Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 25 of 42

Thread: Mulo

  1. #1
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    408
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Mulo

    Nije mi jasno da se na ovom forumu pise o bildovanju, eurosong-u, vremenu i necijem djedu a da niko nije spomenuo jednu ne bas preterano vaznu stvar ali ipak zanimljivost koju sam npr. ja sasvim slucajno saznao.
    Naime, zavrseni su radovi na sanaciji novskog mula i evo jednog clanka na tu temu:

    U HERCEG NOVOM ZAVRŠENA ADAPTACIJA GRADSKOG PRISTANIŠTA

    Mulo u novom ruhu

    Herceg Novi - Gradsko pristanište-mulo u Herceg Novom koje je godinama bilo zapušteno, pred početak turističke sezone dobilo je novo ruho. Završetak radova obilježen je sinoć prigodnom svečanošću u Sport kafeu na Škveru.
    - Ovo je prvi projekat koji smo uradili sa JP Morsko dobro uz dobru koordinaciju i na obostarno zadovoljstvo - kazao je direktor Agencije za izgradnju i razvoj Herceg Novog, arhitekta Slobodan Popović.
    Šef službe plana i razvoja u JP Morsko dobro Rajko Mihović najavio je nastavak saradnje sa Agencijom i Opštinom Herceg Novi, prije svega na Šetalištu pet Danica i na uređenju plaža na rivijeri koje nisu u komercijalnom zakupu. On je za jesen najavio početak izrade projekta za konstruktivnu sanaciju mula.
    U adaptaciju gradskog pristaništa uloženo je 70.000 eura. JP Morsko dobro učestvovalo je sa 85 odsto, firma Adriatic star doo Herceg Novi sa 10 odsto, a SO Herceg Novi sa pet odsto kapitala.
    Mulo je dobilo i novu rasvjetu, a postavljene su i stilske klupe i odgovarajuće korpe za otpatke. Na mulu su postavljene i četiri turističko-informativne table sa osnovnim podacima o gradu. Montirano je i pet ormarića za priključak brodova i jahti na vodovnodnu i elektroinstalaciju.
    Gradsku luku u Herceg Novom 70-tih godina devetnaestog vijeka izgradila je Austro Ugarska koja je tada upravljala Bokom, a današnje gabarite dobila je 50-tih godina prošlog vijeka. Lukobran je dug 200 metara, a širina je od šest do 15 metara.

  2. #2
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    13,079
    Thanks Thanks Given 
    102
    Thanks Thanks Received 
    439
    Thanked in
    235 Posts

    Default

    shto imam da kazem u vezi mula? ljepo je shto su ga ispljeskarili i postavili rasvetu.
    \\
    OFL•GIC

  3. #3
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    hmmmm, tu iza tebe
    Posts
    40
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    mulo sada izgleda odlicno, ona rasvjeta je super, mislim vise je i vrijeme bilo da se ono uradi. vrh su mi one table sa informacijama i kartom novog...
    This is a block of text that can be added to posts you make. There is a 255 character limit

  4. #4
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Novi Sad
    Posts
    406
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ae neke slike za nas iz dijaspore. =)

  5. #5
    kravac Guest

    Default

    a jesu li radovi na na zeljeznockoj stanici pri kraju?

  6. #6
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    hmmmm, tu iza tebe
    Posts
    40
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    @kravac

    pa bas i nisu, jos uvijek nesto kobajagi rade, mada meni se cini da stoje u mjestu...

    @radiation

    a bice ovija dana, mada doci ces pa ces sam najbolje vidjeti..
    This is a block of text that can be added to posts you make. There is a 255 character limit

  7. #7
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    13,079
    Thanks Thanks Given 
    102
    Thanks Thanks Received 
    439
    Thanked in
    235 Posts

    Default

    jedina zamerka na mulo jete da nema 3 nego 2 info table, koje su jako loshe uradjenje i prepostavljam da ce ih nasha omladina brzo skinuti. nisam ni zadovoljan time shto nisu ispljeskarili gornji dio mula, pa se vidi drasticna razlika boje ( ko ce sedat s djevojkama na ono prljavo mulo )
    \\
    OFL•GIC

  8. #8
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    408
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Ipak imas sta da kazes...

