PDA

View Full Version : I: Koji motor ubaciti u Yuga, a da mu pasuje ?

YUGO-SLAVIJA
17-10-11, 19:45
Kupio sam prije nekih mjesec-2 dana Yuga 45. Stavio mu nov akumulator i jos nekih sitnica. Danas je svecano registrovan, pa me zanima koji motor, normalno kad ovaj produva za koju godinu, bi mogao da se ubaci u njega ? Drug mi pominje neki UNO-v 1.1 FIRE, a mene zanima koliko moze to da kosta $$$, EEE:dejection: , gdje moze da se nadje dobar prijerak ,da nije pred rashodovanjem, dakle ocuvaniji i nije presao po meleon km, trosi galon ulja itd. ? Takodje me zanima moze li jos od nekog fiata motor da se ubaci, a da sve bude "sraf na sraf" ? Ne zanima me puno jaca kubikaza , maximum do 1.6. Ima ljudi koji su i 2.0 od brava ubacivali, ali to je po meni pretjerivanje. 1.1-1.3 bi bilo idealno. Takodje me zanima sta znaci EFI motor jer sam vidio na zastavinom forumu da se ljudi dosta hvale sa njim ?

Machiavelli
17-10-11, 19:55
Gledao sam jednog tipa koji je ubacao od Punta GT turba 1,4, ako se ne varam on je oko 130hp, e sad da li pasuje bez prepravki, ne znam, ali sa jacim motorom mora ici i jacanje sasije...

YUGO-SLAVIJA
17-10-11, 20:01
U planu je sredjivanje auta, sa ojacanjima naravno na potrebnim mjestima , ali civilna varijanta, bez ciganisanja, plastike, sMojlera itd. Hocu da izgleda spolja skroz fabricki a unutra , ispod haube, da bude pristojno auto koje moze fino da povuce, cak i uz stranu, sto je jedna od losijih strana sadasnje 45-ice . "Yugo SPORT" *za trke i te varijante me ne zanimaju* . Trazim pouzdan motor, koji sa ni malo prepravki ili vrlo malo moze da stane u Yuga. Koliko para da spremim , gdje i sta da trazim ? Da cujem savjete :)

brzi_pas
17-10-11, 20:53
Tipo 1.4, lancia 1.5-1.6... sa vrlo malo prepravki, a motor pouzdan potroshice 5 skoljki juga ;)

Mikulica
17-10-11, 21:53
Ja znam da su neki brusili glavu od motora ili nesto tako i dodavali mu konje i da radi extra

Auto_Djelovi
17-10-11, 22:06
EFI (electronic fuel injection ) imas 2 Yugo 60 i Yugo 65 razlika

Yugo 60 sa motorom 1100 cm3
Yugo 65 sa motorom 1300 cm3 :)

67343

za Njemacko, Evropsko i Latino Americko trziste...

YUGO-SLAVIJA
17-10-11, 22:24
EFI (electronic fuel injection ) imas 2 Yugo 60 i Yugo 65 razlika

Yugo 60 sa motorom 1100 cm3
Yugo 65 sa motorom 1300 cm3 :)

67343

za Njemacko, Evropsko i Latino Americko trziste...

Da, da,da to je to. Da ne znas za koliko para se moze naci ovo ? :)) Da nemas slucajno u ponudi neki ocuvan primjerak ? Iskreno bas hocu da napravim nesto od ovog Yuga i necu svasta da ubacujem u njega.

NJAMI
17-10-11, 22:29
Ubaci od fiata 1.4 :)

goozica
17-10-11, 22:30
pođi do albanije, pa biraj :) nema što ne prodaju :)

YUGO-SLAVIJA
17-10-11, 22:33
Treba mi ili bolje da kazem trebace mi (za god,dvije)motor sa papirima, a najradije bi ovaj EFI-jev sto je Auto_Dijelovi postavio jer je ok skroz za Yuga , makar tako kazu :) Za sada se cisto raspitujem, ali ako iskrsne nesto povoljno, a dobro uzeo bih ga bez razmisljanja.

vladimir ritmo
17-10-11, 23:08
od fijata ritma 1500cc sa 8 ventila imas ga u dvije varijanta sa karuratorom i inection
posle mozes da se malo zezas sa njim jos ako nadjes 4 webera ili delorta imas sve i civilnog i zverku kad ti treba
a uz to fenomenalan zvuk u obadvije varijante
sve saraf na saraf
saltovanje menjac
ako ostavis karb i grane su ti iste
znaci ubacas samo go motor sto je i naj manje para
bez instalacije i ostalih agregata sve pase od juga
za efi ti treba komplet i instalacija i drugi agregati
a komp od efi-ja skuplji nego motor

YUGO-SLAVIJA
17-10-11, 23:22
od fijata ritma 1500cc sa 8 ventila imas ga u dvije varijanta sa karuratorom i inection
posle mozes da se malo zezas sa njim jos ako nadjes 4 webera ili delorta imas sve i civilnog i zverku kad ti treba
a uz to fenomenalan zvuk u obadvije varijante
sve saraf na saraf
saltovanje menjac
ako ostavis karb i grane su ti iste
znaci ubacas samo go motor sto je i naj manje para
bez instalacije i ostalih agregata sve pase od juga
za efi ti treba komplet i instalacija i drugi agregati
a komp od efi-ja skuplji nego motor

Imam par pitanja za tebe, imas p. poruku u inboxu.

cvxcomputers
18-10-11, 01:28
Ako ti se radi da BAŠ može da povuče...

