PDA

View Full Version : Hack Wireless WPA2 key

stara.dama
05-08-10, 00:55
Par komsija u zgradi mi koristi key na wirelessu sa WPA2 enkripcijom.
Zna li neko kako da "probijem" taj key, iz windows-a, posto sam nasao neke tutoriale ali koristeci linux.
Nisam neki poznavalac tih OS-a, pa bih zamolio nekog da mi da preporuke ako je moguce hakovanje wifi key-a iz windows-a ?

^^0LIvEr_QuEeN^^
05-08-10, 04:45
Tesko wpa, skoro nemoguce, ali windows nista, samo BackTrack

industrial
05-08-10, 11:05
wpa /wpa2 zastitu je veoma tesko razbiti, ti mozes lako doci do tzv hash kljuca to se radi sa deautentikacijom usera i fatanjem 4 way handshake, to je posao od 3 min ostatak krakovanja ne moras bit ni blizu mreze. posto moras brutforce vrceti kljuceve ili napadati hash iz recnika, ovo se moze vrceti godinama a da ne mozes provaliti pass inace!! dalje da bi mogao da uradis prvi dio procedure, tvoja kartica mora biti podrzana iz linuxa i mora imati moc takozvanog inject. ako nema ne mozes ni prvi dio da odradis. tako da se ne trudi oko toga mnogo, mozes da probas pa da nabasas na pass tipa 123456789 to ce se lako krakovat ali ako krenes da krakujes i prodje vise od 5 sati vrcenja kljuceva batali odmah moj ti je savjet.

Sale
05-08-10, 11:21
A da pozoves 1500 i porucis ADSL (http://www.t-com.me/Privatni.aspx?akcija=557&id=1567)? :)

stara.dama
05-08-10, 11:40
Sale, kakva je procedura za ADSL narucivanjem ako u stanu nemam telefonsku liniju? Sto sve treba da porucim i koliko bi me to kostalo?

bozocv
05-08-10, 11:42
Kao prvo dje zivis da te prijavim komsijama :)))

Ovo sto ti je napisao Industrial je prilicno tacno.

Kartica ne treba da ima moc injecta ali ta opcija malo olaksava posao.

Da bi uhvatio 4 way handshake moras da snifujes mrezu tacno u momentu kada se neki od klijenata nakaci na ruter koji koristi WPA2 enkripciju...

Nekad mozes cekati danima da se ovo dogodi... Proces je moguce ubrzati tako sto ces se tom istom ruteru predstaviti kao neki od vec nakacenih klijenata i umjesto njega poslati deauthentication paket. Obicno posle toga klijent ubrzo pokusa da se autentifikuje na ruter ponovo.

Srecno :)

stara.dama
05-08-10, 11:45
A postoji li kako mogucnost da pridjem routeru od vani, ako imam adsl nalog korisnika, broj telefona s kojeg je registrovan adsl, gateway, nekoliko zadnjih ip adresa koje je dobijao od dhcp-a.... ?

bozocv
05-08-10, 11:46
Da dodam...

Ima rutera kod kojih se koristi fabricki default key za enkripciju.

Za neke od rutera je poznat nacin racunanja ovog kljuca iz MAC adrese ili SSID-a mreze.

Neki od tih rutera su Pireli, Speedtouch koji se koriste kod nas dosta.

Za rutere na kojima korisnik nije promijenio default podesavanja dosta je lako provaliti sifre.

bozocv
05-08-10, 11:47
Evo ti pogledaj ovo:

http://www.remote-exploit.org/wp-content/uploads/2010/01/Pirelli_Discus_DRG_A225_WiFi_router.pdf

stara.dama
05-08-10, 11:48
Imam i mac adresu routera i ap-a . Ima li kakva skripta za lakse provaljivanje kljuca?
p.s. U mom slucaju se radi o dlink-u

Sale
05-08-10, 11:53
Sale, kakva je procedura za ADSL narucivanjem ako u stanu nemam telefonsku liniju? Sto sve treba da porucim i koliko bi me to kostalo?

Ponesi licnu kartu i posjeti najblizi T-Shop. Ako odmah uzmes ADSL i/ili Extra TV ili trio, onda ti je prikljucak za fixni 10, odnosno 1 eur ;)

stara.dama
05-08-10, 12:02
pa da placam mjesecnu pretplatu 50e jel? :) Sale ima li sto da dobijem prikljucak za dzaba, a samo da placam pretplatu za adsl? ne treba mi fiksni (ama bas nista)

stara.dama
05-08-10, 12:06
Nadjoh ovo na youtubu

WPA2 Wireless Cracking with Windows + VMware + BackTrack 4 Pre Tutorial By Puridee

http://www.youtube.com/watch?v=v-m296QQpDc

Jeli ko probao ovo? :dring:

Ne radim s linuxom uopste, pa da se ne mucim oko ovoga ako ne pije vodu. Napisao sam gore vec da imam mac adrsu od routera i wifi ap-a

bozocv
05-08-10, 15:13
Da ti ja to pojednostavim... ili zakomplikujem mozda.

Koliko ja znam za Dlink nije poznat algoritam za racunanje default kljuca a i sumnjam da je za svaki model isti algoritam.

To sto ti ne znas nista oko linuxa moras promijenit ako zelis da nastavis sa razmisljanjem u smjeru probijanja WPA2 zastite.

Ne mozes ocekivat da ti neko da gotovo resenje odje.

The.Sloth
05-08-10, 15:36
Nadjoh ovo na youtubu

WPA2 Wireless Cracking with Windows + VMware + BackTrack 4 Pre Tutorial By Puridee

http://www.youtube.com/watch?v=v-m296QQpDc

Jeli ko probao ovo? :dring:

Ne radim s linuxom uopste, pa da se ne mucim oko ovoga ako ne pije vodu. Napisao sam gore vec da imam mac adrsu od routera i wifi ap-a

Dok natjerash integrisanu wifi karticu da radi sa BackTrackom na VMware-u, vrhu7nski ces se provesti :) Ako je eksterna onda moze.. A i sto neko rece, ako te vec zanima da nesto naucis onda uzmi igraj se, nista ne kosta.

industrial
06-08-10, 09:43
stara dama ovako eto cisto kao klasicni debil uzeh da pogledam ovaj spot rekoh da ne grijesim dusu mozda je izaslo nesto novo, ali nije, i osecam se kao kreten sto sam izgubio tih 30 sec dok sam nasao dje pokrece aircrack. ovako on sa aircrack komandom krece da vrti kljuceve ali on ona isti password ima u tekstualnom dokumentu koji se zove popularno dictionary, on je ono nasao posle par hiljada vrcenja znas li koja ti sreca treba za to, i jos da je pass unutar recnika.

BlackVelvet
06-08-10, 10:41
i ja sam probao, nema sanse bez da ti vrti komp dva - tri dana mozda i vise :)
dictionary file mora da ti bude veci od 20MB-a, da sadrzi sto vise varijanti, sto veci dictionary file to mozda veca mogucnost da ti provali key :)
Ako imas dje u blizini wifi sa wep kljucom pokusaj to, jer je mnogo brze ki efikasnije provalit nego li wpa/wpa2

stara.dama
06-08-10, 10:56
zna li neko gdje bih mogao skinuti neku veliku password list (dictionary file), od oko 20ak MB-a?

bozocv
06-08-10, 11:22
zna li neko gdje bih mogao skinuti neku veliku password list (dictionary file), od oko 20ak MB-a?

Ni jedan moj password neces naci ni u jednom dictionary fajlu a imam ih oko 20.

Mani se uzaludne rabote i pokucaj da nadjes neki AP koji koristi WEP enkripciju ili neki AP koji je Speedtouch, ili Pireli Discus...

cpu
06-08-10, 11:53
In short we have: S/N -> hash -> default SSID and encryption keya hashed version of the router’s serial number is generated which is then used to derive both, the default SSID and the default encryption key. This is just a high-level overview of the algorithm. More specifically we have (quoted from Kevin’s stkeys tool source code comments): which can be read as:

Take as example: “CP0615JT109 (53)”
Remove the CC and PP values: CP0615109
Convert the “XXX” values to hexadecimal: CP0615313039
Process with SHA-1: 742da831d2b657fa53d347301ec610e1ebf8a3d0
The last 3 bytes are converted to 6 byte string, and appended to the word “SpeedTouch” which becomes the default SSID: SpeedTouchF8A3D0
The first 5 bytes are converted to a 10 byte string which becomes the default WEP/WPA key: 742DA831D2

bozocv
06-08-10, 12:48
In short we have: S/N -> hash -> default SSID and encryption keya hashed version of the router’s serial number is generated which is then used to derive both, the default SSID and the default encryption key. This is just a high-level overview of the algorithm. More specifically we have (quoted from Kevin’s stkeys tool source code comments): which can be read as:

Take as example: “CP0615JT109 (53)”
Remove the CC and PP values: CP0615109
Convert the “XXX” values to hexadecimal: CP0615313039
Process with SHA-1: 742da831d2b657fa53d347301ec610e1ebf8a3d0
The last 3 bytes are converted to 6 byte string, and appended to the word “SpeedTouch” which becomes the default SSID: SpeedTouchF8A3D0
The first 5 bytes are converted to a 10 byte string which becomes the default WEP/WPA key: 742DA831D2

Da to je taj tool koji sam ja pominjao i testirao i koji radi. Ali si zaboravio da napomenes da je ovo samo za Speed Touch rutere.

BlackVelvet
06-08-10, 15:15
Dajte mi taj tool ljudi, na pm.
A sto ste ono gore pominjali staroj dami, u vezi Pirelijevih Discus-a ?
Mogu li se oni probit sto se tice WEP-a ili WPA?

The.Sloth
06-08-10, 15:43

Telekomovi discusi i speedtouchevi evo 2 godine mogu. (ne znam u skorije vreme jesu li sto mijenjali po tom pitanju nisam odavno pokusavao. )

Evo za speedtouch .

http://www.nickkusters.com/SpeedTouch.aspx

Drug Tito
06-08-10, 15:50
Telekomovi discusi i speedtouchevi evo 2 godine mogu.

2 godine besplatnog interneta :D

The.Sloth
06-08-10, 16:15
2 godine besplatnog interneta :D

Jos ako ti se komsija zamjeri mozes da ga ugasis :)

bozocv
06-08-10, 16:18

Pa okacio sam ja gore za Discus vec imas link koji sam dao prema remote-exploit.

E da, poceli ste blago da me nervirate, mrzim gotovane...

Zato ja radim odjavu sa ovog topica.

Tivatech
06-08-10, 20:20
Ja bih da se priključim na komšijski sat za struju i vodu , njegovu penziju poštar da donosi meni umjesto njemu a moj račun od T-coma njemu umjesto meni.
Zna li neko kako to da ishackujem na brzinu ?

Mr_Gospodin_Signore
06-08-10, 22:24
Ponesi licnu kartu i posjeti najblizi T-Shop. Ako odmah uzmes ADSL i/ili Extra TV ili trio, onda ti je prikljucak za fixni 10, odnosno 1 eur ;)
Pa to je super. A je li im problem, u mom slucaju, da prekopaju nekih 300m kanala i 3-4 puta izrovare cestu, i tako me spoje na neki zastareli stubic, koji normalno nema adsl? To je 6km od centra PG.

siux
10-08-10, 12:55
ja nikako ne mogu da pokrenem ovu python skriptu za pirelli rutere...moze li pomoc?

_Djuka_
17-08-10, 21:37
Moze li ko postavit taj tool za Discus, ili mi poslat link na pm? Hitno mi treba a ne mogu ga nac sanse nema :/

siux
28-08-10, 16:06
poslao sam ti u inbox..

Rakun
04-09-10, 00:44
što se WPA enkripcije tiče imaš SpoonWPA dodatak snimiš na Backtrack Live CD-u i lagan je za korišćenje
što se WEP-a tiče tu je SpoonWEP
Spoon ima GUI interfejs bez potrebe za komandama u Aircrack shell-u

i što je najbolje za WPA nema potrebe za rečnikom šifara

znam da je glupo od mene da tražim nešto vezano za moju struku ali može li mi neko poslat na PM neki tool za Diskus jer mi treba provaljivanje u kraćem roku bez zajebancije sa pythonom

uz pomoć WEP-a budućnost je lijepa

siux
13-09-10, 21:02
haha naravno da ti treba rijecnik za WPA... ovaj sto ima u backtracku je jadan i sa njim nikad neces uspjeti...

Rakun
13-09-10, 23:19
haha naravno da ti treba rijecnik za WPA... ovaj sto ima u backtracku je jadan i sa njim nikad neces uspjeti...

SpoonWPA ne traži rečnik već ga sam generiše
pročitao sam na Backtrack Home Page-u

siux
21-09-10, 21:18
SpoonWPA TRAZI RIJECNIK! otvori ga vidjeces opciju da otvoris rijecnik...

wyzzo
22-09-10, 22:48
moze li mo ko paslat tool za Discus.......ili jos bolje neka postavi link ovdje.......da se ne crnjacimo

bojankov
22-09-10, 23:01
moze li mo ko paslat tool za Discus.......ili jos bolje neka postavi link ovdje.......da se ne crnjacimo
Dobro bi bilo da ima neki tool kao za speedtouch sto ima...ali nazalost u okolini samo discus :)

brodomaketar
23-09-10, 01:01
zasto jednostavno ne zamolis nekog od njih da podijele sa tobom net?

a ti budi fer pa ne dovlaci hd filmove sa neta.

recimo ja drzim svoj wi fi otkljucan , tri kuce okolo plus moja imaju sigurno 50-ak soba i samo mi se par puta desilo da je nego olos i da zloupotrebi to . tada za wi fi ime stavim da je neko nefer .

mozda je i neko od njih ok lik

Drug Tito
23-09-10, 01:09
Dobro bi bilo da ima neki tool kao za speedtouch sto ima...ali nazalost u okolini samo discus :)

Ima, ali sam zaboravio kako se zove jer mi nije bio koristan :)

bozocv
23-09-10, 02:08
Ima, ali sam zaboravio kako se zove jer mi nije bio koristan :)

stkeys.zip

Drug Tito
24-09-10, 19:18
Nisam taj koristio vec neki Strucchy Fit ako se ne varam.

EDIT: To je ustvari ista stvar koju si i ti rekao.

wyzzo
25-09-10, 15:08
niko mi neposla ovaj tool za Discus

johnny bravo
26-09-10, 16:14
Dajte mi neke modele wifi kartica koje se mogu naći kod nas a da prolaze na backtrack-u?

siux
27-09-10, 01:28
Samo da vas obavjestim da default WPA za discuss rutere koje daje t-com NE RADI! imam ispravan python kod i vidim da radi za neke rutere ali ne i za ove kod nas... dzabe smo se mucili...!

The.Sloth
27-09-10, 10:59
Samo da vas obavjestim da default WPA za discuss rutere koje daje t-com NE RADI! imam ispravan python kod i vidim da radi za neke rutere ali ne i za ove kod nas... dzabe smo se mucili...!

Ne bih rekao za sve.. MOzda za neke novije, ali ja sam prije par godina kad sam tu python skriptu koristio, lagano otvorio bar 10ak komada.. Nego eto, mozda su se sjetili da srede to 2 godine nakon otkrivenog exploita..

siux
27-09-10, 22:31
ne znam stvarno sada ne radi... nazalost :'(

Baned-Bananed
28-09-10, 18:52
Back Track linux 4 veoma jednostavno i efikasno wpa i wpa2 ja pare zgrnuh po francuskoj :D

siux
30-09-10, 19:45
wpa2 JEDINO mozes da provalis ako imas sifru u " rijecniku " tj. dictorary na eng.. tako da ako nemas rijecnik od nekolio gb ni ne treba da pokusavas...

johnny bravo
25-12-10, 13:55
Pomoću aircrack-a sam uspio da "captur-ujem" handshake, međutim passphrase nije u dictionary listi (koja je jadna, ima jedno 500 pokušaja od kojih su 90% tipa "limeseed" itd). Šta sad da radim? Nešto mi se ne skida onaj wordlist od 35Gb, jer već imam net (ovo radim iz čiste dosade i radoznalosti). Ako postoji kakav način sem skidanja ovih rečnika, bio bih zahvalan ako podijelite sa mnom :)

Tp link router je u pitanju (wpa2 psk enkripcija).

johnny bravo
25-12-10, 17:36
E da, bi li neko bio dobar da mi "provuče" jedan SSID od Discusa kroz Python, pošto ja očigledno nisam vičan u radu sa istim (2 sata mučenja i ništa)? :mad:

misllish
25-12-10, 17:44
http://192.168.1.254/ e ovamo se mijenja sifra ukucas iptv i passwor je isto iptv naravno ako koristir pirelli t-com.ov modem jer ako koristis neki drugi ne znam oces li moc da se logujes :) onda udjes sa strane u wreless mozes da stavis da wireless uopste ne moze da se koristi pa i ako imas password ili mozes samo da promijenis passoword :P

^^0LIvEr_QuEeN^^
25-12-10, 17:48
E da, bi li neko bio dobar da mi "provuče" jedan SSID od Discusa kroz Python, pošto ja očigledno nisam vičan u radu sa istim (2 sata mučenja i ništa)? :mad:

To mozes i da izracunas, samo na papir stavi onaj kod

p.s. Konvertjes SSID tog discusa iz hex u dec oblik, onda oduzmes od tog dobijenog broja "13691953", sve to podijelis sa 4, i ispred tog dobijenog zapisa dodas YW0

johnny bravo
25-12-10, 18:51
@^^0LIvEr_QuEeN^^,

Hvala :) Ok je formula, samo što pass ipak nije fabrički.

GBFB6
10-01-11, 14:47
ima li ko da mi poshalje tool za discus?

ms.
10-02-12, 21:40
vatam pun signal nekog tp-link_C09B94 kako da saznam sifru :)

deejay zeka
10-02-12, 21:44
koja je enkripcija?!
WEP / WPA / WPA2
?!!!

ms.
10-02-12, 22:29
pa wpa2

deejay zeka
10-02-12, 22:44
nije nemoguce, ali je dosta tesko, nista nije sigurno. mozes ga ili lako provalit ili nikako.
installuj backtrack www.backtrack-linux.org/ (http://www.backtrack-linux.org/)
pa preko unetbootin ga prebaci na flesku unetbootin.sourceforge.net/ (http://unetbootin.sourceforge.net/)
bootujes se preko fleske, i pokrenes gerix-wifi-cracker-ng
start monitor mode
scan for wireless networks (preko tog monitor mode-a)
selektujes mrezu, i ides na wpa2
start deauth
cekas handshake
i taj handshake probas da crackujes ili bruteforce-om, ili pyrit-om ili rainbow taibles ili sta vec
e taj cracking ti je sva caka, ovo do sad je bio laksi dio !!!! :)
pa ti vidji...

ms.
10-02-12, 22:56
ja nemam linux :( mogu li linux da dignem preko cd-a bez instalcije pa da radim ovo?

deejay zeka
10-02-12, 23:12
evo link, samo idi na download http://linux.softpedia.com/get/System/Operating-Systems/Linux-Distributions/BackTrack-9477.shtml
to ti je distribucija linuxa, tj backtrack, to je ono sto tebi treba
sledeci korak je ono sto sam ti rekao(za pokretanja backtrack-a preko fleske) to mozes naci ovdje http://www.backtrack-linux.org/tutorials/usb-live-install/

ms.
10-02-12, 23:13
o probacu hvala!

Kimmi_MSI
11-02-12, 03:49
Evo ja cu vi rec nacin :

1. skinete Virtual box machine (instalira se kao softwer na pc, a sluzi za instalaciju SVIH OS-a, kojeg mozete sekundarno da koristite nesmetano od svoga maticnog.. Podignete linux, (pogledati tut na yt) jednostavno je )
2. kada imate linux, podjete do neke prodavnice dje se prodaju te zajebancije, antene i slicno, zamolite prodavca da vam pozajmi cd od wifi antene n9800 - kineske antene, uz koje dodje taj cd, butabilni linux cd za hakovanje sifri
3. instalirate cd na vas linux sistem, i za svega po ure imate sifru bilo koje zastite wpa/wpa2/wep itd..

Prije god dana kad nisam imao adsl, provalio sam komsijinu sifru koja je glasila "bidon123", kao i 26-karakternu sifru od osnovne skole :)

edit : Upload cu fajlove tog cd-a na media fire pa cu ostavit link, vazda se nadje neko govedo koje vam nece dat cd :)

ms.
11-02-12, 04:03
ajde molim te :) a antena mi treba? malo mi je glupo da je trazim :/

JovanK
11-02-12, 11:32
Evo ja cu vi rec nacin :

1. skinete Virtual box machine (instalira se kao softwer na pc, a sluzi za instalaciju SVIH OS-a, kojeg mozete sekundarno da koristite nesmetano od svoga maticnog.. Podignete linux, (pogledati tut na yt) jednostavno je )
2. kada imate linux, podjete do neke prodavnice dje se prodaju te zajebancije, antene i slicno, zamolite prodavca da vam pozajmi cd od wifi antene n9800 - kineske antene, uz koje dodje taj cd, butabilni linux cd za hakovanje sifri
3. instalirate cd na vas linux sistem, i za svega po ure imate sifru bilo koje zastite wpa/wpa2/wep itd..

Prije god dana kad nisam imao adsl, provalio sam komsijinu sifru koja je glasila "bidon123", kao i 26-karakternu sifru od osnovne skole :)

edit : Upload cu fajlove tog cd-a na media fire pa cu ostavit link, vazda se nadje neko govedo koje vam nece dat cd :)

Sa kojim racunarom mozes da krekujes WPA2 za pola sata????? Jedino BF rijecnikom ako bas imas srece pa je sifra u njemu.

Kimmi_MSI
11-02-12, 14:36
Sa kojim racunarom mozes da krekujes WPA2 za pola sata????? Jedino BF rijecnikom ako bas imas srece pa je sifra u njemu.Ja ti napisah gore, treba li o5 da napisem? -Kinezi su cudo ;)

Dell vostro 1015
Intel Core 2 Duo T6570 2,1 ghz
4GB DDR3
Intel GMA Chipset 4500MHD
320GB HDD
:p

JovanK
11-02-12, 14:57
Ja ti napisah gore, treba li o5 da napisem? -Kinezi su cudo ;)

Dell vostro 1015
Intel Core 2 Duo T6570 2,1 ghz
4GB DDR3
Intel GMA Chipset 4500MHD
320GB HDD
:p

Imam tu antenu, i imam generaciju prije nje, i na cd-u dolazi BT verzija 3 i 4, a imam i verziju 5 skinutu na DVD, cak sam je i imao instaliranu na netbook-u, ali ti si vise imao srece, jer sa tom konfiguraciom BF napad na sifru traje vjeruj mi veoma dugo. Radeon HD 6990 moze da vrti 154352 wpa hasheva u sekundi, a sve zavisi od sifre, mozes je provaliti za sekund, a mozes i za 10 dana :)

bozocv
11-02-12, 20:26
Evo ja cu vi rec nacin :

Mozemo li mi ovako da se dogovorimo:

Dajem ti fore 30 dana da dodjes kod mene i da provalis sifru za moj wireless ovim metodom kako si ti opisao.

Ako uspijes ja ti dodjem 500 eura. A ako ne uspijes ti mene dodjes 100 eura.

Moze?

ms.
11-02-12, 21:18
koliko sam ja shvatio sifra se lakse provaljuje ako nije mijenjana nego oce li neko stavi taj cd da skinem ili ne?

JovanK
11-02-12, 21:48
koliko sam ja shvatio sifra se lakse provaljuje ako nije mijenjana nego oce li neko stavi taj cd da skinem ili ne?

Pa ako je difoltna za taj ruter provaljuje se u par sekundi :)
http://www.backtrack-linux.org/downloads/

Evo pa skini, ovo ti je full verzija

deejay zeka
11-02-12, 22:08

Dajem ti fore 30 dana da dodjes kod mene i da provalis sifru za moj wireless ovim metodom kako si ti opisao.

Moze?

ja na to dodajem jos 500e :)
ne moze se za pola sata wpa2 nikako, bez ako je nema u wordlisti, a to znaci da je neki "weak" pas tipa, 0123456789, kojih ima stvarno dosta, ja sam ih nasao 2 u mom komsiluku i jos jedno 2-3 1234554321
a sto se ti ce onih default-nih pass za speedtouch, oni svi pocinju sa YW0######, gdje su # brojke, e ja sam uspio napraviti wordlistu pomocu crunch-a sa manje od 2 minuta, mada se to moze i rucno izracunat ko hoce.

JovanK
11-02-12, 22:29
Evo moj doprinos, da pomognem entuzijastima

https://rs55dt.rapidshare.com/#!download|55tl3|100861231|28GBwordlist.rar|78001| R~0E494761EF15C2271C697E9BCA899867|0|0

Kimmi_MSI
11-02-12, 23:11

Moze?

Ja da se kladim necu, jer da izgubim opkladu mogu ti samo oba oka dat :D Ja samo kazem kako sam ja provalio sifru, i ovu od 26 karaktera, koja je ista za sve skole u crnoj gori :)
Ugl. sad imam ADSL, pa me to ne interesuje, a da nema nacina, ima i to kroz 1 dan da se zavrsi, samo treba znat.. Znam momka, radi u BoyEl. ja mislim, znao je da radi sve zivo pa i to..Anonymus :)

ms.
11-02-12, 23:26
sta je to sta si postavio lol

Bugi
12-02-12, 00:13
Ja da se kladim necu, jer da izgubim opkladu mogu ti samo oba oka dat :D Ja samo kazem kako sam ja provalio sifru, i ovu od 26 karaktera, koja je ista za sve skole u crnoj gori :)
Ugl. sad imam ADSL, pa me to ne interesuje, a da nema nacina, ima i to kroz 1 dan da se zavrsi, samo treba znat.. Znam momka, radi u BoyEl. ja mislim, znao je da radi sve zivo pa i to..Anonymus :)
Može on radi i za MIT, ali WPA2 je takav sistem da ukoliko riječi nemaš u rečniku (a veike su šanse da nemaš), onda moraš da imaš superkompjuter Nase da bi to odradio za pola sata. Pošto nemaš, nećeš ni za pola nedelje...

deejay zeka
12-02-12, 00:31
ma co'ek sigurno prica o WEP-u, nego ne zna tacno sto je sto.
edit: 26 karakterni pass na WPA2 = IMPOSSIBLE

JovanK
12-02-12, 00:44
ma co'ek sigurno prica o WEP-u, nego ne zna tacno sto je sto.
edit: 26 karakterni pass na WPA2 = IMPOSSIBLE

WPA2-PSK, type AES moze biti maksimalno 63 karaktera, ispravite me ako grijesim.

ms.
12-02-12, 00:57
trebam li ja da ukljucim na moj modem MAC Filtering pitam bezveze nedje sam procitao da ako je to ukljuceno bolja je zastita ili sta?

JovanK
12-02-12, 01:00
Ako to ukljucis samo MAC adrese kojima ti dozvolis mogu da pristupe ruteru, ili mac adrese kojima ti zabranis ne mogu da pristupe ruteru. Dosta dobar vid zastite, mada postoji i programi za kloniranje mac adrese tako da se i to moze zaobici, malo teze al moze.

deejay zeka
12-02-12, 01:04
WPA2-PSK, type AES moze biti maksimalno 63 karaktera, ispravite me ako grijesim.
u pravu si!!!

ms.
12-02-12, 01:10
aha znaci svaki uredjaj ima neku svoju mac adresu i ja tu trebam da ukucam adresu da bi mogao da vidim wifi...? cCcC :) kako da znam mac adresu recimo od laptopa?:)

deejay zeka
12-02-12, 01:12
aha znaci svaki uredjaj ima neku svoju mac adresu i ja tu trebam da ukucam adresu da bi mogao da vidim wifi...? cCcC :) kako da znam mac adresu recimo od laptopa?:)

http://www.wikihow.com/Find-the-MAC-Address-of-Your-Computer

bozocv
12-02-12, 01:45

Pozdravit ces ga, ocekujem vas zajedno da dodjete i za njega sam obezbijedio 500 eura (ovih sto deejay zeka daje) :)

bozocv
12-02-12, 01:50

od 8 do 63 karaktera

bozocv
12-02-12, 01:56
Pa ako je difoltna za taj ruter provaljuje se u par sekundi :)
http://www.backtrack-linux.org/downloads/

Evo pa skini, ovo ti je full verzija

Samo u slucaju da je algoritam za racunanje default WPA-2 kljuca poznat.

Postoje ruteri za koje nijesu poznati algoritmi za racunanje default WPA-2 kljuca, tj. za vecinu rutera to nije poznato.

Bugi
12-02-12, 02:47
Zašto se truditit kada je tamo neki iz BoyElec. mag i on će nam sve to pokazati. Vjeruj mi 500€ je smijepna cifra za ovo što mi možemo da naučimo.

JovanK
12-02-12, 03:06
Pozdravit ces ga, ocekujem vas zajedno da dodjete i za njega sam obezbijedio 500 eura (ovih sto deejay zeka daje) :)

Mogu li ja da probam, ali opet pola sata, mada bf sa 8 grafickih od kojih je najslabija hd5850, mozda i ima sanse ili srece.

1x5850 vrti 60672 kombinacija po sekundi, pa to puta 8 (nije bas zvog nesavrsenosti svakoga algoritma, ali ima i jacih grafulja od ove u sistemu), a ako se pogleda ova slika sa jednom 5970 onda i jeste moguce :)
http://www.golubev.com/blog/wp-content/uploads/2010/10/wpah_5970.png

deejay zeka
12-02-12, 03:56
Mogu li ja da probam, ali opet pola sata, mada bf sa 8 grafickih od kojih je najslabija hd5850, mozda i ima sanse ili srece.

1x5850 vrti 60672 kombinacija po sekundi, pa to puta 8 (nije bas zvog nesavrsenosti svakoga algoritma, ali ima i jacih grafulja od ove u sistemu), a ako se pogleda ova slika sa jednom 5970 onda i jeste moguce :)

ok, to sto ti kazes apsolutno stoji, gpu svakako razbija(stim sto vecina korisnika ima integrisanu ili neku najobicniju od 15e i ne mogu dobit te rezultate)
ali cinjenica je da samo uz brojeve od 0-9 i slova A-Z za pass od 10 karaktera imas 3.700.000.000.000.000 mogucih kombinacija, a gdje su mala slova (a-z) gdje su #$%'.... pa imas i 'space' i raznoraznih kombinacija za pass koji moze sve do 63 karaktera
tako da jedino uz servere google-a onda mozes nesto i da uradis, tj za one ozbiljnije passworde, ovako satvojom konf moze ali ne garantuje ti uspjeh. pricam o bruteforce-u

bozocv
12-02-12, 04:33

Naravno. I dajem ti 30 dana a ne 30 minuta.

Evo ti pa malo izracunaj koliko bi ti vremena trebalo

http://lastbit.com/pswcalc.asp

Ja sa mojim PC-em vrtim oko 59000 kombinacija u sekundi. Pomocu programa Elcomsoft Wireless Security Auditor.

Graficka mi je 5870 a procesor core i5 750, nisam radio OC.

------------------------------------------------------------------------

Evo da uzmemo u obzir da imas 2000 racunara koji vrte 120000 kombinacija u sekundi, pomocu kojih bi htio da provalis password duzine 15 karaktera.

Password sadrzi samo mala slova i brojeve.

Kalkulator kaze da bi ti trebalo 29614884 godina.

bozocv
12-02-12, 04:45
I BTW.... da bi uopste mogao da radis brute force moras da znas SSID neke mreze. A sto ako je neko izgasio SSID broadcast? Da neces i to da provalis brute forceom?

I kako da znas da li je neko upalio MAC filtering ili ne?

JovanK
12-02-12, 10:00
I BTW.... da bi uopste mogao da radis brute force moras da znas SSID neke mreze. A sto ako je neko izgasio SSID broadcast? Da neces i to da provalis brute forceom?

I kako da znas da li je neko upalio MAC filtering ili ne?

SSID je ustvari salt sa hash, naravno da bez njega ne moze, a sto se tice MAC filtriranja, to 90% korisnika ni nezna sta je a ne da ukljuci i podesi.

A sto se tice tvoje graficke, mogu samo da ti preporucim bolji softver za BF :) random attach je cudo, a cuda se desavaju :D
http://hashcat.net/oclhashcat-plus/

Nego da se ne gadjemo vise terminima, pola citalaca ne zna ni o cemu pricamo.

Njivice_Orano_Nepreorano
12-02-12, 13:18
I BTW.... da bi uopste mogao da radis brute force moras da znas SSID neke mreze. A sto ako je neko izgasio SSID broadcast?

Svaki android 2.2 telefon pa na vise, pokazuje wirelesse koje hvata bili oni sa broadcasting ili hidden ssid. Program je WiFi Analyzer ili WiFi Analytics, i preuzme se sa marketa.

bozocv
12-02-12, 14:38
Svaki android 2.2 telefon pa na vise, pokazuje wirelesse koje hvata bili oni sa broadcasting ili hidden ssid. Program je WiFi Analyzer ili WiFi Analytics, i preuzme se sa marketa.

Ruter kao ruter nece odati informaciju o SSID-u ali oce klijent. Dakle moze se saznati ime SSID-a kada neki klijent pokusa da se zakaci na ruter koji sakriva SSID.

A sto ako ni jedan klijent u 30 dana ne pokusa da se zakaci na wireless? Naravno odje ne pricamo o realnoj situaciji vec o situaciji dje ja nekome dajem 500 eura. :))

bozocv
12-02-12, 14:41
Za mene Brute Force napad nije rjesenje nikad. Za probijanje bilo cega je za mene ta vrsta napada neprihvatljiva. Zbog toga sam ja radio na pronalazenju algoritama za default WPA kljuceve za rutere koji se kod nas koriste.
I mogu vam rec da sam imao dosta uspjeha.

bozocv
12-02-12, 17:53
SSID je ustvari salt sa hash, naravno da bez njega ne moze, a sto se tice MAC filtriranja, to 90% korisnika ni nezna sta je a ne da ukljuci i podesi.

A sto se tice tvoje graficke, mogu samo da ti preporucim bolji softver za BF :) random attach je cudo, a cuda se desavaju :D
http://hashcat.net/oclhashcat-plus/

Nego da se ne gadjemo vise terminima, pola citalaca ne zna ni o cemu pricamo.

Probao sam ovo i jeste brze ali konkretno za moj pass kad kliknem s za status pukne program.

Bugi
12-02-12, 18:38
Jeidno da "okineš" korisnika i da onda "osluškuješ" koji je SSID u pitanju. U CG je po mojoj internoj statistici stanje sledeće. 10% rutera je nemoguće proći (ili vrlo teško) što zbog SSID hide, što zbog MAC -a, što zbog samog rutera...
Od ostalih 90 % večina ima DLINK, koji ima WPA2 na sebi. Realno je da je samo 20% rutera na WAP i kao ti su podložni napadu bruteforce.

Ići bruteforce -om na WPA2 je isto kao ući tenkom u staru Varoš, moćno izgleda ali više štete no koristi.

JovanK
12-02-12, 18:46
Jeidno da "okineš" korisnika i da onda "osluškuješ" koji je SSID u pitanju. U CG je po mojoj internoj statistici stanje sledeće. 10% rutera je nemoguće proći (ili vrlo teško) što zbog SSID hide, što zbog MAC -a, što zbog samog rutera...
Od ostalih 90 % večina ima DLINK, koji ima WPA2 na sebi. Realno je da je samo 20% rutera na WAP i kao ti su podložni napadu bruteforce.

Ići bruteforce -om na WPA2 je isto kao ući tenkom u staru Varoš, moćno izgleda ali više štete no koristi.

Ako su Staru Varos cistili kao danas Tolosi, naselje Krusevac onda se bez tenka ili kakva gu$enicara i ne moze drugacije :)

Jos bih dodao da ima i dosta speadtouchXXXXXX-eva sa difoltnom wpa2 sifrom.

bozocv
12-02-12, 18:54
Ako su Staru Varos cistili kao danas Tolosi, naselje Krusevac onda se bez tenka ili kakva gu$enicara i ne moze drugacije :)

Jos bih dodao da ima i dosta speadtouchXXXXXX-eva sa difoltnom wpa2 sifrom.

Da ali ima mnogo vise Pirelli Discus rutera sa default WPA2 kljucem

johnny bravo
12-02-12, 19:14
Da ali ima mnogo vise Pirelli Discus rutera sa default WPA2 kljucem

Ako misliš na onu jednostavnu formulu - ne radi na ovijim novijim :)

Kimmi_MSI
12-02-12, 21:42
Zašto se truditit kada je tamo neki iz BoyElec. mag i on će nam sve to pokazati. Vjeruj mi 500€ je smijepna cifra za ovo što mi možemo da naučimo.
Sta pricas ti budalastine?
Ja ti kazem da sam jednom upoznao momka, i da je znao, to sto mi ne znamo to je drugo, no se drzite samo jebenog rjecnika.. Drugo, ja ne kazem da znam da provaljujem sifre, probao sam jednom, wpa2, sifra je bila bidon123, provalio je za 35 minuta cini mi se, i 26-karakternu sifru za nekih 2 sata, za koju NISAM rekao da je wpa2.. Napisao sam gore kako je meni uspjelo, sad me boli tuki jer sam uveo adsl i ne treba mi to..

edit : koliko price o ovoj temi, moga si za 70ak eura uzet wanjsku antenu, i ako imas dobru otpicku vidjlivost moze na 2-3-4 km da hvata, pa nadjes nekog bez sifre, ili sa wpa, posto WPA2 NE MOZE DA SE PROVALI :O

bozocv
12-02-12, 21:48
Ako misliš na onu jednostavnu formulu - ne radi na ovijim novijim :)\

Ne mislim na jednostavnu formulu koju je objavio Jorgan. Mislim na formule koje sam ja licno provalio i koje rade na ovim novim ruterima. Formule jos nisam nidje objavio.

zozon79
13-02-12, 21:02
Imam ja ogromnu,odnosno tri,ova velika je 13 gb

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

AmFi
06-11-12, 11:19
Da nece neko pokusati da provali Discus--A0B9EA a da mi ne dava sifru YW0-789650 jer ta nije :D

Sent from my HTC HD2 using Xparent Cyan Tapatalk 2

AmFi
06-11-12, 20:04
iko hitno je

An0n1mUs
06-11-12, 20:31
Backtrack 5, i nekoliko sati slobodnog vremena(do 12)

Z600
06-11-12, 22:09
a backtrack5 ima dictionary ?

zozon79
06-11-12, 22:25
Wpa-???? Moze razbiti samo wi-fu backtrack,niko vise,posebno ne nase pasvorde kao npr ;živojinJNA

Послато са GT-I9300 користећи Тапаток 2

An0n1mUs
06-11-12, 23:38
a backtrack5 ima dictionary ?
ne, nego probija zastitu.
evo ti link.
http://www.backtrack-linux.org/ (http://www.backtrack-linux.org/)

zozon79
07-11-12, 00:09
Ostavio sam ja godine na to,ne treba mi nikakav link,polagao ispite online,nijedan backtrack osim wifu ne moze otkljucati wpa-psk,lazem moze ali da krade pakete jedno 4 mjeseca pa da onda ukrade kljuc! Vjeruj mi,ne zamlacujte se bezveze,izgleda zanimljivo,neke cifre po ekranu kao mi krekeri,probijamo mrezu..ne zajebaji casti ti! :banghead:

Z600
07-11-12, 10:06
ja sam koristio bt4, nije bilo trika da se provali wpa, bez da skidas dictionary od 40 gb pa da cekas ko zna kolko.

zozon79
07-11-12, 10:52
Ama mozda bi moglo sa dictionary fajlom od 5 gb. Ali na americka imena... ali nikako na nasa,jer ih nema nigdje u nikakvom fajlu :)

darkooo
07-11-12, 10:54
Ja imam Pirelli ruter ko i vecina ljudi sto koristi telekomov internet, a od sledece godine ce ga imati svi (koliko sam razumio momka koji mi je prebacivao fixni na ruter). Ono sto prvo uradim kod svakog:
1) Hide SSID
2) MAC Filtering
3) Enkripcija WPA2 i sto je najbitnije neki password u narodu zvan: KOBASICA
Prva stavka ce procistiti najobicniju "hakersku boraniju", a druge dvije one iskusnije :)

Nije vrijedno muka pokusavat ovo razbiti, posebno ako je u pitanju obican ADSL od 2 Mbit-a, dje se lako moze primijetiti ako ti neko "sisa" net. ;)

EDIT: Moze jos i IP Address pool da se podesi ,mada nema potrebe za tim.

bvasecki
11-11-12, 11:31
Svi hakeri nikom ponikose i u crnu zemlju pogledase.

iBorisMB
14-11-12, 16:55
Naravno da je moguce obiti WPA/WPA2 enkripciju, u sustini postupak je vise nego jednostavan jedini problem jeste vrijeme cekanja za poklapanje hash-a

Backtrack linux distribucija u sebi ima vec alate sa kojima jednostavno mozete pokupiti pakete, ocistiti ih...

BruteForce attack,jednostavan metod obijanja svake enkripcije, matematicki dokazan da se svaka enkripcija obija ovom metodom, samo je pitanje vremena.

CPU VS GPU attack, ne znam koliko je vas upoznato ali ako koristite samo snagu CPU za bfa da imate i 50 racunara to ce trajati godinama :) dok sa koriscenjem savremenih grafickih kartica to vrijeme se znatno smanjuje, tacnije jaki CPU moze da generise oko 2000 p/s dok graficka npr ati radeon 7950 generise oko 580000p/s i prestavlja igracku sa kojom mozete da pocnete da se igrate, ja sam kupio 2 polovne za 250e vec 6-7 mjeseci rade bez problema.

Hashcat, alat za sve vrste napada i otvaranje skoro svih algoritama, ima podrsku za gpu(nvidia cuda/ati opencl) i koliko mi je poznato ima i dalje najbolje preformanse , moja graficka na njemu generise oko 580k p/s dok preko pyrit to je skoro duplo manje, takodje podrzava distribuirano uvezivanje.

Friend Cluster,u koliko imate potrebe za povremenim (5-6/m) "razvaljivanjem" hash-a najbolje je da se uvezete sa nekolicinom ljudi koji imaju jak hardver i iste potrebe. Sa time vrijeme koje je potrebno za dekriptovanje hash-a znatno samnjujete. Ovo pricam iz mog iskustvar , jer sam u clusteru sa jo 47 osoba i generisemo oko 110M(110 000 000) p/s. Nas sistem nije namjenski pravljen za wi-fi dekriptovanje ali se koristi i u te svrhe. Preko hashcat lako se pravi distriburana obrada podataka i sa malo dodatnog koda mozete dobiti cluster pc2pc bez muke.

Trikovi- Optimizacija, bez obzira na to sto se udruzite i napravite mocan cluster vrijeme koje je potrebno da se otvori najteza kombinacija full asci kod od 8 karaktera i dalje moze biti prevelika u nasem slucaju je to oko 27 mjeseci za 8 karaktera. Potrebno je optimizovati nacine gadjanja rasporeda karaktera. Nas slucaj izgleda ovako , provo se gadjau samo brojevi do 10 duzine ( do sad iz mog iskustva, nekih 30-40% slucajeva password je broj duzine 8-10 cifara). Posle toga se gadjau kombinacje duzine do 8 karaktera sa optimizacijom 1:7, 2:6, 3:5, 4:4, 5:3, 6:2, 7:1 odnos slova i brojeva i obrnuto , sa tim da se kobinacija 7:1 i 1:7 zadnja provjerava, prvo se provjeravaju 4:4 pa 5:3 i 3:5 posle toga 6:2 i 2:6 dok za kombinaciju od 8 slavoa koristimo dictionary, ja ga stvarno nisam radio i ne znam kako na koji nacin je pravljen ali otprilike se nalazi 55% mozda i manje od kompletnog, to se pravilo prije nego sto sam se ja prikljucio tako da ne znam detalje kako je sastavljena. I sledecu stvar koju pravite kako vam broj obijenih passworda raste jeste licnu bazu, tako da moze da se desi da neki koriste isti password kao sto je slucaj sa asdf1234 itd. Bitno je praviti bazu jer vrijeme za pretragu nekih 1000 kombinacija koje mi imamo za sad traje 1s tako da nije potrebno trositi struju. U nasem slucaju ne koristimo full ascii karaktere tako da nema specijalnih znakova. Uvijek koristite linux, jer su preformanse oko 10% vece

Vrijeme Konacno,ono sto vas sve zanima jeste sad vrijeme koje je potrebno za dekriptovanje ako napravite sve ovo. To zavisi od samog passworda ali otprileke statistika ide ovako , ako je password samo broj sto je javlja u velikom broju slucajeva jeste nekih 1 - 3 minuta , za drugu etapu to je oko 15 - 30 minuta i treca etapa je od 60-100 minuta. Kod nas je statistika da ako password nije pronadjen za 95 min , necemo ga ni pronaci i do sad se desilo nekih 15 tak puta.

Troskovi, stavka oko koje morate da brinete jesu troskovi koje pravi ovakav sistem, i da li vam je neophodan bas taj ruter, ako je neki korisnik koji stalno mijenja lozinke to vam se ne isplati, jeftinije vam je da se pretplatite na kod isp.
Nas sistem trosi oko 70KW/h odnosno nekih 6.5 eura po satu, dakle za zadnju grupu kobinacje passworda koji traju preko 60 minuta cjena je preko 7e. Ja sam imao srece ovde u naselju u pg, koristim 14 AP-a i do sad niko nije promjenio password, 4 korisnika imaju isti pass asdf1234, 7 koriste samo brojeve, dok su svega 3 malo komplikovana, ukuobo vrijeem za 14naloga + 1 koji nisam otvorije je oko 4 sata, odnosno drugarima sam potrosio ukupno oko 25e :) Ne zalim se, vrijedilo je, a ja sam dobar komsija opterecujem im vezu uvece od 1 pa ujutru do 7 tako da me ne primjete. Moj racun za struju povecao se za nekih 10 eura. Mada je jedan mjesec doslo oko 35 eura vise samo zbog stalnog koriscenja masine.

Piraterija,Zanimacija, Sex ,ako bas masovno vriste download putem torrenta mozete jos malo povecati vas dozivljaj. Posto je sad vrijeme HD televizora, malo je glupo gledati dvd-rip na njemu. Ja sam ljubitelj HD video dozivljaja i zato pravim svoju kolekciju hd filmova kao i naucno dokumentarnih serija National Geographic,History , muzicki spotovi. Uzitak do gledate kako delfini plivaju kroz vodu ili kako J Lo mrda guzicu na full hd slici je savrsen i pravo uzivanje. Ali za ovaj uzitak treba veliki download, standard je 7-8 GB za sat vremena kod filmova je nesto malo vise. Ono sto mozete da uradite kad jeste da se spojite na sve mreze i koristite kompletan protok svih konekcija :) Medjutim za to je potrebno da dodatno platite ali vjerujte mi isplati se. Potrebno je da kupite plocu koja kosta oko 180usd ja sam moju platio oko 120 eura na ebay , stvarno polovnu, moja verzija moze da se zakaci na 8 wifi stanica, uzeo sam jos 5 usb kartica, toliko ploca podrzava. USB wifi mozete da kupite za nekih 15-30 eura u zavisnosti od proizvodjaca. Plocu i pc povezujete preko lan-a, rooterboard moze najvise da izbaci 15w preko usb to je stvar koju morate paziti, ili mozete uzeti usb wifi module sa svojim napajanje. Lan konekcija je Gbps tako da bi trebali imati i pc koji ima gbps konekciju. Potrebno je da imate backtrack os, sad ne znam moze li na starim verzijama ali 5 podrzava. Na forumu odakle sam skinuo primer lik je napisao da mora da bude 64bit-na verzija , to ne znam jer sta stalno koristim 64bit verziju. Plocu je potrebno flashovati posto od proizvodjaca ne dolazi sa takom funkciom na backtrack forumu mozete pronaci kompletan postupak. I sledeca stvar je torrent kijent, ja koristim kao iz primjera sto je napisan Deluge, on je konzolni klijent ali mozete skinuti i web gui dodatak tako da se taj problem moze rijesiti, i u nega isntalirate shel skriptu i to je to :) Kad uzmete da skidate torrent koristie sve konekcije, mana je sto ne mozete da odredite limit u zavisnosti od konekcije vec to radite kaskadno . Kolikav je postotak iskoriscenja ostalih konekcija ne znam tacno ali siguran sam da nije 100% cak mislim da nije ni 90% ali to nije problem u Bloku 5 dje je vecina pod optikom tako da je to nebitno. Moja brzina je 9 do 14MB/s pretezno je oko 12. Napomena nemoj te da koristite privatne torrent sajtove jer ce te popiti ban zato sto koristite vise ip adresa istovremeno, to je stvar koja se meni desila i posle koje nema nazad. sva tri servisa su rekla da to njima predstavlja problem i pravi pometnju u statistici i da je to protiv njihovih pravila.Takodje ce te dobiti obavjestenje od google ako ste nakaceni na njih da je toslo do vise konekcija u istom trenutku i da treba da provjerite sigurnost internet konekcije. Na piratebay i ostalim javnim trackerima to ide bez problema, bar za mene. Napomena2 budite fer korisnik, komisja i nemojte previse zloupotrebiti tudju konekciju. Ja obicno koristim uvece od 1 pa do 7 ujutru na 90%, ostatak dana konekcije koristim samo ako mi trebaju druge ip adrese ali ne za masovni download. Zato komisje sigurno nisu ni primjetile da im neko koristi internet.

Korisni Linkovi
http://hashcat.net
http://www.backtrack-linux.org/

Ako imate drugare sa kojima igrate igrice i koristite jake graficke kartice, nista vas ne kosta da napravite ovakav sistem i udruzite se. Sami da pravite ovako nesto ne isplatite, cak i ako zelite da profitirate od ovoga. Cluster u kome sam ja nije namjeski napravljen za wpa, ali posto hashcat podrzava i ovaj algoritam iskoristili smo ga i za to.

Ko god vam kaze da postoji savrsena zastita, budite sigurni da grijesi, sve se u informatici relativno lako moze obiti samo je pitanje metoda i vremena. Tako da nema potrebe da odustajete od zanimacije. Ali treba da znate da dugme hack ne postoji !!!
Sve sto treba da znate oko ovoga sam napisao i ideju kako da budete efikasni.
Tako zelim vam ugodno i lako hackovanje lameri :)

darkooo
14-11-12, 17:16
Sa ovim gore sto sam napiso, osijedio bi dok bi se prikacio na moj Wireless .

iBorisMB
14-11-12, 18:25
Pa gore sam spomenuo da ne obuhvata 100% mogucih passworda, vec je optimizovano da sto prije pronadje uobicajne lozinke,
A i ako bi se nakacio na tvoj ap, sigurno bi brzo primjetio i promjenio i sve tako u krug , ti nisi zanimljiv za obijanje :)

darkooo
14-11-12, 22:43
Pa gore sam spomenuo da ne obuhvata 100% mogucih passworda, vec je optimizovano da sto prije pronadje uobicajne lozinke,
A i ako bi se nakacio na tvoj ap, sigurno bi brzo primjetio i promjenio i sve tako u krug , ti nisi zanimljiv za obijanje :)

I obicne korisnike, koji ne umiju ni sifru promijeniti, nego im to neko na brzaka odradi :)
Zanima me sta ce ti toliki net uopste, da ne skidas mozda citav internet? :)
p.s. Bice sad da ce citav blok5 da mijenja sifre na ruterima :)

Bugi
28-12-12, 12:22
Evo spisak wifi urešaja u mojem okruženju. Svi su na WAP2.
http://img688.imageshack.us/img688/4625/74018291.png
http://img209.imageshack.us/img209/8717/43634430.png
http://img145.imageshack.us/img145/9141/46792061.png
http://imageshack.us/scaled/landing/534/32841561.png

darkooo
28-12-12, 12:25
Evo spisak wifi urešaja u mojem okruženju. Svi su na WAP2.

Jesi razbio koji?

SpellStealer
28-12-12, 16:10
Jeste ovaj Buggy,vidis da pise Connected...

darkooo
28-12-12, 16:53
Jeste ovaj Buggy,vidis da pise Connected...

To je za pohvalu. Znaci da nije zaboravio pass :)

pg020
28-12-12, 17:20
Par komsija u zgradi mi koristi key na wirelessu sa WPA2 enkripcijom.
Zna li neko kako da "probijem" taj key, iz windows-a, posto sam nasao neke tutoriale ali koristeci linux.
Nisam neki poznavalac tih OS-a, pa bih zamolio nekog da mi da preporuke ako je moguce hakovanje wifi key-a iz windows-a ?

Proguglaj malo, postoje programcici koji poslije izvesnog vremena provale wpa2, obicno nekoliko sati (ponekad i 20-tak), samo moras znati da radis nedozvoljenu radnju... Elem ukoliko mreza nije pod kljucem i ti je koristis skoro da nijesi u nikakvom prekrsaju (podrazumijeva se da je vlasnik namjerno ucinio javno dostupnom), ako razbijas wpa2 kao najbolju zastitu to moze biti tretirano kao ozbiljan prekrsaj, pogotovu sto taj covjek koga hakerises moze pomocu jednostavnog programcica da prati koje sajtove posjecujes, jos ako ides na facebook moze saznati i listu tvojih prijatelja...

djeye
28-12-12, 17:46
ili ako si srecnik pa provalis password od firme koja ima 20 MB/s internet

Mladjo
28-12-12, 18:34
https://www.cloudcracker.com/#!/handshake

industrial
28-12-12, 20:24
ili jednostavno pridjete sa TR-069 mreze telekoma i procitate ga ali tise ne smijem o tome odje :D kako ce sad da me par njih snadje qq

Beethoven's C***
28-12-12, 20:34
Ja sam okružen WEP-ovima.No sam operisan od ovakvih stvari... :D

LINK systems
29-12-12, 02:49
*cough* Beini *cough* *cough*

Bugi
01-01-13, 12:09
ili jednostavno pridjete sa TR-069 mreze telekoma i procitate ga ali tise ne smijem o tome odje :D kako ce sad da me par njih snadje qq

Ovo je dobra ideja..
Samo mi treba pristup sali Telekoma :D

Evo i ovo
http://www.aircrack-ng.org/doku.php?id=cracking_wpa

Poslato sa pisaće mašine Galaxy Note

ShestO
10-01-13, 18:34
A da pozoves 1500 i porucis ADSL (http://www.t-com.me/Privatni.aspx?akcija=557&id=1567)? :)

Okle brale,svi bi mi danas za Dz,a i ako moze sto da se dekra,uglavnom drzava ne ja vrhu piramide pa kako god,na isto ti ispane... :P

Quattro
15-01-13, 23:18
imas ponudu na telenor 3e 15dana besplatan net, 300mb po maks brzini, kad ih istrosis onda po onoj ka na modem. :D

frnjok
26-01-13, 13:26
Reci cu samo ovo:

google reaver BT5R3

AmFi
26-01-13, 14:32
sad gledah na yt kako se koristi treba da si progamer jbt :D

An0n1mUs
26-01-13, 19:35
sad gledah na yt kako se koristi treba da si progamer jbt :D
Nema tu nista komplikovano.

AmFi
26-01-13, 23:54
Mozes objasniti kako i sta onda. Jer ja vidjeh onaj radi kao neki algorita tamo. Tj ispisuje podatke neke i program odradjuje algoritam

^^0LIvEr_QuEeN^^
26-01-13, 23:56
Na backtrack kucas komande, ali uglavnom sve ti je izlistano sta treba da kucas, tvoje je samo da prepisujes i ubacas podatke sto ti trebaju

AmFi
27-01-13, 00:21
E pokusacu. Ako neko ima link od programa neka mi u pm posalje. Jer u pg na stan vatam jedan 4 crte

Sent from my HTC HD2 using XparentCyan Tapatalk 2

BIGa
27-01-13, 19:35
Evo vam program da vidite ko vam je sve na wifi,mozete da blokirate IP adresu a mozete i da stavite IP adresu koju znate u KNOWN/UNKNOWN
:http://thepiratebay.se/torrent/8071829/Whos_On_My_WiFi_v2.1.3___Keygen

AmFi
27-01-13, 20:04
Nama treba da provalimo sifru a ne da ugasimo :D ima li iko link ovaj

johnny bravo
27-01-13, 20:38
Jesi skinuo Backtrack?

AmFi
27-01-13, 21:15
Ne pitah za link da mi neko pos u pm.

johnny bravo
27-01-13, 21:46
Ček, ovaj program jedino radi u Linux okruženju (nije ga moguće pokrenuti iz Windowsa).

Najjednostavniji način za instalaciju ti je da:

1. Skineš i instaliraš Backtrack (ako ti je komplikovano da instaliraš, možeš da napraviš live verziju i bootuješ sa fleške preko unetobootin (http://unetbootin.sourceforge.net/)-a)
2. Otvoriš terminal i ukucaš:

apt-get update
apt-get install reaver

Evo ti i link, ovdje ćeš naći sve informacije: http://code.google.com/p/reaver-wps/

chiligreen
27-01-13, 21:57
Ja imam neki pirelli moze li se meni provalit? :P

An0n1mUs
27-01-13, 21:58
Ne pitah za link da mi neko pos u pm.

http://lmgtfy.com/?q=download+backtrack

chiligreen
27-01-13, 22:05
hahahha aoo :D

AmFi
27-01-13, 22:44
[QUOTE=johnny bravo;3161639]Ček, ovaj program jedino radi u Linux okruženju (nije ga moguće pokrenuti iz Windowsa).

Nista onda. Meni je Win7.

siux
27-01-13, 22:57
Za odredjene kartice aircrack-ng moze i da radi u windows okruzenju (citaj rijetko koje).
Reaver ne radi na ove Tcomove rutere jer nemaju WPS..

AmFi
27-01-13, 22:59
Postoji li I jedan program koji radi na Win I da moze da provali sifru? Ja discus sa androida provalim ali je na ovaj discus promjenjena sifra. On ocita jednu I trt

An0n1mUs
27-01-13, 23:02
Amfi mani se ovoga i uzmi adsl, nije ovo za tebe.

AmFi
27-01-13, 23:29
Uzeo bih da mogu kako da placam ne bih se kutarisao sa hackpvanjem

dinonodi
27-01-13, 23:53
pa idi radi nesto, visis cijeli dan na komp da provalis nekom sifru, i da koristis njegov internet jer nemas 20e mjesecno, razmisli malo.

AmFi
27-01-13, 23:59
Zasto ti ne razmislis da sam ja student I da nemam para za tolike izdatke. U nk imam wifi ali u pg nemam I u kucu dje zivim pitao sam komsije oce li da uvedemo pa da placamo po pola oni nece imaju mtel flesku. A ja se flesat necu

dinonodi
28-01-13, 00:05
Pa taman ti je ,uci, obrazuj se, da malo prosiris vidike, za sad ti ocito ne treba interenet, prvo sto ti trosi dragocjeno studensko vrijeme za ucenje, drugo jer imas postove koji su ocigledni dokaz da ne vidis dalje od svog dvorista, i ako si fizicki dostiga do Podgorice. A za edukativne stvari internet imas i u bibliotekama.

JungleBoy
28-01-13, 00:32
Imalo je vec price o ovme. Ne mozes tako lagano da provalis WPA2 sifru, treba ti velika "snaga" racunara, 10tak umrezenih jakih masina pa i one da krckaju neko vrijeme. Recnici za nase sifre ne postoje, tj i ako ih ima, niko nece da ih sheruje.
jedino sto mozes je trazis ako ima u okolini neki WEP, njega skines za par minuta i laptopom. Ako nema, jbg.

AmFi
28-01-13, 00:35
Pa taman ti je ,uci, obrazuj se, da malo prosiris vidike, za sad ti ocito ne treba interenet, prvo sto ti trosi dragocjeno studensko vrijeme za ucenje, drugo jer imas postove koji su ocigledni dokaz da ne vidis dalje od svog dvorista, i ako si fizicki dostiga do Podgorice. A za edukativne stvari internet imas i u bibliotekama.

Ima u biblioteke ali je protok 0. I treba mi npr nekad hitno internet a napolje pljusak sta ja da radim? I vidi se da slabo sta znas. Studentu bas treba internet jer dana nema kad se ne radi kakav esej I prezentacija I za sve to treba net. Rezultati ispita izlaze na net. I ova prica oko dvorista ti ne pije vodu

dinonodi
28-01-13, 01:05
Koji esej drug ,vrijedajs po vjerskoj osnovi,kako te nije sramota? A ne esej ti da pises, vjerujem da sve ucis iz skripte, zabolje tebe za tih pet bodova, nego lazi sebe, trudi se, volja je najvaznija, pa mozda se i uklopis u civilizovanom svijetu.

Bugi
28-01-13, 01:08
Skalajte malo sa offtopicovanjem.

Imam pogrešne informacije, neko kaže da Pirelli nema WPS a neko da ima.
Ako nema onda Reaver ne vrijedi ni kod za tetris..

Poslato sa pisaće mašine Galaxy Note

johnny bravo
28-01-13, 01:27
http://www.dodaj.rs/f/1R/bk/1kgzvkpL/1/untitled.png

Ukoliko se ovo pojavljuje kad pokušate da se povežete na mrežu, znači da je WPS enabled.

Ja sam probao svoj ruter da hakujem preko Reavera (T-comov Pirelli bijeli) i može, tj. došao je do 2% (tu sam prekinuo, crno mi bilo da čekam do kraja da izvrti PINove :) )

pg020
28-01-13, 01:27
Provaljivanje sifri ne mora da ide uvijek preko programa za razbijanje.
Imao sam slucaj jednog poznanika koji je tvrdio da mu je neko provalio sifru od 15 karaktera. On je bio malo i paranoican pa mu zato niko nije vjerovao. On je doduse svima slao screen shot na kome se vidi da je na wireless konektovan neki korisnik sale08 koji nije postojao u njegovoj mrezi. Sasvim slucajno je saznao da ispred stana svako vece jedna devojka u golfu II surfuje po par sati sa laptopa. Uleteo je kod nje u auto i stvarno je to bio sale08. Uplasena djevojka mu je dala podatke bukvalno klinca od 16 godina koji joj je dao pristupnu sifru. Ovaj je nesto pretio klincu i njegovim roditeljima da ce tuziti, pitao za koga radi, ko ga je nagovorio da mu razbije sifru i sl. Naravno, klinac nije nista htio da prizna, a ovaj je digao ruke od tuzbe posto je u pitanju maloletno lice, samo je promijenio sifru.

Sa druge strane sam saznao da klinac uopste nije ni provaljivao sifru nego mu je rekla djevojka njegovog druga koja radi u toj firmi a on nije htio da kaze da ova ne bi izgubila posao (Sto bi joj se i dogodilo da je ovaj ludak saznao). Elem klinja zaradjuje dzeparac tako sto saznaje pristupne sifre wireless korisnika (bilo putem programcica bilo putem insajdera) i to im naplacuje neku sicu. E sada najcudnije je da u Bg postoji besplatni wireless u nekoliko parkova ali ljudi jednostavno vole da surfuju sa tudjeg wireless-a pa makar i platili...

frnjok
28-01-13, 06:23
Evo vam program da vidite ko vam je sve na wifi,mozete da blokirate IP adresu a mozete i da stavite IP adresu koju znate u KNOWN/UNKNOWN
:http://thepiratebay.se/torrent/8071829/Whos_On_My_WiFi_v2.1.3___Keygen
Odlichno! Treba znat i jedno i drugo. Inache, link ne radi ali nema veze, lagano se neki drugi moze nac. Ne probija reaver uvijek ali dosta chesto (dovoljno) i probije.

AmFi
28-01-13, 09:20
Koji esej drug ,vrijedajs po vjerskoj osnovi,kako te nije sramota? A ne esej ti da pises, vjerujem da sve ucis iz skripte, zabolje tebe za tih pet bodova, nego lazi sebe, trudi se, volja je najvaznija, pa mozda se i uklopis u civilizovanom svijetu.

Opusti se

siux
29-01-13, 22:45
Samo najnoviji pireliji imaju WPS, tj samo izgleda ovaj zadnji model koji Tcom daje.. znam sigurno da ostali nemaju..
a sto se tice samog probijanja WPA treba ti 10+ opakih grafickih kartica

Djosla
29-01-13, 23:13
ti treba da batalis hakovanje wpa zastite,no podji do komsinice i fino s njom...lakse ces tako sifru dobiti :D

night_silence
30-01-13, 02:18
Provaljivanje sifri ne mora da ide uvijek preko programa za razbijanje.
Imao sam slucaj jednog poznanika koji je tvrdio da mu je neko provalio sifru od 15 karaktera. On je bio malo i paranoican pa mu zato niko nije vjerovao. On je doduse svima slao screen shot na kome se vidi da je na wireless konektovan neki korisnik sale08 koji nije postojao u njegovoj mrezi. Sasvim slucajno je saznao da ispred stana svako vece jedna devojka u golfu II surfuje po par sati sa laptopa. Uleteo je kod nje u auto i stvarno je to bio sale08. Uplasena djevojka mu je dala podatke bukvalno klinca od 16 godina koji joj je dao pristupnu sifru. Ovaj je nesto pretio klincu i njegovim roditeljima da ce tuziti, pitao za koga radi, ko ga je nagovorio da mu razbije sifru i sl. Naravno, klinac nije nista htio da prizna, a ovaj je digao ruke od tuzbe posto je u pitanju maloletno lice, samo je promijenio sifru.

Sa druge strane sam saznao da klinac uopste nije ni provaljivao sifru nego mu je rekla djevojka njegovog druga koja radi u toj firmi a on nije htio da kaze da ova ne bi izgubila posao (Sto bi joj se i dogodilo da je ovaj ludak saznao). Elem klinja zaradjuje dzeparac tako sto saznaje pristupne sifre wireless korisnika (bilo putem programcica bilo putem insajdera) i to im naplacuje neku sicu. E sada najcudnije je da u Bg postoji besplatni wireless u nekoliko parkova ali ljudi jednostavno vole da surfuju sa tudjeg wireless-a pa makar i platili...

Jesi li razmišljao da pišeš krimi romane :D

pg020
30-01-13, 19:23
Jesi li razmišljao da pišeš krimi romane :D

Jesam, ali poput Stivena Kinga, povlacim knjige iz stampe da ne bi davao klincima ideje da se bave kriminalom.

AmFi
30-01-13, 20:00
E ja ne znam zasto ne dati komsiji sifru. Ja sam u nk dao komsijama sifru samo sam ih zamolio da ne skidaju filmove I tako to sto ga uspori bas. Ali wifi je napravljen da moze vise kompova odjednom. I ja imam 2 kuci. A komsije laptop samo. I znam masu puta sva 3 prikacena I ne osjeca se uspOravanje. Ali su podgoricani drugaciji narod od nas. Ne daju majci sifru a ne komsiji.

JungleBoy
31-01-13, 00:07
E ja ne znam zasto ne dati komsiji sifru. Ja sam u nk dao komsijama sifru samo sam ih zamolio da ne skidaju filmove I tako to sto ga uspori bas. Ali wifi je napravljen da moze vise kompova odjednom. I ja imam 2 kuci. A komsije laptop samo. I znam masu puta sva 3 prikacena I ne osjeca se uspOravanje. Ali su podgoricani drugaciji narod od nas. Ne daju majci sifru a ne komsiji.

Podgoricki "problem" je u tome sto das sifru komsiji, a on je onda kaze svima redom uz "a nemoj nikome rec da sam ti ja dao" i sto dogovor za nepaljenje torenta postuju samo prvog dana.

AmFi
31-01-13, 09:17
Eo npr ja nijesam tolika dzukela da kazem. Prosle god u zgradi kad sam bio full signal u kucu ja lijepo nasao ko je I pitao zena bez pogovora dade sifru ja sam joj rekao da cu joj davati 5€ ako oce ona radi ne treba samo ne dah sifru nikoMe. God dana sam tu bio samo I pri kraju ona me pitala koristis li ti internet ja radim da ali ne konstantno. Ona radi nikakav problem nemamo sa kocenjem I tim glupostima. I samo sto sam gledao je google, sajt fakulteta, fb I forum I yt. I to je to

montecafe
23-07-14, 17:55
Narode ja sam vec dugo istrazivao i testirao citao i citao u vezi wpa-2 mislim da to moze da se odradi samo mora da je na ruteru ukljucen wps uostalom sto se tice mog komsiluka kada bi skenitao nalazilo bi kao da su ukljuceni,,samo sto sam ja pocetnik pa napao sa brzim pinovima i skoro svima blokirao wps sada cekam da oni restartuju rutere da bi posle opet pokusao u razlici na 30 sekundi po jednim pinu.. cuo sam da ako pocne da otkucava pinove sa pocetnim brojem 1... da ne treba dugo vremena da bi se ceka da bi provalilo,,uglavnom radim jos na tome-preporucio bi vam bt kali ja sam ga skinuo sa neta i narezao na cd i taj isti na flash-disc ipak mi bolje i brze radi preko fleske.. ako neko ima novo otkrice mozemo dijeliti iskustva ovdje jer ovo je vise nego zanimljivo :)

Sale
23-07-14, 19:58
Mozda i skupis jos tih 49 postova... Do tada ces otkriti cemu sluzi zarez.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Bugi
23-07-14, 20:05
Pazi nije loš post.
Može se sa PINovima razbiti šifra. Treba samo strpljenja.

Poslato sa ultra-moderne pisaće mašine Galaxy S4 x2 i9502

siux
23-07-14, 21:23
Meni je interesantno kako niko do sad niko nije provalio da jedna marka rutera kod nas ima isti default pin za sve rutere.. Setam kroz grad, imam wirelessa dje pozelim

Lucas
23-07-14, 21:27
Aoooo, cijela Crna Gora ima defaultni wireless password (ako ga sami nisu mijenjali ppsle majstora iz telekoma): marko123, janko123, nazivfirme123... Sprdnja.

siux
23-07-14, 22:32
Ne pricam o tome nego o wps pinu :)

Sale
24-07-14, 01:37
Izgleda da je wps dugme prevazidjeno

Sent from my iPhone using Tapatalk