    Eto, vidis da ipak imas sta da kazes u vezi sa mulom;-)

  9. #9
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    248
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Drug Tito
    jedina zamerka na mulo jete da nema 3 nego 2 info table, koje su jako loshe uradjenje i prepostavljam da ce ih nasha omladina brzo skinuti. nisam ni zadovoljan time shto nisu ispljeskarili gornji dio mula, pa se vidi drasticna razlika boje ( ko ce sedat s djevojkama na ono prljavo mulo )
    Tesko da ce nasa omladina skinuti te info table ako bude kao sto sam cuo a to je da ce na mulo uvjek biti nekoliko cuvara reda koji ce paziti da se ne dese slicne stvari ...
    ...

  10. #10
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Kotor
    Posts
    3,523
    Thanks Thanks Given 
    6
    Thanks Thanks Received 
    11
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    I treba...

    Baš je lijepo što su ono napravili...Klupe stavili,bilo bi još bolje kada bi onaj dio kod benzinske pumpe sredili.Ali otom potom...
    Mislim....Ocjena 5 za ovo do sad.

  11. #11
    kravac Guest

    Default

    pa kada ce biti otvorena zeljeznicka stanica?onakav prostor zvrji prazan i neiskoriscen vec godinama,steta...uporopascava Skver

  12. #12
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Igalo
    Posts
    160
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    i stvarno mislite da su radovi vrijedeli 70.000 eura, (PRANJE NOVCA) mislim da je dobro to sto su uradili ali da su stvarno iskoristili sav novac bolje bi to odradili. Mislim 70.000 eura !!!!!!!!!!!!!!!!!

  13. #13
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    13,079
    Thanks Thanks Given 
    102
    Thanks Thanks Received 
    439
    Thanked in
    235 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Soul
    Tesko da ce nasa omladina skinuti te info table ako bude kao sto sam cuo a to je da ce na mulo uvjek biti nekoliko cuvara reda koji ce paziti da se ne dese slicne stvari ...
    bilo bi ljepo da to malo potraje, al samo koliko ce opshtina biti spremna da placa cuvare tokom zime i tokom godina koje naiaze. ja se secam covjeka koji je uredjivao park. stvarno je unjeo srce u svoj posao, al dobio je otkaz jer nisu imali para da ga placaju. zato danas park boke izgleda onako kako izgleda.

    Quote Originally Posted by kravac
    pa kada ce biti otvorena zeljeznicka stanica?onakav prostor zvrji prazan i neiskoriscen vec godinama,steta...uporopascava Skver
    verovatno sledece godine, sve to zavisi od kusturice, koliko kinte i vremena bude imao. jedva cekam da se to otvori da vidim sliku shkvera s novim mulom, sportcafeom i shkolom glume.

    Quote Originally Posted by boxi
    i stvarno mislite da su radovi vrijedeli 70.000 eura, (PRANJE NOVCA) mislim da je dobro to sto su uradili ali da su stvarno iskoristili sav novac bolje bi to odradili. Mislim 70.000 eura !!!!!!!!!!!!!!!!!
    sponzor je sport cafe pa me nishta ne bi cudilo.
    \\
    OFL•GIC

  14. #14
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    36
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    "verovatno sledece godine, sve to zavisi od kusturice, koliko kinte i vremena bude imao. jedva cekam da se to otvori da vidim sliku shkvera s novim mulom, sportcafeom i shkolom glume."

    I ja cekam tu skolu glume da se upisem. Zna li neko kada ce da bude prijemni?

  15. #15
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    hmmmm, tu iza tebe
    Posts
    40
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    @Drug_Tito

    sport cafe je jedan od sponzora (10% projekta su finansirali). najveci investitor je morsko dobro (85%) i opstina 5%. tako da nije bilo pranja para (mada vjerujem da je malo otislo u dzep mandicu), al dobro.

    mislim ne mogu da kazem tacno koliko su koji radovi kostali, ali dosta novca je utroseno na one prikljucke za vodu i struju za jahte, i na sprovodjenje cijevi od goriva do sredine mule.

    pozdrav
    This is a block of text that can be added to posts you make. There is a 255 character limit

  16. #16
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    13,079
    Thanks Thanks Given 
    102
    Thanks Thanks Received 
    439
    Thanked in
    235 Posts

    Default

    sredine mula? mislish na pocetku mula?

    \\
    OFL•GIC

  17. #17
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Castel Nuovo
    Posts
    51
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Tesko da ce ti tamo biti prijemnog,ici preko veze,takodjer odustalo se od prvoplanirane skole glume,vise ce to biti komercijalizovano nego umjetnicko.Koliko ja znam otvara se u septembru,a u nekim daljim radovima na Skveru ucestvovat ce i sam Kusturica finansijski
    ...konzumiram viski i opojne droge i jebavam samo zene koje briju noge...

  18. #18
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    13,079
    Thanks Thanks Given 
    102
    Thanks Thanks Received 
    439
    Thanked in
    235 Posts

    Default

    otvorice se pa ce platit ovim sa shkvera po pivu?
    \\
    OFL•GIC

  19. #19
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Tortuga
    Posts
    185
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Thumbs down

    ma mulo je smece: nije vise mracno i depresivno, nije vise 3p pit pivo tamo

  20. #20
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    hmmmm, tu iza tebe
    Posts
    40
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by der_dracht
    ma mulo je smece: nije vise mracno i depresivno, nije vise 3p pit pivo tamo
    za pit pivo imas pivnicu, neki drugi kafic ili kucu...:P nije mulo za pit pivo pobogu. mulo je za prosetat (citaj bez rizika da ti neki smigl iskoci iz onih seka)..
    This is a block of text that can be added to posts you make. There is a 255 character limit

  21. #21
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    13,079
    Thanks Thanks Given 
    102
    Thanks Thanks Received 
    439
    Thanked in
    235 Posts

    Default

    sad su stavili svjeetla pa ti alkoholicari vishe nece moc pit na mulo
    \\
    OFL•GIC

  22. #22
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Castel Nuovo
    Posts
    51
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Pa recimo da ce se neke stvari promjeniti otvaranjem filmske skole...postat ce to elitno mjetso cg turizma
    ...konzumiram viski i opojne droge i jebavam samo zene koje briju noge...

  23. #23
    Join Date
    Apr 2005
    Posts
    180
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Kustova skola radice po principu "master klas". Neko od velikih imena svjetskog filma drzace kurseve polaznicima koji su vec zavrsili neku od evropskih filmskih skola. Elem, moras da imas neko filmsko obrazovanje, pa kod Kusta na "specijalizaciju." Diplome nemaju vaznost fakultetske diplome.
    Nego, o mulu je rijec. Ne znam da li znate podatak da su Njemci,pri povlacenju iz Novog, minirali mulo . Nekoliko mina na glavu od mula je puklo, a mulo ni da cuje. Austrougarska gradnja. Dzabe mine. Ostale mine nijesu uspjeli da aktiviraju, a i bice da su se deshperali kad su vidjeli da se mulo ne da.
    Ono sto nijesu uspjeli Njemci, ucinjela je nebriga poslijednjih decenija.
    I zato je za svaku pohvalu odluka gradskog menadzmenta i sponzora da revitalizuju i spasu dio "dushe grada".Sad cujem da se radi i Karacha, obnavalja se teren i okolish, a briga o Karachi povjerena je Zorzu Vukovicu, autenticnom Novljaninu, bivsem kosarkasu,jednom od "legendi" Belaviste i Karache.
    Za Mulo i Karachu pozitivna brojanja za Predsjednika od grada i one koji su akciju pokrenuli i realizovali.
    antiki fijamanti novi

  24. #24
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Castel Nuovo
    Posts
    51
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    sve je to dio sireg plana a to je da se revitalizira stari grad ,tj da preotme ulogu koje je njemu Igalo uzelo u poslednjih par godina
    ...konzumiram viski i opojne droge i jebavam samo zene koje briju noge...

  25. #25
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    hmmmm, tu iza tebe
    Posts
    40
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    @innominato

    nadam se da neke od tih mina nisu ostale nedje prikacene, pa mulo jedan dan ne ode u vazduh i ja zajedno sa njim. ))))
    This is a block of text that can be added to posts you make. There is a 255 character limit

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •