PDA

View Full Version : "dzipovi"

2_fAsT_4_YoU
11-10-04, 10:54
evo jedno glasanje da vidimo kakve "dzipove" volite (napisao sam dzipove jer to prakticno svako zna o cemu se radi da ne pricamo sad o suv-ovima,sav-ovima........)
ja dzipove dijelim na sminkerske sportske poput x5 ,ml-a
i terenske luksuzne poput range rovera,patrola........
e sad ko ce izabrat koji zavisi od onoga zasto mu treba mada sumnjam da ce neko dat oko 50 iljada eura za dzipa da ga voza po gudurama nekim
tako da mi se cini da je ova prva grupa primamljivija
evo dosta od mene izbora ne zamjerite ako sam izostavio neki dzip
pomenite ga vi

2_fAsT_4_YoU
11-10-04, 11:01
ja naprimjer razmisljao bih mnogo izmedju
bmw-a i lincolna
nesto mi je navigator wrh po prostoru ,izgledu,opremljenosti
dok je x5 kompaktan poprilicno u odnosu na njega
u skladu s tim ide i sportski imidz i mnogo dobre performanse
mozda na kraju bih stavio i infiniti koji mi je neobican skroz za takva auta i zato mi se i svidja ali je to ipak japanac tako da mi se zbog toga ne svidja
jer mome ukusu nikad jedan japanac nije odgovarao
lise par super sportskih auta a i to samo zbog performansi
jer sam i dalje misljenja da su daleko dizajnom sto unutrasnjosti sto spoljasnjosti od evrope

unnamed
11-10-04, 11:18
mislim i da je JEEP zasluzhio jedno mesto ovde ali dobro....lincoln je po mom mishljenju najbolji medju ovima mada mi se i ovaj touareg dosta svidja...:D

Sailoreagle
11-10-04, 11:20
ja sam za "vw touareg"

BRABUS
11-10-04, 11:24
Moj favorit tu je Porsche Cayenne, sa kojim, kao ni sa jednim odavde nebih silazio sa puta....a ne bih ga nikad kao ni jednog odavde ni kupio :)

Meni on daleko najmocnije izgleda od svih. A naravno...Porscheov motor ispod haube koji se samo tako dobro cuje doprinosi tome ;)

Posle njega, bih uzeo Infinity dzip. To je prvi japanski auto posle Skyline-a cijim sam izgledom odusevljen.

Nije bitno...*
11-10-04, 12:15
Uhhh, tezak izbor namrtvo...glasacu za X5, mada me ni Infiniti ni Range Rover ne ostavljaju ravnodusnim...

Ipak, za svaku pohvalu je to sto se X5 posle toliko vremena na trzistu, sa jednim blagim redizajnom, jos uvijek odlicno drzi.

Stetni
11-10-04, 13:30
I ja glasah za X5..

E_K_V
11-10-04, 13:32
posto nisam tip koji ide po nekih nedodjija moj izbor bi bio X5 sto zbog motora sto zbog za mene najljepseg dizajna koji je i posle nekoliko godina za mene najbolji....pogotovo ako je neka jaca varijanta 4.6.....

jzonda
11-10-04, 14:26
Cayanne još ako je S ........ :respect:
Možda VW Touareg!
Ostalo ne bih ni pogledala prema njemu!
p.s. bolje bi bilo mercedes G da si stavio, i grand cheerokee, eventualno još neki amerikanac, explorer, GMC, Hummer H2... :wink:

Cakir
11-10-04, 14:54
lincoln navigator daleko najljepsi dzip, mada je i onaj Hummer 2 opasan.

http://www.avtobest.spb.ru/wallpaper/nav10x7.jpg

Fabia_Elegance!
11-10-04, 16:48
Lincoln mi je zadnji.

1. Infiniti FX45
2. Porsche Cayenne Turbo
3. VW Touareg

2Fast, ne znam zašto si stavio RAV4 među velikim terencima. Na njegovo mjesto treba da staviš Toyotu Land Cruiser ili Lexus GX, nema ni Acure MDX!

Nije bitno...*
11-10-04, 17:04
Ovaj Lincoln je sve bez terenac. Mada, ja bi se prvo namirio jednom limuzinom, pa kabriom ili kupeom(mozda oboje - SL, SLK)...e onda bi o terencu razmisljao...

A stvarno, 2_Fast, kako zaboravi Acuru MDX?! :D

Fabia_Elegance!
11-10-04, 17:47
Nije bitno, moja sestra od tetke je dizajnirala unutrašnjost ovog Lincolna, ona nije kupila Fordovo ****** nego je kupila stari SLK320.

Ja sam imao prilike da sednem u takav Lincoln Navigator, i posle 2 godine je pukla koža na vozačko sjedište.....pa kupi ti to ******.

Jzonda, jako mi je žao što nije stavio i Grand Cherokee, Explorer (Navigator je samo luksuzni Explorer), neki GMC Yukon pa da ti napišem još sat vremena za njihov kvalitet i dizajn! Sramota!

Tha_Maddog
11-10-04, 18:28
1.Benzo ML (55 AMG)
2.Lincoln Navigator
3.BMW X5

sh0cker
11-10-04, 19:05
porsche cayenne

2_fAsT_4_YoU
11-10-04, 21:43
Nije bitno, moja sestra od tetke je dizajnirala unutra?njost ovog Lincolna, ona nije kupila Fordovo ****** nego je kupila stari SLK320.

Ja sam imao prilike da sednem u takav Lincoln Navigator, i posle 2 godine je pukla ko?a na voza?ko sjedi?te.....pa kupi ti to ******.

Jzonda, jako mi je ?ao ?to nije stavio i Grand Cherokee, Explorer (Navigator je samo luksuzni Explorer), neki GMC Yukon pa da ti napi?em jo? sat vremena za njihov kvalitet i dizajn! Sramota!

ja neznam zasto onda oni milioneri po americi,rep zvijezde i ostali kupuju redom navigatore a imaju para za sto god oces
onaj dzip je wrhunski po svemu ,imao sam priliku da se vozim do beograda s njim i mogu rec da me odusevio u svakom pogledu sem potrosnje naravno al to nije presudno
kako to auto ima mocan izgled,udobnost, prostranu unutrasnjost,ponasanje na putu .......
tebi je mjerilo to sto je koza pukla nakon 2 godine
a ja cu ti rec da ce to da se desi na svaki auto kad se ne pazi na kozu
i kad se ostavlja previse na sunce
i sad ja kupim novi auto ne pazim ga pukne koza na njega i ono sad ispada da to auto automatski ne valja

pazi ti to tata je za druge dzipove jednog touarega bi moga za dorucak da pojede a kosta manje nego on ili isto

http://fordtorino.com/Carpage/2000%20Lincoln%20Navigator-3.jpg

ti velis da nije kvalitetan procitaj ove par review-a

Love this vehicle!
Smooth, Elegant, Luxurious, Powerful and Classy.
Feels like it rides on rails and it grips the road. Would like to get more than 13 miles a gallon though.

Prior to buying this truck I was looking at the Cadillac Escalade, but when I brought it home to show the wife she did not like the fact it had less options or features then the Lincoln. So the wife and I decided on the Lincoln. The interior of the Lincoln will blow the Cadillacs out the door. The Cadillac is plain and boring where the Lincolns is very luxurious.

The vehicle allows my wife and I to make longer trips that we formerly dreaded... now we look forward to the trip.
I wish the foot feed was not as sensitive when first moving the vehicle. One has to concentrate so as to not take off with a jump start.

patuljasti_dvometras
12-10-04, 00:13
mada nisam ljubitelj "dzipova", upravo zbog toga glasam za Linkolna. Dakle, poenta je da impresionira velichinom, a brzi/sigurni/udobni, u podedjenu sa top limuzinama i nisu. Dakle, vece=bolje (americki nacin razmisljanja). Mada, licno bi uvijek radje neki Brabus CL, Jag i sl.

Fabia_Elegance!
12-10-04, 01:10
2Fast, znam ja po testovima šta pišu, ali idi ti na www.consumerreports.com!!!! Tu imaš sve!
Ja znam bolje od tebe za kvalitet američkih automobila, znam da je velik, komforan ali kvari se, troši, nije stabilan...
Dobro što vas nije stavio negdje od Beograda!
Ameri po testovima hvale svoje automobile, recimo šta da pričamo za njih kad Catillac CTS pobjeđuje novu peticu, novu E klasu i A6! Pa onda stvarno ne znam kakvi su ti ljudi! Ili, šta da pričamo za narod kad najprodavanji auto kod njih je pick up!
Ali, kod Consumer Reports imaš sve!
Ma oni su totalni bolesnici, testiraju S klasu, 7, A8, Oldsmobile Aurora, Cadillac DTS i pobjeđuje Cadillac a Aurora je treća! A samo da znaš kakav je jedan i kakav je drugi!

I, onaj koji izabere ovaj auto, prije Touarega, prije CAYEnna, prije FX45 onda ne znam...!

2_fAsT_4_YoU
12-10-04, 02:24
2Fast, znam ja po testovima ?ta pi?u, ali idi ti na www.consumerreports.com!!!! Tu ima? sve!
Ja znam bolje od tebe za kvalitet ameri?kih automobila, znam da je velik, komforan ali kvari se, tro?i, nije stabilan...
Dobro ?to vas nije stavio negdje od Beograda!
Ameri po testovima hvale svoje automobile, recimo ?ta da pri?amo za njih kad Catillac CTS pobje?uje novu peticu, novu E klasu i A6! Pa onda stvarno ne znam kakvi su ti ljudi! Ili, ?ta da pri?amo za narod kad najprodavanji auto kod njih je pick up!
Ali, kod Consumer Reports ima? sve!
Ma oni su totalni bolesnici, testiraju S klasu, 7, A8, Oldsmobile Aurora, Cadillac DTS i pobje?uje Cadillac a Aurora je tre?a! A samo da zna? kakav je jedan i kakav je drugi!

I, onaj koji izabere ovaj auto, prije Touarega, prije CAYEnna, prije FX45 onda ne znam...!

ja ne vidim razlog zasto bi ovi ljudi bezveze hvalili ovaj lincoln
ovaj moj kum iz beograda ga ima evo vec par godina
i nikad ali nikad ga ostavio na put nije niti je imao kvar na njega
lise nekog glupog problema sa klimom koji je otklonjen u servisu za pola sata
taj auto je vec presao 100hiljada km i jos uvijek je kao nov pogotovo unutrasnjost ,servis mu se radi redovno tako da problema nema
moj kum je imao jedinu zamjerku na fabricku muziku koja je bila prilicno slaba i koju je on zamijenio sa alpinom i rockford fosgate-om
i koja sad ubija kvalitetom i snagom
a inace on je taj auto dobio sa svega 5 iljada km na ime nekog firminog duga i kaze mi da za te pare nije mogao da kupi tad ml-a sa najmanjim paketom opreme i najslabijim motorom a ovaj ima sve zivo
auto trosi tesko ispod 13l ali sto je to za onog ko ima
vrijedi sipat u ovakvu jednu pojavu
veca je pojava nego svi ostali dzipovi pogotovo ako ima neke felme ogromne

Fabia_Elegance!
12-10-04, 03:13
Slušaj ovo, šetao sam svugdje, bio sam u NY sa Audijem, ja sam vozio više od njega. Ima oko 640 milja, od moje kuće do NY vidio sam najmanje 40 automobila koji čekaju pomoć. Vjeruj mi da najviše je bilo Ford i GM a vjeruj mi da nisam vidio nijedan japanac.

I vjeruj mi da sam vidio potpuno novi GMC Yukon pored puta kako
čeka pomoć.
I vjeruj mi da još nisam vidio neki japanac. Vidio sam jedan Volvo i moj Audi. A tamo sam prešao oko 12 000 milja za 5 mjes.

Znači, kako ti kažeš ovaj Linco je jedan od najboljih terenaca, a ja tvrdim suprotno. Najbolji američki terenac je Cadillac Escalade a pored nekog Cayenna ili FX uopšte se ne vidi!

Znam da ima sve živo, ima i ručicu menjača na volan kao Fiat 1300 iz 1970-ih ali takođe ima najružniji enterijer.
Sve je bzvz.

A za potrošnju, Ti sigurno nisi izmjerio potrošnju tako da reci tvome kumu da 13 litara ti trebaju samo za jutarno buđenje motora i možda izlazak iz parkinga! Ništa drugo!

Nije bitno...*
12-10-04, 15:26
Ako ces vec mocni americki terenac(?), cini mi se da bi ovo bio bolji izbor:
http://www.aidirestyling.com/picture_big/2002.cadillac.escalade.grille2.jpg

A ako cemo bas da pretjerujemo, ovo je dobar izbor: Ford Excursion, najvece putnicko vozilo u USA posle Greyhound autobusa. Preko 6m duzine...
http://speedycars.chinacars.com/wallpaper2/ford/Ford%20Excursion%20-%2002.jpg

Ipak, po meni, nista ne moze zamijeniti osjecaj u kabini koji pruza Hummer H1...

http://www.vidiauto.com/slike_auti/0.052306001011368138_hummeru_640.jpg

Ono sto malo viri desno je naslon za ruku suvozaca... :D

Tha_Maddog
12-10-04, 15:39
Lincoln Navigator & Chevy Escalade bez premca naj US
terenci!Escalade mi je spolja ipak mocniji,vizuelan utisak koji ostavlja
prednji dio je fenomenalan... 8)
P.S. Hummer,pogotovo H2,je loodacko vozilo,ali ga ne bih svrstavao u istu
kategoriju s ovim "regularnim" dzipicima... :wink:

Fabia_Elegance!
12-10-04, 16:49
Ni ja!
Ja sam vozio H2, H2 = Rolerkoster
Trese, bučan ali komforan i masivan, troši ali nema tog terenca koji može da mu parira, 340 ks i 3000 kg!

Tha_Maddog
12-10-04, 16:58
Eto slazemo se...Ono nije dzip ono je kamioncina!
(jo$ mu prikolica fali :wink: )Ali jeste xtraordinary vozilo...za odabrane
puteve prije svega(osim onih s nagibom...) 8)

Fabia_Elegance!
12-10-04, 17:05
Ja bih uživao u ovaj enterijer:

http://us.autos1.yimg.com/img.autos.yahoo.com/ag/infiniti_fx45_awd_2004_interior_19_346x270.jpg

Cakir
12-10-04, 17:50
Ja bih uživao u ovaj enterijer:

http://us.autos1.yimg.com/img.autos.yahoo.com/ag/infiniti_fx45_awd_2004_interior_19_346x270.jpg

Fabia da ti nebi mozda bilo lose? :wink:

hercules
12-10-04, 22:30
Sto znam, tesko bi mi se bilo odlucit, jos kad je ML izasa zaljubio sam se u AMG verziju, zato sad necu da glasam da ne budem izdajica. A BMW i Porsche su dobri, a tu je i Toureg. Ma si su za :respect: :devil:

Fabia_Elegance!
13-10-04, 00:09
Pa ja sam tu sjeo nekoliko puta i posle što sam izašao, imao sam dosta problema, u mjesto Audijevog znaka vidio sam Infinitijev znak!

Makaveli
13-10-04, 04:18
A dje je tu najbolji terenac + prilicno lijep za vidjet + najbolji odnos cijena-kvalitet? Naravno mislim na Toyota Land Cruiser....moj glas ide njemu iako je "van konkurencije"

jzonda
13-10-04, 10:21
To za američka vozila verujem, da nemaju neku extra završnu obradu. Mislim, meni se smuči kad vidim na njihovim automobilima one oznake UP, DOWN, WINDOW . :devil: .. slične stvare ze ograničene ljude, to mi je bzv. :burp: a i plastic fantastic unutra, uf!
Naravno, H2 rulz always!

Mada od ponuđenog (ili neponuđenog), Cayanne S vazda - najbolji, performanse, unutrašnjost, ljepota, ma Porsche God damn! :bravo: :bravo: :bravo: :bravo: A još su ga poboljšali....

Escalde je trenutno najšminkerskiji i najpopularniji džip među amerima (mislim na $$$$$$$$$$$$ amere), pored H2, naravno!
:respect:

Nije bitno...*
13-10-04, 14:33
A dje je tu najbolji terenac + prilicno lijep za vidjet + najbolji odnos cijena-kvalitet? Naravno mislim na Toyota Land Cruiser....moj glas ide njemu iako je "van konkurencije"

Jeli, ima li dje ta tvoja slika s avatara u vecoj varijanti na netu??!

Makaveli
13-10-04, 19:23

Naravno da ima :wink:
http://www.kapaljka.com/sexy/vani15/bigimages/2002_05_25-305.jpg

Tha_Maddog
13-10-04, 23:30

Naravno da ima :wink:
(za link pogledajte gore)
Kvalitetan zadnji trap,nema $to... 8)
P.S.Fabia regulisah li kako valja? :wink:

Zabranitty
13-10-04, 23:41
moj izbor je X5...sminka prawa...to mi treba :D

Fabia_Elegance!
14-10-04, 00:07
Maddog, multilink!

hercules
14-10-04, 00:51
Manijaci :devil: neka vam taj link, nego kupite ovakva kola i imace te te ribice kad bilo.I netrazite pare od mene jer NE DAM :devil:

patuljasti_dvometras
14-10-04, 02:51
To za američka vozila verujem, da nemaju neku extra završnu obradu. Mislim, meni se smuči kad vidim na njihovim automobilima one oznake UP, DOWN, WINDOW . :devil: .. slične stvare ze ograničene ljude, to mi je bzv. :burp:

A cek, zaboravila si ono sto je mene "najvise" odusevilo: "Warning! Objects in rear mirror may appear smaller than they really are!"

:lolblue: :lolblue: :lolblue: :lolblue: :lolblue:

Fabia_Elegance!
14-10-04, 03:38
Ne no:

Warning!
Objects in mirror are closer than they appear!

Fools and Horses
14-10-04, 21:05
jedan range rover bi bio vise nego dovoljan :twist: :twist:

sparco
14-10-04, 21:42
ljudji lada niva je majka svega ja vazda idem po nekim vukojebinama i probao sam sve i svashta i nishta nema ka lada niva kakve tranje x5 lincolni i cuda piiiih

Fabia_Elegance!
14-10-04, 21:51
Ma kakva Niva! Ja još nisam vidio takvu Nivu koja može da se popne kao recimo Touareg ili G klasa ili Hummer ili Range....
:cry:

sparco
14-10-04, 23:02
moze niva dje nece ni hummer niti ijedan drugi vjerovao ili ne neka dodje hummer da ga vodim na komove na jedno mjesto e koji prodje sa hummerom tuda u gu.icu ga ljubim niva je najbolji terenac na svijetu a vi kako ocete

Zabranitty
15-10-04, 00:05
a sparco...to ti mislis...hamer je konza za swe...

Fabia_Elegance!
15-10-04, 00:06
Znači Niva može više o bolje od Hummera koji ima 3000 kg, 340 ks!
Ma kome to kažeš čoče? Niva bez ikakve elektronske kontrole može više od Hummera!? Nemoj molim te!

E_K_V
15-10-04, 08:30
Ma kakva Niva! Ja još nisam vidio takvu Nivu koja može da se popne kao recimo Touareg ili G klasa ili Hummer ili Range....
:cry:

e vidis fabi ranije je u ak bio tekst gdje su isli svaki put na neke dozivljaje sa ladom ili sl.... :) vise sam i zaboravio....a inace jednom prilikom je ladi drustvo pravio range rover koji se zaglavio tamo gdje je lada prosla pa ga je lada izvlacila...... ;)

Fabia_Elegance!
15-10-04, 17:38
Ja to još nisam pročitao u AK.

Znači, Lada niva sa 81 ks može da izvlači Ranga koji je teži od Lade za 1500 kila, i Range tu nije mogao da prođe! :shock: :shock:

BRABUS
15-10-04, 18:16
Bilo je i u Vrelim Gumama, kad su testirali Grand Cherokee, zaglavio se u snegu, doso UAZ i izvuko ga ko iz *****.

Fabia....ako ides na Zabljak ili Kopaonik, pitaj ljude koji tamo rade kolko se puta desilo da Niva ili UAZ izvlace iz snega ili blata sve ove sminkerske dzipove, ako ne verujes

Shole
15-10-04, 19:03
Imam ja na nekom CD-u, snimak sa Kopaonika gde Lada Niva izvlači iz snega Audi Allroad ;)

2_fAsT_4_YoU
15-10-04, 19:16
opet ti fabia gledas sve u konje,elektronike,sisteme i cifre
a to u stvarnosti uopste nije tako
ja sam inace boravio zadnjih 5 godina stalno zimi na planini
i znam kakva je lada niva i sto je
pred mojim ocima lada i uaz su izlazili uzbrdo dje su stajali i x5 i landcruiser i cherokee
fora kod lade je u dobrom balansu tezine i izvrsnom reduktoru koji ce je popet na ajfelovu kulu ako treba

Fabia_Elegance!
15-10-04, 22:56
Nisam je vozio, ali auto sa 80 konja, sa međuos. razmakom od 2.35 cm, sve mehaničko i da se popne na vrh kule, čak može i da se spušta! :shock: :roll:

BRABUS
15-10-04, 23:12
Nisam je vozio, ali auto sa 80 konja, sa međuos. razmakom od 2.35 cm, sve mehaničko i da se popne na vrh kule, čak može i da se spušta! :shock: :roll:

Veliki klirens, dobar reduktor, manuelna blokada diferencijala, robusna konstrukcija

jos ako je dobar off road vozac za volanom....nema gde ne moze :)

rekoh ti koga da pitas....Elektrodistribuciju, Crna Gora Sume (ako tako nesto postoji...kod nas je Srbija Sume), lovce.....da ti malo sruse mit koji su ti casopisi u glavi napravili

Fabia_Elegance!
16-10-04, 00:41
Pa čovek kaže da u AK Lada Niva je bila jača od Rangea!!!

Nego meni nije jasno, zašto VW u Touareg ili Porsche u Cayennnne nije stavio isti reduktor, manuelnu blokadu, bilo bi jeftinije i naravno bolje!?

2_fAsT_4_YoU
16-10-04, 06:11
Pa ?ovek ka?e da u AK Lada Niva je bila ja?a od Rangea!!!

Nego meni nije jasno, za?to VW u Touareg ili Porsche u Cayennnne nije stavio isti reduktor, manuelnu blokadu, bilo bi jeftinije i naravno bolje!?

ja se malo razumijem u avione
jer me to zanima
pa mi ti kazi zasto su mig i suhoj najbolji lovci na svijetu
a zasto nije neki f15-16 ili f18 u koje ulozeno mnogo mnogo vise para???

ista stvar sa ladom nivom

Nije bitno...*
16-10-04, 15:55
Kolko ja znam, za teske terene su najbolji Lada Niva i Mercedes G-klase. To je ono sto mozemo i u praksi provjeriti. Kazu da je i Hummer H1 cudo za teske terene, ali posto u CG nema nijednoga, to je malo teze provjeriti...

Fabia_Elegance!
16-10-04, 16:11
Ja nikad nisam vozio Ladu Nivu, ali mogu da ga vozim i to ovih dana, nije stara nego potpuno nova.
Ja znam ovo: Lada Niva nema nikakve elektronike za prebacivanje snage od jednog točka na drugi, ili da izabere onaj točak koji ima najbolji kontakt sa podlogom. A recimo Land Cruiser ili G klasa ili Touareg to imaju.
Pošto nisam vozio Nivu priznaću da je bolja (svi tako kažete pa treba da Vas vjerujem) ali ovih dana idem sa Nivom da probam nešto pa će te znat kakva je bila u mojim rukama!

Sad dolazi UAZ F1 pa siguran sam da će bit bolji na startu od Renaulta! :lol: :lol:

sparco
17-10-04, 02:59
e u pravu je neko bio sad ako je dobar vopzac za volanom lade nice nema dje nece izaci ja sam proshle godine na testu kad sam kupio sebi novu nivu ishao na proletije i izvalico iz jedne livade strme kratkog pucha a shto se hummera tice ima prednosti on jeste jak mocan neunishtiv al nije za nas pogledajte samo njegove gabarite i nekek puteve po nashim planinama pa se zamislite kad bi proshli tuda sa njim a shto se lade tice ja znam sve o njoj i mogu da trvdim da je najjaci terenac svijeta jer dsam gledao sve moguce terstove njene i modele koji su se pojavljivali kao odgovor na sve pocev od lade sa gusjenicama lade amfibije lade za pustinju i sl a shto je najjace od svega shto je uvijek podvozje i mehanika ista samo shasiju miujenjaju inache najnoviji model lade nive koji ce se tek pojaviti dere hummera na svim mogucim testovima pa vi vidite

Fabia_Elegance!
17-10-04, 03:37
Dobro, priynajem da nisam znao, svi kažete da je zakon a ti si me sve objasnio na Chat.

Nego, kod nas većina kupuju SUV vozila a ne idu sa njim izvam asfalta.

Pa kojeg bi ste uzeli samo za asfalt!?
Ja bih Infiniija!

sparco
17-10-04, 03:56
e ovako prvo idi malo gledaj sajt ladaniva.co.yu da vidish shta ja kupujem cim ozadje shevrolet nivu koja ubija hummera a od asfaltnih suvova i svakavih drugih uvova ljetos sam gledao na italijanima a znate i sami da su po testu kola najjaci u svijetu i najrealniji,test 15 najskljupih i najlux suvova protiv savova i atvova .......dakle da ne tezinjam bmw x5 je bio najjaci na asfaltu i terenu ubedljivo vjerovali ili ne posle njega odma tuareg e sad poshto je x3 brzi i stabilniji od x5 definitivno ne bih razmishljao o tome da ga uzmem cak ga i sanjam ........shta li tek to malo cudo radi po asfaltu uh uh uf aj aj

Makaveli
17-10-04, 06:25
opet ti fabia gledas sve u konje,elektronike,sisteme i cifre
a to u stvarnosti uopste nije tako
ja sam inace boravio zadnjih 5 godina stalno zimi na planini
i znam kakva je lada niva i sto je
pred mojim ocima lada i uaz su izlazili uzbrdo dje su stajali i x5 i landcruiser i cherokee
fora kod lade je u dobrom balansu tezine i izvrsnom reduktoru koji ce je popet na ajfelovu kulu ako treba
Kad pominjete voznju po snijegu zaboravili ste rec mozda i najvazniji podatak da Lada Niva ima jako tanke gume u odnosu na moderne dzipove sto joj daje ogroooomnu prednost na snijegu i ledu.A sto se tice voznje na suvom uz svo duzno postovanje prema Ladi Nivi mislim da nije ni primac Land Cruiseru prije svega pa onda i ostalim modernim terencima(kad kazem terenac mislim na terenac a ne na SUV-ove)a o Hummeru ne mogu da pricam jer nisam dovoljno upucen ali imam utisak da je on najbolji.

Fabia_Elegance!
17-10-04, 16:44
Quattroroute je testirao terence na asfaltu, najbolji je bio Cayenne, drugi Touareg, treću X5 a najloši je bio Galloper.

Matador
17-10-04, 21:29
Niva je odlican terenac, ali je UAZ, kojeg sam gledao po Zabljaku /Gorska sluzba spasa mislim da ga koristi/, mozda jos bolji terenac! Inace, ovaj UAZ se tesko moze kontrolisati na asfaltu pri brzinama preko 70 km/h :D

Od rasnih terenaca, vjerovatno bih prvo Land Cruiser, koji nije smio biti izostavljen pri izboru /stvarno nevjerovatno/, onda Range Rover, sto se tice igrackica, mozda Infiniti, pa onda sve ostalo...

Inace, kad vec govorite o Hummeru, velika mana su mu kocnice, koje su kritikovane od strane vecine euro testera, dok je u Navigatoru u nekom od bas starijih brojeva Top Speeda, receno nesto tipa ``dok smo ga vozili, imali smo osjecaj da je kamen vecih dimenzija probio rezervoar``, znaco toliko je dzip ekonomican, mada sto drugo i ocekivati od onolike grdosije, pa jos dolazi iz SAD... Inace Hummera bih uzeo samo zbog prakticnosti u gradskoj voznji i lakoce parkiranja :D

Nije bitno...*
17-10-04, 21:52
Kolko sam imao prilike da gledam testove i sl. cini mi se da je X5 najbolji izbor za asfalt, jer dozvoljava voznju skoro kao da vozite obican automobil...znaci stabilnost u krivinama na najvecem nivou.

Fabia_Elegance!
17-10-04, 23:10
Quattroroute kaže da najstabilniji terenac je Porsche Cayenne pa Touareg a X5 je treći.
Kako može da bude X5 stabilniji od Porsche Cayenna!?

hercules
17-10-04, 23:37
Niko ML da mi isfali odje a?:devil:

sparco
18-10-04, 00:18
e herculese ml je jedan od najvecih promashaja mercedesa u istoriji fabrike zato ga necemo ni pominjati a fabia ovo shto sam gledao na italijane na tv ni ja nisam vjerovao shta im je x5 radio cak i porsheu za divno cudo ali najjace od svega shto je i na terenu8 bio bolji od svih al ne znam valja pogledat vishe testova vidjet svima kriterijume pa onda skupit sve to sabrat ocjene i znat da valja ali opet i stvar meraka je tu prisutna nekom milije ovo nekom ono .........a o tome se ne raspravlja zar ne tako da i dalje ostaje izbor tri najjaca x5 touareg i cayyene .............pa ko shto voli nek izvoli i iznese njegove karakteristike pa da uporedjujemo i svadjamo se oko toga hehehehehehehe shalim se naravno ne znam ni sam shto pricam vishe na 7 foruma sam odjednom

Zabranitty
18-10-04, 00:19
Meni prijatelj ima Mercedes ML 55 ///AMG i mogu wam reci da je brooka kakaw je...ne bi pogledao X5 pri njemu...

hercules
18-10-04, 00:23
Zabranitty :respect: i ja kazem da je on meni vrh + je izasao mnogo prije svih gore navedenih. I ne bih se slozio da je to najveci promasaj u istoriji mercedesa. ML 55 AMG je svojevremeno bio najbrzi dzip :devil: zato nemoj da mi pljujes po mojem mezimcu :devil:

sparco
18-10-04, 00:27
da je bio najbrzi dzip nije jer molim te pravi razliku izmedju suva i dzipa tj atv-a iliti sport utility vehicle-a i all terrain vehicle-a jer kad je izashaoa nije bilo suvova zato je bio ok nova stvar al inace bilo koji standard ml ne valja para dok ga ne preradi amg ili brabus a zato uzmi bilo kojega 4.4l x5 pa ih probaj da vidish o cemu se radi dalje necemo o tome so lets be real................

hercules
18-10-04, 00:34
/me se lupa u glavu jooooooooojjjj SUV=ATV=DZIP makar kod mene, a razlika kad su izasli je enorma, pogotovo u autoindustriji koja stalno napreduje. Prema tome ML 55 AMG nije za bachit nikako :devil:

Fabia_Elegance!
18-10-04, 00:43
Ako mislimo na Sportski terenac - Infiniti FX45, Porsche Cayenne, Touareg i X5.

ML, Patrol, G, Land Cruiser...nisu nimalo sportski!

sparco
18-10-04, 00:46
slazem se skroz al ruku na srce losh je strashno mislim tuzno je izdat fabricki losh auto i da mora da ga uzme tuner da ga doradjuje stalno da bi bio dobra heh ...............

Fabia_Elegance!
18-10-04, 00:58
Ako vam interesuje pravi sportski terenac:

http://autos.yahoo.com/newcars/infiniti_fx45_awd_2004/14546/style_photos.html?refsrc=offnetwork%2Fcpc%2FPI

sparco
18-10-04, 01:35
nema shta mocan je skroz ima ih odje po bgu previshe na svaki coshak al kad vidim one 24 incha felge uf srce me boli a u njega je 350 konja motor iz 350z nissana jel

Fabia_Elegance!
18-10-04, 01:54
Imaš Infiniti FX35 i FX45. Ovaj FX35 ima isti motor koji se ugrađuje u 350Z i daje 280 ks a FX45 ima 4.5l V8 koji se ugrađuje u M45 i Q45 a daje 315 ks pri 6 400 o/min!

Interesantno da Fx35 kao i 350Z troše oko 10 litara na 100 km! Rekordno niska potrošnja!

sparco
18-10-04, 02:15
e za potroshnju znam al nisam bio siguran za tacnu snagu tih motora nema shta svaka im cast dobro uradjen posao

Fabia_Elegance!
18-10-04, 02:27
Imali smo ja i brat u USA Q45 sa 215 000 milja, 4.5 V8 1994 godište ali bomba, tada je imao aktivno vješanje i to serijski, Bose, kožu, full elektriku, TCS...sve.

DC u USA prodao je dosta Cherokeeja i Liberty, Liberty se prodaje dobro.
Tamo se prodaje i Mazda Tribute, taj model je razvijen sa Fordom, a Ford ima sličan model po izgledu ali mehanika i lelektronika su potpuno isti a dobro se prodaje, zove se Escape.

Cadillac ima nekoliko lepih SUV-ova, Cadillac Escallade, Cadillac SRX...inače Cadillac je najkvalitetna američka marka, i najluksuznija.

Buick prodaje jedan dosta kvalitetan model Rendezvous a ne postoji grdniji SUV od Pontiac Aztek-a, stvarno katastrofa.

sparco
18-10-04, 02:36
e escalade ima od mene skroz respect kako je mocan nema shta a kad cujem to aktivno vjeshanje najezim se sav nego su za mene svi ameri previshe robusni ipak nisu za nashe puteve i uslove

Fabia_Elegance!
18-10-04, 03:02
Ne, nisu za nas. Troše maximalno, ovaj Escalade troši oko 20-25 litara, pa to je stvarno katastrofa.
Troše previše a ne idu, a ne znam, nešto zajebali, nema pogona 4X4 sa uz doplatu. Stvarno sramota a košta preko $55 000.

http://www.cadillac.com/images/models/escalade/gallery/photoExt1_med.jpg

A ovo je SRX, 4.6l V8 Northstar 32V. Najbolji motor u USA a među najboljim in the world. Ovaj model je izabran za najbolji Luxury SUV u USA:

http://www.cadillac.com/cadillacjsp/models/gallery.jsp?model=srx&section=photoExt

http://www.cadillac.com/images/models/srx/gallery/photoExt1_med.jpg

Tamo vozači vole SUV-ove jer tamo ima previše snijega i oni misle da su sigurniji pri sudaru.

A ovo je Escape: moj stric koji je radio 30 godina u Ford kupio je Escape, bazni model košta $22 600:

http://us.autos1.yimg.com/img.autos.yahoo.com/ag/ford_escape_xlt4x2_2004_exterior_2_346x270.jpg

Ni ovaj nema 4X4, kao ni Chevy Equinox, bazni model košta $18 900 a motor dolazi iz Honde Pilot 3.5:

http://www.roadfly.org/magazine/galleries/detroit_auto_show_2004/photos/photos-01-2004/Chevrolet-Equinox-SUV-pic-12-6141710.JPG

A ovo je Pilot, hmmmm najbolji i najprodavani SUV u USA (naravno u svojoj klasi), 3.5l V6 OHC sa 240 ks pri 5 400 o/min, bazni model košta oko $25 000 a najskuplji košta oko $31 000:

http://www.car-data.com/photos.40/p.honda.pilot.1.jpg

http://www.car-data.com/photos.40/p.honda.pilot.5.jpg

A (čekaj da se prekrstim: U imme Oca, Sina i Duha Svetoga), ovo je za mene najljepši, najbolji, najkvalitetniji...a prije njega ne bih uzeo ni jedan terenac, zove se Lexus GX470, bazni model košta $44 924, 4.7l V8 DOHC daje 235 ks pri 4 800 o/min, kod nas dolazi Land Cruiser 90 koji je sličan. Ovaj model ima 63 pojena a Average total for luxury SUV je 53,9!!!

http://www.familycar.com/RoadTests/LexusGX470/Images/LeftFront.jpg

http://www.familycar.com/RoadTests/LexusGX470/Images/Dash.jpg

Lexus GX470:

4,664 cc 4.7 liters V 8 front engine with 94 mm bore, 84 mm stroke, 9.6 compression ratio, double overhead cam and four valves per cylinder 2UZ-FE
-Premium unleaded fuel
-Fuel economy EPA highway (mpg): 18 and EPA city (mpg): 15
-Multi-point injection fuel system
-23 gallon main premium unleaded fuel tank
-Power: 175 kW , 235 HP SAE @ 4,800 rpm; 320 ft lb , 434 Nm @ 3,400 rpm

-Four-wheel ABS
-3.727:1 axle ratio
-Brake assist system
-Center differential lock
-Four disc brakes including four ventilated discs
-Electronic brake distribution
-Electronic traction control via ABS & engine management
-Immobilizer
-Limited slip differential
-Responsive suspension
-Fullsize alloy rim under body spare wheel
-Stability control
-Wishbone front suspension independent with stabilizer bar and coil springs , beam rear suspension rigid with stabilizer bar and air springs
-Automatic rear suspension levelling

Body side molding
-Body color front and rear bumpers
-Chrome/bright trim around side windows
-Day time running lights
-Driver and passenger power heated body color door mirrors with automatic and automatic operation
-External dimensions: overall length (inches): 188.2, overall width (inches): 74, overall height (inches): 74.6, ground clearance (inches): 9.8, wheelbase (inches): 109.8, front track (inches): 62.2, rear track (inches): 62.2 and curb to curb turning circle (feet): 37.4
-Front fog lights
-Projector beam lens halogen bulb headlights
-Heat reflective glass
-Luxury trim wood & leather on gearknob, wood & leather on doors and wood/woodgrain on dashboard
-Opening rear Ľ windows
-Pearl paint , two-tone metallic paint , two-tone black paint , two-tone mica paint
-Fixed rear window with defogger and intermittent
-Roof rails
-Rear and side platform step
-Glass electric front sunroof
-Tinted glass on cabin , privacy tinted glass on rear , privacy tinted glass on side
-Trailer towing preparation
-Underbody protection for fuel tank, for transfer case and for engine
-Weights: gross vehicle weight rating (lbs) 6,000, curb weight (lbs) 4,740, gross trailer weight braked (lbs) 6,500 and max payload (lbs) 1,260
-Windshield wipers with automatic intermittent wipe and rain sensor

12v power outlet: front
-Air conditioning with climate control and rear outlet
-Power + diversity antenna
-Peripheral anti-theft protection
-Front, rear and additional row seats ashtray
-Audio anti-theft protection: integrated in dash
-Manufacturer's own audio system with AM/FM, cassette, Disc Autochanger and six-disc remote changer
-Automatic drive indicator on dashboard
-Cargo area cover/rear parcel shelf
-Cargo area light
-Cargo capacity: rear seat down (cu ft): 77.5 and all seats in place (cu ft): 49.7
-Front seats cigar lighter
-Clock
-Coming home device
-Compass
-Computer with average speed, average fuel consumption, instantaneous fuel consumption and range for remaining fuel
-Full dashboard console , full floor console with covered storage box , partial overhead console with covered storage box
-Delayed/fade courtesy lights
-Cruise control
-Front seats cup holders fixed , rear seats cup holders pop out , 3rd row seats cup holders fixed
-Door ajar warning
-Door pockets/bins for driver seat, passenger seat and rear seats
-External temperature
-Floor covering: carpet in load area
-Floor mats
-Driver and passenger front airbag with occupant sensors intelligent
-Bucket heated electrically adjustable driver seat with height adjustment, lumbar adjustment, five adjustments and tilt adjustment , bucket heated electrically adjustable passenger seat with two adjustments
-Height adjustable 3-point reel front seat belts on driver seat and passenger seat with pre-tensioners
-Front seat center armrest
-Garage door opener
-Lockable glove compartment
-Two height adjustable head restraints on front seats , three height adjustable head restraints on rear seats
-Headlight control with time delay switch-off and dusk sensor
-Illuminated entry system
-Internal dimensions: front headroom (inches): 40.2, rear headroom (inches): 40, front hip room (inches): 55.1, rear hip room (inches): 54.8, front leg room (inches): 41.8, rear leg room (inches): 36.8, front shoulder room (inches): 57.5, rear shoulder room (inches): 57.4 and interior volume (cu ft): 103.9
-Low fuel level warning
-Low washer fluid level warning
-Memorized adjustment on door mirror position and steering wheel position with four driver's seat positions
-Remote power locks includes trunk/hatch and includes power windows
-Power steering
-Front and rear power windows with two one-touch
-Front reading lights
-Rear heater
-Height adjustable 3-point reel rear seat belts on driver side , height adjustable 3-point reel rear seat belts on passenger side , 3-point reel rear seat belts on center side
-Rear seat center armrest
-Three asymmetrical split bench front facing reclining rear seats with zero adjustments tip/tumble
-Rear separate audio control
-Automatic operation rear view mirror
-Remote audio controls
-Remote fuel filler door release
-Front and rear roof airbag
-Front seat back storage
-Leather seat upholstery with additional leather
-Seating: five seats
-Service interval indicator
-Front side airbag
-Eleven speaker(s)
-Wood & leather electrically adjustable multi-function steering wheel with tilt adjustment and telescopic adjustment
-Tachometer
-Illuminated driver and passenger vanity mirror
-Ventilation system with recirculation setting and micro filter

Ovo je Infiniti QX56, isti je Nissan Patfinder Armada samo ovaj je 100 puta luksuzniji, ružan do bola ali dobar i kvalitetan:

Vjerovali ili ne, bio sam blizu ovoga:
http://www.roadfly.org/magazine/galleries/detroit_auto_show_2004/photos/photos-01-2004/2004-Infiniti-QX56-pic-12-233121.JPG

http://www.roadfly.org/magazine/galleries/detroit_auto_show_2004/photos/photos-01-2004/2004-Infiniti-QX56-pic-12-2609359.JPG

....nastavlja se....

sparco
18-10-04, 03:13
e shto znam nisu loshi mada se meni ne svidja precerano njihov dizajn a i luskuz mi je njihov preceran al dobro kako ko voli kakvi su uslovi i okruzenje itd............

Fabia_Elegance!
18-10-04, 03:51
Ovi su dva Toyo modela, Highlander i Sequoia:

Highlander: košta od 23 880 - $30 795, motori: 2.4 DOHC sa 155 ks i 3.0 DOHC V6 sa 220 ks.
Prodaje se dobro ali ne kao Pilot.

http://us.autos1.yimg.com/img.autos.yahoo.com/ag/toyota_highlander_4x2_2004_exterior_2_346x270.jpg

Sequoia:

Full size SUV, košta od $28 000 do 43 000, motor: 4.7l sa 240 ks:

http://www.car-pictures-photos-pics.com/Toyota/Sequoia/3.jpg

Volvo XC90:
I ovo je jak SUV, prodaje se dobro, cijena nije previsoka, sad dolazi prvi Volvov V8 koji postavlja nova mjerila u klasi.
U Volvo su razvijali jedan sistem RSC - Roll Stability Control koji u trenucima kada dođe do prevrtanja ovaj sistem polušava da ga drži na točkovima, to sam vidio u neku videokasetu koja dolazi sa katalogom SAT-a.

http://us.autos1.yimg.com/img.autos.yahoo.com/ag/volvo_xc90_25t_2004_exterior_2_346x270.jpg

sparco
18-10-04, 04:02
e sad si me strefio u sred srijede ovaj volvo je mmmmmmmmmm do bola a da nemash dje koju sliku jua je ne mogu nac od ovoga novog saab suva shto treba da izadje ja sam ga gledao proshle godine i mislim da ce to da bude ubedljivo njamocniji makar po izlgedu suv na svijetu a tek mi je sad otvorilo slike sve i onaj infinity gore je ma ne zelim da komentarishem bez da vrijedjam auto a tebi brate svaka cast na ovolikom trudu nema shta respect i P.S. ovaj lexus je sve sem famili car daj kolko familija to moze sebi da priushti heh glupo sasvim bolje da su stavili mladi japi car il neshto sl

Fabia_Elegance!
18-10-04, 04:35
Brate, sve što ti treba!!! :lol: :)

Ovaj Saab dolazi 2005, prvi Saabov SUV, koristi GM motore, ima dva 3.6 i 4.3 V6 i V8 i za sad nema dizelaša. Prvi primjerci su rezervisani za USA:
Saab je bila dobra marka ali od kad je pod GM-om onda je gubio sve. Ovaj Saab 9-3 izglda dobro, u USA se prodaje dobro.

Nije loš:

Prednji dio izgleda dobro:
http://a332.g.akamai.net/f/332/936/12h/www.edmunds.com/pictures/VEHICLE/2005/Saab/100281368/029731-E.jpg

Zadnji dio pomalo liči na Hondu Pilot, nije loše:
http://a332.g.akamai.net/f/332/936/12h/www.edmunds.com/pictures/VEHICLE/2005/Saab/100281368/029791-E.jpg

Snažan izgled...
http://a332.g.akamai.net/f/332/936/12h/www.edmunds.com/pictures/VEHICLE/2005/Saab/100281368/029794-E.jpg

Ali ovo je bolnica, shit, full američka unutrašnjost!!! :evil:
http://a332.g.akamai.net/f/332/936/12h/www.edmunds.com/pictures/VEHICLE/2005/Saab/100281368/029792-E.jpg

sparco
18-10-04, 04:53
e sad idem da legnem i da ga sanjam jer tolko dobro izlgeda da je to nenormalno a tebi hvala masu na ovome dalje necu da ga komentarishem niti da pogledam ishta drugo shto se stavi od slika suvova odje

BRABUS
18-10-04, 08:48
Meni ovaj SAAB ruzan do bola, kako unutra, tako i spolja. Zadnji deo lici na Chevy Tahoe, dizajniran pre 25 godina. A ovo unutra, uzas, pa tek ovaj volan.....

Tha_Maddog
18-10-04, 14:36
Ruzniji "enterijer" od ovog Saab-ovog ne vidjeh davno... :shock:

Fabia_Elegance!
18-10-04, 14:48
Pa čim treba da se prodaje samo u USA onda treba da ima USAvski dizajn!

sparco
18-10-04, 18:53
no further comments from me

BANDITO
18-10-04, 21:27
vidjoh nocas u PG ovaj volvo Xc 90 rekoste j? onako, nije los

Fabia_Elegance!
18-10-04, 22:03
Taj model je bio dosta uspješan, dobro se prodaje.
A nešto neznam, od kad je postao Fordov sin onda izgubio sam volju!

sparco
19-10-04, 01:04
ma moraju ameri sve da unishte shto uzmu greote nema bez european stila za mene nishta

Fabia_Elegance!
19-10-04, 01:15
Pa ovaj Saab ima američku unutrašnjost i rekao si da ti se sviđa a na drugoj strani kažeš da nema bez europskog stila!

sparco
19-10-04, 01:21
ma evropski style je broj jedan americki ne volim shta god uzmu manje ga volim a ovo je jedina stvar koja mi se svidja da su je oni radili eto objashnjenje za sve ;)

Fabia_Elegance!
19-10-04, 01:48
OK!

A ovdje imamo nekoliko američkih koncepta, naravno SUVovi:

Ford Bronco, opet se vraća američka legenda jer mladi amerikanci tražili su ovaj model:

http://www.roadfly.org/magazine/galleries/detroit_auto_show_2004/photos/photos-01-2004/Ford-Bronco-Concept-pic-12-8577706.JPG

http://www.roadfly.org/magazine/galleries/detroit_auto_show_2004/photos/photos-01-2004/Ford-Bronco-Concept-pic-12-1123364.JPG

http://www.roadfly.org/magazine/galleries/detroit_auto_show_2004/photos/photos-01-2004/Ford-Bronco-Concept-pic-12-9668518.JPG

Ovo je Buick Crossover:

http://www.roadfly.org/magazine/galleries/detroit_auto_show_2004/photos/photos-01-2004/-pic-12-1182482.JPG

http://www.roadfly.org/magazine/galleries/detroit_auto_show_2004/photos/photos-01-2004/-pic-12-5449322.JPG

http://www.roadfly.org/magazine/galleries/detroit_auto_show_2004/photos/photos-01-2004/-pic-12-3556182.JPG

http://www.roadfly.org/magazine/galleries/detroit_auto_show_2004/photos/photos-01-2004/-pic-12-2848043.JPG

Nissan Crossover: Znam da sam gledao i slikao sam ga ali nisam imao vremena više jer su me zvali drugovi:

http://www.roadfly.org/magazine/galleries/detroit_auto_show_2004/photos/photos-01-2004/Nissan-Actic-Crossover-Concept-pic-12-1172080.JPG

http://www.roadfly.org/magazine/galleries/detroit_auto_show_2004/photos/photos-01-2004/Nissan-Actic-Crossover-Concept-pic-12-8017857.JPG

http://www.roadfly.org/magazine/galleries/detroit_auto_show_2004/photos/photos-01-2004/Nissan-Actic-Crossover-Concept-pic-12-77750.JPG

Nissan Frontier:

http://www.roadfly.org/magazine/galleries/detroit_auto_show_2004/photos/photos-01-2004/Nissan-Frontier-pic-12-9503545.JPG

http://www.roadfly.org/magazine/galleries/detroit_auto_show_2004/photos/photos-01-2004/Nissan-Frontier-pic-12-218226.JPG

http://www.roadfly.org/magazine/galleries/detroit_auto_show_2004/photos/photos-01-2004/Nissan-Pathfinder-pic-12-2636991.JPG

Nissan Patfinder: Najprodavaniji SUV u NY:

http://www.roadfly.org/magazine/galleries/detroit_auto_show_2004/photos/photos-01-2004/Nissan-Pathfinder-pic-12-6137353.JPG

http://www.roadfly.org/magazine/galleries/detroit_auto_show_2004/photos/photos-01-2004/Nissan-Pathfinder-pic-12-5021891.JPG

http://www.roadfly.org/magazine/galleries/detroit_auto_show_2004/photos/photos-01-2004/Nissan-Pathfinder-pic-12-2350769.JPG

sparco
21-10-04, 01:47
auh ruzni li su a shta ovi su kao predvidjeni za teren ili shta?jedino ovaj pick up nissan je mocan skroz al tipical american style pretpostavljam da ima jedan v8 od 5000 kubika il neshto sl u njega

Fabia_Elegance!
21-10-04, 01:53
To je concept Nissana Armada koji je najveći Nissam svih vremena!

sparco
21-10-04, 01:56
premocan i prelijep nema shta

Fabia_Elegance!
21-10-04, 02:12
Ovo je Armada, base price je $33 330!

http://us.autos1.yimg.com/img.autos.yahoo.com/ag/nissan_armada_4x2se_2004_exterior_2_346x270.jpg

sparco
21-10-04, 02:24
aooooooooo ruzan je nemo vishe amere stavljat kako ih nije sramota ovako neshto da naprave daj ti slike range stormera da vide ljudji shto je mocan dzip

Fabia_Elegance!
21-10-04, 02:35
Ovo nije američki, to je japnski Nissan!

A evo najbržeg SUV-a, bio sam i blizu njega:

http://www.automobile.lycos.fr/cms_common/img/mask/mask-255255255-213-132.png

P.S. Inače prvi sam što se tiče slika hahaha!

sparco
21-10-04, 02:40
lud si skroz