PDA

View Full Version : Crna hronika!

Pages : [1] 2

Fabia_Elegance!
25-07-06, 07:10
Preživjeli pad u provaliju

Budva - Sedmočlana porodica Koćalo iz Podgorice pravim čudom je juče oko 12.20 preživjela pad njihovog automobila u desetak metara duboku provaliju u mjestu Boreti nadomak Budve.
Branko ( 41), koji je upravljao fijatom tipo (PG 730-05), sa suprugom Koviljkom, djecom Pavlom (9), Mašom (7) i Đorđem (2), majkom Milkom (66) i taštom Dragicom Bulatović (54) krenuo je na more i na samo dva kilometra od Budve iznenada je došlo do kvara na kočionom sistemu. Automobil je pod punom brzinom ušao u krivinu i nastavio da se kreće pravolinijski ka provaliji pored puta. Na mjestu gdje je “tipo” izletio sa magistrale je malo proširenje iza koga se strmo kao bunar spušta strana obrasla drvećem. “Tipo” je u punoj brzini preletio provaliju široku nekoliko metara, udario u zemljanu strminu brda i survao se na dno.
Očevidac koji je u tom trenutku bio na magistrali primijetio je kako plavi auto iz pravca Cetinja pod punom brzinom ulazi u krivinu.
- Ništa se nije čulo, ni škripa kočnica, bilo mi je jasno da nešto nije u redu. Auto je proletio na samo par metara od mene, udario u brdo i upao u provaliju. Odmah sam zaustavio vozilo koje je dolazilo iz istog pravca i pozvali smo policiju - ispričao je očevidac.
Policija je za nepunih pet minuta stigla na lice mjesta a potom i opštinska Služba zaštite i spasavanja, hitna služba i kola komunalnog preduzeća. Počela je akcija spasavanja i više od deset pripadnika policija i Službe za spasavanje sišlo je u provaliju kao bi izvukli putnike iz “fijata”. Strahovalo se da ima smrtno povrijeđenih, jer je auto na dnu provalije bio potpuno smrskan.
Iz havarisanog automobila su prvo izvučena djeca koja su prošla sa lakšim povredama. Ljekarska ekipa im je odmah na licu mjesta ukazala pomoć, nakon čega su transportovani do doma zdravlja u Budvi. Uz pomoć konopaca i skala, potom je izvučen i Branko, koji je odahnuo kada je saznao da su svi članovi porodice živi i zdravi. On je kazao policijacima da su mu otkazale kočnice i da je izgubio kontrolu. Iz vozila su ubrzo izvučene i Koviljka, koja je zadobila veliku posjekotinu na nozi, kao i Milka i Dragica koje su prošle sa težim tjelesnim povredama.
Nakon ukazne prve pomoći u budvanskom Domu zdravlja povrijeđeni su upućeni u podgorički Klinički centar jer imaju povrede kičme, vrata, ramena, polomljene noge, ruke.
Uviđaj su na licu mjesta izvršili pripadnici OB Budva, a vještačenjem će biti utvrđeno da li su kočnice razlog nesreće.

Koji uzas!!! :( :( :( :( :(

P.S. opet Fiat bez bremze!

NSX
25-07-06, 11:19
Treba je desetoro stavit u auto.

X3M
25-07-06, 12:29
e vala ga je junacki natrpa'

a kako Fabia napada ove talijane ovo je strasno :D

cookie
25-07-06, 12:49
ja bih likove koji natrpaju 10 djece (od 2-5 god) bez sjedista za djecu odma u zatvor.... :)

sparco
25-07-06, 13:11
jok kakav zatvro pih metak u koljeno rules

mc_esseny
25-07-06, 13:26
u chelo,direkt u chelo..

aCid_cOokiE
25-07-06, 14:47
jok kakav zatvro pih metak u koljeno rules

ko mi reche nedje : "metak ili bejzbolom u koljenA (u oba) i obije ruke polomis.Jer onda ne moze na shtake, a ne moze ni sam da gura kolica :)

hercules
25-07-06, 17:06
Kad vozimo rage od auta...
Ovome treba autobus, ni miniven mu ne bi valja.

Fabia_Elegance!
25-07-06, 18:55
E vidite, lik stavi cijelu familiju u auto star 20 godina i krene u BD. Djeca bez sedista za djecu, bez pojasa....stvarno sramota.
Ovdje ne smijes vozit bez toga, ne smijes!
Ja mislim da bi bilo bolje da ugasite svijetla danju a da kupite sedista za djecu i da vide obratite paznju na voznju!

SFU
25-07-06, 23:22
ja bih likove koji natrpaju 10 djece (od 2-5 god) bez sjedista za djecu odma u zatvor.... :)
Kaku bi meni kaznu onda odredio?!?!?!?
hahahaha
Nevalja se shalit na tudju nevolju a pogotovo na svoju
hahahhaha

NexusVI
26-07-06, 00:32
On da je ima bolje on bi boljim.. A ako je familija tolika kolika je, shto cesh, da se plihaju ko ce da ide a ko nece, je li!?

Fabia_Elegance!
26-07-06, 19:36
On da je ima bolje on bi boljim.. A ako je familija tolika kolika je, shto cesh, da se plihaju ko ce da ide a ko nece, je li!?
Bolje dva puta nego tako. Ili 5 clanova porodice idu kolima, 2 autobusom. Ili, kupi minivan.

cookie
26-07-06, 22:42

to dodje kao da se plihaju ko ce da gine a ko ne.... ;)

NexusVI
26-07-06, 23:55
"Da se zna dje ce se poginut ne bi tamo odilo.."

Koliko ljudi svakodnevno sijeda u kakve tranje od auta sa mishlju "dako nece" i sl. , to su svakodnevne, istina strashne stvari, s kojima zivimo.. (ne zato shto nam se tako svidja, nego, to je shto je.. da se ima za Volvoa mi bi Volvoa..ali... grashak), (a vi udarili o nekakvim sjedishtima za djecu, minivanovima itd.. alooo, okle!?)

I ne samo te, vec stvari gdje su ljudi primorani na usranom poslu, za 200-300 eura, svakodnevno da rizikuju glavu i da im je dobro..
Imate najstrashniji primjer za to, u slijetanju onog nesretenog voza zimus.. (govorim o mashinovodji, ne opravdavam ga, jer je svojim "pristankom" da vozi shit za koji je znao, i on i mnogi drugi, da voze kovcheg na shinama, su ugrozili i pobili toliko ljudi..
Ipak, fino vam kazu, ili cete vozit, ovako kako je, ili moz kuci, jbg familija se mora hranit.., svi imamo josh ovakvih milion primjera iz najblizeg okruzenja..

Ovo ma koliko bizarno i suludo izgledalo je najzivlja istina na svijet.. Chak mi se chini da je ovo odje kod nas zlato za neke druge krajave svijeta, za koje smo mi Shvedska po svim pitanjama.. (A, dobro znamo kakva smo mi Shvedska..)! (npr rudnici i razni poslovi, od Kine, jugoistochne Azije, J. Amerike, Afrike.. gdje za 20 dolara mjesechno, svaki dan imash 50:50 , da necesh iznosit glave..)

Dakle, mi rizikujemo svakodnevno, shto voljno, shto nevoljno, ali..
(Da se posluzim citatom iz Pulp Fictiona)

"Its a hard, motherfuckin, fact of life".... (uz izvinjenje zbog preduge priche)

cookie
27-07-06, 00:48
tvoja prica ima poentu ali ja nikad necu sjesti u 20 godina staro auto u koje nemam maximalno povjerenje i natrpati 8-oro u njega i pravac na more!!!

auto je predvidjeno za 5-oro iz cisto bezbjedonosnih razloga.... :)o tome ti ja pricam... ;)

Fabia_Elegance!
27-07-06, 04:32
Coocie, slazem se.

Nexus, ako imas para za A6, Passat, 5, S, E....onda imas para i za jednu djecju stolicu koja kosta 100-300 eura jer tu nije u pitanju krompir ni kupus nego tvoja djeca, nasa djeca, nasa buducnost.

Ja imam sestrica u CG, ima 2 godine i za njega sam kupio sjediste, 120 ja mislim a vozim ga mozda 4 puta godisnje. Ovdje brat je kupio Hondu Oddysey, zamo za klince, znaci kad idu sa klincima da kupe nesto, u bolnici, kod prijatelja.....znaci samo za to.

sparco
27-07-06, 15:08
evo u lim ovi nek da neko tekst o tome

Fabia_Elegance!
27-07-06, 18:45
Petoro nastradalo u talasima Lima

Bijelo Polje/Brodarevo - Četvorica mladića i jedna djevojka, svi iz Prijepolja, poginuli su u saobraćajnoj nesreći koja se juče ujutro oko šest časova dogodila u kanjonu Lima u mjestu Gostun, na putu Bijelo Polje - Prijepolje.

Do udesa je došlo kada je džip “mercedes ML” pljevaljskih tablica, kojim je upravljao Prijepoljac Branko - Mane Tomašević (31) iz nepoznatih razloga sletio s puta u pedesetak metara dubok kanjon Lima i završio u rijeci.

U udesu su poginuli Tomševićevi saputnici Vladimir Brašanac (25), Slavko Obrenić (35), Vladimir Ćirović (20), Nebojša Vasović (23) i Tijana Jeftović (16). Vozača je voda, kroz šiber auta, izbacila na površinu i to mu je spasilo život. Tomašević je sa teškim povredama smješten u prijepoljsku bolnicu.

Nastradale su juče popodne iz nabujalog Lima izvlačili ronioci specijalne jedinice Žandarmerije iz Beograda, kojima su pomagali i ronioci iz Bijelog Polja i Prijepolja Garo Kajević i Igor Divac. Sinoć do 18 časova izvučena su tijela Tijane Jeftović i Slavka Obrenića. Potraga za ostalima vjerovatno će biti nastavljena danas.

Na licu mjesta mogle su se čuti razne verzije ove tragedije. Jedan od rođaka nastradalih ispričao je “Vijestima” da su sva četvorica mladića radila u Tomaševićevim lokalima “Bombo” i “Bombonjera” u Prijepolju.

On je rekao da su mladići bili zajedno na narodnom saboru u Kumanici kada su dobili telefonski poziv da je Tijana, koja je vozom putovala iz Novog Sada, zaspala i, umjesto da se iskrca u Prijepolju, produžila za Bijelo Polje. Mladići su otišli u Bijelo Polje da je prihvate, a zatim su krenuli natrag za Prijepolje.

Uviđaj je obavio istražni sudija Osnovnog suda u Prijepolju Milan Vasiljević, zajedno sa tužiocem Aleksandrom Nestorovićem i ekipom policije iz Prijepolja.

Evo jos jedna..... :(

smfilip
27-07-06, 22:12
znate li sta je tu najgore...ja sam se vozio u tom dzipu kad se registrovao...brrr :(
automatik,3.2 benz...mogu misliti kojom su brzinom isli :(

Fabia_Elegance!
28-07-06, 03:27
znate li sta je tu najgore...ja sam se vozio u tom dzipu kad se registrovao...brrr :(
automatik,3.2 benz...mogu misliti kojom su brzinom isli :(
Najgore? Najgore je to sto su izgubili zivot mladi ljudi.

smfilip
28-07-06, 10:56
hm..nisam dobro formulisao,najgore je ovo sto sam dolje napisao....znaci dzip je bio extremno brz...

NSX
28-07-06, 12:04
Nije bio brz dzip nego vozac.

mc_esseny
28-07-06, 14:37
swe je to nebitno..

Mladi ljudi su izgubili zhiwot.. :(
r.i.p.

Fabia_Elegance!
30-07-06, 17:09
Kolašin - Pet osoba je povrijeđeno u dvije saobraćajne nezgode koje su se dogodile sinoć u blizini Kolašina. Do prve nesreće došlo je oko 18.30 časova u Trebaljevu, kada se “golf” (BA 281-02) kojim je upravljala Binasa Šućković (31) iz Rožaja sudario sa “pežoom 206” (VŠ 290-36) koji je vozio Jonel Oprea (49). “Golf” se kretao iz Mojkovca prema Kolašinu i iz za sada nepoznatih razloga prešao na suprotnu kolovoznu traku. Tom prilikom povrijeđene su putnice iz “golfa” Alma Šućković, Sabina i Sanija Kurbadović, kao i Marija Oprea, saputnica u “pežou”. Svi su lakše povrijeđeni i smješteni u bolnicu u Bijelom Polju, osim Alme Šućković, koja je prebačena u Klinički centar u Podgorici.
Druga saobraćajna nesreća desila se u 20.15 ispred kafane “Počinak” na putu Kolašin - Podgorica, kada je “mercedes” (BG 626-109) kojim je upravljao Dragan Andrić (38 ) udario četvorogodišnju Teodoru Dragović, koja je izašla iz autobusa užičkih tablica i pretrčavala ulicu. Djevojčica je zadobila lakše tjelesne povrede.

Mi imamo nekih problema....

sparco
31-07-06, 08:34
mi bash nemamo imaju problema neki drugi ljudi pu pu pu fabija vidji kako urekni nas djaole jedan

boxi
31-07-06, 09:57
h**p://www.youtube.com/watch?v=eCZdakVV7OU

Video snimak iz Hrvatske

sparco
31-07-06, 10:49
vas sam se najezio brate strahovito

mc_esseny
31-07-06, 15:05
:mad: :mad: jel` owo moguce !? da je owako letio kroz tunel !?

Fabia_Elegance!
31-07-06, 18:36
Evo:

http://www.jutarnji.hr/ephresources/images/2006/07/28/tunel.wide.jpg

http://www.24sata.hr/repository/images/_variations/7/e/7ebe9df25b3b7ba51dad8dc31165f7de_large_slideshow.j pg

http://www.24sata.hr/repository/images/_variations/b/8/b89d54ab46e8b12d131e20c3c2c7adb0_large_slideshow.j pg

Teška prometna nesreća u kojoj je sudjelovalo devet vozila dogodila se u petak u 12.31 sati na dionici autoceste A1 u smjeru Zagreba, 100 metara prije izlaska iz tunela Ledenik. Prema prvim informacijama, jer policijski očevid do zaključenje ovoga broja još nije bio završen, do nesreće je došlo kada je šleper brzinom većom od 100 kilometara na sat u tunelu naletio na osobno vozilo, koje je potom podletjelo u šleper ispred sebe, a taj je šleper potom pokupio kolonu ispred sebe, u kojoj se nalazio i automobil koji je vukao čamac. U lančanom sudar nekoliko je vozila uništeno do neprepoznatljivosti. Poginula je najmanje jedna osoba, dok ih je sedam ozlijeđeno, od čega tri teže. Teško ozlijeđene osobe, od kojih su dvoje stranci, s višestrukim prijelomima ruku i nogu te unutarnjim krvarenjima hitno su prebačeni u zadarsku bolnicu.
Šleper koji je skrivio nesreću vozio je čak 40 kilometara brže od maksimalne dopuštene brzine.
U tunelu je policiju, hitnu pomoć i istražnog suca zatekao stravičan prizor - iz nekih su automobila virila smrskana ljudska tijela, odjekivali su jauci ozlijeđenih. Srećom niti jedan se auto nije zapalio jer bi katastrofa bila još veća.
Kako su nam reki u Hrvatskim autocestama, zbog povećanog dotoka vozila iz smjera mora prema unutrašnjosti brzina je na dionici od tunela Bristovac do Tunela Sv. Rok bila ograničena na 60 kilometara na sat. Također, signalizacija je upozoravala na postojanje višekilometarske kolone na autocesti. Ovo je, prema obimu, najveća nesreća na hrvatskim autocestama. Zbog očevida i čišćenja ceste promet se usmjeravao alternativnim putevima i odvijao se dvosmjerno u smjeru Splita.

Krunski dokaz, tahograf na kojem se bilježi brzina i vrijeme vožnje, kako smo neslužbeno doznali, 24-godišnji vozač kamiona MAN Miljenko Stričak uništio je do dolaska policije.

Osim toga, priključno vozilo teretnjaka MAN, koji je u petak u 12.31 sati zdrobio Opel Astru u tunelu Ledenik i u njoj usmrtio četiri osobe, bilo je tehnički neispravno jer su s kamiona bile skinute aluminijske stranice i stavljene željezne, što je znatno povećalo masu vozila.

Inače, isti je kamion, ali s priključnim vozilom koje je tada imalo aluminijske stranice, i prošle godine u srpnju prouzročio prometnu nesreću u tunelu Sveti Rok. Na izlazu iz tunela u smjeru Zadra udario je u vozilo šibenske Hitne pomoći s tri bolesnika i jedno osobno vozilo.

Pa jos jedna od jutros:

http://img193.imageshack.us/img193/7749/drzicevadr5.jpg

cookie
31-07-06, 19:55
Coocie, slazem se.

Nexus, ako imas para za A6, Passat, 5, S, E....onda imas para i za jednu djecju stolicu koja kosta 100-300 eura jer tu nije u pitanju krompir ni kupus nego tvoja djeca, nasa djeca, nasa buducnost.

Ja imam sestrica u CG, ima 2 godine i za njega sam kupio sjediste, 120 ja mislim a vozim ga mozda 4 puta godisnje. Ovdje brat je kupio Hondu Oddysey, zamo za klince, znaci kad idu sa klincima da kupe nesto, u bolnici, kod prijatelja.....znaci samo za to.

provjerio sam danas ima ih po cijeni od 50 eura pa nadalje..... :)

nije li to sitnica ako ce uticati na bezbijednost djece.... :)

Fabia_Elegance!
02-08-06, 18:55
Nikšić - Motociklista Radoje Č. Rosandić (22) treže je povrijeđen u udesu koji se dogodio sinoć oko 19 sati, u Ulici Vuka Karadžića u Nikšiću.
Rosandić je “jamahom” udario u “ford” kojim je upravljao Vuk Kekić (57).
- Mladić je jako ugruvan, slomljeno mu je rebro. Smješten je na Odjeljenje intenzivne njege i pod budnim je okom ljekara - kazao je “Vijestima” Ilija Ašanin, načelnik Hirurškog odjeljenja nikšićke bolnice.
Rosandić i Kekić su se kretali istim smjerom, od zgrade kompanije “Neksan” prema centru grada, a do nezgode je došlo u blizini restorana “Lovac”.
Mladiću je prilikom udara sa glave pala kaciga.

Svasta!!!

Ice i NSX, morate vozit polako, OK?

NSX
02-08-06, 20:49
Aj ti kuci polako :lol:

Fabia_Elegance!
10-08-06, 05:21
Kombi prešao na drugu stranu

Bar - Ulcinjanin Aslan Kraja (63), koji je živio u Kaliforniji, poginuo je u saobraćajnoj nesreći juče oko 14.20 u mjestu Bušat, na magistralnom putu Bar - Ulcinj.
Kraja je nastradao kada je u njegov “pežo 306” udario kombi (PG-115-881) Nebojše Vukovića iz Podgorice, a koji se kretao iz Ulcinja. Od siline udara automobil “pežo 306” je potpuno uništen, a Kraja je ostao na mjestu mrtav.
- Do udesa je došlo nakon što se kombi zanio i skrenuo na suprotnu stranu kolovoza. Tom prilikom kombi je udario u auto kojim je upravljao Kraja, a koji se kretao od Bara. Vozač kombija Nebojša Vuković je lakše povrijeđen. On je zadržan u policiji, a okolnosti pod kojima je došlo do udesa utvrdiće se tokom istrage - saopštio je juče “Vijestima” Srđan Kosanić, istražni sudija Osnovnog suda u Baru.
Kraja je bio iseljenik iz Ulcinja, koji je više od 40 godina živio i radio u Kaliforniji, gdje mu se nalazi i najveći dio rodbine.
- Došao je u zavičaj prije mjesec dana. Taj automobil kupio je prije nekoliko godina i dugo je “ležao” u garaži - komentarisao je jedan Krajin komšija iz Pistule.
Tokom dvosatnog uviđaja, saobraćaj na ovoj dionici Jadranske magistrale bio je blokiran, a sa obje strane formirale su se kilometarske kolone automobila.

JOŠ DVA UDESA

U Baru su se juče dogodila još dva udesa - oba na raskrsnici kod Biskupade. Juče ujutro karavan beogradskih tablica u kojem su bili mladić i četiri djevojke izletio je na raskrsnicu. Najteže povrede u tom udesu zadobila je Ana Brkljač (18 ) iz Beograda. Oko 14 sati, autobus (UL-115-95) koji se kretao od Ulcinja iskliznuo je sa puta, preletio cvjetne površine, a potom se zaustavio na livadi između dvije kuće. U tom udesu nekoliko putnika u autobusu lakše je povrijeđeno. Prema prvim indicijama, pretpostavlja se da je autobusu otkazao kočioni sistem.

Uh..........do kad.....???

NSX
10-08-06, 09:42
Dokle god se voze lamine od kombija i autobusa kroz koje mos ruku provuc kako su korodirali.

Fabia_Elegance!
24-08-06, 08:09
UDES U BJELOPOLJSKOM NASELJU RASOVO

Povrijeđene dvije djevojke

Bijelo Polje - Sestre Irma (17) i Azra Vreva (18 ) saputnice u automobilu "BMW" njemačkih oznaka kojim je upravljala njihova rođaka Ermina F. Vreva (29) koja živi i radi u Njemačkoj, povrijeđene su u saobraćajnoj nezgodi koja se dogodila juče oko 12 časova u naselju Rasovo na lokalnom putu Bijelo Polje - Bistrica.
Nakon ukazane pomoći u hitnoj službi sestre Vreva su smještene na Hirurško odjel-jenje bjelopoljske bolnice i kako su saopštili u toj ustanovi radi se o lakšim povredama.
Do udesa je došlo, kako su saopštili u policiji, kada je Ermina vozeći u pravcu Bijelog Polja iz nepoznatih razloga izgubila kontrolu i udarila u betonsku i metalnu ogradu preduzeća "Mesopromet". Uviđaj je obavila istražni sudija Osnovnog suda Vanja Rakonjac zajedno sa zamjenikom osnovnog državnog tužioca Rasimom Jašarevićem i ekipom policije.

DVA MALOLJETNIKA TEŠKO POVRIJEĐENA U UDESU U GOLUBOVCIMA

Dječak kritično

Podgorica - Motociklista Panto Brajović (15) i njegov saputnik Vlado Đuretić (15) teško su povrijeđeni u udesu sinoć oko 22.00 časa u Golubovcima na magistralnom putu Podgorica-Petrovac.
“Vijestima” je sinoć u podgoričkom Kliničkom centru rečeno da Brajović ima teške povrede glave i grudnog koša i da je hitno operisan.
- Njegovo stanje je kritično, dok Đuretićeve povrede nijesu opasne po život - rekao je sagovornik iz Kliničkog centra. U vrijeme zaključenja lista oko 12.30 operacija je još bila u toku.
“Vijesti” nezvanično saznaju da je do udesa došlo blizu Spomenika palim borcima u Golubovcima, kada je “nisan” kojim je upravljao Podgoričanin Srđan Vukotić (37), krećući se iz pravca grada, pokušao da skrene lijevo u sporednu ulicu.
- U tom trenutku, udario je u motor koji se kretao iz suprotnog smjera - rečeno je “Vijestima” u policiji.

Source: Vijesti

NSX
24-08-06, 08:44
Oduzimanje prednosti, klasika. Za ovako nesto treba fino zatvor od po godine, sto nije nekome sleperu oduzeo prednost...

aCid_cOokiE
24-08-06, 19:11
Oduzimanje prednosti, klasika. Za ovako nesto treba fino zatvor od po godine, sto nije nekome sleperu oduzeo prednost...

po godine ?
Malo...

Fabia_Elegance!
25-08-06, 07:32
UDES U MARTINIĆIMA KOD DANILOVGRADA

Pet osoba u bolnici

Danilovgrad - Pet osoba povrijeđeno je juče u saobraćajnoj nesreći koja se u 7.50 časova dogodila na Prentinoj glavici u Martinićima kod Danilovgrada, ali se svi nalaze van životne opasnosti.
Prema riječima istražnog sudije Osnovnog suda u Danilovgradu Željka Vukovića, do udesa je došlo kada je Vojin Kovačević (62) iz Podgorice vozeći "pežo 309" (PG 357-70) ušao na glavni put za Martiniće. U tom trenutku sudarili su se "golf 2" (PG 821-78 ) za čijim upravljačem je bio Rajko Drljević (46) iz Martinića i "jugo" (PG 675-07) kojim je upravljao Đula Kozica (41) iz Podgorice .
Tom prilikom teže su povrijeđeni Rajko Drljević kao i njegovi saputnici supruga Mila i sin Marko, kao i Đula Kozica i Sadik Rastoder. Svi su upućeni u Klinički centar u Podgorici.
Uviđaj u Martinićima obavila je ekipa OB iz Danilovgrada.

Troje povrijeđenih u udesu na Barutani

Podgorica - U sudaru tri automobila, koji se juče oko 15.10 časova dogodio u mjestu Barutana, na magistralnom putu Podgorica - Cetinje teško su povrijeđeni Nikšićanin Borislav Miljanić (29) i Beograđani Momčilo Matković (59) i Višeslav Ristić (49).
Prema nezvaničnim informacijama, do udesa je došlo kada je Cetinjanin Božidar Vujović (65), koji se BMW-om (CT-79-27), kretao iz pravca Barutane, pokušao da se uključi na magistralni put.
- U tom trenutku naletio je Miljanić, koji je “polom” (HN-233-98) išao iz pravca Cetinja. Nakon sudara sa BMW-om, “polo” se od siline udarao odbio, skrenuo u suprotnu kolovoznu traku i direktno udario u “volvo” (BD-139-31), za čijim je upravljačem bio Matković, dok je Ristić bio njegov saputnik - rečeno je “Vijestima” u policiji.
Nakon udesa Miljanić, Matković i Ristić su hitno prebačeni u podgorički Klinički centar, gdje su im konstatovane teške tjelesne povrede, dok je Vujović ostao nepovrijeđen.
Za vrijeme višečasovnog uviđaja, koji je obavila ekipa policije, istražni sudija Osnovnog suda u Podgorici Vesna Moštrokol, zamjenik osnovnog državnog tužioca i saobraćajni vještak, saobraćaj je bio u prekidu.

Uvijek ko Barutane kazaljku tjeram i do 60 vise od dozvoljenog. ;)

hercules
25-08-06, 22:05
Ela ela, po kisi pogotovo poklopi gas na onu krivinicu...

cookie
26-08-06, 01:33
a pun li je forum crazy drivera... samo ga vi stiskajte no pazite da ne osvanete u ovoj rubrici..... :)

Fabia_Elegance!
26-08-06, 04:07
a pun li je forum crazy drivera... samo ga vi stiskajte no pazite da ne osvanete u ovoj rubrici..... :)
Ne ne, nismo mi crazy driveri. Ja nisam, ja vozim brzo samo kad sam ful siguran, secam se da sam jednom vozio bolesno, PG UL preko Petrovca, u CLK200 Kompressor +-200 KS. 100 puta sam pao u makaze.

Vjeruj mi da u USA vozim normalno, penzionerski, rijetko kad vozim preko 75 mph a ni tamo ne vozim brzo. A i kad vozim malo brzo, znam da sjedim u siguran auto, a znam neke koji voze kante i zele da ostvare nesto sto mogu jedino ultra vozaci sa pilama +300 KS, recimo s Golf dujom GTI CT-PG za 13 minuta.

Ja ne uzivam u brzoj voznji.

Fabia_Elegance!
19-09-06, 06:46
U UDESU U DONJOJ GORICI TEŠKO POVRIJEĐENA BILJANA BULATOVIĆ (39)

Podgorica - Biljana Bulatović (39) teško je povrijeđena u udesu koji se juče oko 15.30 časova dogodio u podgoričkom naselju Donja Gorica.

Kako je rečeno “Vijestima”, udes se dogodio kada je Bulatovićka “fordom” (NK-319-03) izlazila sa platoa, ispred jednog marketa, na magistralu. Tada je na njen automobil iz pravca Podgorice naletio vozač “audija” (PG-586-39), Drago Bojanić (22). Potom je u Bojanićev “audi” udario i Duško Ćetković, koji je upravljao “opel kadetom” podgoričkih tablica.

- Bojanić je prednjim dijelom automobila udario u bočnu stranu Bulatovićkinog automobila, a od siline njen “ford” je završio u jarku pored magistrale - rečeno je “Vijestima”.

Zbog toga što se Bulatovićka nakon udesa žalila na povredu kičme, nju je iz automobila izvukla ekipa Hitne pomoći, a zbog teških povreda nalazi se na liječenju u Kliničkom centru.

Tokom uviđaja, koji je obavila saobraćajna ekipa CB Podgorica, kolone automobila su sa glavne magistrale usmjeravane na saobraćajnice kroz naselje.

PODGORIČANIN PAVLE MIŠUROVIĆ (28 ) POGINUO U UDESU NA BOGETIĆIMA

Nikšić - Podgoričanin Pavle Mišurović (28 ) poginuo je juče oko 8.20 u udesu kod Bogetića, na magistralnom putu Podgorica- Nikšić, kada je u njegov automobil “golf 3” udario autobus nikšićkog prevoznika “18 oktobar”, za čijim volanom je bio Nikšićanin Ivica M. Knežević (27).

Mišurović je, prema prvim nalazima istrage, bio sam u autu na putu prema Nikšiću, a niko u autobusu, niti u još najmanje sedam vozila koliko ih je učestvovalo u dva lančana udesa koja su se odigrala u gustoj magli, nije povrijeđen.
Prema riječima više očevidaca, koji su za vrijeme uviđaja bili na licu mjesta, “golf” je bio zaustavljen na kolovozu kada je na njega iz suprotnog pravca naletio autobus. Nakon sudara, u Mišurovićev “golf” udario je i “pasat” karavan, a potom se na istom mjestu našao i “audi”. Ta vozila su se kretala iz pravca Podgorice.

- Kako je došlo do udesa i koji su uzroci, znaćemo nakon što saslušamo sve svjedoke. Očevici kažu da je bila gusta magla. Nakon prvih razgovora sa očevicima i uviđaja, mogu da kažem da su okolnosti još nejasne - kazao je Vukota Vujačić, istražni sudija nikšićkog Osnovnog suda i dodao da će više detalja vjerovatno biti poznato danas.

