se sprdaju, a kaže, u njemačkoj ga je sistem natjerao da djecu sa 18 goina pusti da odu iz gnijezda, nije imao autoriteta da ih uputi kao roditelj na neke vrijednosti koje je ponio iz domovine a do kojih je njemu stalo, no je dočekao da ga rodjena sćer prijavi socijalnoj službi (koja je ćerki dala smještaj i novac za život -a sve to zato što je krenula sa momkom sumnjive prošlosti i sadašnjosti da se provodi, on joj zabranio, valjda je zaključao u sobu)...bijaše vrlo tužan jer je po našim mjerilima ispustio živote svoje djece iz vida, ima novca ali veli da nema ni sloge ni ničega što je imao u CG....plus nije svoj ni ovdje ni tamo...eto podsjeti me ti

    Dalje, kumovi iz Austrije kažu da su svog sina koji je pošao u noćni provod sa drugovima i ponapijali se urnisali 18.godišnji momci pa ih njihovo dijete zvalo da dodju po njega i drugove jer nijesu sposobni da voze, i dje će ih, kum ih doveo kod sebe kući jer su toliko bili pjani da nijesu mogli da kažu gdje žive i on od svog sina pokupi brojeve telefona roditelja, kao da im kaže da ne brinu da im je dijete kod njih, da su momci malo popili (tipično "naški") da ne brinu, brate, a otac ovog momka (austrijan inače)se izvika na kuma -što ima on njega da uznemirava u pet ujutro, njegov sin je sam odgovoran za svoje postupke i ne živi sa njima neka se sam snalazi kad je umio da se napije i sl....meni to baš nije ok, ali dobro, računam da ni tamo nije uvijek tako...

    vrlo slična priča, sin od njemice živi sprat iznad privatno, majka sa drugim mužem (našim zemljakom) sprat niže, momak od 20 godina ostao bez posla i nema prebijene pare a majka njemica dolje servira ručak i muz joj sugeriše da zovne sina na ručak jer nema para, ko zna je li jeo nešto danas a majka (lično sam čula to, bila prisutna) veli, a ne, neka vidi kako je, kad je mogao da bue glup i da ostane bez posla sad neka bude malo gladan pa neka nadje posao i onda će biti ručka?! Bukvalno ljudi meni je to bilo šokantno...oće li moje dijete biti veći debil od toga ne znam ali znam da ja ne bih mogla jesti ako znam da mi dijete nije jelo i da nema što
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  21. #1496
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    3,464
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    18
    Thanked in
    10 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    Mogu

    Dalje, kumovi iz Austrije kažu da su svog sina koji je pošao u noćni provod sa drugovima i ponapijali se urnisali 18.godišnji momci pa ih njihovo dijete zvalo da dodju po njega i drugove jer nijesu sposobni da voze, i dje će ih, kum ih doveo kod sebe kući jer su toliko bili pjani da nijesu mogli da kažu gdje žive i on od svog sina pokupi brojeve telefona roditelja, kao da im kaže da ne brinu da im je dijete kod njih, da su momci malo popili (tipično "naški") da ne brinu, brate, a otac ovog momka (austrijan inače)se izvika na kuma -što ima on njega da uznemirava u pet ujutro, njegov sin je sam odgovoran za svoje postupke i ne živi sa njima neka se sam snalazi kad je umio da se napije i sl....meni to baš nije ok, ali dobro, računam da ni tamo nije uvijek tako...

    vrlo slična priča, sin od njemice živi sprat iznad privatno, majka sa drugim mužem (našim zemljakom) sprat niže, momak od 20 godina ostao bez posla i nema prebijene pare a majka njemica dolje servira ručak i muz joj sugeriše da zovne sina na ručak jer nema para, ko zna je li jeo nešto danas a majka (lično sam čula to, bila prisutna) veli, a ne, neka vidi kako je, kad je mogao da bue glup i da ostane bez posla sad neka bude malo gladan pa neka nadje posao i onda će biti ručka?! Bukvalno ljudi meni je to bilo šokantno...oće li moje dijete biti veći debil od toga ne znam ali znam da ja ne bih mogla jesti ako znam da mi dijete nije jelo i da nema što
    E ovako treba djecu vaspitavati... bas me zanima poslije kolko je taj momak ponovo nasa posao, mozes li se kako raspitat...?