Od Fiata Una
1.3 Turbo i.e. @105KS
1.4 Turbo i.e. @118KS

Trebalo bi da pasuju bez nekih prepravki...
Vjerujem da se mogu i chipnuti bar +20% ako su imali miran zivot (a takvih nema) :D

raso_pg///m3_power
18-10-11, 01:37
^upravo sam ovo htio da preporucim

YUGO-SLAVIJA
18-10-11, 09:33
Sad kad znam da mogu ovi motori od Fiata, Lancia-e da se ubace

Tipo 1.4,
Uno :
Fire 1.1
1.3 Turbo i.e. @105KS
1.4 Turbo i.e. @118KS
Regata 1.5
Lancia 1.5-1.6

....zanima me koliko para otprilike da spremim za ovo, naravno samo pod uslovom da je motor zdrav k'o boca i radi kao zmaj ? :) Ima li ko konkretnu neku ponudu ?

LuTheDuck
18-10-11, 12:42
Evo ti jedan, ako je vjerovat coeku - a to je Shajo, njemu se odje vjeruje :) - 400e u stanju koje tebi treba :)

http://forum.cafemontenegro.com/showthread.php?79777-P-motor-1.1-fire-od-fiata-punta-i-lancie-y-1996-god

Auto_Djelovi
18-10-11, 12:46
ne isplati se to ubacat u Yuga..

za te 400 + njegov Yugo moze nac nesto sa 1,4 ili 1,6 motorom (i sa jacom karoserijom)

YUGO-SLAVIJA
18-10-11, 13:17
Preskupo mi je ovo. Ne sumljam da ga je covjek radio "k'o za sebe", ali gledam neki pristojan motor do 250, max. maximuma 300e da uzmem kad ovaj produva. 176 000km je presao za sada.

Auto_Djelovi
18-10-11, 16:38
300e za motor samo? Moze se naci za te pare sigurno...... Evo npr motor od golfa 2 (ne pase za Yuga) al ti motori se mogu naci za 100-150e...

Da ulozis 300e max u Yuga po meni se ne isplati.... em moras motor kupit em moras menjac uzet (dobar motor, los menjac ne ide) moras sve usaglasit :)

Moja ti je preporuka kad ti prolupa taj Yugo (kad ode motor) daj tog juga i te 300e i kupi drugo auto.... jer vise ce te od 300e ispast i motor i menjac i prepravka saobracajne....

Mikulica
18-10-11, 17:28
neka ne prepravlja saobracajnu :D

Auto_Djelovi
18-10-11, 18:28
neka ne prepravlja saobracajnu :D

i neka ga jos ofarba u drugu boju i onda top da ga zaplijene.

NefrenKa
18-10-11, 18:57
Moja ti je preporuka kad ti prolupa taj Yugo (kad ode motor) daj tog juga i te 300e i kupi drugo auto.... jer vise ce te od 300e ispast i motor i menjac i prepravka saobracajne....

Ja mislim da čovjek na ideološkoj osnovi rehabilituje Yugo :D
Nije fora kupit' drugi auto :D
YUGO-SLAVIJA, Natakni mu srp i čekić ispred ka' logo mercedea što stoji :D :D :D

YUGO-SLAVIJA
18-10-11, 19:14
:afro:LOL :D:D :D , znate kako, ovo mi je prvi auto u zivotu. Pocetnik sam u saobracaju, tako da mi je za sada ovaj penzionerski motor od 900 kubika idealan. Sve i da hocu sa njim preko 100- 110km/h ne mogu. Sa Yugom iskreno ne bih se ni usudio preko jer je ipak auto godinu starije od mene :couple_inlove: Vozim po ogranicenjima 60-80 i to je to, sve po propisima. Ne znam je li iz ideala, ili je to tako svima sa prvim autom, ali "vezao" sam se za njega i hocu da napravim od starca mladica. Zasto ? I kad bude produvao ovaj motor Yugo ce vjerovatno ostati u kuci jer je simbol jednog vremena koje je po prici svih bilo mnogo bolje nego ono u danasnje u kom zivimo. Nemam para na bacanje, ali trudicu se da uvijek bude u tehnicki ispravno stanju i ok i spolja i iznutra. Vjerovatno cu kasnije kupiti neki VW Golf ili Ford-a, ali Yugo ce ostati auto koji cu uvijek s puno srca , ponosa i meraka voziti. Toliko.