PDA

View Full Version : Ginekolog

Pages : [1] 2 3

manekenka20
08-08-08, 16:58
Posto je ovo zenski kutak,nisam primjetila ovu temu...
Koliko cesto idete kod ginekologa i naravno-moje obavezno pitanje,kod koga?
Koga hvalite,koga kritikujete od ginekologa u CG???:rolleyes:

miranda
08-08-08, 17:06
Mislim da je bilo ranije ovakvih topic-a.
Idem redovno na kontrole,tek reda radi.:)
Nisam imala loše iskustvo,tako da ne bih kritikovala nikog,ali bih preporučila dr.Gradimirku Mićunovic.:)

manekenka20
09-08-08, 00:09
Meni je ta Micunovicka rekla da necu moci imati djecu,ali tako ladno kao da je to najnormalnija stvar,pa sam pala u depresiju...odmah sam je promijenila i posla kod Niketica u Life i odusevljena sam koliko je covjek divan,samo se mnogo ceka na taj pregled...:(

makica-pakica
11-08-08, 10:22
U Budvi (ordinacija Dr Filotić) i na Cetinju (bolnica) ordinira Tatjana Motrenko, jedan zaista veliki stručnjak, radi u timu zajedno sa Dr Jovovićem (Codra i bolnica), koji je takođe veliki stručnjak, u borbi protiv steriliteta. Takođe, ljekarka koju ja sada posjećujem redovno jeste Dr Crnogorac (ARS Medica i bolnica) i zaista je divna.
Primjetila sam da dosta njih hvali Dr. jasminku iz "Here". Ne osporavam ničiju stručnost. Ali mislim da bi ipak trebalo poći kod ljekara koji takođe ordinira u bolnici, jer sjutra kada dođe do trudnoće ili pak ne daj Bože do neke operacije, potreban ti je neko ko će tu biti i ko će više obratiti pažnju na tebe.
Ja svakih 3 mjeseca idem na kontrolu, kako sam i navela u ARS Medica, Dr Crnogorac.

manekenka20
13-08-08, 01:10
Svaka chast Makice,i ja idem na svakih 3 mjeseca,a ponekad i svaki mjesec jer imam PCOS(policisticne jajnike),a sto se tice dr koji imaju svoje privatne klinike i rade takodje u bolnici,uporedi ih ponekad,tj istog dr,podji kod njega privatno,pa u bolnicu.Ja sam to osjetila na svojoj kozhi kada sam isla kod dr u Kotor koji takodje radi u bolnici.Privatno je bio DIVAN,uzeo mi 40e za pregled ,a posto nema moderan ultra zvuk aparat,rekao mi je da dodjem sutra kod njega u bolnicu.Kada sam dosla,covjek je urlao na mene da lazem,da mi on nije rekao da ja dodjem i da me uopste i ne poznaje i da zakazem kada hocu da dodjem na pregled.Zato su za mene privatne klinike zakon,platim i bar niko ne vice na mene.

wild__silence
14-08-08, 12:47
U Budvi (ordinacija Dr Filotić) i na Cetinju (bolnica) ordinira Tatjana Motrenko, jedan zaista veliki stručnjak, radi u timu zajedno sa Dr Jovovićem (Codra i bolnica), koji je takođe veliki stručnjak, u borbi protiv steriliteta. Takođe, ljekarka koju ja sada posjećujem redovno jeste Dr Crnogorac (ARS Medica i bolnica) i zaista je divna.
Primjetila sam da dosta njih hvali Dr. jasminku iz "Here". Ne osporavam ničiju stručnost. Ali mislim da bi ipak trebalo poći kod ljekara koji takođe ordinira u bolnici, jer sjutra kada dođe do trudnoće ili pak ne daj Bože do neke operacije, potreban ti je neko ko će tu biti i ko će više obratiti pažnju na tebe.
Ja svakih 3 mjeseca idem na kontrolu, kako sam i navela u ARS Medica, Dr Crnogorac.

Dr.Motrenko...vec 3 godine moj doktor..i ne bi je mijenjala ni za shta :D

EvilCrazyLazy
25-11-08, 19:23
a dr Medan u pg? niko nije pricao o njemu. meni je par puta bio dobar, ali sam se na kraju razocarala. i isto poznajem ljude kojima je pomogao, a i one koje je skoro unistio... Pa ima li ijedan dr u ovom gradu da se svi slazu o snjegovoj/njenoj strucnosti?

EvilCrazyLazy
26-11-08, 15:44
ok, za dr medana lose preporuke. i odusevljenje dr jasminkom vukcevic iz ,,Here''

zaba_malaMNE
26-11-08, 18:07
Milana Soc, pod Goricom..ja sam zenom odusevljena:)

tiburon
04-12-08, 13:58
kakve su cijene u codri, ambijent i slično

EvilCrazyLazy
04-12-08, 15:38
u kodri je vrlo skupo. ja sam otisla i samo za savjet su mi uzeli 30eur. pritom je i dr bio neljubazan.

tiburon
04-12-08, 17:46
Kako je u drugim privatnim klinikama ili ordinacijama?Zanima me susretljivost doktora/ice profesionalnost,ljubaznost i sl?
Pišite molim vas! HVALA

tiburon
04-12-08, 17:51
Gdje se može napraviti ultrazvuk i pregled na istom mjestu,u istoj ordinaciji?

makica-pakica
05-12-08, 07:26
Ja preporučujem Kodru i dr Jovovića(muško) koji je vrsni ginekolog, ne znam kako je neko uzeo 30 eura za savjet kada je toliko cijeli pregled kod njega.
U Ars Medici radi dr Crnogorac(žensko) ali ti pregled dođe 50-60 eura, a pritom dobiješ najbolju uslugu i najveću pažnju koju sam ja srela. Doduše zakažeš u 6 a na red stigneš u 8 to je jedina mana.
U Budvi u ordinaciji dr Filotić radi Tanja Motrenko, kojoj nema ravne. 40 eura je cijeli pregled i ona je takođe izvrsna kao i ovo dvoje koje sam već navela.

Premda svako ima razna loša i dobra iskustva i naći će se takođe neko ko će hvaliti i kuditi.

N-I-K-O
05-12-08, 09:41
Ne mogu vjerovat da svakog ginekologa pomenuste osim NAJBOLJEG - JOKMANOVICA.
Zene - Izmislile bi kisjelu vodu da im teche iz chesme doma. :D

tiburon
05-12-08, 12:29
Ja preporučujem Kodru i dr Jovovića(muško) koji je vrsni ginekolog, ne znam kako je neko uzeo 30 eura za savjet kada je toliko cijeli pregled kod njega.
U Ars Medici radi dr Crnogorac(žensko) ali ti pregled dođe 50-60 eura, a pritom dobiješ najbolju uslugu i najveću pažnju koju sam ja srela. Doduše zakažeš u 6 a na red stigneš u 8 to je jedina mana.
U Budvi u ordinaciji dr Filotić radi Tanja Motrenko, kojoj nema ravne. 40 eura je cijeli pregled i ona je takođe izvrsna kao i ovo dvoje koje sam već navela.

Premda svako ima razna loša i dobra iskustva i naći će se takođe neko ko će hvaliti i kuditi.
Hvala!!!!!

EvilCrazyLazy
05-12-08, 14:07

e pa meni je upravo jovovic uzeo toliko za savjet. :mad: dosla sam mu sa dijagnozom drugog gin. i objasnila da me taj neuspjesno lijecio i da je mozda postavio pogresnu dijagnozu, a on mi je rekao da su mi simptomi preslabi i da ja to umisljam i da ce me poslati kod psihijatra. ukratko, vrlo, vrlo, neljubaan, i uzeo mi je 30 eur sto me izvrijedjao.... i to u codri, znaci, nisam isla u KBC, mada sam cula da i tamo radi.

naravno, otisla sam dalje, u heru, i ispostavilo se da ja ne umisljam nista,a da je jovovic najuzasniji kreten...

NSX
05-12-08, 15:37
Zasto se nisi zalila direktoru Codre?!

dobrica
07-12-08, 14:36
Ja za sad idem kod doktorke Dakic u domu zdravlja i veselja blok 5. Nemam iskustva sa ostalima ali mi se njen nacin rada svidja, jedino sto se zakazuje za po 2 nedelje unaprijed jer je velika guzva kod nje. Cula sam da je dr jovanovic dobar, on takodje radi u bloku 5.

pohahontas
30-12-08, 01:31
ja mislim da je dr jovovic iz kodre bas ok,radila sam jednu intervenciju,pa sam kod njega,jer su mi ga ishvalili,a i u kodri imaju najsavremeniju tehniku..to ipak daje neku sigurnost..barem se nadam da je tako..:))

Cruella
03-01-09, 13:13
Ja sam ih zaista promijenila milion i moje iskustvo je ovakvo - Jasminka uzasno gruba (moj prvi ginekolog i prvo razocarenje), Medan super do jedne ure, a onda me bas razocarao, dr Colakovic - dobar strucnjak ali uzasno grub, dr Suzana Uskokovic (Natal, ispod Gorice) - moje najvece otkrovenje!!! Nevjerovatna je, a tek u trudnoci... Pazljiva, uvijek dostupna, uvijek spremna da da savjete, na telefon se moze zvati, ljubazna, bezbolni pregledi... Ma sve najbolje za nju mogu reci. Jedino se malo vise ceka pregled, ali dobro. "Saradjivala" sam i sam i sa Vojom Miketicem pred kraj druge trudnoce, jer mi je radio epidural, ali smo poceli malo ranije da se gledamo - i za njega samo rijeci hvale. Iako sam bila rekl da vise necu ici kod muskaraca, bila sam primorana jer koliko znam zene ginekolozi ne rade epudiral - nijesam se razocarala. Izuzetno je pazljiv i mnogo smijesan :)
Eto to je to. Iz svega navedenog se moze zakljuciti da sam redovan gost kod ginekologa:) U toku trunoca sam isla svako malo, sto je normalno, a ovako idem jednom godisnje. Ne volim da idem ali sam se vise navikla.

Jeca_Pereca
14-01-09, 21:02
Moje iskustvo je sledece(a vjerujte mi da sam imala debelo iskustvo sa ginekolozima) : Jovovic iz Codre extra dijagnosticar i strucnjak , ali samo kad hoce .Kod njega nema nista upakovano , vec skrese sve u facu, pa se ti nosi sa tim kako znas i umijes.Colakovica bije glas velikog strucnjaka , ali ja mislim da mu je vrijeme za penziju .Uzasno grub!Dr.Soc divna zena , ali nikakav strucnjak , bar se u mom slucaju pokazalo .I na kraju zena kojoj bezrezervno vjerujem DR.Jasminka Vukcevic iz Here!Ne ocekujte od nje da vam tepa "pile ", "zlato", "sunce"...itd...ali vam nece ostaviti mjesta za dilemu , odgovorice vam na svako vase pitanje do najsitnijih detalja i iz njene ordinacije necete izaci sa nedoumicama , sto mislim da je i najvaznije !

Dreamy
15-01-09, 10:52
Sto se nmene tice Dr. Jovovic je bez premca. Da njega nije bilo ko zna kako bismo i ja i beba prosle.
Sto se ostalih tice, lose iskustvo i totalna nestrucnost...

Jeca_Pereca
16-01-09, 12:27
Pa na kraju se i u mom slucaju ispostavilo da je dijagnoza dr.Jovovica bila tacna , i samo sam bzvz lutala od doktora do doktora i izgubila godinu dana .Ali covjek se tesko miri sa losim stvarima , pa ide dalje , trazi druge odgovore, sve dok ne dodje do onih koji mu zvuce ljepse i onda tu gubi vrijeme .
Meni je Jasminka samo potvrdila ono sto je Jovovic rekao , mada je sve to malo ljepse upakovala i ja sam to bolje prihvatila.
Tako da sada idem na laparaskopiju jer imam zacepljene jajovode i nadam se najboljem -bebici.
Zato cure , nemojte da vam se odlazak kod ginekologa svodi samo onda kada vas nesto zaboli .Idite na svakih pola godine .Vjerujte mi , moze skupo da vas kosta (a pritom ne mislim na novac)
Pozdrav svima!!!!

BlackVelvet
19-01-09, 16:31
Mozete li mi reci koliko kosta pregled kod doktora Jovovica u CODRI i u kom terminu je on na klinici ?

Dreamy
19-01-09, 18:09
Meni se cini da je pregled 30e, a ultrazvuk 25e. Ili obratno...

Mislim da je svako popodne, osim kad je dezuran u bolnici.

BlackVelvet
20-01-09, 14:55
ok. hvala ti puno

zaba_malaMNE
10-02-09, 20:57
Meni je dijagnostikavana bolest, koja izaziva streilitet , u ordinaciji dr .Soc.Zeljela bih da odem i da cujem misljenje jos nokog od doktora pa da li moze neko da mi da br dr.Jovovica iz Codre i dr.Jasminke Vukcevic iz Here?Koliko ukapirah oni su jedni od najboljih u Pg.

HVALA VAM PUNO!!!!!!!!!!!!

renaissance
10-02-09, 23:22
Dr. Jasminka Vukcevic
634-660

Sretno!

SnowQueen
11-02-09, 15:05
Gradimirka Mićunović - žena - mjesto ? - cijena ? - ocjena ?
Grubač - pol ? - mjesto ? - cijena ? - ocjena ?
Niketić - pol ? - klinika Life - cijena ? - ocjena ?
Jasminka Vukčević - žena - Hera - cijena ? - ocjena veoma dobra - tel. 634 -660
Crnogorac - pol ? - ARS Medica - 50-60 eura - ocjena dobra
Motrenko - žena - mjesto ? - cijena ? - ocjena ?
Medan - pol ? - mjesto ? - cijena ? - ocjena ?
Milana Šoć - žena - Pod Goricom - cijena ? - ocjena dobra
Vojo Miketić - muškarac - mjesto ? - cijena ? - ocjena ?
Jovović - muškarac - CODRA - 30 eura - ocjena dobra
Jokmanović - muškarac - mjesto ? - cijena ? - ocjena ?
Dakić - žena - Dom zdravlja Blok V - cijena ? - ocjena ?
Jovanović - muškarac - Dom zdravlja Blok V - cijena ? - ocjena ?
Čolaković - muškarac - mjesto ? - cijena ? - ocjena ?
Suzana Uskoković - žena - NATAL - cijena ? - ocjena ?

************************************************** **
Bilo bi dobro kada biste stavljali sve ove podatke o ginekolozima - korisno je za one koji se raspituju.

Hari Krisna
11-02-09, 15:22
Dr. med. Cicmil Zrinka spec.ginekolog
Broj telefona 081 206-965, 081 206-966

Dr. med. Čikić Lahira spec.ginekolog

Dr. med. Dakić-Poltiković Biljana spec.ginekolog

Dr. med. Globarević-Kavarić Vesna spec.ginekolog

Dr. med. Jovanović Milovan spec.ginekolog

Dr. med. Šoć Milana ginekolog
Zdravstvena stanica Nova Varoš
Broj telefona 081 210-635, 081 210-636

Dr. med. Tomašević Nataša spec.ginekolog
Zdravstvena stanica Stara Varoš
Broj telefona 081 607-120

Dr. med. Bulajić Emilija spec.ginekolog
Zdravstvena stanica Studentska poliklinika
Broj telefona 081 208-035

zvoncica
11-02-09, 20:13
:)Koliko sam cula, dr Cicmil, prva sa Harijevog spiska, ce uskoro u penziju. Ja sam njen pacijent i jako sam zadovoljna. Trenutno radi u domu zdravlja na Starom Aerodromu.

renaissance
12-02-09, 13:05
Ja sam sa ovog Harijevog spiska skoro sve isprobala :D

Moja topla preporuka je doktorka Lahira Cikic...mislim da jos uvijek radi u domu zdravlja Blok5. Ljubazna, prijatna i posvecena :)

Dr. Bulajic.... samo neka mi je zdravo :cool:

zvoncica
12-02-09, 13:46
A zna li ko sto za dr Boljevica, iz doma zdravlja Stari Aerodrom? Sestre kazu da je super...kad dr.Cicmil ode u penziju moracu kod njega da se prebacim, pa ako ima neko neka iskustva...?

renaissance
12-02-09, 13:56
A zna li ko sto za dr Boljevica, iz doma zdravlja Stari Aerodrom? Sestre kazu da je super...kad dr.Cicmil ode u penziju moracu kod njega da se prebacim, pa ako ima neko neka iskustva...?

Par drugarica koje idu kod njega su prezadovoljne! :D

zvoncica
12-02-09, 14:04
Par drugarica koje idu kod njega su prezadovoljne! :D:Danu, mi desifruj ovaj smajli na kraju? Zadovoljne:D (neko tajno smjeskanje sa porukom) ili zadovoljne bas?:D:D:D

renaissance
12-02-09, 14:19
:Danu, mi desifruj ovaj smajli na kraju? Zadovoljne:D (neko tajno smjeskanje sa porukom) ili zadovoljne bas?:D:D:D

hehehhee :D
Kako ovo shvatiti...pogano ili ne ;)

Elem, moracu te razocarati ali nema zagonetnog smjeskanja.Smajli samo simbolizuje stepen zadovoljstva profesionalnim pristupom :D

zvoncica
12-02-09, 14:26
hehehhee :D
Kako ovo shvatiti...pogano ili ne ;)

Elem, moracu te razorati ali nema zagonetnog smjeskanja.Smajli samo simbolizuje stepen zadovoljstva profesionalnim pristupom :D:Dnijesam razocarana, naprotiv...nego, reko', samo da razjasnimo, da znam sta me ceka:mrgreen:
Naravno, mislim na ljubaznost i profesionalnost...ne volim natmurene ljekare kojima je osmijeh skup:D

renaissance
12-02-09, 14:32
Ma, razumjele smo se ;)

suncica
27-02-09, 23:43
Ima li mozda neka od cura da je isla kod dr.Medana,i kakvo ima iskustvo sa njim?

puppy
28-02-09, 14:26
da je jovovic najuzasniji kreten...

potpisujem... toliko je neljubazan da je to strasno! jednom sam posla kod njega i nikad vise...:mad:

a je li isao ko kod Natase Tomasevic? ja sam nju izabrala za svog ginekologa i idem kod nje evo skoro 3 godine.

zvoncica
28-02-09, 14:46
Ima li mozda neka od cura da je isla kod dr.Medana,i kakvo ima iskustvo sa njim?:)Licno nemam iskustvo kad je dr Medan u pitanju, ali par mojih prijateljica je imalo prilicno dobro iskustvo.
Vec smo diskutovali na ovu temu, a i slozili se cini mi se, da postoje osobe koje dr Jovovica dizu u nebesa, kao sto ce se naci i oni kojima dr Medan ne odgovara...vec sam rekla da ja nemam (ni moja snaha) ni malo lijepo iskustvo sa dr Jasmin(k)om Vukcevic, a ovdje je prilicno hvaljena...to samo govori da se ipak ne treba rukovoditi iskustvima drugih, nego pronaci ginekologa sa kojim ces biti zadovoljna, makar ga trazila godinama.:)

manekenka20
07-03-09, 14:23
Ja godinama obilazim ginekologe i na kraju sam se ipak vratila dr.Micunovic i ona me lijechi od policisticnih jajnika,ali vec 2 mjeseca pokusavam da zakazem pregled kod nje u Ars medici i kazu mi da je na bolovanju,a nachula sam da ne radi vise kod njih.
Da li neko mozda zna gdje je sad...HITNO MI JE CUREEEEE,opet imam problema,a ne znam kome da se obratim...sa Cholakovicem nisam zadovoljna jer je jako grub,i nista mi ne kaze,pa izadjem iz njegove oridinacije uvijek sa milion pitanja...

Biljana
07-03-09, 22:41
Ja godinama obilazim ginekologe i na kraju sam se ipak vratila dr.Micunovic i ona me lijechi od policisticnih jajnika,ali vec 2 mjeseca pokusavam da zakazem pregled kod nje u Ars medici i kazu mi da je na bolovanju,a nachula sam da ne radi vise kod njih.
Da li neko mozda zna gdje je sad...HITNO MI JE CUREEEEE,opet imam problema,a ne znam kome da se obratim...sa Cholakovicem nisam zadovoljna jer je jako grub,i nista mi ne kaze,pa izadjem iz njegove oridinacije uvijek sa milion pitanja...

A Nikola Stanisic u Codru? Jako pozitivan, stalozen, prije svega iskusan... Meni licno se niko u Ars ne svidja, odmah krecu sa lijecenjem krajnjim metodama, bez i malo optimizma i podrske zeni, kod svakog pacijenta uvijek nadju problem- iako ga nekad i nema... Zna se zasto.

renaissance
07-03-09, 22:45

Podji kod Cikicke ako vec nisi.Probaj...nista te ne kosta...

SillySister
07-03-09, 22:48
Ima li mozda neka od cura da je isla kod dr.Medana,i kakvo ima iskustvo sa njim?
Ja i drugarica i poznanica..sva 3 iskustva losa.

Hari Krisna
07-03-09, 22:50
E kad kod Medana nije medano kako ce tek biti kod Zlopase ;)

SillySister
07-03-09, 22:53
Jao, pusti Colakovica, idi u Heru.. Nego obzirom da znam ponesto o tome jer mi drugarica ima policisticne jajnike, mozes li mi detaljnije reci sta mislis kad kazes "opet imas probleme"? Jer se to ne lijeci inace, mozda nisi dovoljno obavijestena. Moras stalno da si pod terapijom, cini mi se da procitah da je jos jedna cura o tome ovdje pricala.

cocacolica
07-03-09, 22:54
Ja sam išla sem kod moje dr. u Bolnici, i kod dr Peđe Rakočevića, jako stručan , pažljiv i ljubazan doktor radi u Sanicard

zvoncica
08-03-09, 00:44
Ja sam išla sem kod moje dr. u Bolnici, i kod dr Peđe Rakočevića, jako stručan , pažljiv i ljubazan doktor radi u Sanicard:)nijesam znala da Pedja Rakocevic raid u nekoj privatnoj ordinaciji?! Bila sam njegov pacijent od '94 godine, pa do prije 3 godine..radio je kod vojske, ali se posle aktivirao, uzeo cin i poceo da se bavi administracijom pri komandi...ostad se mucim da nadjem doktora valjanoga jer je on sjajan...po meni
Sad mi je drago da znam gdje je i jos kad bi mi rekla gdje je Sanicard? Nijesam cula za tu ordinaciju?

Inace, koliko znam, Rakocevic je poceo da radi kod poznatog dr Kusovca na Cetinje, i opet ako sam dobro obavijestena (tako mi je jos davno receno) da je bas jako dobar kad su u pitanju cisticne i tumorske prmjene na jajnicima i materici...eto ti rjesenja, probaj kod njega, Manekenka.

manekenka20
08-03-09, 17:45
Jao, pusti Colakovica, idi u Heru.. Nego obzirom da znam ponesto o tome jer mi drugarica ima policisticne jajnike, mozes li mi detaljnije reci sta mislis kad kazes "opet imas probleme"? Jer se to ne lijeci inace, mozda nisi dovoljno obavijestena. Moras stalno da si pod terapijom, cini mi se da procitah da je jos jedna cura o tome ovdje pricala.

Znam draga da se policisticni jajnici ne mogu izlijeciti nego samo drzati pod kontrolom...e ja ih vec 3-4god.drzim pod kontrolom i non stop pijem kontraceptivne pilule i jajnici su mi se iscrpili,a i ja sada zelim dijete,tako da mi je doktor predlozio da prekinem i da vidi da li sada mogu sama da dobijam(jer su mi menstruacije jako neredovne)...jednu sam dobila bez ikakvih hormona,i sada mi opet kasni :( ,zbog toga mi treba pomoc doktora jer nisam trudna,a mnoooogo mi kasni,tako da se izgleda sve vratilo na staro-izgleda ne mogu dobijati bez hormona...poludjecu...
A u Heru sam vec bila...nisam bash prezadovoljna...uradila sam Papa test i nikada mi nisu javili rezultat,a rekli su mi da ce me nazvati i javiti mi...tako da sam ja morala da zovem...ne volim kad su neodgovorni,ipak ako ja to platim papreno,sta je njima 1e sto ce potrositi na jedan telefonski poziv...
Ne znam,mozda mnogo trazim,ali potreban mi je neki doktor koji ce da me saslusha i da mi kazhe mozhe li mi pomoci ili ne, i da mi objasni ovo moje stanje,da ja ne idem svaki put na google posle svakog pregleda jer mi niko nishta ne govori :(((

Dreamy
09-03-09, 09:21
Znam draga da se policisticni jajnici ne mogu izlijeciti nego samo drzati pod kontrolom...e ja ih vec 3-4god.drzim pod kontrolom i non stop pijem kontraceptivne pilule i jajnici su mi se iscrpili,a i ja sada zelim dijete,tako da mi je doktor predlozio da prekinem i da vidi da li sada mogu sama da dobijam(jer su mi menstruacije jako neredovne)...jednu sam dobila bez ikakvih hormona,i sada mi opet kasni :( ,zbog toga mi treba pomoc doktora jer nisam trudna,a mnoooogo mi kasni,tako da se izgleda sve vratilo na staro-izgleda ne mogu dobijati bez hormona...poludjecu...
A u Heru sam vec bila...nisam bash prezadovoljna...uradila sam Papa test i nikada mi nisu javili rezultat,a rekli su mi da ce me nazvati i javiti mi...tako da sam ja morala da zovem...ne volim kad su neodgovorni,ipak ako ja to platim papreno,sta je njima 1e sto ce potrositi na jedan telefonski poziv...
Ne znam,mozda mnogo trazim,ali potreban mi je neki doktor koji ce da me saslusha i da mi kazhe mozhe li mi pomoci ili ne, i da mi objasni ovo moje stanje,da ja ne idem svaki put na google posle svakog pregleda jer mi niko nishta ne govori :(((

nemam pojma jesi li bila kod dr Jovovica, ne mogu sad citati sve, ali ako nijesi podji na konsultaciju makar, skodit ti nece sigurno, a mozda ti moze pomoci...

SillySister
09-03-09, 19:03
Sto se Here tice, mislim da je to bio slucajan propust, obicno su odgovorni u vezi tih stvari..
A da bi ostala trudna opet moras neke tablete druge da pijes, koje ce ti izazvati ovulaciju, inace ne mozes ostati trudna..

manekenka20
09-03-09, 23:37
Dobila sam danas terapiju Clominom...ali nemam pojma sta je to...jeli to isto shto i Clomifen?

Hari Krisna
09-03-09, 23:42
Valjda Clomid?

manekenka20
10-03-09, 00:51
Valjda Clomid?

Da,da,Clomid,pogresno sam napisala...sta je konkretno to?

Hari Krisna
10-03-09, 01:01
pa dobro si rekla isto sto i Clomifen

manekenka20
10-03-09, 12:19
E bash zato sam trazhila dobrog ginekologa jer mi ovaj nishta nije rekao...ja znam da se klomifen pije 2 dana ciklusa,a ja ciklus nemam...joj ubicu se sa ovim nasim doktorima...pregledao me je za 5min.i nista mi nije rekao...:(((

pedestrian
10-03-09, 12:44
Imam previse iskustva sa ginekolozima... Iz CG i Srbije. Razni problemi, ali ok sada. U Sr. Prof. Paja Momcilov ako ima nekih vecih problema... U Cg, dr. Miketic mada mi je i Colakovic radio neke preglede i pokazalo se da je bio strucan. Nikako neko drugi. Vecina zena i nema iole ozbiljnih problema, pa je mogu pregledati 'lokalni' ginekolozi i dati adekvatnu dijagnozu/terapiju. Ali da li se smije rizikovati?

puppy
10-03-09, 13:40
Da,da,Clomid,pogresno sam napisala...sta je konkretno to?

Clomid treba da ti izazove ovulaciju, tako da mozes bez problema da zatrudnis.
Ako hoces moj savjet za ginekologa, preporucujem ti Natasu Tomasevic iz tog razloga sto ona meni sve objasni i mozes slobodno da popricas sa njom o svemu sto te interesuje.
Ja idem kod nje 3/4 god.

manekenka20
10-03-09, 13:53
Clomid treba da ti izazove ovulaciju, tako da mozes bez problema da zatrudnis.
Ako hoces moj savjet za ginekologa, preporucujem ti Natasu Tomasevic iz tog razloga sto ona meni sve objasni i mozes slobodno da popricas sa njom o svemu sto te interesuje.
Ja idem kod nje 3/4 god.

Hvala ti,a mozhes li mi reci u kojoj klinici radi ta doktorica i josh nesto,ja menstruaciju nisam dobila,pa mi je malo chudno sto mi je prepisan Clomid,da li cu sa ovim tabletama dobiti? Inache kasni mi 50dana :( imam smedji iscjedak shto je doktor prepisao pochetku menstruacije,iako je to kod mene jako chesto...tj obichno imam to izmedju ciklusa...

Biljana
10-03-09, 19:32
Na roda.hr imas svaki problem detaljno analiziran i razjasnjen. A ne mogu da shvatim da si pristala na terapiju, a da ti nisu dali detaljna objasnjenja i upute! Za pare koje dajes moraju da pricaju i objasnjavaju. Podji u Codru kod Stanisica ili Jovovica, oni su po meni sinonim za ginekologe u Crnoj Gori i raspolozeni su za detaljna objasnjenja. Samo zaobidji Ars. Moja sestra i drugarica- obje isti problem kao ti, prva ima cerku od 7 godina, druga dva sina, pa ti vidji... Zelim ti trudnocu sto prije :-)

manekenka20
11-03-09, 13:19
Na roda.hr imas svaki problem detaljno analiziran i razjasnjen. A ne mogu da shvatim da si pristala na terapiju, a da ti nisu dali detaljna objasnjenja i upute! Za pare koje dajes moraju da pricaju i objasnjavaju. Podji u Codru kod Stanisica ili Jovovica, oni su po meni sinonim za ginekologe u Crnoj Gori i raspolozeni su za detaljna objasnjenja. Samo zaobidji Ars. Moja sestra i drugarica- obje isti problem kao ti, prva ima cerku od 7 godina, druga dva sina, pa ti vidji... Zelim ti trudnocu sto prije :-)

Slazhem se,dr.Micunovic svaki put kada bi me primila,prvo bi prochitala istoriju moje bolesti,pogledala hormonski status,uporedila sa starim,i onda krenula sa pregledima.
Na ultra zvuku mi objashnjavala sve,i naravno na kraju pregleda mi na tenane sve objasnila,ako trebam da pijem neke tablete,shta,kako i zashto...
Ovaj doktor me je pregledao za 2minuta i rekao mi shta da pijem i pozdravio me...i sad ja moram putem foruma i googla da trazim objashnjenje...neee,necu vishe ici kod njega i to je jasno...

Zna li ko sluchajno gdje sad radi GRADIMIRKA MICUNOVIC i kako da je nadjem???

EvilCrazyLazy
11-03-09, 13:39
Manekenka, mislim da si prebrzo odustala od here. mene su uvijek zvali za rezultate. svakome otvaraju karton u kompjuteru, pristup pacijentu je lican, na sva pitanja ces dobiti objektivan i strucan odgovor. to je moje iskustvo. Ako su jednom propustili da te zovnu, ne znaci da ih treba u potpunosti odbaciti. Osim toga, dr. Jasminka je vrlo korektna i sto se tice placanja, i nece ti uzeti pare za savjet, vec samo za pregled i sl. Dakle, ne kosta te nista da provjeris.

Hari Krisna
11-03-09, 13:44
Ne mijenjaj doktore ka carape vec daj sansu jednome da pa ako te on uputi kod drugoga ili rece da ne zna kako dalje onda idi. Ne cekaj da ti on nesto kaze nego sama pitaj. Pusti forume i google jer na forumu prije svega imas svakvih i niko ne vidi tvoje nalaze vec onako samouko pa svaka chast svakome vjerovatno mozes procitati vise gluposti nego korisnih stvari sto se tice zdravlja i lijecenje. Nije to za igranje i pogotovo nije za neke dijagnoze koje bi trebala bez rezervi prihvatiti. Nacices da mnogi clomid koriste i kao doping, a ti nemas namjeru da se sportski dokazujes i ljekar ti je vjerovatno propisao taj lijek u sred ciklusa da ti stabilizuje hormone. Ako imas dileme otidji ponovo kod njega neka ti sve objasni sta zasto i sta on i ti treba da ocekujete poslije propisane doze lijecenja. Samo bez nervoze i nestrpljenje sa mijenjanjem ljekara moze te dovesti da te "slude" i da tek nemas pojma sta i kako.

manekenka20
11-03-09, 13:46
Manekenka, mislim da si prebrzo odustala od here. mene su uvijek zvali za rezultate. svakome otvaraju karton u kompjuteru, pristup pacijentu je lican, na sva pitanja ces dobiti objektivan i strucan odgovor. to je moje iskustvo. Ako su jednom propustili da te zovnu, ne znaci da ih treba u potpunosti odbaciti. Osim toga, dr. Jasminka je vrlo korektna i sto se tice placanja, i nece ti uzeti pare za savjet, vec samo za pregled i sl. Dakle, ne kosta te nista da provjeris.

Hvala na savjetu...za mjesec dana svakako moram opet na pregled,tako da moguce da cu poci u Heru...ali do tad pokushavacu da nadjem Micunovicku i naravno,uvazhavam savjete od svih vas je znam da su svi savjeti dobronamjerni.

puppy
11-03-09, 15:18

e zbog ovoga ti saljem jedan veeeliki cmok! :D:D:D

zvoncica
11-03-09, 15:34
:)Slazem se sa Harijem...znam da si nestrpljiva ali moras shvatiti da je nista ne lijeci i ne regulise tokom noci. Bojim se da ces od tolikog mijenjanja ljekara potpuno izgubiti nit i neces vise znati ni ko ti je sto rekao ni kako ti je rekao...a u svemu tome ce tebi biti gore nego njima.
Nijesam za to da idemo kod doktora koji nam ne odgovaraju, sa kojima nemamo valjanu komunikaciju, ali ja vjerujem da nije bas da te nijesu nista savjetovali, samo sto si ti sebi najvaznija, pa ti je malo koliko god da pricate i da se savjetujete.
S obzirom da si posjetila mnogo ginekologa, pretpostavljam da nijesi bas svakoga ispostovala...mozda oni imaju takav pristup jer vide da ih mijenjas svaki cas, i da ne ispostujes terapiju i savjete...jer ako se lijecis od necega, pa odes jednom, nezadovoljan, potrazis drugoga, nezadovoljna i trecega, pa se i njim nezadovoljna vratis kod onoga prvoga, sigurno da im to nije po volji i da te ne smatra ozbiljnim pacijentom...razmisli malo o ovome pa pokusaj da izdrzis kod jednoga dok se ne pokazu neki rezultati.
Ne shvati ovo kao tesku kritiku, nego samo kao savjet na osnovu onoga sto sam zakljucila po citanju tvojih postova na ovom topicu.:)

zippy
11-03-09, 17:01
Zna li ko sluchajno gdje sad radi GRADIMIRKA MICUNOVIC i kako da je nadjem???
Dr. Gradimirka Micunovic je stvarno na bolovanju, imala je operaciju na srcu i oporavak ce malo potrajati. Ona je bila i moj ginekolog godinama... Ja sam se igrom slucaja prebacila kod Dr. Snezane Grbovic koja radi u Codri ( porodila me je i izuzetno se potrudila oko mene tokom i posle porodjaja i prvu rutinsku kontrolu posle porodjaja sam kod nje obavila)... Nisam sigurna kakav je diagnosticar i koliko je strucna za ostale stvari jer nisam imala problema, ali je toplo preporucujem i kao jako ljubaznu osobu.

manekenka20
11-03-09, 20:11
:)Slazem se sa Harijem...znam da si nestrpljiva ali moras shvatiti da je nista ne lijeci i ne regulise tokom noci. Bojim se da ces od tolikog mijenjanja ljekara potpuno izgubiti nit i neces vise znati ni ko ti je sto rekao ni kako ti je rekao...a u svemu tome ce tebi biti gore nego njima.
Nijesam za to da idemo kod doktora koji nam ne odgovaraju, sa kojima nemamo valjanu komunikaciju, ali ja vjerujem da nije bas da te nijesu nista savjetovali, samo sto si ti sebi najvaznija, pa ti je malo koliko god da pricate i da se savjetujete.
S obzirom da si posjetila mnogo ginekologa, pretpostavljam da nijesi bas svakoga ispostovala...mozda oni imaju takav pristup jer vide da ih mijenjas svaki cas, i da ne ispostujes terapiju i savjete...jer ako se lijecis od necega, pa odes jednom, nezadovoljan, potrazis drugoga, nezadovoljna i trecega, pa se i njim nezadovoljna vratis kod onoga prvoga, sigurno da im to nije po volji i da te ne smatra ozbiljnim pacijentom...razmisli malo o ovome pa pokusaj da izdrzis kod jednoga dok se ne pokazu neki rezultati.
Ne shvati ovo kao tesku kritiku, nego samo kao savjet na osnovu onoga sto sam zakljucila po citanju tvojih postova na ovom topicu.:)

Zvonchice,ja se vec 3/4 godine borim protiv policistichnih jajnika.Kada mi je prvi doktor rekao shto mi je,i prepisao terapiju,ja sam poshla kod drugog da bih chula drugo misljenje...i kada se ispostavilo da je bash tako,tek tad sam pochela sa terapijom...posle prve terapije endometrilom,i posle opadanja kose,javila sam se tom prvom doktoru koji mi je rekao da mi nije prepisao te tablete i da ja nisam smjela piti te tablete(ajd dobro,sama sam ih sebi prepisala ochigledno)
Tada mi je prepisana druga terapija,ispostovala sam je,i posle prestanka,moj problem se vratio...opet sam posla kod doktorice i kada mi je rekla da ne zna sto sad da radi...normalno da sam morala poci na drugo mjesto i potraziti drugo misljenje,ipak ja sebi zelim najbolje...a ni jedan doktor nije znao da sam ja ikada isla na drugo mjesto i trazila drugo misljenje.
Ja sam uzoran pacijent i uvijek isposhtujem terapiju,pa i ovaj put-iako mi bukvalno nishta doktor nije objasnio u vezi ovih tableta,sve sam saznala putem neta.

cocacolica
11-03-09, 22:44
:)nijesam znala da Pedja Rakocevic raid u nekoj privatnoj ordinaciji?! Bila sam njegov pacijent od '94 godine, pa do prije 3 godine..radio je kod vojske, ali se posle aktivirao, uzeo cin i poceo da se bavi administracijom pri komandi...ostad se mucim da nadjem doktora valjanoga jer je on sjajan...po meni
Sad mi je drago da znam gdje je i jos kad bi mi rekla gdje je Sanicard? Nijesam cula za tu ordinaciju?

Inace, koliko znam, Rakocevic je poceo da radi kod poznatog dr Kusovca na Cetinje, i opet ako sam dobro obavijestena (tako mi je jos davno receno) da je bas jako dobar kad su u pitanju cisticne i tumorske prmjene na jajnicima i materici...eto ti rjesenja, probaj kod njega, Manekenka.

e radi radi privatno to ti je iza KBC u onu zgradu čelebić..gdje je kafic amfora ... tačno na semafore prva zgrada nalazi se u stanu piše Dr.zečević..to je dječiji kardiolog pa on radi u sklopu te ordinacije.. Meni je bio super ..imam samo riječi hvale stvarno!!

@manekenka evo baš kao što zvončica reče .baš sam dosta pacijentkinja vijdela kod njega sa tom dijagnozom ili cistama na jajnicima..tako da eto ako ništa drugo valja čuti i nečije još mišljenje...jer stvarno je divan čovjek makar će te fino posavjetovat otkloniti sumnje i nedoumic ako imaš..uputiti još nekom stručnijem ako zna..ma super je

zvoncica
11-03-09, 23:04
Zvonchice,ja se vec 3/4 godine borim protiv policistichnih jajnika.Kada mi je prvi doktor rekao shto mi je,i prepisao terapiju,ja sam poshla kod drugog da bih chula drugo misljenje...i kada se ispostavilo da je bash tako,tek tad sam pochela sa terapijom...posle prve terapije endometrilom,i posle opadanja kose,javila sam se tom prvom doktoru koji mi je rekao da mi nije prepisao te tablete i da ja nisam smjela piti te tablete(ajd dobro,sama sam ih sebi prepisala ochigledno)
Tada mi je prepisana druga terapija,ispostovala sam je,i posle prestanka,moj problem se vratio...opet sam posla kod doktorice i kada mi je rekla da ne zna sto sad da radi...normalno da sam morala poci na drugo mjesto i potraziti drugo misljenje,ipak ja sebi zelim najbolje...a ni jedan doktor nije znao da sam ja ikada isla na drugo mjesto i trazila drugo misljenje.
Ja sam uzoran pacijent i uvijek isposhtujem terapiju,pa i ovaj put-iako mi bukvalno nishta doktor nije objasnio u vezi ovih tableta,sve sam saznala putem neta.:)Stvarno ne shvatam da ljekari, pogotovo ako se radi o terpiji koja se uzima na neki poseban nacin, ne kazu pacijentu nista o tome...pa kad odes kod dr. opste prakse, da ti prepise pentreksil, kaze ti da ga pijes na 6 sati po jednu kapsulu!

Pa ajde probaj kod dr. Rakocevica...provjereno je dobar doktor...evo ja sam od Jovovica dobila informaciju (na porodjaju) da imam miome (kom.2) u materici, sokirala sam se i Pedja Rakocevic me je nakon toga pregledao i kao sto mi je i rekao, nista od toga nije bilo!
Mozda on bude spreman da objasni...ja nijesam stekla utisak da je previse pricljiv, ali uglavnom pita i kaze sve bitno, uostalom, uvijek sam ga svasta nesto ispitivala i uvijek je imao strpljenja da me saslusa...bila sma njegov pacijent od 1994. godine, pa do prije 2 godine!:)

e radi radi privatno to ti je iza KBC u onu zgradu čelebić..gdje je kafic amfora ... tačno na semafore prva zgrada nalazi se u stanu piše Dr.zečević..to je dječiji kardiolog pa on radi u sklopu te ordinacije.. Meni je bio super ..imam samo riječi hvale stvarno!!

