PDA

View Full Version : sto kupiti do 9000-9500

DIDI
20-02-08, 19:58
znaci sto uzeti do 9500e, sto mladje i valjalo bi da je dizel, al ne toliko :) i batalite se rasprave jel alfa bolja od golfa i sl ...

moj pik je reno megan

hvala :)

Rvasanin
20-02-08, 20:02
Tvoj pik trosi doooosta.Hvala!

bojankov
20-02-08, 20:14
Ako mislis o renou ...zasto ne bi vidio jednu lagunu 2003-2004 godiste mozes da uzmes sa full opremom pocevsi od ksenona,preko duple klime i elektricnog paketa pa zavrsivsi na al. fel.
A sigurno je mnogo udobnija i komotnija od megana...i meni licno mnogo ljepsa...mozda se i ti slozis:)

coda tronca
20-02-08, 20:15
Alfa 147 JTD, extra je auto a i bolja je od golfa:mrgreen:

DIDI
20-02-08, 20:15
Ako mislis o renou ...zasto ne bi vidio jednu lagunu 2003-2004 godiste mozes da uzmes sa full opremom pocevsi od ksenona,preko duple klime i elektricnog paketa pa zavrsivsi na al. fel.
A sigurno je mnogo udobnija i komotnija od megana...i meni licno mnogo ljepsa...mozda se i ti slozis:)

laguna je odma iza megana ;) nego eto da vidim kako vi razmisljate

aCid_cOokiE
20-02-08, 20:35
laguna ti je klasa iznad megana...
a i megana ima mnogo vishe nego laguna :)
za te pare neku mnogo dobru, sa masu opreme

Matador
20-02-08, 20:42
samo se drzi pocetne zamisli tj dobrog megana!

acs
20-02-08, 20:58
pezo 307? posto vw ne smije pomenut izesce me

Mladjo
20-02-08, 21:03
meni se licno megan ne svidja,npr golf 4 je avion za njega.
laguna je ok,alfa 147 jos vise,razmisli i o focusu 2003-4 tdci.

wulfy
20-02-08, 21:35
Alfa 147 JTD, extra je auto a i bolja je od golfa:mrgreen:

:clap: da, definitivno dobar komad lima...

stefan123
20-02-08, 21:39
Pa zar nisi ti isa kod Fandja da vidis 147-cu ? Ako je nisi uzeo zbog njegove price...on ce ti bar rec sve...nece te zajebat ka prodavci kola...

Da ne bude opet...Ja sam zakleti Alfista...
Za te pare nadji dobar E46...Ako ti je vazna potrosnja onda 318d/td...mada bi ja isao makar na 320d/td/cd ;) Tj isao bi naravno na benzinca...;)

Mada sve zavisi sto trazis...Mislim do 10K ima mnogo dobrih auta...Sad zavisi oli udobnost, ekonomicnost, pouzdanost, sport, adrenalin itd...;)

DIDI
20-02-08, 21:48
Pa zar nisi ti isa kod Fandja da vidis 147-cu ? Ako je nisi uzeo zbog njegove price...on ce ti bar rec sve...nece te zajebat ka prodavci kola...

Da ne bude opet...Ja sam zakleti Alfista...
Za te pare nadji dobar E46...Ako ti je vazna potrosnja onda 318d/td...mada bi ja isao makar na 320d/td/cd ;) Tj isao bi naravno na benzinca...;)

Mada sve zavisi sto trazis...Mislim do 10K ima mnogo dobrih auta...Sad zavisi oli udobnost, ekonomicnost, pouzdanost, sport, adrenalin itd...;)

jesam isao sam, al nesto se nisam odusevio kad sam je vidio, zasto nemam pojma, auto je dzabe al ....

i rekoh sto mladje god me interesuje

Stivi
21-02-08, 00:34
Sve zavisi volish li i oces li manje auto ili vece , ako je vece u pitanju onda BMW E39 525 td ili tds ili mozda neki Audi A6 - A8 ako se moze naci dobar za te pare, Laguna i Megan su isto extra

kIkICa
21-02-08, 00:50
Nemoj A8 ni sluchajno... :cool: Troshi kao nenormalan, skup je za odrzhavanje i tako...

Nova kola su zakon. Moj glas ide Laguni (kad vec novi Clio nije u opticaju, a i Megane je pozadi odvratan)...

aCid_cOokiE
21-02-08, 01:03
meni se licno megan ne svidja,npr golf 4 je avion za njega.
laguna je ok,alfa 147 jos vise,razmisli i o focusu 2003-4 tdci.

sto to pricas covjeche ?

ono..megan se ili svidja ili ne svidja, nema zlatne sredine
ali ne mosh poredit golfa sa meganom nikako.
Poredi peticu i megana..

didi, vozi se neki e46 m3 cabrio na NK tablice, mislim da je kraden pa da ti se raspitam a? :P

Vidio sam makar 20 razlicitih vozacha/vlasnika od ljeta do nocas

DIDI
21-02-08, 01:07
ja sam rekao nesto za raspravke, koje je auto bolje od kojeg, trebaju mi primjeri, to i to auto, zato i zato, i da podvucem, interesuju me auta sto mladjeg godista, znaci nista ispod 2001 me ne zanima

Igi
21-02-08, 01:15
banovacu te dece mi :mrgreen:

stefan123
21-02-08, 01:39
Kako ocekujes da dobijes preporuku za kola kad nista nisi rekao o tome sta zelis...za te pare mozes kupiti npr. HF Integrale ;)

DIDI
21-02-08, 01:51
Kako ocekujes da dobijes preporuku za kola kad nista nisi rekao o tome sta zelis...za te pare mozes kupiti npr. HF Integrale ;)

ja sam lijepo napisao do 9000-9500e, sto mladje da je, ne ispod 2001, i eto vise bi gledao dizela, al ne mora ni to, nisam se ogradjivao, ocu njemca i sl, nego eto vase ideje, ako je trebalo jos sto pojasniti, reci mi pa cu uraditi :D

zvoncica
21-02-08, 01:55
Ja sam za Megana, i ja cu da kupim megana pa da se trkamo, a?:mrgreen::D

Koliko vidim narod je uhvatila meganomanija ili zato sto me zanima to auto na svakom cosku ga vidim u poslednje vrijeme?
Ja gledam uglavnom, ali jos nijesam skupila pare:D

bojankov
21-02-08, 01:55
Trebao si...npr oces li vece manje,karavan i za kakvu upotrebu ti treba,koliko osoba najcesce vozis,porodica i tako neke detalje...

DIDI
21-02-08, 02:02
Trebao si...npr oces li vece manje,karavan i za kakvu upotrebu ti treba,koliko osoba najcesce vozis,porodica i tako neke detalje...

pa vidji, nisam detaljisao, jer me zanimaju sve opcije, ono sto mi je bitno napisao sam, ako se po onome ne mozete upravljat, nista onda da obrisem topic

Rvasanin
21-02-08, 02:21
Ja ti Lagunu u odnosu na Megana ne bih preporucio jer ta auta imaju veliki problem sa trapovima.To im je mana.Pitaj kojeg god oces majstora.Takodje, pored Megana koji je odlican izbor, preporucio bih ti da ne bjezis od npr Toyota Corola, Avensis...Japanci su mnogo kvalitetna auta, rijetko se kvare, a danas i nije problem naci djelove za njih.Svakako pogledaj za japance jer to sigurno nije los izbor.

aCid_cOokiE
21-02-08, 02:48
a da ti ja rechem ko DRUGU....ne trazi savjete na forum a jos manje ih slushaj.Aj da si pitao na npr cannonball forume al dje odje.
:)

Idi po placeva, vidji sto ti se svidja, odradis test-drive i zavrsis posao.

kEDOWN
21-02-08, 02:49
ja sam lijepo napisao do 9000-9500e, sto mladje da je, ne ispod 2001, i eto vise bi gledao dizela, al ne mora ni to, nisam se ogradjivao, ocu njemca i sl, nego eto vase ideje, ako je trebalo jos sto pojasniti, reci mi pa cu uraditi :D

Mercedes C220 CDI 150ks dizel
potrosnja 9l grad, 5l otvoreno, prosjek 6.5- 7L

Mercedes C200 Kompressor - 160KS benzinac
potrosnja 11l grad, 6l otvoreno, prosjek 8 - 8.5l

http://www.find14u.co.uk/GregMitchellMotors/clientimages/P3240047.JPG
http://www.familycar.com/RoadTests/MercedesC320/Images/LeftRear2.jpg

Passat B 5.5 1.9 T(DI) 130KS dizel
potrosnja 8l gradske ,5l otvoreno prosjek 6.5 - 7l

Pasat b 5.5 1.8t 150ks benzinac
12 gradske,7 otvoreno 9 prosjek

http://procario.org/passat_1.jpg

ili
Audi A4 1.9tdi ili 1.8t isti motori kao u Passata

http://webiol.homenetinc.com/dealers/598/652/P803657.jpg
http://www.audiworld.com/features/project/b6a4001.jpg

U izbor bio mogao da udje i BMW e46 ali mi i on i Mercdes izgledaju nekako zastarelo
jer suu poceli sa proizvodnjom 97-98g
Dok ovaj Passat i Audi jos izgledaju mladoliko a Audi je malo vise sportski pa bi moj izbor bio izmedju ove 2 a najvjerovatnije Audi

bojankov
21-02-08, 03:01
A zasto ne bi razmislio o kupovini nekog manjeg autica,ali da ga kupis novog i znas sta si uzeo.Npr vw polo mali benzinac sa klimom,centr.,el.podiz. i sta ce ti bolje...jer znas kako kazu najbolje auto je drzavno,a posto ti nemas drzavno za tebe vazi najbolje auto je novo auto! :)

Senna
21-02-08, 07:32
vidio sam par laguna 2003/2004 u ful opremi i top stanju.....dobar auto....
a mercedesa i audija za te pare teško dobrog......

Fabia_Elegance!
21-02-08, 10:22
320d
Avensis D4-D
Accord 2.0i
Corolla D4-D
Civic CTDI

DIDI
21-02-08, 12:20
320d
Avensis D4-D
Accord 2.0i
Corolla D4-D
Civic CTDI

koja su godista?

Mladjo
21-02-08, 12:40
sto to pricas covjeche ?

ono..megan se ili svidja ili ne svidja, nema zlatne sredine
ali ne mosh poredit golfa sa meganom nikako.
Poredi peticu i megana..

poredim ga sa boljim autom,nije bitno kojim.
pocevsi od prekidaca preko sjedista i tapacira sve je u golfa klasa vise,onda tdi je manje osjetljiv na nase gorivo od cdi motora,djelovi jeftiniji,bolja zvucna izolacija,izdrzljivost,drzanje cijene...

DIDI uzmi golf 4 tdi 2002.

acs
21-02-08, 12:43
pa nece valjda da cetvorku da da 9000? dobro sad ti planiras da uzme je za 7000?i? da 2000potrosi nedje.bolje uzet nesto za 9000 kad vec ima...

b5.5 tesko da moze nac za 9500...ispod 10.500 nista. . mozda eto ovaj avensis sto rece fabia

Senna
21-02-08, 12:48
alfa 156 jtd 2003

acs
21-02-08, 12:50
e da! po meni didi licno preporuka ti je da zaboravis placeve i njihove sulude cijene nego da vidis da nedje iskoci auto OD NEKOGA preko oglasa npr,prijatelja... ada eto pogledaj oglase u vijesti ima dobrih ponuda..naravno svaku cijenu koju vidis znaj da je to 500-1000nize u startu.

svet0
21-02-08, 12:58
I ja ti kazem da preskocis placeve :) i pozovi broj koji sam dao Snezi...
Edit: I pozovi se na mene kad ga budes zvao obavijestio sam ga da ces ga zvati...

kIkICa
21-02-08, 12:59
Shto mi brishesh post, shto ti je... Momak prodaje tog BMW-a. :cool:

maestro
21-02-08, 13:00
Postavio si vrlo tesko pitanje, jer moras prvo odrediti velicinu auta (srednja klasa, gornja srednja, visa klasa) i tip (dizel, benzin) nakon cega ces dobiti konkretan odgovor. Nabrojat cemo i tada gomilu auta sa svojim predispozicijama pa biraj.

DIDI
21-02-08, 13:06
Postavio si vrlo tesko pitanje, jer moras prvo odrediti velicinu auta (srednja klasa, gornja srednja, visa klasa) i tip (dizel, benzin) nakon cega ces dobiti konkretan odgovor. Nabrojat cemo i tada gomilu auta sa svojim predispozicijama pa biraj.

a nisam postavio tesko pitanje, no vrlo lako, imas 9500 oces dizela mada moze i benzinac i da je auto sto mladje, e ako ne znas sto bi uzeo sebi za ovo, nema sto da pricamo onda, nisam se ogranicavao za mala kola velika i sl, toliko para do odredjenog godista i ljepse bi bilo da je dizel al nije bitno, dovoljno jako

Shole
21-02-08, 13:18
Ima i ovakvih varijanti...ako oces da privlacis paznju gde god odes onda ne moras dalje da citas jer nisu nikakvi "fenserski" automobili ali su se prlicno dobro pokazali jel... ;) Sve upada u kategoriju 2002 i mladje.

Prvo onaj koji bi bio moj favorit...Seat Leon. a onda...
Volvo S40 (u tom rangu cena su benzinci koji su malo presli i dizeli koji su presli ohoho)
Skoda Octavia (ne znam bas za dizela ali prlicno mladog benzinca mozes naci da je bas bas ekstra)
Slazem se za Avensisa. Samo je pitanje kakav se moze naci i koje godiste?
VW Bora (sad ce ovi anti VWovci fras da dobiju al ko ih j***, lepsi je od golfa a da li je kvalitetan ili nije to mozes i sam da proveris - uostalom govorimo o polovnim jel)
Nissan Primera...provereno nepoderiv auto... (valjda se nece neko bistar doslovce uhvatiti za rec "nepoderiv") medjutim ti si u CG pa je pitanje servisa i delova.
Ford Focus itd...

Ne znam da li za te pare moze polovna Honda Jazz? Ako moze onda bih nju stavio odmah iza Leona.

Fabia_Elegance!
21-02-08, 13:43
koja su godista?

2002, 2003.

Koma[MFHN]
21-02-08, 14:30
Ja predlažem Hondu Civic.

Koliko ona može koštati ?Mislim da je jako povoljna cijena za odlično auto.

acs
21-02-08, 16:35
takodje bi zamolio didija ako je on pogleda koje auto da nam kaze ili npr da rece ,, ljudi danas sam vidio/vozio/sjedio u to i to auto i svidjelo mi se... eto otprilike da znamo sto mu se djasvi

Bad Boy
21-02-08, 17:06
didi, a sto ne vidis neki Citroen C4? po meni, to je jedno od naj cool kola koje se mogu naci (iako ih je malo nagrdio taxi, ali, velis li, koga nije?). obico imaju dosta vise opreme od konkurenata, i po meni treba gledati 1.6 benzinca, a Citroen ima dobre dizele ako ih volis. Mislim da za pare koje imas moze naci odlicno 2004 godiste. moj favorit je kupe koji je nemoguce lijep od pozadi...

DIDI
21-02-08, 18:34
takodje bi zamolio didija ako je on pogleda koje auto da nam kaze ili npr da rece ,, ljudi danas sam vidio/vozio/sjedio u to i to auto i svidjelo mi se... eto otprilike da znamo sto mu se djasvi

utekao mi jedan megan 2004, 120hp, 1.9 dizelas, full oprema sem koza, bio je za 9500, sav mu je servis vec bio uradjen tako da je minimalno ulaganja bilo, i cak su mu nove felge bile, ja sam zato i rekoa da mi je pik megan, laguna isto dodje, jer koliko vidjeh za pare koje imam, to mi je kao najbolja kupovina da je mladje

didi, a sto ne vidis neki Citroen C4? po meni, to je jedno od naj cool kola koje se mogu naci (iako ih je malo nagrdio taxi, ali, velis li, koga nije?). obico imaju dosta vise opreme od konkurenata, i po meni treba gledati 1.6 benzinca, a Citroen ima dobre dizele ako ih volis. Mislim da za pare koje imas moze naci odlicno 2004 godiste. moj favorit je kupe koji je nemoguce lijep od pozadi...
vjerovao ili ne al rijetko sam na placevima i gledao c4

ne bjezim ni of golda IV al su cijene previsoke, makar se meni cini, jos bolje ako se moze nac dobro auto a da je ispod 9k,

ps: ne mozete vi bez rasprave :)

maestro
21-02-08, 20:20
a nisam postavio tesko pitanje, no vrlo lako, imas 9500 oces dizela mada moze i benzinac i da je auto sto mladje, e ako ne znas sto bi uzeo sebi za ovo, nema sto da pricamo onda, nisam se ogranicavao za mala kola velika i sl, toliko para do odredjenog godista i ljepse bi bilo da je dizel al nije bitno, dovoljno jako

Nema potrebe da iskaljujes nervozu, i dalje mislim da sam postavio logicno pitanje jer za te pare mozes kupiti potpuno nov auto i tu je svaki dalji komentar suvisan. Jedini je problem sto su to mala auta, pa ne poznavajuci te nisam siguran da li ti odgovaraju dimenzije. Ako si visok 2m, ne valja ti Fiat Punto, ako imas zenu i petoro djece isto ne valja, nego mozes da kupis Passata i da se razbaskaris. Pitanje dizela i benzinca je imaginarna stvar a ti si se prvo toga sjetio. Bez uvrede, naslov teme je nepotpun, jer svi mi imamo kreirano misljenje sta volimo a sta ne, pa se ne moras ni ti razlikovati, a ako vec ni to nemas onda se vozi taksijem - tebi auto ne treba. Dakle, razmisli malo pa pitaj.

zviuk
21-02-08, 20:34
novo auto... grande punto , ford fiesta ili neshto slichno...

DIDI
21-02-08, 20:55
Nema potrebe da iskaljujes nervozu, i dalje mislim da sam postavio logicno pitanje jer za te pare mozes kupiti potpuno nov auto i tu je svaki dalji komentar suvisan. Jedini je problem sto su to mala auta, pa ne poznavajuci te nisam siguran da li ti odgovaraju dimenzije. Ako si visok 2m, ne valja ti Fiat Punto, ako imas zenu i petoro djece isto ne valja, nego mozes da kupis Passata i da se razbaskaris. Pitanje dizela i benzinca je imaginarna stvar a ti si se prvo toga sjetio. Bez uvrede, naslov teme je nepotpun, jer svi mi imamo kreirano misljenje sta volimo a sta ne, pa se ne moras ni ti razlikovati, a ako vec ni to nemas onda se vozi taksijem - tebi auto ne treba. Dakle, razmisli malo pa pitaj.

da da bas iskaljujem nervozu, lijepo sam rekao sto me interesuje, znaci ako se nisam odma opredijelio ni za velika ni za mala kola, znaci idu svaka u obzir u onom okviru cijene i da su sto mladja ako je moguce, tako da ....

acs
21-02-08, 21:57
didi vidim ja da ces ljetos na biciklo ako nas budes slusa :D

Bad Boy
22-02-08, 00:53
C4 je novije auto tako da sam ocekivao da ga malo po placevima ima, a mozes vidjeti kod zastupnika, u Office Centar, imaju tamo mozda koji polovni. Po meni, to je najbolja kupovina, jer je i novi C4 sjajan value for money, a pretpostavljam da Golf recimo bolje drzi cijenu. Racunaj da u svoj budzet mozes ugurati sjajan 2004 C4.

Rvasanin
22-02-08, 01:09
C4 je novije auto tako da sam ocekivao da ga malo po placevima ima, a mozes vidjeti kod zastupnika, u Office Centar, imaju tamo mozda koji polovni. Po meni, to je najbolja kupovina, jer je i novi C4 sjajan value for money, a pretpostavljam da Golf recimo bolje drzi cijenu. Racunaj da u svoj budzet mozes ugurati sjajan 2004 C4.
Je li to moguce???

kEDOWN
22-02-08, 02:03
Je li to moguce???

A sto se iscudjavas a ne no je nemoguce.14 000 je bio bazni model u salon

Bad Boy
22-02-08, 02:48
bila je akcija gdje se mogao uzeti 1.4 kupe za 13 i po. od opreme sve sto covjeku moze trebati - a/c, cd, abs, airbag, servo, alu felne...

maestro
22-02-08, 08:31
da da bas iskaljujem nervozu, lijepo sam rekao sto me interesuje, znaci ako se nisam odma opredijelio ni za velika ni za mala kola, znaci idu svaka u obzir u onom okviru cijene i da su sto mladja ako je moguce, tako da ....

ISPRICAVAM SE Adminu, malo sam i ja prekoracio. OK, kao sto rekoh, 9500 je vec dovoljno velika cifra da se razmislja o novom autu (Suzuki Swift, Fiat Punto, VW Polo, Pegueot 107, Citroen C1, Zastava 10, Toyota Aigo, Ford Fiesta...),jer jedino u njega ne treba nista ulagati. Auta koja sam nabrojao su preko (vecina) preko 10.000, ali ih redovno nude na akcijama ispod navedene cifre. Koje god drugo da uzmes moras uloziti izmedju 2000 i 3000 (zavisno od klase i velicine) da bi ga pripremio za sezonu. Ja licno vise volim veca auta (BMW serije 5).Pozz

Fabia_Elegance!
22-02-08, 11:03
Didi, pare u dzep i na plac i kesiras za auto koji ti se vise svidja i sto ti bolje pasuje.

maestro
22-02-08, 11:19
Nezgodno je sto se ne mozes pouzdati u ovlasceni servis, u suprotnom : uzmes auto, povedes na dijagnostiku i oni izlistaju sve potrebstine sa cifrom. Dodas registraciju i nove gume pa znas dje si. Ulog nekada zna da bude prevelik.

GaD
22-02-08, 14:12
Didi jesi li razmisljao o KIA CEED-u ? Super auto, extra uradjeno, super ide. 5 Godina garancije ili 150.000 KM. Pricam o novom autu, mislim da im je sad neka akcija auto pun punano opreme 12.500 eura 1.4 105 konja. Ako imas vremena a blizu ti je (ako i dalje radis u Vijesti) otidji na Rimski Trg i pogledaj auto. Vidjeces da ove slike na sajtu nisu fora vec je bas takvo. Ja sam se odusevio i plastikom i izdradom...

Pogledaj odje nesto vise:

http://www.kia-ceed.com/

svet0
22-02-08, 14:18
Nece da da' preko 9000e za kola znachi do te cifre narode...
DIDI, kome si uzeo kredit :p

DIDI
22-02-08, 14:48
ISPRICAVAM SE Adminu, malo sam i ja prekoracio. OK, kao sto rekoh, 9500 je vec dovoljno velika cifra da se razmislja o novom autu (Suzuki Swift, Fiat Punto, VW Polo, Pegueot 107, Citroen C1, Zastava 10, Toyota Aigo, Ford Fiesta...),jer jedino u njega ne treba nista ulagati. Auta koja sam nabrojao su preko (vecina) preko 10.000, ali ih redovno nude na akcijama ispod navedene cifre. Koje god drugo da uzmes moras uloziti izmedju 2000 i 3000 (zavisno od klase i velicine) da bi ga pripremio za sezonu. Ja licno vise volim veca auta (BMW serije 5).Pozz

pa ima naprimer ford fiesta na neku akciju 9.900 1.3 al nisam gledao sto ima od opreme pocu sjutra

gad nisam razmisljao, razmisljao sam o kolikma koje mogu uzet do 9500

maestro
22-02-08, 15:22
Jednom prilikom je Mirko Alvirovic (Sat Revija) testirao potrosnju malolitraznih automobila sa upotrebom klima uredjaja. Ford Fiesta je u gradskim uslovima pokazala daleko najgore rezultate. Njena potrosnja je "skocila" za cak 60%. Ni jedan "mali" auto se nije "proslavio" na ovom testu i zakljucak nije definitivan. Znaci treba uzeti u obzir ovaj test samo u slucaju odabira kubikaze, ne i brenda. Mozes uzeti VW Polo pa pogrijesiti.
Kod VW je bolje uzeti dizela (neuporedivo niza potrosnja od benzinaca i ne bas hvaljeni benzinski motori), kod Francuza - dizela, Opel - benzin, Fiat - benzin i td.

Max Mozley
22-02-08, 22:01
Za te pare Golf 4 1.9 tdi 2000 ,2001 0d 7.500eur do 8.000eur. Robusan,pozdan,mali potrosac,ubjedljivo najjeftiniji za odrzavanje,djelova ima dje oces,servis mozes da mu radis dje oces,kad ti dosadi mozes da ga prodas bez po muke-najmanje gubi na vrijednosti...

coda tronca
22-02-08, 22:09
Za te pare Golf 4 1.9 tdi 2000 ,2001 0d 7.500eur do 8.000eur. Robusan,pozdan,mali potrosac,ubjedljivo najjeftiniji za odrzavanje,djelova ima dje oces,servis mozes da mu radis dje oces,kad ti dosadi mozes da ga prodas bez po muke-najmanje gubi na vrijednosti...

Ima josh prednosti, kad podjes u BG ne morash da placash hotel...spavas u golfa...

stefan123
22-02-08, 22:11
Takodje nemoras da placas prevoz drva ako imas kamin...samo spusti zadnje siceve i utovari...nemoras ni najlon stavit..

Fabia_Elegance!
22-02-08, 22:11
Didi jesi li razmisljao o KIA CEED-u ? Super auto, extra uradjeno, super ide. 5 Godina garancije ili 150.000 KM. Pricam o novom autu, mislim da im je sad neka akcija auto pun punano opreme 12.500 eura 1.4 105 konja. Ako imas vremena a blizu ti je (ako i dalje radis u Vijesti) otidji na Rimski Trg i pogledaj auto. Vidjeces da ove slike na sajtu nisu fora vec je bas takvo. Ja sam se odusevio i plastikom i izdradom...

Pogledaj odje nesto vise:

http://www.kia-ceed.com/

Zajebavas li se? Kia cee'd kosta 12 500 eura?
Ako je to tacno onda cee'd je definitivno najbolja moguca kupovina al problem je sto kod Didija budzet je limitiran na 9500.
Kia cee'd je uz Civic, Auris i i30 najbolji kompakt i daleko najisplativiji (ne mislim na premium compakte).

Fabia_Elegance!
22-02-08, 22:13
Takodje nemoras da placas prevoz drva ako imas kamin...samo spusti zadnje siceve i utovari...nemoras ni najlon stavit..

...a ako imas 10 kokosaka, ne moras im napravit kacor....lovorike u Golfa i svi srecni.

Ko normalan daje 8000 eura za 8 godina starog Golfa? Pa ko bi uzeo to prije....BMW-a 320d?

aCid_cOokiE
22-02-08, 22:18
niko normalan...
isto kao sto ja nenormalan dadoh lanciu k 2.4td za nepune 3iljade '97, full
Al tako se cijene
tuga.

DIDI
22-02-08, 22:24
...a ako imas 10 kokosaka, ne moras im napravit kacor....lovorike u Golfa i svi srecni.

Ko normalan daje 8000 eura za 8 godina starog Golfa? Pa ko bi uzeo to prije....BMW-a 320d?

fabia udavih te, koje je god taj bmw?

Max Mozley
22-02-08, 22:27
aooo sto je ovo od ovija experata ne moze coek ni progovorit.....
....dje pomenuste Beograd i spavanje u auto..u pravu ste ovo vi je ziva istina..ako kupi alfu,kiu,rovera,hondu zaisto se nema sto bojat e mu je nece niko zivi ukras,ne mora ih ni zakljucavat..to su ti jedine i prave prednosti tih u nas priznatih marki...

Fabia_Elegance!
22-02-08, 22:28
fabia udavih te, koje je god taj bmw?

2001.

DIDIDIDIDIDIDIDIDIDIDIDIDIDIDIDIDIDIDI

maestro
22-02-08, 22:35
Sto se mene tice golf ima tockove i volan isto kao i bmw, i tu se svaka slicnost zavrsava.

coda tronca
22-02-08, 22:40
aooo sto je ovo od ovija experata ne moze coek ni progovorit.....
....dje pomenuste Beograd i spavanje u auto..u pravu ste ovo vi je ziva istina..ako kupi alfu,kiu,rovera,hondu zaisto se nema sto bojat e mu je nece niko zivi ukras,ne mora ih ni zakljucavat..to su ti jedine i prave prednosti tih u nas priznatih marki...

Samo sam htjeo skrenuti paznju na to da je golf omiljen kod lopova u BG, pogotovo ako ima ne-BG tablice. S obzirom da chovjek daje tolike pare za auto, treba i o tome razmishljati...Takodje bi se slozhio sa tobom da je golf kod nas najomiljenije auto, pink je najgledanija televizija, grand show je najgledanija emisija...fala

stefan123
22-02-08, 22:58
Takodje bi se slozhio sa tobom da je golf kod nas najomiljenije auto, pink je najgledanija televizija, grand show je najgledanija emisija

:hardrock::respect: nazalost je tako...

Nemogu da vjerujem da bi neko za G4 dao 8-9K..:confused: To auto realno ne vrijedi preko 4-4.5K..;)

simke
22-02-08, 23:07
ja sam platio golf 4 1.9 t(di) 2002 9000e trosi 5-6 l ide kao zmaj djelovi se mogu lako naci a kad ti dosadi prije ces ga prodati nego bmw ili alfu

oktagon
23-02-08, 14:13
Za koliko para se moze naci renault megane dizel 2002-3 godiste ne mora u fulu !!!

Mladjo
23-02-08, 16:39
novi predlog-uvezes pezo 607 00-01 iz njemacke i vozis se ko kralj.

stefan123
23-02-08, 18:22
novi predlog-uvezes pezo 607 00-01 iz njemacke i vozis se ko kralj.

Auta te klase se ne uzimaju tako da ti ostane 100 kad ga uzmes...;)

Fabia_Elegance!
23-02-08, 18:30
Auta te klase se ne uzimaju tako da ti ostane 100€ kad ga uzmes...;)
U pravu si.
607 je preskup za odrzavanje, svaki mjesec moras na servis, djelovi su preskupi i ne mozes da ih nadjes bilo gdje, a niko ih ne radi osim Knezevica.

Mladjo
23-02-08, 18:51
svaki je iz te klase skup za odrzavanje,nadje fino verziju 2.0hdi koji je skup za odrzavanje taman ko onaj u 307,c4.Samo da nije puno preso i eto veselja.

Fabia_Elegance!
23-02-08, 18:55
Ali nije samo motor u pitanju. 607 je nakrcat elektronikom do daske, i to njega ebe.

maestro
23-02-08, 19:11
U stvari i imaju problema sa elektronikom (jedino sa tim). Ne bi marilo baciti "oko" na nekog citroena, naravno ako ti se dopadaju. To je ujedno jedina fabrika u Evropi koja mrsi konce Japancima. Po najnovijoj statistici, medju prvih deset najboljih polovnih automobila (oni koji su se najmanje javljali servisu - korektan izbor) ima devet japanaca (Mazda, Honda, Toyota...) i Citroen (8. mjesto), Renault 12., a Golf koji je pripada VW vagu zauzima pristojno 47. mjesto (misli se na kompletan VW koncern).
Dalje, najrazvijenija tehnologija vijeka je Citroenova HDI (common rail), doduse BMW je kupio istu i sa njom otisao najdalje (ali to kosta). MOJ IZBOR - CITROEN.

zviuk
23-02-08, 19:52
opel astra

Daaron Aracus
23-02-08, 20:16
Ma kako god ali ako pogledas na mobile.de citroena c4 vec mozes nac ispod 8.000 a nijedno auto u toj klasi ne mozes nac za te pare,znaci ima sigurno razlog sto citroenu pada brzo cijena.

Fabia_Elegance!
23-02-08, 20:22
Ma kako god ali ako pogledas na mobile.de citroena c4 vec mozes nac ispod 8.000 a nijedno auto u toj klasi ne mozes nac za te pare,znaci ima sigurno razlog sto citroenu pada brzo cijena.

Ima tu istine.

opel astra

Dobaaaar auto.
DIDI, stvarno, jesi razmisljao o Opelu? Astra je vrhunski auto, nadjes ga sa 1.6 Twin Port motorom i nekom dobrom opremom.

aCid_cOokiE
23-02-08, 20:26
opel astra II klasik, nova 11.100 eura

hercules
23-02-08, 21:04
QQ ja tek sad vidim topik sto se sve odje napricha...
Stefan jeba si majku Golfu 4 sa procjenom samo da ti kazem. A razlog tome je sto se proizvodi u 5 miliona primjeraka. Da ne recem koliko bi ja procijenio vase alfe koje vozite :)

DIDI ako ces novi C4 da kupujes, najboilje ti je preko lizinga :D
I ako krenes u Office centar javi mi se obavezno.
E sad Laguna je prelijep auto, i meni se jako svidja :) Odlican izbor. Francuz svaki je nevjerovatno udoban, djelovi jesu skupi, ali u Alliance se ne ceka predugo na djelove (mislim na potrosne djelove).
Megan je isto lijep, samo ja vise preferiram limuzina verzije :)
E sad sto bih ti ja uradioo. Zaobidji dizela. Svi dizeli koji su dosli kod nas su izraubovani. Presli su masu. Nije zapadnjak bzvz kupio dizela. Kupio ga je da sa njim prelazi masu kilometara. Gledao sam BMW 5ice nove dizele stare 3 godine koji su presle po 200 000km.
Uzmi benzinca, i ako ti je do potrosnje plin uvijek mozes ugradit. A mislim da ti neces prelazit toliko km godisnje da bi ti se kupovina dizela odmah isplatila. Moji prijedlozi:
Opel Vectra C. Za moj ukus su jako lijepe. I nijesu preko 9000 hiljada (benzinske).
Drugi prijedlog je Opel Zafira. To jeste MiniVan ali sam na Cetinje gledao prelijepe dizelske Zafire 7500. One su od 2002 pa ovamo. Ali je prelijepo, i udobno auto! Imas i Osmanagicev servis ovamo na Zabjelo.
Dalje prijedlog bi isao na Ford Mondea i Ford Focusa. Mislim da se za 9500 moze solidan nac (mislim na model kao Elite taxi).
Peugeot 406 :-) jos ona nebo lila boja. Mmmmmmmmm savrsen! A dizel nece bit preko 9000. Benzinac odlican se za 7000 moze uzet
A ni 307 nije los. Malo manji, ali azdaja :) I dizel i benzinac :)
E sad nije problem kupit auto, problem ce bit odrzavanje. Tj da i imas para da odrzavas takva auta. Momci se zalete pa kupe Golfa IV ili Audi A4 prvu verziju za relativno male pare. Gledao sam A4 prosjecne za 3500. I momci ih kupe, ali kad treba trap da sredi, zakuka jer je jedan tocak 250 kompletan.
Razmisljaj i o tome da ga moras odrzavat (najmanje ulje, filteri, kajsevi, natezaci, akumulator, pumpe eventualno itd, itd, itd)
Pored navedenog mozes nac buljavog (Mercedes Okas) ali mislim da 2002 godiste ce bit preko 10000. A C klasa prva verzija je u tom rangu nekom isto. Naravno BMW 320D se tu moze uklopit. S tim sto su zadnje dvije marke sa zadnjom vucom, a to je isto jako bitno da znas :)

Eto sto znam, mislim da sam bio realan sa nekim mojim prijedlozima.

E sad, posto si digao kredite, zaradio na zurke, malverzacije ovo ono (poslacu ti Medojevica da te ispita da znas :P) da te pitam, jesi razmisljao da kupis novo auto na lizing?:)
To je jedna jako dobra solucija ali eto ne znam, razmisli i o tome ;)

CHABI
23-02-08, 23:26
Ma kakvi citroeni, renoi .. drug mi ima megana 1.9 tdi .. 3 god star, prodaje ga 9.000 a wrh izgleda samo sto ja to nebih nikad uzeo. Moj savjet ti je passat.. 1.9tdi .. gospodin si

Fabia_Elegance!
23-02-08, 23:29
drug mi ima megana 1.9 tdi .. 3 god star, prodaje ga 9.000 a wrh izgleda samo sto ja to nebih nikad uzeo.

To nije losa cijena. Didi, trci do njega i kesiraj.
P.S. nisam znao da ima Megana TDI, mozda je dCi.

Moj savjet ti je passat.. 1.9tdi .. gospodin si

Moj savjet ti je Passat 1.9 TDI....seljak si!

DIDI
24-02-08, 00:34
hercules nema potrebe na lizing, jer se auto vodi na banku, i sto desi se nesto sa kolima, banka dobije od kaska pare, a ja dobijem da ti ne kazem sta, a otplacivao sam kola ;)

chabi da ne bi nabacio koju sliku tog megana ;) i malo ga bolje opisao, koju opremu ima i sl

Igi
24-02-08, 00:49
Najveca prevara lizinga je placanje kaska u periodu u kojem je banka vlasnik vozila na PUNI IZNOS VOZILA!

To im je tako dobro, da ti je jeftinije uzet auto na PUSHING nego na LIZING...

hercules
24-02-08, 13:06
Moraju se banke osigurat. Ali te opet jeftinije izadje nego preko kredita da ides :) ALi dobro, svidja li ti se koji prijedlog :P

CHABI
24-02-08, 13:14
To nije losa cijena. Didi, trci do njega i kesiraj.
P.S. nisam znao da ima Megana TDI, mozda je dCi.

Moj savjet ti je Passat 1.9 TDI....seljak si!

Da da .. 1.9 dci .. sve mi golfovi u glavu pa stavih tdi ;)) .. A taj mi je drug imao pasata, pa ga prodao i kupio ovo, sad ovo prodaje da bi kupio pasata posto je vidio kolko se zeznuo ;)) samo cu toliko reci .. a ovaj njegov megane je wrh .. Metalik srebrni .. nisu crne lajsne nego neka siva boja .. bas lijep. 1.9 dci 130ks cini mi se .. ali kad ga upali vidi se da to nije to.. unutrasnjost je mnoooogo bolja na passata

aCid_cOokiE
24-02-08, 14:16
Najveca prevara lizinga je placanje kaska u periodu u kojem je banka vlasnik vozila na PUNI IZNOS VOZILA!

To im je tako dobro, da ti je jeftinije uzet auto na PUSHING nego na LIZING...

hahhahah citiracu te ponekad...

Taj megan za 9.000 zvuci mnogo dobro.
I ti 1.9dci motori su zhivahni bogomi.

chabi, nece valjda choek da zaobidje megana jer su u passata lampice i kazaljke slicne kao u neki a4/a6/a8 itd i izgleda "limuzinSKIJE".A i nije toliko prostraniji passat da bi choek o$etio.Pa kad bude djecu pravio nek uzima "vece" auto
Meni se licno svidja ono bijelo osvjetljenje u megana, a i megan i clio imaju najljepse kazaljke u toj klasi, posebno ako imaju onaj srebrni prsten okolo.

DIDI
24-02-08, 14:49
corsa 2007 sept. 8000km, klima. garancija do 2010god reg ;)

9500e ;)

e da ovako izgleda

hercules
24-02-08, 14:56
Auto je odlicno. Gledam ih ovamo na Zabjelo svaki dan ispred Osmanagica :)
Ja bih ipak Zafiru 4-5 godina stariju ;) Ali ovo je dobra kupovina!
Dizel ili benzinac? I valjda nije siroche :)

stefan123
24-02-08, 15:25
Kako je bOmBaStiCna....sladak autic..mada mi je previse "zenski";) Nije to los izbor jer je skoro nov...mada opet - opel je - moze se taman poslije 2010-te raspanut ako ga ne cuvas :smile: Nailazio sam na astre 98-99god koje nebi uzeo u zamjenu za golfa II a opet ako je ocuvan bolji mi je no VW..;)

Pa jesi kupio to ?

Srecno i zdravo je vozio, boljim zamjenio - ako jesi !!!

Fabia_Elegance!
24-02-08, 17:18
Danas sam bio na pijacu.
Dva auta su bila u vrhunskom stanju, jedan S60R i 2002 VW Golf T(DI), 185 000 km, dao bi ga za 9500. Imao je AC klimu, ESP, zracne zavjese...

stefan123
24-02-08, 17:54
U vrhunskom stanju spolja ili overall ? 185.000km za 5-6god i vrhunsko stanje je tesko izvodljivo :rolleyes:

svet0
24-02-08, 18:03
U vrhunskom stanju spolja ili overall ? 185.000km za 5-6god i vrhunsko stanje je tesko izvodljivo :rolleyes:
Slazem se sa konstatacijom...
Cipiripi vidji da uzmes taj Opel djeluje bas primamljivo ;)

Matador
24-02-08, 19:05
Danas sam bio na pijacu.
Dva auta su bila u vrhunskom stanju, jedan S60R i 2002 VW Golf T(DI), 185 000 km, dao bi ga za 9500. Imao je AC klimu, ESP, zracne zavjese...

nisam te razumio jeli i volvo cijenjen za 9500 eur???

Matador
24-02-08, 19:06
corsa 2007 sept. 8000km, klima. garancija do 2010god reg ;)

9500e ;)

e da ovako izgleda

ovo je extra cijena! pretpostavljam da je 1.2 motorcic u njemu?

CHABI
24-02-08, 19:25
Ja sam potpuno bio zaludjen za megana ali kad ga je ovaj drug uzeo i probao potpuno sam se razocarao ... suv je nekako unutra ali je zato mackica spolja ;)) Jos dobar motor 1.9 dci .. bas kvalitetni motori .. samo sto su njemu bile otisle stope motora pa je drndao kao kamion. A prije njega je imao i lagunu, koju je prodao 9000 koja je bila tip top.

Avetinjak
24-02-08, 19:39
Postoji veliki izbor auta koji se moze kupiti za 10,000 eura.

E sad je samo pitanje kome se shto vishe svidja. Recimo ova Corsica sa slika je vrh autic i mnogo dobro izgleda, ali ja bih ipak za 10,000 prije kupio na primjer:

BMW 525tds 2002 godishte sa full opremom i u extra stanju

Peugeot 406 2.0HDI recimo koga nekako svi zaboravljaju, a top je auto moze se naci 2003-2004 godishte sa full opremom i josh para da ti ostane od tih 10,000.

Peugeot 407 2003-2004 godishte, 2.0HDI sa super opremom moze da se nadje za 10,000.

A i Mercedes C-class C200 ili C220 se moze naci odlichan za te pare.

Na kraju krajeva ipak nije isto vozit Opela ili vozit Mercedesa pa neka je razlika 3-4 godine starosti.

Fabia_Elegance!
24-02-08, 19:56

Nikad nisam vidio bolji Golf. Unutra izgleda kao da ima 10 000 km. Nema nijedne ogrebotine, motor radi kao nov....kazem ti nikad nisam vidio boljeg Golfa. Bio sam sa Code Name i njegovim bratom posto oni traze jednog takvog, imao je njemacke tablice i servisnu knjizicu, auto je u top stanju ali ipak ne vrijedi 9500 eura. Vrijedi 8000-8500.

@Matador, S60R je bio 20 000.

Fabia_Elegance!
24-02-08, 20:00
Bila je jedna 2001 Laguna sa ful opremom, dCi ali u losem stanju za 7500, bio je Audi A4 2002, 2.0 20V Multitronic za (nisam siguran) 10 000 ali nisam ni usao u njega cim sam vidio da je Multitronic.
2001 Fabia TDI sa klimom - 6300, i pazi ovo, Bora TDI 1999, 9500!!! 2001 Seat Leon 1.9 TDI, solidan za 7300.
Bilo je danas nekoliko solidnih auta, ali onaj Golf i S60 su bili WOOOOOW.

DIDI
24-02-08, 20:45
Kako je bOmBaStiCna....sladak autic..mada mi je previse "zenski";) Nije to los izbor jer je skoro nov...mada opet - opel je - moze se taman poslije 2010-te raspanut ako ga ne cuvas :smile: Nailazio sam na astre 98-99god koje nebi uzeo u zamjenu za golfa II a opet ako je ocuvan bolji mi je no VW..;)

Pa jesi kupio to ?

Srecno i zdravo je vozio, boljim zamjenio - ako jesi !!!

Slazem se sa konstatacijom...
Cipiripi vidji da uzmes taj Opel djeluje bas primamljivo ;)

ovo je extra cijena! pretpostavljam da je 1.2 motorcic u njemu?

kupljeno ;) najbolje da se razmisljam za novo auto
1.2 80 konja ima, 8000km presao, garancija do 2010, ima klimu, airbegove, podizace, neki njegov mp3, jos mu nije radjen servis prvi, kupljen je u salonu kod osmanagica, jos "smrdi" na novo auto, neko ko ga je vozio nije ni pusio, jer je pepeljara cista nova, auto je xtra, a sto je najvaznije, auto je novo

Stivi
24-02-08, 20:56
odlican izbor , zdravo je vozio :)

maestro
24-02-08, 21:05
U zdravlju je vozio

DIDI
24-02-08, 21:08
hvala, hvala necu da odmaram glas :D :)

stefan123
24-02-08, 21:09
Pa da se ponovim onda...

Srecno i uzivaj !!! Dobar izbor iako ga ja nebi primjenio ni da me konjima gone:)

Killy
24-02-08, 21:10
Srecno bilo.... to je bash ova sa slike? ili...

DIDI
24-02-08, 21:14
Srecno bilo.... to je bash ova sa slike? ili...

unutrasnost je ista kao na onoj slici
a evo je

hercules
24-02-08, 21:16
Da te dobro sluzi. Da je vecim i boljim zamijenis :D
Dobro je kad je kod Osmanagica trgovana, kad nije u sawal.

E da, daj krug :P

Kako bi ono.
Krovom kocio :P
ne ne klizao bolje je :D

CHABI
24-02-08, 21:17
Bogami Didi .. dobro si se udomio ;))) aj vala pa da je sa srecom vozis i za bolje promijenis ;P

brzi_pas
24-02-08, 21:58
Aj sa srecom!

I ako nisi postao Alfista (bilo je "zamalo"), odlicnu si trgovinu napravio, sto bi rekli stari "novo je novo" ;)

Rvasanin
24-02-08, 22:18
Aj neka je sa srecom pa ono sto vele "ne ogreba je nikad" nego kao pravi muskarac, krovom kocio!!!

acs
24-02-08, 22:30
koliko para? srecno bilo.pa da stavis tablice PG didi /Kill

MirkoS
24-02-08, 23:39
Taj model ima fabricku gresku.

svet0
24-02-08, 23:54
Hahaha Sneza je kupila odlicna kola hahahaha
Zdravo te vozila :D:D:D:D

svet0
24-02-08, 23:55
E da ocekujem par krugova :P

Rvasanin
25-02-08, 00:04
Taj model ima fabricku gresku.

Prosvijetli nas, molim te!

Fabia_Elegance!
25-02-08, 00:21
kupljeno ;) najbolje da se razmisljam za novo auto
1.2 80 konja ima, 8000km presao, garancija do 2010, ima klimu, airbegove, podizace, neki njegov mp3, jos mu nije radjen servis prvi, kupljen je u salonu kod osmanagica, jos "smrdi" na novo auto, neko ko ga je vozio nije ni pusio, jer je pepeljara cista nova, auto je xtra, a sto je najvaznije, auto je novo

Neka je sa srecom!!!
Dobare izbor!

MirkoS, mislis o problemu sa sistemom upravljanja?
Taj problem imaju svi modeli koji su proizvedeni u 2007-oj, u D i E no valjda Didijeva Corsa je bila u servis zbog toga.

zviuk
25-02-08, 00:59
dobro auto , vozio sam to... nekako , zhivahno za tih 80 konja :)
srecno didi :D

Senna
25-02-08, 07:56
super auto....srećno

MirkoS
27-02-08, 10:01
Prosvijetli nas, molim te!

Eto ti je fabia uslisila molbu.

Matador
27-02-08, 21:38
Srecno bilo, dobra kupovina!

Vidio je kod PM show room - Moskovska :)

Matador
27-02-08, 21:40
Postoji veliki izbor auta koji se moze kupiti za 10,000 eura.

E sad je samo pitanje kome se shto vishe svidja. Recimo ova Corsica sa slika je vrh autic i mnogo dobro izgleda, ali ja bih ipak za 10,000 prije kupio na primjer:

BMW 525tds 2002 godishte sa full opremom i u extra stanju

mislim da se tds /koji se bas i nije proslavio/ ne mozes naci 2002. god. - moze mnogo bolji i savremeniji 525d. inace poslednje serija e39 525d/530d se ne moze naci a da je u odlicnom stanju /takvih nije mnogo u gradu/ ispod 14 do 16.000 eur!

DIDI
27-02-08, 21:48
posto nema felge, a planiram da ih uzmem, uzeti fabricke ili neke druge, licno sam mislio jedne oz, i to 15' ne bi se igrao sa vecim i ako moze na corsu do 17' da ide, pitam jer neko kaze bolje su bilo koje nego fabricke a dok neko kaze nema preko fabrickih

Fabia_Elegance!
28-02-08, 00:18
Rotkape? :lolblue:

Najbolja ti je fabricka, i najbolje izgleda jer dizajner je znao koja felma ide uz dizajn te Corse.

stefan123
28-02-08, 01:00
Najbolja ti je fabricka, i najbolje izgleda jer dizajner je znao koja felma ide uz dizajn te Corse.

hahahahaha to jedino italijani znaju pa zato i postoje "telefonke"..ostale su manje vise isto ******...

Nego, uzmi ti OZ Superturimo 15-16" tu nema greske...;)

hercules
28-02-08, 22:18
hahahahaha to jedino italijani znaju pa zato i postoje "telefonke"..ostale su manje vise isto ******...

Nego, uzmi ti OZ Superturimo 15-16" tu nema greske...;)
I obavezno neke ulltra nisko profilne gume i usrecice se po nasim ulicama.
Pa ce se pokajat a nece ih ni otplatit ;)

Vidji isplati li ti se oko toga da se bakces. Kakve su nam ulice, i sa milion lezecih...

stefan123
28-02-08, 22:29
Aoo...zeebavas li se ti ? Nisam rekao da stavi 18" no 15-16"...necu mu pravit nikakav problem...Vise maltane i ne izlaze auta s felnama ispod 15";)

Balsa
28-02-08, 22:30
posto nema felge, a planiram da ih uzmem, uzeti fabricke ili neke druge, licno sam mislio jedne oz, i to 15' ne bi se igrao sa vecim i ako moze na corsu do 17' da ide, pitam jer neko kaze bolje su bilo koje nego fabricke a dok neko kaze nema preko fabrickih
Originalne fabrichke felne su mnogo skuplje od aluminijskih koje mozhesh naci po nashim radnjama.

Shto fabia reche, najbolje je kupiti fabrichke, shto zbog dizajno a shto zbog kvaliteta...

hercules
28-02-08, 22:41
Aoo...zeebavas li se ti ? Nisam rekao da stavi 18" no 15-16"...necu mu pravit nikakav problem...Vise maltane i ne izlaze auta s felnama ispod 15";)
Ne zajebavam. Dok ne vidjeh drugove na Cetinje na sto mu lice i ja sa mislio kao ti :)

Fabia_Elegance!
29-02-08, 00:42
Ako Corsa iz fabrike dolazi sa 15" i 16" onda njeno vjesanje nece imati nikakvih problema sa tim gumama, znacu tu mogu da idu 185 55 R15 ili 195 50 R16.

stefan123
29-02-08, 01:01
Koji trip..kakav dizajn ? Opel se opuci od dizajniranja felni, iste su ka na kadeta od prije 20god... :) Felne kupujes one koje ti oces tj koje ti se svidi kako stoje na kola...

A kvalitet...bolje su od OZ-a jel ?:rolleyes: Izmdju ostalog uglavnom im felne i rade renomirane firme...

Ne zajebavam. Dok ne vidjeh drugove na Cetinje na sto mu lice i ja sa mislio kao ti

Pa jbg...taj ih je ka ludak drao po rupa i ivica, malo paznje i nece im nista bit...
- npr 205/55 R16, 195/50 R16 nisu uopste niskoprofilne gume....Niko nije rekao da stavlja 45 itd..;)

DIDI
29-02-08, 01:04
Originalne fabrichke felne su mnogo skuplje od aluminijskih koje mozhesh naci po nashim radnjama.

Shto fabia reche, najbolje je kupiti fabrichke, shto zbog dizajno a shto zbog kvaliteta...

upravu si ;)

1. ovo su felge koje mogu na moju korsu, ove 3 su 15' i mogu da ih narucim kod osmanagica, i kostaju 700e, ove 4 koje su 16' ne mogu da narucim makar kod osmanagica
2. ovo su oz felge koje mi se svidjaju, u castellanu 15' su 150e komad a 16' 180e komad, stim sto sam nasao kod momka sto za njih nabavlja robu, pa dodju jeftinije 10-15e

e ako mi je znat sto cinjet :D znam sto mi je jeftinije, al sto je bolje ...

stefan123
29-02-08, 01:21
Te fabricke "4" su bar za moj ukus tuzne...3 i nisu lose, klasicna 5x2 felna...Te OZ sto ti se svidjaju ne bi legle nikako, nisu za mala auta..

Mislim da bi ti OZ Ultraleggera legle loodo...eo ti slika...nesto slicno..

BTW: Da ti nije auto bilo oko 2.30h kod hitne ?

Fabia_Elegance!
29-02-08, 02:09
Tako ti svega platio bi skoro 800 eura za ebene felme, i jos minimum 400 za gume?

Cak neki ti preporucuju superleggeru a ispod haube ti je prazno.
Sorry ali morao sam.

DIDI
29-02-08, 10:39
Tako ti svega platio bi skoro 800 eura za ebene felme, i jos minimum 400 za gume?

Cak neki ti preporucuju superleggeru a ispod haube ti je prazno.
Sorry ali morao sam.

aha, dobro dajte mi onda neke felge do 80 konja, molim vas :rolleyes::rolleyes::rolleyes:

i onako gume cu morat mijenjat, ne brzo ali cu morat, stefane posle cu ti sa posla napravit da vidis kako leze ove oz-ove na corsu

stefan123
29-02-08, 10:40
A to jes....ja volim racing felne...ove sminka itd su mi sve odvratne..al za njih nebi bilo lose da imas nesto pod haubom :)

Uzmi polovne felne za ~300 mos nac vrh...i gume jos 350-400

sparco
29-02-08, 11:22
uzmi naprijed dvije flege oz za alfu, a nazad jednu lijevu od golfa bbs, a desnu od nove a8-ice, i svi srecni svakog si zadovoljio

acs
29-02-08, 12:50
fabricke...

Fabia_Elegance!
29-02-08, 13:50
...ili da cekas jos malo, mozda naleti koja bolja ponuda.

Kupo sam Fabiju 19 Maja 2001 godine, i dosla je s rotkapama i zimuljama.
Gume sam stavio odmah, Continetal ContiEcoContact ali felme nisam kupio jer sam htio da nadjem fabricke, i tako sam ga vozio do maja 2004-e, kad sam od Markovica dobio al. felme od Fabije, za 250 eura.

Sparco_CG
29-02-08, 14:02
jel istina da su u Castelanu falsh felne, tj samo dobra kopija ovih fabrickih felni od mercedesa, Bmw-a, audi-a i sl...

Sparco_CG
29-02-08, 14:03
Fabia imas pm! :)

Fabia_Elegance!
29-02-08, 14:18
jel istina da su u Castelanu falsh felne, tj samo dobra kopija ovih fabrickih felni od mercedesa, Bmw-a, audi-a i sl...

Ima tu istine.

P.S. imas PM.

acs
29-02-08, 16:54

posto ti je fabia reka da ima istine ja ti kazem da ima 101% istine...
pa valjda ne ocekujes da je felma ,,od,, m6 17`` original? :confused:

DIDI
29-02-08, 17:56
posto ti je fabia reka da ima istine ja ti kazem da ima 101% istine...
pa valjda ne ocekujes da je felma ,,od,, m6 17`` original? :confused:

pa ne varaju te oni :D fino ti kazu da imaju replike od proizvodjaca :D

Fabia_Elegance!
29-02-08, 18:30
Meni je menadzer rekao da su to origigi BMW felme, da M1 5-50 je namijenjen dizelazima i da volan mi trese jer su mi zadnje gume neizbalansirane.
Mislim...ta firma mora pod kljuc!

DIDI
29-02-08, 18:33
Meni je menadzer rekao da su to origigi BMW felme, da M1 5-50 je namijenjen dizelazima i da volan mi trese jer su mi zadnje gume neizbalansirane.
Mislim...ta firma mora pod kljuc!

pa mozda su bile, pa i na sajtu im isto pise da su replike felgi

DIDI
29-02-08, 18:58
evo :DDDDDDDD

cookie
01-03-08, 08:40
3-ce, definitivno...

Fabia_Elegance!
01-03-08, 11:42
2...........

mc_esseny
01-03-08, 11:44
3 slika

OZ je`l tako?

Fabia_Elegance!
01-03-08, 11:53
A kako ce tu da ide trap......

stefan123
01-03-08, 12:14
Nijedna........;)
A nece trap ic od 16"...;) Malo pazljivija voznja i nema problema...Vec 17" je precerivanje..

DIDI
01-03-08, 12:21
3 slika

OZ je`l tako?
tako je :D

A kako ce tu da ide trap......

sto bi inace stavljali mogucnost za 16' fabricke ako ce da ide trap, da ne pricam za isto fabricke 17' :)

mc_esseny
01-03-08, 12:37

sto bi inace stavljali mogucnost za 16' fabricke ako ce da ide trap, da ne pricam za isto fabricke 17' :)

vrh felgice..

ima jedna altea zhuta sa identichnim.. zvek..

Fabia_Elegance!
01-03-08, 15:10

Da, ali fabrika stavlja 16 i 17 u kombinaciji sa jacim motorima, a kad auto ima jaci motor to znaci da ima i jaci trap i kompletno vjesanje.

Balsa
01-03-08, 16:24
moj glas ide srednjoj slici :)

Max Mozley
01-03-08, 16:26
eee kad bi fabrika znala po kakvija dzada mi vozimo ovuda....

DIDI
01-03-08, 16:54
Da, ali fabrika stavlja 16 i 17 u kombinaciji sa jacim motorima, a kad auto ima jaci motor to znaci da ima i jaci trap i kompletno vjesanje.

od sad molim te pazljivo procitaj i po 2 3 puta ono sto pisem, rekoh, da samo one felge mogu da uzmem kao dodatne, ostale ne mogu, tako da su ono felge do 80 konja, kakve ti nebuloze pricas sto je to,