On je objasnio da će mu, nakon saslušanja, policija najvjerovatnije danas privesti vozača autobusa Kneževića.
Vujačić je rekao da treba razjasniti šta je prethodilo udesu, da li je i zašto Mišurović stao, da li je izlazio iz automobila, ko je u tom trenutku bio na kojoj poziciji, da li je neko preticao...

Saobraćaj na magistrali Nikšić - Podgorica od 8.30 do 11 sati bio je preusmjeren preko Glave Zete.
Nakon sudara, “golf” se zaustavio okrenut suprotno, sa otvorenim vratima vozača.
Očevici su ispričali da je zbog guste magle vidljivost bila smanjena na dvadesetak metara.

- Poslije sudara autobusa i “golfa” odmah sam otrčao 200 metara nazad i mahao rukama kako bih opomenuo vozače da uspore, ali uzalud. Jedan automobil je proletio takvom brzinom da nije mogao da se zaustavi, već je projurio pored autobusa - ispričao je Nikšićanin, koji se “pasatom” kretao iza autobusa.

Na klizavom kolovozu, oko 200 metara od kobnog udesa, na kraju zaustavljene kolone, došlo je do još jednog sudara u kome su oštrećena četiri automobila.

“Mercedes”, koji je vlasnik odvezao brzo nakon udesa, kako je kazao jedan od učesnika, najteže je prošao, jer su ga udarila dva automobila. “Punto” je zakačio i džip, a “jugo” je završio u stijeni pored puta. Ti automobili su manje oštećeni.

Sredovječni gospodin sa romskim akcentom objašnjavao je istražnom sudiji da je prije tragičnog udesa vidio Mišurovića pored automobila.
- Ne mogu da kažem da li je stajao ili je bio u polučučećem položaju. Glavu sam mu vidio nagnutu preko automobila koji je stajao na kolovozu - kazao je taj svjedok istražnom sudiji.

Ovo je uzas!!! :(

R.I.P :(

Zvek_Zivi
02-10-06, 08:48
Ne ne, nismo mi crazy driveri. Ja nisam, ja vozim brzo samo kad sam ful siguran, secam se da sam jednom vozio bolesno, PG UL preko Petrovca, u CLK200 Kompressor +-200 KS. 100 puta sam pao u makaze.

Vjeruj mi da u USA vozim normalno, penzionerski, rijetko kad vozim preko 75 mph a ni tamo ne vozim brzo. A i kad vozim malo brzo, znam da sjedim u siguran auto, a znam neke koji voze kante i zele da ostvare nesto sto mogu jedino ultra vozaci sa pilama +300 KS, recimo s Golf dujom GTI CT-PG za 13 minuta.

Ja ne uzivam u brzoj voznji.

To sto ti radis po Crnoj Gori je za svaku osudu,ma to radit u USA treba stegnut supak ,jerbo su represalije mnogo jace no u nas !
Stoga u potpunosti opravdavam ovizi cin Crnogorske policije :SAOBRAĆAJNA POLICIJA POOŠTRILA MJERE KONTROLE NA DRUMOVIMA - ODUZETO NA STOTINE DOZVOLA

Radar “lovi” vozačke, kazne čekaju i pješake

Podgorica - Tokom akcije policije, za samo dva dana protekle sedmice, saobraćajci na području Podgorice su zbog nepoštovanja propisa oduzeli 60 vozačkih dozvola.
Sagovornik “Vijesti” iz policije rekao je da su vozačke dozvole najčešće oduzimane zbog prebrze vožnje, preticanja na mjestima gdje to nije dozvoljeno, nepoštovanja prevenstva prolaza kao i svjetlosne signalizacije u gradu.
Povećan broj oduzetih dozvola, kao i veći broj napisanih prekršajnih prijava rezultat su pooštrene kontrole u koju su već nekoliko dana krenule saobraćajne patrole na crnogorskim drumovima.
U policiji je “Vijestima” rečeno da su saobraćajci tokom ljetne turističke sezone bili popustljiviji prema vozačima, ali “da se prekršaji ubuduće neće tolerisati”.
Svim centrima i odjeljenjima bezbjednosti date su jasne instrukcije i plan akcije, prema kojem će saobraćajna policija pooštriti mjere kontrole na svim saobraćajnicama.
Prema planu akcije, saobraćajne patrole će gotovo stalno biti prisutne na putevima, a biće i povećan broj radarskih kontrola. Policajci će nadgledati odvijanje saobraćaja na mjestima gdje su se ranije događale tragedije, a posebno će patrole biti “mobilne u užim gradskim jezgrima, posebno u Podgorici”.
Policija će, osim vozače i motocikliste, početi da kažnjava i pješake koji na nedozvoljenim mjestima prelaze saobraćajnice.
Novi Zakon o bezbjednosti saobraćaja na putevima počeo je da se primjenjuje 9. marta ove godine, ali i pored novina koje je donio, broj tregadija nije smanjen u odnosu na ranije.
Prema policijskim evidencijama, od početka godine je više od 50 osoba izgubilo život u udesima na crnogorskim putevima.

Zvek_Zivi
02-10-06, 08:51
UDES U NIKŠIĆU KOD KATOLIČKE CRKVE

Povrijeđena dva vozača

Nikšić - Dvije osobe teško su povrijeđene u direktnom sudaru koji se juče oko podne dogodio na putu od Nikšića ka Plužinama, u blizini Katoličke crkve.
Teško su povrijeđena oba vozača - Nikola M. Drašković (68) i Predrag D. Vujović (50), koji su smješteni u Opštu bolnici u Nikšiću.
Istražni sudija Osnovnog suda u Nikšiću Ljubiša Marković kazao je da je Drašković upravljao “golfom 2”, dok je Vujović bio za upravlječem “golfa 1”.
- Drašković se automobilom kretao iz pravca grada, dok je Vujović nailazio iz suprotnog pravca. Iz za sada neutvrđenih razloga, došlo je do direktnog sudara. Daljom istragom utvrdićemo kako je došlo do udesa - izjavio je “Vijestima” sudija Marković.

Znaci nista bez strahovitijeh novcanijeh kazni ,i zatvorskijeh kazni uz oduzimanje vozackih na mjesec dva sve do godine ,a ako se prekrsaj klasificira da treba dozvola se oduzet "PREKO" godine onda ponovo polaganje kad istekne vremenska kazna zabrane polaganja !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Fabia_Elegance!
02-10-06, 23:40
Drug mi je rekao da je pobjega Passatu 2.0 TDI 170 sa Mercedesom 190D 2.5.

NSX
02-10-06, 23:55
Jes niz liticu...

Fabia_Elegance!
03-10-06, 00:45
Jes niz liticu...

Na putu Cetinje - Budva.

2_fAsT_4_YoU
03-10-06, 03:20
Drug mi je rekao da je pobjega Passatu 2.0 TDI 170 sa Mercedesom 190D 2.5.

ne znam kolko istinu prica
ako tebe nije vozio ne bih mu ja vjerovao bas

jer sam se ja vraca sa drugom sa bmw-om 328i
kad smo kolonu preticali i ujedno i tog passata kojeg sam vidio ali kasno
odma je krenuo zamnom

i vjeruj mi da sam stisnuo gas kolko sam moga i poklopio ga najbrze sto moze u 3-4 krivine a i dalje mi je bio mnogo mnogo blizu
(sve je to bilo na 3 trake)
e vec kad smo dosli na ono uze i par opasnijih krivina uteka sam mu s time da sam ima da se slomim i to sam uteka vrlo malo kolko mi je trebalo put rijeke da skrenem

nemojte mislit da su spori jer nisu nimalo a najjace sto sam vidio je da on zamnom kad je isao pravi takodje masa prekrsaja sto kako sam cuo od onog inspektora na tv-u ne bi smio ali kod nas su sve rabote takve misle milicajci da su najpametniji ali ovako s vremena na vrijeme nadje se neko pametniji i malo brzi u malo jacim kolima ;)

aCid_cOokiE
03-10-06, 03:26
2fast, zar nije logicno da vam je tablice zapisa?
I da ce neko vlasniku auta pokucat na vrata uskoro...(osim ako ste vozili bez tablica)...

A to da oni prave prekrsaje, iduci put kad te zaustave ti im rechi to :
"Alo kralju i ti si preteka kolonu i isha 100 i kusur na sat" :)
Ada koliko smo gledali snimaka(dodushe iz USA dje policija vata "speedere" i vozi do 200kmh na sat a i vishe.

2_fAsT_4_YoU
03-10-06, 05:14
2fast, zar nije logicno da vam je tablice zapisa?
I da ce neko vlasniku auta pokucat na vrata uskoro...(osim ako ste vozili bez tablica)...

A to da oni prave prekrsaje, iduci put kad te zaustave ti im rechi to :
"Alo kralju i ti si preteka kolonu i isha 100 i kusur na sat" :)
Ada koliko smo gledali snimaka(dodushe iz USA dje policija vata "speedere" i vozi do 200kmh na sat a i vishe.

tablica nije bilo tek smo ih kasnije zakacili,nisam glup da bjezim sa tablicama
to je ka da bjezis milicajcu a na ledja ti licna stoji ;)

2_fAsT_4_YoU
03-10-06, 05:22
PODGORI?ANIN PAVLE MI?UROVI? (28 ) POGINUO U UDESU NA BOGETI?IMA
Ovo je uzas!!! :(

R.I.P :(

ovo je moj rodjeni brat od tetke
pogledajte sto se dogadja
a cojek nikad nije u zivot brzo vozio
oprezan bio i sve dzabe

ja kad sam cuo zamalo me srce nije okinulo
radije bi bio da sam ja na tom mjestu mjesto njega
jer je to bio momcina samo takva ali dobrima se to desava izgleda najprije

Nikollaki
03-10-06, 06:30
Da ne zna ko slucajno koja je ovo stvar ili ko je izvodi?

http://www.youtube.com/watch?v=ZkXJ4spHgO0&mode=related&search=

NSX
03-10-06, 08:04
Izvode je ruski vozaci vecinom, a ako si mislio na muziku Juliet - Avalon (ili mozda Holiday).

Nikollaki
03-10-06, 08:06
Juliet Avalon je ipak, nadjoh je :P

A bas se mocno uklopila u klip :D vidje li one udese :) a najjaci mi je bus s harmonikom :lol:

NSX
03-10-06, 10:18
Onaj ko je asfaltirao ovaj tunel treba u Sibir da bude poslat.

Fabia_Elegance!
03-10-06, 20:01
ovo je moj rodjeni brat od tetke
pogledajte sto se dogadja
a cojek nikad nije u zivot brzo vozio
oprezan bio i sve dzabe

ja kad sam cuo zamalo me srce nije okinulo
radije bi bio da sam ja na tom mjestu mjesto njega
jer je to bio momcina samo takva ali dobrima se to desava izgleda najprije
Nemoj tako, ipak Bog zna bolje od nas. :( :( :(

2_fAsT_4_YoU
04-10-06, 01:07
Nemoj tako, ipak Bog zna bolje od nas. :( :( :(

bogomi vise neznam nista sve ide nesto obrnutim redom

Zvek_Zivi
05-10-06, 07:40
"Luda" vožnja bulevarom Svetog Petra Cetinjskog

Podgorica, 4. oktobra – Punih deset minuta nepoznati mladić vozio se danas na haubi “forda fijeste”, na koju se bacio na pješačkom prelazu odmah pošto je u autu prepoznao mladića sa kojim je u svađi.
“Luda” vožnja Bulevarom Svetog Petra Cetinjskog je počela u blizini “Maše”, oko 14 sati i 30 minuta, i završila naglim kočenjem na raskrsnici kod “Bloka pet”. Mladić, koji se do tada čvrsto držao za prozore automobila spao je sa haube na cestu, ali osim lakših povreda nije imao većih posljedica.
Kako nezvanično saznajemo u policiji, obojica su zbog narušavanja javnog reda i mira privedeni u Centar bezbjednosti Podgorica. Nakon informativnog razgovora i policijske obrade, protiv njih će biti podnešena krivična prijava u kojoj će se precizirati krivično djelo koje im se stavlja na teret.
Na raskrsnici bulevara Svetog Petra Cetinjskog i Džordža Vašingtona, mjestu gdje se automobil zaustavio, ekipa “Pobjede” je zatekla samo policiju koja je obavljala uviđaj po nalogu istražnog sudije Osnovnog suda u Podgorici Vesne Moštrokol. Oni nijesu ovlašteni da daju informacije, a sudija Moštrokol, kao i obično, nije bila dostupna medijima, pa nijesmo mogli saznati imena mladića.

Zatvor i samo zatvor za ove brave !!!

Zvek_Zivi
05-10-06, 07:41
JUčE NA MAGISTRALNOM PUTU NEDALEKO OD BUDVE U SAOBRAćAJNOJ NESREćI LAKšE POVRIJEđENA LENKA BULATOVIć

Pežo sletio u provaliju

Budva, 4. oktobra - U oštroj krivini u brdu Košljun nedaleko od Budve u 12,45 sa magistralnog puta Cetinje - Budva sletio je automobil "pežo 307" reg.oznaka PG 908-66. Vozač automobila Lenka Bulatović iz Podgorice zadobila je polom ruke. Automobil se survao u provaliju i zaustavio u gustoj borovoj šumi na nekih 100 metara od magistralnog puta. Lenka Bulatović je po zanimanju arheolog i zaposlena je u Kulturnom centru Podorica. Ona je primljena u Domu zdravlja Budva gdje su konstantovane povrede a potom upućena u KBC Podorica.
Marko Marković iz Foče koji obavlja građevinske poslove u Budvi nam je rekao. - Radim na jednoj građevini ispod brda Košljun pa sam imao priliku da vidim kako se automobil velikom brzinom survao niz provaliju. Srećne okolnosti su bile što se "pezo" zaustavio u borovoj šumi, rekao je Marković, koji je sa svojim prijateljima prvi stigao na mjesto udesa.

BANDITO
05-10-06, 11:06
"Luda" vožnja bulevarom Svetog Petra Cetinjskog

Podgorica, 4. oktobra – Punih deset minuta nepoznati mladić vozio se danas na haubi “forda fijeste”, na koju se bacio na pješačkom prelazu odmah pošto je u autu prepoznao mladića sa kojim je u svađi.
“Luda” vožnja Bulevarom Svetog Petra Cetinjskog je počela u blizini “Maše”, oko 14 sati i 30 minuta, i završila naglim kočenjem na raskrsnici kod “Bloka pet”. Mladić, koji se do tada čvrsto držao za prozore automobila spao je sa haube na cestu, ali osim lakših povreda nije imao većih posljedica.
Kako nezvanično saznajemo u policiji, obojica su zbog narušavanja javnog reda i mira privedeni u Centar bezbjednosti Podgorica. Nakon informativnog razgovora i policijske obrade, protiv njih će biti podnešena krivična prijava u kojoj će se precizirati krivično djelo koje im se stavlja na teret.
Na raskrsnici bulevara Svetog Petra Cetinjskog i Džordža Vašingtona, mjestu gdje se automobil zaustavio, ekipa “Pobjede” je zatekla samo policiju koja je obavljala uviđaj po nalogu istražnog sudije Osnovnog suda u Podgorici Vesne Moštrokol. Oni nijesu ovlašteni da daju informacije, a sudija Moštrokol, kao i obično, nije bila dostupna medijima, pa nijesmo mogli saznati imena mladića.

Zatvor i samo zatvor za ove brave !!!
e ovo sam gledao svojim ocima

stefan123
05-10-06, 17:48
A custe li za ovoga sto poginu u Sutomore.Udario je u sleper pa ga ja sleper tako nosio i zalijepio ta stijenu...:( uzas sto se desava !Vozio je golfa 2.

NSX
05-10-06, 19:04
Neko se skrka plavom Yamahom supermoto ispred ekonomske (nije Jole), nadam se da je dobro.

Zvek_Zivi
06-10-06, 08:36
BORKO I MIRKO STANIŠIĆ TEŠKO POVRIJEĐENI U UDESU KOD MOJKOVCA

“Alfa romeom” sletjeli s puta

Mojkovac - Mojkovčanin Borko Stanišić (18) i Žabljačnin Mirko Stanišić teško su povrijeđeni u udesu koji se dogodio sinoć oko 20.45 časova, u mojkovačkom naselju Podbišće, na magistralnom putu Mojkovac - Kolašin.
“Vijesti” saznaju da je Mirko Stanišić upravljao “alfa romeom” (PV-261-99), dok je Borko sjedio na mjestu suvozača. Automobil je sletio sa magistralnog puta ispod kojeg se nalazi željeznička pruga.
Povrijeđeni su upućeni u podgorički Klinički centar.
Uviđaj je obavila istražni sudija bjelopoljskog Osnovnog suda Gorica Đalović sa ekipom mojkovačke policije

Zvek_Zivi
06-10-06, 08:40
Stvarno dokle ovako ce da nestaju Crnogorci ????????????

U SAOBRAĆAJNOJ NESREĆI NADOMAK SUTOMORA POGINUO BARANIN HAMDIJA B. ŠABOTIĆ (40)

Kobna krivina Ratac

Bar - Baranin Hamdija B. Šabotić (40) poginuo je juče ujutro za volanom “golfa” (BR 299-38) na krivini Ratac kod Sutomora, u direktnom sudaru sa kamionom “mercedes” (PG 107-473) podgoričke firme “Tehnoput” koji je vozio Mlađen Božović (40) iz Podgorice.
Iz Osnovnog suda u Baru saopšteno je da se nesreća dogodila u osam sati i 20 minuta kada je Božović, vozeći od Sutomora ka Baru iz nepoznatih razloga skrenuo sa desne na lijevu stranu kolovoza i naletio na Šabotića koji je vozio iz pravca Bara. Od strahovitog udara “golf” je potpuno smrskan i odbačen na padinu kraj puta, dok se kamion popriječio na magistrali prevrnut na bok. Na mjesto nesreće brzo su stigli policajci, vatrogasci i ekipa hitne pomoći, ali Šabotiću nije bilo pomoći
U sudu su rekli da Božović nije teže povrijeđen i da je poslije udesa zadržan u Centru bezbjednosti. Istražni sudija Milica Popović naredila je obdukciju Šabotićevog tijela.
Šabotić je bio mještanin barskog prigradskog naselja Tomba, oženjen je i ima dva sina. Božović je rođen u Nikšiću i vozač je A,B,C,D i E kategorije od 1992. godine.
Saobraćaj na magistralnom putu Bar-Petrovac kod oštre i nepregledne krivine Ratac od trenutka nesreće bio je prekinut dva sata.
Barani pamte više udesa na toj krivini, a posljednji početkom marta kada su se direktno sudarila dva putnička automobila i dvoje ljudi teže povrijeđeno.

Fabia_Elegance!
13-11-06, 03:50
Četvoro povrijeđeno u sudaru tri vozila

Teške povrede zadobio je vozač Željko Radulović, koji je bio za upravljačem “tojote” (PG-107-426). Lakše povrijeđeni jednogodišnja Nikolina Arsović, njena trogodišnja sestra Valentina i vozač “tamića” (PG -109 -453) Saša Radovanović
Podgorica - Četiri osobe povrijeđene su u žestokom sudaru tri automobila, sinoć oko 17.30 časova, na krivini u blizini ribnjaka i restorana “Mareza”.

U tom udesu teške povrede zadobio je Željko Radulović (32), dok su sa lakšim povredama prošle jednogodišnja Nikolina Arsović i njena trogodišnja sestra Valentina. Lakše je povrijeđen i vozač firme Kroling Saša Radovanović, koji je bio za upravljačem vozila TAM (PG - 109 -453).
Djevojčice su sa majkom bile saputnice u kombiju “folksvagen transporter” (PG-107-426), kojim je upravljao njihov otac Predrag Arsović, a koji se kretao od Mareze ka Podgorici.

U zadnji dio Arsovićevog kombija udarila je “tojota” (PG-107-426), za čijim je upravlječem bio povrijeđeni Radulović, a koji je u velikoj krivini izgubio kontrolu.
Od siline udara, Arsovićev kombi i Radulovićeva “tojota” su se zarotirale na putu, a potom je iz suprotnog pravca naletio vozač “tamića”. Vozač “tamića” nije uspio da zaustavi vozilo već je prednjim lijevim dijelom udario u bočni desni dio Radulovićeve “tojote”.
Predrag Arsović je “Vijestima” ispričao da ga je u vožnji “otpozadi udario auto i da se njegov kombi zarotirao”.

- U strahu sam uhvatio malu Ninu i snažno je stegao. Supruga je držala stariju kćerku. One su u bolnici. U šoku sam - kazao je Arsović, neposredno poslije udesa.
Povrijeđenog Radulovića, koji ima otvoreni prelom noge, desetak minuta nakon udesa vatrogasci su izvukli iz smrskane “tojote”, a potom je kolima Hitne pomoći prebačen u Urgentni blok.[/quote]

Source: Vijesti (http://www.vijesti.cg.yu/naslovna.php?akcija=vijest&id=218288)

aCid_cOokiE
13-11-06, 18:58
Neko se skrka plavom Yamahom supermoto ispred ekonomske (nije Jole), nadam se da je dobro.

da nije isto onaj momak, drug mu, sto se trka na sipcanik u pezoa 106 chini mi se

WOODSTOCK
19-11-06, 07:35
bice odje vjerovatno,jutros poslije grada nerazdvojan mi drug se isprevrcao u galeriju iz bd prema lastvi kad se ide.bio je sa dvije djevojke,jednoj nije nista bilo vezana druga se ugruvala,on bez preloma ali je glavu udario pa pada stalno u nesvjes,to je bilo prije 3 sata mozda 4.

ne treba vozit pjan u svakom slucaju pogotovo ne sa tudjim kolima

mc_esseny
19-11-06, 12:58
bice odje vjerovatno,jutros poslije grada nerazdvojan mi drug se isprevrcao u galeriju iz bd prema lastvi kad se ide.bio je sa dvije djevojke,jednoj nije nista bilo vezana druga se ugruvala,on bez preloma ali je glavu udario pa pada stalno u nesvjes,to je bilo prije 3 sata mozda 4.

ne treba vozit pjan u svakom slucaju pogotovo ne sa tudjim kolima

Gorki,ko e to jbt ?! :confused:

rechi bar koje je auto :confused:

WOODSTOCK
19-11-06, 16:41
Gorki,ko e to jbt ?! :confused:

rechi bar koje je auto :confused:

dragnic.jedva je pretekao ziv.sad je ok

auto je bio drugov ford skorpio cini mi se,i da ih nije izvukla ova sto je ostala svjesna izginuli bi posto je auto ekspodirao ili se zapalio,ne zna tacno

Fabia_Elegance!
29-11-06, 04:00
Budva - Tri člana porodice Ulić iz Podgorice prošla su bez povreda kada je njihov džip "porše kaen" sletio u kanal za odvod atmosferskih voda u centru Budve.
Kako nezvanično saznajemo, za upravljačem skupocjenog džipa švajcarskih registracija ( ZH 570 224) bio je Vaso Ulić (47), a u automobilu su se nalazili i njegova supruga i ćerka.

Džip, koji se kretao od gradske pošte prema glavnim semaforima, naletio je na “škodu feliciju” ( PG 728 -50) kojom je upravljala Budvanka Ružica Govedarica (50). “Škoda” se priključivala sa parkinga kod pijace na magistralu, kada je došlo do kontakta sa džipom
I pored kočenja, Ulić nije uspio da izbjegne sudar, tako da je prednjim lijevim dijelom automobila udario u “škodu”, koja se zarotirala za 180 stepeni, dok je džip nastavio da se kreće još nekih dvadesetak metara, udario u saobraćajni znak, polomio ogradu i sletio u kanal.
Na lice mjesta odmah su došle ekipe Hitne pomoći i službe zaštite i spasavanja, a uviđaj su obavili pripadnici saobraćajne policije OB Budva.

Source: Vijesti (http://www.vijesti.cg.yu/naslovna.php?akcija=vijest&id=219917)

Vaso je moj kucni prijatelj. Izgleda da je Cayenne slupan.
Sorry Vaso. :( :( :( :( :(

Ali sve 5 kad su zivi i zdravi. :)

Zabjeloooo
29-11-06, 09:00
milo mi je sto su zdravi ali neka se slupa jer je tako bezobrazno vozio da bi vjerovatno ubio nekog

kEDOWN
01-12-06, 19:43
kAKO MAJKA MU STARA NIJE MOGAO SA KAJENOM DA SE ZAUSTAVI?
oNDA JE ISAO PREKO 100KM

Fabia_Elegance!
01-12-06, 20:47
kAKO MAJKA MU STARA NIJE MOGAO SA KAJENOM DA SE ZAUSTAVI?
oNDA JE ISAO PREKO 100KM
Kako nije mogao sa Cayennom? Cayenne ima VSM ali je8e zakon fizike.

Fabia_Elegance!
04-12-06, 03:24
Nikšić - Nikšićanin Boro Ž. Knežević (17) poginuo je, a tri mladića povrijeđena su u udesu, koji se preksinoć oko dva sata nakon ponoći, dogodio u blizini Željezarine hale, kada se “golf III” (NK 331-26) survao u tridesetak metara duboko korito Gračanice.
Knežević je ostao na mjestu mrtav, dok su teške povrede zadobili vozač Ilija S. Đurović (18) i Nikola M. Mićković (18), koji je zbog povrede kičme prebačen u Podgorički Klinički centar. Borov brat, Obrad Knežević, u udesu je prošao sa lakšim povredama. On i Đurović su zadržani u Opštoj bolnici u Nikšiću.
Istražni sudija Osnovnog suda u Nikšiću Ljubiša Marković izjavio je da je Đurovićev “golf” iz još neutvrđenih razloga, izletio preko desne ivice kolovoza i survao se u korito rijeke.
Sudija Marković rekao je da su se mladići vraćali iz grada u župsko selo Kuta.
- Đurović je upravljao očevim automobilom, a vozački ispit je položio u avgustu. Moguće je da je zadrijemao za volanom, ali će uzrok nezgode biti zaključen nakon završene istrage. Boro Knežević je sjedio na zadnjem sjedištu - kazao je Marković.
Prema prvim nalazima istrage, postoji vjerovatnoća da se Đurovićev automobil, nakon što je izletio sa puta, okrenuo u vazduhu, a potom pao pao na krov.
Sedamnaestogodišnji Boro Knežević, koji je sa bratom i roditeljima živio u Kutima, biće sahranjen danas u 15.00 časova na mjesnom groblju.

Fabia_Elegance!
10-12-06, 06:13
TRAGEDIJA U BERANAMA - U NESREĆI U NASELJU PEŠCA STRADAO ŽELJKO VEŠOVIĆ (28 ), POVREDAMA PODLEGAO I NEMANJA VELJIĆ (23)

Berane - Beranac Željko R. Vešović (28 )poginuo je u teškoj saobraćajnoj nesreći, koja se dogodila juče ujutro oko 3.15 časova u naselju Pešca, na magistralnom putu Berane-Andrijevica. Njegov saputnik Nemanja U. Veljić (23), koji je zbog teških povreda mozga u komi prebačen u Klinički centar u Podgorici umro je juče u 18.30 časova.

Na Hirurškom odjeljenju beranske bolnice zadržan je i Vladan M. Pajković (26), zbog povreda zadobijenih u tom udesu, a kako je saopštio direktor bolnice Veselin Stanišić, nalazi se van životne opasnosti.

Uviđaj na licu mjesta obavio je dežurni sudija Osnovnog suda u Beranama Milovan Spasović, viši državni tužilac Gorica Golubović i službenici Centra bezbjednosti Berane.

Spasović je saopštio da je u momentu nesreće “hondom”(XZ 29406), vlasništvo Rajka Đorđevića iz Berana, koji se nalazi na privremenom radu u Danskoj, upravljao Pajković.

- Auto je, iz za sada nepoznatih razloga, sletio sa puta u dvorište kuće Mihaila Šekularca u Pešcima. Na licu mjesta sam zatekao trojicu učesnika u nesreći, a ljekari Doma zdravlja u Beranama Lenka Radunović i Ljubinka Bojić, konstatovale su smrt Vešovića na licu mjesta. Povrijeđeni su odmah prevezeni u Opštu bolnicu - kazao je Spasović i dodao da je dalja istraga u toku.

Pregled tijela poginulog Vešovića izvršila je juče patolog dr Dragana Čukić iz Podgorice, u prisustvu istražnog sudije bjelopoljskog Višeg suda Milana Smolovića i višeg državnog tužioca Nade Bugarin. Smolović je kazao da do sjutra neće davati nikakve pojedinosti u vezi sa nesrećom.

Vijest o teškoj nesreći jako je potresla građane grada na Limu, jer je riječ o veoma primjernim i omiljenim mladićima. Nastradali mladić je sin jedinac Radomira i Savete Vešović, koji žive u naselju Lužac kod Berana. Željko će danas u 14 časova biti sahranjen na mjesnom groblju u Lušcu.

To naselje pamti, kažu komšije porodice Vešović, tragediju od prije dvije godine, kada su, takođe u saobraćajnoj nesreći, poginule njihove komšije, braća Nikola i Uglješa Popović.

Pred bolničku mrtvačnicu, gdje je obavljena obdukcija, čitav dan su se slivale kolone građana i veliki broj rodbine porodice Vešović, komšija i prijatelja.

Kako nezvanično saznajemo, Pajković je automobil dobio na poklon od ujaka i odlučio da ga, zajedno sa drugovima, isproba u petak veče.
Porodica teško povrijeđenog Veljića, studenta Fakulteta za menadžment, koja je vlasnik poznate apoteke u Beranama, već nekoliko godina živi u Beogradu. Nemanja je, prema nezvaničnim informacijama, iz Beograda stigao preksinoć oko 23 časa, a nekoliko sati potom, povrijeđen je u saobraćajnoj nesreći. Oni koji ga bolje poznaju kažu da je, iako mu porodica živi u Beogradu, Nemanja često dolazio u Berane, gdje mu je omiljeno društvo.

Source: Vijesti (http://www.vijesti.cg.yu/naslovna.php?akcija=vijest&id=221045)

Citam, postam i samo kazem kome je namjenjen sljedeci post na ovaj topic. :(

aCid_cOokiE
10-12-06, 16:21
strashno.Ovoga Veljovica sam upoznao ovo ili proshlo ljeto kad sam bio gore.
A majka moja je odozgo i zna familiju njegovu.Uzhas.
Ali sto je najgore sve DOBRI momci, DOBRI ljudi stradaju.
Kriv je alkohol, krivi su putevi, kriva je...brza voznja.Ne znam.
Stvarno mi je i iskreno zhao tih momaka.

WOODSTOCK
12-12-06, 15:30
nemanja mi je bio rodjak,majka mi je od veljica,tragedija,vozili su hondu neku 210 ne znam koju

Fabia_Elegance!
12-12-06, 19:04
nemanja mi je bio rodjak,majka mi je od veljica,tragedija,vozili su hondu neku 210 ne znam koju
Accord ja mislim, model koji se proizvodio do 1997.
Vozac je bio pjan, 1,xx promilja i odredjen mu je pritvor od 48 sati.

WOODSTOCK
14-12-06, 23:48
ovaj drug sto se prevrnuo u galeriju u bd je ima 2 alkohola

sa koliko se uopste moze hodat

Fabia_Elegance!
21-12-06, 21:41
Povrijeđena dva mladića

Podgorica - Podgoričani Stefan Vučinić (19) i Marko Vuković (17) teško su povrijeđeni u udesu koji se sinoć u 22.10 dogodio u blizini glavne kapije Kombinata aluminijuma u Podgorici.

Prema informacijama “Vijesti”, mladići su se nalazili u “golfu 2” (PG 17 - 61) i kretali su se od plinare ka upravnoj zgradi KAP-a. Iz nepoznatih razloga, Vučinić je izgubio kontrolu nad automobilom, skrenuo s puta, udario u spomenik koji se nalazi u blizini a onda se nekoliko puta prevrnuo.

Mladići su zadržani u Kliničkom centru gdje je utvrđeno da su teže povrijeđeni, ali im životi nijesu ugroženi.

Source: Vijesti (http://www.vijesti.cg.yu/naslovna.php?akcija=vijest&id=222204)

Zabjeloooo
21-12-06, 22:11
a sigurno su leceli onuda

Fabia_Elegance!
14-01-07, 05:10
Mješalica usmrtila mladića

Budva - Božidar Todorović (31) iz Nove Varoši poginuo je u saobraćajnoj nesreći koja se juče oko 15 časova dogodila na magistralnom putu Budva - Kotor u mjestu Lastva Grbaljska.

Nesrećni mladić upravljao je starim modelom "pežoa 307" (KO- 75-12) kada je naletio na veliku mješalicu za beton, koja se iznenada otkačila od teretnog kamiona “mercedes” (BD-149-42) za čijim je volanom bio Ratko Nešić (44) iz Gradiške kod Doboja.

Prema riječima očevidaca, Todorović se “pežoom” kretao iz pravca Budve, brzinom dozvoljenom za taj dio magistrale.

Iz suprotnog smjera nailazio je kamion natovaren pijeskom, koji je vukao veliku gvozdenu mješalicu za beton.

- Nešić, koji je radnik budvanskog preduzeća "Ozren", kretao se ka Budvi prevozeći tovar, kada se, iz za sada nepoznatnog razloga, mješalica otkačila. Nesrećni Todorović je pokušao da zaobiđe mješalicu, koja mu se ispriječila na putu ali nažalost nije uspio. Došlo je do jakog udara, mješalica se podvukla ispred prednjeg dijela Todorovićevog automobila i smrskala kompletnu lijevu stranu. Od siline udara, Todorovićev “pežo” je potom završio u kanal pored magistrale - rečeno je “Vijestima”.

Vozač kamiona, odmah je primijetio da se mješalica otkačila i nakon davdesetak metara je zaustavio vozilo.

Mještanin Slavko Šumar, koji se nalazio u blizini nesreće, priskočio je povrijeđenom mladiću, ali samo nakon nekoliko minuta, on je izdahnuo. :(

- Čuo sam jak udar i odmah sam dotrčao do magistrale. Mladić je bio zarobljen u vozilu. Pokušao sam da ga izvadim, ali mu je smrskani auto prikliještio noge, tako da sam morao da skinem volan da bi ga oslobodio i izvukao napolje. Pokušali smo sa reanimacijom, ali to je bilo uzaludno - kazao je Šumar, koji je zadobio ogrebotine dok je pokušavao da pomagne Todoroviću.

Ekipama Hitne pomoći Dom zdravlja i budvanske Službe zaštite i spašavanja, koje su nakon dojave za 10 minuta stigle na lice mjesta nije preostalo ništa drugo nego da konstatuju smrt.

Službenici saobraćajne policije OB Budva u prisustvu istražnog sudije Špira Pavićevića i kotorskog držvanog tužioca Borisa Savića više od dva sata vršili su uviđaj.

Sudija Pavićević izjavio je “Vijestima” da je Nešić sinoć ispitan po skraćenom postupku u CB Budva.
- Iz za sada nepoznatih razloga došlo je do nesreće. Naložio sam obdukciju i mašinsko vještačenje vozila - rekao je sudija Pavićević.
Prijatelj nastradalog mladića, Milan Mitrović ispričao je da se Slobodan prije nekoliko godina doselio iz Nove Varoši u Budvu i da je bio zaposlen u fabrici PVC stolarije u Lastvi Grbaljskoj.

Policija je privela vozača kamiona, a dalja istraga će pokazati kako je došlo do udesa i na koji se način mješalica otkinula od kamiona. Tokom uviđaja, saobraćaj jadranskom magistralom je bio u prekidu, tako da su vozila iz Budve preusmjeravana preko brda Topliš.

Source: Vijesti (http://www.vijesti.cg.yu/naslovna.php?akcija=vijest&id=224306)

R.I.P.

P.S. meni sad nije jasno sto oni traze od vozaca mjesalice? Zar je on kriv?

NexusVI
14-01-07, 05:27
Source: Vijesti (http://www.vijesti.cg.yu/naslovna.php?akcija=vijest&id=224306)

R.I.P.

P.S. meni sad nije jasno sto oni traze od vozaca mjesalice? Zar je on kriv?

Ti ovo ozbiljno, je li!?

brzi_pas
14-01-07, 06:08
........strasno,
kakva sve vozila pustaju u saobracaj, bitno je da oni nama pishu prijave za parkiranje, a sto neko moze da vozi ovoliko cudo u neispravnom stanju......

Fabia_Elegance!
14-01-07, 08:53
Ti ovo ozbiljno, je li!?
Da, ozbiljno.

NexusVI
15-01-07, 02:55
Da, ozbiljno.

Imash ti pravo..

Vozi tako chovjek i otpane neshto s njegovog vozila (shta god to bilo) i ubije nekog na putu ili pored.. i shta on ima s tim!?

Fabia_Elegance!
15-01-07, 03:46
Vozi tako pilot i otkaci mu se motor i pada na jednu kucu i N.Y....

Ko je kriv? Pilot? Kuca? Motor? Gravitacija?

brzi_pas
15-01-07, 04:42
Fabija ne budali, smijesh li ti po americi vozit neispravno auto, pogotovo ne "obicno" auto, nego bukvalno treba da vucesh gradjevinsku mashinu sa sobom, a ko zna sta vozish...

Mislim postoji velika mogucnost da vozilo nije njegovo nego firme, koja je trebala da mu obezbijedi ispravno auto (a uglavnom to ne rade) ali **** ga, to sto je neispravno je ubilo nekog i neko MORA da odgovara za to!

Fabia_Elegance!
15-01-07, 05:18
Mislim postoji velika mogucnost da vozilo nije njegovo nego firme, koja je trebala da mu obezbijedi ispravno auto (a uglavnom to ne rade) ali **** ga, to sto je neispravno je ubilo nekog i neko MORA da odgovara za to!

Ti si vozac a ja suvozac. Dolazi do nezgode i ja letim preko sofersajbne i dolazi do "glava vs. cosak betona". Bio si totalno ispravan i moras u zatvor. Pa zasto? Zajedno smo bili, u istim uslovima i td.
Drugo je onaj frajer sto je slomio Hondu Accord i ostao bez 2 druga. Bio je pjan i vozio je prebrzo.

NexusVI
15-01-07, 19:50
Fabija ne budali, smijesh li ti po americi vozit neispravno auto, pogotovo ne "obicno" auto, nego bukvalno treba da vucesh gradjevinsku mashinu sa sobom, a ko zna sta vozish...

Dragi fabija, poredjenje sa pilotom ti je toliko nesuvislo da chak nije ni smijeshno..

A btw, piloti su duzni da provjere osnovne sisteme prije polijetanja.. i ako to ne urade a neshto se desi, svakako da su i oni odgovorni, a ljudi sa "pechatima" (tako se zargonski zovu likovi sa lincencama koji potpisuju je li odredjeni sistemi ok i moze li u regularnu upotrebu), odgovaruju svaki za svoj domen..

Da se nadovezem na post gore i pojasnim ko je kriv ako je to sluzbeno vozilo:
Bio kamion njegov ili firmin, vozach je duzan, chak i najobichnijeg auta, a kamoli ovakvog koje vuche posebne zajebancije, da provjeri prije kretanja je li sve ok, i ako jeste moze da krene, a ako ne, onda ga ne smije stavit u saobracaj jer ce odgovarat(zajedno sa odgovornim licima iz firme), chak i ako on nije htio, nego su mu naredili, opet ce odgovarat, jer je kriv shto je pristao i tako ugrozio bezbjednost....

A imash dobar, ili bolje recheno uzasan primjer za ovo, kod ove nesrece voza na Biochu.. Sve da utvrde da je nesretni mashinovodja uradio ama bash sve na svijet shto je moga' , nikakva ga voda oprat ne moze da je pristao da stavi u saobracaj i da upravlja neispravnim "vozilom".. (nebitno je jesu li ga cerali shefovi, da je mora', jer bi mu familija ostala bez leba, itd itd..). Svakako da ce shefovi koji su naredili tako neshto bit gonjeni, kao shto i jesu.. ali i sam mashinovodja..

I zato te pitam, jel ti ono ozbiljno prichash...

Zvek_Zivi
16-01-07, 10:48
Jludji sto se desava ako je vozilo bilo ispravno ?????????

Zvek_Zivi
16-01-07, 10:51
NENAD RONČEVIĆ (28) POGINUO U CENTRU BERANA

Kabrioletom u smrt

Berane - Nenad D.Rončević (28) umro je juče oko 11 časova u beranskoj bolnici od posljedica povreda zadobijenih u saobraćajnoj nesreći koja se dogodila preksinoć oko 23 časa, u Svetosavskoj ulici u centru Berana, kod “limskog mosta”.
Kako je saopštio Dragan Dašić, istražni sudija Osnovnog suda u Beranama, do nesreće je došlo kada je”golf 3 kabrio”(BA 501 - 83), kojim je najvjerovatnije upravljao Rončević, sletio sa puta u gradski park pored Lima. Rončević je sa teškim povredama prebačen u beransku bolnicu, dok su njegovi saputnici Slavko Spalević i njegova sestra Sandra prošli praktično bez povreda.
Dašić je kazao da je naredio obdukciju Rončevićevog tijela.
Prema nezvaničnim saznanjima, Rončević nije državljanin Crne Gore.

SAOBRAĆAJNA NESREĆA U ZETI

Poginuo pješak

Podgorica - Pješak Gavrilo Rašović (82) poginuo je u saobraćajnoj nesreći koja se juče oko 11 časova dogodila na magistralnom putu Podgorica-Petrovac u zetskom selu Cijevna. Njega je, dok je prelazio ulicu, automobil “reno” (HN 165-25) udario Podgoričanin Novica Pejović (24).
“Vijesti” saznaju da je Rašović zajedno sa suprugom , zaputivši se ka mjesnom groblju u Srpskoj, kod preduzeća “Kalija”, pokušao da pređe sa jedne na drugu stranu kolovoza.
- Kada su vidjeli da im u susret nailazi “reno” koji se kretao iz pravca Podgorice, žena je zastala na sredini kolovoza dok je starac nastavio. Pejović je pokušao da ukoči ali bezuspješno, u posljednjem trenutku je pokušao da zaobiđe Rašovića ali mu ni to nije pošlo za rukom - kazao je sagovornik “Vijesti” iz policije koji je objasnio da su tokom uviđaja na kolovozu bili vidljivi tragovi kočenja dugi 39 metara.
“Vijesti” nezvanično saznaju da je Pejoviću određen policijski pritvor.

NIKŠIĆKA POLICIJA RASVIJETLILA UDES NA BREZOVIKU

“Golf” u grmlju Miličić u Spužu

Nikšić - Nikšićanin Pajo Miličić (50) pritvoren je juče nakon što je saslušan u nikšićkom Osnovnom sudu, zbog sumnje da je prošlog utorka, oko 19.30, automobilom udario pješaka Radenku Ljiljanić (66) na lokalnom putu kod Brezovika.
Istražni sudija nikšićkog suda Ljubiša Marković kazao je “Vijestima” da je Miličić negirao da je učestvovao u udesu, ali da mu je određen tridesetodnevni pritvor u spuškom zatvoru.
Policija je Miličića uhapsila pod sumnjom da je nakon udesa u kome je Ljiljanić teško povrijeđena pobjegao sa lica mjesta. Uviđaj koji je obavljen u srijedu ujutro, pokazao je da je Ljiljanićevu udario automobil “golf 3” zelene boje, a na licu mjesta nađeni su brojni tragovi, među kojima i retrovizor koji odgovara tom autu. Automobil “golf 3” zelene boje (NK 318-85) prekjuče je nađen na putu prema Goliji, između Duge i Presjeke, na oko 12 kilometara od Nikšića. Auto je bio parkiran pored puta, sklonjen u žbunju.
Policija je nedugo zatim privela Miličića, koji je sa lisicama na rukama, doveden i do auta koje je bilo parkirano ispred zgrade CB-a.
To je drugi slučaj u posljednje tri sedmice u kome su vozači pobjegli sa lica mjesta, nakon udara pješaka na putu kod Brezovika, a koji je policija, nakon opsežne istrage, uspjela da riješi.

Toliko o svijesti vozaca u Crnu Goru !!!!

stefan123
16-01-07, 14:05
Toliko o svijesti vozaca u Crnu Goru !!!!
Ne samo vozaci nego i pjesaci...Sta kojeg qrca on trazi na sred magistrale...Ne opravdavam vozace ali desava se da neko prelazi magistralu na neku krivinu i ko ce ga vidjet i stat mu ako ide 80km/h (sto je na vecini magistalnih puteva dozvoljeno)...
Ovaj sto je pobjegao...svaka cast kakav je kreten ali ti slucajevi su rijetki...

@NexusIV

Sta ako je taj vozac provjerio kamion i sve bilo uredu...?
Ne moze svaki vozac bit automehanicar da bi mogao da provjeri sve.Ja mislim da je za to zaduzen neko drugi u firmi...

nikakva ga voda oprat ne moze da je pristao da stavi u saobracaj i da upravlja neispravnim "vozilom"

Pa citava Crna Gora (i mnoge druge drzave) pristaje...nemaju izbora.Ti bi rekao necu da vozim je li ?
Covjek da je takav kakvim ga ti smatras ne bi ostao u vozu vec bi pobjega...a ostao je (iako je znao da ima najvece snase da pogine) kako bi voz prebacio barem preko mosta i spasao sto se moze spasti (da su dole pali svi bi pomrli...).I zbog toga nije kriv neko ko sve pare uzima sebi i gradi kuce,skuplja dragocjene stvari koje mu i ne trebaju... nego jadni covjek koji krpi kraj s krajem.
Tako treba izbacit sa posla sve u CG...nema 1-2% koji rade kako ti pricas.

Znam da ga je voda vec oprala bar kod vecine ljudi...pogotovo onih koji su bili u vozu.

Fabia_Elegance!
18-01-07, 05:51
Auto u rijeci, potraga za dvojicom mladica

Podgorica - Dvojica mladića su nestala, a treći je teško povrijeđen kada je sinoć oko 21.30 časova u Platijama njihov automobil sletio u Moraču.
Teške povrede kičme, opasne po život, zadobio je Dejan Mićković (20), koji je, prema policijskim podacima, upravljao “fijatom tipo” podgoričkih registarskih oznaka. Mićković je navodno ispao iz auta koji se tumbao niz provaliju duboku pedesetak metara, dok su, kako se pretpostavlja, njegovi saputnici ostali zarobljeni u olupini koja se okrenuta na krov zaustavila u vodi.
Zbog podataka koji su se razlikovali, policija sinoć do ponoći nije mogla ni nezvanično da saopšti identitet dvojice nestalih mladića.
Teška nesreća dogodila se na pravcu ispred tunela broj 10, a za sada nema pouzdanih saznanja kako je do nje došlo.
Sagovornik “Vijesti” iz policije rekao je da se “tipo” kretao iz pravca Kolašina ka Podgorici. Dvadesetak metara prije tunela automobil je prešao na suprotnu traku, oborio nekoliko kamenih odbojnih stubića, a potom sletio u ambis.
- Teško povrijeđeni Mićković je ispao iz automobila na početku litice. Njega su do Kliničkog centra prevezli ljudi koji su naišli među prvima - rekao je policajac, koji je sinoć bio na mjestu nesreće.
Policijske ekipe i vatrogasci u nekoliko navrata sinoć su silazili do obale rijeke, ali zbog dubokog vira i velike stijene nijesu mogli da dopru do automobila koji je do pola bio u vodi.
Oko ponoći je trebalo da stignu spasioci iz cetinjske Gorske službe spasa i pojačanje vatrogascima iz Podgorice. Policija je tada aktivirala nekoliko reflektora kako bi se što bolje osvijetlilo mjesto gdje je “tipo” sletio u ambis.
Sagovornik iz policije potvrdio je da postoje indicije da se dva mladića nalaze u kabini automobila. Oni su navodno stopirali u Međurječju i Mićković ih je primio nekoliko kilometara prije mjesta nesreće.
- Vraćali su se sa nekog saučešća i krenuli za Podgoricu. Najvjerovatnije je riječ o toj dvojici mladića, ali sve te detalje, kao ni identitet mladića u ovom trenutku ne možemo da potvrdimo. Potraga za dvojicom mladića biće nastavljena čim se razdani. U akciju će ako bude potrebno biti uključeni i ronioci - rečeno je u policiji.
Sudija Osnovnog suda u Kolašinu Ljiljana Simonović, komandir za saobraćaj kolašinske policije Blagota Zeković i tužilac iz tog grada bili su na mjestu nesreće, a uviđaj će biti obavljen danas u toku jutra.
Saobraćaj je na toj dionici bio u prekidu od 21.30 do ponoći kada su automobili propuštani jednom trakom.

...................

aCid_cOokiE
18-01-07, 15:31
evo sad izvadishe tijela od ova dva momka, radovica i jeknica
86 godiste, moji vrsnjaci
A vozacu se bore za zivot valjda

MUKA! TUGA!

stefan123
18-01-07, 15:58
Uzas...koliko mladih gine.

Zvek_Zivi
19-01-07, 19:24
Jes a onda na drugi kanal velite kako vi trebaju informacije da "Zajeb*ete" kamere i policajce i kako (poneko od vas) je vozijo tolko i tolko ka avijon ! Zamislite se malacko !

Fabia_Elegance!
20-01-07, 04:45
Passatlija sa dva drota unutra, sa kamerama i svim drugim pizdarijama se kotrlja kroz grad, gdje kante idu brzinom stare i bolesne kornjace a ne tamo gdje im je mjesto.

Zvek_Zivi
27-01-07, 12:12
OPTUŽNICA PROTIV VLADANA M.PAJKOVIĆA ZBOG NESREĆE U BERANAMA

Vozio 210 na sat

Bijelo Polje - Viši državni tužilac u Bijelom Polju podigao je optužnicu protiv Beranca Vladana M.Pajkovića (26), zbog “teškog djela protiv bezbjednosti javnog saobraćaja”. Pajković je 9.decembra prošle godine, oko tri sata iza ponoći, upravljao “hondom” putem od Andrijevice prema Beranama i izazvao udes u kome su poginuli njegovi saputnici Željko R.Vešović (28) i Nemanja U.Veljić (23).
Pajković je vozio sa 1,01 promila alkohola u krvi, brzinom od 210 km/h, umjesto 60 koliko je propisano, navodi se u optužnici. Automobil se u jednom trenutku zanio, najprije na lijevu a zatim i desnu stranu i skrenuvši s puta udario najprije u betonski zid i metalnu ogradu, a zatim u kuću Mijajla Šekularca u naselju Pešca. Suvozač Vešović je od udara ispao iz vozila i preminuo na licu mjesta, dok je Veljić, koji je sjedio pozadi, zadobio teške povrede od kojih je preminuo istog dana u podgoričkom Kliničkom centru.

Zvek_Zivi
04-02-07, 10:05
PODGORIČANIN MILE ČEKO POGINUO NADOMAK BUDVE

Smrt u direktnom sudaru

Budva - Podgoričanin Mile Čeko (58) preminuo je sinoć na putu do bolnice od povreda koje je zadobio u saobraćajnoj nesreći koja se oko 20 časova dogodila na magistralnom putu Budva- Cetinje, u mjestu Stanišići. Čeko, koji je upravljao "mazdom 323" (PG 532-20) nakon preticanja u krivini udario je u "pasat" PG (923- 33) za čijim je volanom bio Podgoričanin Milo Kovačević (29), koji je zadobio lakše tjelesne povrede. Uviđaj na licu mjesta, u saradnji sa pripadnicima saobraćajne policije Centra bezbjednosti Budva, izvršio je istražni sudija kotorskog Osnovnog suda Špiro Pavićević u prisustvu osnovnog državnog tužioca Borisa Savića.
- Do direktnog kontakta vozila je došlo iz za sada neutvrđenih razloga. Tijelo nastradalog je poslato na obdukciju, a slijedi saobraćajno i mašinsko vještačenje vozila i druge istražne radnje - kazao je za "Vijesti" Pavićević.
Kako nezvanično saznajemo, Čeko je u blagoj krivini, vozeći iz pravca Budve, preticao vozilo na punoj liniji, prešavši dijelom na drugu kolovoznu traku. Iz suprotnog pravca "pasatom" se kretao Kovačević koji je, kada je primijetio "mazdu" počeo naglo da koči i skreće udesno kako bi izbjegao direktan sudar. Međutim, vozilo koje je Čeko preticao, navodno, kretalo se istom brzinom, tako da mu je bilo ostavljeno malo prostora za manevar, pa je sudar bio neminovan. Prema riječima očevidaca, uslijedio je jak sudar dva vozila prednjim lijevim stranama. "Mazda" se od jačine udara zarotirala za 180 stepeni, dok je "pasat" potpuno izbačen sa trake. Kako nezvanično saznajemo, vozilo koje je "mazda" preticala nastavilo je da se kreće ka Cetinju ne zaustavljajući se. Vozač kamiona koji je vozio neposredno iza "mazde", vidjevši udes, zaustavio je vozilo i pritrčao u pomoć. Ubrzo su pristigli i vozači iz ostalih vozila koja su se zadesila na licu mjesta i započeli izvlačenje povrijeđenih Čeka i Kovačevića. Prema riječima očevidaca, Čeko, koji je bio zarobljen u potpuno havarisanoj "mazdi", davao je znake života i bio u potpuno svjesnom stanju. Brzo je prebačen do budvanskog Doma zdravlja, ali je, kako saznajemo, podlegao je povredama. Kovačević je zadobio lakše tjelesne povrede, ali je zadržan u bolnici zbog pretrpljenog šoka.
Saobraćaj magistralnim putem Budva-Cetinje zbog uviđaja je bio u prekidu skoro tri sata, tako da su na Zavali vozače koji su namjeravali da idu preko Brajića na Cetinje, upućivali preko tunela Sozina

Fabia_Elegance!
05-02-07, 07:20
Opel svom silinom udario u brezuljak

Budva - Nikšićanin Vladimir Radulović (24) teško je povrijeđen u saobraćajnoj nezgodi koja se juče ujutru oko 5, 30 časova dogodila na samom ulazu u Petrovac. Vladimir se nalazio u automobilu "opel-astra" (BP 395- 43) kojim je upravljao njegov drug Ranko Božović (22) iz Bijelog Polja, a koji je u udesu zadobio lakše tjelesne povrede. Radulović je prebačen na odjeljenje neurohirurgije u Kliničkom centru Crne Gore u Podgorici. "Vijestima" je rečeno da je Radulović teško povrijeđen i da se njegovo zdravstveno stanje intenzivno prati.
Uviđaj je, u saradnji sa pripadnicima saobraćajne policije Centra bezbjednosti Budva, izvršio istražni sudija kotorskog Osnovnog suda Špiro Pavićević u prisustvu osnovnog državnog tužioca Borisa Savića.
- Do udesa je došlo iz za sada neutvrđenih razloga. Imajući u vidu da nema svjedoka, po tragovima na kolovozu može se zaključiti da je vozilo krećući se iz pravca Bara ka Budvi udarilo u znak pored puta desnom, suvozačevom stranom nakon čega su preletjeli na suprotnu stranu i poslije 50 metara udarili u drugo metalno obavještenje, a potom se zaustavili na brežuljku pored puta, prilikom čega se okrenulo za 180 stepeni. Istraga je u toku, slijedi saobraćajno i mašinsko vještačenje, te druge istražne radnje - kazao je Pavićević "Vijestima".
Razlozi zbog kojih je Božović izgubio kontrolu nad vozilom i doveo u smrtnu opasnost sebe i prijatelja, za sada su nepoznati. Prvi su na lice mjesta stigli pripadnici Službe zaštite i spašavanja iz petrovačkog odjeljenja, koji su tek nakon 20-tak minuta uspjeli da iz potpuno havarisanog automobila izvuku teško povrijeđenog Radulovića, kojeg je prednji smrskani dio automobila prikliještio. Kako saznajemo, od siline udara Božović je ispao iz automobila, što ga je i spasilo od sigurne smrti. Vladimir je bio u besvjesnom stanju kada je izvučen iz automobila, ali je pokazivao znakove života. Oba mladića su ubrzo transportovana u barsku Opštu bolnicu, a nakon ukazane ljekarske pomoći hitno prebačeni u podgorički Klinički centar. Kako saznajemo, Radulović je zadobio veoma teške povrede i ljekari se bore za njegov život.
Prizor na putu juče bio je stravičan, 150 metara niže od mjesta gdje se zaustavio automobil po magistrali su bili rasuti djelovi vozila. Od sigurne smrti mladiće je spasio brežuljak na proširanju gdje se jednosmjernom ulicom iz pravca Budve ulazi u Petrovac iza koje se nalazi strma litica. Da se automobil kretao velikom brzinom, svjedoči i odvaljeni dio brdašca u koji je automobil udario vozačevom stranom, a nakon toga potpuno polomio dva i po metra visoku metalnu konstrukciju saobraćajnog znaka, zario se u brežuljak i prevrnuo.

Source: Vijesti (http://www.vijesti.cg.yu/naslovna.php?akcija=vijest&id=226535)

Ovo nije normalno. Ebe li ko novi zakon?
E da, recite ovim pandurima sto se kurce kroz grad s Passatljijom neka idu tamo gdje im je mjesto.

Zvek_Zivi
19-02-07, 11:08
Mladi - akteri i žrtve saobraćajnih nesreća

Noga na gasu, glava u torbi

Baš kad ih je čekalo matursko veče, upis na fakultet, korak ka budućnosti desila se ta kobna subota.
Gubitak kontrole nad volanom i tri mlade prijateljice su zauvijek promijenile svoje sudbine. Ona sa najmanje sreće je večernji provod završila u kovčegu, druga kao invalid, a treća će dvije i po godine, gledajući kroz rešetke spuškog zatvora, bezbroj puta upućivati pogled ka noćnom nebu, tražeći zvijezdu u kojoj se skrasila duša njene nesrećne drugarice.
- Imala sam u njoj prijatelja. I voljela sam je više od sebe. Što je najgore, ja sam je ubila. Sjedjela je odmah do mene, na mjestu suvozača... Kazna je najmanji problem, priča maloljetna Podgoričanka .
- Nje više nema, nemam kome da se povjerim, kad nije tu. Drugi saputnik još liječi povrede , a ja nemam ni ogrebotine. Nijedne. Šteta što me nijesu ostavili da umrem, kaže ona dok se prisjeća kola Hitne pomoći, Urgentnog bloka i pokušaja da sebi, predoziranjem tabletama, oduzme život. Bolnički tehničar je na vrijeme primijetio promjenu. Uslijedilo je ispiranje želuca, i jedan život je spašen. Ali suočen sa sredinom, roditeljima , pravosudnim sistemom, zatvorskom kaznom...
Rukovodilac Odsjeka za nadzor i kontrolu bezbjednosti u drumskom saobraćaju Milorad Usančević, tvrdi da fraza ČČčovjek i putČČ, objašnjava uzrok saobraćajnih nesreća.
- Čovjek izgrađuje puteve, održava automobil i upravlja njime. On je i glavni uzrok saobraćajnih nesreća, ukazuje Usančević na učešće ljudskog faktora u saobraćaju.
Za posljednjih šest godina, prema njegovim riječima, ukupno je poginula 551 osoba, što znači da je u prosjeku 91 osoba gubila život godišnje u saobraćajnim nesrećama, što je, definitivno, zastrašujuća statistika.
- Od toga je stradalo šesnaestoro djece uzrasta do četiri godine, sedamnaest njih uzrasta od pete do 14. godine, a 90 mladih ljudi od petnaeste do dvadeset i četvrte godine. Najviše ih je stradalo 2001. godine, kada je poginulo 105 osoba, potom 2005. kada je život izgubilo 95 osoba i 2006. godine, u kojoj je u saobraćaju poginulo njih 85. Među stradalima, najviše je osoba starosne dobi od 25 do 34 godine, kojih je poginulo sto, dok je od 35 do 44 godine starosti stradalo 94, a od 45 do 54 godine 92 osobe. Najugroženiji su bili vozači automobila (211 stradalih), potom saputnici (196), pješaci (111) i tek na kraju biciklisti -motociklisti(33), navodi Usančević.
Još strašniji podatak je o teško povrijeđenim osobama, među kojima danas ima invalida i osoba koje se i dalje liječe od povreda. Od ukupno 11.443, kako kaže Usančević, za prethodnih šest godina, od teških povreda oporavljala su se 3.054 lica.
Ljudi griješe. Ali, svako ima pravo na novi početak. Koliko je, pak, teško i kakve posljedice mogu imati kroz život, govori neuropsihijatar u Kliničkom centru Crne Gore dr Zorica Barac-Otašević.
-Statistički podaci sa kojima sam i ja upoznata, govore da je broj mladih koji stradaju u saobraćajnim nezgodama veliki, a da su to najčešće lica između 18 i 24 godine starosti. O njihovoj nepažnji za volanom možemo govoriti iz različitih uglova, od toga da sa nedovoljno iskustva sijedaju za volan, da žele da se pred vršnjacima naprave važni brzom vožnjom, a da ne govorim i možda o parasuicidalnom ponašanju, ističe dr Barac-Otašević. Ona navodi da se i u psihijatrijske ambulante javljaju pacijenti nakon saobraćajne nesreće.
- Pacijenti koji nam se javljaju dolaze odmah poslije nesreće ili nakon nekoliko nedjelja, pa i mjeseci. Neposredno po nesreći, pacijentu se javlja izvjestan stepen sužene pažnje, dezorijentacija. Takvo stanje može biti praćeno povlačenjem iz date situacije, kao na primjer, reakcija bjekstva. Često ovakve simptome prate i vegetativni znaci panične anksioznosti, u smislu ubrzanog srčanog rada, pojačanog znojenja, izraženog crvenila lica. Simptomi se pojavljuju nekoliko minuta poslije nesreće, i nekada mogu da se povuku i za nekoliko sati ili nekoliko dana, objašnjava dr Barac-Otašević.
Međutim, prema njenim riječima, odloženu ili produženu reakciju karakterišu epizode ponovnog preživljavanja traume, zbog sjećanja, ružnih snova, ili noćnih mora.
-Pacijente su često u stanju utrnulosti , odvojenosti od drugih ljudi, ne reaguju na okolinu, osjećaju konstantno nezadovoljstvo. Najčešće je prisutan strah, nesanica. Anksioznost i depresija su često udruženi sa navedenim simptomima. Nijesu rijetke ni suicidalne ideje, naglašava dr Barac-Otašević.
Kod liječenja takvih pacijenata uključuje se tim Psihijatrijske klinike, koji sačinjavaju psihijatar, psiholog, socijalni radnik i medicinska sestra.
-Cilj medikamentozne terapije i primijenjenih psihoterapijskih mjera je da se naši pacijenti uključe u svoje dotadašnje svakodnevno porodično okruženje i radne aktivnosti, kaže dr Barac - Otašević.

Vozači ili samoubice

Pojedine saobraćajne nesreće su neshvatljive i veoma ih je teško objasniti, kaže Usančević.
- Toliko se drsko i bezobzirno krše propisi ili se toliko ne poznaju, da je takva vožnja ravna samoubistvu. Analize registrovanih prekršaja za prošlu godinu pokazuju da je najviše bilo nepropisnog preticanja i obilaženja (9551 prekršaja). Među prekršajima, na drugom mjestu, je vožnja neregistrovanog vozila (7629), na trećem vožnja bez izdate vozačke dozvole (4513). Zbog brze vožnje u naseljima (preko 30 kilometara na sat) i van njih (preko 50 kilometara na sat) zabilježena su 2936 prekršaja, a zbog nesipravnosti vozila 2692. Službenici saobraćajne policije registrovali su i 1498 prekršaja zbog vožnje pod alkoholom ili odbijanja ispitivanja prisustva alkohola u organizmu - alkometrom, navodi Usančević.

Kobna magistrala

Policijskom analizom za prethodnu godinu došlo se do zaključka da se, od ukupnog broja nesreća, 77,99 odsto njih desilo u naselju, a 20,31 na putu van naselja. Mnogo više su se, govore podaci, dešavale nesreće na ravnom putu sa uzdužnim nagibom (83,97 odsto) nego na neravnom i putu sa uzdužnim nagibom (2,12 odsto).
- Iako je najveći broj nezgoda bio na ulicama (53,93 odsto), najkobnije su bile nesreće na magistralnim putevima, kojih je bilo 31,73 odsto od ukupnog broja saobraćajki. Greške vozača na putevima Cetinje-Budva, Bar-Ulcinj, Herceg Novi-Kamenari...su stravične i kobne. Na njima je tokom 2006. godine smrtno stradalo 65 odsto od ukupnog broja poginulih u saobraćajkama, ističe Usančević.

Povrijeđeni na Bioču redovni pacijenti

-Putnici iz voza, koji su, uz veće ili manje fizičke povrede, preživjeli nesreću na Bioču, i poslije više od godinu od ove nezapamćene tragedije u Crnoj Gori, dolaze redovno na psihijatrijsko - psihološke tretmane i na sreću, većina se uključila u svakodnevne aktivnosti, kaže dr Barac-Otašević.
-Moja pacijentkinja M., koja je dolazila na terapijski tretman poslije saobraćajne nesreće u vozu, imala je problema sa koncentracijom, spavanjem, strahom od vožnje. Poslije godinu dana, uz našu pomoć, njenu upornost i želju da se vrati normalnom životu, danas je uspješan postdiplomac i vozač, navodi dr Barac - Otašević.

Rulet

Ovo je u trendu: Crnogorski rulet - voziti od Cetinja do Budve, tokom noći, bez upaljenih svjetala.
Srpski rulet - voziti od Brankovog mosta kroz Terazijski tunel, bez obzira na crvena svjetla na semaforu.
Posljedice ... O tome svjedoče podaci o broju nesreća, izgubljenih i uništenih života.

Fabia_Elegance!
24-02-07, 06:31
Prikolica se otkacila i udarila u autobus

Bijelo Polje - Branka Zejak (22), iz Mojkovca, poginula je, dok je osam osoba teško povrijeđeno kada se u mjestu Slijepač most juče oko 11 sati od kamiona otkačila prikolica i udarila u autobus.
Kamionom MAN (NK 227-46) upravljao je Vukadin Merdović (57) iz Brčava kod Bijelog Polja, a autobusom (NK 394-53) preduzeća "Stanišić", koji je saobraćao na relaciji Bijelo Polje-Mojkovac, Mojkovčanin Radisav V.Moračanin (53).
Putnica Branka Zejak stradala je na mjestu, dok su povrijeđeni Moračanin, Brankina majka Stanica Zejak (46), Dubravka Raičević (16), Tamara Popadić (16), Nela Radulović (19), student pravnog fakulteta u Bijelom Polju, Radmila Lutovac (43) i Ljubisav Zejak (68 ) - svi iz Mojkovca, te Lejla Hot (21) iz Bijelog Polja.
Moračanin i Dubravka Raičević su nakon ukazane pomoći u bjelopoljskoj bolnici prevezeni u podgorički Klinički centar u Podgorici.
Moračanin i Dubravka Raičević teško su povrijeđeni, ali su oboje van životne opasnosti, saopšteno je iz Kliničkog centra.
Dr Perica Maraš kazao je da Dubravka Raičević ima povrede glave i frakturu donje vilice, kao i prelom ruke. Smještena je na Odjeljenju neurohirurgije.
- Četrdesetak minuta nakon Dubravke, dopremljen je i Moračanin, takođe sa povredama glave, kao i sa frakturnim povredama gornjih i donjih ekstremiteta. On se nalazi u jedinici intenzivnog liječenja - kazao je dr Maraš.
Direktor bjelopoljske opšte bolnice dr Tomislav Jeremić saopštio je da su ostali povrijeđeni putnici smješteni na hirurško-ortopedskom odjeljenju i da nijesu u životnoj opasnosti.
Prizor na mjestu nesreće bio je stravičan. Autobus je stajao na kolovozu, dok se kamion zaustavio nekoliko desetina metara dalje. Po okolini su bili djelovi od vozila, a na nekim mjestima se vidjela i krv.
"Vijesti" saznaju da je vozač kamiona zadržan u policiji.
Na mjestu nesreće i ispred bjelopoljske bolnice brzo se okupio veliki broj građana, među kojima i rodbina putnika iz autobusa.
Zaposleni na hirurško-ortopedskom odjeljenju, koji su nesebično pomagali unesrećenima, nijesu mogli da saopšte Stanici Zejak da joj je kćerka stradala. Majka se neprekidno interesovala za njeno stanje.
Tamara Popadić i Nela Radulović ispričale su da se ne sjećaju trenutka udesa.
- Ništa nije nagovještavalo da će se dogoditi nesreća. Odjednom se začuo strahovit udar. Probudilie smo se u bolnici i ugledale medicinsko osoblje - kazale su Tamara i Nela.
Povrijeđene je obišao i gradonačelnik Tarzan Milošević sa saradnicima i ponudio pomoć bjelopoljske opštine.
Na vijest o saobraćajnoj nesreći, Mojkovac je juče zanijemio i sa strepnjom je očekivao vijesti o povrijeđenima. Veliki broj građana je automobilima krenuo ka mjestu nesreće.
Dragoljub Raičević, Dubravkin otac, kazao je sinoć u telefonskom razgovoru za "Vijesti", dok se vraćao iz Podgorice, da je ona dobro kako je moglo da bude.
Dubravka je pravila društvu drugarici kojoj je bilo zakazano snimanje kičme u bjelopoljskoj bolnici. Dubravka je učenica II razreda Gimnazije u mojkovačkoj SŠ "Vuksan Đukić".
Uviđaj je obavio istražni sudija bjelopoljskog Osnovnog suda Vukomir Bošković, zajedno sa zamjenikom osnovnog državnog tužioca Ljubinkom Madžgalj, vještakom za saobraćaj Milenkom Čabarkapom i ekipom bjelopoljske policije.
Dok je trajao uviđaj, saobraćaj na putu Bijelo Polje-Mojkovac više od dva sata bio je obustavljen.

Tuga u Mojkovcu

Veliki broj Mojkovčana sinoć je u nijemom mimohodu u gradskoj kapeli izjavljivao saučešće ocu Branke Zejak Vesku, majci Stanici i braći Branku i Daliboru.
Branka će biti sahranjena danas u 14 časova na groblju u Lepencu.
Brankin momak Ivan Baltić, saobraćajni policajac, kroz suze je sinoć "Vijestima" ispričao da je ona otišla sa majkom Stanicom da kupi poklone, jer je trebalo da bude kuma drugarici.
- Sa Brankom sam bio u vezi pet godina, jutros smo se čuli telefonom kada je stigla u Bijelo Polje. Kretale su za Mojkovac kada smo razgovarali. Rekla je: "Evo čekamo autobus i krećemo", kazao je Baltić.
On je juče bio na dužnosti u centru grada i preko radio veze je čuo da se dogodila saobraćajna nesreća na putu Bijelo Polje - Mojkovac.
- Zvao sam Branku mobilnim telefonom, ali uzalud, nije se javljala. Bez razmišljanja sam krenuo prema Bijelom Polju. Kada sam prišao mjestu nesreće, zatekao sam Branku mrtvu na zadnjem sjedištu autobusa. Kasnije sam saznao da je sjedjela na prvom sjedištu i da je stranica od prikolice kamiona odbacila čak na zadnje sjedište - ispričao je Ivan.

simm
24-02-07, 08:29
Svi smo mi dobri vozaci.

:dring:

Zvek_Zivi
24-02-07, 09:18
Ada cus :Sinoć na Bulevaru Svetog Petra Cetinjskog
Lakše povrijeđen pješak
Podgorica, 22. februar - Pješak Kosara Božović (74) iz Podgorice, lakše je povrijeđena u saobraćajnoj nezgodi koja se večeras oko 20.30 sati dogodila na Bulevaru Svetog Petra Cetinjskog. Nju je vozilom fiat ČČpuntoČČ udario Borislav Vasiljević.
Božović je prebačena u Urgentni blok Kliničkog centra gdje joj je ukazan pomoć, a istraga o okolnostima udesa je u toku.

Naski soferi su mimo drugijeh samo daleko mi kuca/auto od njih !

hercules
24-02-07, 21:32
A poneki pjesaci su mimo drugih, jer prelaze na sred bulevara. Nije ni cudo sto su ogradu stavili na ostrva. Kad imas goveda i stoke mora se...

Zvek_Zivi
25-02-07, 08:59
Na magistrali kod Slijepač mosta, prikolica kamiona udarila u autobus

Poginula Mojkovčanka osam osoba povrijeđeno

Mojkovac, 23. februara - U teškoj saobraćajnoj nesreći, danas oko 11 sati, na magistrali u blizini Slijepač mosta, vozeći se autobusom nikšićke firme "Stanišić" iz Bijelog Polja prema Mojkovcu, život je izgubila Branka Zejak (22) iz Mojkovca. U nesreći su teško povrijeđeni vozač autobusa Radisav Miško Moračanin (54) iz Mojkovca i Dubravka Raičević (16) učenica mojkovačke Gimnazije. Njih dvoje su odmah nakon nesreće prevezeni u Klinički centar Crne Gore. U nesreći je povrijeđeno, kako su nam rekli u bjelopljskoj policiji, i ostalih šest putnika koji su bili u autobusu: Lejla Hot iz Bijelog Polja, Tamara Popadić, Radmila Lutovac, Ljubisav Zejak, Nela Radulović i majka stradale Branke Stanica Zejak, svi iz Mojkovca. Oni su medicinski zbirinuti i zadržani u bjelopoljskoj bolnici osim Stanice Zejak koja je puštena kući.
Do nesreće je došlo u jednoj krivini, u blizini Slijepač mosta, prema Mojkovcu, kada se iz za sada nepoznatih razloga otkačila prikolica (14-43 BP), kamiona marke Man (NK 227-46) kojim je, krećući se iz suprotnog pravca upravljao Vukadin Merdović (58) iz Bijelog Polja i udarila u vozačev dio i prednju stranu autobusa.
Uviđaj na mjestu nesreće izvršili su istražni sudija Osnovnog suda iz Bijelog Polja Vukomir Bošković, saobraćajni vještak Milenko Čabarkapa i zamjenik osnovnog tužioca Ljubinka Madžgalj. Istražni sudija Bošković nam je rekao da je vozač kamiona odmah nakon nesreće priveden u bjelopoljsku policiju. On je dodao da će uzroke koji su doveli do odvajanja prikolice od kamiona, utvrditi istraga.
Zbog nesereće u blizini Slijepač mosta saobraćaj je bio u prekidu do 13 sati i 40 minuta.
Oko 13,30 sat u Klinički centar Podgorice su dovezeni teško povrijeđeni Dubravka Raičević (16) i Radisav Moračanin (53).
Nakon prijema u Urgentni blok, dežurni hirurg Perica Maraš ustanovio je da su povrede djevojčice i Moračanina teže prirode, ali da su van životne opasnosti.
Odmah nakon zbrinjavanja u bolnici u Bijelom Polju, gdje im je pružena prva zdravstvena pomoć, poslati su u podgorički Klinički centar, kazao je dr Maraš.
On je rekao da Moračanin ima povrede glave i gornjih i donjih ekstremiteta i smješten je na odjeljenje Intenzivne njege, dok je Dubravka Raičević na Neurohirurgiji zbog povreda glave. Njihovi životi nijesu ugroženi, ponovio je doktor.

Povrijeđeni u bjelopoljskoj bolnici
Van životne opasnosti

- Na Hirurškom i Ortopetskom odjeljenju bjelopoljske bolnice smješteno je petoro povrijeđenih u udesu kod Slijepač mosta. Svi su medicinski zbrinuti i niko nije u životnoj opasnosti. Kod dvoje pacijenata u pitanju su povrede glave i potres mozga, a kod troje povrede ekstremiteta i nagnječenja, rekao nam je dr Vukomir Jovanović, načelnik Hiruškog odjeljenja ove Bolnice.
Povrijeđeni, iako pod vidnim stresom su nam rekli: - Sve se desilo u seknudi. Ja sudar nijesam ni čuo. Probudio sam se tek ovdje u bolnici. Moglo je biti još i teže i tragičnije, kaže Ljubiša Zejak koji ima povrede glave i potres mozga.
- Sve je došlo kao grom iz vedra neba. Tresak, gužvanje metala, jauk povrijeđenih. Brzo smo dopremljeni ovdje i valjano zbrinuti. Strahujemo za život vozača minibusa. Bio je dobar čovjek. Mnogo nam je žao naše saputnice i sugrađanke Branke Zejak, riječi su studenkinje Nele Radulović i srednjoškolke Tamare Popadić.
Lejla Hot danas nije stigla do radnog mjesta u mojkovačkom frizerskom salonu. Ovo joj je drugi teški udes u saobraćaju tokom zadnje tri godine. Nadam se da će srećno prebroditi dosta teške povrede koje je danas zadobila, kaže njena sestra Maida koja sa majkom bdije iznad Lejlinog bolničkog kreveta.
Povrijeđene je posjetio predsjednik opštine Tarzan Milošević sa saradnicima i ponudio pomoć porodici nastradale Branke Zejak.

Pritvoren vozač kamiona

Vukadin Merdović, rođen u Bijelom Polju 1949. godine, vozač kamiona čija je prikolica izazvala nesreću, zadržan je u pritovoru ali mu trajanje pritvora još nije određeno, rekli su nam u bjelopoljskoj policiji. O pritvoru će , kazili su u policji, odlučivati narednih dana nadležni organi.

Zvek_Zivi
25-02-07, 09:01
Jesteli zamijetili da nama ne treba ratova nista ,mi cemo se sami iztrijebit kolima ! Misim da bilo koja drzava scedne da okupira CG ne treba joj oruzje samo neka baci kljuceve od jacijeh kola i mi cemo sami zavrsit posa za njih !

Undead
25-02-07, 17:59
Uzas stvarno sto se radi.
A pametno je mugi postavio one "tarabe" na bulevar, jer je nasem narodu muka
poc 3-4 metra do pjesackog, ili sacekat zeleno na semafor da bi presao ulicu jer
je to "bezveze", a ne znaju da je to zbog njiove sigurnosti smisljeno.
Isto tako i ljudi koji voze svakakva auta, ili divlji taksiti; Navescu primjer kad
nas je sestoro islo taksijem divljim + vozac, yebiga kasnio sam u skolu! Dje je njima
mozak...

Heroj_Pg
26-02-07, 01:45
hahaha kod sportskog su postavljene one mreze i sranja valjda nesto renoviraju
kako je nocas jedan pobratim proleceo golfom
razvalio je onaj drveni nosac na kome stoje znaci za radove i za preusmjeravanje i sve, iscijepao mrezu i sto je jos najjace izasao iz kola i cudi se kako to
hahaha kakav blajvaz sta je to
plakao sam od smijeha :")

golf je majka od auta samo mu je otpao branik pukao hladnjak i tako to :) inace ja ka nov :)

Zvek_Zivi
01-03-07, 12:39
CETINJANI VESELIN L. ADŽIĆ (48) I MIOMIR GAGOVIĆ (48) TEŠKO POVRIJEĐENI KOD BIJELOG POLJA

Mazdom u kamion

Bijelo Polje 28.02.2007. Cetinjani Veselin L. Adžić (48), i njegov saputnik Miomir Gagović (48), teško su povrijeđeni u saobraćajnom udesu, koji se dogodio, danas oko 2,30 časova u mjestu Konatari na dvanaestom kilometru puta Bijelo Polje-Prijepolje.
Nakon ukazane pomoći u Hitnoj službi, Adžić je prevezen u podgorički Klinički centar, dok je Gagović smješten na Hirurško-ortopedsko odjeljenje bjelopoljske Opšte bolnice. Hirurg dr Milivoje Stijović saopštio je da je njegovo stanje stabilno te da je van životne opasnosti.
Kako saznajemo, do nezgode je došlo kada je Adžić, vozeći "mazdu" (CT 125-16) u pravcu Prijepolja, iz nepoznatih razloga udario u kamion šleper (BD 172-39) kojim se iz suprotnog pravca kretao Milorad R. Radulović (56). Nakon sudara, kamion je završio u obližnjoj njivi.
Izvor "Vijesti" navodi da je uoči udesa "mazda" u centru Bijelog Polja, u Ulici slobode, "zakačila" jednu uličnu žardinjeru, nakon čega se zaputila prema Prijepolju.
Uviđaj je obavila Gorica Đalović, istražni sudija bjelopoljskog Osnovnog suda, zajedno sa zamjenikom osnovnog državnog tužioca Ljubinkom Madžgalj, vještakom za saobraćaj Milenkom Čabarkapom i ekipom policije.
Dok je trajao uviđaj, saobraćaj se odvijao jednom kolovoznom trakom.

Zvek_Zivi
05-03-07, 10:22
LANČANI SUDAR NA PUTU PODGORICA-CETINJE U MJESTU KAMENICA

Supružnici teže povrijeđeni

Podgorica - Bjelopoljac Milisav Femić i njegova supruga Sonja teško su povrijeđeni u udesu, koji se juče oko 14.30 časova dogodio na magistralnom putu Podgorica-Cetinje, u mjestu Kamenica. U tom udesu njihove saputnice Blaga Žurić i Fadilja Kajević, prošle su s ogrebotinama, zbog čega im je pomoć ukazivana u Urgentnom bloku u Podgorici.
Sagovornik "Vijesti" iz policije rekao je da su Femići, Žurićeva i Kajevićeva putovali "fijat bravom" (BP-370-70) i iz pravca Podgorice ka Cetinju.
- Iz nepoznatih razloga, došlo je do direktnog sudara između Femićevog "brava" i "pežoa" (KO-258-16), kojim je upravljala Daliborka Uljarević iz Kotora, a koja se kretala iz pravca Cetinja. Nakon tog udara, došlo je do kontakta i sa "polom" (BD-152-65), za čijim upravljačem je bio Budvanin Saša Unčanin. Vozač "pola" kretao se od Cetinja ka Podgorici - rečeno je "Vijestima" u policiji.
Bjelopoljac Milisav Femić u udesu je zadobio prelom butne kosti, dok njegova supruga, takođe, ima nekoliko težih povreda. U udesu je ogrebotine zadobila i Uljarevićeva, koja je izvršni direktor Centra za građansko obrazovanje.
Zbog policijskog uviđaja magistralni putu od Podgorice ka Cetinju bio je zatvoren više od dva sata, zbog čega su se iz oba pravca stvorile kilometarske kolone.

Fabia_Elegance!
09-03-07, 07:04
DVOJE MRTVIH U DVIJE TEŠKE SAOBRAĆAJNE NESREĆE U PODGORICI

Podgorica - Podgoričani Slavko Janjušević (54) i Rumica Radanović (72), žrtve su dvije teške saobraćajne nezgode, koje su se u razmaku od dva sata dogodile u podgoričkoj opštini.
Janjušević, direktor Klinike za uho, grlo i nos u Kliničkom centru, nastradao je za upravljačem "renoa megan" (PG-973-98 ), juče oko 13.30 časova u zetskom selu Bistrica.
Krećući se iz pravca Podgorice ka Virpazaru, Janjušević je iz za sada neutvrđenih razloga izgubio kontrolu nad automobilom, prešao u suprotnu kolovoznu traku i udario u ulcinjski autobus "Zejdin turs" (Ul-112-41), kojim je uravljao Džafer Vučić (29).
Prema riječima očevidaca, Janjuševićev "reno" je naglo skrenuo i udario u prednji lijevi dio autobusa, koji mu je nailazio iz suprotnog pravca. Nakon silovitog udara smrskani "megan" se zaustavio 20-ak metara dalje, dok je vozač autobusa, koji je pokušao da izbjegne sudar, skrenuo udesno i završio prislonjen na čvrstoj čeličnoj bankini pokraj puta.
- Vučića i putnike od sigurnog pada sa magistrale spasila je metalna prepreka. Velika je sreća u nesreći što autobus nije sletio s puta - komentarisali su očevici, koji su pomno pratili obilježavanje mnoštva tragova tokom policijskog uviđaja.
Prednji bočni dio autobusa "Zejdin tursa" potpuno je uništen, vozačeva vrata odvaljena, kao i dio prtljažnika, sve do Vučićevog sjedišta. Djelovi autobusa i "megana" ostali su rasuti duž kolovoza.

Kako se moglo čuti na mjestu nesreće, pretpostavlja se da je dr Janjuševiću tokom vožnje pozlilo i da je zbog toga naglo skrenuo i udario u autobus. Zbog toga je dežurni istražni sudija podgoričkog Osnovnog suda Miladin Pejović, koji je zajedno sa policijskom ekipom i tužiocem, obavio uviđaj, naložio obdukciju Janjuševićevog tijela, kao i tehnički pregled "megana".
Vozač autobusa, juče je nakon uviđaja sproveden u podgoričku Područnu jedinicu, gdje mu je određen policijski pritvor, a saobraćajna policija će narednih dana ispitati uzroke nezgode i eventualnu odgovornost Vučića.
Za vrijeme tročasovnog uviđaja, saobraćaj na magistralnom putu Podgorica - Bar bio je u prekidu.

Samo dva sata prije teškog udesa u Zeti, u Ulici bratstva i jedinstva, u centru grada, život je izgubila pješak Rumica Radanović.
Dok je prelazila ulicu na pješačkom prelazu, nju je kamionom "FAP", beranskih registarskih oznaka, udario Rožajac Hamdija Murić (31), saznaju "Vijesti" u policiji.
Prema nezvaničnim informacijama, Murić je FAP-om zakačio nesrećnu ženu, koja je odmah pala, a potom točkovima prešao preko nje.
Neposredno nakon udesa, starica je davala znake života. Prebačena je u Urgentni blok Kliničkog centra, ali je ubrzo preminula.
Murić je nakon udesa priveden u podgoričku Područnu jedinicu, gdje mu je određen policijski pritvor.
Sagovornik "Vijesti" kazao je da će nakon isteka pritvora, vozač FAP-a biti priveden istražnom sudiji podgoričkog Osnovnog suda, zbog krivičnog djela "teško ugrožavanje bezbjednosti u saobraćaju".

Source: Vijesti (http://www.vijesti.cg.yu/naslovna.php?akcija=vijest&id=229771)

Janjusevic je bio jedan od najboljih ljekara u KBC CG. Bio sam kod njega nekoliko puta.

R.I.P. :( :(

cookie
01-04-07, 19:46
NOVI SAD - Četvoro ljudi je poginulo, a četvoro je teško povređeno u stravičnoj saobraćajnoj nesreći koja se dogodila kod Vrbasa juče oko 12 sati. U udesu su poginuli Miodrag i Slavica Mladenović i Verona i Bertolan Stantić, a teško su povređeni Perica Isaković i njegovo troje dece.

Tela poginulih bila su potpuno unakažena, zbog čega je identifikacija bila otežana, a na prvi pogled nije mogao da se odredi čak ni pol svih žrtava! Karambol na autoputu Beograd-Subotica, u kojem je učestvovalo pet automobila, izazvao je Miodrag Mladenović, vozač "mazde" austrijskih tablica, koji je išao iz pravca Subotice.

U pokušaju da zaobiđe kolonu ispred sebe, brzinom od oko 220 kilometara na sat, on je uleteo u "makazice" i direktno se sudario sa "tojotom" novosadskih registracija, koja je išla iz pravca Novog Sada ka Subotici, i kojom je upravljala Verona Stantić. Od siline udarca automobili su se izokretali na putu, a na njih su odmah naleteli i "golf", "audi" i "mercedes". Delovi ljudskih tela i automobila leteli su na sve strane!

Vozači i suvozači "mazde" i "tojote" na mestu su ostali mrtvi, a putnici iz ostala tri vozila prošli su sa težim i lakšim povredama. Najteže su povređeni Perica Isaković i jedno njegovo dete, kome je bandažirana noga. Ostali povređeni su posle pomoći ukazane u vrbaskoj bolnici pušteni kući.

Na 88 kilometru autoputa Beograd-Subotica uviđaj dežurnog istražnog sudije trajao je više od šest sati, jer je uz olupine, bilo potrebno identifikovati i pokupiti smrskane delove tela vozača "mazde", koji su se od siline udara razleteli po celom putu! Krvi, odeće i delova automobila bilo je i u obližnjim njivama, i to udaljenim i do 100 metara od mesta nesreće!

- Motor "mazde" izleteo je iz auta i završio u žitu. Menjač, volan i jedno sedište istog automobila nađeni su na suprotnoj strani puta. "Tojota", u kojoj su poginule dve osobe, ostala je bez prednjeg dela, kao i bez hladnjaka, koji je pronađen na jednom od vozila koja su naknadno naletela na karambol - ispričali su svedoci stravične nesreće, o kojoj će policija zvanične podatke saopštiti danas.

izvor "kurir"

WOODSTOCK
01-04-07, 21:51
uzash zivi,kad bi to vidjeo mislim da ne bi mogao da spavam jedno 5 dana

Zvek_Zivi
02-04-07, 01:30
Aj ne zaje.baj zivotati, pogledaj ostala posovanja kako oce momcici da se trkaju i ovo ti je cudno ????????????????????????????

WOODSTOCK
02-04-07, 15:42
ja nisam rekao da mi je cudno,ako si na mene mislio.

Zvek_Zivi
04-04-07, 08:31
Ma ne ,no paj sad ovo trkaci naski :
Saobraćajni udes u centru Budve

Povrijeđena dva mladića

Budva, 2. aprila - U centru Budve, u ulici Majinski put, oko 15.30 dogodio se saobraćajni udes. Naime, vozilo marke BMNj 324 TD, registarske oznake PG 253-63, kojim je upravljao Nikšićanin Bojan Madžgalj (1987) usljed neprilagođene brzine uslovima puta prešao je na lijevu stranu i udario u betonski zid. Udarac je bio snažan i na automobilu izazvao veliku materijalnu štetu.
Madžgalj i njegov suvozač Siniša Blagojević iz Nikšića (1987) su prebačeni u Dom zdravlja Budva. Dr Radmila Pokrajac je konstatovala povrede koje nijesu opasne po život i uputila ih na kućno liječenje. Uviđaj ovog udesa izvršila je policija Centra bezbjednosti Budva.

Zvek_Zivi
04-04-07, 08:51
UDES NA PUTU BAR-ULCINJ, TEŽE POVRIJEĐEN SABRIJA BRKANOVIĆ (22)

"Fordom" u zid tunela

Bar - Sabrija Brkanović (22), iz Pečurica, teže je povrijeđen juče ujutro u udesu u tunelu Ćafe, na magistralnom putu Bar-Ulcinj.
Prema navodima istražnih organa, Brkanović je juče oko 7.30 upravljao "fordom mondeo" (BR 317-67) i kretao se iz Ulcinja ka Baru kada je u tunelu naglo prešao sa desne na lijevu stranu kolovoza i udario u zid.
- Brkanović je bio sam u autu. On je teže povrijeđen. Prebačen je u Opštu bolnicu u Baru gdje je smješten na hirurško odjeljenje, i nalazi se van životne opasnosti. Prednji dio auta potpuno je uništen - kazala je "Vijestima" Milica Popović, istražni sudija Osnovnog suda Bar, koja je obavila uviđaj.
Saobraćaj je dva sata bio u prekidu i usmjeravan je na stari put Bar-Ulcinj preko Pečurica.

ŽESTOK SUDAR "GOLFA" I "SEATA" U GOLUBOVCIMA

Dva vozača lakše povrijeđena

Podgorica - Dvije osobe lakše su povrijeđene u žestokom sudaru "golfa 3" i "seata toleda", koji se juče oko 15 časova dogodio u zetskom selu Golubovci, na magistralnom putu Podgorica - Bar.
"Vijesti" nezvanično saznaju da su u udesu povrijeđeni vozači "golfa"(PG-107-221) i "seata" bez registarskih oznaka - Milan Raković i Vukomir Vojinović.
Prema nezvaničnim informacijama, "golf" se kretao iz Podgorice ka Virpazaru, a "seat" iz suprotnog smjera, kada je iz za sada nepoznatih razloga došlo do direktnog sudara.
Od siline udara, smrskani "golf" je završio u livadi pokraj puta, a "seat", u kojem su se aktivirali vazdušni jastuci, na ivici kolovoza.
Neposredno nakon udesa dvojica vozača su prebačena u Urgentni blok podgoričkog Kliničkog centra, gdje su im konstatovane lakše povrede.

Zvek_Zivi
06-04-07, 10:33
TRI OSOBE SINOĆ ČUDOM PREŽIVJELE UDES NA IZLAZU IZ PODGORICE

Metalna šina prošla kroz kabinu "pola"

Podgorica - Jedna osoba je teško povrijeđena, a dvije lakše u udesu koji se sinoć oko 21.40 časova dogodio na putu Podgorica - Danilovgrad, u blizini restorana "Ognjište".
Prema nezvaničnim informacija, vozač "pola" (NK 366-06), koji se kretao iz pravca Podgorice ka Danilovgradu, iz za sada neutvrđenih razloga izgubio je kontrolu nad automobilom. "Polo" je skrenuo udesno, 20-tak metara bezuspješno pokušavao da ukoči i vrati se na cestu, a onda je silovito udario u ivicu zaštitne bankine.
Od jačine udara, metalna šina je probila motor i haubu automobila, zatim šoferšajbnu i potom izašla kroz staklo sa vozačeve strane.
Troje povrijeđenih sinoć je u svjesnom stanju prevezeno u Urgentni blok Kliničkog centra, gdje je "Vijestima" oko ponoći rečeno da niko od njih nije u kritičnom stanju. Međutim, preciznije podatke o njihovim povredama u KC-u nijesu mogli saopštiti, jer u vrijeme zaključenja lista detaljni pregledi nijesu bili završeni.
Za vrijeme policijskog uviđaja put Podgorica - Danilovgrad bio je zatvoren.

Zvek_Zivi
06-04-07, 10:34
U NESVAKIDAŠNJEM UDESU U ULCINJU MLADIĆ I DJEVOJKA IZ BARA OSTALI NEPOVRIJEĐENI

Autom u more

Ulcinj - M.B.(22) i njegova djevojka A.Đ. iz Bara pravim čudom su ostali živi nakon što su u noći između utorka i srijede, sat i 45 minuta poslije ponoći, automobilom upali u more sa skele ispod Starog grada u Ulcinju.
Mladić i djevojka su, kako saznajemo, uspjeli nekako da se izvuku iz bijelog "ford oriona" i iz hladnog mora isplivaju gotovo nepovrijeđeni. Na lice mjesta odmah su izašli službenici policije, koji su obavili uviđaj i ekipa opštinske vatrogasne jedinice.
Očevidac nesvakidašnje nezgode kazao je "Vijestima" da su vatrogasci pokušali da izvuku auto, kome je iz mora virio samo zadnji kraj, ali da u tome nijesu uspjeli jer im je pukla sajla na vozilu.
Poznati ulcinjski ronilac Basro Kahari istog dana vlasniku je iz potopljenog vozila, sa oko 3-4 metra dubine, izvukao dokumenta i lanac.
- Snažne struje auto su već bile odgurale oko deset metara od obale. Zbog jakih struja i mutne vode, izvlačenje je i danas gotovo neizvodljivo, mada ni vlasnik nije pokazivao preveliko interesovanje za automobil, govoreći da mu se takva akcija vjerovatno ne bi isplatila - kazao je juče "Vijestima" Kahari.

Zvek_Zivi
06-04-07, 10:36
KOTORANIN BORISLAV VUKŠIĆ (55) NASTRADAO U SAOBRAĆAJNOJ NESREĆI U GRBLJU

Ispao iz džipa i poginuo

Kotor - Kotoranin Borislav Vukšić (55) poginuo je u saobraćajnoj nesreći koja se dogodila juče oko 17.30 časova u Grblju, na putu Lješevići-Bigova, dok su njegova braća od strica Marko (41) i Boško (45) teško povrijeđena.
Njih dvojica su prebačeni u risansku bolnicu i do zaključenja lista nije se moglo dobiti više informacija o njihovom zdravstvenom stanju.
Borislav Vukšić je bio mrtav kada je dopremljen u risansku bolnicu, a obdukcija njegovog tijela biće obavljena u Kliničkom centru u Podgorici.
Prema riječima istražnog sudije Špira Pavićevića, do nesreće je došlo kada je džip "tojota land kruzer" registarskih oznaka Velike Britanije iz za sada nepoznatog razloga prešlo na suprotnu kolovoznu traku, prevrnulo se i zaustavilo u šipražju, desetak metara ispod puta.
Vozilo se kretalo ka Bigovi, a džipom je upravljao Marko Vukšić. "Vijesti" saznaju da su sva tri putnika ispala iz automobila.
Sudija Pavićević je kazao "Vijestima" da je naložio da se uradi mašinsko i saobraćajno vještačenje, kako bi se utvrdio uzrok nesreće.
Uviđaju su prisustvovali i osnovni državni tužilac Boris Savić i saobraćajna ekipa Odjeljenja bezbjednosti Kotor.
Markov i Boškov otac, Vaso je prije manje od desetak godina poginuo takođe u saobraćajnoj nesreći tokom održavanja auto- trke u Industrijskoj zoni.
Borislav Vukšić je bio izvršni direktor Udruženja maslinara Boke, a sarađivao je sa brojnim nevladinim organizacijama u realizaciji raznih projekata u Grblju. Bio je poznati aktivista i inicijator obnove crkava kojih u tom mjestu ima više od 60. Bio je član upravnog odbora Srpske pravoslavne crkvene opštine Kotora i Srpskog pjevačkog društva "Jedinstvo", kao i član Odbora za obnovu manastira Podlastva u Grblju.
Iza sebe je ostavio suprugu, sina i kćerku.

Zvek_Zivi
07-04-07, 11:34
Teška saobraćajna nesreća na putu Lješevići -Bigova u kotorskoj opštini

Poginuo Borislav Vukšić

Kotor, 5. aprila - Kotoranin Borislav Vukšić (rođen 1952), poginuo je danas u saobraćajnoj nesreći koja se oko 17,30 sati dogodila na putu Lješevići-Bigova u kotorskoj opštini. Njegova braća od strica Marko (1966) i Boško (1962), teško su povrijeđeni i nalaze se na intenzivnoj njezi u risanskoj bolnici. Istragu o ovoj tragediji vodi Špiro Pavićević, istražni sudija Osnovnog suda u Kotoru, koji je večeras izvršio uviđaj u prisustvu državnog tužioca Borisa Savića i predstavnika Odjeljenja bezbjednosti iz Kotora.
Prema prvim istražnim radnjama koje nam je večeras prezentirao sudija Pavićević, džipom "lend kruzer" britanskih registarskih oznaka upravljao je Marko Vukšić iz pravca Lješevića prema Bigovi. Na potpunoj pravini i ravnom dijelu okoline puta izgubio je kontrolu nad vozilom, prešao na suprotnu stranu ceste, a džip se zatim prevrnuo na bok i nastavio kretanje još oko 15 metara, do rastinja pored puta. Trojica braće su prilikom prevrtanja ispali iz vozila i pronađeni su u širem okruženju džipa.
Istražni sudija Špiro Pavićević odredio je da se izvrši vještačenje tehničke ispravnosti vozila, od vozača je uzeta krv, a tijelo nastradalog Borislava preneseno je u Podgoricu radi obdukcije.

Zvek_Zivi
11-04-07, 08:58
RADOJE PROKOVIĆ (33) TEŠKO POVRIJEĐEN U UDESU U KOTORU

Motociklom u "ford"

Kotor - Motociklista Radoje Proković (33) teško je povrijeđen u udesu koji se juče oko 15 časova dogodio u naselju Škaljari, u blizini kotorske bolnice.
Proković je iz risanske bolnice, gdje mu je konstatovana veća posjekotina glave i razmaknuće karličnih kosti, upućen u Kllinički centar u Podgorici i van je životne opsnosti.
Proković se motociklom "suzuki" kretao od Prčanja ka Kotoru kada je, iz za sada nepoznatih razloga, prešao na suprotnu traku i udario u "ford" (KO 111-50) koji se kretao iz suprotnog smjera. Vozač "forda" Ratko Banićević (56) nije povrijeđen.
Uviđaj je po nalogu istražnog sudije kotorskog suda Špira Pavićevića obavila saobraćajna ekipa Ojeljenja bezbjednosti Kotor.
Sudija Pavićević je kazao da je naložio da se uradi analiza krvi oba vozača, te mašinsko vještačenje tehničke ispravanosti motocikla, kao i sobraćajno vještačenje.
Proković je kamenorezac koji živi i radi u Kotoru, a porijeklom je iz Aranđelovca.

Zvek_Zivi
11-04-07, 08:59
Saobraćajna nezgoda u podgoričkom naselju Masline

Povrijeđena djevojčica

Podgorica, 9. april - Šestogodišnja djevojčica A.Đ. (Arijana Đerković) povrijeđena je u saobraćajnoj nezgodi danas oko 17 sati u podgoričkom naselju Masline.
Dok je prelazila ulicu nedaleko od raskrsnice ulica Đulje Jovanova i Nikole Đurkovića, nju je vozilom ČČopel astraČČ (PG 953 - 43) udario Podgoričanin Mihailo Mijović.
Kako nam je potvrđeno u Kliničkom centru Crne Gore u Podgorici, djevojčica se nalazi na neurohirurškom odjeljenju i njeno stanje je stabilno.
Uviđaj je obavila ekipa podgoričkog centra bezbjednosti a okolnosti udesa se utvrđuju.

Fabia_Elegance!
30-05-07, 23:09
Njivice, evo ti teme pa navali.

Zvek_Zivi
06-06-07, 08:08
BRAĆA ADIS (18) I ERNEST (16) MURIĆ NASTRADALI U TEŠKOJ SAOBRAĆAJNOJ NESREĆI KOD ROŽAJA

Poginuli na putu do prodavnice

Rožaje - Braća Adis (18) i Ernest (16) M. Murić, iz sela Besnik, poginula su u saobraćajnoj nesreći koja se dogodila sinoć oko 19 časova, na magistralnom putu Rožaje - Dračenovac.
Mladići su u "opel kadetu" putovali od Baća ka Rožajama kada su iz za sada nepoznatih razloga prešli na lijevu kolovoznu traku i direktno udarili u kamion kojim je upravljao Saša Trifunović (39) iz Aranđelovca. O silini udara, od kojeg su Murići stradali na mjestu, najbolje svjedoči smrskano vozilo za čijim upravljačem je po svemu sudeći bio Ernest.
Na mjesto tragedije, koja je šokirala Rožaje, poslije samo nekoliko minuta okupilo se oko 500 građana. Glasni jauci familije nastradalih parali su nebo, dok je vozač kamiona vrištao i pesnicama se udarao u glavu.
Ekipe vatrogasne jedinice dva i po sata su izvlačile tijela mladića. Pomoćnika komandira rožajskih vatrogasaca, Isko Ganić kazao je da su to bili najteži trenuci u njegovom životu.
- Da nije bilo specijalnih hidrauličnih makaza koje smo nedavno dobili kao donaciju iz Engleske, ništa ne bismo mogli da uradimo. Automobil u kojem su se nalazili Murići bio je potpuno smrskan, a tijela prikliještena motorom. Bio je to stravičan prizor - jedva je izgovorio Ganić koji je sa još petoricom kolega bio na licu mjesta.
Uviđaj su obavili predsjednik rožajskog suda Zahit Camić, osnovni državni tužilac Milenko Magdelinić i službenici policijske ispostave. Uzrok tragedije biće naknadno utvrđen.
Vozač kamiona je prema odluci istražnog sudije zadržan u policiji.
Prema nezvaničnim informacijama iz istrage, nesrećni mladići su preticali vozilo koje je išlo ispred njih i udarili u kamion koji se kretao iz pravca Rožaja.
Komšije i rođaci kazali su da su Adis i Ernest bili mladići za primjer. Adis je prije nekoliko dana maturirao i planirao da se upiše na studije. Ernest je učenik prvog razreda srednje škole. Njihova mladost i snovi prekinuti su na putu do prodavnice gdje su bili krenuli da kupe namirnice za kuću.
Iza njih su ostali još jedan rođeni brat i dva polubrata koji žive i rade u inostranstvu i koji su sinoć krenuli da na posljednje putovanje isprate Adisa i Ernesta.
Nesrećni roditelji su na mjesto tragedije stigli ubrzo, ali su prije nego što su saznali za nenadoknadivi gubitak prebačeni u rožajski Dom zdravlja. Prema riječima očevidaca, oni su bili potpuno paralisani i od šoka nijesu mogli da govore.
Tijela nastradale braće su iz Doma zdravlja, nešto iza 22 sata, prevezena do kuće koju je sinoć posjetilo nekoliko hiljada ljudi.
Rožajci, koji ne pamte ovakvu nesreću, noć provode u dubokoj tuzi za dvojicom mladih sugrađana.

Zvek_Zivi
06-06-07, 08:13
U BJELOPOLJSKOJ OPŠTINI JUČE POPODNE ŠEST UDESA

Povrijeđeno 12 osoba

Bijelo Polje - Šest saobraćajnih udesa, u kojima je 12 osoba teže i lakše povrijeđeno, dogodilo se juče popodne u bjelopoljskoj opštini.
Dva najteža udesa dogodila su se u razmaku od petnaestak minuta. Oko 21.30 časova, u naselju Sutivan na putu Bijelo Polje - Prijepolje, teže je povrijeđena Emina Kujović (51), iz sela Metanjac, saputnica u "seat toledu" (BP 171-78) kojim je upravljao njen suprug Šefkija. U tom udesu lakše su povrijeđene i ostale Kujovićeve saputnice, snahe Biserka (25), Arnela (24) i jednoipogodišnja unuka Lejla.
Do udesa je došlo kada je Kujoviće vozeći iz pravca Bijelog Polja pozadi udario "folksvagen vento" (BP 372-57) kojim je upravljao Marko Raičević (27), iz sela Orahovića.
Oko 21.45 u Tršovoj ulici, u centru Bijelog Polja, sudarila su se dva "golfa" kojima su upravljali Anis Spahić (20) i Milonja Nišavić (25). Osim vozača, povrijeđeni su Spahićev saputnik Fahrudin Zaimović (28), kao i Luka Mijović (21) koji se nalazio u Nišavićevom automobilu. Nakon ukazane pomoći u hitnoj službi svi povrijeđeni su zbrinuti na Hirurškom odjeljenju bjelopoljske bolnice

Zvek_Zivi
07-06-07, 07:35
Dvije saobraćajne nezgode juče u Podgorici

Automobil u plamenu
udario u ogradu pored puta

Podgorica, 5. jun - Milena Jovanović iz Podgorice prošla je s lakšim povredama kada je iskočila iz automobila u pokretu kojeg je iznenada zahvatio plamen nedaleko od marketa “Voli” u Tološima.
Golf dvojka, kojim je upravljala, nastavio je kretanje i udario u betonsku ogradu na suprotnoj strani kolovoza. Pored Jovanovićeve u vozilu koje se kretalo iz pravca grada, bila je još jedna djevojka koja je prošla bez povreda. U momentu kada je izgubila kontrolu nad vozilom, srećom, u blizini nije bilo pješaka ni vozila na inače frekventnoj saobraćajnici koja vodi prema Marezi.
Plamen koji je izbijao ispod haube ugasili su vatrogasci a uviđaj je obavila saobraćajna patrola podgoričke policije.
Okolnosti zbog kojih se požar dogodio se ispituju. Nezvanično, kako se moglo čuti na mjestu udesa, prema načinu na koji je plamen izbijao i činjenici da nije zahvatio ostatak automobila, sumnja se da je uzrok zapaljenje plina u automobilu.

Zvek_Zivi
07-06-07, 07:41
MIHAILO NIKČEVIĆ (66) NASTRADAO U UDESU KOD NIKŠIĆA

Suvozač poginuo nakon preticanja

Nikšić - Nikšićanin Mihailo Nikčević (66) poginuo je, dok su tri osobe teže, a dvije lakše povrijeđene juče oko 16.15, u saobraćajnom udesu koji se dogodio na magistrali Nikšić - Trebinje, u mjestu Trubjela.
Do nesreće je došlo prilikom preticanja, kada su se sudarila dva "mercedesa", a Nikčević je preminuo na putu prema nikšićkoj bolnici.
Mihailo je sjedio na mjestu suvozača, u plavom "mercedesu 190" (NK 376-81) kojim je upravljao njegov sinovac Božidar Nikčević (23), koji je lakše povrijeđen, dok su na zadnjem sjedištu bile Božidarova majka Ljiljana (58) i Mihailova supruga Stanka (60) koje su zadobile prelom noge i druge teže povrede, zbog čega su, nakon ukazane pomoći u nikšićkoj bolnici prebačene u podgorički Klinički centar. Lakše je povrijeđen i vozač braon "mercedesa 124" (NK 443-88) Nenad Milović (50) i njegova saputnica Sonja Badnjar (45).
Do udesa je, prema izgledu lica mjesta, došlo kada je Božidar Nikčević, vozeći iz pravca Nikšića i pretičući šleper "mercedes" (NK 15-98) kojim je upravljao Veselin Pavić (47), uletio u "makaze" i sudario sa automobilom kojim je iz pravca Trebinja išao Milović. Do direktnog sudara došlo je na pravcu, nakon izlaska iz blage desne krivine.
Vukota Vujačić, istražni sudija Odnovnog suda u Nikšiću, koji je sa policajcima i predstavnikom tužilaštva obavio uviđaj, rekao je "Vijestima" da je Božidar Nikčević zadržan u stanici policije.
- Nikčević je preticao teretno vozilo, kada je iz suprotnog pravca, svojom trakom, naišao Milović. Na licu mjesta nijesmo vidjeli tagove kočenja, a istraga će pokazati druge detalje - kazao je Vujačić.
Od siline udara oba "mercedesa" su se zarotirala. Nikčevićev auto je potpuno havarisan, zaustavljen je na sredini kolovoza, a Milovićev pored ceste.
Saobraćaj na magistrali bio je zaustavljen četiri sata.

Zvek_Zivi
11-06-07, 09:29
ZA IME SV PETRA CETINJSKOGA OCELI NASKI MOMCI IKAT SVATIT DA NIJESU NEPROBOJNI I NE ZURE BRZE OD ZIVOTA ???????

STRAHOVIT UDES U ZALJEVU KOD BARA

Poginuo mladić

Bar - U strahovitom udesu juče popodne u Zaljevu je poginuo Mirsad O. Kalamperović (24) iz Pariza, porijeklom iz Bara. Pod okolnostima koje treba da utvrdi istraga, nesrećni mladić udario je "poršeom" u kojem je bio sam, u zid firme "Aragana" pored magistralnog puta Bar-Ulcinj, izletio iz vozila i na licu mjesta poginuo. Bijeli "porše" kabriolet francuskih tablica tom prilikom deformisan je do granica neprepoznatljivosti forme, doslovce je zgužvan, a potom se zapalio.
-Kalamperović je bio za upravljačem "poršea" stranih tablica i kretao se iz pravca Ulcinja ka Baru kada je, oko 17.30, na ulazu u "Araganu" izgubio kontrolu i udario u potporni zid. Vozilo se zapalilo, a Kalamperović je ispao i poginuo na licu mjesta - kazao je "Vijestima" istražni sudija Osnovnog suda u Baru Zoran Škopelja neposredno nakon uviđaja, obavljenog u prisustvu zamjenika osnovnog tužioca u Baru Nusrete Arapović i ekipe CB Bar.
Sudija Škopelja naložio je obdukciju tijela, olupina auta biće vještačena, a pokrenuta istraga utvrdiće sve okolnosti pod kojima je došlo do tragedije. Kalamperović potiče iz ugledne barske porodice koja preko dvije i po decenije živi i radi u glavnom gradu Francuske. S vremena na vrijeme svraćao je u očev rodni kraj, a nije bio poznat kao agresivan vozač.
U krugovima bliskim istrazi, "Vijestima" je nezvanično ukazano da je udesu prethodilo Kalamperovićevo preticanje jednog auta, "nakon čega je došlo do gubljena kontrole nad vozilom". Prema istim navodima, postoje očevici nesreće, a od siline udara auta u objekat "Aragane", nesrećni mladić je nakon izbacivanja iz sjedišta preletio nekih tridesetak metara, o čemu svjedoče krvavi tragovi na zidu i ogradi.
Auto se prilikom udara zapalilo, a naknadno je došlo do eksplozije goriva i potpunog uništenja vozila. Djelovi "poršea" bili su razbacani po magistrali i okolnim dvorištima u krugu prečnika najmanje 40 metara. Tokom uviđaja, na ovom dijelu Jadranske magistrale došlo je do dvosatnog zastoja saobraćaja i stvaranja dugačkih kolona sa obje strane puta, a vozači su bili preusmjeravani na stari put Bar-Ucinj preko Mirovice.

stefan123
11-06-07, 16:32
Uzas...juce bih tamo kad se to desilo...pa sam isao okolo sat vremena..
Momak je isao preko 200km/h i valjda je pretica kad mu je naisa kamion i onda je nekako zakacio nekog prezoa 406 sa boka i to ga je odiglo tako da je preletio ogradu pored puta i udario u ogradu i zid Aragane...on je ispao na livadu pored a auto ekplodiralo..

Rvasanin
11-06-07, 17:06
Strahota...Ja sam u soku od sinoc kako sam saznao...Poznavao sam ovog momka.Tragedija...

Zvek_Zivi
12-06-07, 01:22
Ja se iskreno nadam da ce ovi momcici sa foruma svat da poslije svega sto procitase odje ne mlate kako ce picit po CG i bjezat policiji itd itd itd jerbo se lako moze desit da i njino ime bidne odjenako potureno !!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Senna
12-06-07, 07:33
užas...tragedija samo neznam kad će se ljudi opametit da na našip putevima vožnja preko 100 km/h je izuzetno opasna

Zvek_Zivi
12-06-07, 10:03
Nece izgleda komsija nece ,idemo dalje !!!!
SRETEN ERDELIĆ (33) IZ ZVORNIKA TEŠKO POVRIJEĐEN KOD JAZA

Neopreznost umalo kobna

Budva - Sreten Erdelić (33), iz Zvornika, teško je povrijeđen u udesu koji se sinoć oko 20.40 časova dogodio na magistralnom putu Budva - Tivat, u mjestu Jaz, nedaleko od "Rokšpedove" pumpe.
Erdelić, koji je upravljao "džetom" bosanskih registracija (080 - K- 376) kretao se iz prvca Tivta, kada je kod skretanja za plažu, pokušao da zaobiđe "golf 2" koji je u tom trenutku izašao sa "Rokšpedove" pumpe i uključivao se u saobraćaj. Nakon što je počeo da pretiče "golf", Erdelić je svojim autom prešao na suprotnu traku odakle je nailazio "audi A4". Kada je vidio da ne može preteći "golf", Erdelić je počeo da koči i tada se prepriječio na suprotnoj traci. "Audi" ( PG 632 -00), za čijim je volanom bio Podogričanin Goran Aleksić (45), nije mogao da izbjegne prepriječeni automobil tako da je sudar bio neminovan. "Audi" je presjekao "džetu" i završio u nekoliko metara udaljenom kanalu.
Na lice mjesta brzo su stigli pripadnici budvanske saobraćajne policije, te ekipa službe zaštite i spašavanja i hitne pomoći, koji su iz potpuno havrisanog automobila izvukli teško povrijeđnog Erdelića i transportovali ga u risansku bolnicu.
Aleksić, njegov suvozač Ivan Kaloštrović, te Igor Hristov, koji je bio na zadnjem sjedištu, zadobili su samo ogrebotine.
Za vrijeme uviđaja saobrćaj Jadranskom magistralom bio je puna dva sata u prekidu, a vozila su preusmjeravana preko brda Topliš.

Zvek_Zivi
13-06-07, 09:26
STRAVIČAN UDES NA BULEVARU REVOLUCIJE U PODGORICI

Pješak stradao na bulevaru

Podgorica - Nepoznati muškarac star oko 60 godina poginuo je u stravičnom udesu koji se sinoć oko 20.15 časova dogodio na Bulevaru revolucije ispred ulaza u zgradu Agencije za nacionalnu bezbjednost.
Na njega je dok je namjeravao da pređe bulevar naletio vozač "golfa 2" (PG-105-334) Miloš M. Ćetković (20) iz Beri, koji se kretao iz pravca zgrade Televizije Crne Gore ka mostu Union bridž.
Očevici teškog udesa ispričali su da je nesrećni čovjek na raskrsnici zakoračio nogom na kolovoz i da je tada na njega velikom brzinom naletio "golf" i udario da prednjim desnim dijelom.
- Čuo se prasak, a potom škripa koč-nica. Nesrećni čovjek bio je na haubi auta, koji se zaustavio tridesetak metara od mjesta udara. Kada smo dotrčali do automobila, čovjek koji je sav u krvi ležao na asfaltu davao je znake života - ispričao je sredovječni čovjek, koji je sa prijateljima sjedio u restoranu "Lovac".
- Zbog teških povreda nijesmo smjeli da ga pomjeramo sa asfalta i svojim kolima vozimo u Urgentni blok. Tu se zatekao i student medicine, koji je prišao povrijeđenom pokušavajući da mu pomogne. Kada je nakon petnaestak minuta stigla Hitna pomoć, mogli su samo da konstatuju smrt - kazao je on.
Policija je sinoć trakom obezbijedila mjesto udesa i više od dva sata ekipa za uviđaje sa kolovoza je uzimala dokaze i mjerila tragove kočenja. Za to vrijeme, beživotno tijelo ležalo je na asfaltu pokriveno bijelim čaršafom.
Na desnoj kolovoznoj traci na mjestu gdje je došlo do udara nalazila se jedna sandala, dok je druga od siline udara odletjela na suprotnu kolovoznu traku bulevara.
Očevici tvrde da u vrijeme udesa ulična rasvjeta nije bila uključena tako da je u tom dijelu bulevara bio potpuni mrak.
Nedavno su kolovozne trake "presvlačene" novim asflatom ali putari i nakon dvadesetak dana nijesu na toj raskrsnici iscrtali pješački prelaz kao ni bijelu liniju koja razdvaja saobraćajne trake bulevara.
Miloš Ćetković sinoć je zadržan u policiji, a "Vijestima" je rečeno da on nema vozačku dozvolu.
On je radio u auto-praonici u Tološima, a prije mjesec dana kupio je "golf GTI".

Zvek_Zivi
13-06-07, 09:31
NESREĆA U TOMAŠEVIĆIMA, NA PUTU PODGORICA - NIKŠIĆ

Poginuo policajac Blažo Jovanović

Danilovgrad - U teškoj saobraćajnoj nesreći koja se juče oko 4 sata ujutru dogogila na magistralnom putu Podgorica - Nikšić u mjestu Tomaševići, život je izgubio Blažo S. Jovanović (1965) iz Danilovgrada.
Prema riječima istražnog sudije Osnovnog suda u Danilovgradu Željka Raičevića, Jovanović je upravljajući vozilom marke Ńmercedes" (PG-48-01) od Podgorice ka Danilovgradu sletio sa kolovoza i udario u obližnji betonski električni stub. Ljekari Doma zdravlja ŃDimitrije Dika Marenić" konstatovali su da je Jovanović podlegao povredama na licu mjesta.
Pored sudije Raičevića, uviđaj su obavili i zamjenik Osnovnog državnog tužioca u Podgorici Velimir Vukašinović, ekipa za uviđaj ispostave policije u Danilovgradu i vještak saobraćajne struke Branislav Popivoda.
Prema riječima Raičevića, uzroci nesreće biće utvrđeni u daljem istražnom postupku.
Blažo Jovanović je obavljao dužnost zamjenika komandira odjeljenja policijske ispostave u Danilovgradu i među kolegama bio omiljen, a sve zadatke savjesno i odgovorno je izvršavao.

Katunjanin
13-06-07, 09:55
Uzas.
Zvek, zasto kitis ove postove sa smajlijima???
Je li to posljedica copy/paste ili neka tvoja izopacenost?

Shole
13-06-07, 10:35
Ne kiti čovek ništa nego engine foruma kad naiđe na osmicu i zagradu jedno do drugog pretvori u smajlija kojeg vidiš. Ako napišeš 18 u zagradama 8 i zagrada naprave smajlija.

acs
13-06-07, 11:03
vazno je da oni pisu kazne za farove u 3 sata popodne na 40 stepeni... neka malo regulisu taj saobracaj starim putem ali ne oni te cekaju u sre centra i zaustave te sto nemas pojas ...a to sto si ti buca onom neosvijetljenom katastrofom od puta to je vec druga stvar...:mad:

Katunjanin
13-06-07, 12:13
Ne kiti čovek ništa nego engine foruma kad naiđe na osmicu i zagradu jedno do drugog pretvori u smajlija kojeg vidiš. Ako napišeš 18 u zagradama 8 i zagrada naprave smajlija.

Pa sto to ne promijeni kad postuje jer ovako izgleda morbidno!?
(18)
vidji stvarno!

Zvek_Zivi
15-06-07, 01:38
Katunjanin disi malacko oli !

Razlog sto posavljam ovakve postove je da bi spasio mene i moju famelju od debila maloumnih koji misle da mogu lecet putevima / dzadama po Crnoj Gori brzinama kojima se dize avion sa piste ! Ja se iskreno nadam da ce nekat neko vidjet ckrabanje "trkaca" sa ovoga podforuma da bi znali kako sprijecit katastrofu !

Zvek_Zivi
15-06-07, 09:24
Teška saobraćajna nesreća na putnom pravcu Budva – Petrovac, u mjestu Reževići

Poginula Zorica Mladenović iz Ćuprije

U direktnom sudaru “bmv” i “opel astre” teško su povrijeđeni Zoričin suprug Branislav Mladenović iz Ćuprije i Dalibor i Svetozar Ulićević iz Podgorice

Budva, 13. juna - Na putnom pravcu Budva – Petrovac, u mjestu Reževići, pored nove benzinske stanice, oko 12 i 15 sati, dogodila se teška saobraćajna nesreća u kojoj je život izgubila Zorica Mladenović (1957) iz Ćuprije, dok su njen suprug Branislav Mladenović (1950), kao i Dalibor Ulićević (1982) ) i njegov otac Svetozar Ulićević (1955) iz Podgorice, teško povrijeđeni.
Naime, po policijskim saznanjima, došlo je do direktnog sudara između vozila „bmv” registarske oznake KV 476-92 za kojim je upravljao Branislav Mladenović iz Ćuprije, i „opel astra“ registarskih oznaka PG 108-953 kojim je upravljao Dalibor Ulićević, a suvozač mu je bio otac Svetozar.
Automobili su uništeni, a Zorica Mladenović je smrtno stradala. Njen suprug je hitno prebačen u bolnicu u Risnu gdje su konstatovane teške tjelesne povrede i ljekari se bore za njegov život.
Otac i sin, Dalibor i Svetozar Ulićević su prebačeni u KBC u Podgorici gdje je konstatovane teške tjelesne povrede.
Po policijskim saznanjima, vozilo BMV kojim je upravljao Branislav Mladenović jem iz nepoznatih razloga skrenulo u lijevu stranu i direktno se sudarilo sa“opel astrom“.
Na licu mjesta stigla hitna pomoć Doma zdravlja Budve , policija Centra bezbjednosti Budve kao i vatrogaci Budve.
Na ovom putnom pravcu preko dva sata saobraćaj je bio zaustavljen i stvorile su se duge kolone s jedne i druge kolovozne trake.

Troje teško povrijeđeno

Na putnom pravcu Budva - Petrovac u mjestu Reževići i oko 15 časova gotovo na istom mjestu sudarila su se dva vozila , "golf 2" kojim je upravljao Lazar Đurović (1985) sa reg. oznakama BD 169-40 iz Petrovca koji je imao saputnika Nebojšu Stevića (1987) iz Kruševca i drugo vozilo "golf 3" reg.oznake PG 95-92 sa kojim je upravljao Podgoričanin Darko Janjušević. Na lice mjesta stigla je hitna služba Doma zdravlja Budve i policija CB Budva. Teško povrijeđeni Đurović i Stević prebačeni su u Klinički centar Podgorica,a Janjušević u barsku bolnicu.

Zvek_Zivi
15-06-07, 09:33
Crna Hronika

Identifikovan pješak koji je stradao preksinoć u Bulevaru revolucije u Podgorici

Pritvoreni vozač nema dozvolu

Podgorica, 13. juna - Pješak koji je poginuo sinoć, dok je prelazio Bulevar revolucije, kod zgrade Agencije za nacionalnu bezbjednost, identifikovan je kao Svetislav Kecojević (68).
Dvadesetogodišnji vozač "golfa dva" (PG 105- 334) Miloš Ćetković koji ga je udario, sjutra će biti saslušan u Višem sudu. Na pitanje novinara zašto je saobraćajna nesreća sa smrtnom posljedicom u nadležnosti Višeg suda, dežurni istražni sudija Miroslav Bašović je rekao da mladić nema vozačku dozvolu, a da će sve ostale okolnosti biti utvrđene istragom.
Podsjetimo, prema izjavi očevidaca na mjestu nesreće vozač nije stigao ni da koči. Vozilo je odnijelo pješaka gotovo pedesetak metara.

Teško povrijeđen pješak

Sutomore, 13. juna - Iznad Autobuske stanice u naselju Mirošica večeras u 19 sati i 45 minuta teško je povrijeđen Milutin Vukotić, rođen 1917. godine.
Na njega je vozilom punto reg. oznaka BR 999-10 naletio Milan Mlađan (1984), rođen u Inđiji, a stalno nastanjen u Sutomoru. Nakon obavljenog uviđaja istražni sudija Osnovnog suda u Baru Tamara Spasojević potvrdila je da je povrijeđeni Milutin Vukotić najprije prebačen u barsku bolnicu ali nakon konsultacija sa ljekarima i zbog ozbiljnosti povreda transportovan oko 22 sata u Klinički centar u Podgorici.

Zvek_Zivi
19-06-07, 11:02
Juče na području nikšićke opštine dvije saobraćajne nezgode

U Bogetićima troje, u Nikšiću dvoje povrijeđenih

Nikšić, 17. juna - Juče na magistralnom putu Nikšić – Podgorica, kod Bogetića, u saobraćajnoj nezgodi koja se dogodila danas oko 11 sati, teže su povrijeđene Ana Đurišić (26) i Slavka Bulatović (39), a lakše Slaven Đurišić (28).
Do nezgode je došlo kada je Đurišić izgubio kontrolu nad "golfom 3" (PG 121 -603) koji je sletio puta i prevrnuo se. Srećom, svi su van životne opasnosti. U poslijepodnevnim satima, tačnije oko 18 časova, u nikšićkoj ulici Danila Bojovića kod Filozofskog fakulteta dogodila se takođe saobraćajna nezgoda. Ovdje su lakše povrede zadobili Ivan Turčinović (20) i Mirko Krstajić (23), oni su bili u BMW (NK 408-20) koji se, nakon što je izmakao kontroli, Krstajiću udario u stub ulične rasvjete.

Zvek_Zivi
25-06-07, 07:53
Teška saobraćajna nesreća na putu Murino - Andrijevica

Poginuo vozač “audija”

Murino, 23.juna - Na putu Murino-Andrijevica, sinoć oko 22 časa, dogodila se teška saobraćajna nesreća u kojoj je izgubio život Dragoš-Baćko Paunović (54) iz Podgorice. On se, upravljajući vozilom "audi A 6", registarskih oznaka PG 769-48, kretao iz pravca Murine prema selu Ulotini, gdje je imao vikendicu, a u mjestu Šarenet došlo je do sudara sa vozilom marke "reno", koji se kretao iz pravca Andrijevice reg. oznaka KS 482-573, za čijim je upravljačem bio Sami Krueziju iz Prištine.
Uviđaj je izvršio dežurni istražni sudija Osnovnog suda u Plavu Šefkija Đešević u prisustvu osnovnog državnog tužioca Erdana Feratovića i radnika ispostave policije iz Plava. Prema izjavi istražnog sudije, Paunović je od zadobijenih povreda podlegao na mjestu nesreće dok je vozač "renoa" zadobio lakše tjelesne povrede i nalazi se na liječenju u plavskom Domu zdravlja.
Istraga je još u toku i za sada uzroci ove nesreće nijesu poznati.

Zvek_Zivi
25-06-07, 08:01
Juče ujutro u Nikšiću

U dva udesa 18 povrijeđenih

Nikšić, 23. juna - Na putu Nikšić-Morakovo, u Liverovićima, jutros oko sedam sati, dogodila se saobraćajna nezgoda u kojoj je teško povrijeđen Veselinko Radenović (54), a lakše Radivoje Todorović (52), Radmila Ćorović (56), Mira Lazović (46), Milijana Čvorović (48), Milomir Miličić (42), Milivoje Gogić (40), Novo Vušović (53), Radosav Vučković (54). Sve se desilo prilikom sudara autobusa "sanos" NK 361-00 kojim su prevoženi radnici Rudnika boksita i FAP-ove cisterne za vodu (NK 50-78), za čijim volanom je bio Radenović. Autobus je sletio s desne strane puta, ali srećom, nije se prevrnuo, pa su svi putnici prošli s lakšim povredama.
U Bulevaru Vuka Mićunovića, na Zempolju, sinoć, sat i po iza ponoći, u saobraćaju su teško povrijeđeni i Goran Krstajić (23), Darko Jovanović (34) i Dejan Kastratović (23), a lakše Petar Mrvaljević (19), Mladen Šćepanović (19), Branislav Blagojević (17), Mihailo Simović (20), Željko Vučetić (21) i Radovan Perućica (23). Svi oni su učesnici sudara "golfa 2" NK 470-59, kojim je upravljao Mrvaljević i "renoa klio" (NK 364-83) za čijim upravljačem je bio Darko Jovanović.

Zvek_Zivi
30-06-07, 09:37
PETORO POVRIJEĐENO U UDESU KOD FABRIKE KAP-A

"Mercedesom" u kombi

Podgorica - Pet osoba povrijeđeno je u direktnom sudaru juče oko 14 časova na magistrali od Podgorice ka Golubovcima, u blizini fabrike Kombinata aluminijuma.
Teške povrede zadobila je saputnica u "mercedesu" (BA-532-27) Nafija Redžepagić (82), dok su lakše povrijeđeni vazač tog automobila Zekrija Musić (47) i njegova kćerka Nurka (22).
Lakše je povrijeđen i vozač kombija (Ul-123-26) Vebija Ardulić (30) i njegov saputnik Mirsad Bjelak (24).
Nezgoda se dogodila kada je vozač "merecedesa", koji se kretao iz Golubovaca, prešao na suprotnu traku i direktno udario u kombi koji je nailazio iz suprotnog pravca.
Od siline udara potpuno je smrskan prednji dio kombija i "mercedesa" karavan, a teže povrede spriječili su zaštitni jastuci koji su se otvorili u udesu.
Povrijeđeni su odmah prevezeni u Klinički centar u Podgorici, a ekipa CB Podgorica je za pola sata završila uviđaj tako da je magistrala brzo bila otvorena za saobraćaj.

Zvek_Zivi
04-07-07, 08:03
PODGORIČANIN RATKO ŠAPURIĆ (41) LAKŠE POVRIJEĐEN U UDESU KOD "TITEKSA"

"Kliom" u provaliju

Podgorica - Podgoričanin Ratko A.Šapurić( 41) sinoć oko 22 sata automobilom "reno klio" sletio je u provaliju iznad Morače i prošao sa lakšim povredama.
Prema nezvaničnim informacijama, do udesa je došlo u blizini "Titeksa", kada je Šapurić iz za sada neutvrđenih razloga, izgubio kontrolu nad automobilom, izletio sa puta i završio u ambisu.
Prema riječima jednog od očevidaca, Šapurić je uspio sam da se izvuče iz ambisa i pozove pomoć.
- Neposredno poslije nezgode, vozač "renoa" je bio u svjesnom stanju, kretao se i razgovarao sa okupljenima na mjestu udesa - ispričao je isti sagovornik.
Policijska ekipa koja je obavila uviđaj i radnici preduzeća "Elevator" sinoć do ponoći nijesu uspjeli da izvuku "reno" iz provalije, dok je Šapuriću ukazana medicinska pomoć u Urgentnom bloku Kliničog centra.

Demijan
04-07-07, 19:50
eo nesto gledam datume nesreca,
svakih 5 dana nego uludo pogine na cestama po crnoj gori,
aj sad neko nek izracuna za koliko godina cemo nestat sa lica zemlje.

Zvek_Zivi
05-07-07, 14:02
Eto zato ja postujem to moj dobri Demijane dako nekome iz supka uljeze u lobanju inace cemo se iztrijebit ka zecevi !

stefan123
05-07-07, 15:30
...to racunate kao da se vise niko u buducnosti nece radjat jel ?

Zvek_Zivi
06-07-07, 00:49
Ne no racunamo u razlomke !

stefan123
06-07-07, 00:58
Pa nemozes da racunas 365dana svakih 5 dana udes...365/5 =73...pa onda ~700.000/73 = ~9589..

Bio je post iznad moga nego je "nestao" gdje je neko proracunao ~9500...:)

Zvek_Zivi
06-07-07, 01:23
Ja bi vrlo rado volio vidjet mnogo mnogo manje brojke jerbo me izuzetno strah kad sljegnem dolje u CG od kamikaza naskijeh, pa ako ikako moze da ja ne budem jedna od tje brojki !

Zvek_Zivi
06-07-07, 09:49
ŽESTOK SUDAR PET VOZILA NA BOGETIĆIMA

Dvoje povrijeđeno

Podgorica - Dvije povrijeđene osobe i pet oštećenih vozila - bilans je žestokog sudara koji se juče oko 8.30 časova dogodio u mjestu Paprati, na magistralnom putu Podgorica - Nikšić.
"Vijesti" nezvanično saznaju da je u ovom udesu teško povrijeđen vozač "BMW-a" (NK-461-78) Nikšićanin Faruk Šabotić (24), koji je zadobio lom ruke, dok je suvozač kamiona "mercedes" (NK-462-88) Radoman Petrušić (46) prošao sa lakšim povredama.
Pored njih u udesu su učestvovala još tri vozila čiji su vozači ostali nepovrijeđeni - automobil "mercedes" (NK-357-73), kojim je upravljao Nikšićanin Svetozar Mijušković (48), kamioni "mercedes" (NK-463-46) i "MAN" (NK-477-09), za čijim su upravljačima bili Ivica Grozdanić (33) i Svetozar Bulajić (28) iz Nikšića.
Istražni sudija nikšićkog Osnovnog suda Ljubiša Marković, koji je obavio uviđaj, "Vijestima" je saopštio da je do udesa došlo kada je Šabotić, koji se kretao iz pravca Nikšića, iz za sada neutvrđenih razloga izgubio kontrolu nad "BMW-om".
- Šabotić se sudario sa "mercedesom", kojim je upravljao Mijušković, dok su se iza njega kretala tri kamiona. BMW je potom nastavio nekontrolisano da se kreće. Vozač kamiona "mecedes" Petrušić, u pokušaju da izbjegne BMW, skrenuo je u desno, zatim je udario u brdo i prevrnuo se na kolovoz. BMW je potom "nanizao" još dva kamiona i zaustavio se nekoliko metara dalje - ispričao je sudija Marković.
Za vrijeme uviđaja, koji je trajao neuobičajeno dugo - nekoliko sati, saobraćaj na dijelu puta Podgorica - Nikšić bio je u prekidu.

CARINIK RAJKO RADOVIĆ SLETIO U TARU I OSTAO NEPOVRIJEĐEN

Stajao na potopljenom autu i dozivao u pomoć

Žabljak - Sreća je juče ujutro bila na strani službenika Carina Crne Gore Rajka Radovića(49), koji je službenim "golfom" (PG 12-11), desetak kilometara od mosta na Tari prema Mojkovcu, probio metalnu ogradu, survao se niz 40 metara duboku strminu i nepovrijeđen se našao usred Tare.
Voda je nosila Radovićev auto desetak metara. Za to vrijeme on je uspio da izađe iz olupine i da se popne na automobil koji je jedva virio iz vode.
Putem su neposredno nakon udesa od Mojkovca prema Pljevljima naišli anestičar pljevaljskog Doma zdravlja Momčilo Davidović i vozač sanitetskog vozila Miljan Aranitović.
- Bilo je to kod drugog tunela od mosta kada je Miljan primijetio polomljenu bankinu kraj puta i trag na zemlji i žbunju. "Ovo je neko sletio", kazao je Miljan i zaustavio vozilo. Vratili smo se do mjesta gdje smo vidjeli tragove izlijetanja. Odmah smo čuli pozive upomoć, pogledali prema rijeci i usred matice vidjeli čovjeka koji je stajao na krovu potpuno potopljenog vozila. Na žalost, nas dvojica smo neplivači, kao i dvojica momaka koji su naišli za nama. Nijesmo imali uže koje bi dobacili do tog čovjeka. U međuvremenu sam obavijestio policiju u Pljevljima, a ubrzo je naišao kamion kruševačkih tablica. Vozač kamiona skinuo je uže koje fiksira kamionsku ceradu. Miljan i jedan od dvojice momaka sišli su do obale, bacili jedan kraj užeta do čovjeka koji ga je vezao sebi oko struka i hrabro sišao u vodu koja je počela da ga nosi. On je plivao, dvojica na obali su vukli konop i čovjek se ubrzo našao na obalu. Uz malu pomoć popeo se na put, do ambulantnog auta kojim smo ga prevezli u pljevaljsku hitnu pomoć. Tokom puta normalno je komunicirao, dežurni ljekar je obavio pregled, urađen mu je EKG i mislim da je sve bilo normalno - ispičao je Davidović koga smo juče probudili iz sna, jer je preksinoć pratio bolesnika u podgorički Klinički centar, a u povratku je učestvovao u spasavanju Radovića.

SAOBRAĆAJNA NESREĆA U BULEVARU 13. JULA U NIKŠIĆU

Poginuo pješak

Nikšić - Prema nezvaničnim informacijama, pješak Jovan Karadžić, star između 50 i 60 godina, poginuo je oko ponoći, u Bulevaru 13. jula u Nikšiću, nedaleko od "Jugopetrolove" benzinske pumpe na Mrkošnici. Njega je "seatom toledo" (NK 455 - 48) udario sugrađanin Srećko Adžić, kazao je sinoć oko jedan sat "Vijestima" istražni sudija nikšićkog Osnovnog suda Ljubiša Marković.
Karadžićevo tijelo prekriveno čaršavom nalazilo se nakon nesreće van kolovoza uz desnu ivicu, posmatrano iz pravca grada. Sudeći po položaju automobila, Adžić se kretao od Kličeva prema skv-eru.
Na mjestu nesreće vidjeli su se tragovi kočenja u dužini od oko 50 metara.
Marković je kazao da je Adžić sinoć priveden i zadržan u policiji.

DJEČAK SA KOSOVA TEŠKO POVRIJEĐEN NA MALOJ PLAŽI U ULCINJU

Francuski diplomata u bjekstvu

Ulcinj - Troipogodišnji dječak sa Kosova teško je povrijeđen juče oko podne na Maloj plaži u Ulcinju kada mu je preko noge prešao automobil "nisan" albanskih tablica.
"Vijesti" saznaju da je dječaku noga polomljena na nekoliko mjesta, a vozač je ostavio podatke dječakovim roditeljima i potom pobjegao.
Prema nezvaničnim informacijama, riječ je o službeniku francuskog konzulata u Tirani. Policija intenzi-vno radi na rasvjetljavanju ovog slučaja.
U posljednja dva mjeseca ovo je drugi incident u kome učestvuju diplomate koje službuju u Albaniji. Sredinom maja ulcinjska policija privela je radnika grčkog konzulata u Đirokastru Konstantina Marosisa kod koga je tokom uviđaja saobraćajne nezgode u kojoj je on učestvovao pronađen pištolj za koji nije imao dozvolu.
Marosis je imao diplomatski pasoš, a pištolj sa dva okvira pronađen je tokom uviđaja nezgo-de u njegovom automobilu.

Zvek_Zivi
12-07-07, 08:16
I U MOJKOVAČKOJ OPŠTINI NEKOLIKO UDESA

U tri sudara oštećeno 12 auta

Mojkovac - Na području mojkovačke opštine juče su se zbog pretjerane brzine i gustog saobraćaja dogodile četiri saobraćajne nezgode u kojima je učestvovalo 14 vozila.
Na magistralnom putu Mojkovac - Bijelo Polje, u mjestu Stevanovac, u 9.35 sati teško su povrijeđeni Džafer Mehmeti (26) iz Vučetrna i njegova supruga koja se nalazila na mjestu suvozača.
Mehmeti je upravljao Ńgolfom 3" (415-LS-759) krećući se iz pravca Mojkovca ka Bijelom Polju. Na klizavom kolovozu on se okrenuo na magistrali i podletio pod šleper iz Mađarske za čijim upravljačem je bio Ištvan Balaš, iz Budimpešte. Supružnici Mehmeti hitno su prebačeni u Klinički centar u Podgorici.
Uviđaj su sa službenicima policije u Mojkovcu obavili istražni sudija Osnovnog suda u Bijelom Polju Vukomir Bošković, sa vještakom saobraćajne struke.
Saobraćaj na magistrali je od 9.35 do 11.30 preusmjeravan na lokalni put a od 11.30 vozila su se kretala jednom trakom. Mađarska firma morala je da angažuje servis iz Užica da deblokira kompjuterski sistem u šleperu kako bi se mogao pomjeriti sa magistrale.
U ostalim udesima nije bilo povrijeđenih. Iz pravca Podgorice ka Bijelom Polju na mostovima na rijeci Tari u 7.55 dogodio se lančani sudar u kojem je učestvovalo četvoro auta, a u 13.35 i drugi sa pet automobila. U 12.30, kod autobuske stanice sudarilo se troje auta.

BJELOPOLJSKOJ OPŠTINI JUČE PRIJEPODNE PET UDESA

Povrijeđeno osam osoba

Bijelo Polje - Pet saobraćajnih udesa, u kojima je osam osoba teže i lakše povrijeđeno, dogodilo se juče prije podne u bjelopoljskoj opštini.
Najteži udes bio je oko 7.30 časova, u naselju Kruševo, na putu Bijelo Polje - Ribarevine. Teže su povrijeđeni vozač taksi automobila "audi" (BP 411-25) Saša Šarčević (28) i njegov saputnik Joveta Bubanja (20), kao i dvanaestogodišnji Dejan Ostojić, iz Novog Sada, koji se nalazio u "mercedesu" (NS 168-302) kojim je upravljao njegov otac Boro (38). U tom udesu su Boro, njegova supruga Slavica (37) i njihov drugi sin Srđan (9) lakše povrijeđeni.
Načelnik Hirurškog odjeljenja bjelopoljske Opšte bolnice, dr Vuko Jovanović saopštio je "Vijestima" da je Šarčeviću povrijeđeno oko, a Bubanja ima povrede neurohirurške prirode, ali im životi nijesu ugroženi. Obojica si, ipak, prevezeni u podgorički Klinički centar, dok su ostali povrijeđeni zadržani u bjelopoljskoj bolnici.
Kako saznajemo, do udesa je došlo kada se Šarčević, vozeći u pravcu Bijelog Polja, sudario sa Ostojićem koji se kretao iz suprotnog pravca.
Oko 11 časova, u Industrijskoj ulici, u naselju Nedakusi, došlo je do lančanog sudara u kome su učestvovala tri automobila. Dvije osobe su lakše povrijeđene i pomoć im je ukazana u Hitnoj službi bjelopoljskog Doma zdravlja.
U drugim udesima nije bilo povrijeđenih.

Zvek_Zivi
12-07-07, 08:18
APEL POLICIJE U HERCEG NOVOM

Vozači da smanje gas

Herceg Novi - Policija u Herceg Novom juče je apelovala na vozače motornih vozila da brzinu prilagode saobraćajnim znakovima i uslovima na putu, kako bi se smanjio broj nezgoda. Prema procjenama iz policije, ovog ljeta se očekuje povećanje broja automobila za oko 50 odsto.
Broj saobraćajnih prekršaja u jeku turističke sezone poveća se za oko 30 odsto.
Tako se dnevno napiše između osam i 15 prekršajnih prijava, do 15 novčanih naloga i u prosjeku se dnevno oduzme jedna vozačka dozvola.
Komandir Stanice policije Zoran Brđanin je kazao da su najčešći prekršaji nepropisno parkiranje, prekoračenje brzine i nepropisno preticanje. Kazne iznose od 15 do 150 eura.
Uskoro bi trebalo da počne da radi i specijalno vozilo pauk, koje će intervenisati u situacijama kada vozilo onemogućava normalno odvijanje saobraćaja.
ČUVAJTE i NOVAC

Iz policije apeluju na građane da, u cilju sprečavanja i suzbijanja svih oblika kriminaliteta i pronalaženja njihovih izvršilaca, njihova zapažanja o sumnjivim osobama blagovremeno prijave policiji.
Savjetuju građanima i turistima da novac, dragocjene predmete i lična dokumenta, naročito na plažama i u automobilima, ne ostavljaju bez nadzora.

stefke
12-07-07, 19:19
juče na vranjeske nive.

4motion
12-07-07, 23:17
juče na vranjeske nive.
mislish vranjske njive?
jel bilo kome shto?

stefke
13-07-07, 03:16
pogriješih... nikome ništa srecom :)

Erzebet_BathorY
14-07-07, 13:29
na putu bd-ct sinoc oko 2h udes dva automobila (ct tablice).
od sudara nastao je pozar, a vozila su se nashla u zbunju sa strane.
uzasan prizor, stvarno!!!!

aCid_cOokiE
14-07-07, 14:13
je li ko povrijedjen? chuh da je jedan od vozila novi bmw 3 i da su svi putnici prosli bez ogrebotine...ako mislimo na isti udes !?
nisam cuo za pozar

4motion
14-07-07, 14:32
ja sam prolazio tom relacijom oko 3 sata poslije ponoci i vidio sam jednu reno lagunu (nemojte me vatat za rijech) sletio u kanal i stalo dvoje vozila da pomaze. ja vidio da niko nije poginuo i odoh da ne pravim zastoj. nije bilo pozara tamo.

Lommy
14-07-07, 15:26
Koliko sam ja čuo pod Malo brdo put Danilovgrada, starim putem, sinoć slećela Laguna.Đevojka iz Danilovgrada poginula a momku se bore za život.

stefke
14-07-07, 15:28
je li ko povrijedjen? chuh da je jedan od vozila novi bmw 3 i da su svi putnici prosli bez ogrebotine...ako mislimo na isti udes !?
nisam cuo za pozar

m3 ? kabrio ? nije valjda ono što mislim..

Fabia_Elegance!
14-07-07, 17:16
na putu bd-ct sinoc oko 2h udes dva automobila (ct tablice).
od sudara nastao je pozar, a vozila su se nashla u zbunju sa strane.
uzasan prizor, stvarno!!!!
Jutros sam se vratio iz Budve i vidio sam udes.
Novi BMW 3 i Volvo S80.
U BMW su bili putnika, niko nije povrijedjen a nije bilo ni pozara.

Vidocq
14-07-07, 17:20
Koliko sam ja čuo pod Malo brdo put Danilovgrada, starim putem, sinoć slećela Laguna.Đevojka iz Danilovgrada poginula a momku se bore za život.

Nazalost, oboje su poginuli.. Djevojka je bila iz Podgorice.

Balsa
16-07-07, 10:22
Jutros sam se vratio iz Budve i vidio sam udes.
Novi BMW 3 i Volvo S80.
U BMW su bili putnika, niko nije povrijedjen a nije bilo ni pozara.
Bilo je pet putnika u BMWu. Dva momka i tri djevojke. Ja sam bio prvi na mjestu udesa, vracao sam se iz bd. Pomogao sam im da izadju iz one provalije. Niko od njih nije ni ogrebotinu imao, samo su bili u shoku...

A vozacha iz drugog auta, koje je uchestvovalo u udesu, su povezli odma u bolnicu. Ne znam tachno shto je sa njim bilo... Valjda je bio sam u autu.

Fabia_Elegance!
16-07-07, 22:15
I u petak uvece je bilo neki accident blizu raskrsnice NK/CT.
Cak i Acid je bio tu, sa Renolom, valjda za uvidjaj.

aCid_cOokiE
17-07-07, 02:19
krenuo sam put budve...
valjda je neko pokupio pjeshaka, odma me policija proslijedila drugim putem tako da nemam vishe info

Balsa
17-07-07, 11:05
I u petak uvece je bilo neki accident blizu raskrsnice NK/CT.
Cak i Acid je bio tu, sa Renolom, valjda za uvidjaj.
Jes... Na bulevaru palmi... I tu sam naishao 10 min poslije nesrece. Zatvoren je bio bulevar. Moralo se nekim ulichicama izac na put do CT.

cookie
17-07-07, 14:41
Kamion kojem su otkazale kočnice prevrnuo se na putu Bijelo Polje - Mojkovac i smrskao "jugo" u kome su bili Čačani Branko Stevanović (30) i Ivan Gavrilović (29)!

U uništenom automobilu Stevanović je na mestu ostao mrtav, dok je Gavrilović dva sata bio priklešten u olupini! Posle dramatične akcije spasavanja Gavrilović je sa teškim povredama prebačen u bolnicu. Vozač šlepera Vojkan Bjelić (29) iz Bijelog Polja lakše je povređen.

Stravična saobraćajna nesreća dogodila se juče oko 4.15 časova kod mesta Slijepac Most. Vojkan Bjelić vozio je kamion, vlasništvo firme "Meduza" iz Bijelog Polja, kojem se iznenada otkazale kočnice!

- Išao sam u Bijelo Polje, gde je trebalo da isporučim breskve sa svoju firmu. Kada sam silazio niz prevoj Krstač kod Mojkovca, otkazale su mi kočnice! Pokušao sam da zaustavim kamion, ali mi nije uspevalo jer sam sve više dobijao na ubrzanju - priča Vojkan Bjelić, i dodaje:

- Shvatio sam da kamion ne mogu da zaustavim! Približavao sam se Slijepac Mostu, koje je naseljeno mesto. Kako u tom trenutku na putu nije bilo vozila, odlučio sam da skrenem sa magistrale i "očešem" se o brdo pored puta kako bih nekako smanjio brzinu. Međutim, posle udarca prevrnuo sam se na bok. Počeo sam da klizim po magistrali! Kada sam se posle sto metara konačno zaustavio, izašao sam iz kamiona, koji je bio iznad same provalije! Tada sam ugledao stravičan prizor! Ispod mog kamiona nalazio se smrskani "jugo"! Ne znam kako se tu našao, kada je put bio "čist".

Usledila je dvočasovna akcija spasavanja putnika iz uništenog automobila. Mladić iz "juga" očajnički je zvao u pomoć! Smogao je snage da kaže da je teško povređen i da je njegov saputnik mrtav.

- Molim vas, izvadite me! Umirem, gubim vazduh i sve me boli! Spasite me, pritiska me lim - zapomagao je Ivan Gavrilović.

U međuvremenu su na mesto nesreće stigli vatrogasci i policija, a dovezene su i dve velike dizalice.

- U dramatičnoj akciji spasavanja dizalica je podizala prevrnuti kamion, dok su vatrogasci sekli lim! Gavrilović je posle dva sata izvučen iz olupine. On je teško povređen, ali je van životne opasnosti i oporavlja se u bolnici u Bijelom Polju. Nažalost, vozač "juga" Branko Stevanović je poginuo - kaže jedan od spasilaca. Kada su izvukli Gavrilovića, on je rekao da je sa Brankom krenuo iz Čačka na letovanje u Ulcinj. Objasnio je da su se vozili svojom trakom kada je odjednom na njih naleteo kamion.

- Onesvestio se posle stravičnog sudara. Kada je došao svesti, shvatio je da je priklešten i da je njegov drug poginuo - priča spasilac.

Put Bijelo Polje - Mojkovac bio je zatvoren tri i po sata za saobraćaj. Inače, deo puta od Slijepac Mosta prema Mojkovcu, koji zovu Rogov krš, poznat je po velikom broju nesreća u kojima je u poslednjih meseci poginulo nekoliko osoba

izvor: press online

uzas zivi...

NSX
17-07-07, 18:43
Iznenada otkazale kocnice...samo nek su oni uveli zakon za svijetla, kreteni.

desha
17-07-07, 19:08
Iznenada otkazale kocnice...samo nek su oni uveli zakon za svijetla, kreteni.
istina svejetla upaljena a sto pola ljudi nema kocnica nema veze :evil:

ne mislim na Vojkana Bjelića (29) nego hocu da kazem da dosta ljudi ima neispravna kola

Fabia_Elegance!
17-07-07, 20:06
krenuo sam put budve...
valjda je neko pokupio pjeshaka, odma me policija proslijedila drugim putem tako da nemam vishe info

Jes... Na bulevaru palmi... I tu sam naishao 10 min poslije nesrece. Zatvoren je bio bulevar. Moralo se nekim ulichicama izac na put do CT.

I ja sam radio isto.

stefan123
17-07-07, 22:17
Uzas..znam koji je ovaj momak..Isao je kod majke u Ulcinj, ona je vaspitacica u vrticu..

Za ovakve slucajeve bi slao direktno u zatvor i vozaca a i poslodavca ako kamion nije vozacev..ali momentalno ! *ebem im mater balkansku..nikad ljudi nece bit ! Samo ajde vozi valjda nece..dok se ne desi ovako nesto.:-(

aCid_cOokiE
18-07-07, 10:37
moglo se bez ove prve slike...

Njivice_Orano_Nepreorano
26-07-07, 21:37
Ulcinj - Samo zahvaljujući čudu ili ludoj sreći, vozač "golfa" bjelopoljskih tablica (BP 385-82), Bjelopoljci Azrin Durović (29) i njegovi saputnici, brat Adis (24) i Beranka Azra Kočan (23) ostali su živi nakon stravičnog udesa koji se dogodio juče oko podne na magistarlnom putu Ulcinj- Bar u blizini mosta u Kručama. Oni su odmah prebačeni u barsku bolnicu gdje su smješteni na Odjeljenje hirurgije. "Vijestima" je juče u toj ustanovi saopšteno da je njihovo zdravstveno stanje stabilno i da se nalaze van životne opasnosti. Povrijeđen je i vozač crvene "vektre" (UL 160-76) Mustafa Fteja (36), koji je, takođe, bio direktan učesnik u nezgodi. U udesu su učestvovali i autobus kosovskih tablica i "audi" belgijskih registarskih oznaka, ali, na sreću, niko iz tih vozila nije povrijeđen.
Sat nakon udesa, novinar "Vijesti" na licu mjesta zatekao je jeziv prizor. Isječena gornja strana potpuno smrskanog "golfa" svjedočila je o natčovječanskim naporima ulcinjskih vatrogasaca da na vrijeme stignu i izvuku Azrina, koji je nakon udesa ostao ukliješten u golfu. Na magistrali mogle su se vidjeti boce kisele vode, šlaufi, pumpe i razne druge stvari koje su od siline udesa ispale iz golfa. Odmah do smrskanog automobila stajao je autobus registarskih oznaka 424 KS 455, koji je golfa zakačio lijevim donjim krajem dok je na drugoj strani ulice bio "opel vektra", čiji je prednji kraj u udesu potpuno uništen.
Prema kazivanju očevidaca, nezgoda se dogodila kada je vozač "vektre", koji se kretao iz pravca Ulcinja, izgubio kontrolu nad vozilom, prešao na lijevu kolovoznu traku i iako ne čeono, snažno udario u "golf" bjelopoljskih tablica koji je dolazio iz suprotnog smjera. Nakon udesa, automobili su ostali u svojim kolovoznim trakama ali okrenuti u suprotnim smjerovima u odnosu na pravac kojim su se kretali. I tako se crnogorski rulet nastavlja...

KingofDenmark
29-07-07, 00:48
Kako vozila kod nas prolaze tehnicki pregled?
I kad se nasem narodu dokaze da preticanje u okuku nije zdravo po zivot i da ona puna traka na put ne oznacava sredinu puta, ali to je ipak veci posa. Mogu donijet milijardu zakona o saobracaju, ali ce nasi ljudi nastavit da voze kako njima odgovara i reci ce vlast to radi samo da se nakupi para.
Vozim prije 15 dana magistralom od Virpazara prema Podgorici i iza mene ide kombi danskih tablica i pretece me i posole se coek pravo uzivio u nas nacin voznje. pretijece dje stigne i u fine makazice ulazi. Reko blago tebe dosa si u CG da se izduvas jer bi ti u Dansku dozvolu na poduze vrijeme uzeli zbog takve voznje.
Ali eto kako je tako je. Ne mozemo na svake 100 stavljat patrolu.

motorsport
30-07-07, 01:49
Teška saobraćajna nesreća u Igalu

Dva mladića poginula, trojica povrijeđena...

Herceg Novi, 28. jula (Tanjug) - U teškoj saobraćajnoj nesreći na magistralnom putu u Igalu rano jutros poginuli su Ivan Relić (19) iz Nove Pazove i Ivan Petrović 18 iz Beograda, dok su povrijeđeni Aleksandar Petrović (19) i Luka Rašković (16) iz Beograda i Aleksandar Perović (17) iz Njivica kod Herceg Novog.
Prema riječima istražnog sudije Osnovnog suda u Herceg Novom Zorice Dabetić, uzrok nesreće, najverovatnije je prebrza vožnja. Nesreća se dogodila kada je vozilo marke "nisan", iznajmljeno od rent-a-kar službe u Budvi, udarilo u šaht i elektro-stub poslije čega se nekoliko puta prevrnulo. Ivan Petrović je preminuo na putu za Centar vojno-medicinskih ustanova u Meljinama, a ljekari ove ustanove poslije višečasovnih napora nisu uspjeli da spasu ni Ivana Relića koji je preminuo od zadobijenih povreda.
Aleksandar Petrović i Luka Rašković zadržani su u bolnici u Meljinama, dok je Aleksadar Perović upućen na dalje lečenje u risansku bolnicu. Braća Ivan i Aleksandar Petrović bili su na ljetovanju u porodičnoj kući u Njivicama, gdje im se Ivan Relić, koji je sa majkom ljetovao u Budvi, pridružio prije nekoliko dana.

www.pobjeda.cg.yu (http://www.pobjeda.cg.yu)

Bad Boy
30-07-07, 02:47
nikad nasem narodu ugodit'. da im zabranis neispravna auta - rekli bi da nam uzimaju i ono malo sto imamo, itd. ma stoka smo po nekim pitanjima.

Boromirospg
31-07-07, 01:44
Meni je totalni idiotizam poc na duzi put (na mora i sl.) a da ne provjeris auto znaci kocnice i upravljac, to je isto ka da si uzeo pistolj i stavio metak pa dako ne opali. I opet pored ispravnog auta nikad ne znas oce li neka budala iz suprotnog smjera uc u krivinu poprecke. Do 100km na sat mozes nesto ucinjet a preko je sve sreca. Kod nas ljudi gledaju da auto malo trosi i da su jeftini djelovi znaci sto manje elktronike i opereme. Za ove nase puteve ti treba abs i neko sportsko vjesanje ako oces da vozis malo brze a to svi oce, u krivinu uc brze a neravan put bez gasnih amortizera je smrt isto tako zalecet dvojku gti ili trojku 150 bez abs je smrt jos ako gume nisu dobre pa taknes kocnicu i odjednom si na krov.

Meni auto ima i abs sportsko vjesanje i amortizere, kad mi crkne amortizer u krv je ali zato ti moze zivot spasit. Kad sam se vracao za zabljaka naleces na manji odron kao nesto 5 ili 6 krsa velicine fudbalske lopte malo manje a iz suprotnog smejra kamion, nisam ima dje nego po sred bubulja i predjem desnim prednjim tockom, auto ne mrdne ali zato tocak tako LUPI mislio sam ode mi sve. Da nisu bili takvi amortizeri mozda bi se izvrnuo na krov ili bi mi mozda otpa tocak jer su mi trapovi i viljuske ojacanje zato jer je sportsko auto.

aCid_cOokiE
31-07-07, 03:41
koje auto vozis? i meni auto ima to kako kazes...sport..something... nije loshe.
ne nikako

NSX
31-07-07, 07:05
Ahhahahah velis li :) Btw za prelaske preko kamenja itd. bolje je imat mekse ogibljenje a ne sportsko koje je uglavnom i osjetljivije :)

aCid_cOokiE
31-07-07, 16:04
istina.
Em sto "osjeti" auto, osjete i bubrezi

Boromirospg
31-07-07, 23:15
Da bas neko udobno auto sa obicnim amortizerima kad predje preko kamena ne osjeti...u takva auta ne osjecas te sitnije rupe zato sto ti em tocak malo amortizuje a em ti se auto malo zaljulja sto znaci kad naletis na bubulj na krov se izvrces. Gasni dvosmjerni amortizeri samo vrcnu dok auto ne mrdne, zbog toga i dobro drzi po krvina sa rupama i zaebancijama, jes da su skupi i da crknu ako bas divljas.

Treba uzet u obzir da sva ta 16v gti i slicno imaju ojacanu shasiju sto im je plus.

Zvek_Zivi
14-08-07, 07:14
Krulanović i Zmajević poginuli u čeonom sudaru sa kamionom

Nikšić - Nikšićani Slobodan R. Krulanović (27) i Vesko V. Zmajević (26) poginuli su juče oko 6.15 sati u stravičnom sudaru na magistrali kod Nikšića, u blizini firme "Ibon".
Krulanović je vozio, a Zmajević je bio suvozač u "škodi oktaviji" njemačke registracije. Kretali su se od Budoša prema gradu, a kod "Ćakove pumpe", iz još neutvrđenih razloga, direktno udarili u kamion "volvo" (PG 127-793) "Crnagoraputa" kojim je, iz suprotnog smjera, upravljao Radovan S. Vujović (56). Mladići su preminuli na licu mjesta.
- Došlo je do čeonog sudara, a zbog čega utvrdiće istraga- kratko je rekao "Vijestima" Vukota Vujačić, istražni sudija Osnovnog suda, koji je sa pripadnicima PJ obavio uviđaj.
On nije mogao da precizira na kojoj kolovoznoj traci je došlo do sudara, niti da saopšti više detalja o uzroku nesreće.
- Sve okolnosti pod kojima je došlo do tragedije biće poznate nakon završetka istrage - rekao je Vujačić.
Vujović je, zbog lakših povreda prevezen u Opštu bolnicu, gdje je zadržan. Za sada nema potrebe za njegovim privođenjem ili zadržavanjem - rekao je Vujačić, koji će narednih dana saslušati svjedoke.
Od siline udara "škoda", novije proizvodnje, potpuno je uništena ostala na sredini kolovoza. Kamion, na kome je iskrivljen branik, završio je van lijeve strane kolovoza, tik uz pet metara dubok kanal.
Zbog uviđaja, saobraćaj je bio prekinut skoro dva sata.
Građani koji su se rano uputili prema Podgorici ili krenuli na posao u okolne benzinske pumpe, zatekli su stravičan prizor.
- Sudar je odjeknuo kroz Straševinu. Mnogo ljudi je odmah pritrčalo da pomogne, ali mladićima nije bilo pomoći - ispričao je "Vijestima" jedan od prolaznika.
U kafićima grada pod Trebjesom, sinoć, u znak poštovanja prema preminulim sugrađanima, nije bilo muzike.
Tuga je poklopila selo Kuta u Župi nikšićkoj, a porodice su izgubile sinove jedince. Pretpostavlja se da su se nesrećni mladići vraćali kući sa mora.
Zmajević je godinama živio u Minhenu, a ljetos je došao na odmor. Njegovi poznanici su ispričali da je sjutra trebalo da putuje nazad u Njemačku. Za njim tuguju supruga, majka i dvije sestre.
Slobodan Krulanović živio je u Kutima, sa majkom, suprugom i kćerkom koja je rođena ljetos.
Krulanović će biti sahranjen sjutra u 14,00 a Zmajević u 15,00 časova.

Zvek_Zivi
14-08-07, 07:18
VIKTOR BAJRAMI TEŠKO POVRIJEĐEN U SAOBRAĆAJNOJ NEZGODI

Kobno preticanje

Podgorica - Viktor Bajrami (25) teško je povrijeđen u udesu koji se juče ujutro oko osam časova dogodio na magistralnom putu Podgorica-Cetinje u mjestu Kokoti.
U lančanom sudaru lakše su povrijeđeni Bajramijev saputnik Amir Hadžišabić (26) kao i Vladimir Bukilić (26) i Žarko Bracanović (26).
Udes se dogodio kada je Bajrami upravljajući BMW-om (PG-110-870) iz pravca Cetinja pokušao da pretekne vozača kamiona "iveko" (NK-473-65), kojim je upravljao Žarko Perović.
- Tada je Bajrami izgubio kontrolu i udario u kombi "ford tranzit"(CT 119-26), za čijim se upravljačem nalazio Bracanović. Nakon što je udario u kombi, Bajramijev automobil se odbio i udario u bankinu pored puta, a potom i u "ford" (PG/60-E003-07) kojim je upravljao Budimir Bukilić - rečeno je "Vijestima".
Teško povrijeđeni Bajrami juče je operisan u Kliničkom centru i van je životne opasnosti.
Zbog policijskog uviđaja saobraćaj od Cetinja do Podgorice bio je u prekidu gotovo dva sata zbog čega su se iz oba pravca napravile kilometarske kolone.
Uviđajem je rukovodio istražni sudija Osnovnog suda u Podgorici Miladin Pejović.

Zvek_Zivi
14-08-07, 07:19
U Lastvi Grbaljskoj sudarili se golf i autobus

Povrijeđena dva mladića

Budva, 12. avgusta- Na putnom pravcu Budva-Kotor u Lastvi Grbaljskoj, oko 21.40 dogodila se saobraćajna nezgoda kada se, iz još nepoznatih razloga, sudario golf nikšićkih tablica sa autobusom Montenegro prevoza iz Podgorice. Po riječima dr Mire Tošić, iz Doma zdravlja Budva koja je pružila prvu pomoć povrijeđenima, teško su povrijeđeni Stevo Stevančević (1980) i Draško Radosavljević (1977), iz Nikšića, koji su se nalazili u golfu. Putnici koji su se nalazili u autobusu nijesu povrijeđeni. Po riječima dr Tošić, materijalna šteta je ogromna a saobraćaj je bio zatvoren nekoliko časova tako da su vozila usmjeravana preko Topliša a stvorene su i duge kolone.

Zvek_Zivi
17-08-07, 09:59
JOŠ JEDAN TRAGIČAN DAN NA CRNOGORSKIM DRUMOVIMA

Dva mladića poginula povrijeđeno dvanaestoro

Ulcinj/Kotor/Bar/Budva - Dva vozača poginula su, a 12 osoba je povrijeđeno juče na Crnogorskom primorju, gdje su se dogodile četiri teške saobraćajne nesreće. Stradali su vozači Veliša Pajović (24) u Ulcinju i Musa Mališevaj (24) u Radanovićima, kod Kotora.
Pajović je bio za volanom "audija" (UL 136-56), a nesreća se dogodila oko 18.30 časova na Bulevaru Teuta. Mladić je izdahnuo na licu mjesta, a njegove saputnice sestre Sekulić, Nada (21) i Kristina (22) i Milena Škerić (23) iz Novog Sada, nakon ukazane pomoći u Domu zdravlja u Ulcinju hitno su prebačene u bolnicu u Baru.
"Vijestima" je sinoć saopšteno da su Škerićka i Kristina Sekulić zadržane u bolnici i da su "za sada stabilno i van životne opasnosti", dok je Sekulić sa teškim povredama karlice i kukova hitno prebačena u Podgoricu.
Prema saznanjima "Vijesti", Pajović se kretao od Velike plaže ka Ulcinju kada je prešao preko ivičnjaka i udario u stub rasvjete koji se stropoštao na šoferšajbnu.
Mještanin koji se zatekao na licu mjesta kazao je "Vijestima" da je izvlačenje poginulog i povrijeđenih bilo šokantno.
- Bilo je užasno, mnogo krvi na sve strane - kazao je on.
Uviđaj je obavio dežurni istražni sudija Osnovnog suda u Ulcinju Stevo Pecić u saradnji sa ulcinjskim policajcima.
Dežurni istražni sudija u Kotoru Špiro Pavićević kazao je da se nesreća u Radanovićima dogodila oko 22 sata, kada su se sudarili "BMW" (NK 216-45) kojim je upravljao stradali Mališevaj, "mercedes" (PG 109-977) za čijim volanom je bio Milan Perović (36) i šleper čeških registarskih oznaka kojim je upravljao Jaroslav Vaniček (53). Perović je smješten u podgorički KC, a suvozač u BMW-u Afrim Kereljaj (17) u Specijalnu bolnicu "Vaso Ćuković" u Risnu.
"Vijesti" saznaju da je do udesa došlo kada je BMW, krećući se od Kotora ka Budvi, pokušao da pretekne šleper, ali ga je udario bočno, prešao na drugu traku i udario u Perovićev "mercedes". Kotorski vatrogasci morali su da režu smrskani BMW, kako bi izvukli mladića koji je poginuo na licu mjesta. Uviđaj je trajao oko dva sata, pa je saobraćaj do ponoći bio u prekidu.
Troje teško povrijeđenih - Nikola Stojiljković (30) i Dušica Dražić iz Beograda i Podgoričanin Arsenije Bastać (22), epilog je udesa koji se oko 12.30 dogodio u Reževićima.
Do udesa je došlo kada je Bastać, upravljajući "pik ap zastavom", krećući se iz Budve prešao na suprotnu traku. Iz Petrovca su na motoru bili Nikola i Dušica, ali se u trenutku kada su izašli iz krivine na njihovu traku ispriječio "pik ap", pa je sudar bio neminovan.
Na lice mjesta odmah je došla ekipa hitne pomoći, koja je prebacila povrijeđene u podgorički KC.
U udesu u Mišićima kod Sutomora teško je povrijeđena Olivera Nedović (39) iz Nikšića, kao i dvije žene koje su bile u "pežou 306" (BD 202-85).
Prema rezultatima istrage, juče oko 18.15 sati na mostu Rijeke Đurmanske između Đurmana i Mišića, na putu Sutomore-Petrovac sudarili su se "pežo 306" koji je iz pravca Buljarice vozila Jelena Radulović (22), te "golf dvojka" (SD 364-97) koji je iz suprotnog smjera vozio Dragan Filić iz Smedereva. "Pežo" je završio na krovu ispod mosta, a u njemu su bile i Jelenina baba Stanka Radulović (82) iz Buljarice, te Olivera Nedović. U "golfu" sa Filićem bila je i njegova porodica, ali su oni prošli bez povreda.
U barskoj bolnici "Vijestima" je rečeno da Olivera ima povredu lobanje, prelom podlaktice i povredu kičme, te da je nakon hirurške intervencije prebačena u Klinički centar u Podgoricu. Stanka Radulović je zadobila povrede grudi, zbog kojih je nakon operacije zadržana na intenzivnoj njezi barske bolnice, dok je Jelena zbog lakših povreda zadržana na hirurškom odjeljenju.

S.A. - I.K.- V.L.-R.P.

--------------------------------------------------------------------------------

MOTOROM NA STARICU

Na području MZ Sutomore-Spič, takođe na magistralnom putu Sutomore-Petrovac, sinoć se desio još jedan udes, i to u naselju Zgrade nadomak Haj-Nehaja. Oko 20 sati povrijeđena je pješak Anđuša Zgradić (81) iz Sutomora, koju je na kolovozu udario policajac Rajko Gvozdenović iz Bara koji se na službenom motociklu kretao ka Petrovcu. Istražni organi su ukazali da je u trenutku udesa Anđuša prelazila ulicu mimo pješačkog prelaza, te da je tom prilikom zadobila prelom lijeve nadlaktice i nosa. Starica je medicinski zbrinuta, i van je životne opasnosti, a policajac je prošao bez povreda.

Fabia_Elegance!
02-12-07, 06:20
http://www.vijesti.cg.yu/slike/254879.jpg

Nikšić - Nikšićani Nemanja R. Roganović (20) i Krsto T. Vujović (22) nastradali su juče ujutro oko 1,40 u strahovitom udesu na skveru kod pumpe u Rastocima.
Teže povrede zadobio je Spasoje P. Roganović (19) koji je, nakon ukazane ljekarske pomoći, prebačen u podgorički Klinički centar, gdje je operisan i van je životne opasnosti.
Do udesa je došlo kada je "pežo 406" podgoričke registracije, kojim je upravljao Nemanja Roganović udario u metalni stub ulične rasvjete, na 20-tak metara od kružnog toka.
Istražni sudija Osnovnog suda u Nikšiću Ljubiša Marković, koji je obavio uviđaj, kazao je "Vijestima" da su mladići išli iz Hercegovačkog puta, iz pravca Kapinog polja prema gradu.
- Ušli su u kružni tok i prilikom izlaska na Bulever Vuka Mićunovića vozač Nemanja Roganović je, iz još neutvrđenih razloga, izgubio kontrolu nad vozilom. Dvadesetak metara od skvera, sa desne strane, automobil je oborio saobraćajni znak, a zatim udario u stub i zaustavio se. Vujović je preminuo na licu mjesta, dok je Nemanja Roganović nešto kasnije podlegao teškim povredama u bolnici - rekao je Marković.
Odmah nakon udesa, na licu mjesta zatekli su se taksisti i policija, Nemanja Roganović je prevezen u bolnicu, ali je uprkos pokušajima ljekara da ga spasu, preminuo. Vujović, za kojim tuguju roditelji, brat i tri sestre biće sahranjen danas u 15 sati na Gradskom groblju. Roganović će biti sahranjen u isto vrijeme na mjesnom groblju u Kočanima.

-------
Tragedija!

R.I.P.

Zvek_Zivi
02-12-07, 09:20
Ljudji ako ste gledali sliku auta mozete sami zamislit kojom "BRZINOM" su se kretali ! Ove tragedije po Crnu Goru mogu zaustavit strahovite kazne "zatvorom i parama"!!!!! Oduzimanjem auta itd itd ,ovo je grijeh i tragedija nemogucijeh razmjera ovo je razlog zato sam potura tolko postova na "Crnu Hroniku" da ako boga ima ce cuknu momci i svate da se lako pogiba na putovima Crnogorskijem i da nijesu od celika , neka im je laka crna zemlja ! ! !

aCid_cOokiE
02-12-07, 16:27
ja sam gledao ovo auto kroz grad chesto ....

tragedija.

Dejan
02-12-07, 18:16
Evo ako nekog zanima, a vjerujem da zanima, slike sa mjesta nesrece.

aCid_cOokiE
02-12-07, 18:19
.........................

Fabia_Elegance!
02-12-07, 21:01
Ovo je skola za druge vozace.

Zvek_Zivi
03-12-07, 09:54
DVIJE TEŠKE NESREĆE U HERCEGNOVSKOJ OPŠTINI

Smrt u ambisu

Herceg Novi - Vojo Vuković (43) iz Bijele poginuo je preksinoć u Sniježnici, na lokalnom putu Kameno-Ubli. On je bio za upravljačem "golfa" (HN 61-93) kada je izgubio kontrolu i sletio u provaliju duboku 40 metara.
Zbog nepristupačnosti terena uviđaj je istražni sudija Sonja Cvijetičanin izvršila juče. Uzroci nesreće se još utvrđuju.
Juče oko tri sata ujutro na Jadranskoj magistrali u neposrednoj blizini raskrsnice sa obalnim putem na izlasku iz Bijele ka Kamenarima u udesu su teško povrijeđeni Zoran Bijelić (23) i njegova saputnica Svetlana Ćosić. Bijelić je vozio "golf" registracije BP 28-463 i prešavši na suprotnu stranu kolovoza udario u brdo. Bijelić je povrijedio kičmu, a Ćosić karlicu. Njihove povrede zbog kojih su zbirnuti u Specijalnoj bolnici "Vaso Ćuković" u Risnu nijesu opasne po život.

UDES U BOŽOVIĆA POLJU KOD BIJELOG POLJA

Povrijeđen vozač "golfa"

Bijelo Polje - Milorad Kaljević (35) iz Bijelog Polja, nastanjen u Podgorici, zadobio je teže povrede u udesu koji se preksinoć dogodio u Božovića Polju, na putu Ribarevine -Mojkovac. Da udesa je došlo kada je Kaljević vozeći "golf 5" (PG 122-575) ka Mojkovcu, iz nepoznatih razloga izgubio kontrolu, prešao na suprotnu stranu i udario u uzvišenje pored puta. U tom udesu, osim teškog povređivanja Kaljevića pričinjena je i značajna materijalna šteta na vozilu. Povrijeđenom je pomoć najprije ukazana u hitnoj službi bjelopoljskog Doma zdravlja, nakon čega je smješten na hirurško-ortopedsko odjeljenje i, kako su saopštili u toj ustanovi, zadobio je lomove lijeve natkoljenice i desne nadlaktice.
Uviđaj su, po odobrenju istražnog sudije bjelopoljskog Osnovnog suda Vukomira Boškovića, obavili službenici saobraćajne policije.

Ja se iskrenop nadam da ce se trkaci dooobbrrooo i dooobrroo zagledat odje !

NSX
03-12-07, 10:25
Koji trkaci ovo su ljudi od 35 i 43 god... i zanimljivo sva 3 auta su gnojf.

Zvek_Zivi
03-12-07, 10:30
Bogomi ti ka da se ne vozikas kroz CG ahhahahaahahah , starije panjozina avetnije ima koko oces ,a eo neki vakat i zenturace / djevojke su se pomamile isto ! A to za gnjolfa pa to je najprodaniji auto u Jevropu /Balkana/CG !

Dejan
03-12-07, 17:44
Dobar je gnojf, da kucnem :D

Bila su neka dva udesa danas izmedju NK i PG, zna li ko sta o tome? Jedan sudar u tunelu i jedan Medjedovic sletio sa puta po onoj najvecoj magli.

Fabia_Elegance!
04-12-07, 06:54
Fordom u ambis

Nikšić - Nikšićanin Veselin M. Međedović (44), novinar RTV "Elmag", preminuo je juče oko 17 sati od posljedica povreda zadobijenih oko 9.20 sati, u udesu u Drenovštici kod Bogetića, nakon što je automobilom sletio u tridesetak metara duboku provaliju.
Međedović se automobilom "ford mondeo" (PG 98-55) kretao od Nikšića prema Podgorici, a iz još neutvrđenih razloga sletio je sa desne strane kolovoza.
- Na putu nema nikakvih tragova. Automobil je izletio preko desne ivice kolovoza i sletio u provaliju duboku oko 30 metara. Međedović je pronađen pored automobila, a zbog teških tjelesnih povreda transportovan u Klinički centar u Podgorici - rekao je "Vijestima" Ljubiša Marković, istražni sudija nikšićkog suda.
Međedović je šesta žrtva saobraćajnih nesreća koje su se u nikšićkoj opštini dogodile u poslednjih mjesec i po, a sedamnaesta u ovoj godini!
On je radio na Radiju Elmag, a na istoimenoj televiziji je srijedom uveče vodio popularnu emisiju "Obraz uz obraz" u kojoj je sa gostima analizirao humor nekad i sad, kroz prizmu istoimene kultne serije TV Beograd iz sedamdesetih godina prošlog vijeka.

Source: Vijesti (http://www.vijesti.cg.yu/naslovna.php?akcija=vijest&id=255095)

NSX
04-12-07, 10:20
:/ Vjerovatno zaspa ili srcani udar.

Zvek_Zivi
04-12-07, 11:11
Neki djavo jes !
UDES U CENTRU PODGORICE, SREĆOM BEZ ŽRTAVA

Povrijeđena dva mladića

Podgorica - Dva mladića povrijeđena su sinoć u udesu koji se sinoć oko 21 čas dogodio u Ulici Jovana Tomaševića, u blizini mosta Milenijum, u Podgorici.
Vozač "golfa 2", krećući se od raskrsnice kod zgrade Vlade ka Milenijumu, izgubio je kontrolu, okrenuo se na cesti i zadnjim dijelom automobila udario u stub ulične rasvjete.
U automobilu su bila dva mladića koji su odmah prevezeni u Urgentni blok Kliničkog centra u Podgorici. Njima su ljekari sinoć ukazivali pomoć, ali povrede, srećom, nijesu opasne po život, iako je prizor na mjestu udesa bio jeziv.
Do 23 sata u policiji nijesu se mogla saznati imena povrijeđenih mladića.
Djelovi smrskanog automobila, koji je bio "obavijen" oko stuba ulične rasvjete, bili su rasuti po bulevaru. Više očevidaca je kazalo da je pravo čudo da u ovom udesu nije bilo težih posljedica.

Dejan
04-12-07, 12:28
:/ Vjerovatno zaspa ili srcani udar.

Nije, nego je bila zestoka magla. Vjerovatno je malo brze isao, nije vidio put, i sletio. Ima tamo kod Drenovstice par krivina opasnih.

Zvek_Zivi
05-12-07, 07:06
SREĆKU M. ADŽIĆU GODINA I SEDAM MJESECI ZA SMRT PJEŠAKA

Vozio 100 na sat

Podgorica - Nikšićanin Srećko M. Adžić (26) osuđen je na godinu i sedam mjeseci zatvora, zato što je "seatom toledo" usmrtio pješaka Jovana Karadžića. Presudu je juče u Višem sudu u Podgorici izreklo krivično vijeće sudije Lazara Akovića.
Adžić je 5. jula ove godine, oko 23.00 časa,vozeći Bulevarom 13. jul prema centru grada 99,8 kilometara na sat, u zoni gdje je ograničenje 40, udario Karadžića koji je prelazio kolovoz.
Adžić je izvršio krivično djelo "teško djelo protiv bezbjednosti javnog saobraćaja".
U obrazloženju presude sudija Aković je kazao da je i pješak doprinio nastanku ove saobraćajne nesreće, jer je prelazio ulicu na mjestu gdje to nije bilo previđeno.
Sud je Adžiću, kome je nakon presude ukinut pritvor, izrekao mjeru bezbjednosti "zabrana upravljanja motornim vozilima "B" kategorije.

Zvek_Zivi
20-12-07, 07:23
Otac poginuo, sin teško povrijeđen

Podgorica - Petar Vojinović (82) poginuo je, dok je njegov sin Vukojica (57) teško povrijeđen u saobraćajnoj nesreći koja se juče oko 17.30 časova dogodila na magistralnom putu Podgorica-Danilovgrad u mjestu Lužnica.
Vojinovići su se "golfom 2" (PG-263-69) kretali iz pravca Danilovgrada ka Podgorici, a na pravini u blizini skretanja za Novo selo, udarili su u bager, za čijim upravljačem je bio Zdravko Radulović.
Prema nezvaničnim informacijama "Vijesti", nesreća se dogodila kada je Vukojica Vojinović namjeravao da pretekne bager.
- On je "golfom" skrenuo u suprotnu traku, ali je iz tog pravca nailazio automobil. Najvjerovatnije, naglo je skrenuo kako bi se vratio u svoju traku, ali je tada prednjim dijelom udario u bager - rečeno je "Vijestima".
Petar Vojinović, koji je sjedio na mjestu suvozača, primljen je bez znakova života u Urgentni blok Kliničkog centra, dok je njegov sin zbog teških povreda glave zadržan na liječenju i van je životne opasnosti.
Istražni sudija Osnovnog suda Žarko Savković rukovodio je uviđajem i on je naredio da se obavi tehničko vještačenje automobila kao i obdukcija tijela stradalog Vojinovića.
Zbog policijskog uviđaja magistrala je bila zatvorena više od dva sata tako da su se stvorile kilometarske kolone u oba pravca.

Zvek_Zivi
20-12-07, 07:25
"Džetom" u provaliju

Kolašin - Supružnici Radoman (53) i Slavojka Bošković (44), iz Pljevalja, teže su povrijeđeni u udesu koji se juče oko 9.30 časova dogodio na putu Podgorica-Kolašin, u mjestu Crkvine.
Do udesa između tunela 30 i 31 došlo je kada je Bošković, upravljajući "džetom" (NK-384-92), izgubio kontrolu i sletio u provaliju duboku pedesetak metara.
- Bošković je u blagoj krivini, najvjerovatnije zbog leda na cesti, izgubio kontrolu, polomio zaštitnu bankinu i sletio u ambis - rečeno je u policiji.
Udes se dogodio na dionici puta gdje se proširuje magistrala, tako da su povrijeđenim supužnicima odmah pomogli radnici sa obližnjeg gradilišta.
Boškovići su zadržani u Kliničkom centru, ali njihove povrede nijesu opasne po život.

Zvek_Zivi
25-12-07, 09:05
Cuvate se momci cuvate da se nebi iztrijebili bez zrna baruta !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Ove godine 120 poginulih

Podgorica - U teškim saobraćajnim nesrećama na crnogorskim putevima u ovoj godini poginulo je 120 osoba, što je za 35 više nego lani.
Crni bilans pokazuju da je bilo mnogo više udesa, povrijeđenih ali i policijskih naloga za plaćanje novčanih kazni i prekršajnih prijava.
Glavni Inspektor Odjeljenja za bezbjednost saobraćaja u Upravi policije Dragan Klikovac kazao je "Vijestima" da je tokom 2007. godine bilo više od osam hiljada udesa u kojima je teže povrijeđeno 540, a lakše 1.748 osoba.
- Znatno je povećan broj nesreća, stradalih, ali i broj prekršajnih prijava i naloga za plaćanje novčanih kazni. Imali smo više od 108 hiljada napisanih naloga, što je više nego duplo u odnosu na prošlu godinu. Policija je napisala 30 odsto više i prekršajnih prijava nego prošle godine, oduzeto je 6.000 vozačkih dozvola, ali sve to nije uticalo da se smanji broj nesreća, naprotiv - saopštio je Klikovac.
On tvrdi da su putevi loši, da je automobila sve više, saobraćajna nekultura i nepoštovanje propisa su veoma izraženi, kao i loša obučenost vozača u auto-školama.
- Policija je ove godine tri puta povećala represivne mjere, ali sve to nije pomoglo - rekao je glavni inspektor za bezbjednost saobraćaju u Upravi policije.

NSX
25-12-07, 09:37
Bitno je da smo svijetla uzdili...

Zvek_Zivi
25-12-07, 11:46
Aj sad mi reknite da je ovi momak ima pojaz kako treba i da su se pridrzavali ogranicene brzine bili isto bilo od ovoga ?????
Ispao iz automobila i glavom udario u ivičnjak

Podgorica - Podgoričanin Dražen Bukilić (22) poginuo je u udesu koji se preksinoć sat i po iza ponoći dogodio u centru Podgorice.
Mladić je stradao, kada je nakon udesa na raskrsnici kod poslovne zgrade Oportjuniti banke ispao iz bratovljevog automobila i glavom udario u ivičnjak.
Teške povrede zadobio je Draženov brat Dragutin (25), Beograđanka Lara Bajčetić (18), Podgoričanin Slaviša Milikić (24) i Dragana Drljević (24) iz Danilovgrada, dok je lakše povrijeđen Petar Rubežić (27).
Do udesa je došlo kada je Milikić, sa kojim su u "fordu" (PG-838-93) bili Drljevićka i Rubežić, magistralom iz pravca opštinske zgrade naletio na Bukilićev "golf 4" (CT-169-85).
- Bukilić je automobilom iz Ulice Novaka Miloševa izlazio na magistralu. Tada je na njegov automobil "fordom" naletio Milikić. Od udara "golf" se zarotirao na cesti, a nesrećni mladić je ispao iz automobila i zadobio smrtonosne povrede - rečeno je "Vijestima" u policiji.
Odmah nakon udesa, svi povrijeđeni su prevezeni u Klinički centar.
Rubežić je poslije ukazane medicinske pomoći pušten kući, dok su ostali zadržani u bolnici i njihovo stanje je stabilno, saznaju "Vijesti" u KC-u.
Uviđaj su preksinoć obavili sudija Osnovnog suda Žarko Savković i ekipa podgoričke saobraćajne policije.
Policija je otvorila istragu tokom koje će biti utvrđen tačan uzrok nesreće.

SNAKE
25-12-07, 13:52
e zali boze...

nije mi jasno shto ovi letachi ne idu u pilote vishe. vakat bi bio

Zvek_Zivi
27-12-07, 09:20
Nemogu zbog sile alkohola u krvi :

Pejoviću izmjereno 3,47 promila alkohola

Podgorica - Tri sata nakon što je preksinoć automobilom usmrtio pješaka Boža Brajovića (63), Budvanin Miodrag Pejović (22) imao je 3,47 promila alkohola u krvi, saznaju "Vijesti" u policiji.
Nesreća se dogodila u utorak oko 18 časova, na magistralnom putu u zetskom selu Golubovci.
- Rezultati analiza koje su obavljene u Kliničkom centru i koji će biti dokaz u istražnom i sudskom postupku, biće zvanično poznati danas. Nakon toga, Pejović će uz krivičnu prijavu, zbog sumnje da je počinio krivično djelo teško ugrožavanje bezbjednosti saobraćaja, biti priveden kod istražnog sudije Višeg suda u Podgorici - kazao je "Vijestima" sagovornik iz policije.
Pejoviću je preksinoć određen 48-časovni policijski pritvor, a u policijskim prostorijama je više puta saslušavan o okolnostima nesreće.
Prema nezvaničnim informacijama, on je tokom saslušanja kasno preksinoć i juče ispričao da se ne sjeća momenta kada je udario Brajovića, koji se sa kćerkom kretao pored puta.
- Pejović je tvrdio da se zbog dejstva alkohola uopšte ne sjeća kada je udario u pješaka, kao ni bjekstva od policije - naveo je sagovornik iz policije.
Brajović se, zajedno sa kćerkom koju je vodio iz škole, kretao uz magistralu kada je na njih automobilom "reno klio" naletio Pejović. Nesrećni čovjek ostao je na mjestu mrtav, a njegova kćerka pravim čudom nepovrijeđena. Pejović se poslije udesa nije zaustavljao, već je pokušao da pobjegne. Međutim, nije uspio daleko da odmakne - policijska ekipa koja je odmah stigla na mjesto nesreće pronašla je tablicu koja je od udara otpala sa "klia". Brzom provjerom odmah se saznalo ko je bjegunac i počela je potraga. Za to vrijeme, Pejović, koji je, kako tvrde u policiji, bio pijan i vozio bez položenog vozačkog ispita, skrenuo sa magistrale i pokušao da zametne trag u jednom od obližnjih sela. Prvo je pokušao da se sakrije u stovarištu šljunka, ali se "klio" zaglavio. Kada je shvatio da automobil ne može da izvuče iz raskvašenog šljunka, Pejović je izašao iz auta i krenuo ka obližnjem magacinu. Sve to je posmatrao stražar, kojem je Pejović bio sumnjiv. On se, međutim, nije oglašavao, već je pustio neznanca da uđe u magacin. Potom ga je zaključao i pozvao policiju. Nekoliko trenutaka kasnije Pejović je uhapšen.

NSX
27-12-07, 12:37
4-5 godina lagano...

motorsport
27-12-07, 12:40
ovaj drazen bukilic sto je ispao iz auta mi je bio kolega na fax, e zali Boze, nek mu je laka crna zemlja... :(

Spale
27-12-07, 13:16
4-5 godina lagano...

fali li ti nula poslije 4 i 5 ?

Ljudi, vi sto zivite van cg, kakvo je stanje kod Vas u odnosu na cg? je li ovo normalno sto se odje desava, da je naslovna strana dnevnih novina vazda ista - smrvljene skoljke od automobila poslije udesa koji su se dogodili prethodne noci ???

KingofDenmark
27-12-07, 14:01
Ma ima ovoa svudje. No u Dansku se nekako trude da smanje broj udesa, no to nesto tesko ide. kamioni nagrdise bicikliste i pjesake. zato su danci prie par godina uveli neke takozvane "recke" u dozvole sto znaci da ako te npr ufate tri puta da vozis bez pojasa ode dozvola. ako te ufate da vozis bez vozacke kazna oko 700-800 eura prvi put. ako si vozio pjan ka onaj sa promilom 3,47 kazna ti se proracuna ovako: dozvola leti na lice mjesta, dobices zatvora i novcana kazna je plata(prije poreza) i to pomnozi sa 3,47. U Dansku je dozvoljeno max 0,5, ALI ako dodje do udesa i oni procijene da si udes moga izbjec sa 0,0 odma skaces stepen gore i racuna ti se ka sto ce se racunat onome od 3,47. Najvjerovatnije ces izbjec zatvor, ali ce kazna bit paprena. sto se vise puta prekrsaj ponavlja kazne su vece.
Kad se vrcemo iz grada noci desilo mi separ puta samo plava svijetla pozadi. Ili stani ili se trkaj. "Dobro vece, vozacku molim (odma je nozi kod kolege) vrene se i pita iams li nesto protiv da izadjes i duvas u balon? reko ne. Dobro kaze, jer akoodbijes mozemo da te privedemo i vozimo u bolnicu da dajes krv. kratko i jasno.

Policiju najvise vidis noci ili ako odes ispred policijske stanice. Podanu ih skoro i nema.

Puna traka je puna traka i zna se zasto je na put. ima njih koji pretijecu kad je puna, ali za njih danci ne vele da su face no da su zreli za ludnicu.

Pjesacima se staje bilo tu u pjesacki ili van. u slucaju udesa bices kriv u 9 od 10.

a sto je najsladje na ulice dje se smije vozit max 50, a znaju da ljudi tuda sibaju, oi fino sa strane postave kombi koji samo slika. nema zaustavljanja saobracaja no fino posle 14 dana t stigne pismo sa slikom kako uzivas u voznju, tablica i kilometraza, ali ti oproste 3 km/h zbog preciznosti.
Onaj sto je kroz Podgoricu letio 98 km/h na sat dje se smije vozit 40 ne bi tu dozvolu gleda u skorije vrijeme.
Necak je ljetos polaga vozacki i posle 4 casa teorije je otisa da polaze..da je to bilo ovamo gore odma bi zatvorili tu autoskolu i instruktoru zabranili da uci djake.

Kutuzov
27-12-07, 15:36
SREĆKU M. ADŽIĆU GODINA I SEDAM MJESECI ZA SMRT PJEŠAKA

Vozio 100 na sat

Podgorica - Nikšićanin Srećko M. Adžić (26) osuđen je na godinu i sedam mjeseci zatvora, zato što je "seatom toledo" usmrtio pješaka Jovana Karadžića. Presudu je juče u Višem sudu u Podgorici izreklo krivično vijeće sudije Lazara Akovića.
Adžić je 5. jula ove godine, oko 23.00 časa,vozeći Bulevarom 13. jul prema centru grada 99,8 kilometara na sat, u zoni gdje je ograničenje 40, udario Karadžića koji je prelazio kolovoz.
Adžić je izvršio krivično djelo "teško djelo protiv bezbjednosti javnog saobraćaja".
U obrazloženju presude sudija Aković je kazao da je i pješak doprinio nastanku ove saobraćajne nesreće, jer je prelazio ulicu na mjestu gdje to nije bilo previđeno.
Sud je Adžiću, kome je nakon presude ukinut pritvor, izrekao mjeru bezbjednosti "zabrana upravljanja motornim vozilima "B" kategorije.

Tog koji mu je napisao u zapisnik trag kocenja adekvatan brzini od 100 km/h neka zove za kuma kad se bude zenio. Mlad je momak, pjesak jeste na ruzno mjesto prelazio, ali je dolazio sa lijeve strane tako da ga je mogao i morao vidjeti ranije. Ja sam igrom slucaja naisao u vrijeme udesa. Jeza je to... Trag kocenja je imao jedno 50-60 m. Neki su ga koracali...
Ja znam da je i 2 g. za mladog momka dosta, ali i covjek je poginuo...

Kutuzov
28-12-07, 11:15
Sinoc dolazim na pruzni prelaz, kad lokomotiva stoji na sred prelaza... Pogledam malo desno kad ona nabola jednu dzetu NK tabli. Mislim da se Jovanovic preziva... Srecom nema teze povrede (kako rekose). Lokomotiva je isla sporije od 5 km/h. Da li se covjek zamislio ili je nesto drugo u pitanju ne znam... Nije bilo magle, pravac je sa obje strane... Nema branika ili polubranika...

Zvek_Zivi
28-12-07, 11:58
Mora da je "trava " bila u pitanje heheheheheeh cim nije vidjeo lokomotivu a zna se da su one jako sicusne ahahahhahha !!

stefan123
28-12-07, 12:36
JBT 3,47 :confused: Sto je taj lik piJo...Ja bi mu izreka kaznu da nikad ne moze dobit vozacku i jedno 10 godina zatvora min...

Kutuzov
28-12-07, 13:10
Mora da je "trava " bila u pitanje heheheheheeh cim nije vidjeo lokomotivu a zna se da su one jako sicusne ahahahhahha !!

Ako sam uvidjajce shvatio lik je 56 godiste. Ali vutra je za sve uzraste ;-)...

aCid_cOokiE
28-12-07, 15:09
3.47 promila je utvrdjeno analizom krvi
uvijek se pokazhe vishe tako nego kad se duva u "balon"...al opet znaci da je imao makar 3 promila

pa jebote, meni uzeshe prije 2 godine vozacku kad sam imao 1.2 promila, ispadala mi je hemijska kad sam potpisivao prijavu.
Ja sam mislio da je 2 promila alkohola u krvi KOMA ali bukvalno!

cookie
28-12-07, 16:25
od 0.05-1.5 je pripito stanje

od 1.5-2.5 je pijano stanje

od 2.5-3.5 je tesko pijano stanje

preko 3.5 je individualno toksicna doza

Zvek_Zivi
29-12-07, 01:55
Skandinavija 0,0 otprilike sve preko toga je kaznjivo zakonom !

KingofDenmark
29-12-07, 02:03
Skandinavija 0,0 otprilike sve preko toga je kaznjivo zakonom !
nije cijela skandinavija;)

Zvek_Zivi
29-12-07, 02:14
Pa dome vi ka da ste sa druge planete ,zato cekaju na sve brodove kad neko sljegne od vas nebili se naplastili Kruna hhahahaahhaahhahaahahhaah !

ps vaska alkohol politika je mimo skandinavaca !

KingofDenmark
29-12-07, 02:38
0,5 je na ovu stranu hehe znas kako je vole ljudi uz rucak/veceru da popiju po jedno pivi ili casu vina.
no eto kazne su solidne

NightY
29-12-07, 09:29
Poginulo troje bivših ukućana „Velikog brata“

Stevan Zečević Zeka, Zorica Lazić i Elmir Kuduzović, bivši učesnici serijala „Velikog brata“, prema nezvaničnim informacijama poginuli su oko ponoći u teškoj saobraćajnoj nesreći na putu Obrenovac - Šabac, kod mesta Ušće nedaleko od termoelektrane „Nikola Tesla“.

U kolima je sa njima bio još jedan mladić koji je preživeo nakon što je crveni „sitroen C4“ kojim je, prema nepotvrđenim informacija, upravljao Elmir sleteo sa puta zbog neprilagođene brzine i završio u reci Vukodraž koja se uliva u Savu.
- U pomoć! Ljudi se dave u kolima, vikao je mladić koji je trčao prema meni - priča za „Blic“ Nikola Negran, portir firme „AD Voćnjak“ koja se nalazi u blizini mesta nesreće.
- Dao sam mu ćebe i telefon koji je tražio da bi pozvao neku
Tanju. On joj je rekao da se vrate - priča Negran.
Bivši ukućani serijala „Veliki brat“ krenuli su sinoć u Loznicu gde su trebali da se nađu na žurci. U Loznici ih je čekao bivši ukućanin, Užičanin Danilo Tomić, dok su u drugim kolima bili, takođe, bivši ukućani Jelena Žeželj, Tanja Obradović i Tanjina sestra Ivana. Po Elmira, Stevana i Zoricu došao je mladić koji je trebao da ih odveze u Loznicu. Neposredno pre nesreće Elmir se zamenio s vozačem koji je prešao na suvozačko mesto. Kako smo sinoć nezvanično saznali, vozilo je zbog neprilagođene brzine izletelo iz jedne krivine i sletelo u reku Vukodraž kod naselja Ušće, nekoliko kilometara posle termoelektrane „Nikole Tesla“.
Nekoliko kilometara pre mesta nesreće, vozilo kojim je upravljao Elmir preteklo je „golf“ u kojem su se nalazile Jelena i Tanja koja ih je zvala pet minuta pre nesreće da im kaže da uspore.
Nekoliko minuta potom, zbog neprilagođene brzine „sitroen“ je izleteo iz krivine, prevrnuo se na krov i završio u reci. Tokom prevrtanja, suvozač je ispao iz autmobila. Nakon desetak pređenih kilometara vozač „golfa“ ih je pozvao da vide gde se nalaze, ali kako oni nisu bili dostupni, odmah je krenuo nazad. Kod naselja Ušće zatekao je stravičan prizor. Vozilo u kome su bili njihovi prijatelji bilo je u reci. Videli su crveni „sitroen“ u kanalu i preživelog mladića na obali. Oni su odmah pozvali Hitnu pomoć, koja je na mesto nesreće došla posle 15 minuta. Suvozača, čije identitet nije bio poznat do zaključenja ovog broja, ekipa Hitne pomoći odmah je odvezla u beogradski urgentni centar. Za to vreme vatrogasci i policajci počeli su da vade vozilo iz kanala, za šta im je trebalo dva sata.
- Ne znam šta se dešava... izvlače ih iz vode - kroz suze i grcaje je pokušavala da izgovori Jelena Žeželj.
Kada je videla šta se desilo, Tanja je pokušala da skoči u ledenu vodu kako bi im pomogla, ali su je prisutni sprečili. Vidno potreseni Danilo, Tanja i Jelena suod tuge pali u nesvest, a Hitna pomoć je brzo stigla i dala im lekove za smirenje.
- Tri lica su poginula, a jedno je preživelo. To je sve što mogu trenutno da vam kažem - rekao nam je jedan od policajaca sa uviđaja koji je počeo odmah nakon što je „sitroen“ izvađen iz reke.
Kako saznajemo, čelni ljudi „Emotiona“, verovatno će prekinuti emitovanje „Velikog brata“.

motorsport
29-12-07, 11:54
auuuuu, boze dragi ne mogu da vjerujemm.... uzaaaas :(((((((((

Fabia_Elegance!
29-12-07, 17:11
Aaaaa jooooj, ne mogu da vjerujem.
Koji uzas :( :(

R.I.P.

Dejan
29-12-07, 21:56
Koliko ljudi pogine svaki dan, pa niko ne pravi ovoliku frku oko njih... Da se nijesu naduvali ne bi poginuli... A ko su oni - neke lude sa velikog brata....

aCid_cOokiE
29-12-07, 22:10
Koliko ljudi pogine svaki dan, pa niko ne pravi ovoliku frku oko njih... Da se nijesu naduvali ne bi poginuli... A ko su oni - neke lude sa velikog brata....

brate seresh zhesce!

stefan123
29-12-07, 22:25
Aooo 'eba mu mater...Nije vazno sto su sa VB...jbt poginulo je troje vrlo mladih ljudi..katastrofa..

Fabia_Elegance!
30-12-07, 03:17
Ne znam koliko imas godina i cime se bavis ali sigurno si cuo o ludim godinama. Ovi su sigurno imali para, 2-3 piva, 3 pelinkovca, C4 pod guzu, poznati i td.

Uglavnom, majke su ostale bez svoje djece i troje mladih ljudi vise ne zive sa nama.

AL no1
30-12-07, 03:52
Iznenadi me sad i to dobro!

Dejan
30-12-07, 04:03
Prije 15-tak dana smo isli ja i dva druga za pg i samo je sreca sto mi je auto bilo neispravno pa nijesam mogao brzo da vozim. Da sam brze vozio, nema sanse da bih mogao da zakocim pred nekim cayenne-om sto je preticao kolonu iz suprotnog smjera, i onako su mi gume zasmrdjele od kocenja, centimetri su falili da se sudarimo celo u celo. Da mi je auto ispravno bilo, bio bi udes 100%, ne daj boze... E to bi bila prava tragedija. I ne bi sigurno citav balkan bio u zalosti za nama, kao sto je sad za ovima sto su divljali. Odje biste sigurno prokomentarisali kako su tri 22-godisnjaka imala udes i kako je to tragedija i to je to. Ne bi bilo komentara "aoooo tragedija :(((((((((((((((((((((((", "jooooooooj uzas ne mogu da vjerujem" i slicno. Samo zato sto su ovi poznati, i to "poznati" jer ja pojma nemam ko su.

Digla se prevelika frka oko ovoga. Ginu ljudi svaki dan.

Fabia_Elegance!
30-12-07, 04:06
Ni ja ne znam ko su, nisam gledao njihove tv serijale ili....

NSX
30-12-07, 10:35
Nije vazno sto su sa VB...

Reci to gomili ljudi koji se iskukase ka da su im najrodjeniji.

stefan123
30-12-07, 13:13
Ko kuka ?...ja nesto ne primjetih takve pojave u mom okruzenju...

cocacolica
30-12-07, 13:29
kako možete tako da pričate...
makar znam da u cijeloj crnoj gori mnogi tuguju kad se desi ovako nešto bili oni poznati ili ne...žao je mladosti žao je života ..
još se sjećam trojice momaka iz Kotora jezivo kojisu se isto survali u more a niti sam ih znala nit poznavala
mladog košarkaša iz Bara što nastrada na Bioče ..i mnogih drugih
grijeh je što tako pričate....

nije bitno jesi ih znao ili ne..al kad znaš da je umro neko tvojih godina ne može ti biti svejedno..

Stetni
30-12-07, 13:52
Prije 15-tak dana smo isli ja i dva druga za pg i samo je sreca sto mi je auto bilo neispravno pa nijesam mogao brzo da vozim. Da sam brze vozio, nema sanse da bih mogao da zakocim pred nekim cayenne-om sto je preticao kolonu iz suprotnog smjera, i onako su mi gume zasmrdjele od kocenja, centimetri su falili da se sudarimo celo u celo. Da mi je auto ispravno bilo, bio bi udes 100%, ne daj boze... E to bi bila prava tragedija. I ne bi sigurno citav balkan bio u zalosti za nama, kao sto je sad za ovima sto su divljali. Odje biste sigurno prokomentarisali kako su tri 22-godisnjaka imala udes i kako je to tragedija i to je to. Ne bi bilo komentara "aoooo tragedija :(((((((((((((((((((((((", "jooooooooj uzas ne mogu da vjerujem" i slicno. Samo zato sto su ovi poznati, i to "poznati" jer ja pojma nemam ko su.

Digla se prevelika frka oko ovoga. Ginu ljudi svaki dan.

Isto ka i ovo za Tosheta... prva moja majka se 2 dana nije mogla utjesit. Poceo je da slusa njegove pjesme i tuguje i onaj sto ga nikad nije slusa dok ne pogibe. Svaki dan pogine po neko pa ne place cijela zemlja... Greota jes, ne greota no tragedija, jer nisu unistena samo tri zivota vec i tri familije... Najzalije mi je ove sto ni krivi ni duzni ne pogibose, a ove sto voze po ledu ka po suvome i izigravaju neke opake vozache ne zalim previse...
No ovaj nas narod voli da preceruje, kad vidi nekoga sa televizije da pogibe saosjeca se isto ka da je zivot s njim proveo...

aCid_cOokiE
30-12-07, 13:54
svako drugacije dozivljava/stvari
ako se nekome tuguje, nek tuguje, najbolje da mu se zabrani to

Stetni
30-12-07, 14:01
Nije tuga u pitanju, bitno je da se ima o cemu pricat...

aCid_cOokiE
30-12-07, 15:56
e meni ja zhao brate bilo kad pogibe toshe, ali bash ono... mada sam vazda 'mekan' bio.
Zhao mi svakoga, zhao mi i kad cujem o smrti ljudi na drugom kontinentu..a ne nekoga koga svaki dan gledash na tv, slusash mu pjesme, postane dio svakodnenvog zivota
nisam pratio velikog brata, al gledao sam par puta onoga elmira i zeka i svaki chas kad prebacim pink eto ih oni pa se nekako navikne choek
Tuzno je to...

shajo
31-12-07, 02:55
desi se.
ja sam srecom 2 put izvukao zivu glavu iz nemoguce situacije.
kad pogledash trenutak te dijeli izmedju zivota i smrti, samo je bitno kako taj trenutak chojek svjesno prozivi ili ne prozivi.
taj trenutak je KAD JE COJEK TRIJEZAN ILI KAD NE SPAVA kao cijeli minut.
znam kako to izgleda, okrecao sam se preko krova 5 krugova u masline kod poligona.

drugo je u pitanju taj shto je vozio nije ga mazio sigurno no je htio da stigne na zurku, da se malo potrka, da popije koje pivo i lozu i da poshmrche neshto i da kresne jelenu zezelj, shto bih i ja uradio naravno.

ginu ljudi svaki dan, ginu nam prijatelji, rodbina.
to je svakodnevnica.
shto svojom shto tudjom krivicom i ne prdite oko ovih debila da vas zamolim.
veliki brat...
ima jelena elmira i zorica vas bijeli svijet u crnoj gori.
prochitajte samo ujutro kad ustanete sa ili bez erekcije iz kreveta i prochitajte novine.
zabolje vas ona stvar ko je u CRNOJ HRONICI ako nije neko ne daj boze vash
ne folirajte se da vas zamolim!!!!!

Fabia_Elegance!
31-12-07, 03:43
Ja sam jedan put bio na granici zivota, cak vidio sam pakao.
75/80 km/h u stijenu.
Nisam bi pjan nego ful cist.
Pug 307 SW u qrcu a ja kuci.

Zvek_Zivi
02-01-08, 02:34
Cuva se fabija ,ne zahebaj ko bi ni info dava odje do ti ??? A od 12-te se vozio po cijelome svijetu haahhaahahahhaahahahahahahahaha ,nemo zamjerit ali mora sam hahahahahhaha !

Razmisljam dali da promijenim nick na stetnjo stetni "zlocesti" ili da ostavom staari hehheeh !

stefan123
02-01-08, 03:15
Aooo ako si ti normalan..

Da ne zna neko sta se desilo sinoc na most od grada prema starom oko 3h...ako se dobro sjecam vidjeo sam auto savijeno na banderu i policiju al' nisam siguran...??