PDA

View Full Version : Saobracajne Kazne

Pages : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 [18] 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39

rade32
08-12-12, 19:07
Ja sam napisao zalbu, fotokopirao prijavu i potvrdu da su mi uzeli vozacku i sve to zajedno ponio da se zavede u arhivu MUP-a, stara zgrada na bulevaru, naravno naznacio na zalbi da je za unutrasnju kontrolu.

NSX
08-12-12, 19:08
mislim da jesu taman.

petica ona policijska

rade to konstantno(i ne samo oni), to im znaju kolege i to im znaju nadredjeni

Dusan.
08-12-12, 20:00
ja sam poslao e-mail na adresu koja je na sajtu uprave policije.....u roku od 24h su me kontaktirali.

Cudi me da su uopste htjeli odgovorit' preko emaila, posto sam im ja nesto slao, pa nema odgovora, ali nista toliko bitno u vezi prekrsaja...
Na koji si mail slao?

darijan
08-12-12, 20:30
Tattoo, daj javno adresu da se svi mozemo zalit :D

NikolaPGcity
08-12-12, 21:26
rade to konstantno(i ne samo oni), to im znaju kolege i to im znaju nadredjeni

nista novo nazalost :dejection:

Tattoo
08-12-12, 21:35
Tattoo, daj javno adresu da se svi mozemo zalit :D

http://www.upravapolicije.com/index.php?IDSP=389&jezik=lat

alien
09-12-12, 01:20
ne mogu da vjerujem da to stalno rade, meni se slicno desilo na to isto mjesto... pretica sam dje je bilo 80 i "nagario" sam ga na cak 92. i oce da mi uzme vozacku jer tu dje zaustavljaju je 60 pa sam presao 30 preko... znaci isti dzukci. imaju srece sto ljudi obicno nemaju vremena da stvari rijese do kraja, nego svi zure i nemaju kad da idu s njima do stanica da se raspravljaju.
ja sam samo bio uporan da nisam prekoracio i da im uredjaj nije ispravan, reko kad su oni dzukci bicu i ja, jesi nisam jedno 10 puta, i "oprostise" mi. a bilo je jedno 4-5 oduzetih na gomilu kod njih.

ako sam pricao vec, a mislim da nisam, neka oprosti ko je vec citao :p
na vranjinu ide pravina ona od 80kmh vozim 90 - 100..
nailazim na 60 iz krivine, kocim prije znaka na 65kmh i dalje vozim, i vidim policiju dolje kod brodica....
nastavljam put, dolje pug 307 parkiran, BG table, i ovaj iskace i zaustavlja me, nailaze auta iz pravca Bara i kaze mi kad prodju vozila, zaustavite se na prosirenju lijevo.
Prodju auta, ja na prosirenje, kaze Dokumenta da vidim, rekoh zasto? - Radarksa kontrola, mislim se u sebi, super evo ih sa namijestanjem, jer sam vozio 65 sigurno jedno 20m prije znaka. kaze sackajte u autu da kolega zavrsi sa strankom. Rekoh ne ne sacekajte vani, sacekajte u kolima opet on meni, rekoh e necu nego kod autu imam pravo da cekam dje ja ocu. i on se drznu i ode u auto. naklatio se na gepek i gledam sta se desava sa beogradjaninom. ode do pezeoa, tamo ga zena ceka pusi cigar kod suvozacevih vrata i on sa njom razmijeni par rijeci, ona dohvati torbu iznervira se, uze novcanik pretura i izvadi 20e, vidis tacno da joj trazi stari jos para ali kad nema nema :D Vrati se kod ove dvojice, a ja ih citavo vrijeme posmatram na 3-4 m od njih, onako naslonjen na gepek na moja kola i smijem se. Ova dvojica unutra, sjede jedan put drugoga i tacno gledam kako ovaj sto je okrenut put mene govori jeste jeste gleda. Ja onda jos glasnije pocnem da se smijem, a ovaj prilazi covjek iz Srbije i daje im 20e tu nesto pricaju, ode u svoje auto i podjose. Zove mene pajkan da dodjem. Pita me dje zurim. Rekoh nidje sto? Napravili ste prekrsaj. JA? DJE? Vozili ste dosta preko ogranicanje, govori mi a kucka sa vozackom i saobracajnom onako od volan.Rekoh koliko je to dosta? Pa dosta opet on. Rekoh vozio sam 5kmh preko dozvoljenog ogranicenja, znaci 65kmh , vi ako zelite za tih 5kmh mi mozete pisati kaznu, nije problem ali i zato ce te mi dati izvod sa radara danas u 16:41 kad ste me zaustavili. Kaze on, e pa bogomi vi ste vozili brze, tacno je da je 60 znak tu ali mi hvatamo mnogo gore dalje, rekoh e to gore dalje je 80km a tamo sam vozio 90, nego da sad ja ne ubadam brzine vi mi pokazite koliko sam vozio. Daje on meni dokumenta i kaze polako sledeci put. Oprastamo ti ovaj put. To me je izbacilo iz takta. Rekoh sam u sebe, ti ces meni da oprastas sto si ti pokusao da me namagarcis. Uzmem ona dokumenta, i onda ja njega pitam. E sad vi meni recite sto ste vi mene zaustavili, on me gleda ne vjeruje. Rekoh slusaj me ovamo, 10 min ste me zaustavili ovdje zbog nepostojeceg prekrsaja, maltretirate me, i sto je najgore od svega mislili ste da me navucete da mi uzmete pare, bas kao ovome covjeku sa ovim pezo-om. Nista oni me samo gledaju. Samo mi je najgore sto vas nisam snimio. Ali dobro, necete tako moci zauvijek. Okrenem se i odem, i koliko ja krecem, ovaj opet izlazi na put i lagano i zaustavlja iz pravca Bara neku mecku, eto koliko ih je pogodilo to sto sam im indirektno rekao kolilki su lopovi. Tad sam se sjetio slucaja onoga covjeka kojem su isto namjestili da za oduzimanje kad se poklao sa njima tamo ... Isto to mjesto

stefke
09-12-12, 01:42
u Bulevar Ivana Crnojevica onamo malo dalje od pinka cesto budu u svoje (civilno) auto.. zaustavljaju ljude i uzimaju im pare....

kEDOWN
09-12-12, 01:49
Cudi me da su uopste htjeli odgovorit' preko emaila, posto sam im ja nesto slao, pa nema odgovora, ali nista toliko bitno u vezi prekrsaja...
Na koji si mail slao?

i ja sam im slao mail, niakkvi odgvor nisam dobio,pitao sam kome da se žalim sto mi je bespravno oduzeta vozačka dozvola, kazna mi nikad nije stigla ( napisana 04.2011) mada je ne bih ni platio,jedino sto sam bio 2mjeseca bez dozvole.

Dusan.
09-12-12, 03:03
i ja sam im slao mail, niakkvi odgvor nisam dobio,pitao sam kome da se žalim sto mi je bespravno oduzeta vozačka dozvola, kazna mi nikad nije stigla ( napisana 04.2011) mada je ne bih ni platio,jedino sto sam bio 2mjeseca bez dozvole.

Ja sam im slao mail koji sam uzeo sa http://www.upravapolicije.com/index.php?IDSP=391&jezik=lat , i na neki od ovih, ne mogu se tacno sjetit' na kojeg, sam poslao mail. I od tada ima 10 dana, niko ne odgovara, boli njih ona stvar. Ali evo Tattoo je dao link za direktni kontakt i zalbe, valjace nam.

nickname
10-12-12, 13:14
Treba da mijenjam vozacku (jos uvjek imam staru) i imam par nekih kazni, zadnju dobih prije neku noc (ne planiram to da placam osim ako ne budem morao :) ). interesuje me (ako neko zna): hoce li mi pronac ovi da imam te kazne i ocu li morat odmah da ih platim da bih izvadio nova dokumenta!?

nimfa
10-12-12, 13:38
Treba da mijenjam vozacku (jos uvjek imam staru) i imam par nekih kazni, zadnju dobih prije neku noc (ne planiram to da placam osim ako ne budem morao :) ). interesuje me (ako neko zna): hoce li mi pronac ovi da imam te kazne i ocu li morat odmah da ih platim da bih izvadio nova dokumenta!?

99% hoce, osim ako se ne desi neki previd, koji opet moguc, s obzirom na super strasnu organizaciju naseg dragog MUP-a :burp:

skoljci
10-12-12, 16:36

Evo danas mi drug kaze da je morao svaku kaznu da plati da bi registrovao auto.

dub_c
10-12-12, 17:29
Prevedite to na nekog, oca, majku, sestru. Nekog ko nije dobar sa kaznama kao vi i cao. Ja cu na majku moje da prevedem, to mi je 150e. Ljetos sam platio 250e kazni.... :/

aCid_cOokiE
10-12-12, 17:32
od svih mogucih prekrsaja i svih mogucih kazni ja danas dobih jednu za pojas.
a ko me zna (zna me majka i jos par ljudi) zna da se uvijek vezem (99% slucajeva)

Nista gume, nista lanci, nista sto sam zatamnjen itd... ali pojas. Hvala mu

DzOnI93
10-12-12, 17:59
Akcija je valjda, mene zaustavlja jedan dan i kako se primice autu vidje pojas, samo mi pokaza da nastavim

Njivice_Orano_Nepreorano
10-12-12, 20:20
Pitanje (vazda rasprava u kolima) : Ako suvozac nije vezao pojas, ko placa kaznu ako drugar plavi zaustavi i utvrdi prekrsaj ?

Fabia_Elegance!
10-12-12, 20:23
Bolje pojas no da te kazni za felme, za stakla...

nickname
10-12-12, 20:51
Evo danas mi drug kaze da je morao svaku kaznu da plati da bi registrovao auto.
ne treba da registrujem auto nego da izvadim novu vozacku (i licnu).

DzOnI93
10-12-12, 22:08
Pitanje (vazda rasprava u kolima) : Ako suvozac nije vezao pojas, ko placa kaznu ako drugar plavi zaustavi i utvrdi prekrsaj ?

Suvozac placa, nema to veze sa tobom (vozaceM) ;)

wulfy
10-12-12, 22:37
Po zakonu je vozač odgovoran i za putnike i za teret. To otprilike dođe, ako nema autoritet nad saputnicima onda nije sposoban da ih vozi.

Draka
10-12-12, 22:39
I ja mislim da je ovo sto wolfy kaze. Jer mi je nesto cudno da se ja npr sa tatom vozim, i rokne mi 40 eura :D

Sent from my Samsung Galaxy SIII using Tapatalk 2

Balsa
10-12-12, 22:47
Po zakonu je vozač odgovoran i za putnike i za teret. To otprilike dođe, ako nema autoritet nad saputnicima onda nije sposoban da ih vozi.

Wolfy je u pravu. Kaznu placa vozac.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2

DzOnI93
10-12-12, 22:47
Vozio ja za drugovima, ja u kola oni na motor. Vozac motora sa kacigom, a suvozac bez kacige. Zaustavlja ih "cuveni" cetkovic na motor, i napisa mi drugu (suvozacu) kaznu, kasnije je i na sud bio, dok drug koji je vozio prodje bez ikakve kazne, tj. na to sudjenje niko nije pitao za vozaca i sl. Moze bit ne velim ali ovako je bilo ;)

nemessis
10-12-12, 22:50
Mene napisali kaznu prije 4 godine da sam prosa crveno,jos mi stizala nije :-D

E_K_V
10-12-12, 22:57
ja mislim da se kazna pise suvozacu... znam da su me na granicu(slovenija) zaustavili jednom bili i upozorili druga koji je bio na suvozacevom mjestu da moze platit debelu kaznu ako se ne sveze... a momak izlazio iz kola 2min prije toga, pa zaboravio :)
u beogradu je jednom prilikom pred jednim mojim prijateljem trazeno da suvozac plati kaznu.... to su samo neki slucajevi pojedinacni...
mozda ipak nije tako... mozda nije ako vozite djecu, pa ste odgovorni za njih...ali ne mogu aj na silu vezat nekoga ko nece :D

NSX
10-12-12, 23:34
ne moze ni on na silu da te natjera da vozis ako neces, osim da uperi pistolj u tebe :)

Bronx-PG
11-12-12, 23:18
Napisase coeku kaznu jer mu nije radilo desno svijetlo (pozicija radi). I jos ga izvodi iz kola da mu pokaze. Jel realno da zbog toga pisu kazne? Pih na sta su spali.

Fabia_Elegance!
12-12-12, 00:01
To je sramota.
Meni sigurno ne bi pisao za to.

NikolaPGcity
12-12-12, 00:24
Placa suvozac, ja licno provjerio na zabljak prosle zime :)

Vidio sam ja kod Gintasa, mecka i sto bi ono jos. imam i sliku nego me mrzi da prebacam sa telefona :)

kEDOWN
12-12-12, 00:33
ja 3 put u 2 dana izbjegavam cukanje, sve za dlaku :) i to ne vozim kroz grad, no je sva 3 puta bilo kad sam krenuo za PG i za Kotor, mogu mislit sto bi me snaslo da jos kroz grad koristim auto.

Mufljuz
12-12-12, 00:37
jos nemam lance u PG...jesu li poceli da pisu kazne za to ?:)
za sad nisam naletio na policiju

Fabia_Elegance!
12-12-12, 00:45
jos nemam lance u PG...jesu li poceli da pisu kazne za to ?:)
za sad nisam naletio na policiju

Ja ne znam kad ce ako ne sad...

Mufljuz
12-12-12, 00:52
moram ,moram...ne valja se igrat :)

Bronx-PG
12-12-12, 00:54
mene prije par dana zaustavi u Masline i nije mi trazio lance. Sve zavisi na koga na letis.

Kako je klizavo po PG pa to je bruka, a najgore od svega je sto legnu na kocnicu kao da je suvo.

simkee
12-12-12, 01:22
danas su kod hotela cg zaustavljali a i kod katolicke na stari odma posle mosta sve traze od sijalica do lanaca...

nerazzurro
12-12-12, 01:24
od koliko vozila se smatra "kolona"???

Preko 2

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk 2

kvarni
12-12-12, 01:24
Ja imam sve u auto, pa neka dodju da me izedu za ova moja mooda kilava :)

Mufljuz
12-12-12, 01:25
Ja imam sve u auto, pa neka dodju da me izedu za ova moja mooda kilava :)

hhahaha ako oce da pisu kaznu nace ti nesto sto nemas :D izmislice pojas ili pijesak u kola haha

kvarni
12-12-12, 01:28
Ja pojas stalno vezem :) pijeska imam u bubrege :)

dub_c
12-12-12, 01:29
Placa suvozac, ja licno provjerio na zabljak prosle zime :)

Vidio sam ja kod Gintasa, mecka i sto bi ono jos. imam i sliku nego me mrzi da prebacam sa telefona :)

Mecka 124 i Pasat trojka. Retards. Doduse sramotno je koliko je klizavo. Nidje kapi soli ili pijeska da bace.

BLASTER
12-12-12, 09:07
ja imam gume za sva godisnja doba moram izmjerit dubinu sare :D da me ne fataju na to :D a inace ljudi ne umiju da voze po snijegu, zalijecu se pa kad legnu na kocnicu kuku majko, ja brate lagano samo nidje ne zurim i 10oro ociju otvorim

NikolaPGcity
12-12-12, 09:11
Mecka 124 i Pasat trojka. Retards. Doduse sramotno je koliko je klizavo. Nidje kapi soli ili pijeska da bace.

e ovo je onda drugi neki udes bio ranije, bila je mecka kao ona sto voze republikanci, pa mi je dok nisam prisao, srce zaigralo da im "ne" daj boze nije bilo sto :panda:

JFK
12-12-12, 10:20
Imao sam krajem 2010. saobracajku i to ispred kuce. Vracao se sa posla, mrak. Iza mene dva auta, dam zmigavac i krecem da skrenem kad ovaj treci krene da pretice obojicu i raspali u mene. Nebitno sto se desavalo dok nije dosla policija, ali tada sam se sokirao, izlazi policajac i oslovljava ovoga sto me udario po imenu i dodaje ``sto je to bilo?`` Ne rekoh da je covjek na kilometar smrdio na alkohol. Na moje insistiranje da se radi alko test, odemo u hitnu (sve se desava u DG) cojeku uzimaju krv i policajac uzima ampulu a ovaj sto me zveknuo kaze policajcu ``baci to``. I naravno do danas mi nista od toga nije dolazilo za sud ili bilo sto. U stvari nije sve to ni bitno, koliko me iziritiralo ponasanje ovog policajca

kupus
12-12-12, 10:47
Danas je kod Virtua milicajac naslozio 10 pjesaka da im pise sto su prosli na crveno na pjesacki :D

acs
12-12-12, 10:50
pjesaci su izgleda sinoc i jutros bili zaboravili da je poledica na putu i da ,,mi,, vozaci ne mozemo bas tako brzo da stanemo, pa opet poceli da se guze preko pjesackog i to na crveno

skoljci
12-12-12, 12:30
Danas je kod Virtua milicajac naslozio 10 pjesaka da im pise sto su prosli na crveno na pjesacki :D
Svaka cast za to. To mora da se uvede cesce jer nismo mi vozaci bas uvijek krivi.Ja uvijek stanem pjesaku na prelazu, ali kad mi na semaforu dok u vecoj brzini prolazim on na njegovo crveno pocne da puzi.....sprstio bih ga najradije.

ribomax
12-12-12, 12:43
Kad pjeshak na bulevaru prelazi na crveno i auto regularno prodje na zeleno i toshne ga,je li kriv vozach ili pjeshak?

DzOnI93
12-12-12, 12:59
Vozac u bilo kojoj situaciji ;)

skoljci
12-12-12, 13:01
A vozac mrceni je kriv, zato par godina treba na svakom semaforu da stoji policajac pa ko god prodje od pjesaka na crveno da ga klepi dok nam to ne postane normalna stvar da cekamo zeleno kao pjesaci.

hercules
13-12-12, 17:26
http://www.vijesti.me/vijesti/gradani-drumske-prekrsaje-platili-2-2-miliona-eura-clanak-104197

PO DŽEPU

Građani drumske prekršaje platili 2,2 miliona eura

Od početka primjene Zakona o prekršajima, naplaćeno 6.184.122 eura, najviše novca skupila Uprava policije

Od 1. septembra 2011. najviše prekršajnih naloga izdala je Uprava policije

Prema podacima iz Registra novčanih kazni, koji se vodi u Ministarstvu pravde i ljudskih prava, za 14 mjeseci primjene Zakona o prekršajima naplaćeno je 6.184.122 eura.
Od 1. septembra 2011. najviše prekršajnih naloga izdala je Uprava policije - 169.051 tako da su crnogorski građani za drumske prestupe do sada platili 2.291.690 eura, što je više nego ranije za nekoliko godina.
http://ads.vijesti.me/www/delivery/lg.php?bannerid=396&campaignid=180&zoneid=139&loc=http%3A%2F%2Fwww.vijesti.me%2Fvijesti%2Fgradan i-drumske-prekrsaje-platili-2-2-miliona-eura-clanak-104197&referer=http%3A%2F%2Fwww.vijesti.me%2Fhome%2F&cb=22c972865d

"Iznos novčanih kazni je naplaćen po prekršajnim nalozima, koje izdaju ovlašćeni organi i po rješenjima koje su donijeli organi za prekršaje", naveli su u Ministarstvu pravde i ljudskih prava.
Poslije 14 mjeseci primjene novog Zakona o prekršajima u Ministarstvu pravde su zadovoljni kako funkcioniše sistemU tom ministarstvu, gdje se i nalazi Registar novčanih kazni, nijesu mogli da saopšte koliko je reforma prekršajnog sistema skratila trajanje postupaka, koji su ranijih godina često završavali zastarom.
U protekloj godini, osim što se povećala naplata mandatnih kazni, smanjio se broj prekršajnih postupaka jer građani, svjesni da nema zastarijevanja, više vole da odmah plate nego da im se kasnije kroz sudski postupak uvećaju troškovi.
"Međutim, može se konstatovati da je od izdatih 193.386 prekršajnih naloga, samo za 3.646 naloga zatraženo je sudsko odlučivanje, što znači da je po osnovu 189.740 prekršajnih naloga plaćena novčana kazna bez pokretanja i vođenja prekršajnog postupka. Upravo za taj broj je i smanjen broj predmeta kod organa za vođenje prekršajnog postupka", pojasnili su u Ministarstvu.
Građani najčešće sve prekršajne kazne plate u predviđenom roku, a ukoliko to ne učine odmah dug ih čeka kada pokušaju da uzmu neki dokument, podignu tablice za automobile...Poslije 14 mjeseci primjene novog Zakona o prekršajima u Ministarstvu pravde su zadovoljni kako funkcioniše sistem, koji bi mogao da posluži kao model za uređenje nekih drugih državnih problema.
"Gotovo svi ciljevi definisani 'Strategijom za reformu prekršajnog sistema u Crnoj Gori' su i realizovani. Omogućeno je Ministarstvu pravde i ljudskih prava da kroz RNKiPE vodi ažurnu i pouzdanu evidenciju o svim izrečenim kaznama za prekršaje i njihovom izvršenju na osnovu kojih se vrše analize i procjene neophodne za dalje unapređivanje efikasnosti prekršajnog sistema. RNKiPE je kompleksan sistem, koji je povezan sa drugim informacionim sistemima radi razmjene podataka relevantnih za njegov rad. U RNKiPE su povezani svi državni organi, organi lokalne uprave i područni organi za prekršaje, koji imaju nadležnosti u izricanju prekršajnih sankcija", naveli su u Ministarstvu pravde.

Pamte se sve kazne

Novčane kazne i troškovi postupka, koji su izrečeni na osnovu konačnog i izvršnog prekršajnog naloga ili pravosnažne i izvršne odluke suda, odmah se unose u registar novčanih kazni kao dug i ostaju u bazi podataka dok okrivljeni, odnosno kažnjeni ne plati puni iznos kazne i troškova postupka.
"Ovaj registar je kompleksan sistem, koji je povezan sa drugim informacionim sistemima, radi razmjene podataka relevantnih za njegov rad. Kroz registar su povezani svi državni organi, organi lokalne uprave i područni organi za prekršaje, koji imaju nadležnosti u izricanju prekršajnih sankcija ukupno 37", objašnjeno je u Ministarstvu pravde.
Građani najčešće sve prekršajne kazne plate u predviđenom roku, a ukoliko to ne učine odmah dug ih čeka kada pokušaju da uzmu neki dokument, podignu tablice za automobile ili pokušaju da registruju neku nekretninu...

Prosječna kazna po saobraćajnom prekršaju 13,55€

NSX
13-12-12, 17:39
kako je to moguce kad je minimalna 15 eura?

Gorostas
13-12-12, 18:40
Minimalna je 10, ali bez obzira, to ispade da se kazne od 10e nalaze u 80% slucajeva, a realno, od ponudjenih uslova za 10e kazne ovi boldovani su raritet da se neko kazni na osnovu njih

Član 310
Novčanom kaznom od 10 kazniće se za prekraj:
1) vozač koji prilikom davanja zvučnih znakova upozorenja ne postupi na način propisan članom 54 ovog zakona;
Ko je dobio kaznu za to sto nije reagovao na sirenu kad ga je neko preticao i slicne situacije...
2) lice koje na zaustavljenom ili parkiranom vozilu otvara vrata i time ometa kretanje drugih učesnika u saobraćaju ili ugroava bezbjednost saobraćaja (član 59);
Sve se kaznjava neko kad otvara vrata
3) vozač zaprenog vozila koji za vrijeme vonje postupa na način suprotan članu 100 stav 1 i članu 102 ovog zakona;
Ovo realno u 90% slucajeva pogadja cigane, a cigani nema'u para
4) lica koja se prevoze zaprenim vozilom na način suprotan članu 103 ovog zakona;
Cigani nema'u para
5) lice koje upravlja zaprenim vozilom, ako za vrijeme vonje postupa na način suprotan članu 104 ovog zakona;
Cigani nema'u para
6) gonič stoke koji stoku ne dri to blie desnoj ivici puta (član 105 stav 2);
Moguce da je neki gonic kaznjen, eto da ne bude...

7) pjeak koji pri kretanju kolovozom postupa na način suprotan članu 111 ovog zakona;

8) pjeak koji prije stupanja na kolovoz radi obilaenja neke prepreke na trotoaru ne postupi na način propisan članom 112 ovog zakona;
Situacija je da sa trotara prelazite na put jer je trotoar pod preprekom pa je morate zaobic a vi trcite po putu i ometate vozila, znaci niko kaznjen
9) lice koje pui u autobusu ili razgovara sa vozačem (član 154);
xaxaxaxa
10) vozač traktora, radne maine, motokultivatora sa priključnim vozilima i bicikla sa motorom koji upravlja vozilom, a nema kod sebe ili na zahtjev policijskog slubenika ne pokae potvrdu o registraciji vozila kojim upravlja (član 276).
Bicilko sa motorom, nije motor. Al eto, znaci ovo je voznja neregistrovanog traktora ili motokultivatora, zanemarljiv je broj kazni na ovaj osnov

ostaje da kaznu od 10e realno moze pokupiti pjesak koji seta putem...

... pa samo za pjesaka sto ne pustih na pjesacki ode 50e, da bi prosjek ostao ~13.55 treba da napisu 10 kazni pjesacima, a kod nas se najvise pise kazni vozilima

NSX
13-12-12, 18:52
ja nikad nisam cuo da je neko dobio kaznu za ovih 10, eto mozda pod 10) ali i to mozda 10 kazni godisnje ako napisu

NikolaPGcity
13-12-12, 18:55
ovo je neka greska sigurno.

za 14 mjeseci primjene Zakona o prekršajima naplaćeno je 6.184.122 eura.

169.051 tako da su crnogorski građani za drumske prestupe do sada platili 2.291.690 eura

dje je ostalih 3.892.432 eur-a ?

darijan
13-12-12, 19:07
jedino bi bilo logicno da je ovih 170.000 kazni placeno 6.2miliona pa bi onda prosjecna kazna bila oko 37eura..

Gorostas
13-12-12, 19:57
ovo je neka greska sigurno.

dje je ostalih 3.892.432 eur-a ?

Ostali su na druge prekrsaje koji se ne ticu saobracaja...

dub_c
13-12-12, 20:25
Prosjecna kazna ispod 50e ne moze bit'!
Barem meni se nikad desilo nije :p

brzi_pas
13-12-12, 22:03
ja upoznao nikoga nisam ko placa kazne makar ispod 30e ono za svijetla i te fore... a ne 10

hercules
13-12-12, 23:12
Krenuo sam bio samo copy paste ali mi prosjecna kazna zapade za oko :) zato i postavih tekst i brojku. Statistika jeste tacan zbir pogresnih brojeva. Mislim da je ovdje pogersan broj naloga, tj da ima razlike izmedju broja placenih naloga i onih koji josh nijesu placeni nego su na sud i slicno. Razlika u broju placenih i napisanih i neplacenih naloga... Ne vidim sto bi drugo moglo da bude pojashnjenje. Ali cifra koja je placena je pozamashna.

kEDOWN
13-12-12, 23:22
tacno tako, ima dosta naloga, unijetih u registar, ali kad-tad moraju biti naplaceni, tj cim istekne registracija ili kad se bude vadio neki dr dokument, inace sad je vrijeme zastarijevanja 4 godine, nakon toga se brise kazna.

jokac
14-12-12, 15:56
pojedinima bi uveo kazne da ne mogu nikad vise sjesti za volan.takvijeh budala gledam da mi dolaze u susret,da je to za pricu.

skoljci
14-12-12, 17:08
E drug mi sad prica zaustavi ga oko CT patrola i pocne je li sve ispravno, duga, zmigavci, stop svjetla.Onda ga pitaju za zimsku opremu, on im kaze da ima i zimske i lance i oni mu traze da izadje i pokaze im lance u gepeku.On izadje, pokaze i oni kazu moramo ti pisati kaznu jer kad si izasao iz auta nisi obukao prsluk :) :)

Bookmakers
14-12-12, 17:14
ma jes........

Femaman
14-12-12, 17:17
jhahahahah a cujhes ovoga, ne no dobro nisi reka napisali mu kazne jer zube nije opra

NikolaPGcity
14-12-12, 17:25
skoljci ban :)

JUAN
14-12-12, 17:53
E drug mi sad prica zaustavi ga oko CT patrola i pocne je li sve ispravno, duga, zmigavci, stop svjetla.Onda ga pitaju za zimsku opremu, on im kaze da ima i zimske i lance i oni mu traze da izadje i pokaze im lance u gepeku.On izadje, pokaze i oni kazu moramo ti pisati kaznu jer kad si izasao iz auta nisi obukao prsluk :) :)dobro je to,jednome su skidali gace i gledali jeli obrisa guzicu ili mu je zamazana,30e je kazna za taj prekrshaj

skoljci
14-12-12, 17:56
Ja vam rekoh sto mi je momak ispricao ljudi, sto vam bi??? :D

Chalobah
15-12-12, 03:01
Ma salio se bre, ludak. 8-)

Mad_dog_KO
15-12-12, 03:03
skoljci ban :)

Hahahaha doživotni.

nimfa
15-12-12, 03:36
Sto se lozite lako aooo

skoljci
15-12-12, 09:41
Ne znam sto je sprdnja??? Nije mi ispricao pricu ni nalik na mnoge vase koje ovdje prosipate o tome kako skoro maltretirate policiju kad vas zaustavi.Momka su rijesili da olaksaju za koji euro i to je to.Sad ispade i on lazov i ja sto to napisah, a samo prelistejte pa da vidite kakvih sve lovackih prica ima.

NikolaPGcity
15-12-12, 09:47
Ne znam sto je sprdnja??? Nije mi ispricao pricu ni nalik na mnoge vase koje ovdje prosipate o tome kako skoro maltretirate policiju kad vas zaustavi.Momka su rijesili da olaksaju za koji euro i to je to.Sad ispade i on lazov i ja sto to napisah, a samo prelistejte pa da vidite kakvih sve lovackih prica ima.

Mene su zaustavili jednom i sve bilo regularno, puste me i ja sijedam i krecem da se vezem, kad on opet kuca na staklo. Cudim se sto ce sad, kad kaze - kod kolege nepravilno ste vezali pojas. Gledam ga ne vjerujem, kaze niste ga vezali iz jednog poteza, nego vam je zapeo pa ste ga povukli opet i tako iz drugog poteza vezali.

Pusti ti njih, njima je sve to nerealno :emmersed:

skoljci
15-12-12, 10:03
Mene su zaustavili jednom i sve bilo regularno, puste me i ja sijedam i krecem da se vezem, kad on opet kuca na staklo. Cudim se sto ce sad, kad kaze - kod kolege nepravilno ste vezali pojas. Gledam ga ne vjerujem, kaze niste ga vezali iz jednog poteza, nego vam je zapeo pa ste ga povukli opet i tako iz drugog poteza vezali.

Pusti ti njih, njima je sve to nerealno :emmersed:
Kralj si tebe mi!!! A bjeziiiiii :D

NikolaPGcity
15-12-12, 10:12
Kralj si tebe mi!!! A bjeziiiiii :D

sto je covjece, sto mi ne vjerujes :(

kvarni
15-12-12, 10:51
E drug mi sad prica zaustavi ga oko CT patrola i pocne je li sve ispravno, duga, zmigavci, stop svjetla.Onda ga pitaju za zimsku opremu, on im kaze da ima i zimske i lance i oni mu traze da izadje i pokaze im lance u gepeku.On izadje, pokaze i oni kazu moramo ti pisati kaznu jer kad si izasao iz auta nisi obukao prsluk :) :)

http://weknowmemes.com/wp-content/uploads/2012/01/llama-stare-gif.gif

NSX
15-12-12, 11:06
kvarni isprdio je taj gif odavno...

Draka
15-12-12, 11:16
Gif ne moze da presmrdi ako je koristi u pravim situacijama :D

skoljci
15-12-12, 13:42
Sto rade Podgoricani,ka i vazda najpametniji. :)

aCid_cOokiE
15-12-12, 15:53
jbg kad ti ne vjerujemo :P
no hard feelings ;)

Archi
15-12-12, 16:09
Skljoci aj nam nadji neku pricu od prve strane do poslednje na ovaj topic, da je jaka kao ova tvoja, i onda cemo ti vjerovat.

Gorostas
15-12-12, 16:17
meni je jednom trazio da sirenu probam, kao on ima isto auto al mu sirena piskava pa da uporedi, ja svirnuh, a on skoci "Ometanje javnog reda i mira !!!! " i napisa kaznu, he

aCid_cOokiE
15-12-12, 16:18
ja redovno padnem na najstariju foru mogucu... redovna kontrola, sve u redu, koliko ima konja itd, aj ga stisni da vidim kako ide
ja stisnem a oni radar i buc oduzmu mi vozacku

skoljci
15-12-12, 16:32
E ajde vi meni recite za sta sluzi fluoroscentni prsluk???

Gorostas
15-12-12, 16:48
Za mali fudbal, za sta bi drugo

skoljci
15-12-12, 16:53
Posto vidim da ste "ozbiljni" reci cu da sluzi da ga obucemo nocu kada izadjemo van auta u slucaju kvara ili slicno da smo lakse uocljivi. E njemu nisu imali sta da prikace pa su htjeli na to da uzmu koji euro i uspjeli su.Ajde sad nesto drugo dosta smo ispucali ovu temu...:D

kEDOWN
15-12-12, 17:03
to sto su oni njemu napravili je podvala, neka podje na sud i lagano ce mu skinut prijavu...

Fabia_Elegance!
15-12-12, 17:06
ja redovno padnem na najstariju foru mogucu... redovna kontrola, sve u redu, koliko ima konja itd, aj ga stisni da vidim kako ide
ja stisnem a oni radar i buc oduzmu mi vozacku

Aj reci da se sprdas...

skoljci
15-12-12, 17:30
to sto su oni njemu napravili je podvala, neka podje na sud i lagano ce mu skinut prijavu...
Pa brate nisu mu je napisali jer je podmazao :)

aCid_cOokiE
15-12-12, 17:55
Aj reci da se sprdas...

zar moram... :(

GRUNA'STAR
15-12-12, 18:16
E ajde vi meni recite za sta sluzi fluoroscentni prsluk???
Skines se go obuces prsluk i trcis iznad budve po magistrali ali u mrkli mrak i nema sanse da ce te ko zgazit

Bugi
15-12-12, 18:54
Meni se desilo par puta da mi poslije gledanja dokumenata kae ajde kod kolege, i čim dođem kod kolege i putam ta je problem onako nervozan jer znam da je sve u redu, a oni da mi napiu kaznu jer sam ometao saobraćaj izlaenjem iz vozila i otvaranjem vrata..

Poslato sa pisaće maine Galaxy Note

Rookie
15-12-12, 18:58
kolika je kazna ako te ufate sa neregistrovanim autom?

dub_c
15-12-12, 19:26
Kolika je kazna ako te uhvate sa neregistrovanim autom punim golih zena? Tuuudjih golih zena.

Fabia_Elegance!
15-12-12, 19:34
kolika je kazna ako te ufate sa neregistrovanim autom?

Iskljuce te iz saobracaja, moras da platis polisu da bi izvukao auto, onda ide jos 150 ja mislim...

JUAN
15-12-12, 22:42
Kolika je kazna ako te uhvate sa neregistrovanim autom punim golih zena? Tuuudjih golih zena.nikolika treba nagrada da te sleduje

Stetni
16-12-12, 16:54
Meni se desilo par puta da mi poslije gledanja dokumenata kaže ajde kod kolege, i čim dođem kod kolege i putam šta je problem onako nervozan jer znam da je sve u redu, a oni da mi napišu kaznu jer sam ometao saobraćaj izlaženjem iz vozila i otvaranjem vrata..

Poslato sa pisaće mašine Galaxy Note

ozb? pffff zaisto bi im naplatio tu kaznu dobro...

Draka
17-12-12, 19:57
Nikad iz kola izac necu. Po zakonu ko se sjeca, bilo je u novine, policajac ne smij da ti kaze da podjes za njim. No ako kisa pada nek on kisne.

Gorostas
17-12-12, 20:05
Po kojem zakonu?

Znam da je u Srbiji zakon izmijenjen da ne moras izlazit, a u nas mi nadji taj clan pa cu te poslusat

Draka
17-12-12, 20:10
Naci ce se neko odje ko je citao taj clanak, prije godinu cini mi se. Komandir neki policije pg je pricao o tome. Bas veliki clanak bio. Sto mogu da rade, sto ne...

kEDOWN
17-12-12, 20:13
Naci ce se neko odje ko je citao taj clanak, prije godinu cini mi se. Komandir neki policije pg je pricao o tome. Bas veliki clanak bio. Sto mogu da rade, sto ne...

http://www.vijesti.me/vijesti/ne-morate-auta-kad-vam-pisu-prijavu-clanak-55461

kad ti pisu prijavu, ali moras izaci ako te pita da mu pokazes lance :D

Draka
17-12-12, 21:11
Hvala kedown, da ne ispanem glup odje ka da sam to sanja :D
A dobro, takve stvari sve i da ne moram izlazit, izasa bi da mi oni ne dignu sto iz gepeka :) ali radi kontrole regularne to necu izlazit :)

skoljci
17-12-12, 21:50
A kad mi kaze izadji, ja uvijek izadjem.Nekad odes do kolege u auto da se u cetiri oko Zdogovorite oko raznija stvariH!:D

wulfy
18-12-12, 16:46
Juce meni napisaše 30 eura zbog neposjedovanja saobraćajne

hercules
18-12-12, 17:19
​Nemaš je (auto/motor/kamion u procesu registracije) ili si je zaboravio?

wulfy
18-12-12, 18:22
U procesu produženja registracije. Autmobil.

doxadrama
18-12-12, 18:24
sudiji samo pricaj da ne radis nista i da su ti u familiju svi bolesni , i podji obucen kao tuga najveca na sudjenje

hercules
18-12-12, 18:30
U procesu produženja registracije. Autmobil.
Čudno. A na forum svi pričaju kako se na papire može vozit.
P.S. Nije tebi upućeno, već pojedinicima koji će se sami prepoznat.

kEDOWN
18-12-12, 18:36
pricamo ali do 10 dana, a ne po 2-3 nedjelje... i sa izdatom polisom.

^^0LIvEr_QuEeN^^
18-12-12, 19:05
I mene su zaustavljali 4-5 puta dok sam polisu imao, niko ništa nije rekao na to

Dusan.
19-12-12, 23:23
Na racun tehnickog pregleda koji je spojen sa polisom, na dnu tacno pise do kojeg datuma taj papir i polisa zamjenjuju saobracajnu.

Fabia_Elegance!
20-12-12, 00:54
Znam, ali objasni ti to tuzibabi.

Mindcircus
20-12-12, 07:48
do kad jos vazi ova stara ROZA Vozljacka...? Papirnata mesnata?

hercules
20-12-12, 11:04
​Jes treba bit snalažljiv, uporan itd ali kad neće da te pušti neće. Nemaš saobraćajnu i kraj.
Na ove nebulozne postove :roll: ne odgovaram jer nemaju veze sa temom.

^^0LIvEr_QuEeN^^
21-12-12, 03:42
Noćas mi u spuž napisaše kaznu 30 eura za prekoračenje, išao sam 26 više od dozvoljenog, ograničenje 50. Najgora sorta policajaca, iz danilovgrada, dodje mi da ih pljunem kad ih vidim!

Kad mi ispisaše onaj roman, samo reko "Prijatno, hvala vam!" i krenuh put kola a oni ćute... pravina 2km, vezan pojas, sve 4 zimske, lanci... *****

no-mercy
21-12-12, 08:43
do kad jos vazi ova stara ROZA Vozljacka...? Papirnata mesnata?
isto pitanje...

E_K_V
21-12-12, 08:59
a jel moguce da im jos neko da nije dokumenta zamijenio???

Ben Dover
21-12-12, 09:26
Noćas mi u spuž napisaše kaznu 30 eura za prekoračenje, išao sam 26 više od dozvoljenog, ograničenje 50. Najgora sorta policajaca, iz danilovgrada, dodje mi da ih pljunem kad ih vidim!

Kad mi ispisaše onaj roman, samo reko "Prijatno, hvala vam!" i krenuh put kola a oni ćute... pravina 2km, vezan pojas, sve 4 zimske, lanci... *****

jgb, dzaba ti i pojas i gume i lanci, sushtina je boldovana...

alien
21-12-12, 10:13
svi koji imaju radar ce ti napisati za toliko prekoracenje. nisu danilovgradski nesto posebno "losi", svi traze razlog da napisu kaznu i ispune normu...
i meni se cini da nisi lose prosao, isao si 50% brze od max dozvoljenog...

stevann
21-12-12, 10:18
http://www.vijesti.me/vijesti/ne-morate-auta-kad-vam-pisu-prijavu-clanak-55461

kad ti pisu prijavu, ali moras izaci ako te pita da mu pokazes lance :D

ja svejedno moram izac jer mi ne radi lijevi podizac :mrgreen:

clapton
21-12-12, 10:26
reci mu da prodje s druge strane :D

skoljci
21-12-12, 10:59
Ne znam je li neko od vas imao problema sa BD policijom zbog zatamnjenih stakala, ali mi se nekoliko drugova koji nisu iz BD zalilo da ih samo ovi ovdje cimaju za to? Je li to tacno? Ne znam jer ja nemam zatamnjena.

Dusan.
21-12-12, 11:58
Ne znam je li neko od vas imao problema sa BD policijom zbog zatamnjenih stakala, ali mi se nekoliko drugova koji nisu iz BD zalilo da ih samo ovi ovdje cimaju za to? Je li to tacno? Ne znam jer ja nemam zatamnjena.

Jesam ja. Barem jednom sedmicno. Potpuno tacno sto ti kazu drugovi.

useruseruser
21-12-12, 12:17

Offtopic
Podsjeti me ovo na jednu situaciju. Drugu isto ne radi lijevi podizac, i drzi srafciger kako bi pridrzavao staklo. Zaustavlja ga policajac, on izvadi srafciger, u sekundi se spusti staklo, a policajac ce mrtav ladan: automatski, a ? Na sta mu drug odgovara: aeee. :D

Sent from my HTC One S using Tapatalk 2

Fabia_Elegance!
21-12-12, 12:45

Jel' to bilo prije i poslije fuka?

NikolaPGcity
21-12-12, 13:40
http://imageshack.us/scaled/thumb/405/001customw.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/405/001customw.jpg/) http://imageshack.us/scaled/thumb/23/002custom.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/23/002custom.jpg/)

Fabia_Elegance!
21-12-12, 13:52
Djeca samo do 5 godina moraju imat svoja sjedista?

Bastards!

goozica
21-12-12, 13:56
Djeca samo do 5 godina moraju imat svoja sjedista?

Bastards!

jeste, već od 7 mogu da voze.

^^0LIvEr_QuEeN^^
21-12-12, 15:04
svi koji imaju radar ce ti napisati za toliko prekoracenje. nisu danilovgradski nesto posebno "losi", svi traze razlog da napisu kaznu i ispune normu...
i meni se cini da nisi lose prosao, isao si 50% brze od max dozvoljenog...

Nema tu to loe/dobro, zakonom je kazna tolika i to je to... da sam divljao i ajde, ali nidje saobracaja, nidje pjesaka... uvijek vozim na takva mjesta ispod granice za uzimanje vozacke, nikad problema nisam imao, cak sam milion puta prolazio radarsku kontrolu sa tom brzinom, nikad me nisu zaustavljali... inace po zakonu da sam 5km/h vozio vise od dozvoljenog, isto ide kazna - 20eura....

skoljci
21-12-12, 15:13
http://imageshack.us/scaled/thumb/405/001customw.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/405/001customw.jpg/) http://imageshack.us/scaled/thumb/23/002custom.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/23/002custom.jpg/)
E mene zanima oko ovih kazni jer sam danas citao ovaj letak sta je to po cemu odlucuju o visini kazne? Npr. kazna za pojas je u visini od 40 do 100e.Kad je 40, a kad vise???

^^0LIvEr_QuEeN^^
21-12-12, 15:38
I mene je to zakopkalo kad sam vidio, to ce izgleda sudija da odlucuje, ako mu se sviđaš - manja kazna, ako mu nisi simpatičan - veća

skoljci
21-12-12, 15:40
Znaci meni najveca :D

acs
21-12-12, 16:37
danas pg-nk blicaju iz suprotnog,usporavam na tri trake posle bogetica, zaustavlja, pojas,oprema,ogranicenje... kunem vam se kao da sam mu samar opalio.

Feeleep
22-12-12, 01:55
Babic! Ljepse da si mu samar opalio.

Njivice_Orano_Nepreorano
22-12-12, 12:08
Clan 164 :
" Znaci se daju rukama, odnosno polozajem tijela ovlascenog policijskog sluzbenika, uredajima
za davanje svjetlosnih i zvucnih znakova, tablicom iii zastavicom za regulisanje saobracaja, a naredbe
usmeno. "

Ako ovo prevedem, ako policajac legne na put, sta to znaci ? Enivej, kad sam ja ucio u auto skoli 1997-e, striktno mi je napomenuto, da mene sluzbeno/policijsko lice ima pravo da me zaustavi samo koriscenjem palice stop ili svjetlosne palice, i da kad me zaustavlja mora imati one bijele trake preko rukava i policijsku kapu.

Sad moze bilo koji murjak kojem se digne (da prostite) da samo mahne rukom, pa ga vi izvolte tumacit.

Kakvi mozgovi rade na pisanju zakona.. Stvarno, moraju biti prouceni od strane Kliza i ekipe, nasli bi jos inspiracija....

Fabia_Elegance!
22-12-12, 14:28
Ja sam samo jedan put stao drotu bez stop palice.

Dusan.
22-12-12, 14:31
Ja sam samo jedan put stao drotu bez stop palice.

A sto se desava kad ne stanes, kad nema palicu? Ili sto se desava ako ne stanes interventnoj bez palice? Posto koliko ja znam oni zaustavljaju bez ikakve palice, znam, znam, znam kako treba po zakonu, ali me zivo zanima sto onda...

Njivice_Orano_Nepreorano
22-12-12, 16:16
Pa nema vise rasprave, od 6 januara, duzan si da stanes i na mig momka u plavom.

Fabia_Elegance!
22-12-12, 16:29
A sto se desava kad ne stanes, kad nema palicu? Ili sto se desava ako ne stanes interventnoj bez palice? Posto koliko ja znam oni zaustavljaju bez ikakve palice, znam, znam, znam kako treba po zakonu, ali me zivo zanima sto onda...

Intervetnoj stanem kako god i kad god, jer oni prvo te biju pa ti traze dokumenta.
Ovima ne, zato sto ne znam da li je htio da me stopira da ga vozim negdje ili da me zaustavi...

Pa nema vise rasprave, od 6 januara, duzan si da stanes i na mig momka u plavom.

Majku im...

E sad, pazi foru, malo prije kod hotela Premier, vidim A8 PG CG 003, iza A4 sa plavom i crvenom lampom (ide sredinom), kad - u A8 naprijed vozac i klinac od Luksica. Znaci i djeca im imaju pratnju?

NSX
22-12-12, 16:34
jel imao sjediste za djecu?

skoljci
22-12-12, 16:46
A kako nije, pa odmah bi ga kaznili, ne gledaju oni ko je :topsy_turvy:

DAKA BOS
22-12-12, 18:41
danas na cetinje mi progleda kroz prste organ reda...nisam mogo stanut odma iako me on zaustavljao..on sjedi u auto i grije se,ja malo brse doso a on trc na put i mase onom svjetlecom palicom...uglavnom stadoh 200 metara naprijed na sred puta,a blago meni iza mog auta 3-4 auta stadose...tako plavac mahnu palicom da produzim....

Femaman
22-12-12, 18:53
Imaju li pravo sad da traze zimsku opremu i lance?

skoljci
22-12-12, 19:01
Zasto ne bi imali???

Mufljuz
22-12-12, 19:03
imaju baćo moj ...zimske gume pogotovo

GRUNA'STAR
22-12-12, 19:14
E mene zanima oko ovih kazni jer sam danas citao ovaj letak sta je to po cemu odlucuju o visini kazne? Npr. kazna za pojas je u visini od 40 do 100e.Kad je 40, a kad vise???
Vjerovatno krroz grad manje a na otvoreni put vise :)

ChaD
22-12-12, 23:28
Zasto ne bi imali???
Zato sto ih oni nemaju...

aCid_cOokiE
22-12-12, 23:44
jos uvijek ne traze

skoljci
23-12-12, 00:24
Zato sto ih oni nemaju...
Pa nece ih ni imati ako od gradjana ne uzmu :D

jos uvijek ne traze
Kod nas u BD zaustavljaju od prvog dana i traze.

Dusan.
23-12-12, 00:34
U BD kad zaustave, nema sto da vas cudi, samo molite Boga da ste naleceli na nekoga kome nije los dan. Gore policije od budvanske ne postoji. A pritom, ne znam ima li tu svega 2% ljudi koji su Budvani, da rade u policiju...

acs
23-12-12, 09:11
Ali onaj brko sto je bio na motor..

skoljci
23-12-12, 09:30
Nemas skoro uopste Budvana u BD policiji.Sve je BP,BA,PV,NK.Ja ih srecom veliku vecinu znam pa me ne diraju, ali znam da se svi zivi zale na njih.A Brko je posebna prica.Jednom prilikom u sportski centar nastala frka oko malog fudbala,jos dok je Montenegro stars imao ekipu i hoce da udju u svlacionicu kod sudije, on sam dosao, stao na vrata i sve ih rascerao.Tada je bio jos krupniji, a u onaj oklop kao kornjaca.

Dusan.
23-12-12, 13:20
Jednu vece ja stao da ih pitam u vezi parkinga, a on mi veli "a brrrratoooo parkiraj se dje oces" :D

skoljci
23-12-12, 20:13
E oko pola 7 se vracam iz PG i idem kroz Donju Goricu.Iza mene lik sa sivom golf cetvorkom a u susret na ide kolona.I brat ladno po gasu pored mene i pravo na ova auta.Nekako ih izbjegne udje ispred mene malo,ja rekoh sto li je jretenu.Kad nastavi brat,da pretekne dzipa pa opet pravo u auta iz suprotnog smjera.Oni blicaju, sviraju, sklanjaju se,on ladno po sred trake, izmedju i ne *ebe zivu silu.E da sam ga dje slijepljenog nasao ni malo mi ga ne bi zao bilo.Ne vjerujem da takvih likova ima.Ne znam je li to bezobrazluk,ludilo ili kombinacija.

stefke
23-12-12, 20:16
nazoves policiju i prijavis ga :D

Fabia_Elegance!
23-12-12, 20:20
A da, bas se javljaju ako ih zoves...

skoljci
23-12-12, 20:33
A brate ja nekoliko minuta nisam mogao doci sebi.Ne znam sta covjeku treba da je u glavi pa da to radi.

Femaman
23-12-12, 20:41
i znaci u slucaju da mi kaze 'dje su ti zimske gume?' ja da mu odg, a dje su tebi? :D

Fabia_Elegance!
23-12-12, 21:02
Tako sam rekao drotu prosle godine u.Petrobac. Frajer je htio da mi uzme 100 eura za gume i lance a on to nije imao.

SYMBA
23-12-12, 22:27
Clan 242.

U saobracaju na putu ne mogu ucestvovati vozila koja ne ispunjavaju uslove u pogledu
providnosti vjetrobrana i ostalih stakala u skladu sa podzakonskim aktom iz stava 8 ovog clana.

---Moze li neko da mi objasni ovo? Gdje je taj podzakonski akt iz stava 8? Da li se stakla mogu zatamnjivati?

skoljci
23-12-12, 23:15
Po zakonu ja mislim da ne mogu.

SYMBA
24-12-12, 01:35
da, ali gdje je tacno precizirano...? gdje se moze procitati taj podzakonski akt?

skoljci
24-12-12, 09:49
Ja ne znam, ali sigurno ce znati neki od starijih forumasa.

Orgullo
24-12-12, 15:47
Evo jedna scena od prije par minuta...

Kod male pijace, taman izlazim iz meridiana i ocu da predjem ulicu.
Naravno nema pjesackog tu gdje sam krenuo.Ali nesto sasvim slucajno bacim pogled sa druge strane na lika koji je pretrcao sekund prije mene.
Ladno mu je iskocio pandur iz civilnog vozila, nije bio obucen kao "obican saobracajac" i naplacuje mu kaznu za prelazak na mjestu gdje nije obiljezeno.
Ja se lagano okrenuh i nastavih do semafora, kad tamo lik sa skuterom pise nekoj djevojci kaznu, vjerujem za istu stvar, jer u krugu od 20m oko njih nije nigdje bilo parkirano vozilo koje je potencijalno vozila ta djevojka.

Iskreno ovo je mozda 2 ili 3 puta da gledam ovo po PG pa se malo iznenadih i to u 20 metara 2 slucaja, 2 pandura.

Zar im je toliko prifalilo para? o.O

skoljci
24-12-12, 15:51
Pa sad se taj zakon potencira i u pocetku ce kao za pojaseve i zimsku opremu da se strogo primjenjuje

Orgullo
24-12-12, 15:53
Potrajace to 2-3 mjeseca znaci i onda odmor.Kao i sve kod nas.

Draka
24-12-12, 18:38
Meni je jednom kod američke ambasade htio da napie, al me ipak pustio kad sam mu reka "prijatelju ti da me istreses naglavačke neće 10centi nac a kamoli kaznu da ti platim" ...sto je i istina bila :D

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk 2

N_L
24-12-12, 20:59
Vidjeh ja dvojicu kod alpea pored motora pisu za prelazak van pjesackog i na crveno

AmFi
24-12-12, 21:05
Vidjeh ja dvojicu kod alpea pored motora pisu za prelazak van pjesackog i na crveno

Pobjegoh ja jednu noc :D krenu da me zaustavi radi e izvini mozes stanuti sekund ja samo pozurih malo I caooo

Sent from my HTC HD2 using Xparent Cyan Tapatalk 2

BLASTER
24-12-12, 23:55
ako si kriv, a jesi...karace te,moze im se

Bronx-PG
25-12-12, 13:02
Posto je obavezno montirat lance na put dje ima snijega (a vecina nas to nikad nije montirala) evo da se podsjetimo kako se stavljaju lanci:

http://www.vijesti.me/vijesti/montaza-lanaca-snijeg-galerija-106319

skoljci
25-12-12, 13:08
Ja opet ne bih umio da ih stavim :D

Femaman
25-12-12, 13:12
Tako sam rekao drotu prosle godine u.Petrobac. Frajer je htio da mi uzme 100 eura za gume i lance a on to nije imao.
Posto treba 31og da idem u Bd, imam sve 4 ljetnje, oce li mi pravit kakvi problem? I sto da mu kazem? Jer nedje procitah da je odlozen kao taj zakon jer ni oni nemaju opremu

skoljci
25-12-12, 13:17
Hoce ti praviti problem jer si obavezan dvije da imas na pogonskim tockovima.A ako ima snijega i leda po putu sve 4 i lance.Ja isto treba da idem.Ali jos negdje provjeri jer su meni tako rekli.

Fabia_Elegance!
25-12-12, 13:30
Posto treba 31og da idem u Bd, imam sve 4 ljetnje, oce li mi pravit kakvi problem? I sto da mu kazem? Jer nedje procitah da je odlozen kao taj zakon jer ni oni nemaju opremu

Reci mu, imas li ti na auto? Ako ne, zasto trazis da ih ja imam? Zasto ne vazi isti zakon za sve?
I na kraju, reci mu CAO.

GRUNA'STAR
25-12-12, 19:50
Sto bi na kraj treba li placat kazne za parking ? :D

Gorostas
25-12-12, 20:08
Reci mu, imas li ti na auto? Ako ne, zasto trazis da ih ja imam? Zasto ne vazi isti zakon za sve?
I na kraju, reci mu CAO.

A po kojem zakonu on tebe ne smije kazniti ako on isti nema zimske ?

Mad_dog_KO
25-12-12, 20:28
S moralne strane je neispravno, jer daje loš primjer. A kaznu može da ti piše pa se ti kurcobecaj koliko ti draga volja.

Stetni
25-12-12, 21:26
Kakvih se gluposti odje coek moze da se nacita...

Ja-332
25-12-12, 21:28
Jo jedan ozvaničen (samo usmeno) novitet: ukoliko se nađete kao očevidac (ili svjedok) da je slubeno lice zaustavilo vozača/pjeaka i adekvatno ne postupi po zakonu tj zakonski neispravno postupi sa licem koje je zaustavilo, imate pravo da ga prijavite. Prijave se podnose lično, vjerovatno u MUP, potpiete se i odete zadovoljni to ste prijavili slubeno lice koje ne sprovodi zakon jednako za sve ili ga ne zna napamet ili ga uopte ne zna ili iz bilo kojeg drugog razloga eli da vas kazni jer ste mu zapeli za zub (ili preskače gore počinioce).

Mada, elim da prokomntariem jednu poruku koju je neko skoro ostavio: čovjek je poao da kupi palačinku, upalio 4 migavca, prolazi vozilo Pauk pored 4-5 nepropisno i bezobrazno parkiranih automobila i na njega navali neki policajac da mu pie kaznu... itd. Brate, na tvojoj sam strani, ali zakon kae: ako grijei, to tebe boli briga jesu li drugi u krivu ili ne. Drugim riječima: ako si uhvaćen na djelu kazna ti se pie. Na kraju krajeva, moe da se vuče po sudova i tui istog policajca to je ba tebi kaznu napisao itd... - vie će Sud policajcu vjerovati nego tebi.

Mad_dog_KO
25-12-12, 21:37
Još jedan ozvaničen (samo usmeno) novitet: ukoliko se nađete kao očevidac (ili svjedok) da je službeno lice zaustavilo vozača/pješaka i adekvatno ne postupi po zakonu tj zakonski neispravno postupi sa licem koje je zaustavilo, imate pravo da ga prijavite. Prijave se podnose lično, vjerovatno u MUP, potpišete se i odete zadovoljni što ste prijavili službeno lice koje ne sprovodi zakon jednako za sve ili ga ne zna napamet ili ga uopšte ne zna ili iz bilo kojeg drugog razloga želi da vas kazni jer ste mu zapeli za zub (ili preskače gore počinioce).

Mada, želim da prokomntarišem jednu poruku koju je neko skoro ostavio: čovjek je pošao da kupi palačinku, upalio 4 žmigavca, prolazi vozilo Pauk pored 4-5 nepropisno i bezobrazno parkiranih automobila i na njega navali neki policajac da mu piše kaznu... itd. Brate, na tvojoj sam strani, ali zakon kaže: ako griješiš, što tebe boli briga jesu li drugi u krivu ili ne. Drugim riječima: ako si uhvaćen na djelu kazna ti se piše. Na kraju krajeva, možeš da se vučeš po sudova i tužiš istog policajca što je baš tebi kaznu napisao itd... - više će Sud policajcu vjerovati nego tebi.

Samo ti saznaj đe se podnose ove prijave tačno pa mi javi, možeš i na pm.

A što se tiče toga dolje, ja ću da platim kaznu, ali neću da budem ovca od koje se puni budžet, nego će svi da plaćaju.

Gorostas
25-12-12, 21:40
prijavu podnosis u stanicu policije, tj primjedbe na rad sluzbenika...
Gdje je stanica ce ti i sami policajac reci, pitaj ga slobodno "dje mogu da se zalim na vas"

Fabia_Elegance!
25-12-12, 21:51
S moralne strane je neispravno, jer daje loš primjer. A kaznu može da ti piše pa se ti kurcobecaj koliko ti draga volja.

Zasto mi nije napisao taj prosle godine, 2, za gume i lance?

P.S. moze on meni napisat milion, centa im platit necu, never!

"Danas sam pitala predstavnike MUP-a da li su kupljene zimske gume za policijska vozila, a odgovor glasi: "Nisu, i imajući u vidu kakva je tendencija sa padom tendera neće se ni kupovati za ovu zimu".
Tako će u ovoj zemlji čuda policajci tražiti od građana da po svaku cijenu poštuju zakon koji policija ne poštuje. Pitam se da li neko od nas može ukoliko ga policija zaustavi izbjeći kažnjavanje ukoliko policajcima saopšti da njegovo porodično vijeće nije izglasalo odluku o raspisivanju tendera za kupovinu zimskih guma, zbog nedostatka finansijskih sredstava ili možda prečih troškova”.

Mad_dog_KO
25-12-12, 21:57
Zasto mi nije napisao taj prosle godine, 2, za gume i lance?

P.S. moze on meni napisat milion, centa im platit necu, never!

Zato što si možda nalećeo na normalne ljude, koji shvataju u koliko su smiješnoj situaciji.
Ali da oće da ti je napiše, može. A dao bog, ima takvih koliko oćeš.

To što ti oćeš da platiš ili nećeš je tvoj problem, on kad je napiše njega više ne zanimaš.

Ja-332
25-12-12, 22:02
Da li ovo znači da možeš da izmjeriš šaru na gumama policijskom službeniku na njegovom automobilu i da na licu mjesta napišeš primjedbu i da tražiš da ti se on poptiše??? U slučaju da ne posjeduje zimske gume, a napiše ti kaznu (što ima pravo) smatram da je gubljenje vremena prijavljivati ih... jer to nije njihovo nego službeno auto... pa će onaj koji se s njima bude ćerao po sudovima biti tretiran kao fudbalska lopta dok ne isvijesti od naših zakona,onih koji ih kreiraju, preko onih koji ga sprovode, i, na koncu, onih koji ga izvršavaju.

Gorostas
25-12-12, 22:23
xaxaxaxaxaxaxaxaxa, jes ti policajcu napises prijavu i on potpise xaxaxaxaxaxaxa, i trazis mu saobracajnu i licnu, gledas mu u gepek ima li lance, mjeris mu saru, gledas jel su vezanu xaxaa o boze... nek ove suze na dobro izadju
Sve se nekako izvrnulo, civili pisu kazne policiji na ovaj topic

goozica
25-12-12, 22:26
Da li ovo znači da moe da izmjeri aru na gumama policijskom slubeniku na njegovom automobilu i da na licu mjesta napie primjedbu i da trai da ti se on poptie??? U slučaju da ne posjeduje zimske gume, a napie ti kaznu (to ima pravo) smatram da je gubljenje vremena prijavljivati ih... jer to nije njihovo nego slubeno auto... pa će onaj koji se s njima bude ćerao po sudovima biti tretiran kao fudbalska lopta dok ne isvijesti od naih zakona,onih koji ih kreiraju, preko onih koji ga sprovode, i, na koncu, onih koji ga izvravaju.

moe sve to + da mu odradi bj.

Ja-332
25-12-12, 22:45
"Danas sam pitala predstavnike MUP-a da li su kupljene zimske gume za policijska vozila, a odgovor glasi: "Nisu, i imajući u vidu kakva je tendencija sa padom tendera neće se ni kupovati za ovu zimu".
Tako će u ovoj zemlji čuda policajci tražiti od građana da po svaku cijenu poštuju zakon koji policija ne poštuje."

Ovo je bio povod za prethodni komentar. Zašto da ne? Ko njih kontroliše? Oni su sveznalice i znaju Zakon u prste, je l'? I njihova je zadnja, a? Niko ne smije da izađe iz auta i doskoči im? Sprdajte se vi malo, možete ovđe, ali kad počnu da šibaju po leđima i novčanicima, mnogi od vas će da garažiraju auto. O policajcima ne treba mnogo govoriti, oni su uglavnom ljudi koji nigdje nijesu mogli da se zaposle i rade SVE što im se kaže. Prosto mi nije žao kad ujutru idem na posao pa vidim kako službenim ih automobilom razvoze i pozicioniraju na mjestima odakle će da vrebaju i izlijeću kao duhovi. Valjda nije protivzakonito ako tražiš da izmjere šare na svom automobilu; kao i to da ga prijaviš (ako te ne mrzi i ako nemaš ništa pametnije u životu da radiš) ako ne radi posao kako treba; isto tako i ako te opstruira da uradiš provjeru. Baš me zanima može li neko od vas da nađe i da izbači link ili dokument u kojem možemo da čitamo taj Zakon kojeg se moramo pridržavati i klanjati mu se kao vozači...

Fabia_Elegance!
25-12-12, 23:00
Ja bih tuzio svakog drota/stanicu ako mi napise prijavu za zimske a on ih nema na sluzbeno.

Mad_dog_KO
26-12-12, 00:01
Ja bih tuzio svakog drota/stanicu ako mi napise prijavu za zimske a on ih nema na sluzbeno.

Niko ti to pravo ne spori, ti možeš da tužiš pokrajinu Laponiju zato što nema Đeda Mraza, ali ti kaznu mogu napisat.

Draka
26-12-12, 00:11
I Srbiju jer nema more.

skoljci
26-12-12, 22:34
xaxaxaxaxaxaxaxaxa, jes ti policajcu napises prijavu i on potpise xaxaxaxaxaxaxa, i trazis mu saobracajnu i licnu, gledas mu u gepek ima li lance, mjeris mu saru, gledas jel su vezanu xaxaa o boze... nek ove suze na dobro izadju
Sve se nekako izvrnulo, civili pisu kazne policiji na ovaj topic
A brate ja bih i da ih penrekam malo...:D

nikola82
26-12-12, 22:48
Bih nocas iz PG-BD. Nidje patrole u oba smjera

srdjancg
26-12-12, 22:53
Nije bila ni jedna patrola danas oko 11:00 na putu PG-NK, a nije ih bilo ni oko 13:00 - NK-PG. Nešto su se umirili danas izgleda :)

Draka
27-12-12, 00:36
Da zavaraju narod pred novu :)

Mad_dog_KO
27-12-12, 00:42
Bih nocas iz PG-BD. Nidje patrole u oba smjera

Ja u poneđeljak veče, iz Kotora do Podgorice, prvu i jedinu patrolu sam sreo na most kod Gorenja.
U povratku, jedinu u Radanoviće.

Ko zna što smjeraju.

Femaman
27-12-12, 00:45
smije lii se krenut na ljetnje do bd sad 31og? :D

pg020
27-12-12, 01:23

Bolje nemoj, moze ti avion biti mnogo jeftiniji od te avanture...

NSX
27-12-12, 01:48
smije radi policije(a dako ne propanes za 20 eura kazne kad ces vec potrosit pet puta toliko za novu) ali je prilican rizik da te neko pjan sastavi usput..

Fabia_Elegance!
27-12-12, 01:49
Za novu traze pijandure, ne i gume i ostalu opremu.

Mad_dog_KO
27-12-12, 01:49

Smije, samo ponesi onaj blok da pišeš kazne patrolama što nemaju zimske.

fotograf
02-01-13, 10:19
Do koliko su godina obavezna djecija sjedista?

Fabia_Elegance!
02-01-13, 11:23
Ja mislim do pete godine, ali nisam siguran, sto je sramota.

fotograf
02-01-13, 11:28
Zasto sramota?

Fabia_Elegance!
02-01-13, 11:37
Dijete staro 5 godina ne zna da sjedi pozadi kako treba, ne moze da se drzi, ne moze da koristi pojas.

fotograf
02-01-13, 11:45
Dijete staro 5 godina ne zna da sjedi pozadi kako treba, ne moze da se drzi, ne moze da koristi pojas.

Slazem se u potpunosti...

Kljucar
02-01-13, 11:52
Da se vratim na ovo za gume... Ako policajac nema gume a treba da ih ima... ti fino mozes kod njega istog "Dobar dan ja sam taj i taj (das licnu kartu) ocu da prijavim prekrsaj" kad ti kazu izvoli jer moraju ti kazes "policijsko auto (pa im pogledas tablice) je napravilo prekrsaj nema zimsku opremu" ako te posalju u PM vjerovatno oce samo podjes u stanicu i ispricas sve kako je bilo. :)

jokac
02-01-13, 12:04
Da se vratim na ovo za gume... Ako policajac nema gume a treba da ih ima... ti fino mozes kod njega istog "Dobar dan ja sam taj i taj (das licnu kartu) ocu da prijavim prekrsaj" kad ti kazu izvoli jer moraju ti kazes "policijsko auto (pa im pogledas tablice) je napravilo prekrsaj nema zimsku opremu" ako te posalju u PM vjerovatno oce samo podjes u stanicu i ispricas sve kako je bilo. :)
ovo su prvi oblici narodnog bunta-pocinje se od zimske opreme,hahahhaaaa;)

Fabia_Elegance!
02-01-13, 12:05
Ajde jos jedan put:

prosle godine su me zaustavili u Petrovac, u PG je bilo vanredno stanje, imao sam ljetnje all around i nisam imao lance. Htio je da mi napise 2 prijave, jednu za gume 50 eura i jednu za lance 50 eura.
On na sluzbeno auto nije imao zimske, za lance ne znam jer mu nisam otvorio gepek ali ne vjerujem da ih je imao.
JA: zasto od mene trazite zimske kad ih vi nemate?
ON: a da, imamo, ovo su zimske.
JA: Ove nisu zimske, ovo je ljetnja guma. Gdje je pahuljica ili MS oznaka?
Trazi on baterijskom lampom, ja telefonom...ali nema nigdje.

ON: mi cemo vam napisati pa se vi zalite nasoj policijskoj stanici.
JA: mozete vi napisati sto god hocete, ja niti cu platit niti cu se zalit, ali nije fer da trazis nesto od mene sto ti nemas, a trebalo bi da imas, jer zakon vazi za sve isto.
Dao mi je dokumenta i pozelio srecan put.

Kljucar
02-01-13, 12:48
Fabia... da je htio moga je pjan raspasan da ti napise kaznu za sta je htio... Kad mogu da racunaju luksuz na auto po kubikazi pocev od iljadu kubika mogu vala i da te kazne sto nemas gume iako ih oni nemaju. Znas li da po zakonu kad si pjan ne smiju da te hapse sem u slucaju da oces silu na sramotu opet u auto pa u saobracaj... znaci po zakonu je to PROTIVPRAVNO lisenje slobode AL JBG komandir je reka HAPSI BAGRU i bagra se hapsi.

bojankov
02-01-13, 16:24
Vozim ti se ja danas, kad ispred mene policajska "petica". I obratim ti ja paznju, vidim ne radi im pozicija, blicnem, svirnem, oni zaustave. Ja fino izadjem kazem momci ne radi vam pozicija, imate li komplet sijalica da zamjenite sijalicu...oni kazu nemaju. Rekoh momci moram vam pisat' kaznu! Ovaj jedan me cudno pogleda...rekoh mu nemas me sto gledat' no trci plati kaznu da ti se ne zakacim pa kad god da te vidim da ti pisem po jednu kaznu...On kaze: "U redu gospodine". rekoh Prijatno i dadoh im popunjenu kaznu!

Pa posle recite da se ne moze pisat' kazna policajcima

useruseruser
02-01-13, 17:31
A oprostio si im za pojaseve i gume ? :D

Zbilja, privode li sad na trijeznjenje 6 sati ? Cuh da nema vise toga, a znam da odvedu do stanice, a policajac vozi auto do tamo.

Sent from my HTC One S using Tapatalk 2

Fabia_Elegance!
02-01-13, 18:35
Fabia... da je htio moga je pjan raspasan da ti napise kaznu za sta je htio...

Znam da je mogao, i htio je, ali kad sam mu rekao to onda NIJE.
Zasto? Ne znam, mozda mu je bilo sram, mozda je imao malo obraza.

no-mercy
03-01-13, 11:14
http://www.portalanalitika.me/ekonomija/vijesti/85719-od-6januara-za-vozae-obavezan-evropski-izvjetaj-o-saobraajnoj-nezgodi.html

loungebar
03-01-13, 18:42
http://www.portalanalitika.me/ekonomija/vijesti/85719-od-6januara-za-vozae-obavezan-evropski-izvjetaj-o-saobraajnoj-nezgodi.html
Ovo treba gdje smo registrovali auto ?
Gdje mogu uzeti onaj prsluk sto traze, djavo ih izio i njih i njihovu posranu evropu, dje ne vidjoh da mi se zivot uopste poboljsao, sve vise se samo pogorsava sa njihovim novim evropskim zakonima.

Mad_dog_KO
03-01-13, 18:43
Gledam sad ovaj prilog o novim iznosima za kazne.

Ko napravi prekršaj, komotno metak u čelo.

loungebar
03-01-13, 18:47
Gledam sad ovaj prilog o novim iznosima za kazne.

Ko napravi prekršaj, komotno metak u čelo.
Za 10 godina CG ce biti kao Amerika sa zakonima, a sa standardom zivota i nacinom primjenjivana tih zakona 1000 godina unazad od svih zemalja.

jokac
03-01-13, 18:52
treba prezivjet jos 10 godina.

Archi
03-01-13, 19:00
Cuti jokac kupujes dzipa od 15000e a tu nesto kukas :D

jokac
03-01-13, 19:23
Cuti jokac kupujes dzipa od 15000e a tu nesto kukas :D
hhahahaa,ne kukam brate,nego vidim da se ne zivi kako bi trebalo.valjda zasluzujemo da zivimo bolje.

kaemSe
03-01-13, 19:27
UZe mi vozacku 30og za 0.64 i 70e kazne plus 130e sto imam od prije tek na registraciju ima da zakukam

Chalobah
03-01-13, 19:28
http://www.vijesti.me/vijesti/do-2-000-eura-prekoracenje-brzine-naselju-clanak-96016

Ne znam jel neko vec izbacio nisam pratio, ali moram jer je ovo KASAP.

NSX
03-01-13, 19:38
e zamisli voziš 81 km/h obilaznicom kad nema nikoga okolo i kad ti se čak prispava jer je i to prespora brzina i odrape te 2 hiljade...

Dusan.
03-01-13, 19:40
http://www.vijesti.me/vijesti/novi-zakon-saobracaju-za-najteze-prekrsaje-zatvor-clanak-107501

Ubuduce da svi nabavimo po jedan Polo, 1.2 , i bice nam dosta, nista nam vise nece trebat, gledajte kolike su kazne.

Shadow'91
03-01-13, 19:42
http://www.vijesti.me/vijesti/novi-zakon-saobracaju-za-najteze-prekrsaje-zatvor-clanak-107501

Ubuduce da svi nabavimo po jedan Polo, 1.2 , i bice nam dosta, nista nam vise nece trebat, gledajte kolike su kazne.

1.0 idealan :D

jokac
03-01-13, 19:47
po jednu staru staru ficu ako ima dje.a ko moze jednog smarta.:emptiness:

kaemSe
03-01-13, 19:49
rece meni jedan policajac prije tri mjeseca, pukla vi je pogibija od januara. Fali para na sve strane a tu ce da nas rascerece.
Tacno mi dodje da kola na majku prebacim pa da kad prekrsim koju kaznu idem polako u cuzu jer ovo vise nema smisla.
Svajcarske kazne a plate crnogorske (nema vise smisla pisat bilo koju zemlju do ove nase)

Z600
03-01-13, 19:55
Evo sad vidjeh na dnevnik da po novom zakonu mora se imati neki obrazac za medjunarodno osiguranje ili kazna 20-40 eur, pa me zanima zna li ko sta o ovome, dje se uzima ovaj obrazac, koliko kosta i sl..

Sh0ne
03-01-13, 19:57
Ako si gledao dnevnik onda si morao i cuti dje se uzima...

U osiguravajucu kucu gdje si osigurao auto.

Masinac081
03-01-13, 19:58
Sta reci koju poruku poslati :D

Raquel
03-01-13, 20:01
I kazna je 50e.
Čuh na TvNk. Od sad sam moderna.

jokac
03-01-13, 20:11
i ja cuh da se uzima u tamo neku kucu koja osigurava.ima ik kazu raznijeh.cuk na dnevnik rtv cg.:ghost:

E_K_V
03-01-13, 20:28
da smo drugi...pa da svi iskuliramo zakon... i nesto bi se moralo mijenjat...

acs
03-01-13, 20:37
kazna za naljepnicu... ne znam kad su je zadnji put ikome pogledali

Bijela_City
03-01-13, 20:48
kazna za naljepnicu... ne znam kad su je zadnji put ikome pogledali

Kad ti nista drugo ne nadju, pogledace i nju ne boj se.. :D

Mad_dog_KO
03-01-13, 20:54
Oće li mi neko objasnit što znači kazna za pojas od 40 do 100 eura?

Znači li to da će se čak i za ovakav prekršaj ić kod sudije?
Ako da, kad ću dobit 40 eura, kad 60, 80 i 100?
Ako ne, tj. ako policajac kažnjava nalogom za oaj prekršaj kao i do sad, kako je njemu ostavljeno da odluči oće li mi uzet 40 ili 100 eura?

kaemSe
03-01-13, 21:12
Prvo pitanje i policajca i sudije kad god sam nazalost ima priliku da se gledam sa njima jeste

Dje radis?

drugo pitanje:

Kolika ti je plata?

to drugo sudija upucuje i na osnovu njega dere

Bugi
03-01-13, 21:13
Bači onda odgovor na prvo pitanje NIĐE..

Poslato sa pisaće maine Galaxy Note

Masinac081
03-01-13, 21:20
Naravno , to ako ikad odem kod sudije to cu reci i otic u nesto odrpano ;)

NSX
03-01-13, 21:26
kako nas djelju sa kaznama nista nam ni nece ostat bez to odrpano..

Mr_G_rUzNi
03-01-13, 21:50
Bus. Ako ne mozete da se suzdrzite i da postujete zakon, fino busom. Karta 40 centi.
Cuh da ce morati auto bude na ime vozaca.
Nazalost, zakon nije isti za sve.

Shadow'91
03-01-13, 21:51
Oće li mi neko objasnit što znači kazna za pojas od 40 do 100 eura?

Znači li to da će se čak i za ovakav prekršaj ić kod sudije?
Ako da, kad ću dobit 40 eura, kad 60, 80 i 100?
Ako ne, tj. ako policajac kažnjava nalogom za oaj prekršaj kao i do sad, kako je njemu ostavljeno da odluči oće li mi uzet 40 ili 100 eura?

mozda bude prvi put (od uvodjenja zakona) 40, drugi 50... itd itd

Sale
03-01-13, 22:10
Nema raznih nego je jedan evropski izvjestaj o steti (u svim zemljama izgleda isto/raspored polja) i BESPLATNO se moze dobiti u psoguravajucim kucama (lovcen, sava...). Samo su dali kratak rok i cudi me da se nisu ogrebali koji cent/euro...

http://www.registracija-vozila.rs/index.php?option=com_content&view=article&id=166&Itemid=92&lang=sr

Igi
03-01-13, 22:12
Dobijace se od sad na tehnicki...

Glenn_Q
03-01-13, 22:23
Mozemo li ovaj isprintat ili mora neki specijalni orginal?
http://www.registracija-vozila.rs/images/download/evropski%20izvestaj%20o%20saobracajnoj%20nezgodi.p df

Rookie
03-01-13, 22:27
cuo sam da treba jos neka zelena trikmajica i to...

:lolblue:

Winamp
03-01-13, 22:33
Mozemo li ovaj isprintat ili mora neki specijalni orginal?
http://www.registracija-vozila.rs/images/download/evropski%20izvestaj%20o%20saobracajnoj%20nezgodi.p df

To je to, ali treba da se tampa na indigo papiru, u dva primjerka. Vidi u gornjem desnom uglu pie "List 1/2". ;)
Inače, ima li iđe ovaj "novi" zakon o saobraćaju na net da se pogleda, da se čovjek zatiti od ovih lupea u plavom?

Director
03-01-13, 22:40
to se radi pa ovo je sprdnja. Ovi ako krenu ima da nam pucaju prijave sa svih strana, pih!

Kazna zbog naljepnice? A koji će matrak naljepnica?

marko007
03-01-13, 22:49
koja naljepnica ?

marko007
03-01-13, 22:53
moraju li da se placaju ove kazne za parking, cuo sam nesto da su kao neosnovane (tako nesto :) )