@manekenka evo baš kao što zvončica reče .baš sam dosta pacijentkinja vijdela kod njega sa tom dijagnozom ili cistama na jajnicima..tako da eto ako ništa drugo valja čuti i nečije još mišljenje...jer stvarno je divan čovjek makar će te fino posavjetovat otkloniti sumnje i nedoumic ako imaš..uputiti još nekom stručnijem ako zna..ma super je:)Hvala za informaciju;)

manekenka20
11-03-09, 23:19
@Zvonchice,a gdje tachno radi dr.Rakochevic i da nemash kojim sluchajem br.telefona na koji mogu da zakazhem i ugovorim pregled?

zvoncica
11-03-09, 23:24
@Zvonchice,a gdje tachno radi dr.Rakochevic i da nemash kojim sluchajem br.telefona na koji mogu da zakazhem i ugovorim pregled?:)pa ja sam ranije napisala ali ti to nijesi procitala da ja poslednje dvije godine nemam kontakt s njim, jer otkad je prestao da radi kod vojske nijesam znala gdje je...procitaj post ispred tvoga sto ga je cocacolica napisala, tacno ti je objasnila gdje radi, pa probaj...ako ti bas treba telefon, mozes da zovnes informacije i da potrazis br ordinacije...evo cocacolica rece Djecevic ili tako nekako...ako ce ti biti lakse, to je ulica koja vodi pored Cepuraka (gradskog groblja) pa do Hemomonta....zgrada Celebica i tako potrazis na informacije...ako ti je problem, tj ako nijesi iz PG, mogu ja sjutra da probam da zovnem informacije, da potrazim br ordinacije?:)

manekenka20
11-03-09, 23:44
Nisam iz Pg i jako se slabo orijentishem u tim ulicama i zgradama,iako znam za zgradu Chelebic na starom aerodromu-zelena zgrada?Ako je ta,onda cu znati da ga nadjem?

zvoncica
12-03-09, 00:24
Nisam iz Pg i jako se slabo orijentishem u tim ulicama i zgradama,iako znam za zgradu Chelebic na starom aerodromu-zelena zgrada?Ako je ta,onda cu znati da ga nadjem?:)NE na Starom!
Ovo ti je dio grada izmedju Stare Varosi i Zabjela...kod gradskog groblja Cepurci, u produzetku groblja je zgrada Celebic...ako znas gdje su cepurci onda znas i gdje je ova zgrada, ne mozes da promasis...ili ako ti je lakse, predjes krivi most, od pravca djecje bolnice i sa mosta vidis zgradu...mada cu se potruditi sjutra da pronadjem br telefona, da ne dolazis bezveze, nego da zakazes i da dodjes na sigurno.;)

manekenka20
12-03-09, 12:04
@Zvonchice-divna si,ja nemam rijechi...hvala ti PUUUUUUUNO

zvoncica
12-03-09, 14:41
:)evo, kako sad stvari stoje nemas mi se za sta zahvaljivati! Zvala sam informacije, nemaju broj ordinacije Sanicard, tako je rekla cocacolica da se zove...pitala sam ih ima li neka ordinacija u toj ulici, da oni znaju, nijesu mogli da mi pomognu!
Evo sad cekamo Cocacolicu, da vidimo sto ce ona uraditi. Poslala sam joj pm...
Hvala novom clanu H2O, sto je pronasla br. telefona za manekenku.

manekenka20
14-03-09, 12:15
Hvala vam svima shto ste se potrudile da mi pomognete,od sada bjezim od dr.Cholakovic jer mi je prepisao tablete bez ikakvih nalaza,tako da sam chula da moze doci kod mene do vanmaterichne trudnoce ili ako mi folikule dovoljno narastu od tableta i ne dodje do pucanja da mogu dobiti ciste...toliko sam sad isprepadana,jer chitam-ove tablete se ne daju osobama koje imaju Pcos...i nije mi rekao da moram ici na folikometriju...ochigledno je mislio da ja to sve sama moram znati...katastrofa...sreca da postoje forumi ovog tipa i da sam na vrijeme pitala,tako da u ponedjeljak idem na folikometriju i naravno-detaljno objashnjenje u vezi svega ovoga....

Hari Krisna
14-03-09, 15:33
Hvala vam svima shto ste se potrudile da mi pomognete,od sada bjezim od dr.Cholakovic jer mi je prepisao tablete bez ikakvih nalaza, tako da sam chula da moze doci kod mene do vanmaterichne trudnoce ili ako mi folikule dovoljno narastu od tableta i ne dodje do pucanja da mogu dobiti ciste...toliko sam sad isprepadana,jer chitam-ove tablete se ne daju osobama koje imaju Pcos...i nije mi rekao da moram ici na folikometriju...ochigledno je mislio da ja to sve sama moram znati...katastrofa...sreca da postoje forumi ovog tipa i da sam na vrijeme pitala,tako da u ponedjeljak idem na folikometriju i naravno-detaljno objashnjenje u vezi svega ovoga....
Krajnje dobronamjerno ti svjetujem da ti uopste ne ides kod doktora kad sama znas i kad cujes takve mudrosti. Danas ti ne valja dr Colakovic sjutra ce biti kriv neki drugi, a ti se lijeci preko foruma pa ces fino proci samo jako dobro razmisli da ti za mnogo sta ne bude kasno. Mora da imas gvozdene folikule kad nece pucati pa kupi neki magnet da ih izvlacis, a provjeri preko foruma, jer se tu sve zna, koliko je Crnoj Gori bilo vanmatericnih trudnoca od toga lijeka pa pocni igrati one evropske lutrije jer ti je veca vjerovatnoca da dobijes premiju nego ta trudnoca.

manekenka20
14-03-09, 20:30
Jako "dobronamjeran" savjet...hvala ti od srca,samo ti ne zhelim ovo shto se sada deshava meni,ali hvala ti-vidim da si "divna" osoba koja je puna pazhnje i dobronamjernih savjeta.
Ja tebe pitala nishta nisam,tako da nema potrebe da mi POMAZES i da VRIJEDJAS.
Ja sam odlichno upoznata u svoju bolest,tako da sam kompetentna da napishem ovo iznad shto sam napisala...a i da te obavijestim-danas sam zvala doktora da ga pitam u vezi folikometrije i rizika,i znash shta mi je rekao-Pa podrazumijeva se da se mora ici na folikometriju i poshto ja imam PCOS,folikule ne mogu pucati same nego kada dovoljno narastu mora se dati inekcija koja je okidach...tako da vidish,ne samo da imam "gvozdene" folikule,nego imam i takve zhivce,a da nisam uporna i da slusham takve zle savjete,mislim da bi daleko dogurala.
A tebi josh jednom hvala.

Hari Krisna
14-03-09, 21:37
Vala djevojko porad mene ti mozes i s mosta skociti, a nema tamo djaolja uvreda osim malo istine koja te zaboljela, a za svoje dobro, dobro o tome razmisli. Kad kazes:

..Ovaj doktor me je pregledao za 2minuta i rekao mi shta da pijem i pozdravio me...
Kako sve stigoste za ta dva minuta cudo jedno. Morala si velikom brzinom gace skidati i oblaciti, a on jos stigao za to vrijeme cak i recepte napisati ????? Svaka cast na brzini, ali ti ne vjerujem kao ni ove koje su bar jednom bile kod ginekologa. Za to vrijeme se ne mogu pregledati ni krajnici a ne jajnici.
Kako si krenula izmijenjaces sve doktore u CG i nijedan ne valja

Ma ja sam isla i u Heru,i u Codru i u Life i Ars i Natal...i imam razna iskustva......
pa onda i

Ja sam to osjetila na svojoj kozhi kada sam isla kod dr u Kotor koji takodje radi u bolnici.Privatno je bio DIVAN,uzeo mi 40e za pregled ,a posto nema moderan ultra zvuk aparat,rekao mi je da dodjem sutra kod njega u bolnicu.Kada sam dosla,covjek je urlao na mene da lazem,da mi on nije rekao da ja dodjem ....
pa

Meni je ta Micunovicka rekla ......odmah sam je promijenila i posla kod Niketica u Life i odusevljena sam koliko je covjek divan,samo ......

Kod nas bi se reklo - samo jos Becki doktori ostali.

manekenka20
15-03-09, 00:29
Pa zar se ova tema ne zove GINEKOLOG???Ja u ovoj temi iznosim svoje misljenje u vezi nekog doktora i da li sam ili nisam zadovoljna sa njim/njom,a misljenja su podjeljena.Josh neke djevojke su navele nezadovoljstvo sa nekim doktorima-hocesh li i njih napasti ili cesh to rijeshiti samnom?
Ako ti doktor prepishe terapiju hormonima,njegova duznost je da ti objasni kako taj hormon djeluje,steti i koristi i ne zatvara ti vrata odmah ispred nosa jer ga cheka drugi pacijent...Kao shto sam vec rekla,ja sebi zelim najbolje i ako mi doktor ne kazhe nishta,ja cu traziti drugo misljenje,ili treba da uradim kao prvi put-nastavim terapiju i pochnem da gubim kosu?Tad su mi bash pomogli jer mi je prepisan hormon koji se daje starijim zhenama,a ne mladoj djevojci.
Zaista smatram da ako ne zelish da pomazhesh,onda zaobidji mene,ovu temu jer svi ovi tvoji komentari su puni zlobe...jadno,hranish se tudjom nesrecom.

Hari Krisna
15-03-09, 00:45
Djevojko, ti ovdje ne iznosis samo tvoje misljenje vec i izmisljas, a to je nesto drugo. Prednost ovih foruma je sto neko anonimni moze napadati nekoga i navoditi ime i prezime..., ali je pitanje svacijeg postenja da se zadrzi na nekoj objektivnoj mjeri (ne)zadovoljstva. Ne treba biti ginekolog i znati da se za dva minuta ne moze niko pregledati, a zasto ti tako nesto tvrdis to je tvoja stvar, pa bilo to frustracija, nervoza,... ili bilo sta. Vjerovala ti ili ne previse ljekara znam da bih mogao povjerovati u takve izmisljotine, a trabunjanje da se ja hranim tudjom nesrecom je jos jedan izraz tvoje istine koju odje nama prezentiras.
Sama sebi si ti dovoljan neprijatelj sa takvim metodama i bilo bi dobro da to shvatis, a meni je bas svejedno hoces ili ne.

zvoncica
15-03-09, 00:55
:)Molim vas za malo razumijevanja. Svakome je svoja muka najteza i ako ti, Manekenka, vidis to na jedan nacin, ne treba da smatras uvredom to sto neko vidi na drugaciji nacin. Procitala sam svaki post i zbilja nijesam vidjela uvredu u Harijevim postovima...mozda je nacin na koji ti je rekao svoje misljenje tebi tako zazvucao, ali mislim da sam ti i ja napisala na prethodnoj strani jedan slican post, doduse, ne na isti nacin ali mi se takodje ucinilo da si ga shvatila pogresno.
Mislim da se niko ovdje ne sprda sa tvojom nevoljom, naprotiv, svi su se potrudili da ti preporuce nekog ginekologa, medjutim, vjeruj nam da, kad pogledamo ovaj ogromni spisak ginekologa koje si posjetila, a sa kojima nijesi bila zadovoljna, nije nimalo lako da ti posavjetujemo koga jos da posjetis...pogotovo mi ne moze biti drago da mi ovdje kazes da si bila kod doktora kojeg sam ti ja preporucila, a da ti opada kosa ili da se bilo kakav problem desio od terapije koju ti je on prepisao.

Ono sto je normalno, jeste da ti ipak radis onako kako ti mislis da je ispravno, i da trazis pravog doktora makar ga trazila jos deset godina, a ja cu se usuditi da ti kazem da ja mislim da nije dobro traziti misljenja desetine ljekara...mozda 2 ili 3...to svakako ne treba da promijeni tvoj stav po tom pitanju, na koncu, o tebi je rijec, ali svakako da ne treba taj moj savjet ili vidjenje da smatras uvredom.:)
Zamolicu vas da se ovdje ova rasprava zavrsi...ako imate jos nekih nedoumica ili rasprave vezane za ovo o cemu se u poslednjih par postova pisalo, eventualno neki odgovor na ovaj moj post, molim da se prepiska vrsi preko pm-a, a ne na javnom dijelu foruma.
Hvala na razumijevanju:)

manekenka20
15-03-09, 12:42
Mora da imas gvozdene folikule kad nece pucati pa kupi neki magnet da ih izvlacis, a provjeri preko foruma, jer se tu sve zna, koliko je Crnoj Gori bilo vanmatericnih trudnoca od toga lijeka pa pocni igrati one evropske lutrije jer ti je veca vjerovatnoca da dobijes premiju nego ta trudnoca.

Mislim da je ovo bila jedna od uvreda,ja njegovo misljenje nisam trazhila,nego sam navela shta mozhe da se desi bez folikometrije,da bi sve djevojke bile upucene u to,i mislim da time nisam potakla nikakvu svadju,niti je to trebalo nekog da uvrijedi toliko da bi se sprdao samnom i sa mojim zdravljem.

Kako sve stigoste za ta dva minuta cudo jedno. Morala si velikom brzinom gace skidati i oblaciti, a on jos stigao za to vrijeme cak i recepte napisati ????? Svaka cast na brzini, ali ti ne vjerujem kao ni ove koje su bar jednom bile kod ginekologa. Za to vrijeme se ne mogu pregledati ni krajnici a ne jajnici.
Da li je ovo sasvim normalno napisati? Da li sam ja dotichnog neshto uvrijedila da bi on meni pisao ovakve stvari???

I josh neshto Zvonchice,nisam ni mislila da cesh stati na moju stranu,ali to nije ni bitno,ali je duzhnost vas moderatora da sprijechite svadje,a ne da podrzavate drugu stranu koja je bez ikakvog povoda krenula sa uvredama,ja samo molim ovo-da li zbog mog misljenja o nekom doktoru neko treba da ima pravo da me vrijedja?I da tebi jedan doktor kazhe da si sterilna,da li cesh ga poslushati i dici ruke od svega ili cesh nastaviti da se borish???
Samo me to interesuje...a posle toga,slobodno mozhesh zakljuchati ovu temu i obrisati moj profil ... jer ako sam ja bila inicijator sve ove svadje,onda nemam vishe shta da napishem...

NSX
15-03-09, 12:48
Nisi bila samo si previse licno primila to.

Ono prvo je konstatacija a ne uvreda, a ovo drugo sasvim obicno pitanje jer zvuci nelogicno da je za 2 minuta moguce obaviti ginekoloski pregled.

zvoncica
16-03-09, 12:56
Mora da imas gvozdene folikule kad nece pucati pa kupi neki magnet da ih izvlacis, a provjeri preko foruma, jer se tu sve zna, koliko je Crnoj Gori bilo vanmatericnih trudnoca od toga lijeka pa pocni igrati one evropske lutrije jer ti je veca vjerovatnoca da dobijes premiju nego ta trudnoca.

Mislim da je ovo bila jedna od uvreda,ja njegovo misljenje nisam trazhila,nego sam navela shta mozhe da se desi bez folikometrije,da bi sve djevojke bile upucene u to,i mislim da time nisam potakla nikakvu svadju,niti je to trebalo nekog da uvrijedi toliko da bi se sprdao samnom i sa mojim zdravljem.

Da li je ovo sasvim normalno napisati? Da li sam ja dotichnog neshto uvrijedila da bi on meni pisao ovakve stvari???

I josh neshto Zvonchice,nisam ni mislila da cesh stati na moju stranu,ali to nije ni bitno,ali je duzhnost vas moderatora da sprijechite svadje,a ne da podrzavate drugu stranu koja je bez ikakvog povoda krenula sa uvredama,ja samo molim ovo-da li zbog mog misljenja o nekom doktoru neko treba da ima pravo da me vrijedja?I da tebi jedan doktor kazhe da si sterilna,da li cesh ga poslushati i dici ruke od svega ili cesh nastaviti da se borish???
Samo me to interesuje...a posle toga,slobodno mozhesh zakljuchati ovu temu i obrisati moj profil ... jer ako sam ja bila inicijator sve ove svadje,onda nemam vishe shta da napishem...:)ja nijesam ovdje da stajem na bilo ciju stranu, nego da kazem ono sto mislim...ako ti se ne svidja to sto bilo ko od nas misli, nije razlog da brisem neciji post...ponavljam, da sam ovo vidjela kao uvredu bilo bi obrisano...takodje nijesam rekla da si ti inicijator ikakve svadje, samo si malo preemotivno reagovala, za sto te ne mogu kriviti, to je tvoje pravo.

Hari Krisna
16-03-09, 21:39
Ginekolog primio pacijentkinju, sve joj fino objasnio i ona zadovoljna otisla kuci. Pita muz sta joj rekao, a ona kaze da ce mu sve to prevesti na jezik infornaticara.
Kao 1. Jedna ljudska ćelija sadrzi 75 MB genetskih informacja. Znaci da kao 2. jedan spermatozoid ima 37,5 MB
3. Jedan ml. sperme ima 100 miliona plemenitih jurisnika.
4. Pri ejakulaciji koja traje prosjecno 5 sekunda oslobodi se 2,25 ml sperme pa kao 5. jednostavnim obracunom propustljivost muskog polnog organa iznosi (37,5 MB x 100 meleona x 2,25)/5 = 1687,5 Terabajta na sekundu.
6. Rezultat tog saznanja proisteklog iz obracuna je da zenska jajna celija moze izdrzati napad DDoS zapremine vece od 1,5 Pentabajta na sekundu, a pri tome propusti samo jedan paket. Znaci da je to najbolji svjetski hardware firewall.
7. Ima i jedna mana sto taj jedan paket blokira cijeli sistem za 9 mjeseci.
Kako bi sve to bilo prevedeno na jezik politicara nekom drugom prilikom ;)

EvilCrazyLazy
16-03-09, 22:43

@manekenka evo baš kao što zvončica reče .baš sam dosta pacijentkinja vijdela kod njega sa tom dijagnozom ili cistama na jajnicima..tako da eto ako ništa drugo valja čuti i nečije još mišljenje...jer stvarno je divan čovjek makar će te fino posavjetovat otkloniti sumnje i nedoumic ako imaš..uputiti još nekom stručnijem ako zna..ma super je

mislim da mogu da pomognem, znam tu ordinacije jer sam bila kod dr. zekovicke, ona je djecji kardiolog. adresa je tacna, znaci prodje se kbc, pa preko mosta pa prva nova zgrada. br. koji ja imam je star godinu dana, ali probajte: (020)662-039

EvilCrazyLazy
16-03-09, 22:52
Hvala vam svima shto ste se potrudile da mi pomognete,od sada bjezim od dr.Cholakovic jer mi je prepisao tablete bez ikakvih nalaza,tako da sam chula da moze doci kod mene do vanmaterichne trudnoce ili ako mi folikule dovoljno narastu od tableta i ne dodje do pucanja da mogu dobiti ciste...toliko sam sad isprepadana,jer chitam-ove tablete se ne daju osobama koje imaju Pcos...i nije mi rekao da moram ici na folikometriju...ochigledno je mislio da ja to sve sama moram znati...katastrofa...sreca da postoje forumi ovog tipa i da sam na vrijeme pitala,tako da u ponedjeljak idem na folikometriju i naravno-detaljno objashnjenje u vezi svega ovoga....

cura sa pcos je posla kod dr colakovica jer su joj izostajale menstruacije, on joj je prepisao hormonsku terapiju tabletama, a da nije ustanovio njen nivo hormona, niti utvrdio da ima pcos, tako da vjerujem ovome sto pises.

EvilCrazyLazy
16-03-09, 23:06
Djevojko, ti ovdje ne iznosis samo tvoje misljenje vec i izmisljas, a to je nesto drugo. Prednost ovih foruma je sto neko anonimni moze napadati nekoga i navoditi ime i prezime..., ali je pitanje svacijeg postenja da se zadrzi na nekoj objektivnoj mjeri (ne)zadovoljstva. Ne treba biti ginekolog i znati da se za dva minuta ne moze niko pregledati, a zasto ti tako nesto tvrdis to je tvoja stvar, pa bilo to frustracija, nervoza,... ili bilo sta. Vjerovala ti ili ne previse ljekara znam da bih mogao povjerovati u takve izmisljotine, a trabunjanje da se ja hranim tudjom nesrecom je jos jedan izraz tvoje istine koju odje nama prezentiras.
Sama sebi si ti dovoljan neprijatelj sa takvim metodama i bilo bi dobro da to shvatis, a meni je bas svejedno hoces ili ne.

ja ne znam zasto ti je toliko tesko povjerovati u neodgovornost ljekara. vjeruj da ovde ljudi pisu ponajvise svoja licna iskustva, i vrlo je, vrlo tesko naci bilo kog ljekara specijalistu koji zna i umije da radi svoj posao kako treba. ima onih 'specijalista' koji jedva cekaju da skinu pacijenta s vrata, odslusaju probleme i dotadasnje dijagnoze sa pola uva, predloze neku sasvim trecu terapiju, i posalju pacijenta kuci bez ozbiljnog razmatranja, vazno je da oni inkasiraju dnevnicu. da sam nosila skrivenu kameru svaki put kad sam bila kod doktora, mogao se strasan reality show napraviti, kakvih je tu scena bilo, i smijesnih, i zalosnih.

jenyyjoy
20-03-09, 19:01
Pozdrav svima, a da li neko zna gdje se mogu uraditi svi nalazi sto se vaginalnog brisa, stepena itd, privatno i koliko kostaju?

cocacolica
20-03-09, 19:07
mislim da ti rade svuda....al ti je najjednostavnije u dz. ne znam zašto bi plaćala...

manekenka br. koji ti je dala evil je taj tako da nazovi oni ce ti sve objasniti

Anchy
01-04-09, 21:42
Jeli neko od vas ikada bio u Veritasmedicu-dr.Lazarevic?

Jeca_Pereca
12-04-09, 21:58
manekenka20
potpuno te razumijem , prosla sam kroz pakao zbog nasih ginekologa i da mi nije bilo dr iz Srbije ko zna da li bi ikada mogla da imam djece.
Moj predlog ti je da odes u Bgd i tamo krenes sa rijesavanjem svojih problema.A ako na ovom forumu ne mozes da nadjes razumijevanja za svoje probleme , vjeruj mi da postoji jos mnogooo foruma gdje ces naci odgovore na sva svoja pitanja , pa i ona najbanalnija , a da ti se pritom niko nece podsmijavati ili kritikovati...
Pozdrav za sve !

tiburon
13-04-09, 11:48
Ja se nadam da i u Podgorici ima stručnjaka i dobrih doktora i u cijeloj Crnoj Gori, samo im treba dati priliku, a ne stalno odlaziti okolo...................

Jeca_Pereca
13-04-09, 12:05
I ja sam se nadala 2 godine , pa sam isla od doktora do doktora , i svaki prica svoju pricu .Jedan mi nalazi neku cistu , drugi mi kaze da imam problema sa hormonima , treci mi kaze da je moj problem stitna zlijezda , cetvrti kaze "malecka , idi doma pa ako ne ostanes trudna za pola godine onda mi se javni "(ne daj Boze da sam ga poslusala , ne smijem ni da mislim sta bi sad samnom bilo), peti mi kaze da je problem psiholoske prirode i da je samnom sve u redu ...Mislis da im nisam davala dovoljno prilika ???
A da pri tom ni jedan nije bio ni blizu mom problemu.
Generalno , ginekologija u C.G.je na nezavidnom nivou...Imaju oni znanja , ne kazem ja , ali kada su ove obicne stvari u pitanju ,upalice , cistice...ali ako je malo kompleksniji i slozeniji problem ...e onda muka ziva .
Ali opet , ja cu im dati "jos jednu sansu ", pa cu prepustiti "radove " oko mog potomstva C.G. doktorima(IVF) :) Nadam se da nece iznevjeriti moje povjerenje ovoga puta ...

tiburon
13-04-09, 13:53
I ja se iskreno nadam!!!!:D

touch_of_pink
20-04-09, 01:48
nisam citala od pocetka, tako da se izvinjavam unaprijed ako ste vec pomenuli pitanje i ginekologa
@manekenka20;jeca_pereca;... jeste li isle da vas pregleda suzana uskokovic u natalu? stvarno je izvrsna!

a slazem se da su doktori u cg nevjerovatni! bez imalo straha prepisuju nimalo bezopasnu i potpuno pogresnu terapiju!!

Danaida
21-04-09, 01:10
da suzana je fenomenalna! zavrshila je medicinu u rusiji i nema gdje se nije doshkolovavala, inache je drugarica moje majke i prevodila sam joj neke diplome i popunjavala neke aplikacije za dodatne seminare i mogu vam reci da je bash u toku. bila sam kod vishe ginekologa, ali stvarno u nju imam apsolutno povjerenje.

milenas
24-04-09, 13:51
Po meni najbolji ginekolog je Dr. Miketić... Meni je vodio trudnoću i naravno da će i sledeću i ja sam prezadovoljna sa njim, mada i sve koje znam su isto tako zadovoljne sa njim :)

zvoncica
28-04-09, 01:23
Nije potrebno da dizete bunu po forumu, dovoljno je na PM poslati sugestije i ako ima mogucnosti zelje ce vam biti ispunjene. Znate da su ovakvi zahtjevi, napisani na temi, protivni pravilima foruma.
Nema razloga da vam se ne izadje u susret.

Anchy
21-05-09, 00:01
Ja smatram da nas KBC ima izvanredne strucnjake,i da odlasak u Bgd nepotreban,ali je veliki problem u pristupu na relaciji pacijent-ljekar,i obrtno.Ja zaista nemam iskustva sa navedenim ginekolozima,svakome svaka cast,ali bih vam posavjetovala da ako vec imate problema zdrastvenih,ili neku konsultaciju,da posjetite dr.Lazarevic Gorana.E takav treba da je svaki ginekolog,od samog prijema do kraja ishoda zbog kojeg dolazite.

annaa
10-06-09, 22:22
super je tema
pozdrav od ANNEE

Borca za ZENSKA PRAVA

uh HVALA TI
dobro sto ovo procitah

pozzzz

ANNAA

Anchy
11-06-09, 12:36
Anna-i ja sam borac za zenska prava-ali realna u svemu-i smatram da sam toliko toga procitala na ovom forumu korisnog,mada ima i nekih bzv stvari

a sto se pojedine zene ljute sto im s ne spomenu njihovi ljekari-i ja samatram da preko dr.Lazarevica nema u regionu,a ne samo u kbc-pa evo nekako pretekoh-bez ljutnje samo-komentarirajte bez uzbudjenja

annaa
11-06-09, 23:08
pa ja i nesto nisam previse isla kod ginekologa
ali moram USKOROOOOO
ali je zaista dobro znati koji je OK
POZZZZZZZZ
molim tvoj DOBRONAMJERNI savjet

Anchy
12-06-09, 09:36
Obzirom da je mene dr.Lazarevic porodio sa oboje djece,i imam bas dobru saradnju sa njim,ZATO TI GA I PREPORUCUJEM.On je izvanredan dijagnosticar,jako pristupacan,za pacijenta je uvijek tu.Ma sta da ti kazem sem da je to jedan eminentan strucnjak-ja ti predlazem da ,ako vec trazis a nemas iskustva sa ginekolozima,izbor bude bas on.Nije da nijesam imala iskustva sa pojedinim ginekolozima,svima svaka cast,ali su sa njim neuporedivi u svakom pogledu.Posjeti ordinaciju Veritas medica ul.Dalmatinska,pa ces se uvjeruti i potvrditi moje navode.

budva2008
13-06-09, 11:21
Gdje se tacno nalazi
da nemas mozda br. tel.

Anchy
13-06-09, 17:30
imam broj-020-265-755-ordinacija,ili direktno da kontaktiras DR.Lazarevica069-021-218,Adresa ul.Dalmatinska86,dio grda preko Morace-lako je za naci-

Cruella
25-06-09, 21:26
da suzana je fenomenalna! zavrshila je medicinu u rusiji i nema gdje se nije doshkolovavala, inache je drugarica moje majke i prevodila sam joj neke diplome i popunjavala neke aplikacije za dodatne seminare i mogu vam reci da je bash u toku. bila sam kod vishe ginekologa, ali stvarno u nju imam apsolutno povjerenje.

Potpisujem!!! Mislim da je nema bolje, mada je i Miketic odlican.

Sh0ne
25-06-09, 22:00
Nekada zenama nije trebao ginekolog,ali doslo je vrijeme bolesti,svaki dan dugi redovi kod ginekologa sad mi je zao sto nisam uzeo tu profesiju no ko se nadao ovome

Anchy
26-06-09, 10:02
Ma svaki je ginekolog dobar na svoj nacin,ali je pristup u svemu tome najbitniji,a Lazarevic je fenomenalan.Garant!A ko je ovaj Shone????Musko na forum-ginekologije!!!hahahahahhahahahahahahahahahahahaah ahhaahahahahahaaha

sanjica
26-06-09, 12:11
Za Dr Rakocevica u zgradi Celebica sam cula samo najbolje a isto i za Jovanovica...Sto se tice Medana samo zbog pristupa i nacina ophodjenja pih..eto toliko od mene..extra je tema i pisite svi svoja iskustva dako nadjemo bar nekog da valja:)pozz

Anchy
26-06-09, 13:33
Sto ljudi,sto cudi!!!!Eto,rekoh ja da je pristup jako vazan.Mada sam procitala da su pojedini ginekolozi davali pogrsne dijagnoze i lijecili neke pacijentkinje,koje su ogorcene na njih.Ima svasta.Ja sam prezadovoljna sa mojim ginekologom.Dva puta me porodio.Super sam prosla na oba porodjaja.Doktor ne napusta pacijenta.Uvijek je tu da posavjetuje,da poprica sa pacijentkinjom,konsultacije,to se ipak rijetko srijece danas.Metod rada dr.Lazarevica je potpuno drugaciji od ostalih,tako da jos nijesam naisla,barem ne na ovom forumu,na bilo kakvu kritiku na njegov nacin rada.Jos uvijek NIJESAM!!!!!!!!!!!Pa mi drago!!!!!!

zippy
29-06-09, 10:20
Moje iskustvo:
Dr. Micunovic u (Ars Medica) je fenomenalna! Dobar dijagnosticar, temeljna, njezna i sa njom uvjek mozete o svemu razgovarati. jedina mana joj je sto ne radi u KC pa sam tokom trudnoce napravila jednu od vecih gresaka u zivotu i prebacila se kod Dr. Crnogorac ( sto Ars Medika). Morala sam da budem dobro pripremljena da bih otisla na pregled kod nje, stalno sam morala da je napominjem koje nalaze u tom periodu moram da radim, uzasno nadmen stav. Mjesec dana prije porodjaja mi je rekla da nece biti tu u terminu porodjaja i ostavila me je kod doktorice koja je takodje par dana kasnije otisla na odmor. Nisam usamljen slucaj, isto se desilo sa mojom sestrom kojoj je termin bio 3 mjeseca prije mene. Ostala iskustva sa njom, zena bliskih meni, su slicna. Ne poradja epiduralno i pokusava da nametne ili porodjaj prirodnim putem ili carski rez (!!!). Iskreno se nadam da nam se putevi nece skoro ukrstat jer sam jos bijesna kao ris!
na kraju me je porodila Dr. Snezana Grbovic (radi i u Codri) i prezadovoljna sam bila i ja a i tih 15tak zena koje su se porodile taj dan :)

Anchy
29-06-09, 22:50
Ja sam za Micunovicku cula jako lose komentare,ali boze moj.Zao mi je sto zene ne umiju da procijene ljekara,i sto vecna trazi zenu-ginekologa.Ipak je muski-ginekolog njezniji i spretniji ,barem po meni.Cujem da veliki broj trudnica ide kod Lazarevica,jer je dr genije.Majka za trudnice i porodilje.Savjestan,ama sta da ti pricam-izvanredan.Dr se drzi dogovora,komunicira sasvim normalno-a to da dr.Crnogorac ima tako osoran stav je bas bzv.Ali nije jedina.Mada ni kao strucnjak nesto se nije ni pokazala bog zna.Lazarevic je zakon za njih,u bilo kojem smislu!!!!!!!!!!!!!!

zvoncica
30-06-09, 00:01
Vidim da "lobiras" za toga dr. Lazarevica. Drago nam je da si nasla ginekologa kojim si zadovoljna i kao sto si ti cula za dr. Micunovic, a kojom je Zippy zadovoljna, da nije bas toliko dobra, tako ne postoji doktor sa kojim neka zena nema lose iskustvo. Ja nijesam ni cula za toga dr. Lazarevica, tako da ne dajem svoj sud, ali zavisi od mnogo faktora da li ces biti zadovoljan ginekologom.
Meni je najbitnije da hoce da me saslusa, da nije osoran i grub i ja sam zadovoljna, ali to je normalno jer posjecujem ginekologa jednom godisnje radi redovnog pregleda i posto nemam nikakvih problema nemam razloga da se zalim.
Medjutim, zena koja konstantno ima ginekoloskih problema i cije lijecenje ne ide tako brzo i lako, sigurno ima neke druge parametre i ne zadovoljva se samo pukom ljubaznoscu.:)

zippy
30-06-09, 00:18
Vidim da "lobiras" za toga dr. Lazarevica. Drago nam je da si nasla ginekologa kojim si zadovoljna i kao sto si ti cula za dr. Micunovic, a kojom je Zippy zadovoljna, da nije bas toliko dobra, tako ne postoji doktor sa kojim neka zena nema lose iskustvo. Ja nijesam ni cula za toga dr. Lazarevica, tako da ne dajem svoj sud, ali zavisi od mnogo faktora da li ces biti zadovoljan ginekologom.
Meni je najbitnije da hoce da me saslusa, da nije osoran i grub i ja sam zadovoljna, ali to je normalno jer posjecujem ginekologa jednom godisnje radi redovnog pregleda i posto nemam nikakvih problema nemam razloga da se zalim.
Medjutim, zena koja konstantno ima ginekoloskih problema i cije lijecenje ne ide tako brzo i lako, sigurno ima neke druge parametre i ne zadovoljva se samo pukom ljubaznoscu.:)
istina!
ja sam kod Micunovicke isla na rutinske preglede ali znam par zena koje su njeni pacijenti sa malo vise problema i one su prezadovoljne...
eto tako, a Dr. Crnogorac ni za rutinske preglede ne proporucujem! uzas, najezim se svaki put kad je se sjetim!

zvoncica
30-06-09, 00:43
istina!
ja sam kod Micunovicke isla na rutinske preglede ali znam par zena koje su njeni pacijenti sa malo vise problema i one su prezadovoljne...
eto tako, a Dr. Crnogorac ni za rutinske preglede ne proporucujem! uzas, najezim se svaki put kad je se sjetim!;) btw, srecno bilo, da srecna i zadovoljna ostaras sa svojim potomstvom:)

zippy
30-06-09, 09:30
;) btw, srecno bilo, da srecna i zadovoljna ostaras sa svojim potomstvom:)
hvala hvala :)

tinam
30-06-09, 11:09
Samo zelim da vas pozdravim sve i da kazem BRAVO za ovu temu. Sto se tice ljekara ginekologa u Crnoj Gori mislim da je to sve individualno svako ima razlicita iskustva, za svakog od njih cete cuti znate ono " Eeeee da mi njega ne bi krepala bih na onaj sto" - ili ti "Too to je monstrum kasapin nagrdio me uh" . Tako je i sa zubarima i drugim ljekarima neki ih kude neki ih hvale bitno je da vi nadjete nekoga sa kim cete imati dobru komunikaciju i razumijevanje.I sto je najbitnije da sebe malo dovedemo u red makar jednom godisnje kompletan ginekoloske pregled. pozz

Anchy
06-07-09, 16:07
Kako god nazvala moje realne ocjene kakav je dr.Lazarevic,podji pa ces se i sama uvjeriti,mozda i vise od onoga sto sam i napisala.A to da nijesi cula za njega,to mi je malo cudno,jer je jagma na njega od pacijentkinja i trudnica.Genijalan je!!!!!!!!!!!!

zvoncica
06-07-09, 17:47
racunam da si meni odgovorila ovim gornjim postom, posto sam ja rekla da nijesam cula za dr. Lazarevica...to i nije cudo, posto, fala bogu, nemam problema, godinama idem na kontrolne preglede kod istog ginekologa, tako da se nijesam ni raspitivala za neke druge ginekologe. Ni sa ovim drugima nijesam imala licnog iskustva ali mi prijateljice idu kod Medana, kod Jovanovica, kod Jovovica, kod Vukcevicke, tako da sam i za njih cula iz prica...eto da ne bude zabune, to sto nije neko cuo za njega ne znaci da nije izvrstan;)

Anchy
06-07-09, 23:51
Pa bas za izvrsne se cuje uvijek!!!!i dobro je sto nemamo problema,ali se slazem da kontrole ne treba preskakati. A ko je tvoj ginekolog???

zvoncica
07-07-09, 00:13
Dr. Rakocevic bio do prosle godine (evo saznadoh gdje radi privatno) i bice opet ako ikad budem imala neekih problema...Boljevic poslednju godinu (citaj 1 pregled), vidjecemo do kad;)

Anchy
07-07-09, 12:42
Jel ginekolog Rakocevic nekada radio kod Vojske?Boljevic je mene poslije prvog porodjaja ,posto sam bila malo rezana,sasio,ali tako da je dr.Lazarevic, sve to makazama iskidao brzomentno,pa on popravio njegovu kardinalnu gresku.Tada je bio Boljevic u smjeni sa Lazarevicem,ali pored mene se poradjela jedna zena,i nesto se bilo iskomplikovalo,pa je Boljevic morao da me usiva.A Lazarevic me porodio skoro bez bola i jako efikasno.Na porodjaj,bez Lazarevica nema trika da bih se usudila ziva da podjem u kbc.

zvoncica
07-07-09, 14:12
Jel ginekolog Rakocevic nekada radio kod Vojske?Boljevic je mene poslije prvog porodjaja ,posto sam bila malo rezana,sasio,ali tako da je dr.Lazarevic, sve to makazama iskidao brzomentno,pa on popravio njegovu kardinalnu gresku.Tada je bio Boljevic u smjeni sa Lazarevicem,ali pored mene se poradjela jedna zena,i nesto se bilo iskomplikovalo,pa je Boljevic morao da me usiva.A Lazarevic me porodio skoro bez bola i jako efikasno.Na porodjaj,bez Lazarevica nema trika da bih se usudila ziva da podjem u kbc.Covjek radi u Domu zdravlja na starom aerodromu...tako da ne znam da li je moguce da je mogao raditi i na porodilistu...inace mi je preporucen od sestara kao i od dosta zena, tako sam i dosla do njega, nakon Pedje Rakocevica. A Rakocevic jeste radio kod vojske do prije par godina. I sjajan je ginekolog, sto se mene tice ne bih ga mijenjala.

Da li je dr Lazarevic ovaj dr. koji je optuzen za nesavjesno lijecenje Almere Fetic, koja je umrla na prodjaju?

Trojica ljekara Kliničkog centra u Višem sudu

Trojica ljekara Kliničkog centra Crne Gore juče su u u Višem sudu u Podgorici odbacili optužbe da su odgovorni za smrt porodilje Almere Fetić i njenog novorođenčeta, tvrdeći da su uradili sve što su mogli, te da ni vještačenja nijesu utvrdila uzrok njihove smrti. Fetićeva je 28. januara 2007. godine, nakon drugog obraćanja ljekarima, u večernjim satima, zadržana na Odjeljenju ginekologije žaleći se na bolove, da bi dan kasnije umrla prvo beba a zatim i ona.
Prema jučerašnjem svjedočenju ginekologa dr Gorana Lazarevića, 28. januara je utvrđeno da je njena trudnoća uredna, međutim, narednog dana u ranim jutarnjim satima, ponovne analize su pokazale pad hemoglobina. One su dr Lazareviću, kako je rekao, dostavljene tek sat vremena nakon što su obrađene.
Porodilja ga je zatim obavijestila da se osjeća dobro, ali da ne osjeća bebine pokrete. Novim pregledom ljekar, kako je rekao, nije mogao da čuje srčane otkucaje bebe, a ono što ga je više zabrinulo bili su bolovi i tvrdoća stomaka. Kada su ljekari otvorili njen stomak utvrdili su da je došlo do krvavljenja na koje, prethodno, niko od ginekologa, nije posumnjao.
Pored dr Lazarevića u operacionoj sali su bili, kako je on ispričao, načelnica ginekološkog odjeljenja Snežana Raspopović, dr Vojo Miketić, dr Filipović, dr Snežana Crnogorac... Nakon što je izvađena mrtva beba, prema riječima Lazarevića, krvarenje je postalo jače i obilnije, a ginekolozi nijesu znali šta se dešava. Kada su zaključili da nije ginekološki problem, zatražili su pomoć hirurga.
"Prvi je došao dr Ranko Mirović koji je nakon pregleda poslao isječak trbušne maramice na analizu i rekao da se ne može hirurškim putem zaustaviti krvarenje. Sa njegovim mišljenjem složio se hirurg dr Dragoljub Kastratović. Almera Fetić je smještena na Odjeljenje intenzivne njege, ali lijek za sprečavanje krvarenja nije djelovao," ispričao je ljekar.
Na optuženičkoj klupi su se pored Lazarevića našla i dvojica hirurga, a tužilaštvo je u optužnici navelo da su oni u periodu od 28. do 29. januara 2007. godine \\\"očigledno nesavjesno postupali u pružanju ljekarske pomoći Fetićevoj i njenom plodu starom sedam i po mjeseci\\\", što su ljekari i juče demantovali.
U prisustvu branioca, advokata Vlada Vukovića, dr Lazarević, koji je specijalista od 2003. godine, juče je kazao da je 28. januara bio u smjeni, kao mlađi dežurni ljekar sa koleginicom dr Majom Rajković. Ona je odlučila da Fetićevu smjesti na Odjeljenje ginekologije.
Lazarević je pred vijećem sudije Evice Durutović bio kategoričan da su ginekološke analize pokazale da je sve u redu, a nakon operacije konzilijum ljekara ginekologa odlučio je da je smjesti na Odjeljenje intenzivne njege.
"Kada se posumnjalo na poremećaj u zgrušavanju krvi, konzilijum se, nakon poziva ljekara sa intenzivne njege, sastao oko 14 sati i odlučio je da se pokuša sa lijekom koji bi to spriječio. Ni to nije dalo rezultate. Zaključili smo da nema potrebe da se konzilijum više sastaje. O kakvom se krvarenju radilo ostala je dilema i danas. Krv je dolazila sa svih strana - iz trbušne duplje, povećavala se dok je operacija trajala... Niko od njene porodice nije pominjao da je udarena ili eventualno pala, a ona sama jedva da je nešto progovorila. Nijedan parametar nije ukazivao da postoji ginekološki problem i nijesam mogao predvidjeti krvarenje. Niko nije predlagao "selektivnu angiografiju", kaže Lazarević.
Selektivna angiografija, kako objašnjavaju ljekari, podrazumijeva snimanje i analizu tačno određene grupe krvnih sudova kontrastnim rastvorima.
Dodaje da mu nije poznato da je prethodno bilo ko kontaktirao dr Kastratovića u vezi sa problemom u slučaju Fetićeve, a da ljekar Mirović, nije bio pripravni ni dežurni ljekar, ali je "imao tu nesreću da se prvi odazove na molbu da pomogne".
U optužnici, koju zastupa zamjenik višeg tužioca Olivera Ražnatović, konstatuje se kako su tokom carskog reza, zbog krvi u trbuhu Fetićeve, pozvani hirurzi Mirović i Kastratović. Hirurzi, tvrdi tužilaštvo, u toku te intervencije nijesu identifikovali uzrok krvarenja, iako su raspolagali podatkom da u zatrbušnom predjelu postoji jedan krvni ugrušak.
Hirurg Mirović je, u prisustvu branioca advokata Dragoljuba Đukanovića, pojasnio da se prethodno mora tačno definisati krvni sud i odakle dolazi krvarenje, da bi se hirurškim putem zaustavilo, što nije bio slučaj sa pacijentkinjom. On se ne sjeća zvaničnog konzilijuma, ali je naveo kako je sigurno "jedini zajednički stav bio da se uključi lijek "novoseven", kako bi se zaustavilo krvarenje.
"Da se krenulo u operaciju tog hematoma, Fetićeva ne bi živjela 13 sati, već bi umrla pet minuta nakon operacije zbog krvarenja. Nijesam imao nijedan podatak da je doživjela traumu, na tijelu nije bilo hematoma što bi nas odvelo u drugačijem smjeru", kategoričan je Mirović. Tužilaštvo smatra da je nova operacija mogla promijeniti ishod.
Mirović smatra da je dr Raspopović trebalo da učestvuje u operaciji, jer je, zbog stanja pacijentkinje, bila obaveza da se "pruži najbolje čime bolnica raspolaže".
"Kada sam ušao u salu, sve što sam vidio bili su šavovi od carskog reza, a šta je bilo prije toga ne znam. Bilo je devet ljekara u sali, ali nijedan komentar šta bi najbolje bilo preduzeti . Kastratovića, koji nije učestvovao u operaciji, pozvao sam jer je jedan od tri najiskusnija hirurga na klinici, a bio je je i načelnik našeg odjeljenja", rekao je Mirović.
Kastratović, koji je odbranu dao u prisustvu advokata Mira Raičevića i Marka Dakića, istakao je da ga kolege sa ginekologije nijesu konsultovale u vezi sa komplikacijama kod Fetićeve ni prije ni nakon operacije.
"Nijesmo imali nikakve podatke, krv je izbijala iz svake pore. Niko nije pominjao angiografiju zato što je pacijentkinja bila u teškom stanju. To nikada nije rađeno u takvim slučajevima, niti je sala tehnički bila opremljena. Hematomi su bili vidljivi u trbušnoj duplji, bili su posljedica loše koagulacije. Ništa više nije moglo da se uradi, i siguran sam da bi drugo otvaranje pacijenta ubrzalo smrt. Ona je živjela nekoliko sati zbog stalne reanimacije. Da se znalo da je bilo traume, odnosno pada, vjerovatno bi tok bio drugačiji", rekao je Kastratović.
U znak podrške kolegama, petočasovno suđenje koje je obilovalo pitanjima odbrane, tužioca i sudije, juče su u klupama za publiku, ispratili ljekari hirurškog odjeljenja, dok su, prema informacijama "Vijesti", ginekolozi izostali.
Fetić se pridružio gonjenju
Mirsad Fetić je negirao da je njegova supruga prethodno doživjela udar ili pad, ali je rekao da joj je pozlilo. On se u svojstvu predstavnika oštećene porodice, pridružio krivičnom gonjenju. Rekao je da će njegov zastupnik, advokat Izet Fekić, naknadno podnijeti odštetni zahtjev.
Pročitan je obdukcioni nalaz koji su odbrana i tužilac osporili i zatražili da se obducenti dr Miodrag Šoć i dr Dragana Čukić pojave na sljedećem suđenju zakazanom za 29. maj.

izvor- Vijesti

Anchy
07-07-09, 14:49
E ti provjeri gdje je radio dr.Boljevic 8.jul 2005?ja ti garantujem da je bio u kbc Pg u porodiliste?a sta ti ovo znaci?Citat?ne razumijem?Jedno je optuziti,a dok se ne dokaze krivica nema smisla ikoga kriviti.Cak ne vjerujem ni da si upucena u slucaj,kao ja.A to su trojica vrsnih ljekara-to ce se brzo i dokazati.Tako da se nemoj mnogo opterecivati -ima nadlezni za to!!!Za Boljevica provjeri-slobodnooooooo!!!!!!!!!!!!!

zvoncica
07-07-09, 15:23
NEbitno mi je za Boljevica, pravo da ti kazem za taj uput sto ce mi dati sasvim mi je dovoljno da sam cula da je dobar od zena koje poznajem. A za bolnicu...moguce, svi su oni radili i u KBC. vec neko vrijeme radi ovdje a gdje je radio ne znam.
Eto ja ne htjedoh da se plekam oko Lazarevica, no mi cudno sto velis da nijedna zena nema kritiku za njega...evo ova bi imala da je pretekla!
Da li je kriv ili ne, ne znam. Ja sam samo citirala ovo sto sam citala po novinama, a sto se tice slucaja, slusala sam vjerovatno stranu koju ti nijesi, tako da je to potpuno irelevantno, jer familija ove zene prica jedno, a on i njegovi prijatelji drugo. Ali mu svakako nije preporuka, bar za mene.

Anchy
07-07-09, 22:54
A to sto prica familija te nesretne zene nema ,ama bas,nikakve veze sa onim sta se zaista zbilo.Drugo,bolje da su odmah,dok je jos sanse bilo da joj klinicari pomognu,kazali sta je sve ta zena dozivjela,a ne da pricaju gluposti,skrecu u suprotnom pravcu pravi razlog.To je samo pogubno bilo po nju i bebu.Placu po sudnicama,usaglasiti se ne mogu sto i kako je bilo,ocigledno lazu-kriju nesto,to je prizor goli.I na kraju da ga plati nevini.E doznace se istina,pa ce se vidjet ko,dje,kad i kako!!!!!!Lazarevic je jedan posten covjek,porodican,otac dvoje djece,veoma savjestan ljekar,fantastican dijagnosticar,dlaku u jaje trazi,narodski receno,nikada nije van dometa, stoji iza svakog dogovora,i jako je dobar psiholog. Dr.Lazarevic nije gatar ili vidovnjak,i nema trika da se ikome moze pomoci ko kasno dodje ili ne otvara usta da kaze sta je zaista.Zene se ne kontrolisu redovno,e tu je pocetak i kraj svih nedaca koje su uz to propratne,i na kraju krivi ljekari!E ZAISTA BI BILO MALO MNOGO!!!!!Doktor Lazarevic ima veoma brojnu klijentelu,mozda i najbrojniju,i veoma je hvaljen od velikog broja zena koje ja poznajem,a koje saradjuju sa njim tokom trudnoce i kasnije.Ja ga svakome preporucujem!!!!!!!!Izvrstan je,a ovakav peh se mogao desiti bilo kojem ginekologu,ali mi je zao sto bas njemu,ali se iskreno nadam,da ce se koplja slomiti taman tamo DJE TREBA!!Pravda je spora,ali dostizna!!!!!!

cocacolica
07-07-09, 23:02
Anchy dodje li tebe što ovaj Lazarević???

Anchy
07-07-09, 23:07
nije on ovaj,nego DOKTOR!!!!a za takav tretman na relaciji pacijent-ljekar,dva porodjaja-jako sam mu zahvalna!!!!!!!!

NSX
07-07-09, 23:16
NEbitno mi je za Boljevica, pravo da ti kazem za taj uput sto ce mi dati sasvim mi je dovoljno da sam cula da je dobar od zena koje poznajem. A za bolnicu...moguce, svi su oni radili i u KBC. vec neko vrijeme radi ovdje a gdje je radio ne znam.
Eto ja ne htjedoh da se plekam oko Lazarevica, no mi cudno sto velis da nijedna zena nema kritiku za njega...evo ova bi imala da je pretekla!
Da li je kriv ili ne, ne znam. Ja sam samo citirala ovo sto sam citala po novinama, a sto se tice slucaja, slusala sam vjerovatno stranu koju ti nijesi, tako da je to potpuno irelevantno, jer familija ove zene prica jedno, a on i njegovi prijatelji drugo. Ali mu svakako nije preporuka, bar za mene.

Ne vjeruj svemu sto novine pisu :) Posao tih ljudi je prilicno odgovoran da bi se unaprijed osudjivali...

Anchy
07-07-09, 23:25
Slazem se,ali to treba shvatiti

zvoncica
08-07-09, 00:53
oooooo, gospodo, dr lazarevic prvo bjese bezgresan, sad bas i nije bezgresan i ispade da je ovo tema o njemu!
Moglo se desiti svima, ali se desilo njemu...novine pisu ono sto su cule na rocistima, ono sto pise u tuzbi, ono sto se pokusava razrijesiti, pa ne mozemo nikako ne saslusati obje strane!
Vidite, ja znam neke druge price o ovom slucju, koje nijesu za ovdje ni nigdje, jer su obicno rekla-kazala, tako da necemo o tome...sud ce nadam se donijeti pravu odluku, sto znaci da ako su ti ljudi krivi treba im zabraniti da ikad vise udju u ijednu ordinaciju na planeti, a ako nijesu krivi da se adekvatno nadoknadi svaki trenutak sjekiracije koju su imali oko ovoga slucaja...nazalost zena je mrtva i to ne smije ostati nerasvijetljeno...a da smrdi, smrdi ko god da bude odgovoran.
Sto se mene tice, najgora smrt koja se moze dogoditi jeste da umre zena u trenutku dok radja novi zivot!
Kao sto Anchi trazi da se ne osudjuje dr Lazarevic prije nego se donese presuda, bilo bi lijepo da Anchi ne osudjuje pokojnu zenu i njenu porodicu prije nego se vidi prava istina...
A sad naprijed, da vidimo ima li jos koji ginekolog lise Lazarevica u Crnoj Gori;)

Anchy
08-07-09, 08:57
ZA MENE NE!I nema toga dokaza koji ti mozes da navedes,a ja da se u dr Laza razocaram,zapamti ne postoji!!Nikoga ja ne krivim,ali ono sto je istina i realno,iznosim ti da bi barem bila malo upucena ,jer ako si nasla clanak,nijesi Ameriku otkrila.Pored njega su jos 2 vrsna strucnjaka okrivljena,i da se razumijemo nije ona umrla dr Lazarevicu,nego Kastratovicu i Mirovicu.Lazarevic je radio carski rez i izvadio mrtvu bebu,a operaciju i dalji tok njenog lijecenja su preduzeli hirurzi.Greota je sto je zena umrla,jako mlada,ali familija krije misteriju.Neka se slobodno ne nadaju da ce ista ostati nerasvijetljeno.Doveli zenu u kolabirajucem stanju,pa da ljekari spasu,a posle da tuze!Seljacka posla!!!!!!I oba nalaza sudske medicine iz BGD I NSada su opovrgla optuznicu dijela koja tereti Lazarevica,i to da znas.Covjek je jedino kriv sto se tu zatekao,cak ni na ginekologiji nije bio sam i tu je bila sva ekipa kolega,koja mu je odmah dan poslije dizanja optuznice pruzila podrsku i u javnost izasla sa obavjestenjem da je sve sto je moguce bilo preduzeto u domenu ginekologije da bi zenu spasili!Jako bi mi bilo drago da cujem i tvoju verziju povodom ovog slucaja,pa da nadjemo nacin da mi to saopstis,ako vec neces na forum,ili se predomislis!!!!!!

NSX
08-07-09, 09:29
sud ce nadam se donijeti pravu odluku, sto znaci da ako su ti ljudi krivi treba im zabraniti da ikad vise udju u ijednu ordinaciju na planeti, a ako nijesu krivi da se adekvatno nadoknadi svaki trenutak sjekiracije koju su imali oko ovoga slucaja...

Zvonci...to je nemoguce.

sanjica
08-07-09, 10:19
Zvonci, citala sam od pocetka o ovom slucaju..doktora Lazarevica ni ne poznajem ali mislim da nije u redu optuziti po mom misljenju (bar sto se dr Kastratovica kao hirurga tice)ove ljekare dok se ne dokaze da su stvarno krivi...
Anchy pretjera sa pricom o Lazarevicu, ok je da je tebi bio super i da das svoje misljenje ali ovo ni da ti je rod rodjeni..

Anchy
08-07-09, 10:40
Sanjice,nemam zamjerku,ali stvari tako ti je to.Pa kome ne odgovara-ja nista tu ne mogu.Danas se svasta desava,ljudi su na raznim iskusenjima-bog da te sacuva samo.A to sto sam ovako naklonjena dr,imam naravno dobar razlog.Ne dozvoljavam ikakve kritike na njegov racun barem iz mog ugla.Zato sto ga poznajem i dobro sam upucena u svu ovu nepotrebnu frku i zbrku oko njega.Meni je to jako zao.I treba komentaristi,sto da ne,ali realno!!!!!!!!!

milenas
08-07-09, 10:49
Nabolje bi bilo staviti naslov teme "O dr. Lazareviću kao ginekologu" puštite više priču , nekom je on extra nekom drugom on nije i sve zavisi od slučaja do slučaja

cocacolica
08-07-09, 13:35
svaki dr. je različit, nekom je dobar nekom loš s tim ako se ti poznaješ sa dr. još i privatno naravno da ce tebi biti 100 put bolji nego meni to je ljudska priroda..
mada iskreno u KBC se doktori ne odraše od posla tako da ne bi me čudilo da im je nešto promaklo...recimo moju dr. pljuju ooga svijeta meni je bila extra, nekoga je "nagrdila" i tako bitno da svako nadje svog dr.
a druga stvar iskreno nemam mnogo povjerenja (a to je najbitnije u relaciji dr.-pacijenta) u mlade doktore ipak je za ovaj posao potrebno malo više iskustva!!
a ja nešto ne bih da se na meni uče

Avionka
08-07-09, 14:16
Neka svako prica ono sto zeli , ali ne daj Boze nikome da padne u ruke tim kasapima u bolnici. Moze da me demantuje ko god zeli, i navede razloge ne znam koje , ali iz licnog iskustva ni dusmaninu ne bih pozeljela da zavrsi u KBC-u. (u ovom slucaju govorim o ginekologiji , mada vjerujem da je na svakom odjeljenju tako).
Imala sam priliku da budem prije par mjeseci tamo, zbog gubitka bebe u 4-om mjesecu trudnoce. Znate koliko su se obruli na mene ???? Hehhh .... Niko , nista...
Sama sam pobacila , dosao kasapin u 3 ujutro odrao me , iscistio...i taj dan i sjutra dan niko vise nije usao u sobu da pit akako sam...
Pita me mama : E sine, sta kazu doktori , jeli sve ok??? Ja kazem , : Mama, ja ne vidim , ni doktora ni sestru , sem majstore koji krece hodnik ...I tako 2 dana....
Bruka!
Eto...morala sam da napisem svoje gorko iskustvo.
Zlatile se privatne klinike .

cocacolica
08-07-09, 14:20
na svu sreću Avionka ti si dobro prošla (ah..dobro..al ajd tako da kažem..nadam se da neceš zamjeriti) i po drugim odjeljenjima je tako tako da se moram složit sa tobom..brate neodgovorni su do zla boga.. kad mi neko pomene KBC krv da ti se sledi..al podješ kod tih istih dr. privatno ma ima da lete oko tebe da te maze i još da ti tepaju ..fuj..

Anchy
08-07-09, 14:45
sto se radi od ovih zena?pa umijeli koja da trzi dr?da porAZGOVARA?POKUCA U KABINET?ILI SAMO LEZITE U KREVET I CEKATE?Nema toga-ako se same za sebe ne izborite,nece niko,garant.Slazem se da su dr ,ali ne i svi,namcori,mada malo se treba drznuti i o sebi voditi racuna,biti uporan,pa tek da vidis rezultat.Zao mi je ove zene sto je izgubila bebu.Jos ako je i prvo,onda trauma jos veca.Privatni sektor jos nije,barem sto se klinike tice,nije jos zazivio

zvoncica
08-07-09, 15:28
Zvonci...to je nemoguce.A da li je moguce vratiti zivot umrloj zeni, ako se utvrdi krivica ljekara? Ljudski zivot je ipak ljudski zivot.

Zvonci, citala sam od pocetka o ovom slucaju..doktora Lazarevica ni ne poznajem ali mislim da nije u redu optuziti po mom misljenju (bar sto se dr Kastratovica kao hirurga tice)ove ljekare dok se ne dokaze da su stvarno krivi...
Anchy pretjera sa pricom o Lazarevicu, ok je da je tebi bio super i da das svoje misljenje ali ovo ni da ti je rod rodjeni..Upravo tako, slazem se, mada dok se to ne dokaze ja ne vjerujem ni u njihovu nevinost...

ZA MENE NE!I nema toga dokaza koji ti mozes da navedes,a ja da se u dr Laza razocaram,zapamti ne postoji!!Nikoga ja ne krivim,ali ono sto je istina i realno,iznosim ti da bi barem bila malo upucena ,jer ako si nasla clanak,nijesi Ameriku otkrila.Pored njega su jos 2 vrsna strucnjaka okrivljena,i da se razumijemo nije ona umrla dr Lazarevicu,nego Kastratovicu i Mirovicu.Lazarevic je radio carski rez i izvadio mrtvu bebu,a operaciju i dalji tok njenog lijecenja su preduzeli hirurzi.Greota je sto je zena umrla,jako mlada,ali familija krije misteriju.Neka se slobodno ne nadaju da ce ista ostati nerasvijetljeno.Doveli zenu u kolabirajucem stanju,pa da ljekari spasu,a posle da tuze!Seljacka posla!!!!!!I oba nalaza sudske medicine iz BGD I NSada su opovrgla optuznicu dijela koja tereti Lazarevica,i to da znas.Covjek je jedino kriv sto se tu zatekao,cak ni na ginekologiji nije bio sam i tu je bila sva ekipa kolega,koja mu je odmah dan poslije dizanja optuznice pruzila podrsku i u javnost izasla sa obavjestenjem da je sve sto je moguce bilo preduzeto u domenu ginekologije da bi zenu spasili!Jako bi mi bilo drago da cujem i tvoju verziju povodom ovog slucaja,pa da nadjemo nacin da mi to saopstis,ako vec neces na forum,ili se predomislis!!!!!!Anchy, tebe niko nikad nije ni pokusavao da odvrati da ides kod doktora kod kojeg pozelis...a ti lobiras na 2 strane da je dr. Lazarevic najbolji! Za tebe jeste, za druge nije i tu je prica zavrsena nadam se.
To sto su kolege stale iza njega nikako ne znaci da nije kriv, jer ljekarska komora nikad nije kolegu iznevjerila, izuzev u ponovljenim postupcima, kad nijesu imali kud...tako da se tim dokazom ne bih dicila.
I nadam se da smo zavrsili pricu o Lazarevicu, kad je ovaj slucaj u pitanju, jer niti smo mi sud niti je normalno da prepricavamo gradske abrove po forumu. Ne pada mi na pamet da neprovjerene informacije plasiram po forumu, a necu ni tebi dozvoliti da iznosis detalje o ovom slucaju, tako da te molim da se ovdje ova prica zavrsi. Nije u redu da pokojnu zenu prozivas za bilo sto sto ne znas da li se desilo.
Jos jednom molim da se o ovom slucaju prica zavrsi.

Nabolje bi bilo staviti naslov teme "O dr. Lazareviću kao ginekologu" puštite više priču , nekom je on extra nekom drugom on nije i sve zavisi od slučaja do slučajaUpravo tako, kao uostalom i svi ljekari.

Anchy
08-07-09, 15:49
Prvo ja sam ga hvalila i predlagala,a ti si prva zapocela ovu temu jer si objavila clanak iz novina-ja to spominjala nijesam,i sad kad ti odgovorim na sve to ti se bunis.Prva si pocela-pa sad trpi sto je to tako,a ako te nervira,ja ti nista ne mogu.I nijesi u pravu ako hoces iskreno.Ja se ne ljutim,ja shvatam ovo kao cakulanje,a ti stagod hoces.I nije fer to bilo sa tvoje strane,a ja sam morala da odreagujem,mislim kulturno,nikoga nijesam osudjivala,nego komentarisala tako kako jeste.Ne trpaj mi usta tvoje misljenje.

Avionka
08-07-09, 16:58
Tacno Anchy, ne treba lezati i cekati doktora da on leti oko tebe , to nema nigdje ... Ali malo pozrtvovanosti, malo humanosti. Da dodju u vizitu ujutro i kazu , Dobro jutro, kako ste ... to i to...ne znam vec , posavjetuju te nesto. Pola boljke bi covjeku proslo. Meni je dr. uletio ujutro i pogledao na onoj metalnoj tabli sto visi, nalaze, i rekao ...aha dobro je , vi ste to samo zavrsili sinoc. I otisao...ni dovidjenja ..ni da mi pipne stomak ...ili...ne znam.:confused: Kao krava sam se osjecala, ja sam to "zavrsila sama sinoc" i ..nista, to je to!
A naravno , sjutradan sam pokucala na vrata i pitala za savjet , sta i kako dalje?? I dobila veoma kratak odgovor da se pazim jedno pola godine i opet u akciju.
Nego, nema veze . :mad:
Dok god postoje privatne klinike za preglede i analize, dobro je...e sad sto se tice stacionarnog lijecenja , nek nam je BOG u pomoc.

Anchy
08-07-09, 17:41
taman tako,slazem se-to je luda kuca u kbc!tu se ne zna ko pije,a ko ga placa!Koji ti je ginekolog vodio trudnocu?a ko ti je radio intervenciju u kbc?

zvoncica
09-07-09, 02:50
Prvo ja sam ga hvalila i predlagala,a ti si prva zapocela ovu temu jer si objavila clanak iz novina-ja to spominjala nijesam,i sad kad ti odgovorim na sve to ti se bunis.Prva si pocela-pa sad trpi sto je to tako,a ako te nervira,ja ti nista ne mogu.I nijesi u pravu ako hoces iskreno.Ja se ne ljutim,ja shvatam ovo kao cakulanje,a ti stagod hoces.I nije fer to bilo sa tvoje strane,a ja sam morala da odreagujem,mislim kulturno,nikoga nijesam osudjivala,nego komentarisala tako kako jeste.Ne trpaj mi usta tvoje misljenje.:)Kao sto sam ti vec rekla, clanak sam objavila nakon gomile tvojih postova o njegovoj nepogrijesivosti...rekla si da se NIKAD NIKO NIJE zalio na njega. Ono je bio logican odgovor, ipak jeste.
Kao uostalom na svakog ginekologa. Kao sto smo vec rezimirali, svi imaju i hvala i pokuda dopadalo se to tebi ili ne. Sto tebe i ne treba da sprijeci da ides tamo gdje mislis da je najbolje.
Sto se tice KBC-a, mnogi se zale, mada moram reci da sam ja uglavnom imala prilicno pozitivna iskustva, ali to je bilo prilicno davno, tako da nije mjerodavno za sadasnje vrijeme.
Kazu da je dr Jovanovic iz doma zdravlja blok V prilicno temeljan, mada su mi s eneke zene zalile da pretjeruje sa analizama i kad nije potrebno...no bolje tako nego da je nezainteresovan.

Anchy
09-07-09, 08:28
Za njega sam cula,ali pojma nemam nista detaljnije o njemu.Tamo hvale neku Dr.Lahiru Cikic,kazu da je extra,a moja prijateljica iz B.Polja mi je rekla,da je nekada tamo ordinirala i poslije smrtnog slucaja koji joj se dogodio,premjestena je u Pg.Mada je njenu majku 5 puta poradjala,i zena se hvali na nju,ali eto malera ne hvali.I Lazarevic trazi sve,ama bas sve,cini mi se da mu ultra zvuk traje uru ,pa pregled,a tek za nalaze to je nevjerovtno.I bas je zainteresovan maximalno.A sto se tice Kbc-a pretezno se zale,i kad sam par puta bila,to je tamo ludnica od guzve,ja sam sve laganice zavrsavala,i nemam neki posebni utisak da je tako lose,ali samo kad mi je moj ljekar tamo-vjerovatno da bih bez dr isto nagrabusila!!!!!!!!!

tinam
09-07-09, 10:08
Ja danas imam zakazano u Natal kod dr. Uskokovic po prvi put. Hvale je dosta pa sam se ovaj put za nju odlucila jer sam jos uvjek u potrazi za ginekologom sa kojim cu "ostvariti vezu na duze staze" :). Uf samo se nadam da ce sve biti kako treba a vec me stomak boli od treme. Pozz svima

Anchy
09-07-09, 11:45
Moja kuma ide kod nje tj. vodi joj trudnocu,i jako je zadovoljna sa njom.Bas zadovoljna.Ali je velika greska kad trudnice nemaju ginekologa klinicara,kad dodje do porodjaja niko se u porodiliste ne okrece,jer imaju prednost njihovi pacijenti.Puste te da babica poradja-to je po meni tragedija!Dr se ne okrecu,bez da pime radove.

Avionka
09-07-09, 12:40
taman tako,slazem se-to je luda kuca u kbc!tu se ne zna ko pije,a ko ga placa!Koji ti je ginekolog vodio trudnocu?a ko ti je radio intervenciju u kbc?

Trudnocu sam vodila u Baru, ne u Podgorici.
Ovdje sam sada i kada su mi u Natal-u konstatovali da je bebi stalo srce , rekli su mi da je plod uginuo vec par nedjelja i da se mora sto prije "vaditi".
Ja sam e iste veceri otisla u bolnicu , tamo su me ostavili da lezim...U toku noci sam dobila kontrakcije, nenormalno jake ... uhhhh , kasnije mi je pukao vodenjak...i poslije je ispao i plod :(
Sve sama....
Vikala sam sestri da me boli nenormalno, jer to je pravi porodjaj...ali ona je govorila da mora, proci ce kad plod "ode"... Tako je i bilo , da nije dosao doktor poslije toga , na zivo da delje kasikom i cisti matericu od mogucih ostataka...Uhhhh
Nego...proslo je sve , ne mogu se vise vracati na to.
Taj dr. je bio te noci dezurni (pospan , jer je bilo oko 3 ujutro) dr.Natalic ako se dobro sjecam.

^m00dO_oD_kOlJiBrIyA^
09-07-09, 14:23

kako kod kojeg doktora.... Ja sam recimo bila bash jutros...i swe je bilo u najboljem redu;)

P.S. Usput budi recheno, nijesam trudnica:)

N-I-K-O
09-07-09, 14:29
Samo neshto gledam ove djevojke...

Da mi je znat shto su chinjele nashe babe u ono vrijeme, kako pretekoshe bez pregleda kod ginekologa svake 3 mjeseca...Shto je ta muka djevojke? Ili ste toliko sexualno aktivne da ne znate dje udarate ili neshto nije u redu svama kad toliko chesto idete na takve vrste pregleda. Drugog objasnjenja nema. Uzas.

P.S. Moodo Bogu fala kad je sve pod kontrolom kod tebe ;)

^m00dO_oD_kOlJiBrIyA^
09-07-09, 14:37

Da mi je znat shto su chinjele nashe babe u ono vrijeme, kako pretekoshe bez pregleda kod ginekologa svake 3 mjeseca...Shto je ta muka djevojke? Ili ste toliko sexualno aktivne da ne znate dje udarate ili neshto nije u redu svama kad toliko chesto idete na takve vrste pregleda. Drugog objasnjenja nema. Uzas.

Bogu falaaaa...i ja welju...a ti? widji, kako su ti swi doma , Bog0 ti?:D

^m00dO_oD_kOlJiBrIyA^
09-07-09, 14:41
:)Kao sto sam ti vec rekla, clanak sam objavila nakon gomile tvojih postova o njegovoj nepogrijesivosti...rekla si da se NIKAD NIKO NIJE zalio na njega. Ono je bio logican odgovor, ipak jeste.
Kao uostalom na svakog ginekologa. Kao sto smo vec rezimirali, svi imaju i hvala i pokuda dopadalo se to tebi ili ne. Sto tebe i ne treba da sprijeci da ides tamo gdje mislis da je najbolje.
Sto se tice KBC-a, mnogi se zale, mada moram reci da sam ja uglavnom imala prilicno pozitivna iskustva, ali to je bilo prilicno davno, tako da nije mjerodavno za sadasnje vrijeme.
Kazu da je dr Jovanovic iz doma zdravlja blok V prilicno temeljan, mada su mi s eneke zene zalile da pretjeruje sa analizama i kad nije potrebno...no bolje tako nego da je nezainteresovan.

meni su jutros preporuchili iz Bloka dr Stewowic...:rolleyes: Poshto od sad pa naalje mora IZABRANI GINEKOLOG da te uputi kod owih u KBC

tinam
09-07-09, 14:54
N-I-K-O u vrijem moje i tvoje babe karcinom grlica materice i jajnika nije bio broj 1. kad su u pitnju oboljenja kod zena i u vrijeme nasih baba da oboli ili umre zena ili ti djevojka 30-tih godina od ove vrste karcinom mislim da je bila prava prava rijetkost sto danas nije slucaj nazalost. Znala sam dvije osobe jedna 28 jedna 33 godine obadvije pokojne od karcinoma ove vrste da su vise isle kod ginekologa mozda bi bile zive ko zna. A onda jos jedno vezano za nase babe ostajale su trudne svake godine ako su to htjele he he :) jele su zdravu hranu imali zdravu vodu zdrav vazduh danas je sve zatrovano i vise nista nije kao sto je bilo sve vise mladih bracnih parova muku muci da dobiju potomstvo. Zato ja i dalje apelujem na sve zene i djevojke posjeta ginekologu makar jednom godisnje bili ne bili sexualno aktivni /a bolje biti nego ne :)))))/ Pozz

Anchy
09-07-09, 15:17
Ima i ginekologa koji nista ne vide na ultrzvuk niti umiju dijagnozu da utvrde,a tek terapiju-za pojedine je to tabu tema.A tek za porodjaj-nikad ih nema kbc-ponekad ambulanta na I sprat!!

ctrl+alt+delete
09-07-09, 16:04
E, vala kad bi i jedna tema na ovom forumu vezana za žensko reproduktivno zdravlje prošla bez pominjanja baba i prababa, sjutra bi se smak svijeta desio.

Anchy
09-07-09, 16:40
E, vala kad bi i jedna tema na ovom forumu vezana za žensko reproduktivno zdravlje prošla bez pominjanja baba i prababa, sjutra bi se smak svijeta desio.
a sto me slatko nasmija!imas i pravo!potpuno!da babe nijesu to sto jesu-jos bi radjale.

tinam
10-07-09, 08:35
Samo da vam kazem da sam bila juce kod dr. Uskokovic u Natal i kako rece neko na ovom forumu za nju pravo otkrovenje i stvarno je tako, jos nisam srela doktora koji je tako ljubazan, pristupacan, lak za saradnju, da hoce sve da objasni prostim jezikom, nasmijana, ma da skratim pricu odusevljena sam sa njom, sve pohvale od moje strane za nju.

Avionka
10-07-09, 10:35
Jeste , fenomenalna je ..samo nesto doci do nje je ...uspjeh. Ili je zakazana vec mjesec unaprijed , ili je na seminaru...Ama , nikad da je pogodim.
A ja , kad me zaboli nesto ili hitno mi treba ...ne mogu cekati mjesec ...(eto, kao kad je bio slucaj sa spontanim).
A sto se tice nje...Neprikosnovena je.

N-I-K-O
10-07-09, 11:25
N-I-K-O u vrijem moje i tvoje babe karcinom grlica materice i jajnika nije bio broj 1. kad su u pitnju oboljenja kod zena i u vrijeme nasih baba da oboli ili umre zena ili ti djevojka 30-tih godina od ove vrste karcinom mislim da je bila prava prava rijetkost sto danas nije slucaj nazalost. Znala sam dvije osobe jedna 28 jedna 33 godine obadvije pokojne od karcinoma ove vrste da su vise isle kod ginekologa mozda bi bile zive ko zna. A onda jos jedno vezano za nase babe ostajale su trudne svake godine ako su to htjele he he :) jele su zdravu hranu imali zdravu vodu zdrav vazduh danas je sve zatrovano i vise nista nije kao sto je bilo sve vise mladih bracnih parova muku muci da dobiju potomstvo. Zato ja i dalje apelujem na sve zene i djevojke posjeta ginekologu makar jednom godisnje bili ne bili sexualno aktivni /a bolje biti nego ne :)))))/ Pozz

Ja znam da se ide kod doktora kad te neshto zaboli, kad neshto osjetish-vidis da ne valja,
i to je ono shto ja znam-priznajem. Zato sam izrazio nezadovoljstvo time shto djevojke danas idu svake 3 mjeseca na pregled ono kao "dobar dan" - taknite mi malo "malu" da vidim jeli OK...Mislim...Bezveze mi je vala to pa prichajte shto ocete... :)

NSX
10-07-09, 11:47
Bolje sprijeciti nego lijeciti, vazda bilo.

^m00dO_oD_kOlJiBrIyA^
10-07-09, 12:13
Ja znam da se ide kod doktora kad te neshto zaboli, kad neshto osjetish-vidis da ne valja,
i to je ono shto ja znam-priznajem. Zato sam izrazio nezadovoljstvo time shto djevojke danas idu svake 3 mjeseca na pregled ono kao "dobar dan" - taknite mi malo "malu" da vidim jeli OK...Mislim...Bezveze mi je vala to pa prichajte shto ocete... :)

pogreshno znash i mislish, Niko Niko...:D Bez swe shale...Kod doktora se ide redowno...da te NE BI neshto tamo zaboljelo...jer su recimo kod zhena te stwari najuchestaliji uzrok bolesti sa kobnim najchesce ishodima, NE DAJ BOZHE!;)

zato, ja sam za prewentiwu... I swaki ginekolog ce wam reci da dolazite na pola godine na ultrazwuk, a papa test godihnje ili malo jache od godine... jer u danashnje wrijeme swaka muke ka zainat oce...

Anchy
10-07-09, 16:24
A najgore od svega je sto niko kontrole ne postuje,nego kad nema izlaza ide kod dr.Ili pocnu da se lijece,pa prekinu terapiju,pa jos gore sebi naprave,a onda ko je kriv tome?!Doktor-a ko drugi!Moj ginekolog je najljubazniji i najpristupacniji-i vise povjerenja imam u muskog nego u zenskog ginekologa.

MaJka2U
13-07-09, 12:31
Anchy,

išla sam kod dr. Lazarevića i dobar je, ali ćeš mi ga omrznut budeš li nastavila ovoliko da ga hvališ. Samo hoću da ti kažem da svojom pričom postižeš kontra efekat...

N-i-k-o,

kad god sam pročitala neki tvoj post, bio mi je simpatičan, dosta realan, ali kad te nađoh ođe, na ginekologiju, bačio si sve u vodu, ,naročito sadržinom svog posta. Mani se priče kako je nekad bilo... A sve ti je oprošteno ako imaš preko 45 godina, pa se, ka strine, tetke, majke, tate i ostali pozivaš na to kako je bilo nekad. Reči da si se sprda...;)

Anchy
13-07-09, 14:29
MaJka 2U
Ma ja sam ti iskrena,i volim objasniti ,nedovrseno mrzim-a milo mi je sto si se uvjerila da je dr ok.Ja predlozih ga iz licnog iskustva,primijeti da ne ogovaram ginekologe-a zao mi je svake zene koja dozivi neko bzv iskustvo-pa to u neku ruku ostavi posledice-ali me Zvoncica malo takla,e onda se ja ne zaustavih-nego kao po pranju.Ali to je zavrseno.Jesi bila na kontrolu?ili vodis trudnocu kod njega?

zvoncica
13-07-09, 16:00
MaJka 2U
Ma ja sam ti iskrena,i volim objasniti ,nedovrseno mrzim-a milo mi je sto si se uvjerila da je dr ok.Ja predlozih ga iz licnog iskustva,primijeti da ne ogovaram ginekologe-a zao mi je svake zene koja dozivi neko bzv iskustvo-pa to u neku ruku ostavi posledice-ali me Zvoncica malo takla,e onda se ja ne zaustavih-nego kao po pranju.Ali to je zavrseno.Jesi bila na kontrolu?ili vodis trudnocu kod njega?:DZvoncica te nije "ticala" no ti dadoh "dokaz" da nije sve bas toliko sjajno i bajno koliko pricas...a da si "ka po pranju" udarila po bilo kome ne bi ti djaolji post odje ostao. Tolerancija prije svega;)

Anchy
13-07-09, 17:55
Ti ga protumaci na svoj nacin-a to nije tako ali ti necu objasnjavati-a da je dr savrsen za mene jeste-za tebe ne mora biti-a dokaz ti nije vjerodostojan dok se ne dokaze istina prava-do tada sve je u bozjim rukama!!!

N-I-K-O
13-07-09, 17:55
N-i-k-o,

kad god sam pročitala neki tvoj post, bio mi je simpatičan, dosta realan, ali kad te nađoh ođe, na ginekologiju, bačio si sve u vodu, ,naročito sadržinom svog posta. Mani se priče kako je nekad bilo... A sve ti je oprošteno ako imaš preko 45 godina, pa se, ka strine, tetke, majke, tate i ostali pozivaš na to kako je bilo nekad. Reči da si se sprda...;)

Ma ja sam vishe za cilj sa ovim izrazio nezadovoljstvo generalno zenama koje
idu gologa pupka cijele zime iz mode godinama vec i sad je tek pochelo da se "osjeca"
posledica svega toga mlacenjem svake 3 mjeseca kod ginekologa "iz pervencije"...
Mislim...Kakve crne pervencije? Zene generalno same izazivaju te preglede "iz pervencije".
Toga nikad nije bilo kao zadnjih nekoliko godina i nikad se nije desilo da bude u ovolikom broju
mladih brachnih parova "da ne mogu da imaju djece" kao danas a ipak im nema po kome doc po "genima"!
Znachi problem je u samim zenama i neka bude ovo apel na sve tinejdzerke da pokriju pupak i bubrege,
dako se nadje ko da se ****** i bez gologa pupka na temperaturama ispod nule.

To je bila sushtina. ;)

Anchy
14-07-09, 09:13
Jutros sam privatno vadila nalaze -ginekoloske-jer mi taman oko 20og dodje redovna kontrola,i mogu vam reci da me nas higijenski nikad vise nece vidjeti i onu guzvu golemu ne podnosim.I nije nesto ni preskupo-a bice gotovo za 48h-a tamo cekala bih cijelu sedmicu kao prosli put sto sam se izmaltretirala-ni uslova nema ljudskih ZA PREGLED,A NIJE IM BILA NI HIGIJENA NA ZAVIDNOM NIVOU

zippy
16-07-09, 14:29

ne mogu da vjerujem da si napisao ovako nesto N-I-K-O! pitaj neku babu koliko su se cesto desavali pobacaji, djeca radjala mrtva ili umirala u prvih par godina zivota, koliko cesto su zene umirale u toku trudnoce ili na porodjaju kad su one bile mlade i kad nije bio obicaj da se o zenskom zdravlju previse vodi racuna!
jel' bog dao da se seksualno aktivno, nemam pojma kakve to veze ima isacim. goli stomaci i nogice tokom zimskih dana jesu problem ali ne u toj mjeri u kojoj ti istices!
problem steriliteta danas svakako nije usko povezan sa golim nogama i stomacima vec izbjegavanjem redovnih kontrola u kojima se na vrijeme vide i lijece problemi koji kasnije mogu da prouzrokuju otezano ostajanje u drugom stanju ili sami sterilitet.
ps. sterilitet je izrazen i kod muskaraca isto koliko i kod zena tako da ova prica o tome da se djeca teze dobijaju zbog golisavih stomaka nema veze sa vezom i mogla bi proc u 19tom i ranom 20tom vijeku.
ps. jos sam u soku sto si ti ovako nesto napisao! ajde momcici do 20 godina koji pojma nemaju ali ti, u tim godinama i sad kad si vec otac?! :confused::eek:

zvoncica
16-07-09, 14:43
naravno d aje neophodno ici na kontrole kod ginekologa, najmanje jednom godisnje!
Danas je zbog uslova zivota strahovito povecan br. slucajeva raka grlica materice, jajnika...kad vec NIKO kaze kako je nepotrebno ici kod ginekologa, reci cu samo da je moja drugarica zbog takvih predrasuda, zbog nase glupave ptrijarhalne sredine, gdje se djevojka koja pde ginekologu smatra previse "aktivnom" ili trudnom, ostala bez mogucnosti da ikad postane majka...iako je imala redovan ciklus i manje-vise nikakve probleme, tumor u materici je iziskivao vadjenje svih reproduktivnih organa u njenoj 26 godini zivota...svakako da su hormoni zavrsili svoju funkciju odmah nakon toga, i danas, 10 godina nakon operacije, ona je sama, izgleda starija 10 godina...a samo je trebala da ode na jednu kontrolicu kod ginekologa...toliko

Hari Krisna
16-07-09, 15:17
... sterilitet je izrazen i kod muskaraca isto koliko i kod zena tako da ova prica o tome da se djeca teze dobijaju zbog golisavih stomaka nema veze sa vezom i mogla bi proc u 19tom i ranom 20tom vijeku.
Ne samo da je isti nego se sad pokazuje da je veci kod muskaraca. WHO vec godinama prati i ocjenjuje koliki je prag plodnosti odredjujuci broj spermatozoida u jednom zapreminskom milimetru. Simptomaticno je da je pedesetih godina optimalna norma za fertilnog muskarca bila 60 miliona, sedamdesetih je smanjeno na 40, a devedesetih su sveli na svega 20 miliona.
Znaci da oni koji su u doba nasih roditelja smatrani samo kao teoretski potencijalni ocevi sad su prosjek. Da nije doslo do toga da je ljepsi pol postao fertilniji i bolji, ljudskom rodu bi se lose pisalo bar sto se tice klasicnih i prijatnih metoda :)

Mojsije
16-07-09, 16:30
Ne samo da je isti nego se sad pokazuje da je veci kod muskaraca. WHO vec godinama prati i ocjenjuje koliki je prag plodnosti odredjujuci broj spermatozoida u jednom zapreminskom milimetru. Simptomaticno je da je pedesetih godina optimalna norma za fertilnog muskarca bila 60 miliona, sedamdesetih je smanjeno na 40, a devedesetih su sveli na svega 20 miliona.
Znaci da oni koji su u doba nasih roditelja smatrani samo kao teoretski potencijalni ocevi sad su prosjek. Da nije doslo do toga da je ljepsi pol postao fertilniji i bolji, ljudskom rodu bi se lose pisalo bar sto se tice klasicnih i prijatnih metoda :)

tako je to kad se $edi na ledno :)

Hari Krisna
16-07-09, 17:18
kod muskih naopako jer ne valja kad je tamo pretoplo ;)

N-I-K-O
17-07-09, 01:46
ne mogu da vjerujem da si napisao ovako nesto N-I-K-O! pitaj neku babu koliko su se cesto desavali pobacaji, djeca radjala mrtva ili umirala u prvih par godina zivota, koliko cesto su zene umirale u toku trudnoce ili na porodjaju kad su one bile mlade i kad nije bio obicaj da se o zenskom zdravlju previse vodi racuna!
jel' bog dao da se seksualno aktivno, nemam pojma kakve to veze ima isacim. goli stomaci i nogice tokom zimskih dana jesu problem ali ne u toj mjeri u kojoj ti istices!

Jesu choche to je sve pomrlo, ne mLJati da te zamoLJim, niko se nije smio usudit djecu da pravi da nebi kupili dva metra placa na chepurke...pfff... ne znam koja ti je to baba prichala, danas je VECI broj podbachaja, mladih brachnih parova koji ne mogu da imaju djece i vishe trudnica na "odrzavanje trudnoce" u bolnicu no ikad pored svih KONTROLA ovoga svijeta.
Samo mi rechi koje je tvoje objasnjenje?
Globalno zagrijavanje ili mozda izduvni gasovi?!
Uh...Ako te dofatim jednom preko tija zhvala....

Shto se tiche golija pupaka i bubrega, pitaj bilo kojeg doktora (poshto ti redovno idesh na KONTROLE) shto je najveci uzrok steriliteta kod zena, svaki ce ti rec da je upravo taj goli pupak u godinama kad se djevojke razvijaju u zene na tom polju upravo glavni razlog,
osim naravno ako nije genski povezano.

problem steriliteta danas svakako nije usko povezan sa golim nogama i stomacima vec izbjegavanjem redovnih kontrola u kojima se na vrijeme vide i lijece problemi koji kasnije mogu da prouzrokuju otezano ostajanje u drugom stanju ili sami sterilitet.

ahahahahaahahahahahahaha maxe...

Svakako da nije USKO a bogomi ni SHIROKO, ali je svakako "POVEZANO".

Ja ne znam dje si ti prochitala da sam ja PROTIV kontrola (daleko bilo), ja sam NAGLASIO protiv kontrola "svaka 3 mjeseca", mislim, shto je ta muka kumim te kapom?
Da ne kisjelite kupus u nju pa da se ispere ona "RA-SO" da je rdja ne ufati!? :D

ps. sterilitet je izrazen i kod muskaraca isto koliko i kod zena tako da ova prica o tome da se djeca teze dobijaju zbog golisavih stomaka nema veze sa vezom i mogla bi proc u 19tom i ranom 20tom vijeku.

Aoo shto si se ufatila za ovaj golishavi stomak toliko oli mi objasnit? Kakvo je to poredjenje i kakve veze imaju MUSHKARCI sad sa onim shto sam ja pisao?! Ne kapiram kewe mi Nevenke. :)

Da se razumijemo, super ti izgledash kad ti se pupak vidi, ne znam imash li pirsing ali razmisli o tattoo-u - to je vele sad moderno u 21 vijek :D, ali mi je to nekako gabeljski u januar mjesec a svakako nije dobro za cirkulaciju i donje extremitete kod zena :D, tako da tvoja pricha o golom pupku da "NEMA VEZE SA VEZOM" je itekako da ne rechem "plitka".

ps. jos sam u soku sto si ti ovako nesto napisao! ajde momcici do 20 godina koji pojma nemaju ali ti, u tim godinama i sad kad si vec otac?! :confused::eek:

Josh jednom - Ne mLjati ;).

N-I-K-O
17-07-09, 01:59
naravno d aje neophodno ici na kontrole kod ginekologa, najmanje jednom godisnje!
Danas je zbog uslova zivota strahovito povecan br. slucajeva raka grlica materice, jajnika...kad vec NIKO kaze kako je nepotrebno ici kod ginekologa.

Shto je ovo, opet je Niko reka da je NEPOTREBNO, ja ochigledno odje svama pricham kao da me poznajete ono pa kao da cete znat na shto sam mislio kad neshto kazem.

Treba se naravno kontrolisat ali ne toliko chesto koliko ovaj FORUM-ZENA ide brate, shto je ta muka...Aooo...

Potpuno se slazem sa time da je strahovito povecan broj sluchajeva raka materica, jajnika,
raznoraznih CISTA itd itd...Itekako sam upoznat sa svim i svachim iz oblasti ginekologije kod zena iz "nuzde" u proshlosti (znace vecina koji me poznaju na shto mislim) tako da ja to ama bash nikako ne osporavam, kao ni redovne kontrole, samo mi se uchinjelo iz vashih pricha da se neshto prechesto "provjeravate", te ovo te ono, sve neshto strecate, bojite se, svaka nadje po 100 primjera nechega shto se nekom desilo, te savjetujete shto treba i shto ne treba kao da ste sve to proshle...Mislim...Opushtite se ljudi, zivite normalno, ne razmisljajte o glupostima, ima svakakvih sudbina shto ne mora da znachi da ce i VASHA biti jedna od takvih...Svakako da treba provjeravati zdravlje, samo ne treba precerivat ni u chemu pa ni po tom pitanju... Bez nervoze molim :)

zippy
17-07-09, 09:29
Jesu choche to je sve pomrlo, ne mLJati da te zamoLJim, niko se nije smio usudit djecu da pravi da nebi kupili dva metra placa na chepurke...pfff... ne znam koja ti je to baba prichala, danas je VECI broj podbachaja, mladih brachnih parova koji ne mogu da imaju djece i vishe trudnica na "odrzavanje trudnoce" u bolnicu no ikad pored svih KONTROLA ovoga svijeta.
Samo mi rechi koje je tvoje objasnjenje?
Globalno zagrijavanje ili mozda izduvni gasovi?!
Uh...Ako te dofatim jednom preko tija zhvala....

Shto se tiche golija pupaka i bubrega, pitaj bilo kojeg doktora (poshto ti redovno idesh na KONTROLE) shto je najveci uzrok steriliteta kod zena, svaki ce ti rec da je upravo taj goli pupak u godinama kad se djevojke razvijaju u zene na tom polju upravo glavni razlog,
osim naravno ako nije genski povezano.

ahahahahaahahahahahahaha maxe...

Svakako da nije USKO a bogomi ni SHIROKO, ali je svakako "POVEZANO".

Ja ne znam dje si ti prochitala da sam ja PROTIV kontrola (daleko bilo), ja sam NAGLASIO protiv kontrola "svaka 3 mjeseca", mislim, shto je ta muka kumim te kapom?
Da ne kisjelite kupus u nju pa da se ispere ona "RA-SO" da je rdja ne ufati!? :D

Aoo shto si se ufatila za ovaj golishavi stomak toliko oli mi objasnit? Kakvo je to poredjenje i kakve veze imaju MUSHKARCI sad sa onim shto sam ja pisao?! Ne kapiram kewe mi Nevenke. :)

Da se razumijemo, super ti izgledash kad ti se pupak vidi, ne znam imash li pirsing ali razmisli o tattoo-u - to je vele sad moderno u 21 vijek :D, ali mi je to nekako gabeljski u januar mjesec a svakako nije dobro za cirkulaciju i donje extremitete kod zena :D, tako da tvoja pricha o golom pupku da "NEMA VEZE SA VEZOM" je itekako da ne rechem "plitka".

Josh jednom - Ne mLjati ;).
N-I-K-O, N-I-K-O, ja sam mislila da si ti fin momak! **** ga :rolleyes:

N-I-K-O
17-07-09, 12:40
N-I-K-O, N-I-K-O, ja sam mislila da si ti fin momak! **** ga :rolleyes:

O pa ja se izvinjavam shto ti odgovorih, necu vishe nikad.

Isto sam pomislio kad sam prochitao tvoj post gore meni upucen.
Ajde nekom drugom ali meni...
Malo zaboli znash od nekog koga poznajesh kad te shvati pogresno i pochne da viche na tebe ;)

Samo sam u trenutku osjetio da moram da ti ublazim odgovorom taj SHOK
shto si dozivljela od mene time shto si izrazila nezadovoljstvo mojim razmisljanjem,
sobzirom da sam otac dvoje djece... ;).

No vidji, ima li sparine?

zvoncica
17-07-09, 13:25
Shto je ovo, opet je Niko reka da je NEPOTREBNO, ja ochigledno odje svama pricham kao da me poznajete ono pa kao da cete znat na shto sam mislio kad neshto kazem.

Treba se naravno kontrolisat ali ne toliko chesto koliko ovaj FORUM-ZENA ide brate, shto je ta muka...Aooo...

Potpuno se slazem sa time da je strahovito povecan broj sluchajeva raka materica, jajnika,
raznoraznih CISTA itd itd...Itekako sam upoznat sa svim i svachim iz oblasti ginekologije kod zena iz "nuzde" u proshlosti (znace vecina koji me poznaju na shto mislim) tako da ja to ama bash nikako ne osporavam, kao ni redovne kontrole, samo mi se uchinjelo iz vashih pricha da se neshto prechesto "provjeravate", te ovo te ono, sve neshto strecate, bojite se, svaka nadje po 100 primjera nechega shto se nekom desilo, te savjetujete shto treba i shto ne treba kao da ste sve to proshle...Mislim...Opushtite se ljudi, zivite normalno, ne razmisljajte o glupostima, ima svakakvih sudbina shto ne mora da znachi da ce i VASHA biti jedna od takvih...Svakako da treba provjeravati zdravlje, samo ne treba precerivat ni u chemu pa ni po tom pitanju... Bez nervoze molim :):Dsvega mi, meshchini da si ti najnervozniji odje, a pozivas na nenerviranje!;)

Niko se ne nervozira, samo ne treba prozivati zene koje misle (a ne misle pogresno) da treba savaka tri mjeseca ici kod ginekologa.
Pravo da ti kazem i meni je to mnogo i cesto, ali svakako ne mislim da grijese. Uostalom, svako ima neki razlog zbog kojega praktikuje toliko ceste kontrole. Mislim da nije fer zamjeriti djevojci kojoj je majka umrla od raka grlica materice sto se plasi.
Inace, jako cesto se desavalo da zene koje idu godisnje na kontrolu, "zakasne" kad je rijec o navedenim kancerogenim oboljenjima. Od kontrole do kontrole se razvije nesto cemu vise nema lijeka. Uostalom, bolje je reci "uh, kako sam sasava, svaka tri mjeseca idem kod ginekologa", nego, "kako bijah glupa sto nijesam isla svaka tri mjeseca kod ginekologa";)

N-I-K-O
17-07-09, 14:24
:D
Pravo da ti kazem i meni je to mnogo i cesto, ali svakako ne mislim da grijese. Uostalom, svako ima neki razlog zbog kojega praktikuje toliko ceste kontrole.

Potpuno se slazem.

:Mislim da nije fer zamjeriti djevojci kojoj je majka umrla od raka grlica materice sto se plasi.
Slazem se, samo kazem da ne treba precerivati jer je svachija sudbina drugachija.
Jer, zamisli da se vodimo time kad znamo da nam je neko blizi imao saobracajni udes pa mi posle toga necemo u auto da udjemo
na shto bi to lichilo...

Inace, jako cesto se desavalo da zene koje idu godisnje na kontrolu, "zakasne" kad je rijec o navedenim kancerogenim oboljenjima. Od kontrole do kontrole se razvije nesto cemu vise nema lijeka. Uostalom, bolje je reci "uh, kako sam sasava, svaka tri mjeseca idem kod ginekologa", nego, "kako bijah glupa sto nijesam isla svaka tri mjeseca kod ginekologa";)

Pa mislim shta reci, bolje k* u ruci nego p* - na grani :D

Ma razumjeli smo se brate moj ;)

Anchy
23-07-09, 17:13
Kontrole danas treba sto redovnije raditi-koliko je god to covjek u mogucnosti.Nista me ne iznanadjuje kad mi se neko pozali da ima ozbiljnijih problema sa ginekoloske strane.Zene se jako,jako lose kontroliraju,sve cesce i ne ispostuju ljekarske savjete,i onda nastupa muka ziva.Ja sam redovna kod ljekara-to ne znaci da idem svaki dan,ali kks se izvadim svaki 3 mjesec,ginekoloski svake 6mjeseci,ostalo u dogovoru saizabranim ljekarom i ako sumnjam da nije nesto ok.Ja ne cekam zutu minutu.

ctrl+alt+delete
04-08-09, 16:31
Niko ne pomenu Dr. Lipovinu (KBC, Hera). Ima li neko iskustva kod njega?

Anchy
08-08-09, 16:22
a on je bas bzv-zovu ga kasapin

ctrl+alt+delete
11-08-09, 08:58
Anchy, jesi li bila kad kod njega?
Ja imam potpuno suprotne informacije od tebe.

Anchy
11-08-09, 16:58
Kad sam se prvi put trebala poroditi,u kbc me je zadrzo Lipovina jer je bio dezuran.Tako nevaspitanje,drskost,grub pregled i ponasanje-ravno nije nicemu-voli pare-i tacka!Plati mu-pa ces imati tretman vrh!!!Da mi se nije pojavio Lazarevic mislim da bi mi danas bilo 4god od smrti.

zvoncica
11-08-09, 22:18
hahahhahahaha, samo Lazaravic i tacka!!!:lol:

Ctrl+alt+delete, ako poznajes osobu koja ti je prenijela lijepo iskustvo sa dr Lipovinom, to ne znaci da ce i tvoje biti isto, ali svakako ne znaci da ce biti ni ovakvo kako rece Anchy...samo ti idi kod onoga koga ti je neko KOGA ZNAS preporucio, a na forumske price nemoj da se osvrces...Lipovina svakako nema mrlju u karijeri kakvu ima Lazarevic;)

Anchy
12-08-09, 08:54
Jesi sigurna da nema?Malo bolje se raspitaj-pa ces znati i njegov peh.Pa dr.Jovovic,pa dr.Colakovic-zasuci rukave pa saznaj-ako vec te nervira Lazarevic-ovi svi imaju dokazane krivice,a moj dr ne jos.Ali je nesporno da su svi dobri ginekolozi.

^m00dO_oD_kOlJiBrIyA^
12-08-09, 09:56
Jesi sigurna da nema?Malo bolje se raspitaj-pa ces znati i njegov peh.Pa dr.Jovovic,pa dr.Colakovic-zasuci rukave pa saznaj-ako vec te nervira Lazarevic-ovi svi imaju dokazane krivice,a moj dr ne jos.Ali je nesporno da su svi dobri ginekolozi.

Nije lijepo da tako goworish... Swaki ljekar nosi poneshto...shto je saswim normalno... To se swakom ljekaru mozhe desiti... neoprawdawam nikoga...ali ja, recimo, idem kod dr jowowica...i ne da ne mogu rece nego ne mogu ni pomisliti ruzhnu misao o njemu...kao ni swe one djewojke i zhene koje poznajem a idu kod njega...

Anchy
12-08-09, 11:31
Slazem se,danas se sve deseva-neosporno je da je on dobar ginekolog,ali pazljivo procitaj moj post,nisam htjela nikoga uvrijediti,vec da podstaknem Zvoncicu da trazi jos sakrivenih pehova-daleko od toga da im cackam po radnom iskustvu-nego zena redovno pecka,ne svidja joj se Lazarevic ocigledno,pa evo neka lovi malo i druge-nije frka.Jovovic je lik od dr-opusta maximalno porodilje svoje,znam kad sam lezala u kbc smijale su se njegovim dogodovstinama.Ali svi imaju neke brljotine,ja to ne zloupotrebljavam.I DALJE IDEM KOD Lazarevica,za mene je ne prikosnoven,i takav ce ostati ma kakav bio ishod sudjenja,a nadam se najboljem i istini na vidjelo!!!

zvoncica
15-08-09, 23:15
Kad sam se prvi put trebala poroditi,u kbc me je zadrzo Lipovina jer je bio dezuran.Tako nevaspitanje,drskost,grub pregled i ponasanje-ravno nije nicemu-voli pare-i tacka!Plati mu-pa ces imati tretman vrh!!!Da mi se nije pojavio Lazarevic mislim da bi mi danas bilo 4god od smrti.

a on je bas bzv-zovu ga kasapin

Jutros sam privatno vadila nalaze -ginekoloske-jer mi taman oko 20og dodje redovna kontrola,i mogu vam reci da me nas higijenski nikad vise nece vidjeti i onu guzvu golemu ne podnosim.I nije nesto ni preskupo-a bice gotovo za 48h-a tamo cekala bih cijelu sedmicu kao prosli put sto sam se izmaltretirala-ni uslova nema ljudskih ZA PREGLED,A NIJE IM BILA NI HIGIJENA NA ZAVIDNOM NIVOU

Ima i ginekologa koji nista ne vide na ultrzvuk niti umiju dijagnozu da utvrde,a tek terapiju-za pojedine je to tabu tema.A tek za porodjaj-nikad ih nema kbc-ponekad ambulanta na I sprat!!

Jel ginekolog Rakocevic nekada radio kod Vojske?Boljevic je mene poslije prvog porodjaja ,posto sam bila malo rezana,sasio,ali tako da je dr.Lazarevic, sve to makazama iskidao brzomentno,pa on popravio njegovu kardinalnu gresku.

taman tako,slazem se-to je luda kuca u kbc!tu se ne zna ko pije,a ko ga placa!

Sto ljudi,sto cudi!!!!Eto,rekoh ja da je pristup jako vazan.Mada sam procitala da su pojedini ginekolozi davali pogrsne dijagnoze i lijecili neke pacijentkinje,koje su ogorcene na njih.
Metod rada dr.Lazarevica je potpuno drugaciji od ostalih,tako da jos nijesam naisla,barem ne na ovom forumu,na bilo kakvu kritiku na njegov nacin rada.Jos uvijek NIJESAM!!!!!!!!!!!Pa mi drago!!!!!!

Ja sam za Micunovicku cula jako lose komentare,ali boze moj..Cujem da veliki broj trudnica ide kod Lazarevica,jer je dr genije.Majka za trudnice i porodilje.Savjestan,ama sta da ti pricam-izvanredan.Dr se drzi dogovora,komunicira sasvim normalno-a to da dr.Crnogorac ima tako osoran stav je bas bzv.Ali nije jedina.Mada ni kao strucnjak nesto se nije ni pokazala bog zna.Lazarevic je zakon za njih,u bilo kojem smislu!!!!!!!!!!!!!!

Evo, samo podsjecanja radi, ovo su samo neka tvoja vrijedjanja podgorickih ginekologa...i citave medicinske sluzbe...djaolji ne valja, a Lazaravic je majka! Neka je zdra'o, koliko ga falis omrznula si ga vecini na ovom forumu:D

vec sam ti rekla da covjeka niti znam niti sam ikad bila kod njega...jedini razlog zbog koga sam eventualno "peckala" je taj sto LOBIRAS, a covjek je trenutno u istraznom postupku, tvrdis da nema PEHA, dok ti ja nijesam nasla tekst iz novina o tome, a onda ga pravdas, ka da si prisustvovala porodjaju dje umrijese majka i beba...pri tome je to jedino sto sam o njemu cula, i dobro i lose, i slucaj kao slucaj, ni prvi ni poslednji, ali je problem sto druge doktore REDOM nazivas KASAPIMA i ostalim vrlo srdacnim imenima?!
Eto, ja sa Jovovicem nemam lijepo iskustvo, ali ga nikad nijesam nazvala kasapinom, i znam da je milion zena koje se kunu u njega...isto tako za Lipovinu, samo sam cula rijeci hvale za toga covjeka, a ti s neba pa u rebra, velis KASAPIN!
Samo ti idi tamo dje mislis da treba i dje si zadovoljna, ali ne pljuj po svakome doktoru o kome se ovdje pisalo!;)

Buba_mara
16-08-09, 14:24
Slazem se, samo kazem da ne treba precerivati jer je svachija sudbina drugachija.
Jer, zamisli da se vodimo time kad znamo da nam je neko blizi imao saobracajni udes pa mi posle toga necemo u auto da udjemo
na shto bi to lichilo...

E vala ti je ovo poredjenje van svake pameti. Saobracajni udes ne moze nikako genetski da se prenese, dok rak grlica materice i slicna oboljenja i te kako mogu. Ne kazem da treba da se ide na kontrole svaka 3 mjeseca, ali 1-2 godisnje je i vise nego pozeljno.

podgoricanka86
18-09-09, 15:46
Cao, nova sam na forumu, i htjela sam od vas cuti par informacija...
Trudnica sam i vodi me dr. Dakic-Poltikovic, sve pohvale njoj. Ali mi treba informacija gdje mogu da uradim 3D ultrazvuk i kada je najbolje da se radi. Po mogucnosti u Pg.
Hvala unaprijed.

ctrl+alt+delete
18-09-09, 16:10
Cao, nova sam na forumu, i htjela sam od vas cuti par informacija...
Trudnica sam i vodi me dr. Dakic-Poltikovic, sve pohvale njoj. Ali mi treba informacija gdje mogu da uradim 3D ultrazvuk i kada je najbolje da se radi. Po mogucnosti u Pg.
Hvala unaprijed.
U Kodru imaš 4D, košta 60€ i dobiješ DVD za uspomenu. Najbolje između 20 i 25 nedelje trudnoće.

podgoricanka86
18-09-09, 16:27
U Kodru imaš 4D, košta 60€ i dobiješ DVD za uspomenu. Najbolje između 20 i 25 nedelje trudnoće.

Dobro, ali sam citala na nekim srbijanskim forumima da se ide oko 11. ned. na geneticko ispitivanje (valjda). I tada se vidi da li bi sve trebalo da je ok. Znas li sto o tome ???

puppy
18-09-09, 19:47
Ide li iko kod Natase Tomasevic?:)

Anchy
19-09-09, 07:49
Ja sam bila jednom u dispanzeru-korektna dr.Ima puno pacijenata-hvale se zene.Ali ja vise volim ginekologa,nego ginekologicu!

Anchy
19-09-09, 07:57
Jeli tebi ovo prvi porodjaj?Ta genetika je amniosinteza i radi se u 11oj ili 16oj nedjelji trudnoce.To se radi ako imas genetskih anomalija u porodici supruga i svojoj.Taj uput treba da ti da izabrani ljekar na licni zahtjev,pa onda ides u Kbc,tamo konzilijum odlucuje dal treba ili ne.Proces se radi direktno vadjenje sadrzine iglom ispod stomaka-nije bolno,ali je neprijatan osjecaj,i za 15dana dobijes reazultat.

ctrl+alt+delete
19-09-09, 09:24
Ta genetika je amniosinteza i radi se u 11oj ili 16oj nedjelji trudnoce. To se radi ako imas genetskih anomalija u porodici supruga i svojoj.
ili ako ima 35 ili više godine u momentu kad zatrudni.
na rezultat se čeka 3 nedjelje.

Anchy
19-09-09, 13:54
godine nemaju veze sa tim,nego geneza-a ceka se po novom 15dana,ali ako geneticar zakaze,i po4 nedjelje.

ctrl+alt+delete
19-09-09, 14:47
godine nemaju veze sa tim,nego geneza-a ceka se po novom 15dana,ali ako geneticar zakaze,i po4 nedjelje.
Godine imaju veze s tim. Smatra se da se poslije 35-e povećava rizik od hromozomskih aberacija i zato se svim trudnicama tog doba preporučuje da urade AC, a krajnja odluka je na trudnici. Za kultivaciju ćelija i izvođenje testova potrebne su 3 nedelje.

berekina
19-09-09, 15:36
Da, upravo tako, godine imaju veze s tim. Pošto to baš i nije neopasan postupak i dovodi u opasnost trudnicu i bebu, na njoj je da odluči.

Anchy
19-09-09, 16:03
nijesmo se razumjele,ako zena trazi geneticara,onda godine nijesu bitne,jer mora priloziti dokumentaciju anomalija.A ako hoce postupak,pa vase oobrazlozenje,u kasnijim god onda je ok.jer postoji neki postupak koji se odradjuje u 9nedjelji,a amnio sinteza u 11oj i 16oj.Moja kuma je radila taj nalaz u 9oj nedjelji,koji nije bio uredu,u kbc-u kod dr.Miketica,i morala je da odradi abortus na kraju.

cocacolica
19-09-09, 16:19
genetička analiza omogućuje otkrivanje anomalije hromosoma, poput onih trisomije 21,i sl. rade se obicno iz krvi porodilje.. al predhodno ti se rade tripl i duble testovi pa tek onda neka veca ispitivanja a sto se tice amnioc. kao metode za dobijanje materijala za genetske testove jeste kad plod ima povećan rizik za obolijevanje od određenih genetskih bolesti. Npr. neke žene mogu imati veći rizik rađanja djeteta s Downovim sindromom zbog godina, abnormalnog rezultata pretrage seruma u drugom tromjesečju, prethodnog rađanja djeteta s Downovim sindromom ili slično

svi ovi testovi pa i amniocinteza se takodje radi posle tripl -duble testova nakon UZ i naravno ona je obavezna kod svih porodilja posle 35-te godine...
mozes ti i na svoju ruku da radis mnogobrojne testove al smatram da ginekolozi ipak znaju sta im je cinjet i nema potrebe sebe izlegati nepotrebnim troskovima i ponekad komplikovanim procedurama ako za to nema potrebe, ako u porodici ima nekih anomalija najbolje se konsultovati sa ginekologom kako dalje...i kojim redov odraditi analize evo nekih indikacija za prenatalnu dijagnostiku

starost majke > 35. godin
starost oca > 42 godine
hromozomopatije u porodici
abnormalnosti hromozoma kod prethodno rođenog deteta ili kod roditelja
prethodno rođena deca s višestrukim malformacijama
abnormalnosti otkrivene ultrazvukom

zvoncica
19-09-09, 23:51
godine nemaju veze sa tim,nego geneza-a ceka se po novom 15dana,ali ako geneticar zakaze,i po4 nedjelje.:)Imaju i te kako! Svaka zena koja predje 35. (mada kod nas najcesce oko 40-te godine) radi AC jer kao sto stari tijelo, stare i reproduktivni organi pa postoji mogucnost i mnogo vece sanse da se rodi beba sa anomalijom. Svaki doktor ce stariju trudnicu poslati na AC radi prevencije.:)

Anchy
20-09-09, 08:58
Pazite ovo,jedan vrstan strucnjak,u kbcu-u,necu ga imenovati,kad je moja kuma otisla da to odradi jer ona ima 28,a suprug 56go,receno je da to nije razlog da rade,ali obzirom da zena vec ima problem sa starijim djetetom-onda joj je u 9oj ned,odradjen nalaz i nije bio ok-i slijedi abortus.Kako ovo?JEdno je teorija,a sasvim nesto drugo u prksi se primjenjuje.Jos jedan slucaj,komsinica mi ima 37,a suprug 51god,trazili su ac,ali na pitanje ljekara zasto-rekli su zbog toga sto imaju u porodici dvije osobe sa anomalijama,a i kad su rekli koliko imaju god,isto im je dr kazala da to nije bitno,vec ovaj slucaj sa anomalijama.Eto,od dr do dr,svako svoju pricu prica.Ja sam radila eho dojki kod dr u kbc-nalaz zabrinjavajuci.Crnogorac kaze da taj eho ne priznaje,nego da pronadjem dr.Marica,pa da mu donesem taj eho,Dr.Maric mi odradi eho,koji veze nema sa prethodno uradjenim u kbc-u,i kaze da nema potrbe da se javljamdr.Crnogorcu,a na kontrolu za godinu dana,jer je sve u najboljem stanju.Do ludila da te samo dovedu pojedini klinicari!

podgoricanka86
28-09-09, 23:31
Ma nemamo nikakvih genetskih predispozicija, a sto se tice godina on ima 33, a ja 22. Nego sam ja veeeeeeelika panicarka, pa bih sve to da ispitam. Postoji 3D UZ, koji se radi od 11. do 16. ned. , ali ga ocigledno nema kod nas.

podgoricanka86
28-09-09, 23:32
Jos nesto, kada se radi triple test?? Posto sam ja usla u 3. mjesec, a dr mi nije dala da vadim, ama bas nikakve nalaze...

zvoncica
29-09-09, 20:11
pa sto si se onda utripovala da nesto nije u redu? Nijedna od tih pretraga nije bezazlena, lise UZ, i nijedan normalni doktor te bez razloga nece slati da se kontrolises. Ti si mlada, zdrava, partner ti je mlad, zdrav, zasto bi se plasila da ce vas porod biti drugaciji? Budi pazljiva trudnica, obezbijedi tome bepcetu sve sto mu je potrebno u stomaku, odmaraj, setaj, nemoj da se prehladjujes, nemoj mnogo da se gojis, jedi voca dosta, povrca, pij mlijeka i nemoj da brines! Bice to sve OK;)

mali_kengur
09-11-09, 01:36
Ma nemamo nikakvih genetskih predispozicija, a sto se tice godina on ima 33, a ja 22. Nego sam ja veeeeeeelika panicarka, pa bih sve to da ispitam. Postoji 3D UZ, koji se radi od 11. do 16. ned. , ali ga ocigledno nema kod nas.

mozda si do sad saznala, ali evo i za tebe i za sve one koji ne znaju, a zele da urade 3d ili 4d ultrazvuk, da, postoji kod nas taj ultrazvuk. ja sam ga radila. jeste malo skup na ovu krizu (60 eura), ali eto zelja nam bila. dobije se slicica i snimak cijelog pregleda na cd-u. pregled traje kratko, ali slatko, kad ti kaze da je sve u redu. i predivna uspomena na cd-u. e sad, posto sam nova ovdje, ne znam da li smijem pisati ime ordinacije ili ti klinike koja radi 3d i 4d. prosvijetlite me.:) ako ne smijem, rado cu poslati pp svima koje zanima.

pozdrav svima

zvoncica
09-11-09, 02:38
mozes napisati ime ordinacije, nemoj ostavljati brojeve telefona, pa ako nekoga bude zanimalo zna gdje ce da ih nadje.:)

mali_kengur
09-11-09, 17:03
e pa onda dobro.:) u kodri ima. ja sam radila 4d i stvarno je fascinantno kad vidis svoje dijete u 3,4 mjesecu trudnoce kako izgleda i kako gura prstic u usta (tako rece doktor, meni vise licilo da je samo stavila ruku onako ispred glave:) ).
e sad, mozda ce me neko kritikovati sto smo iz cefa isli, ali zasto da ne.
podgoricanka, ne panici toliko. kao sto rece zvoncica, zdravi ste, mladi, nema potrebe. a na 4d samo zbog uzivanja i bez pritiska.:))

manekenka20
09-12-09, 16:09
Mozhe li mi neko objasniti shta je Inseminacija i kako se ona izvodi?Ako neko zna i cijenu,bicu mu zahvalna...HVALA

berekina
09-12-09, 18:23
evo tu imaš odgovore http://www.plivazdravlje.hr/vasa-pitanja/qa/display/33260/Postupak-inseminacije.html, a za cijenu neznam.

manekenka20
10-12-09, 16:01
Hvala draga puno na linku,prochitala sam sve,voljela bih kada bi mi neka djevojka sa ovog foruma napisati svoje iskustvo i naravno ako znate cijenu...ja zbog svojih Policistichnih jajnika nikako da ostanem u drugom stanju,pa mi je doktorica predlozila inseminaciju,ali oboje smo mladi,pa zato razmisljam i zelim da chujem nechije mishljenje o ovome.Hvala svima

[Miss]Nightmare
23-12-09, 00:43
ja idem kod sase raicevic i jako sam zadovoljna.. on mi je vodio trudnocu i jako je fin...sve objasni u detalje, mozes sve da ga pitas, jako je strpljiv... ja sam jako zadovoljna i ne mislim ga mijenjati

N-I-K-O
23-12-09, 10:48
Jos nesto, kada se radi triple test?? Posto sam ja usla u 3. mjesec, a dr mi nije dala da vadim, ama bas nikakve nalaze...

Kad budes 5-ti mjesec tad radis prvi ginekoloski pregled i triple test.
Inache ako nisi do sad, podji kod dr. Boljevica na stari da se registrujes kao da ti je on izabrani "drzavni" doktor chista formalnost da bi taj triple test radila u bolnicu i da ga ne bi placala 50 eura kod privatnika, a imash nakon toga josh jedan koji ces isto da uradis bez pare i dinara a kosta 150e kod privatnika (zaboravih kako se zove) ali taj se radi kasnije 6-7 mjesec.
Nisam chitao predhodne stranice i sve postove pa ne znam koliko si upucena pa ti zato ovo i napisah.

P.S. Da ne zaboravim, i 600 eura ces platit porodjaj ako odluchish da ne izaberes drzavnog doktora. :)

N-I-K-O
23-12-09, 11:02
I da ne zaboravim da preporuchim Veritas Medicu i Dr. Lazarevica. Mnooogo fin i prijatan chovjek, koji za razliku od ostalih gleda onaj ultrazvuk po ure u svaki moguci detalj, toliki je perfekcionista da za svaki sluchaj izmjeri bebi i ono shto treba i ono shto nema potrebe.
Ja i zena smo prezadovoljni sa njim. Konsultacije ne naplacuje po 15 eura kao recimo u Heru itd. nego chovjek fino da broj telefona i u pola dana-noci imamo slobodu da ga zovnemo za bilo shto ako nas interesuje i odlichan je prijatelj sa navedenim gore Dr. Boljevicem koji radi u dom zdravlja tako da zena ne mora ni ic posle Lazarevica kod Boljevica, moze bilo ko.
Ja sam recimo poshao umjesto zene sa papirima od Lazarevica da je prijavim kod Dr. Boljevica i to joj nije ni knjizica bila ovjerena i licno meni je napisao sve upute za sve testove tipa triple testa da uradi u bolnicu dzabe. Svaka mu chast i zahvalan sam mu na tome jer ipak dje god podjes u zdravstvene ustanove sve vrvi od bolesnika raznoraznih pa se ne preporuchuje da trudnica ide i da cheka redove po hodnika medju njima.

Najbitnije je od svega shto on radi samo dva ginekoloshka pregleda tokom cijele trudnoce,
ne izmislja svakakve gluposti da bi vas maltretirao jedno 5-6 puta tokom trudnoce da bi uzeo pare i shto je svaka naredne kontrola kod njega za 5-6 nedelja dok je kod pojedinih svake 4 nedjelje tj. mjesec dana shto opet znachi da tokom trudnoce ushtedite 60 eura odma na to a tih 60 eura nije malo brachnim parovima koji zivotare i zive podstanarskim zivotom. Eto tako.

Pozdrav. ;)

institucija
23-12-09, 12:27
Evo u ime moje žene preporučujem Miketića i Nikolu Stanišića. Kaže da ni Ž.Stevović nije loša ;)

zvoncica
23-12-09, 13:13
a ja preporučujem dr Boljevića, radi u Domu zdravlja Stari Aerodrom.
Sjajan, staložen, strpljiv, prijatan, umije da sasluša, predan i vrlo pažljiv i nježan.

Jov
23-12-09, 15:29
Evo u ime moje žene preporučujem Miketića i Nikolu Stanišića. Kaže da ni Ž.Stevović nije loša ;)

Miketic je jedna seljacina kakve nema. Zali Boze ko je sve ginekolog na glasu danas. Sto se dijagnoza tice preko doktorice Crnogorac nema nikoga u CG. Nije los ni Raicevic ali jos mora da se kali, nije jos sazrio kao ginekolog.

manekenka20
24-12-09, 13:24
Ja cu da pohvalim doktoricu Micunovic iz Ars Medike,divna zena!!!

A zna li neko neshto o inseminaciji kod nas?Sve linkove sam pogledala,voljela bih kada bi mi neko napisao svoje misljenje ili iskustvo sa ovih prostora i kod koga i koliko?

milenas
31-12-09, 11:43
Miketic je jedna seljacina kakve nema. Zali Boze ko je sve ginekolog na glasu danas. Sto se dijagnoza tice preko doktorice Crnogorac nema nikoga u CG. Nije los ni Raicevic ali jos mora da se kali, nije jos sazrio kao ginekolog.

Zašto je seljačina ?????????????

manekenka20
31-12-09, 19:53
100 ljudi,100 misljenja...meni je on ok,samo sto se mnogo kod njega cheka pregled...ja sam chekala 3h.

righteous
14-01-10, 09:30
moze li mi neko pomoci pri odabiru ginekologa koji bi mi vodio trudnocu? jos nisam usla u 3 mjesec, a prve nalaze mi je dala da odradim dr. Tomasevic iz doma zdravlja na Koniku.Vidim da bi bilo pozeljno da to bude neko ko radi u KBC-u,majka mi predlaze dr. Lipovinu, pa bih voljela da mi prenesete iskustva? znam da su misljenja individualna, ali ne skodi sto vise informacija..a vidim dosta pohvala i na racun dr. Lazarevic?

zippy
14-01-10, 11:12

Droktorica Crnogorac je jedna bahata zena koju ne preporucujem nikome!!!! Meni i sestri je vodila trunocu i obje je ostavila mjesec dana prije porodjaja pod izgovorom da nece raditi u bolnici u toim periodu ocekujucu da je pozovemo kad porodjaj pocne sa novcanom ponudom... kako ne! mjesecima sam placala preglede u Ars Medici i ona me je svaki put pitala ista glupa pitanja iako je odgovore imala u mom kratonu ispred sebe. Morala sam na svaki pregled da odem dobro informisana o nalazima koje treba uradit u tom periodu jer je ona bila dosta lezerna po tom pitanju + je cijelo vrijeme mlatinjala kako je ona radila cijelu trudnocu a da se danasnje trudnice prenemazu... ne zeli da poradja uz epiduralnu anesteziju jer "to moze svako" (citiram nju)...

zippy
27-01-10, 15:02
moze li mi neko pomoci pri odabiru ginekologa koji bi mi vodio trudnocu? jos nisam usla u 3 mjesec, a prve nalaze mi je dala da odradim dr. Tomasevic iz doma zdravlja na Koniku.Vidim da bi bilo pozeljno da to bude neko ko radi u KBC-u,majka mi predlaze dr. Lipovinu, pa bih voljela da mi prenesete iskustva? znam da su misljenja individualna, ali ne skodi sto vise informacija..a vidim dosta pohvala i na racun dr. Lazarevic?
mene je poradjala Dr. Snezana Grbovic koja utorkom i cetvrtkom popodne radi u Codri. Toplo je preporucujem kao jako ljubaznu zenu i hvaljenog doktora.

pedestrian
01-02-10, 02:08
e da... evo jednog (meni) nevjerovatno korisnog linka:

http://www.poliklinika-harni.hr/ za sva ginekoloska pitanja :)

aida
13-02-10, 00:22
ZA MENE NE!I nema toga dokaza koji ti mozes da navedes,a ja da se u dr Laza razocaram,zapamti ne postoji!!Nikoga ja ne krivim,ali ono sto je istina i realno,iznosim ti da bi barem bila malo upucena ,jer ako si nasla clanak,nijesi Ameriku otkrila.Pored njega su jos 2 vrsna strucnjaka okrivljena,i da se razumijemo nije ona umrla dr Lazarevicu,nego Kastratovicu i Mirovicu.Lazarevic je radio carski rez i izvadio mrtvu bebu,a operaciju i dalji tok njenog lijecenja su preduzeli hirurzi.Greota je sto je zena umrla,jako mlada,ali familija krije misteriju.Neka se slobodno ne nadaju da ce ista ostati nerasvijetljeno.Doveli zenu u kolabirajucem stanju,pa da ljekari spasu,a posle da tuze!Seljacka posla!!!!!!I oba nalaza sudske medicine iz BGD I NSada su opovrgla optuznicu dijela koja tereti Lazarevica,i to da znas.Covjek je jedino kriv sto se tu zatekao,cak ni na ginekologiji nije bio sam i tu je bila sva ekipa kolega,koja mu je odmah dan poslije dizanja optuznice pruzila podrsku i u javnost izasla sa obavjestenjem da je sve sto je moguce bilo preduzeto u domenu ginekologije da bi zenu spasili!Jako bi mi bilo drago da cujem i tvoju verziju povodom ovog slucaja,pa da nadjemo nacin da mi to saopstis,ako vec neces na forum,ili se predomislis!!!!!!

Iako je ovo napisano davno ne mogu a da ne primetim a ne moze niko ko ima imalo savesti tek tako preci preko ovakvih komentara
Druga stvar je ono sto covek licno oseca a druga je stvar ono sto cinjenice pokazuju
U nalazu obducenata iz Podgoricce stoji da je Almera Fetic umrla od koagulopatije koja je nastala preranim odlubljivanjem placente a istovremeno stoji nalaz da je posteljica normalna i kompletna.Besmislica
Devojka je umrla od posledica krvarenja u unutrasnjoj duplji to stoji u nalazu vestaka iz Beograda a oni ce svi doci da svedoce
Ne znam zasto pojedini ustaju i govore da nije kriv ovaj ili da nije kriv onaj,dr Miketic je ustao kao covek i u sudnici pred njenim roditeljma rekao da svi oni moraju snosit teret odgovornosti za smrt te mlade zene
U nalazu vestaka iz BG stoji da su mogli spreciti smrt da su na vreme uradili snimanje kojim bi se otkrilo odakle potice krvarenje al ne,oni su je smestili u intezivnu njegu i sopali je krvlju koju je ona i dalje gubila
Glavna sestra je izjavila da joj na drenove iz stomaka otice cista krv,a oni su je samo nadoknadjivali ne pitajuci se odakle je to krvarenje.
U operacionoj sali je bilo toliko lekara i medicinskog osoblja da je Miketic napustio salu,jer je kako je sam rekao osecao se suvisan
Molila bih sve one koji imaju bilo kakve nedoumice da nazovu roditelje te devojke pa ce vam oni reci istinu
Istovremeno niko ne pominje da je jadna zena imala kcerku,niko od tih lekara nije se pitao sta je sa njom.Ja licno ne znam kako ti ljudi mogu da spavaju,oni koji su krivi a oni znaju koji su
I ako niko nije kriv ko je onda Darku Ivanovicu pretio napadom zato sto se trudio da nadje nalaz iz Beograda
Nalaz je stigao u Pg al nekom nije bilo u interesu da se on obelodanio
Zahvaljujuci Darku Ivanovicu i njegovoj upornosti i njegovoj emisiji Robin Hud ovaj je slucaj ipak stigao do suda
Misterija da al ne kod porodice pokojne nego misterija u Kbc
Da u danasnje vreme do pravde ne mozes doci bez nekog Robin Huda.Demokratija

noddy
05-03-10, 22:29
Preporucujem dr Zeljka Lipovinu, odlican doktor! "Hera"

blesavamala
15-03-10, 22:27
jel neko radio kiretažu, koji je od pomenutih doktora najpogodniji za to?

ivancica
28-04-10, 09:43
cao svima :) citala sam vase komentare i nisam mogla a da vam se ne pridruzim :eek: . najbolji ginekolog u Pg a mozda i dalje Sasa Raicevic i Nebojsa Cejovic....profesionalnost i ljubaznost na najvecem mogucem nivou.....sve naj naj za njih dvojicu. A sto se tice dr.Jovovica samo nek je zdravo,uzas ....

ivancica
28-04-10, 09:48

preporucujem ti dr Sasu Raicevica....radi u KBC-u i u klinici VITA 020231400 srecno!!!!!:D

Nikolina
11-05-10, 08:45
Ja ću da pofalim dr Filipovića iz klinike LIFE. Super je, na moje 1001 zašto - lijepo objasni 1001 zato.

zvoncica
11-05-10, 10:51
Dr. Boljević, sjajan, strpljiv, blag, temeljan, hoće da objasni sve nedoumice, predusretljiv, jednostavno nema epiteta koji mu se ne može pripisati. Takva su moja iskustva.
U domu zdravlja na S. Aerodromu radi

aLaPaCha
12-05-10, 19:47
dr. Jovovic, genijalan je!

visnja
13-05-10, 18:36
A što je genijalan!?Možda je stručnjak i zna šta radi,ali sumnjam da i jedna njegova pacijentkinja moze poreći da je sirovina i grubijan,posle njegovih pregleda treba oporavak od nedelju dana ,a o porođaju da ne govorim!

berekina
13-05-10, 18:57
A što je genijalan!?Možda je stručnjak i zna šta radi,ali sumnjam da i jedna njegova pacijentkinja moze poreći da je sirovina i grubijan,posle njegovih pregleda treba oporavak od nedelju dana ,a o porođaju da ne govorim!

ko je tvoj ginekolog

Poppy
13-05-10, 23:00
Hahahhaha u istoj recenici "drJovovic" i "genijalan" :lolblue: Taj vise voli vakuum ekstraktor od... od... od... pa od one napojnice poslije porodjaja. :rolleyes:

Mechka
24-05-10, 01:09
Mene vodi dr.Maja Rajkovic i prezadovoljna sam s njom

berekina
24-05-10, 10:36
gdje radi ona?

puppy
24-05-10, 13:16
Slazem se, doduse za porodjaj ne znam, ali pretpostavljam... Bila sam jednom kod njega i nikad vise. Tako mi je istiskao stomak, da ja nisam znala sto me snadje... Tako je bio grub, neprijatan, ma uzasan! Prvo sam pomislila da to tako mora, jer mi to bjese prvi pregled, pa nisam ni znala kako to ide, ali kad sam posla kod drugog, tj. kod druge, pocinula sam.

Mechka
24-05-10, 14:45
Maja radi bolnici, ali ordinira u Mercur Neru, u ul.Vuka Karadzica.Imam fenoomenalan oodnos sa njom, mogu da je zovnem kad god poozelim, da je pitam sto god me zanima, jako je prijatna i vrlo otvorena.Nema oonoga glupiranja, tipa dusho, draga, i ostale stvari, nego sve sto misli kaze u facu.Mozda je malo pretjerano obzirna, ali meni to odgovara..pregled je 30 eura, a imaju i ultrazvuk koji je takodje 30 eura.Osim toga, velika mi je sigurnost sto radi u bolncu, jer ce me ona poradjati, makar se nadam :))))

Dreamy
27-05-10, 10:18

Meni je vodio prvu trudnocu, poradjao me, sad mi vodi drugu trudnocu.
Nista od gore pomenutog mi nije poznato.

Sirovina, grubijan. Ma presmijesno.

Dreamy
27-05-10, 10:21
Hahahhaha u istoj recenici "drJovovic" i "genijalan" :lolblue: Taj vise voli vakuum ekstraktor od... od... od... pa od one napojnice poslije porodjaja. :rolleyes:

Uvjek me fascinira kad " strucnjaci" znaju kad je nesto indikovano, a kad ne...:confused:

zvoncica
27-05-10, 12:42
ne mogu reći da imam iskustva sa dr Jovovićem u poslednjih desetak godina, ali prije toga me je porodio i stvarno, sve priče o njemu, takoreći legende, su mi bile potpuno strane, jer čovjek je TADA bio potpuno ok, doduše malo previše "slobodan u pošalicama" (da ne kažem prost) za moj ukus, ali bolje i da je takav nego nadrndani "stručnjak" kojega ne smiješ pitati ništa...vrlo ljubazan, veseo, kompletan porodjaj i post-porodjajne komplikacije (revizija, šivenje) mi je učinio lakše podnošljivima...eto to je moje iskustvo u "ranim radovima" dr Jovovića:)