PDA

View Full Version : Obiljezja jednog vremena.....

Pages : [1] 2 3

Sidewinder
01-10-06, 20:16
Pri$etimo se cega ono sve bjese dok bijasmo mali....a da se pamti,tv,svega generalno...

Ne mogu da zaboravim recimo

Zimski obrazovni program,crtani gustav,barum barum

I nezaboravno ANGLIA PRESENTS-SURVIVAL:p

i 505 sa crtom :cool:

Bijahu jos neka dva kretencica rumunska na zop,kao neki animirani film,dovijeka kovahu nekakvu ogradu ili su radili nesto uzaludno oko kuce mislim da se zvalo A JE TO tako nekako

Condor
01-10-06, 20:30
Uh, ja se jedino cekam 505 sa crtom!!!! Necete mi vjerovat ali imam kutiju doma i u njoj su mi olovke i raznorazne stvarcice. Crvene boje, tezine 200 grama (sa bombonima kojih nema).
Onda, ne zaboravite Kinder Jaja, zatim Shokk zvake (koje postoje zajedno sa jajima, u stvari bez jaja, ali postoje i jaja ;))

I naravno vrhunski crtani La Linea :) Eto i slike da se podsjetite :)

NSX
01-10-06, 20:45
Uh pa vi ste skoro bili klinci, ja se sjecam JRTa :mrgreen:

Maximilian
01-10-06, 21:01
Opstanak, Cudesni svijet Dejvida Belamija,Zimski bioskop, Tarzan,Put u srediste zemlje,Mikijeva radionica,Branko kockica (traje i dalje :) ),Kolaricu Panicu,Bolji Zivot,.....

Sidewinder
01-10-06, 21:17
Cik pogodi ko sam :D

...Eo ih ! :D

shrek
01-10-06, 22:51
NiNdZa k0rNjaCe i igranje 'pola-cijelo' sa njihovim slicicama... po vaZ bijele dane! :)
Igranje 'mame i tate' sa drugaricama iz naselja... :mrgreen:
Igra 'izmedju dvije vatre' - to smo isto kao djeca u ulicu cesto igrali(osim fudbala)

Eh, sjecam se kad smo ja i jedan mi brat napravili kao zoloski vrh u dvoriste (navatali kornjaca, divljih macki, vrabaca...) i naplacivali ostaloj djeci da dodju da vide... :lol:

shrek
01-10-06, 23:00
Ili kad smo ja i (isti) brat proveli pola dana praveci 'camac' za jedan potok(kod mostica kod Carina u Masline-tad je voda bila puno cistija :D ) da kad bi posle svog truda dosli da ga probamo vidjeli da je potok odavno presusio.... :lol:

Bas se nedavno prisjecah sa jednim forumasem obiljezja mladalackih dana iz Zagorica... Gadjanje autobusa jajima i/ili jabukama(nadam se da niko iz Minica ne cita ovo :mrgreen: ), kradja tresnji,visnji, jabuka, jagoda, sipaka... :D

Gile_sampion
02-10-06, 00:34
NiNdZa k0rNjaCe i igranje 'pola-cijelo' sa njihovim slicicama... po vaZ bijele dane! :)
Igranje 'mame i tate' sa drugaricama iz naselja... :mrgreen:
Igra 'izmedju dvije vatre' - to smo isto kao djeca u ulicu cesto igrali(osim fudbala)

Eh, sjecam se kad smo ja i jedan mi brat napravili kao zoloski vrh u dvoriste (navatali kornjaca, divljih macki, vrabaca...) i naplacivali ostaloj djeci da dodju da vide... :lol:

A lasteza sa drugaricama... ja sam cuo da si ti bio prvak u svom kraju :D

shrek
02-10-06, 00:55
Gile, bolje nam ti ispricaj malo kako si sexualno zlostavljao barbike, lutke, usisivace, boce i sve ostale predmete sto sadrze jednu ili vise rupa! :lolblue: :mrgreen:

popesku
02-10-06, 01:10
sjecate li se cunga lunga zvaka....prije par godina sam ih nedje vidio ali dje..pojma nemam..:D
igrlo se tu svega..pocev od slicica..klikera...rata...petarde smo koristili kao bombe..klisa...nemogu vise ni da se sjetim...
crtani..uz talijane..skubi dubi du..hajdi..i masu nekih drugih..
za razliku od danasnje djece koja samo znaju za soni i kompjuter....mi smo se dobro provodili...:D

Olosh
02-10-06, 02:15
Kako se zva oni crtani te je ono glibovce zeleno jelo satove?:)

Olosh
02-10-06, 02:20
Bogomi nama STAROVAROSHANIMA ne bjeshe nishta milije no da se okupimo 20. pa fino polomi ona stakla od shkole propale.
A kad nam je bash bilo dosadno onda smo nosili $ekire pa smo kidali borove ispred skole.Eeeeee lijepo li bjeshe. :) :) :)

Tha_Maddog
02-10-06, 02:26
Komita i žandara,čašćavanje bubuljima likova koji su prali veliku pijacu nakon zatvaranja predveče,na što
su oni velikodušno odgovarali mlazevima iz šmrkova...Vatanje guštera sa omčom od neke trave...
Klikera.1-2-3.

One love.

TyphooN
02-10-06, 02:48
Kako se zva oni crtani te je ono glibovce zeleno jelo satove?:)

I am Mazzy...biiiig Mazzy, ali se ne mogu sjetit imena crtanog :respect:

TyphooN
02-10-06, 02:57
Sjetila sam se..nije bio u pitanju crtani vec brzi kurs engleskog :p

Olosh
02-10-06, 03:05

Bravo, Mazzy ono nistavilo :)

shrek
02-10-06, 03:10
A kad nam je bash bilo dosadno onda smo nosili $ekire pa smo kidali borove ispred skole.:) :) :)

hahahahhahaha! A ne no ste trebali donijet krampove i lopate i kopat kanale oko skole.... hahahah Boze ludjaka ovih... :lolblue:

čašćavanje bubuljima likova koji su prali veliku pijacu nakon zatvaranja predveče,

haha! Pa mi smo zlatni bili u odnosu na ostale dijelove grada.... :)

A i ja se kroz maglu sjecam ovoga Mazzy.... :D

Olosh
02-10-06, 03:18
Koje smo pameti tada bili (a ni sad nismo mnogo pametniji):) da smo mogli kakvoga exploziva nabavit, do temelja bi je sravnili:) :) :)

Sidewinder
02-10-06, 07:51
Kvart dje sam se podiga obilova je raznim bolestinama...
Radi se o cetvorouglu iza zgrade Metalke

Napr.

Bacanja machaka sa 7 sprata,cisto da se vidi oce li pretec...
Napijanje istih rakijom i bjesomucno urlanje gledajuci pjanu macku kako bije glavom o branike o kola...
Gadjanje naroda kesama od smeca punim vode
Paljenja vatri dje je god to bilo moguce
Bjesomucna svakodnevna prackanja naroda,petarde,prangije,sok bombe,klasovi dinamita redovno su prskavali medju neduznim narodom,komacenje sa komsijama iz peytona,potom po uvidjanju da se radi o nista manjim strucnjacima za razne pakosti,ako ne i vecim,zajednicka mlacenja ubogih zecana na autobuskoj stanici kod vracara uz sadejstvo bitangi iz stare varosi...

:p ima jos no se treba $etit,

Sto rece neko odje,nikad ne bi da sat tadasnjeg zivota za sve ovo ****** sad,predobro bijashe

phenomenon
02-10-06, 09:21

Napr.

Napijanje istih rakijom i bjesomucno urlanje gledajuci pjanu macku kako bije glavom o branike o kola...
Bjesomucna svakodnevna prackanja naroda,petarde,prangije,sok bombe,klasovi dinamita redovno su prskavali medju neduznim narodom,komacenje sa komsijama iz peytona,potom po uvidjanju da se radi o nista manjim strucnjacima za razne pakosti,ako ne i vecim,zajednicka mlacenja ubogih zecana na autobuskoj stanici kod vracara uz sadejstvo bitangi iz stare varosi...

Sto rece neko odje,nikad ne bi da sat tadasnjeg zivota za sve ovo ****** sad,predobro bijashe

da dodam kad padne snijeg sto je rijtkost u pg pa se posakrivamo, krse u grudve snijega pa sve po kolima koja prolaze..... a cesto se islo u "stetu" tj upadanje u dvorista kuca zbog jabuka, iglica, tresnji...popijenih samara zbog nestasluka kad te ufate na tresnju a nemas kud :D .... lijepljenje petardi na zvona.... hahahahah garant je svak od nas imao slicna iskustva, bas smo pitom narod :mrgreen:

^m00dO_oD_kOlJiBrIyA^
02-10-06, 10:36

hahahahahhahahhahhaa...a zaeBaeash li se...e otkad owow nijesam vidjelaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa...wRhS!:D

^m00dO_oD_kOlJiBrIyA^
02-10-06, 10:37

to to to to to!!!:bart:
mi smo na stari visili veazda po autobusa...poshto zhivimo dje su zadnje stanivce Nr 7 i 8...weazda smo dok je pauza...ulijetali i uneredjivali ih..."izmedju 4 watre"..."k00le"..."planowi"...ili cure tje se sjetit"lastre prolaste..."/me xaxaxxa...ili"son makaron solfedjooooooooooooo"...sa sa as sa sa:)

popesku
02-10-06, 11:41
1-2-3.

One love.

obozavao sam tu igru..to mi je omiljena bila...:D

B-A-N-E
02-10-06, 11:57
klikeraaaaaaaaaaaa :D

Olosh
02-10-06, 12:22

Napr.

Kad vec machke pomenu, ocasmo mi nalozi 2,3 gume na poligon, ufati machku pa je fino stavi u kavez da ne moze da uteche i lagano je roshtiljaj.Hahahahaha.
Ili vezanje petardi oko repa ...Bubulja oko vrata pa u Morachu...:)
A sto se snijega tiche rijetko koji zecanin i autobus je moga da prodje neozlijedjen :)

phenomenon
02-10-06, 14:44
Kad vec machke pomenu, ocasmo mi nalozi 2,3 gume na poligon, ufati machku pa je fino stavi u kavez da ne moze da uteche i lagano je roshtiljaj.Hahahahaha.
A sto se snijega tiche rijetko koji zecanin i autobus je moga da prodje neozlijedjen :)

ne daj Boze da nas ima 20 miliona, o jadu bi zabavili svijet..... vrh :lol:

TiJaNaaaA
02-10-06, 14:52
mrzni kockicaa,
pero postar
triptih
kolaric panic
sat za pocetak dnevnika
metla bez drske
big mazzy

a vamo punjenje lopte kamenjem
zmurke
vatalice(mada to se i sad upraznjava)
planova
napda komsijskih neprijateljskih kuca

PRODAVANJE KAMENJA NA ULICI (ISLIKANIH NARAVNO) boze vazda li sam imala smisla za biznis:):):))))
igra rata boreb maca
kaplari,
izmedju 2vcatre,
daj druze vojsku
priredbi...
ooooo mooogla bi do $utra ovako

Olosh
02-10-06, 15:12
Evo vi da se malo podsjetite :)

NHM
02-10-06, 15:45
Fazoni i fore
Sta djeca znaju o zavicaju
Onaj crtani sa rumunima ili poljacima - Lolek i Bolek - kakvo dno
Smogovci - cool
Carobna frula
Gadjet na talijane
Da te pitam
Kviskoteka - sad ce na novatv da se ponovo prikazuje
Bila ona emisija o grckoj mitologiji dje si imao naratora i radnja se crtala na vazama
Nikad prezaljeni barum barum (kasnije i le Piaf)
Klikere i prodaja istih kad sam ih dobijao po 300-400 za mjesec dana (dobijao u dvobojima casnim a ne na poklon)
Capavanje djevojaka (sa 12-13 godina nije bilo sponzorusa. Svi smo bili jednaki u ocima curica - svi smo bili manijaci...)
Gadjanje naroda vodom sa trafike pored masinske skole dok idu u grad
Fiorelo i karaoke na mediaset italijane kad se tek pojavio
Opstanak naravno
.
.
.

aCid_cOokiE
02-10-06, 16:21
-Himen & Company action figures (iliti Mastersi) eh koliko sam ih imao
-Branko Pedofilikockicares.
-Metla bez drshke (da li spava, sta li saaaaaanja)
-Nindza Kornjache
-Opstanak
-Turbo zvake
-Pola cijelo
-Zmurke
-Ratova
-Onda iza kuce sa komshijama pravljenje sklonista i ratovanje protiv malog brda.Vazdushne puske punjene rizom i SOLJU...

i tako to.Mali sam ja josh.

milicaaaaaaa
02-10-06, 16:23
jaoooooooo super topic !

ladno ste se sjetili Mazzy-ja...

evo od ovih sto nijeste pomenuili sa TVa:
Laku noc deco,
Ko-ko-ko-ko-Kolibri (pozivam sve devojcice, pozivam sve decake, da pricaju da pevaju samo da ne cute :twist: ),
Tobogan I neizostavni Minja Subota :rolleyes:,
bezbroj puta prikazivani: Pink Panter u pustinji i Popaj na onom ostrvu iliti Buji baji mamino zlato, ako ne zaspes sam, uspavacu te ja, evo ovako, evo ovako :fight:,
onda pok. Dragan Radulovic i one pretuzne price iz doma u Bijeloj obicno :(
ZooTeka: Moj veterinar - nije tvooj, nego mooj :D
....

a onda:
priredbe sto smo pravili za roditelje :lol:
skakanje sa krovova garaza
fatanje zunzara i ubacanje u majice :cool:
fatanje ostalih inskekata i zatvaranje u flase ili tegle do daljnjeg
prizivanje duhova :lolblue:
ema esesa: ema, krive, niskicke, balske, misije... mali mejsanac, veliki mjesanac, srednji mjesanac, prstici, Rade Koncar :lol:
gadjanje prolaznika kesama vode, jajima.. sa osmog sprata hahaa
pentranje po drvecima i vjesanje
igranje "rata sisarkama" sa naseljem do,
mirisljavi papirici
albumi sa slicicama zivotinja
rosule/rolsue
sankanje, grudvanje, zatrpavanje u snijegu, bravljenje "bunkera", SnesKOVI BelicI ..

ah..

Sidewinder
02-10-06, 16:57
Igrasmo i carstva i janjina :D

Nikolina
02-10-06, 16:58

Al` se ne mozhete pohvalit` da ste se kupali u fontanu ispod BEKA, a ja jesam. :lol: Kad me se roditelji nisu tada odrekli, nece nikad.

amok
02-10-06, 17:15
sjecam se,da su svi igrali lastike,a da ja nikad nisam mogla podguz da preskocim:(

^m00dO_oD_kOlJiBrIyA^
02-10-06, 18:16
sjecam se,da su svi igrali lastike,a da ja nikad nisam mogla podguz da preskocim:(

ema esesaaaaaaaaaaaaa....hahahahhaha
koljena...podguz...podpazuh...vrat...velika matura mala matura...makazice...trouglitji...prwo kolo...drugo kolo...i tako redom...prstitji...:p :devil:

DIDI
02-10-06, 18:22

ja sam ih zvao shegachi hahahhahahahah

Sidewinder
02-10-06, 18:27
Eo jos jedan divni izum,za mirno poslije podne nedjeljom...

Uzme se kanap i 2-3 one zice za rernu,zguzvaju se u guku i svezu za jedan kraj kanapa,potpale se dobro,imahu neobicno svojstvo da nekako cudno zhde,zatim se uzme kanap i mahnito se vrti u krug ka laso tako da one zice redovno dofacu beton,sto proizvodi nenormalno velike varnice koje su lecele cak do 4 sprata i divno etiketirale vesh koji je ubogi narod sushio po zhica,zaludu,,,,:D

DIDI
02-10-06, 18:32
Eo jos jedan divni izum,za mirno poslije podne nedjeljom...

Uzme se kanap i 2-3 one zice za rernu,zguzvaju se u guku i svezu za jedan kraj kanapa,potpale se dobro,imahu neobicno svojstvo da nekako cudno zhde,zatim se uzme kanap i mahnito se vrti u krug ka laso tako da one zice redovno dofacu beton,sto proizvodi nenormalno velike varnice koje su lecele cak do 4 sprata i divno etiketirale vesh koji je ubogi narod sushio po zhica,zaludu,,,,:D

hahhahahahahahaa a sad sam htio to da napisem hahahahhahahah o majko mila :)))) meni se baba cudila dje nestaje zica za sporet a svaki dan je kupuje hahhahahahah

shrek
02-10-06, 18:40
Evo vi da se malo podsjetite :)

aaaaa HIMEN!! Obozavao sam taj crtani!!! :))

Sidewinder
02-10-06, 18:41
A Robotech i Transformers crtani ,eeeeeeeeeeeeee :D

shrek
02-10-06, 18:48
aaa i Transformerse sam obozvao!!! Preeejako! :D

popijenih samara zbog nestasluka kad te ufate na tresnju a nemas kud :D

hahahah! Eh koliko mi se puta to desilo... Ja na vrh tresnje kad samo cujem odozdo 'Silazi dolje majku ti lopovsku ebem!' :lol:

Artemis
02-10-06, 18:52
E ja se sjecam ovoga:"Mileeeeeenkoooooo,dodji ovamo da se pobijemo." hahahahahahaha :lolblue: I danas ja mislim ima traume od mene. Dok je Dragan morao da sisa poduze vrijeme kosu na nulu zbog mene(onda sam presla na ushi) :D Jedino sam Milosa nesto rijetko vidjala da je napolje kad i ja. :D

Ma kakvi TV emisije i crtani..Nema od toga nista nego samo napolje da se izadje...

A sjecam se posebno kad pocne zima,pomet napolje a mi prospemo lavor vode ispred kuce da se zaledi pa se klizamo...Jednom smo vezali tatinu gumenu papucu za jedan poduzi kabal pa sa drveta spustimo papucu i kucamo s njom komsijama na vrata.Iskoce napolje-nema niko i tako sve dok nas nisu provalili...
E moja je sestra bila nesto posebno.Za 8 mart je jednom dosla kuci sa svjezim buketom cvijeca i zove:Majkoooo,srecan ti 8 mart" Majka sva srecna"Uh sunce majkino dodji da te poljubim" Kad dolazi komsinica"Vasa cerka ubrala cvijece iz moje baste...." I majka onda trci za sestrom da je izbije"Dodji ovamo djubre jedno,sad cu ti ja kazat' sto ces brat'"....:lolblue:

Uh,imala bih da pisem sta samo sve radili i cega se sve sjecam...

Nikolina
02-10-06, 18:55
A niko da pomene Barbie i kartonske lutkice, shto smo im po cijeli dan crtale haljine.:devil:

shrek
02-10-06, 19:00
A sjecam se posebno kad pocne zima,pomet napolje a mi prospemo lavor vode ispred kuce da se zaledi pa se klizamo. Kad dolazi komsinica"Vasa cerka ubrala cvijece iz moje baste...." I majka onda trci za sestrom da je izbije"Dodji ovamo djubre jedno,sad cu ti ja kazat' sto ces brat'"....:lolblue:

hahaha! I ja, kad bih znao da ce gosti da dodju, poprska bih sve vodom da dobro zaledi nece li se ko prosut... :lol: Boze kakva sam avetinja bio...

Kad spomenu lopuzanje cvijeca, mi smo jednom operisali jedan supermarket jedno mjesec dana! Krali smo sve sto smo stigli, vise puta dnevno. I kad su nas provalili pa kad su moji saznali...eh kakve su tu batine pale :mrgreen: Od tad, jedno vrijeme sam se vazda cudno osjecao kad bih posao u supermarket... Sve mi se cinilo da svuda misle da ocu da ukradem nesto.... :)

shrek
02-10-06, 19:03

hahahhahahha! Ovi su ubjedljivo najbolesniji bili..... :lolblue:

Jeste li makar zalozili od te macke kad je dobro ispecete? :mrgreen:

shrek
02-10-06, 19:12
da dodam kad padne snijeg sto je rijtkost u pg pa se posakrivamo,

hahaha! U PG kad pane to ja masakr opstio bio... :)

Ali najace je meni bilo na Zabljak zimi. Posto je tamo puno snijega bez problema se naprave poveci snijezni bunkeri, snijezne ograde.... i onda napravimo zaliha grudvi i ratujemo protiv ostalih dijelova.... Prejako! :)

Sidewinder
02-10-06, 19:33
Isto se praktikovalo da se metne jaje u grudvu recimo :D

Glavna predstava je bila kad pane mrak pravac boro cetkovic nesretni,dje sam i ucio,i udri krshima u stakla,po ucinku...

Takodje vrlo humana zanimacija nabijanje jakni na glave i osasavljivanje i upis svakoga u zrtvu,bilo sakama bilo nogama....

Da ne pominjem goovno pred neciji prag pokriveno novinom....zapali se novina i pozvoni se na vrata....MLJAC MLJAC :
Ili pak kesa povracke objesena o kvaku...pa onda na zvonce takodje..... :D:D

shrek
02-10-06, 20:27
hahaha Ovo sa jaknom je prejako bilo. S' ledja mu navuces jaknu na glavu i onda ko stigne sakama i nogama... :lol:
Ili zumkalice kad se igralo....

Ali ovo sa gofancem i povrackom je previse!! :D
Vec kad spomenu to, sjetih se kakvi su nam WC-i bili u osnovnoj skoli... piiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiih! Samo kad sam BAS morao sam tamo zalazio a inace ako samo sa kolerom izadjes iz tih wc-a odlicno si prosao... :D

I tako, mi na cas nedje u 5-6 razred osnovne kad ulazi cistacica i uvodi jednog Slavka u ucionicu drzeci ga za uvo. Radi mrtva ladna pred citavim odjeljenjem "Ovo magare sam ufatila kako sere na plocice od WC-a!" hahahaha koliko sam se tu presmijao majko sveta!! :lol:

DIDI
02-10-06, 20:50
Isto se praktikovalo da se metne jaje u grudvu recimo :D

Glavna predstava je bila kad pane mrak pravac boro cetkovic nesretni,dje sam i ucio,i udri krshima u stakla,po ucinku...

Takodje vrlo humana zanimacija nabijanje jakni na glave i osasavljivanje i upis svakoga u zrtvu,bilo sakama bilo nogama....

Da ne pominjem goovno pred neciji prag pokriveno novinom....zapali se novina i pozvoni se na vrata....MLJAC MLJAC :
ili zavezez komsijama koji su vrata u vrata, kanap za kvake pa pozvonis obojici, pa kad navale ko sivonje, pusti vrata, pusti ti, ne no ti hahahahahah

Artemis
02-10-06, 21:24
Vala ovo za snijeg mi se ni malo ne svidja...Spremim se fino u skolu da idem i sve pazim lijevo desno da me ne gadje ko pa taman kad pomislim "ajde jadna nece niko sto tripujes" zafijuche nesto i T-R-A-S po sred glave....:???: :???: :???: Ne daj boze Shrek da sam na Zabljak ucila.

shrek
02-10-06, 23:30
Ne daj boze Shrek da sam na Zabljak ucila.

Ne bi ga ni stizala do skole no bi te zatvorili nedje u snijezni bunker!! :mrgreen:

phenomenon
02-10-06, 23:41
e koliko sam se presmija ovome danas, svakome sam procitao stetu i plaka od smijeha.... odavno bolja tema nije bila....kako smo svi iste stvari cinjeli...kvarnoga li naroda majko presveta....

ja se sjetih kako smo najlonom za pecanje vezivali drvo i branik od auta na trotoare pa gledali kako padaju ljudi..ili najlonom novcanik zakacis, malo pare iz novcanika vire, sakrijes se nedje i onda kad pocnu irvasi da se saginju samo cimnes i viknes "iiiip magarac"....

milicaaaaaaa
02-10-06, 23:43

I tako, mi na cas nedje u 5-6 razred osnovne kad ulazi cistacica i uvodi jednog Slavka u ucionicu drzeci ga za uvo. Radi mrtva ladna pred citavim odjeljenjem "Ovo magare sam ufatila kako sere na plocice od WC-a!" hahahaha koliko sam se tu presmijao majko sveta!! :lol:

bas kreativna djeca... nadam se da ste dio zivota proveli u popravnim domovima :p

hercules
02-10-06, 23:46
bas kreativna djeca... nadam se da ste dio zivota proveli u popravnim domovima :p
Da se ti pitas, ovime bi pola Podgorice poslala u popravne domove :-)
Kradja voca u moj kosiluk je redovna pojava. Cak su nas djedovi od po 70 godina jurili :D

milicaaaaaaa
02-10-06, 23:48
a dobro ne kazem to.. ali brate sa ovim mackama sta radite... jezivo :shock:

NSX
02-10-06, 23:51
Hahah ili nas 15 u osnovnoj mrdni nastavniku ficu na drugo mjesto, kako se cesa po glavi kad je dolazio na parking :mrgreen:

shrek
02-10-06, 23:54
ali brate sa ovim mackama sta radite... jezivo :shock:

Ne bih ja to nikad mogao! Ja sam vazda v0lio zivotinje.... :)

Elek3ka
02-10-06, 23:55
a dobro ne kazem to.. ali brate sa ovim mackama sta radite... jezivo :shock:

Ja ne vjerujem da bi bas macku u vatru bacili i rostiljali, nekako mi je to prebolesno, pa ni da su oni crnci sto ljude jedu po africi ne bi cinjeli to, a ne podgoricka djeca! Ako su to zaista cinjeli, onda je to bas bolesno, i pitam se sto su im roditelji tada cinjeli?

Ono fora, oni rostiljaju macku na livadu ispred zgrade, a majka ga sa balkona zove: "BALSA, DODJI NA VECERU SINEEEEee!" :shock:

p.s. Balsa je izmisljeno ime u ovome postu :)

shrek
02-10-06, 23:58
Ono fora, oni rostiljaju macku na livadu ispred zgrade, a majka ga sa balkona zove: "BALSA, DODJI NA VECERU SINEEEEee!" :shock:

hahaha! U ovom slucaju bi Balsa nju zvao sa livade "Dodji na veceru majkoooo!!" :lol:

NSX
02-10-06, 23:58
A sto coce?! Male macice pa ljudi uzmu odjednom 10inu buc u rijeku a ne neku macketinu glibavu sto oprlje malo :p

shrek
03-10-06, 00:02
Eee podsjeti me sad NSX.

Ja sam kao mali imao Rota (uh kakva je zvijer to bila! :mrgreen: ) i umjesto da ga istrcavam po Gorici ja sam ga vodao kroz naselje i trazio dzukele da kolje... :lol:

A napaljenije pasce vidio nisam. Nije mi mogla doci drugarica ili drug a da ih Bruno prvo ne odere pa tek onda pusti u kucu... hahaha :mrgreen:

Elek3ka
03-10-06, 00:02
A evo da ja sortiram moja sjecanja:

Sto se TV-a tice, sjecam se na RAI UNO masu emisija sam pratio, vise no ikad, bio je tu DO-DO ona ptica od krpe ujutro pred skolu, pa BABAR slonovi, pa ZORO, pa BIKERMICE, THUNDERCATS, AUTOBOTI, NINDZA KORNJACE, ASTERIX, i ko zna sta jos, ima grdilo toga, a nema sanse da se svega mozes sjetiti odjednom.

Sto se igranja napolju tice, imali smo sezonu klikera, puvaljki kad pocnu masline ili bobice od lavorike, sprinterice, pa djevojkama po noga, slicica, tapke, poklapalo i pola cijelo, kradja sipaka i mandarina, a kad fali mandarina krali smo narandze, a jednom orahe (koji trip)... Petarde u bocu staklenu, pucanja sa garbitom, lomljenja sijalica i neonki, kidanja table od kosa i ko zna jos kakvih sve bolestina...

Kad se sjetim pisem jos...

Elek3ka
03-10-06, 00:04
A sto coce?! Male macice pa ljudi uzmu odjednom 10inu buc u rijeku a ne neku macketinu glibavu sto oprlje malo :p

Ja kao mali sam takodje pokusavao da ufatim divlje macke, ali mi to nikako nije polazilo za rukom. Nije mi jasno jos te podgoricke divljake kako ste vatali???

E da, imali smo i sezonu pracki, e to je bilo vec opasno, tu je bilo i povreda, a puvaljke su bile najjace, ko ce imat bolju, pa napravis od trstike, a onda dodje Vlado sa metalnom pa nam yebe majku...

E qq divnoga li vremena!

Desert Eagle
03-10-06, 00:09
Znam da sam vazda neshto lopinja po komshijskim bashtama :D

Demijan
03-10-06, 00:11
metalnom od antene sa zgrade do.

ljeti prskanje vodom iz boca od deterdzenta.

rakete od celofana i sibica.

peckalice.

holjo
03-10-06, 00:30
A evo da ja sortiram moja sjecanja:

Sto se TV-a tice, sjecam se na RAI UNO masu emisija sam pratio, vise no ikad, bio je tu DO-DO ona ptica od krpe ujutro pred skolu, pa BABAR slonovi, pa ZORO, pa BIKERMICE, THUNDERCATS, AUTOBOTI, NINDZA KORNJACE, ASTERIX, i ko zna sta jos, ima grdilo toga, a nema sanse da se svega mozes sjetiti odjednom.

THUNDERCATS su bili No1 u to vrijeme!

A sto se igara tice posto sam se podigao na Zabjelo, glavna zanimacija nam je bila da prackama i peckalicama lomimo jaja onoj zeni u crvenom kiosku kod OS "Vuk Karadzic"

Zvek_Zivi
03-10-06, 00:48
QQ mene ja sam se vazda sigra s dinamitom ,za macke pse ,u vladicinu bastu ,u portun do kina na Cetinje ,u saobracajne znakove da vidim oceli ka top izbacit bubulje navise ( nekad oce nekad nece hahahah) pravio bombe i cirkuse ,kad nesto malacko ljese zaglednem kako ne pogibo nidje ????????????

Olosh
03-10-06, 01:41
Bogomi smo voljeli i da otprilike 20 guma izbushimo na noc, posebno iza Pejtona ili kod poshte dje nije svijetla bilo.Za paljenje alarma, o tome necu ni da pricham.
A milo ni je bilo i da uzmemo po marker pa da crtamo k.... po hauba od kola ili da skidamo znakove sa kola itd. :) :) :)
Eeeeeeeeee da mi se vrnut!

zvoncica
03-10-06, 01:45
:oops: uhhh...citam i ne mogu da vjerujem sto se cinjelo!
peckalice su mi bile najmrznije nesto,doduse kad me pogode,ma sam ih pravila,ka pravi majstor i sa balkona,na kvarno gadjala ko god prodje,od 7 do 77!!! Kako je to peklooooo!!!
Mi smo znali da stavimo one male zmijice vodene u kutiju od sibica pa jedva cekas da neko trazi da zapali,pa jos kad prica,pa uzme sibicu u ruke i ne gleda u nju,polako je otvara a onda urlik!!
Znadosmo i novcanik da ostavimo na put pa onamo pored turskoga groblja ko god prodje sagne se da dohvati a unutra guster mrtvi e kakvih je rekorda u odbacivanju novcanika bilo!
igralo se kuka a noc pane pa se svi po drveca posakrivamo a onaj kukavac sto koba po 2 sata trazi,nidje nikoga nema!
pravili smo i one shtule od dasaka pa ne je bila manija ufatila jedno 2 mjeseca smo samo na njih hodali i toliko se izvjestili da smo fatalice na njima igrali
Sjeca li se ko trotineta! u moje vrijeme su se trke organizovale onamo kod velike pjace na onoj nizbrdici,izlazu sa glavnog parkinga.
e,kakva su mi koljena i laktovi bili majko moja!!!
imala bi do sjutra da pisem!!!:D:D:D

Olosh
03-10-06, 01:49
A trulija kobila? :)

zvoncica
03-10-06, 01:51
zaboravih da pomenem kad se pravila zgrada pored moje zgrade,bijahu neke suplje betonske cijevi uze i sire od otprilike metra duzine pa svaki dan se oteli do parkinga velike pjace gurajuci ih pa onda na vrh njih i trkaj se po parkingu! Uh,noge su me boljele jedva sam hodala

Olosh
03-10-06, 01:56
Ao ljudi, zaboraviste li BMX bicikla i ono paljenje uz onaj film BMX BANDITI?:) :) :)

zvoncica
03-10-06, 02:04
:mad: nekad su brate djeca po vas dan bila napolje nije se u kucu ulazilo a ova danasnja su u stanju da citav dan provedu uz kompjuter ili sony ili tv, svejedno.
gledam ih sa terase,oni ne umiju da se igraju,na drvo se djaolje dijete popet ne moze!!!:confused:
rijetko vidim da curice igraju lastisha no su djecaci igrali prije po godine,umrla sam od smijeha:lolblue:

Olosh
03-10-06, 02:13
Bogomi ova danashnja djeca samo teke neka su zdravo ili mi se chini.

amok
03-10-06, 03:22
ima li ko salvete da se mijenjamo?jos ih imam:)

shrek
03-10-06, 04:51
zaboravih da pomenem kad se pravila zgrada pored moje zgrade,bijahu neke suplje betonske cijevi uze i sire od otprilike metra duzine pa svaki dan se oteli do parkinga velike pjace gurajuci ih pa onda na vrh njih i trkaj se po parkingu! Uh,noge su me boljele jedva sam hodala

hehehe. KOliko mi je puta samo ekser prosao kroz nogu dok smo se igrali na gradilista... Jednom sam se i glavom bio zakucao no prodjoh bez ozbiljnijih povreda... :)

A ova danasnja djeca su zasebna prica. Ne interesuje ih nista osim sony i komp...

shrek
03-10-06, 06:32
Ja kao mali sam takodje pokusavao da ufatim divlje macke, ali mi to nikako nije polazilo za rukom. Nije mi jasno jos te podgoricke divljake kako ste vatali???

!

Bilo je par nacina.
Prvi je da dobro rasiris dzak i na kraj dzaka stavis parcad salame ili neke hrane da ih namamis. Kad ulete da bucaju ti se tiho prikrades, uFatis dzak rukama, dignes ga uvis i stegnes vrh da ne mogu da uteknu. Da vidis samo to koprcanje, skakaje, grebanje... unutar dzaka... :mrgreen:

Drugi nacin je kao smo vrabce fatali. Uzmes gajbu i jednu stranu spustis na zemlju a drugu neko drvesce koje si prethodno zavezao konopcem i udaljio se malo od gajbe. Takodje stavis malo salame da ih navuces. I cim dodju ispod gajbe ti brze bolje konopcem cimnes ono drvce sto drzi jednu stranu gajbe i gajba ih poklopi. Onda pritrcis i pridrzis gajbu da je ne prevrnu.... :)

Ne vjerujem da je iko bio zapaljen za corce kao ja.... :D

p.s. Evo sad jednom drugu prevodim ovo i presmija se coek. Ne moze da vjeruje da su bacali macke sa 7og sprata da vide oce li im biti sto..... :lol:

Sidewinder
03-10-06, 07:50
Bogomi smo voljeli i da otprilike 20 guma izbushimo na noc, posebno iza Pejtona ili kod poshte dje nije svijetla bilo.Za paljenje alarma, o tome necu ni da pricham.
A milo ni je bilo i da uzmemo po marker pa da crtamo k.... po hauba od kola ili da skidamo znakove sa kola itd. :) :) :)
Eeeeeeeeee da mi se vrnut!

A SVECICE I SOFERSAJBNE :cool:

Zaboravih najglavnije,danonocna voznja pokretnim stepenicama u robnu kucu,i silazak niz njih :)

Nikollaki
03-10-06, 07:51
U yebem ti kako si to zaboravio :lol:

NHM
03-10-06, 08:10
Ja vala nisam maltretirao zivotinje, samo ljude. ali bio jedan tip koji macki dodje mis maco mis, kad mu dodje u ruke kicmu joj na dvoje prelomi.
Inace, pracka sa gumom medicinkom - 50m je bacala
relija kad smo igrali - iscrtas kredom beton sa milion krivina i guras autic (e Loeb ne zna sta je propustio)
Kockica po vas dan
Viktorije s proljeca i jeseni kad je trave bilo pa ulijeces klizece kao lud i lomis se maksimalno.
Kad strknem majci biciklom u Beri pa me nema pola dana, zamalo me kamion udari dok se spustam niz stranu prema podgorici (a majka me kasnije gazi li gazi)

Sjeca li se neko emisije na talijane dje je jedan od voditelja bio topo djidjo? Mislim da ga i danas ima.

Nikollaki
03-10-06, 08:13
Albero azzuro?

Sidewinder
03-10-06, 08:13
U yebem ti kako si to zaboravio :lol:

Ne dipr,shljou :cool:

Sidewinder
03-10-06, 08:23
relija kad smo igrali - iscrtas kredom beton sa milion krivina i guras autic (e Loeb ne zna sta je propustio).

Mislish ono po tri puta sto su se cuskali,pa kad izletish vracas se na ushi one u krivinu :cool:

Kockica po vas dan
Viktorije s proljeca i jeseni kad je trave bilo pa ulijeces klizece kao lud i lomis se maksimalno.)
Kakva je ovo banja bila boze sveti,kolko sam puta ozelenio gace na koljena :)

kuglica
03-10-06, 08:28
Albero azzuro?

Aooo sjecam se... Pored pomenute voznje pokretnim stepenicama u RK Beograd, glavno je bilo pentranje po dzanjama, i branje zeleniJeh da te zaboli stomak posle koliko ih pojedes, upadanje u radnju Papir Servisa, kradja blokcica i svesaka hahahahaa, hvatanje macaka neizbjezno, igranje u bostane na Ribnicu....
Sa TV cega se sjecam je Opstanak konstantno gledan, Cipelicji, Neki britanski crtani na Cartoon Network-u, Branko Kockica, naravno, spica za Djeciji program za ogromnim televizorom, Iscasene Bajke... Ima toga...

Gurkha
03-10-06, 08:30
Vazdusna puska:D ,peckalica sa 15 lastika,:D pracka(balonka ili od unutrasnje avionske),:D ili puvaljka od antene oblijepljena izolirkom da se onaj kanal:D popuni

Zakon da ebe oca

popesku
03-10-06, 09:47
Bilo je par nacina.

Drugi nacin je kao smo vrabce fatali. Uzmes gajbu i jednu stranu spustis na zemlju a drugu neko drvesce koje si prethodno zavezao konopcem i udaljio se malo od gajbe. Takodje stavis malo salame da ih navuces. I cim dodju ispod gajbe ti brze bolje konopcem cimnes ono drvce sto drzi jednu stranu gajbe i gajba ih poklopi. Onda pritrcis i pridrzis gajbu da je ne prevrnu.... :)

hahahah..vrabce si hvatao na salamu...:D
a peckalice su ludilo bile,mi smo ih zvali pracke..koliko je tu posla bilo kad se prave..pocev od ukrasavanja sa onim zicama..vise smo u tome uzivali nego gadjanju posle..:D
svaka vam cast sta ste sa tim zivotinjama radili...:D

Tha_Maddog
03-10-06, 12:38
relija kad smo igrali - iscrtas kredom beton sa milion krivina i guras autic (e Loeb ne zna sta je propustio)

1-2-3.Bolja od najboljeg NFS-a.

kefalo
03-10-06, 12:46
ja sam preferirao igre sa loptom, s`toga mi je "muchenje" i "10-9" sa strijeljanjem na kraj prejako bilo :D

NHM
03-10-06, 13:38
Mada sam dosta brstio bagreme i murve. Bijahu ukusne bogame.
Topo djidjo (ja ga pisem djidjo kao asocijaciju na djidja kojeg znam) - onaj mish sto se umiljava po cijeli dan.
Skakanje sa zidova masinske skole (sad je malo nemoguce jer su dogradili salu. Mada nije nemoguce skakat, ali je malo vjerovatno prezivljavanje).
Ljeti kad te narod poliva vodom da te ocera sa ulaza (ko ce odmarat u 3 popodne. Mada, polivanje mi ne nedostaje).
Osnovna skola - ne ucit apsolutno nista, a nemat problema u skoli.
10-9 ali ona prava, fina verzija dje se iz voleja moraju golovi davat. Kako sam dobro pogadjao strijeljanje pa to je smijesno. mada je mnogo efektnije bilo kad strefis iz sveg mozga malo pored glave onoga ko se natrtio. Istraumiras ga vise no kad ga pogodis.

^m00dO_oD_kOlJiBrIyA^
03-10-06, 13:50
joj...sjetjam se tako gl00pe igre..."zatwora"...ono neshto s loptom u zid ...pa se lopta mora preskakat'...ako zneam..ali se letjelo dosta...toga se sjetjam:cool: :D

TiJaNaaaA
03-10-06, 14:04
zaboravik
PEZZZZZZZZZZZZ

NSX
03-10-06, 14:13
http://www.lupiga.com/enciklopedija/slike/20050221021545mickey_mouse_pez_bomboni.jpg

Olosh
03-10-06, 14:28
A SVECICE I SOFERSAJBNE :cool:

VRH :) :)

$ecashi se Comi kad smo gadjali onaj autobus grudvama?Nas 15. i nailazish ti i mi te zovemo, ti pravish grudvu zalijeces se pud onoga autobusa deresh se iz svega mozga, onda izlece onaj kondukter mi maglu braleee i lagano tebe ufati.Hahahahahahhaha
:yipiiii:

TiJaNaaaA
03-10-06, 14:29
e a ljudi svijetlece patike heheheh jes da je to mladje od mog nekog djetiuinjstva al to kao i pomamu oko air max ...

Olosh
03-10-06, 14:32
e a ljudi svijetlece patike heheheh jes da je to mladje od mog nekog djetiuinjstva al to kao i pomamu oko air max ...

hahahhahahaha...kakvo je ono ciganjenje bilo....PIH

Sidewinder
03-10-06, 15:13
VRH :) :)

$ecashi se Comi kad smo gadjali onaj autobus grudvama?Nas 15. i nailazish ti i mi te zovemo, ti pravish grudvu zalijeces se pud onoga autobusa deresh se iz svega mozga, onda izlece onaj kondukter mi maglu braleee i lagano tebe ufati.Hahahahahahhaha
:yipiiii:

Opasan bjese onaj,izvadio je legitimaciju chak :D

popesku
03-10-06, 15:18
haha,sjecate li se toga kad su se ljudi lozili na makserice,pa na one sto svijetle...pa moje su dvojka koje su tvoje...:D
pa kad neko kupi patike koje su ti to?....2,3,4
boga mi su skupe bile tad..:D

Artemis
03-10-06, 15:32
Ne bi ga ni stizala do skole no bi te zatvorili nedje u snijezni bunker!! :mrgreen:

hahahahah A bi,vidji...Jad bi me snasao...No dobro je da nisam stizala ni do tamo...:D

holjo
03-10-06, 16:01
haha,sjecate li se toga kad su se ljudi lozili na makserice,pa na one sto svijetle...pa moje su dvojka koje su tvoje...:D
pa kad neko kupi patike koje su ti to?....2,3,4
boga mi su skupe bile tad..:D

Ko je imao maxerice tad, mogao je da digne ribu koju oce. Eeeee ludog li vremena!

DIDI
03-10-06, 16:01
a puma disk hahahahhahaha reebok pump :PPPPP

phenomenon
03-10-06, 16:04
i trenerke u farmerice...kappa i to :lol:

holjo
03-10-06, 16:18
I sjecate li se onih pantalona ili sta vec takozvanih "reperki" sarene u sto boja, na pruge, rombove i td. Cak su se neki likovi tad furali na Vanilu Ice pa obucu njih i udare frizuru sa 3 strafte!

phenomenon
03-10-06, 16:20
Korzo, svi stoje ispod drveca, puse, oko njih na trotoar sve ispljuvano, dobacivanje kad neko poznati prodje sa djevojkom za ruke pa se crveni od dobacivanja i prijeti kako ce nam ybat oca i majku kad dodje ispred zgrade ahahaha

milicaaaaaaa
03-10-06, 16:29
a sjecate li se one igre "otrova" i provlacenja ispod noga???? :lolblue:

Olosh
03-10-06, 16:43
Aoo sad mi pade ona gadost od onoga kaisha koznoga sa metalnim krugovima ili nekim figurama na njega.
A posle njega je jos moderniji bio onaj zichani, ko ga je kupio medju prvima bio je glavna faca u grad.hahahahha.PIIIIIIIIII

:burp: :burp:

Condor
03-10-06, 17:10
Dragan Radulovic i one pretuzne price iz doma u Bijeloj obicnoUh, ovo ga se i ja sjecam, zadnji put sam njegovu emisiju odgledao prije godinu-dvije, bila je neka emisija posvecena njemu.

A Robotech i Transformers crtaniHeh, uskoro ce izaci i film o Transformersima :) provjeri imdb.

Hahah ili nas 15 u osnovnoj mrdni nastavniku ficu na drugo mjesto, kako se cesa po glavi kad je dolazio na parkingOvo je radilo svako kreativno dijete :) Ali je kreativnije ako se stavi blize ulici :devil:

Sto se TV-a tice, sjecam se na RAI UNO masu emisija sam pratio, vise no ikad, bio je tu DO-DO ona ptica od krpe ujutro pred skolu, pa BABAR slonovi, pa ZORO, pa BIKERMICE, THUNDERCATS, AUTOBOTI, NINDZA KORNJACE, ASTERIX, i ko zna sta jos, ima grdilo toga, a nema sanse da se svega mozes sjetiti odjednom.Hm, jel mislis na [B]Soletico[/B} i voditelja Maura? :) Usput, da se ko slucajno ne sjeca crtanog koji je prikazivao Rai Uno o tri misa koji voze motocikle i barataju sa oruzjem. Znam da je bio jedan sivi sto je imao gusarski povez oko oka, e ja sam taj bio. ;)

Ao ljudi, zaboraviste li BMX bicikla i ono paljenje uz onaj film BMX BANDITI? . heh, sjecam se BMX-a, ali ne i serije :) Ali BMX je zamijenjen bio Montain Bike-om '97 godine (250 maraka sam dao iz svoje ustedjevine)

haha,sjecate li se toga kad su se ljudi lozili na makserice,pa na one sto svijetle...pa moje su dvojka koje su tvoje...
pa kad neko kupi patike koje su ti to?....2,3,4U Baru osim maxerica patika bile su popularne FILA papuce :) Ako nisu original, to nisu papuce.

Hm, evo jos par stvari: kradja zvaka, tuca sa drugovima, voznja biciklima od Starog Bara do pocetka kasarne, hvatanje zmija i dranje koze zmijama. Ulazak u kasarnu, kradja dasaka iz vojnih kamiona, zajebavanje sa vojnicima, kupovanje piva vojnicima, provaljivanje u kuce.
E, da, sipanje vode u auspuh auta :devil:

Sidewinder
03-10-06, 17:56
Cipele LONDONKE I SEBAGO :cool:

popesku
03-10-06, 18:02
a sjecate li se one igre "otrova" i provlacenja ispod noga???? :lolblue:
koja ti je to igra ,prvi put cujem?:)
sjeca te li se frizura iz tog perioda..svi su se na talijanku sisali..:D

NSX
03-10-06, 18:28
To ti je nesto ka trule kobile :D

Artemis
03-10-06, 18:29
Evo jedne seoske dogodovstine koje kad se sjetim 'ocu da umrem od smijeha :lolblue:

Odemo nas 7,8 unuchadi kod djeda i babe na selo na jedno 15 dana.I jedno predvece ja i moja dva brata od strica,dvije,tri god starija od mene izdvojimo se i iskredemo do sushare.Da ne pricham da su deda i baba zabranili ulazak tamo bez njih a kamoli diranje prshute...Udjemo mi,pocnemo da rezemo but,pa uz neki luk i malo leba najedemo se kao prasad...Posle jedno dva tri sata poredjamo se mi svi u kuhinju,ne smijemo da zucnemo dok deda i baba gledaju Dnevnik,ali nas troje malo po malo valjda od onoga luka sto li je,uhvati nas "pustanje golubova"...Problem je nastao kad se osjecalo tako da je babu skrenulo sa Dnevnika pa nam kaze:-"Ko je ovo prnuo da mi je znat.Ajde koji prdi neka izadje napolje,ajde da ve' ne bijem"..Mi u smijeh,necemo da izadjemo da se ne provali da smo mi...E sad posto ima jedan brat nam od strica koji je crni djavo,nista mu ne mozes koliko je bezobrazan,mi skocimo na njega:-"Ajde Aco,ne prdi tu no izadji napolje,rekla ti je baba" On sve "Nisam ja,nisam ja"...Dok baba nije skocila pa ga uhvati:"A dodji ovamo poganac te strefio,sa' cu ti ja kazat' e mi ne das Dnevnik gledat..."--Nisam baba ja,nisam ja..."-"Cega nisi pogani jedna..."Ubi ga baba prutom,nagrdi..A mi pobjegosmo u krevet...
Naredno jutro ulazi baba u susharu i vidi pola buta visi pa kad je uhvatila da doziva:"Acoooooo najede li se najede,e pogani jedna e mi ga jos nisi platio.."

:yipiiii: :lolblue:

Inache brat mi od strica Aco je jednom prilikom uzeo babinu mladu kokosku,zadavio je rukama i bacio u neku jamu.Pa posto je kod kokosinjca pisao br kokosaka 10,on pobrise 10-tku i napise nekakvu drhtavu 9-tku....:lolblue:E kako ga je baba olesila tad... :lolblue:

Artemis
03-10-06, 18:35
sjeca te li se frizura iz tog perioda..svi su se na talijanku sisali..:D

E za ove sto su se sisali na Italijanku...hahahhaha
ako koga vidimo da je osisan tako pitamo ga:
-"Ko ti je to stavljao sherpu na glavu dok te sisa..." :lolblue:

milicaaaaaaa
03-10-06, 19:15
koja ti je to igra ,prvi put cujem?:)
nesto kao "Ledni cica" samo sto onaj ko je uhvacen na licu mjesta mora da stoji rasirenih noga jer ga ostali neuhvaceni mogu osloboditi ali samo pod uslovom da mu se provuku ispod noga a da ne budu uhvaceni :lol:

Artemis, kad si vec krenula, meni je mrzno kucat sve te dogadjaje ali evo najkraci:
Kad sam imala oko 4-5 godina, moja jedna drugarica je imala fobiju od toga da ostane sama i ponekad me bas nervirala jer ako se igramo same ja nidje ne mogu otici bez nje. I meni nedje dosadi i ja odlucim da je oslobodim tog straha i zakljucam je u podrum :lol: i neka to nego zaboravim da sam je zakljucala. Tek nedje uvece dosla njena majka na vrata isprepadana jer je nema i ja se sjetim :o
Ne znam da li se oslobodila fobije, jer joj vise nijesu dali da se druzi sa mojom malenkoscu :cool:

popesku
03-10-06, 19:30
Evo jedne seoske dogodovstine koje kad se sjetim 'ocu da umrem od smijeha :lolblue:

Odemo nas 7,8 unuchadi kod djeda i babe na selo na jedno 15 dana.I jedno predvece ja i moja dva brata od strica,dvije,tri god starija od mene izdvojimo se i iskredemo do sushare.Da ne pricham da su deda i baba zabranili ulazak tamo bez njih a kamoli diranje prshute...Udjemo mi,pocnemo da rezemo but,pa uz neki luk i malo leba najedemo se kao prasad...Posle jedno dva tri sata poredjamo se mi svi u kuhinju,ne smijemo da zucnemo dok deda i baba gledaju Dnevnik,ali nas troje malo po malo valjda od onoga luka sto li je,uhvati nas "pustanje golubova"...Problem je nastao kad se osjecalo tako da je babu skrenulo sa Dnevnika pa nam kaze:-"Ko je ovo prnuo da mi je znat.Ajde koji prdi neka izadje napolje,ajde da ve' ne bijem"..Mi u smijeh,necemo da izadjemo da se ne provali da smo mi...E sad posto ima jedan brat nam od strica koji je crni djavo,nista mu ne mozes koliko je bezobrazan,mi skocimo na njega:-"Ajde Aco,ne prdi tu no izadji napolje,rekla ti je baba" On sve "Nisam ja,nisam ja"...Dok baba nije skocila pa ga uhvati:"A dodji ovamo poganac te strefio,sa' cu ti ja kazat' e mi ne das Dnevnik gledat..."--Nisam baba ja,nisam ja..."-"Cega nisi pogani jedna..."Ubi ga baba prutom,nagrdi..A mi pobjegosmo u krevet...
Naredno jutro ulazi baba u susharu i vidi pola buta visi pa kad je uhvatila da doziva:"Acoooooo najede li se najede,e pogani jedna e mi ga jos nisi platio.."

:yipiiii: :lolblue:

Inache brat mi od strica Aco je jednom prilikom uzeo babinu mladu kokosku,zadavio je rukama i bacio u neku jamu.Pa posto je kod kokosinjca pisao br kokosaka 10,on pobrise 10-tku i napise nekakvu drhtavu 9-tku....:lolblue:E kako ga je baba olesila tad... :lolblue:
a ovo je najace,heheh:D
poznate su mi te price bilo je to i kod nas...
sto smo mi sve radili na selo,tako kad se okupimo preko ljeta...
kidali neke slanke i pusili,kao cigare..
pravili neke daske i spustali se sa njima niz stranu,cak mislim da su neki daske podmazivali slaninom da bolje lete..a strane takve ,prevrnes li se ode u sto kpomada..:D
cak samo nekad klupu koristili umesto daske..baba nas je imala ubit..klupa sva pozeljenela od trave...:D

Tammy
03-10-06, 19:52
A zvake cunga-lunga u onoj zutoj kutiji..
I oni kachketi sa sjajnim slonom..
Lora i Kralj kupa i zadnja ruka..
Zaboravljeni,svi smo znali tu pjesmu..
Pa ona grdna Lepa Brena barbika u kariranoj suknjici,uzas..

Tyler^Durden
03-10-06, 20:09
Ili kad smo ja i (isti) brat proveli pola dana praveci 'camac' za jedan potok(kod mostica kod Carina u Masline-tad je voda bila puno cistija :D ) da kad bi posle svog truda dosli da ga probamo vidjeli da je potok odavno presusio.... :lol:

Bas se nedavno prisjecah sa jednim forumasem obiljezja mladalackih dana iz Zagorica... Gadjanje autobusa jajima i/ili jabukama(nadam se da niko iz Minica ne cita ovo :mrgreen: ), kradja tresnji,visnji, jabuka, jagoda, sipaka... :D

Bio si malo sirov, al ipak pravi :)
Kad htjedosmo nas dvojica da pokrademo onim penzionerima voce (jagode i treshnje to be precise), a oni nas vidjeli i zvali da sjedimo sa njima. Pili i jeli cijeli dan. Kuci su nam se zabrinuli choeche. Tada nisam to znao...Al kasnije sam ukapirao da su oni bili toliko Usamljeni da smo mi njima uchinili Uslugu...

aCid_cOokiE
03-10-06, 20:52
"ne kupujte kasete japanske grupe TDK jer se nishta ne chuje"

shrek
03-10-06, 20:52
Bio si malo sirov, al ipak pravi :)
Kad htjedosmo nas dvojica da pokrademo onim penzionerima voce (jagode i treshnje to be precise), a oni nas vidjeli i zvali da sjedimo sa njima. Pili i jeli cijeli dan. Kuci su nam se zabrinuli choeche. Tada nisam to znao...Al kasnije sam ukapirao da su oni bili toliko Usamljeni da smo mi njima uchinili Uslugu...

hahahaha! A ono je dobro bilo... :)

Ali cudo jedno, cak iako smo kuci imali tresnji i jagoda opet nam je sladje bilo iz necijeg dvorista da maznemo i pojedemo... :D

Shiney
03-10-06, 21:04
Pa ona grdna Lepa Brena barbika u kariranoj suknjici,uzas..

Zbog te lutke sam suze lila danima. Tako sam jako zelela da imam jednu takvu barbiku a tata nije htio da mi kupi iz razloga sto quote: "imas masu onih pravih sto ce ti ova od lose plastike, odmah ce se polomiti". A ja sam htela samo Brenu... :cry: I vratimo se kuci sa letovanja (gde sam pola vremena ignorisala tatu a ostatak maltretirala ga da mi je kupi, uzaludno) i kapiram da ne samo da je svaka moja drugarica dobila bas tu lutkicu no je moja najbolja i najbliza drugarica dobila DVE. Srecom pa sam je nagovorila da se menjamo i ja joj dadoh Barbie Princezu u full rozu haljinu i belim konjem ;) a ja sam dobila Lepu Brenu u kariranu suknjicu... :)

I slatko je bilo gledati deciji Jugoslovenski program na prvi program Svedske televizije subotu ujutro, sa insertima programa Branka Kockice i Profesor Baltazar. To se nikad promasilo nije :)

shrek
03-10-06, 21:07
pravili neke daske i spustali se sa njima niz stranu,cak mislim da su neki daske podmazivali slaninom da bolje lete..a strane takve ,prevrnes li se ode u sto kpomada..:D

Eee, kad spomenu selo, mene je Zivot bio da napravim drvena kolica (sa drvenim tockovima) i da se spustam niz strane Durmitorske... Kakvih je tu prevrtanja bilo :)

Takodje, kad su dogonili plastove sijena iz polja sa volovima merak mi je bio da se vozam na ona kolica!!! :D
Jednom sam maznuo upregnute volove od nekog seljaka i gario ih niz polje... Zato me posle nisu iz kuce pustali nedelju dana!! :mrgreen:
Ustajanje u 6 sati da bi se islo na kosidbu...(sto sam obozavao!)
Pravljenje bunkera u sumu i ratovanja protiv ostalih sela...
Svako posle podne se igrao dobar basket...

eeeeee, nekad sam jedva cekao raspust na selo da idem... :)

Artemis
03-10-06, 21:15
Artemis, kad si vec krenula, meni je mrzno kucat sve te dogadjaje ali evo najkraci:
Kad sam imala oko 4-5 godina, moja jedna drugarica je imala fobiju od toga da ostane sama i ponekad me bas nervirala jer ako se igramo same ja nidje ne mogu otici bez nje. I meni nedje dosadi i ja odlucim da je oslobodim tog straha i zakljucam je u podrum :lol: i neka to nego zaboravim da sam je zakljucala. Tek nedje uvece dosla njena majka na vrata isprepadana jer je nema i ja se sjetim :o
Ne znam da li se oslobodila fobije, jer joj vise nijesu dali da se druzi sa mojom malenkoscu :cool:

Greotice :( Mogu mislit' kakva je bila kad su je otkljucali :( Vidji sto si ti voljela da strasis djecicu :D

milicaaaaaaa
03-10-06, 22:29
bila je agresivna :D sad je rijetko kad sretnem, ali obje crkavamo od smijeha ;)

nijesam! samo sam htjela da pomognem a i bila me bas iznervirala :) doduse, kasnije mi vise ovakve vrste "pomoci" nijesu padale na pamet, mada sam zbilja bila ili ultrapogano ili ultradobro dijete :oops:

e da sjetih se i onog crtanog "umocicu".. boze kako me je to rastuzivalo... :(

pa jos suknje "lambade" i biciklisticke :lol: pa helanke.. haha o boze...

shrek
03-10-06, 22:33
"umocicu"...

I ja cu! :D

popesku
03-10-06, 22:42
I ja cu! :D
hahaha,brate sta bi ovo...ne da se ova milica lako..:D :D :D

TiJaNaaaA
03-10-06, 23:23
a zaboravih i CICA GLISA CUDO OD SLATKISA

I MOJ GLAS NA REKLAMI KOJA SE OPET ZAVRCELA:)

zvoncica
03-10-06, 23:36
:cry::cry::cry:e koliko sam plakala kad bih gledala (a to je bilo svaki cas) crtani BAMBI! poplava od suza pa LUNJA I MAZA aooo!:)
Sjecate li se NEVENA ? "pitam se pitam se sta je starije kokoska il jaje"?
"Ne bih znala reci sta je starije kokoska il jaje,phhh" :lolblue::lolblue::lolblue:

Elek3ka
04-10-06, 00:28
Quote:
Originally Posted by Elek3ka

Hm, jel mislis na [b]Soletico[/B} i voditelja Maura? :) Usput, da se ko slucajno ne sjeca crtanog koji je prikazivao Rai Uno o tri misa koji voze motocikle i barataju sa oruzjem. Znam da je bio jedan sivi sto je imao gusarski povez oko oka, e ja sam taj bio. :wink:

Ptica DO-DO je iz Albero Azzuro, a Soletico je emisija koja je isla na Rai Uno nedje oko 17:00, tacno se sjecam da sam bjezao sa knjige da bi gledao tu emisiju. Svasta je tu bilo, a taj crtani sa misevima se upravo i zove BICERMICE kako sam naveo gore, i na kraju emisije, oko 19:00 je isao ZORO! Kako je to dobro bilo!

Elek3ka
04-10-06, 00:37
Fazoni i Fore

funestis
04-10-06, 00:41
Sjeća li se neko reklame Cipiripi

aCid_cOokiE
04-10-06, 01:47
TRANSFORMERSI!

"-Optimuse sad idesh u zaborav!
-Josh ne Megatrone, josh ne, ipak josh neeee! "

augustin
04-10-06, 03:17
kakav wrh od topica. prejako. jedino shto tek sad kapiram kako se ostara...

nego, eo da i ja doprinesem pomalo:

mede medenjaci, shtrumfovi, charobne shume... (bez komentara)

na talijane se davao neki wrh crtani tipa himena, samo shto je lik imao masu bolji mach. dizao sam se kao avet svako jutro u 6 da to gledam, moji su ludjeli :D

kradja shipaka je ipak meni najsladje neshto bilo, mada se nijesam ni za dzenerike zalio... a bila je finta da lik od kojeg su se krali shipci ima vazdushnu pushku i da gadja kad te uvati da kradesh. al smo mu doskochili bili - dnevnik im je svima bio slabost :D

kako se zvashe ono kad se iscrta po betonu ono s brojevima pa skakucesh chas na jednu chas na dvije noge? :D

a ne znam jesam li ijednu coca colu popio a da prethodno pola nijesam isprskao okolo ka manit :D i josh iz onih staklenih boca, a mali prsti pa nabijesh cijeli palac i zapechatish, pa kad pochne da shiklja :D... uf

i za kraj, jeste li vi prskali vatru iz dezodoranasa po podgorici? :devil:

shrek
04-10-06, 03:31
kako se zvashe ono kad se iscrta po betonu ono s brojevima pa skakucesh chas na jednu chas na dvije noge? :D

Skolice??? :)

NHM
04-10-06, 07:23
Jeste, skolice se zvalo.
Ajmo svi zajedno (ko se sjeca):
Danas kada postajem pionir,
Dajem casnu pionirsku rijec...

odli
04-10-06, 07:57
...da cu marljivo uciti i raditi,
slijediti put naboljih pionira
i biti vjeran, iskren drug
koji drzi datu rijec... :)

Elem...
Jedne prilike, bilo nas puno djece na selu kod babe i djede. Kao klinka sam voljela akciju, pa smislim ja tako jednom da se takmicimo ko ce brze da predje s kraja na kraj po rubu krova kukuruzane; nas po dvoje-svako s jedne strane krova, pa ko bude brzi... I tako predjem ja par puta s kraja na kraj, kad jedared padoh sa tog krova napokon i to pravo u koprive koje su gusto rasle ispod. Bila sam sva natecena od glave do pete par dana, ko buhtica...da ne pricam koliko sam plakala i koliko je peklo xexe uh...jedva prezivjeh... :D Sreca moja da nisam pala s druge strane krova, bila bih pala na neku od traktorskih masina i iskasapila se nacisto...

^m00dO_oD_kOlJiBrIyA^
04-10-06, 09:57
chib00k crveno-bijeli ...onaj od mentola..oni shareni nijesu nishta valjali:-P ...one lizalice sa pushtaljkom...chokolada ona plava sa ruzhom nekom od 100 ili 200grama pa su njoj bije male chokoladice...onda onaj crtatj "mece dobritji"...i famozna vrishtalinaaaaaaaaaaaaaaaaa:-P :idea: ..ona igra...biraju se neka imena pa se neshto na loptu nogom stoji dok se ne izdeklamuje neka pjesmica i onda bjezhish i ukochish se..."sandokan"ili neshto sl...
e da...bi je jedan period kad se od nekakve plastike shto se njom vetji paketi vezuju ili se ona hefta za njih ne sjetjam se...to smo nalazili plawo oko zgrade...umotavali u klupko nekavo i kuvali da bi dobili onaj federasti skochko...cijla mi je kutja smrdjela od kuwane plastike:p ;)

Sidewinder
04-10-06, 10:27
Sjeca li se ko onoga crtanog i babe sa koltom iz stolice za ljuljanje

"Neke majke su srecne majke,njihovi sinovi postaju advokati i lekari...,a moj sin samo...zvizhdddiii"
:)

Olosh
04-10-06, 11:26
Jeli moguce da niko nije pomenuo pokojnu PIPI DUGA CHARAPA?:)

NHM
04-10-06, 12:00
Zasto bismo? Sjecate li se sokova zlatne kapi u case od jogurta, i sokova od sargarepe u one bocice kao za bebe sa slovima na cepu? Vrhunski bijahu. Borovnica kod cice i prodavnica vracar preko morace kod gradske kafane.

Strani Placenik
04-10-06, 12:38
Sjecam se pracki od balonke, pa kad sam zapalio Dajbabsku goru i Hilal cokoladica.
Hardcore.

Strani Placenik
04-10-06, 12:40
Sjeca li se ko onoga crtanog i babe sa koltom iz stolice za ljuljanje

"Neke majke su srecne majke,njihovi sinovi postaju advokati i lekari...,a moj sin samo...zvizhdddiii"

http://www.jssgallery.org/other_artists/Whistler/Whistler's_Mother.jpg

Sidewinder
04-10-06, 12:45
...Hilal cokoladica.
Hardcore.

Kako se drahu majko bozha,HILAALLL HILAALLL CHETIIRRRRR ZA DINAARRRRRRRRR :)

Tammy
04-10-06, 13:09
Sjeća li se neko reklame Cipiripi

Civiripi nos ti ovoliki..ili tako neshto.. ;)

Sjeca li se ko onog eurokrema u bijelim sholjama sa kravom,shiljom,paja patkom..

Pa onaj crtac djole prolece vrtio se milion puta na dan..

I naravno nezaboravno Na slovo,na slovo.. ;)

Condor
04-10-06, 13:28
Boni Fazoni super su oni, super slatki, tvrdi, glatki :devil:
djevojcice vole pre i posle skole :confused:
tamane decaci kao manijaci...

Kvarnog li teksta oganj ih izgorio... Ili sam ja kvaran? ;devil:

Hm, ima jedna stvar koja je i dan danas opstala - Rumenko ;)
A tu je i kapri.

A imam sacuvan i zeton za automat na kome sam igrao Street Figher 2.
I oznaku 'GTI'. 'FIAT', a nekada sam imao i znak Mercedesa :devil:

Kradja znakova je vrhunska stvar :)

TiJaNaaaA
04-10-06, 13:53
himen(sive lobanje da ne bi bilo zabone:))
transformers
power rengers:):)
solletico:)
nindza kofernjace...

MaR|NnA
04-10-06, 14:12
A sjeca li se neko jednog crtanog sa slonovima, porodica slonova, shto se davao na italijane odavno? Ne mogu nikako da se sjetim kako se zove..

milicaaaaaaa
04-10-06, 14:29
Ciroooooooooooooooooo..
evo me mamice ovde sam, ovde sam

Nikolina
04-10-06, 14:32
Chokoladice "Zhivotinjsko carstvo", onaj crtani Ribicj ili kako li se zvao - "Uvek slushaj svoju mamu i u shkolu idi samo i sve ce biti sjaaaaaaaajnooo"... Mi smo lovili leptire reketom od badmintona i sushili ih, pa dzanje, koshcele, pentranje po garazha da se dovati bagrem, rat izmedju 2 i vishe dvorishta, jedno vrijeme smo pitomili dzukele, prizivanje duhova kad je neko sam kuci pa se posle tripujemo da je ostao tu, i stravimo se :p, pushenje trske :lol: itd.

TiJaNaaaA
04-10-06, 15:05
A sjeca li se neko jednog crtanog sa slonovima, porodica slonova, shto se davao na italijane odavno? Ne mogu nikako da se sjetim kako se zove..
sjecam ja al se imena ne mogu sjetit:) hehe
kraljevi slonovi:)

Tha_Maddog
04-10-06, 15:41

Babar čini mi se,tako nešto...

aLaPaCha
04-10-06, 15:48
sjecate li se onog tuznog crtanog ide nesto UMOCHICU, sa onim djechakom i djevojchicom sto skupljaju drva po zimi i jedu suvi leb:mad: ...uzas...

zvoncica
04-10-06, 17:23
:D uh sad se sjetih tortica koje smo kupovali na odmor,u tamno-zlatnoj foliji ,cetvrtasto,nesto kao napolitanka sa punjenjem od cokolade!
naravno zivotinjsko carstvo cokoladice,kiki bonboni,bronhi i negro qq kad je to bilo!!!:cry:

Elek3ka
05-10-06, 01:06
sjecam ja al se imena ne mogu sjetit:) hehe
kraljevi slonovi:)

Ja rekoh gore, BABAR...:) Inace, neke sitne detalje iz djetinjstva nenormalno pamtim, tako se sjecam svih imena ovih crtanih filmova i prosto sam sebe iznenadim nekad sa time.

http://www.babar.com/fr/images/faimlyPicnic.jpg

http://jeannero.free.fr/dessins-animes/Babar.jpg

Elek3ka
05-10-06, 01:17
Eo jednog bolesnog dogadjaja sa velikog odmora iz osnovne skole. KO JE GADLJIV ILI KO SAD JEDE, PREPORUCUJEM DA NIKAKO OVO NE CITA!!! Znaci ekipica mog drustva standardno na bureke i onda svi sa burecima ispod jednog kamenog kioska, jedemo i zayebavamo se. Bilo bogami zestoko zimsko doba, pa bi i prehlade. Jednoj budali najvecoj pade na um da pljune onu slajmaricu (podmazanu burekom masnim) i pljune je, ali ne na pod, no na plafon toga kamenoga kioska. Ona koliko je masovna bila, rastegnu se jedno 30 cenata, i zamrznu. Smijeh nasta u kamenom kiosku, ali u isto vrijeme i gadjenje. I za tili cas taj kameni kiosk pretvorismo u pecinu sa stalaktitima, pljuvajuci svi pud plafona i praveci svoj stalaktit. Nakon odmora podjosmo svi na cas. Ali posle naseg odmora srednjoskolci imaju odmor koji su odma skola do nas. Mi na srpski radimo pismeni, kad samo odjednom graja iz kamenog kioska: "Piiiiii, aoooooooooo, UUUHHHH, uzassss, ogadi mi se ovaj burek". U razredu nasta masovni smijeh nas vinovnika tog incidenta, jer nije sanse bilo da se ne smijemo iako smo svi trpjeli, ali kad je jedan "MA$AN" jadni prelomio :lol: , prelomismo svi za redom, i tako tuzan kraj, tj. epilog ove price su bile jedinice iz pismenog, i neopravdani cas.

E kad se sjetim tih vremena.... hahahahahm luda djecina smo bili!

shrek
05-10-06, 19:58
Mi na srpski radimo pismeni,

Mislis na maternji?? :PPP

TiJaNaaaA
05-10-06, 21:56
oooooooooooooooooooooooooooo
slatka mala izvrnuta torto vrh ti na dnu stoji oooo slatka mala izvrnuta torto dno ti na vrhu stoji:)

bedno piskaralo i sl:)

Elek3ka
06-10-06, 17:37
Mislis na maternji?? :PPP

Tad je bio srpski, iako je jedan Cetinjanin u srednjoj napisao na svesku za pismene ravno CRNOGORSKI! I automatski dobio 1 na prvi pismeni, a razredna je imala iskocit iz koze.

A sjetih se da mi je drugarica takodje u osnovnu na casu biologije izvalila sledece:
Nastavnica nabraja razne grane biologije, pa navodi: "zoologija, antropologija, ihtiologija, genetika"... - a pita ova mala: "Nastavnice izvinite, nisam cula, jeli genetika ili genetina!?" A jedan iza nje vice, "ne no JAGNJETINA!" E koji je to smijeh bio majko bozija!!!
:lol:

^m00dO_oD_kOlJiBrIyA^
09-10-06, 12:49
sjetila sam se crtatja..."da je pera otishao u policiju nishta od owoga ne bi bilo..."...pera detlitj...ta ra ra ra..tararara.. tarararararararara:D ili detektiv draguljche shto se shtetno smijeeeeeeeeeeeee

Nikolina
09-10-06, 21:05
I ja se sjetih "SANDOKANA boli glava, pustite ga neka spava..." :p

NHM
10-10-06, 14:56
Mazicu ga i pazicu ga i zvacu ga Djole...
Otvori se jecmu.Otvori se surdulice.Otvori se susame...
Ja znam da citam citanje al ne znam da citam pisanje.

Alucard
12-10-06, 15:59
le piaf (http://www.magusine.net/sireas/IMG/jpg/le_piaf_3.jpg)

:clap: :clap: :clap: :clap: steta sto ga nema vise

JungleBoy
15-10-06, 00:27
ja kad sam bio mali bili su popularni crtani astro-boy, sport bili, beti bup...emisije kolaricu-panicu, $bbkbb, branko kockica sa nekim udresiranim vucjakom koji donosi onaj crveni soko $tarkov smoki...dr$ka bez metle...i bila je jedna trafika tamo dje je sad lovcen osiguranje u centar, tu su mi kupovali one u$ecerene zercove i petlove a bilo je i u$ecerenih jabuka...a 505 sa crtom mi je baba kupovala u onaj supermarket sto je trg sad na njegovo mjesto....

JungleBoy
15-10-06, 00:28
...inspektor gadjet...onaj mali plavi ushati mish...i ne bas tako davno....JEDITE KOD DzOA....

JungleBoy
15-10-06, 00:35
Pominje se RAI pa se i ja sjetih jednog crtanog koji je isao svaki dan popodne na Fresco Fresco pa smo ga onda prepricavali poslije toga kad izadjemo u dvoriste - "Macinga Zeta" (otprilike, ne zam tacno kako se pise).

da da...mazinga zeta...onaj robot...pamtim jedan taj crtani...

MaR|NnA
15-10-06, 13:01
Evo na Atlas opet pocheli da pushtaju onu emisiju shto je bila davno, davno bash.. "Neven", sa Jovom Jovanovicem Zmajem.. E kad se sjetim.. :p Mada sad nekako nemam zhivaca da je gledam kao shto sam nekad imala, za razliku od crtanih koje i danas gledam kao i tad. :)

Nikolina
16-10-06, 12:11
Sjeca li se ko serije "Super baka"? :)

zvoncica
16-10-06, 19:08
Sjeca li se ko serije "Super baka"? :)
to mi je nesto kao kroz maglu ali bio je i neki crtani,neka baba sa kisobranom ili mi se sve zbrkalo?!:)

Nikolina
16-10-06, 19:10
Nije bio crtani, no film. :D

shrek
16-10-06, 19:23
Mi smo ljeti voljeli da se igramo i 'vodenog' rata, napune se boce i kese vode i onda jurimo jedni druge i prskamo/gadjemo... :)

Artemis
16-10-06, 19:52
CRTANI:

Na guco, na guco, na guco.
O lude guske! O lude guske, potpuno je luda !!!
Ti si srce od tate!
Ne gresis, mala moja, ne gresis!

.......I jos crtani "Mali obucari" sa misevima koji cuda cine od cipela.

Ili... "...Kole zasto si se udario po glavi?--To VoliM To VoliM..."
"Kole je moj drug..." :D

NSX
16-10-06, 19:59
Ili... "...Kole zasto si se udario po glavi?--To VoliM To VoliM..."
"Kole je moj drug..." :D

Uuuu vrh :)

milicaaaaaaa
16-10-06, 20:42
:lolblue:

ne znam je li ko pominjao...

"Tuca, tuca, Lucija i Snoopy se tuku!" pa onda one scene sa vodenim krevetom :lolblue:

a sjecate li se onog crtanog kad ona djeovcica ubaci psa u ves masinu "K.R.E.M. - hm, kako cudno pise pasta za zube"... "besan pas besan pas" "ti si glupa i nosis glupe haljine..."

:D :D :D

MaR|NnA
17-10-06, 00:49
A Cipelici? :yipiiii:
Eh... :)

shrek
17-10-06, 00:58
Ccccipelici... I njih sam vazda volio da gledam!

Evo ga jedan!! :D

http://www.toonhound.com/shoe-4.jpg

A evo ih svi! :)

http://img295.imageshack.us/img295/8986/cipelici8an.jpg

shrek
17-10-06, 01:01
Ne znam jeste li strumfove spominjali....

Evo ga Gargamel!!

http://groningen.bio.ucalgary.ca/~sean/gargamel.jpg

robi
17-10-06, 21:32
blufonci :)
http://home.arcor.de/filmarchiv/bluffers2.jpg
http://home.arcor.de/filmarchiv/bluffers3.jpg
http://home.arcor.de/filmarchiv/bluffers4.jpg
http://home.arcor.de/filmarchiv/bluffers5.jpg

carobna shuma :)
i evoksi :)

http://img509.imageshack.us/img509/7020/tree011zh.jpg
http://memorabilia.blog.hr/slike/1620453318.jpg
http://img509.imageshack.us/img509/8985/tree025ti.jpg
http://img509.imageshack.us/img509/9566/asha35wb.jpg

i nezaobilazni transformersi :)
http://www.ezthemes.com/previews/t/transformersi.jpg
http://members.shaw.ca/Prowl34/images/cartoon6.jpg
http://members.shaw.ca/Prowl34/images/cartoon9thumb.jpg

i heman (masters of the universe)
http://www.infancia80.com.br/cinetv/heman-2.jpg
http://www.coucoucircus.org/da/images-da/heman.jpg
http://www.twitchfilm.net/archives/heman.jpg

ehhh djetinjstvo moje .. kuda ode :(:(:(

aLaPaCha
17-10-06, 21:45
a sjecate li se "ciiiiiiiiirrrroooooooooooo....maaaaaaaaaamaaaaaaaa" kako sam plakala na taj crtani,zaustavit` me nijesu mogli....a posebno na onu scenu kad ga maltretira onaj mish... :sad:

Nikolina
18-10-06, 12:04
aLaPaCha se samo tuzhnih crtanih sjeca. :p Rekao bi chovjek - tuge od djetinjstva.

aLaPaCha
18-10-06, 20:10
ahhaahhahahaah :razz: a zapravo je imala vrrrrlo srecno i bezbrizno djetinjstvo! a sto cu kad su pomenuli vec sve crtane smijesne,meni ostadose ovi tuuuzni :wink:

TiJaNaaaA
18-10-06, 21:40
ja ne mogu jos da ne pomenem jogurt u tetrapaku sa onim crvenim i zelenim slovima i vareniku u PVC kresama:)

Predator
18-10-06, 21:51
THUNDERCATS (http://blogs.warwick.ac.uk/images/juliamaynard/2004/11/23/thundercats.jpg)
http://www.globalarray.net/user/ejoc/thundercats.jpg
http://www.shop-none-stop.co.uk/shop-graphics/STICKERS/THUNDERCATS-BLUE.JPG

robi
18-10-06, 22:12
THUNDERCATS (http://blogs.warwick.ac.uk/images/juliamaynard/2004/11/23/thundercats.jpg)
http://www.globalarray.net/user/ejoc/thundercats.jpg
http://www.shop-none-stop.co.uk/shop-graphics/STICKERS/THUNDERCATS-BLUE.JPG

hahahah sjecam se toga

ali ima josh jedan
naime 4 ili 5 komandosa vode robote tigrove i oni se spajaju u jednog velikog robota, znam da ima onaj Zvezdani Jahachi (Cyber Rider) ali cini mi se da ima josh jedna verzija.

to su bili dani :)

Avetinjak
18-10-06, 22:30
Po 15 dana prije 1. Maja su se skupljale gume svih dimenzija, razne zashtitne ambalaze od namjeshtaja koji svake 2-3 dana stizashe u Simpo Vranje, plastika raznih i chuda pa onda za 1. Maj uveche zapali vatru na chuveno "tenisko" iza Simpovke. Zamisli kad se po 20-30 guma zapali kakvi su balkoni i vesh bili poslije toga :)

Fatalice kroz suteren poslovnog centra Krushevac dok se josh gradio.

Kradja greda i cimenta sa gradilishta Vektre da se napravi kosh na "tenisko".

Uzimanje lopata i krampi iz Vojnog landrovera u koji su sjedjeli vojnici koji su chuvali tadashnjeg predsjenika drzave Kostica i kopanje rupa bez ikakve potrebe i ni u kakve svrhe.

Penjanje po krovu Maksim Gorki i ulazenje u Salu kroz prozor na krov pa silazenje unutra niz one stube. Kakvu mi loptu uze chistachica tad majko sveta :(

Ulazenje u shumu iza Pobjede i oko dvorca kralja Nikole u sumrak kad su "ludaci sa neuropsihijatrije shetali po shumi" :)

Expedicije prelazenja malog brda sa ove strane pa sve na drugu do Zete. Tu su se nosili ranci sa sve britvicama, kanapima, sendvichima, dvogledima i raznim ostalim orudjima i oruzjima hahahahaha

Buckova prodavnica kod Maxim Gorki shkole koja je sadrzala sve shto nam je u to vrijem bilo potrebno :) Jummy Jum duguljaste karamele su se odrzale do dan danas :)

Ringishpili kod Sportskoga i kod male pijace dje smo se ja i Jovo vozili 18 puta za redom na vrteshku fatajuci onu lutkicu i na kraj smo 19 besplatnu kartu dali nekim djevojkama jer nam se bilo smuchilo.

Klikere, pracke, peckalice i kranje zice za municiju na koju su zene koje zive po prizemljimam ili podrumima dijela preko Morache shirile vesh, slichice i te stvari necu ni da pominjem.

Chapavanje djevojaka izmedju Omni Auto i Alpe bar (oficirska - Dragstor PP Rale) zgrada kad krenu u grad.

Vozenje bicikala chuvenije kao Tour de Podgorica koji se vozio od ranih jutarnjih chasova pa sve do kasno u noc na kojima se bez izuzetka deshavalo da neko zamalo nastrada. Jovovu chuvenu "Violetu" (za neupucene marka bicikla kao Pony samo manje) nikad zaboravit necu. Na nju ko je $eo taj mu je ili ukrao ili je bio jako povlashcen :)

Chuvene katakombe u malu zgradu iza Simpovke.

Sredjivanje podruma i pravljenje klubova.

Pornici kod Nebojshe :D

Krtola u auspuh.

Trotineti sa pedalama.

Ratovanje sa ostalim zgradama u kojima uvijek neko biva povrijedjen i onda se sklapa primirje do daljnjeg.

Arsenali pirotehnike spremane za Novu Godinu koja se mogla BUKVALNO mjeriti u desetinama kilograma.

Ko ima bolju palicu ili boks za tuchu. (Bilo je raznih kreacija)

E da mi se vratit. Ili bar u srednju shkolu. Ekonomska shkola Mirko Veshovic i moje przenje jaja na sred chasa "poznavanje robe" kod NOVE MLADE profesorice :) na furunu na koju smo se inache grijali. Ili ulazak kod Ljiljane Smatlik na chas sa perikom zenskom na glavu, oko vrata svi lanchevi koje sam mogao u paviljon pokupit i plastichne zute naochare model Njemachka 70`s donacija starijeg mi druga iz kvarta. Zakljuchi mi dvojku za kraj poslije svih jedinica na pismene i kontrolne bez ikakvog propitivanja :) Ko zna Ljiljanu Smatlik zna shto je znachilo tako uc` na chas i to POSLIJE nje.
Trke karivolica kroz dvorishte ekonomske u jesen kad pripremaju drva za grijanje.

Aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa ne mogu vishe stuzi mi se :(

Ovo su samo neke od stvari iz kvarta i shkole. A selo necu ni da pominjem.

Lijepo li bijashe ......

Avetinjak
18-10-06, 22:34
hahahah sjecam se toga

ali ima josh jedan
naime 4 ili 5 komandosa vode robote tigrove i oni se spajaju u jednog velikog robota, znam da ima onaj Zvezdani Jahachi (Cyber Rider) ali cini mi se da ima josh jedna verzija.

to su bili dani :)

TRANSFORMERSI ??? :)

robi
18-10-06, 22:38
TRANSFORMERSI ??? :)
ne nisu transformersi ... ovima su upravljali ljudi.
4 robota tigra i spajaju se u velikog robota.

shrek
19-10-06, 03:11
Ne znam je li ko kupovao one kasete dje su price o Zlatokosi, Ivici i Marici, 3 praseta.... :)

"Zlatokooosssaa, Zlatookoossa, spushti niz prozor svoju zlatnu kosuuu..." :D

shrek
19-10-06, 03:16
Eeeee i sjecam se i one ljubicaste kasete bijelog dugmeta i pjesme koju sam slusao 100 puta dnevno!

Ajmo curice, ajmo djecaci,
Studenti i djaci, milicajci,
Da, da, da

Jedva cekam da se svrsi ljeto,
Dosta mi je vrele klime
Zbogom more, zbogom more,
Odoh u planine
A ona voli ljeto jer se tada nose
Ljetne haljinice
Svaki dzukac vidi noge moje curice

Hajdemo u planine jer tamo nema zime
Hajdemo u planine, jer tamo,
Jer tamo nema zime
Ojdada ojda ojda ojda ojda,
Ojdada ojda ojda ojda da
Oioioioioioiiiiii ojda ojda da
.....

Nisam mogao da prestanem ovu pjesmu da slusam...... :D

Sidewinder
19-10-06, 08:13
..i vareniku u PVC kresama:)

VRH!
Imashe nekakvo stakleno ka dno od flase te se mecalo u serpe dok se ta varenika kuvala,zasto?nikad mi ne bi jasno :D

Sidewinder
19-10-06, 08:14
Zbilja,ima li ikoga kome je ljepse sad no tad/nekad... 8-)

Shiney
19-10-06, 10:01
Bogami, citam sve poste na ovaj topik i onaj o starim izrazima i kapiram da se ostara'. :D Dva najaktivnija topika na ovom podforumu u zadnjih par nedelje su ta dva, svi su prosto sa nekim uzivanjem pisali odgovore i svima je milo da citaju sto su ostali napisali.. Nostalgija je cudo... ;)

Sidewinder
19-10-06, 12:31
Jaooooooo, sjecam se, mi smo to imali. To je tobos trebalo da pocne da skakuce po dnu serpe i pri tom da zvecka kad mlijeko krene da kljuca, pa ako ga kojim slucajem (ili bolje reci redovno) zaboravis na sporet onda te to cudo "obavijesti" prije nego bi prekipjelo. :D

TOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO
AHAHAHAHAHAHAHAAHAHAHAHAHA VRH! :)

Interceptor
19-10-06, 13:09
http://www.gamer.hr/kolumne/zagor/velike/01.jpg

http://www.ubcfumetti.com/international/bonsp_dd9.jpg

http://img56.exs.cx/img56/6092/amarti17hu.jpg

http://web.tiscali.it/v.crnice/LMS-Mister%20No1.jpg

http://stripovi.gamer.hr/VelikiBlek/VB_LMS_160.jpg

http://stuff.yukaii.com/stripi/stripi-007.jpg

http://www.wolfstad.com/dcw/images/comics/225px/sm_mikijev-almanah.jpg

Najsrecniji bijah na svijet kad izljegnu nova izdanja......

Jebem ti zivot ovakvi.....:(

skalle
19-10-06, 13:13
Iz dubrova...

MaR|NnA
19-10-06, 14:02
Ne znam je li ko kupovao one kasete dje su price o Zlatokosi, Ivici i Marici, 3 praseta.... :)

"Zlatokooosssaa, Zlatookoossa, spushti niz prozor svoju zlatnu kosuuu..." :D

Auh, imala sam ja sve to, neke su se pogubile a neke i dan-danas imam :)
Tri Praseta, Ruzhno pache, Machak u chizmama, Ivica i Marica...
I danas pamtim rijechi sa pochetka svake od njih, kad kazhe: "...desna ruka na desno uvo, lijeva na lijevo..." :)

Sidewinder
19-10-06, 14:49
Da se ne sjeca ko legendarne 3 knjige cudesni svijet Walta Disney-a,zelena o zivotinjama,zuta i crvena sa 100 nekakvih prica o njegovim likovima :)

Vrh !

MaR|NnA
19-10-06, 15:25
Bile su 4, zelena, plava, crvena i narandzhasta.. :) Imam ih :D
Plava knjiga su sve najpoznatije Diznijeve priche, tipa Uspavana Ljepotica, Charobnjakov uchenik, Dambo, Snezhana, Pinokio... Narandzhasta su takodje poznate priche, npr Meri Popins, Mach u kamenu, Alisa... i poznati "ZIMLJIVI PINGVIN", sjecate li se tog crtanog, pingvin koji ne mozhe da podnese hladnocu pa onda trazhi nachin da ode u tople krajeve, pa krene da plovi onom kadom... :)
Crvena je chitava u neke Indijance ili tako neshto.. :) A zelena sa zhivotinjama.. :d

Nikolina
19-10-06, 16:02
Imam ih i ja, i bash sam ljetos to chitala kad mi je dosadno bilo. :) I ima josh i ona knjiga "1000 zashto 1000 zato", velikaaa crvena.

robi
19-10-06, 19:19
sjeca li se ko nekakvog mikijevo almanaha. bila je to jedna debela knjiga .. jedno 1000 strana. unutra su bili sledeci stripovi. miki maus i sedam duhova, onda miki maus i noj ... i tako dalje, cini mi se i miki maus i vremenska mashina

sjeca li se ko?

Sidewinder
19-10-06, 19:22
Plava knjiga su sve najpoznatije Diznijeve priche, tipa Uspavana Ljepotica, Charobnjakov uchenik, Dambo, Snezhana, Pinokio... Narandzhasta su takodje poznate priche, npr Meri Popins, Mach u kamenu, Alisa... i poznati "ZIMLJIVI PINGVIN", sjecate li se tog crtanog, pingvin koji ne mozhe da podnese hladnocu pa onda trazhi nachin da ode u tople krajeve, pa krene da plovi onom kadom... :)
Crvena je chitava u neke Indijance ili tako neshto.. :) A zelena sa zhivotinjama.. :d

A qq mene,casti mi se $ecam pingvina sa salom u kadu :),tobija tajlera sa majmunom,svajcarskih robinzona,i onoga katranka

aaaaaaaaaaahhahahahahahaaaaaaaaaaaaaaaa:)

Sidewinder
19-10-06, 19:24
sjeca li se ko nekakvog mikijevo almanaha. bila je to jedna debela knjiga .. jedno 1000 strana. unutra su bili sledeci stripovi. miki maus i sedam duhova, onda miki maus i noj ... i tako dalje, cini mi se i miki maus i vremenska mashina

sjeca li se ko?

to je moze bit bilo nekakvo jubilarno izdanje,ja sam ih redovno pazario nekad :) al se toga ne sjecam

TiJaNaaaA
19-10-06, 20:51
sad se sjetih i onih pistolja na gumeni vrh pa se zalijepe za drvo i plastiku
a bila je i manija onoih privezaka sh sviraju tipa bili su bijeli i crni sa dugmicima u boji i iza svakog se krije neki kretenski zvuk:)
al isto tako ne mogu zaboravit poistavljanja zica prolivanje vode punjenje lopte kamenjem i ostalih"pametnih" zasjeda:)

a meni fali tu i cica glisa sve uz kafu za babe crna gora kop:)
a ne mogu zaboraviti ni izgled kutije stare cedevite i reklama za istu..
kao i reklamu s onim glumcem malim celavim:
revitabion sprej protiv opadanja kose sagoreje i peruti aaa gubim kosu:)

uili BILO KUDA KIKI SVUDA...
ili starog omota za cokolino i plazma keks:)

MaR|NnA
19-10-06, 21:37
A qq mene,casti mi se $ecam pingvina sa salom u kadu :),tobija tajlera sa majmunom,svajcarskih robinzona,i onoga katranka

aaaaaaaaaaahhahahahahahaaaaaaaaaaaaaaaa:)

Hahah to je to, i bio je i onaj tip shto se pretvori u psa cure koja mu se svidja zbog onog prstena Lukrecije Bordzhije ;P I tako to :D A u jednu ima i Robin Hud i Zoro :)

Sidewinder
19-10-06, 21:44
Hahah to je to, i bio je i onaj tip shto se pretvori u psa cure koja mu se svidja zbog onog prstena Lukrecije Bordzhije ;P I tako to :D A u jednu ima i Robin Hud i Zoro :)

Au,kako sam se prima na Zorulaa onoga :D ,silazio sam ispred zgrade svojevremeno sa sabljom :D ,jedino robin hud nije bio crtan cini mi se nego i$eckani kadrovi iz filma cini mi se

Avetinjak
20-10-06, 21:13
Auh, imala sam ja sve to, neke su se pogubile a neke i dan-danas imam :)
Tri Praseta, Ruzhno pache, Machak u chizmama, Ivica i Marica...
I danas pamtim rijechi sa pochetka svake od njih, kad kazhe: "...desna ruka na desno uvo, lijeva na lijevo..." :)

A narator je bio Zijah Sokolovic :)

http://www.biletservis.co.yu/getimage.php?tab=karte&ID=1415

robi
21-10-06, 02:58
to je moze bit bilo nekakvo jubilarno izdanje,ja sam ih redovno pazario nekad :) al se toga ne sjecam
ma ovo je bila knjizurina sa tvrdim koricama :D:D:D

robi
21-10-06, 03:00
A narator je bio Zijah Sokolovic :)

http://www.biletservis.co.yu/getimage.php?tab=karte&ID=1415

aaaa podsjeti me sada hehheheheheheh sjecam se toga

ja sam imao ivicu i maricu. nisam se skidao sa toga ka dijete sa krushke :)

robi
21-10-06, 03:01
sjeca li se ko KRASH-EXPRESA ????

skalle
21-10-06, 12:09
"Krash-expres je dobar svima
bilo ljeto ,bilo zima.
Ujuto za dobar dan,dobar dan
uvece za dobar san,dobar san!"

Sidewinder
21-10-06, 12:38
Serije :dinastija,povratak u idn,quando si ama(gadost koju je moja majka gledala na rai e nista nisam moga krsteno vidjet)capitol,dallas.....
:cool:

Olosh
21-10-06, 16:28
Ne znam je li ko pominjao seriju Hobotnica i onu mrznu ciganshtinu od serije Kasandra:burp:

kIkICa
21-10-06, 17:49
cipelici
le piaf (onaj mali zhuti kreten koji svira klavir)
nindza kornjache
laku noc djeco
ipak se okrece
mirishljavi blokchici
ukrasne salvete
snorkijevci
Spice Girls mania
"Tesna kozha" i "Zhikina dinastija":)

kIkICa
21-10-06, 17:51
quando si ama(gadost koju je moja majka gledala na rai e nista nisam moga krsteno vidjet)

Ja znam za "Beautiful", italijanska serija koju je moja pokojna baba pratila i koja se i dan danas emituje...

TiJaNaaaA
21-10-06, 18:00
i ludilo za Dinastijom alexis zla :)

skalle
21-10-06, 18:23
Stiven-gay

TiJaNaaaA
21-10-06, 18:24
"Zumbuli,zumbuli cvatu
Stiven ti yebo tatu..."

1,2,3,4,5 zaokret sve sto kazes to si ti:)

skalle
21-10-06, 21:01
Eh,ugrabi ti s ovim odgovorom prije nego sam ispravio poruku.Tek sad vidim koliko sam nevaspitano zazvucao...

^Tijana^
21-10-06, 21:59
a sjeca li se ko one reklame:

"Solja belisimo ko me serenada..." koliko se sjecam o prodavnici keramike je bilo pitanje...

i Mece Dobric-

A jos...kako se zvalo ono sto smo pravili da plastikom? Ono kao jojo... sto smo krali od pakovanja frizidera pa ga pravili u krug i kuvali da ostane tako i onda cije je vece i bolje.. jojo... kako li...

i kada je bila sezona pravljenja sto vecih i sarenijih narukvica kada sam majki pomijela sav konac sto joj je trebao Mona Lizu da zavrsi.. grrr...kakve sam batine dobila za to :)

a kada je poceo Tetris, sjecam se da mi je majka obecala nedelju dana na Verusu ako predjem odlican na polugodiste i da sam joj ja trazila umjesto tog zimovanja da mi kupi Tetris!! Nikada necu oprostiti taj odmor sebi!

robi
22-10-06, 05:13
sjeca li se ko serija : klasa 96 i maxi osvaja njujork????

Sidewinder
22-10-06, 22:36
$eca li se ko edicije ovi slikovnica :)

TiJaNaaaA
22-10-06, 23:13
$eca li se ko edicije ovi slikovnica :)

imam ti ja toga doma na lager
i milion drugih ...

KRECHIMIR
23-10-06, 01:51
svega se sjetiste samo ne serije "SRECNI LJUDI"

Sidewinder
23-10-06, 10:16
svega se sjetiste samo ne serije "SRECNI LJUDI"

U moje se pero gleda bolji zivot i kamiondzije :cool:

Nikolina
23-10-06, 12:48
I "Slozhna braca"! :D

milicaaaaaaa
23-10-06, 12:55
pominjane su serije :p

a kad smo vec kod njih, sjecate l ise one najtuznije serije, nikako ne mogu da se sjetim kako se zove... uglavnom, period inflacije i djecak jedan nenormalno vezan za svog djeda a roditelji nesto se razvode sta li i svadjaju stalno jedino njih 2 normlani i na kraju mu djed umire tako nesto, ne sjecam se bas najbolje... imala je svega nekoliko epizoda ali se sjecam da je bas bas bila tuzna...

Elek3ka
23-10-06, 13:43
"Najvise na svetu celom" :)

Bila je samo jednom na TV-u da ja znam, i tako se zvala

milicaaaaaaa
23-10-06, 13:55
e svaka ti cast :!: ;)

Sidewinder
23-10-06, 14:10
Legendarna partizanska serija "Uchitelj",sa draganom nikolicem u glavnoj ulozi i batom zivojinovicem poznatijim kao Sopenhauer,poslije je snimljen film "Idemo dalje"

Muzika iz filma vrh !

holjo
23-10-06, 17:54
Sjecate li se na RAI UNO su svaki cetvrtak ili srijeda uvece pustali Disney crtane i filmove (Meri Popins, Herbi itd)

holjo
23-10-06, 17:59
Legendarna partizanska serija "Uchitelj",sa draganom nikolicem u glavnoj ulozi i batom zivojinovicem poznatijim kao Sopenhauer,poslije je snimljen film "Idemo dalje"

Muzika iz filma vrh !

A nedeljom "Dozvolite da se obratimo" ona emisija o vojsci Jugoslavije pa se onda puste "Otpisani" pa posle svi napole da se ratuje!:D

Olosh
23-10-06, 18:11
Tu su i emisije Pozovite 92, Ipak se okrece, Calimero-crtani, onaj krokodil vatrogasac ne znam kako se zvashe taj crtani, bila su i 2 pingvina debilna od plastelina nesto su mumlali to niko nije mogao razumjet...To se pustalo na rai uno ili italia uno;)

acs
23-10-06, 19:10
eurkomer :) sjecam se da je na onu teglu pisalo ,,Vas svakodnevni obrok,, sad su promijeni neshto.

shrek
23-10-06, 19:14
porucnik ljupce-dragoljupce ili kako li se zvase onaj dzukac sto je bio detektiv...

kIkICa
23-10-06, 19:28
draguljche :)

Ajrin
23-10-06, 21:34
draguljche sa onim piskavim smehom hihihihihhi :D

Chokoladice " zivotinjsko carstvo " i slichice od istih ;)

Autici,koji menjaju boju kad se stave pod vrucu vodu:p

Mocni rendzeri ...kakva je to serija bila haha,najjachi su mi ti klinci sto su ih imitirali :D

skalle
24-10-06, 09:03
Je li iko gleda na italijane crtane Mazinga Z(Mazinga Dzeta) i Astro Boy ? Koju godinu poslije bio je i Sandybell.

"Macinga Dzeta,munjo radjoooo!"

Sidewinder
24-10-06, 09:14
Sandybell.

AAAAAAAAAAAAaaaa sjecam se one djeojkeeeeeeeeeeee sa plavijem ochima :)

Hari Krisna
24-10-06, 09:41
U moje se pero gleda bolji zivot i kamiondzije :cool:
A zaboravio si Robinju Isauru i njenu zlu sudbinu :)

Twenty-4
24-10-06, 16:23
Ja se sjecam crtanog na Rai Uno Sandy Bell :) (kako sam ga voljela)

I gustog soka od visnje, proizvodjac Zlatne kapi. Svako jutro s tatom i sestrom u hotel CG na kolac i taj sok

A Nikolina je skupljala one kashichice plastichne raznobojne, imali smo ih bezbroj kuci. To joj je bio prvi hobi :cool:

Nikolina
24-10-06, 16:26
A Nikolina je skupljala one kashichice plastichne raznobojne, imali smo ih bezbroj kuci. To joj je bio prvi hobi :cool:
Hahahahha, dobro si, ja sam na to zaboravila. :lol: I vjechito jela KOCKU u hotel Crna Gora.
/me josh voljela da prospe smoki u hodnik i da gazim, a ono prshtiiiiiiiiii... :bravo:

P.S. Sinoc sam pokushavala da se sjetim kako se igralo PRSTICA (lastike)!:)

Patriota
24-10-06, 18:14
P.S. Sinoc sam pokushavala da se sjetim kako se igralo PRSTICA (lastike)!:)

hehehe da nisi malo mala da se igras sa prsticima.:finger: .................!

skalle
24-10-06, 22:01
Polaganje pionirske zakletve u sportski centar.

shrek
24-10-06, 22:12
A sjecate li se onih prvih commodore ili kako li se zvahu kompjutera sto su se povezivali sa televizijom??? :)
Sjecam se, svako pola sata sam ga gasio da ne pregori... :lol:

Shiney
24-10-06, 22:25
Commodore 64 :D To je prvi sto sam ja imala, ali ako se ne varam bila je i jedna verzija pre toga? Ali taj je bio skroz neke tamno braon boje?
Najjaci je bio player za kasete gde su igrice bice snimljene... Vrh, secam se prvi put kad sam videla to cudo i kako sam odmah u tom momentu zavolela "kompjutere".. Pa se kasnije preslo na Nintendo a sa toga na prvi windows 3.1 pa onda dalje... IT-revolucija ;)

shrek
24-10-06, 22:30
to je taj, commodore 64!! :)

I ja sa nisam odvajao od njega prvih nekoliko dana, dok nije pregorio... :mrgreen:

MaR|NnA
24-10-06, 22:33
Jao imala sam ja to.. :)
I bila je nekakva igrica, neke kokoshke koje bacaju jaja koja ti morash da skupljash ;P Sjecam se, to su moji igrali po chitavu noc, po 10 - oro ljudi bi se svaku noc skupljalo kod nas... :)

X3M
24-10-06, 23:13
a pomenu li ko onoga chikicu sto je sa psom $edio pored kamina i citao price (bajke)

milicaaaaaaa
24-10-06, 23:23
a fazoni i fore ;)
a crtani vockice ;)

Olosh
25-10-06, 01:46
Commodore 64, josh ga imam doma i jedno 30 kaseta sa igricama:-)
A tu je i nezaboravni RAMBO:cool:

Tha_Maddog
25-10-06, 02:12
...uvijek sam bio fan Nintenda.
Legendarna konzola Super Nintendo,najjveći konkurent Sega Mega Drive-u...:)

A njegova ikona je bio već pominjani legendarni Super Mario,dok je protivnička konzola imala Sonica.

skalle
25-10-06, 09:11
80% svih pasa se zvalo Dzeki.10% je bilo Bobi.10% su bila ostala imena,medju kojima i Lajka.Da napomenem da je bilo vrlo tesko naici na kakvoga rasnoga psa.

Shiney
25-10-06, 12:13
...uvijek sam bio fan Nintenda.
Legendarna konzola Super Nintendo,najjveći konkurent Sega Mega Drive-u...:)

A njegova ikona je bio već pominjani legendarni Super Mario,dok je protivnička konzola imala Sonica.

Ali ovo je vec moderna verzija Nintenda, to je bio luksuz kad je izasao. ;) Ja sam imala onaj prvi (slika), pa su se ubijale patke sa onim narandzastim pistoljom. No i dan danas ne kapiram na koju foru je povezan taj pistolj sa igricom i kako se ono bilo "potrefilo"?

Inace jeste da je Sega Mega Drive imao bolju grafiku i da su igre sa Sonic-om bile interesantne, ali nema nista kao Super Mario Bros. I dan danas najjache igrice :)

Tha_Maddog
25-10-06, 18:17
Tačno je,ti si imala prvi Nintendo,"obični",njegov nasljednik je SNES.:)
A Mario je legenda!:cool:

P.S.Igrao sam možda jednom-dvaput to prvo izdanje,krivo mi je što i njega nemam...