    A ne no je najjace kod nas kad majka zove i opominje sina od 37 godina, po glave mu sijedo, je li jeo...

  22. #1497
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Brijeg od Morace
    Posts
    3,342
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    32
    Thanked in
    24 Posts

    Default

    @ Zvoncia & Fico

    Nijesu sve price iz dijaspore tako tmurne, naprotiv vecina ih je pozitivna i neki ljudi su se prosto preporodili u drzavama koje su (za razliku od nase) dobro organizovane.
    Uglavnom su to pametni i vrijedni ljudi koji su dolaskom u organizovani sistem pronasli sebe.
    Nostaligija postoji i bilo bi cudno da je nema (po mome misljenju) ali poslovna uspjesnost uglavnom vodi ka zadovoljstvu i tada je lakse privici se na socijalne razlike.

    Moj problem postoji sa ljudima koji misle da kao nekvalifikovana radna snaga mogu poc na zapad i napravit nesto. Takvi naravno postoje ali se mjere u procentima.
    Ti ljudi jednostavno moraju da shvate da zivot na zapadu od slabo placenog posla je ekvivalent ako ne i gori od Crne Gore. U takvoj situaciji, nostalgija predstavlja nepremestivu prepreku za svakoga tako da ne cudi da ljudi puknu fizicki i mentalno totalno.
    'Gdje ce biti nacionalni praznik kada se izvuce bod protiv Estonije, Albanije...'
    V.Drljevic-DAN

  23. #1498
    Join Date
    May 2010
    Location
    Wherever I want
    Posts
    8,838
    Thanks Thanks Given 
    1,129
    Thanks Thanks Received 
    1,060
    Thanked in
    512 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by karamazov View Post
    E ovako treba djecu vaspitavati... bas me zanima poslije kolko je taj momak ponovo nasa posao, mozes li se kako raspitat...?

    A ne no je najjace kod nas kad majka zove i opominje sina od 37 godina, po glave mu sijedo, je li jeo...
    Ајде не зезај, мајка је мајка, и тако ће се понашати док је жива. Код нас је то мало екстремно али ако је "дијете" нормално и фино, и ако имају лијеп однос, није то лоше колико звучи.
    Овај примјер што је звончица навела је ужас, колико људи могу хладни на западу да буду.

    Sent from my Nexus 5 using Tapatalk 2
    Sate sate sate

  24. #1499
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    220
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Sam oda vam kažem ovi što su pobjegli u inostranstvo mogu slobodno da zaborave Crnu Goru.Kad vam niej bila mila ne treba ni sada kad donesete pare da se falite jer pola vas iznajmi auto(tipa X6 ML noviji neki) dodje ovdje na par dana da se i(da oprostite) i onda natrag da perete WC.Ima dosta ljudi što su mogli da pođu na stranu ali im je bilo milije ovih 13812km kvadratnih nego xxxxxxxxxx velika zemlja.Bolje jedna zima u domovinu no sto proljeća u tuđini.Pozdrav!
    Last edited by zvoncica; 21-08-15 at 16:40. Reason: nema psovki:)

  25. #1500
    Join Date
    Jan 2015
    Posts
    763
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    11
    Thanked in
    8 Posts

    Default

    Sta si htio da kazes sa ovim postom Bole,bas mislis da svi iznajmljuju auto,mada ima malogradjana,i da svi ciste wc?

Page 60 of 70 FirstFirst ... 1050565758596061626364 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Replies: 25
    Last Post: 06-04-13, 19:40
  2. IZVOZ auta iz CG u neku drugu zemlju
    By cvxcomputers in forum Automobilizam
    Replies: 12
    Last Post: 06-07-11, 14:37
  3. K: maticnu ASUS M2N, ili neku drugu am2
    By alien in forum Ostali oglasi
    Replies: 4
    Last Post: 31-07-10, 12:50
  4. Farbanje u drugu boju ?
    By JOLE in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 66
    Last Post: 17-05-10, 22:21
  5. Fenixu drugu mome
    By montenegrina in forum Rođendani, svadbe, ostalo... :)
    Replies: 13
    Last Post: 30-05-08, 00:54

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •