PDA

View Full Version : Paraliza u snu : Djavo na ledjima

Pages : [1] 2 3

Ego_and_his_own
22-12-12, 12:01
Jel vam se ikad desilo da dozivite da u toku noci se nadjete u stanju budnosti bez mogucnosti da se pomjerite?

U tom stanju najcesce se desi da osjeti covjek prisustvo necije (I to konkretno Zla), sto nekog moze veoma uplasiti.

Ljudi cesto ne pricaju o ovome, plaseci se od reakcija ljudi, ali ovu pojavu veliki dio ljudske populacije dozivi makar jednom u zivotu.

Medicinska istrazivanja o ovoj pojavi su mala sa vrlo nejasnim konceptom i rezultatima, zapostavljajuci potpuno svjedocenja i dozivljaje ljudi koji su jedinstveni u manifestaciji.

Ova pojava je od davnih doba poznata ljudima i naziva se u mnogim kulturama slicno.

Jedan od njih je vrlo slikovit: "Djavo ti je na ledjima".

Neki navodi objasnjavaju da su te pojave proizvod ritualnih djelovanja Sejtana (Demona, Bestija,...) u pokusaju da zaplase i slome duh doticne osobe. Navodi preciziraju da motiv je obicno neka aktivnost doticne osobe koja ih je duboko isprevocirala (cineci nekakvo dobro koje im nije u interesu ili je sprijecilo njihov interes). Takodje taj ritual moze bit potpomognut nekom osobom koja vas mnogo mrzi i spremna je da zrtvujuci sebe (jel prodajuci dushu djavolu baveci se vradzbinama - sihr ) pokusa da nanese stetu nekoj osobi.

Moram priznati da sam zapanjen ovim detaljima jer nisam ocekivao da je ova pojava toliko rasirena.

Ono sto se slazu oni koji su dozivjeli ovu pojavu, da je od velike vaznosti da se osoba ne plashi i da u Vjeri u Boga nadje snagu da se suprostavi.

Ova pojava ima dubok korijen u osnovnom sukobu sejtana(djavola) sa covjekom i nepokoravanju Bozijoj zapovijesti.

Proucavanje svijeta Jinn-a (Bica koja su oko nas na zemlji a koje ne vidimo) od kojih su sejtani jedna grupa moze vam pomoci da dublje razumijete ovu pojavu i ovaj nama paralelni svijet koji se kod covjeka manifestuje (i danas predocava ljudima) kao psiholoski fenomen.

DavidM
22-12-12, 12:17
To mi se nikad nije desilo, ali u zadnje vrijeme mi se ponekad desi da se probudim i ne mogu da dodjem do daha, sto sam pripisao duvanu, pa sam usporio sa cigarima, a par sati pred spavanje pokusavam da ne pusim uopste.

Ego_and_his_own
22-12-12, 12:19
To mi se nikad nije desilo, ali u zadnje vrijeme mi se ponekad desi da se probudim i ne mogu da dodjem do daha, sto sam pripisao duvanu, pa sam usporio sa cigarima, a par sati pred spavanje pokusavam da ne pusim uopste.

Pokusaj da analizirash sve detalje. Moguce je da je to, ili da si pod nekim stresom.

Ego_and_his_own
22-12-12, 12:21
Zapamtite:
Demoni koji vrse ovake rituale nad zrtvom moraju da potrose veliku energiju da bi ovo postigli. Tako da znate da oni su ranjivi i nemogu bez vaseg straha dugo odrzati ovo stanje.

Sh0ne
22-12-12, 12:28
Interesantno. Meni se desavalo ovo nekoliko puta. Jeste jako neprijatan osecaj, osjecam kako mi srce ubrzano radi, jeza koja mi prolazi kroz tijelo i kako pokusavam da kazem nesto da vicem ali nemam snage da izgovorim. Kao sto si napisao, imam osecaj da sam budan i svega se jasno secam ujutro.

Nemam pojma sa cim ima veze i je li djavolak tu umijeso prste. Bio sam vjernik, i sad sam donekle, samo sto iz dana u dan sve manje.

Ali interesantan je taj osecaj bespomocnosti. Sad dok pisem mogu da se sjetim tih trenutaka...

Ego_and_his_own
22-12-12, 12:33
Da svi izgleda imaju istu manifestaciju. Ali kad covjek nezna sto ga je snaslo onda pokusava da se pomjeri ili da progovori al nemoze i onda se uplasi i bude u stanje panike. A to nije dobra reakcija iako je veoma neugonda ta situacija.

Ego_and_his_own
22-12-12, 12:37
Ovaj momak je opisuje dublje citavu stvar, on ih naziva Shadow people.

http://www.youtube.com/watch?v=JFrGeERum_g

Ono sto je bitno jeste da ne panicite i da se suprostavite smirenoscu a ne silom.

Ego_and_his_own
22-12-12, 12:40
I da dio ljudi kazu da nemaju taj osjecaj necijeg prisustva, mada to moze biti produkt peokupiranoscu strahom i pokusavanjem da se trgne covjek iz tog stanja.

nedje davno kad sam imao ovo iskustvo ja se nesecam da sam osjetio necije prisustvo, ali kasnije jesam i to vrlo jasno prosustvo Zla.

Da mi ga je bilo za gushu dofatiti.... tako sam bio nakostrijeshen.

Ego_and_his_own
22-12-12, 12:41
Evo josh jedno svjkedocenje:

http://www.youtube.com/watch?v=a3_zrJhQkP4

Sh0ne
22-12-12, 12:42
Vjerovatno jesam upao u stanje panike i da sam zbog toga imao brze otkucaje, ili mozda to nije panika, vec samo ta manifestacija samog "sna". Bas mi se cesto to desavalo, i vidis sad si me zaintrigirao sa ovim o djavolu. Moram malo procackati po netu oko toga. Mozda sam interesantan cika Luciferu.

Ima li neki strucni naziv za taj fenomen?

Ego_and_his_own
22-12-12, 12:44
Da i ja sam bio u panici prvi put.

Trazi: Sleep paralysis sa josh: Demons ili Evil Spirit

Ego_and_his_own
22-12-12, 12:50
Evo josh svjedocenja:

http://www.youtube.com/watch?v=g3kgGXQAETo

Ego_and_his_own
22-12-12, 12:51
Josh jedan:

http://www.youtube.com/watch?v=LUpji4PvW80

Ego_and_his_own
22-12-12, 12:52

Ova djevojka spomenu nesto slicno sto ti spomenu.
Probaj da ispitash ovo:
http://www.helpguide.org/life/sleep_apnea.htm

no-mercy
22-12-12, 12:58
Da, desava mi se ponekad, ali srecon ne vidim nista, samo kao da pokusavam da nekoga zovem, ili galamim i osjecam da otvaram usta ali ne mogu da progovorim i onda se tako jako zgrcim dok ne postanem potpuno svjestan.

Ego_and_his_own
22-12-12, 13:04
Kao sto su nekoliko njih naveli, ovo je duhovna borba od koje ne trebate da se plasite.

Aktivnosti sejtana nemogu vam nauditi ako im sami ne dozvolite.

Set your mind straight.

Sejtanima (djavolima) je primarni cilj da vas slome, i nece se upustiti u ovaj vid borbe protiv vas ukoliko niste na neki nacin ugrozili taj njihov cilj do te mjere da moraju da se opucaju da izvode ovakve rituale. Nasao sam navode da ih to toliko iscrpi da su posle nesposobni dugo vremena za bilo kavu aktivnost (sejtani isto jedu i piju i imaju svoje aktivnosti) dugo vremena jer su veoma iscrpljeni.

Ohrabrite se.

Ego_and_his_own
22-12-12, 13:05
nadam se da ce koristiti ovo nekome jer je ocigledno da nas masu iam koji smo ga iskusili.

no-mercy
22-12-12, 13:07
Kao sto su nekoliko njih naveli, ovo je duhovna borba od koje ne trebate da se plasite.

Aktivnosti sejtana nemogu vam nauditi ako im sami ne dozvolite.

Set your mind straight.

Sejtanima (djavolima) je primarni cilj da vas slome, i nece se upustiti u ovaj vid borbe protiv vas ukoliko niste na neki nacin ugrozili taj njihov cilj do te mjere da moraju da se opucaju da izvode ovakve rituale. Nasao sam navode da ih to toliko iscrpi da su posle nesposobni dugo vremena za bilo kavu aktivnost (sejtani isto jedu i piju i imaju svoje aktivnosti) dugo vremena jer su veoma iscrpljeni.

Ohrabrite se.
Mislim da previse dramis i pridajes znacaja sejtanima, demonima, avetima i prividjenjima...
U sustini to je neobicna aktivnost mozga usled umora, dejstva alkohola i sl.

Ego_and_his_own
22-12-12, 13:07
Da, desava mi se ponekad, ali srecon ne vidim nista, samo kao da pokusavam da nekoga zovem, ili galamim i osjecam da otvaram usta ali ne mogu da progovorim i onda se tako jako zgrcim dok ne postanem potpuno svjestan.

Nisam ni ja vidio nista (bez jednom) vec osjecash ko da je neko pored tebe, dah mu Zli osjecash. Znash da je zlo prisutno!

nevjerovatno!

Ego_and_his_own
22-12-12, 13:10
Mislim da previse dramis i pridajes znacaja sejtanima, demonima, avetima i prividjenjima...
U sustini to je neobicna aktivnost mozga usled umora, dejstva alkohola i sl.

Kako god ocesh da prihvatish i intepretirash.

Odje se ne radi o drami vec o utemeljenim stvarima u Vjerskim spisima i iskustvima ljudi.

A meni je tesko sad da ti objasnjavam sve detalje jer je u pitanju veliki materijal.

Ko je zainteresovan neka izucavana svijet Jinn-a.

lunar
22-12-12, 13:13
Znam osobu kojoj se to dešava redovno. Demoni , nema što drugo! :P

Ego_and_his_own
22-12-12, 13:16
pojednostavljeno:

Oko nas postoji svijet koji mi ne vidimo. Kad je covjek stvoren, sejtan Iblis (Diablo, Djavo koji je od Jinn-a) je odbio da se pokloni covjeku. Jer je smatrao da je bolji od covjeka jer je on napravljen od vatre a mi od ilovace.

kad je bio isceran sa tog zbora, zatrazio je vremena kako bi pokazao Bogu da su vecina ljudi nevjernici. Rekao je: Bit cu ispred njega iza njega sa njegove lijeve i desne strane i sputavacu ga na tvojem pravom putu.

Bog mu je to dozvolio.

Sejtanske aktivnosti su takve da oni ljudima dosaptavaju u glavu stvari konstantno (zato ljudima svakave gluposti padaju na pamet) i navode ih na zlo (jel stetu tome covjeku).

Mi njih ne vidimo ali oni nas vide. I njih je masu citave Armije sejtanske postoje.

Nisu svi Jinn-i (nevidiljiva bica koja su drugcija od andjela i borave na zemlji sa ljudima) sejtani ima ih i vjernika.

Sh0ne
22-12-12, 13:18
Tebra, meni jeste sve to zanimljivo, ali djavoli mali koji imaju svoje svakodnevne ativnosti... malo mi je to smijesno. A i opet dje su nasli mene sa optuzbama da ugrozavam njihov cilj.

Ali jeste smijesno djavo koji je umoran za druge aktivnosti.
Dodje djavo i pita drugog djavola, brate ajmo na fudbal, a ova mu kaze brate, bas sam umoran opucio sam se danas na posao oko jednog covjeka, moram da odmaram. ;p

Ego_and_his_own
22-12-12, 13:23
Eh.... i ja sam bio zbunjen dok nisam dublje istrazio citavu stvar.

VanjaTheMan
22-12-12, 13:23
pojednostavljeno:

Oko nas postoji svijet koji mi ne vidimo. Kad je covjek stvoren, sejtan Iblis (Diablo, Djavo koji je od Jinn-a) je odbio da se pokloni covjeku. Jer je smatrao da je bolji od covjeka jer je on napravljen od vatre a mi od ilovace.

kad je bio isceran sa tog zbora, zatrazio je vremena kako bi pokazao Bogu da su vecina ljudi nevjernici. Rekao je: Bit cu ispred njega iza njega sa njegove lijeve i desne strane i sputavacu ga na tvojem pravom putu.

Bog mu je to dozvolio.

Sejtanske aktivnosti su takve da oni ljudima dosaptavaju u glavu stvari konstantno (zato ljudima svakave gluposti padaju na pamet) i navode ih na zlo (jel stetu tome covjeku).

Mi njih ne vidimo ali oni nas vide. I njih je masu citave Armije sejtanske postoje.

Nisu svi Jinn-i (nevidiljiva bica koja su drugcija od andjela i borave na zemlji sa ljudima) sejtani ima ih i vjernika.
Da ja pojednostavim ovo jos malo. Opet lupetas gluposti.

Ego_and_his_own
22-12-12, 13:24
Ali sve su kockice spovezane u nit kad pocnesh da istrazujesh. Mozda si cuo da je doslo do pobune na nebu?

Mozda si cuo za Dzinove koji su nekad nastanjivali zemlju i zbog kojih je dosao potop?

preporuka ko oce da istrazi: The Book of Enoch (Djed Nojev)

Maleni
22-12-12, 13:25
Meni se to redovno dešavalo kad sam pokušavao da uradim lucidne snove ili astralnu projekciju (jer mi je to nešto bilo zanimljivo namrtvo), ali sigurno nisu nikakvi demoni i đavoli, nego gledam na to isto kao na deja-vu, ili ono kad imaš osjećaj da propadaš prije nego što kreneš da zaspeš .. čuo sam da se to od umora javlja, a čisto sumnjam da su demoni :D

Ego_and_his_own
Eto toliko od mene!

nadam se da ce valjat ovo nekome da se ne plashi.

daniloo_9
Jel vam se ikad desilo da dozivite da u toku noci se nadjete u stanju budnosti bez mogucnosti da se pomjerite?

U tom stanju najcesce se desi da osjeti covjek prisustvo necije (I to konkretno Zla), sto nekog moze veoma uplasiti.

Ljudi cesto ne pricaju o ovome, plaseci se od reakcija ljudi, ali ovu pojavu veliki dio ljudske populacije dozivi makar jednom u zivotu.

Medicinska istrazivanja o ovoj pojavi su mala sa vrlo nejasnim konceptom i rezultatima, zapostavljajuci potpuno svjedocenja i dozivljaje ljudi koji su jedinstveni u manifestaciji.

Ova pojava je od davnih doba poznata ljudima i naziva se u mnogim kulturama slicno.

Meni, prije mjesec dana.Ali samo tu noc i ne vise.

lunar
22-12-12, 13:26
pojednostavljeno:

Bog mu je to dozvolio.

Boli li te glava kada?

Beethoven's C***
22-12-12, 13:27
Ovo mi se desilo drugaru iz srednje na ekskurziju.Mislim da prije ima veze sa umorom ili alkoholom,nego sa džinovima. :)

Ego_and_his_own
22-12-12, 13:30
Vidite objasnite sebi to kako god ocete.

Evo vam svjedocenja ljudi i neke reference pa gdje vas god put navede u vasem istrazivanju. Ja vam samo kazem da ovo ima duboike korijene u Vjerske spise i da se ovo desava od vajkada ljudima.

Ono sto je bitno u svakom slucaju da ne panicite.

Ego_and_his_own
22-12-12, 13:33
Ko ne vjeruje sigurno nece ovo prihvatiti, tako da nema tu sto.

Mojsije
22-12-12, 13:36
Mozda si cuo za Dzinove koji su nekad nastanjivali zemlju i zbog kojih je dosao potop?

A znaci to je zbog dzinova.

Ego_and_his_own
22-12-12, 13:41
A znaci to je zbog dzinova.

Po knjizi Enohovoj, veliki dio sejtanske armije su zapravo ta bica koja su nastradala tad u potopu, bijuci "kopilad" grupe (njih oko 200) andjela (Watchers) koji su se pomijesali sa ljudima i koji su bili njihovo potomstvo.

Ti dzinovi bijuci proizvod mijesnaja vjecnih bica sa tijelom nikad nisu mogla umrijeti potpuno kao ljudi sto umiru vec su njihove duse ostale na zemlji. Bijuci tako prokleti njihova mrznja prema covjeku se samo uvecala.

A i kad su rodjewni od zena koje su ti andjeli sebi uzeli oni su ljude mucili i ubijali jer su bili mnogo jaci od ljudi. Ko zna kavi su bili jer sam nasao navode da su ljude jeli i krv im pili (vampiri???) i da su te zene umirale na porodjaju jer su plodovi bili ogromni i unistavali unutrasnost zenskog tijela.

Ep o Gilgamesu govori u prilog ovim informacijama.

Ego_and_his_own
22-12-12, 13:52
I da, oni su cerali ljude da ih obozavaju i da ih nazivaju bogovima i demi-godovima.... Ono sto se moze danas naci a ostalo je od drevnih naroda (Sumera, Dana i sl) ukazuje da je ovo sasvim vjerovatno...

Po knjizi Enohovoj, ti pali andjeli (medju kojima je i Azazel jedan od njih) su se uplekali u evoluciju covjeka kao vrste i dali im znanja koja oni nisu smjelio znati u tom stepenu razvoja, kao sto je metalurgija, pravljenje oruzija, sminkanje, Horoskop i vradzbine i cuda.... sto je proizvelo velike nerede i nepravde na zemlji zbog kojih je Bog iznio sud i potop jer se zemlja citava pokvarila (procitajte u bibliji o tome).

Ja pokusavam da sazmem informacije ali je to nezahvalno. Ipak morate procitati sve da bi ste imali pravu prestavu.

Ego_and_his_own
22-12-12, 14:07
Vidjite ima ljudi koji su prsli!

Koji vas mrze iz ko zna kojeg razloga i koji su spremni na svasta da bi vam naudili pa se bave vradzbinama i cudima. To su sve sejtanska posla a oni su okoreli neprijatelji ljudima.

Vjera je jedina zastita. U Boga se pouzdajte ako vjerujete, ako ne vjerujete onda ovo sve nije bitno.

Ego_and_his_own
22-12-12, 14:16
Evo i Isusova prica koja moze da se spoveze:

Drugu priču kaza im govoreći: Carstvo je nebesko kao čovek koji poseja dobro seme u polju svom, (Bog stvorio covjeka)

A kad ljudi pospaše, dođe njegov neprijatelj i poseja kukolj po pšenici, pa otide. ( Dogadjaj koji Enoh opisuje)

A kad niče usev i rod donese, onda se pokaza kukolj.

Tada dođoše sluge domaćinove i rekoše mu: Gospodaru! Nisi li ti dobro seme sejao na svojoj njivi? Otkuda dakle kukolj?

A on reče im: Neprijatelj čovek to učini. A sluge rekoše mu: Hoćeš li dakle da idemo da ga počupamo?

A on reče: Ne; da ne bi čupajući kukolj počupali zajedno s njime pšenicu.

Ostavite neka raste oboje zajedno do žetve; i u vreme žetve reći ću žeteocima: Saberite najpre kukolj, i svežite ga u snoplje da ga sažežem; a pšenicu svezite u žitnicu moju.

U Kuranu postoji citava prica o Jinn-ima koja se moze poklopiti sa ovim. Jer je Bog dao sansu i Jinn-ima da budu vjernici.

kad se procita ovo Isusovo poredjenje moze se uvidjet ta moguca paralela (koju sma podebljao).

Ima citava sura u Kuran koja govori o tome:

Sorah Al-Jinn ( The Jinn )
Reci: "Meni je objavljeno da je nekoliko džina prisluškivalo i reklo: 'Mi smo, doista, Kur'an, koji izaziva divljenje, slušali,
koji na Pravi put upućuje – i mi smo u nj povjerovali i više nikoga nećemo Gospodaru našem ravnim smatrati,
a On nije – neka uzvišeno bude dostojanstvo Gospodara našeg! – uzeo Sebi ni drúge ni djeteta;
jedan naš bezumnik je o Allahu laži govorio,
a mi smo mislili da ni ljudi ni džini o Allahu laži ne govore;
i bilo je ljudi koji su pomoć od džina tražili, pa su im tako obijest povećali;
i oni misle, kao što i vi mislite, da Allah nikoga neće oživiti;
i mi smo nastojali da nebo dotaknemo i utvrdili smo da je moćnih čuvara i zvijezda padalica puno;
i sjedili smo okolo njega po busijama da bismo što čuli, ali će onaj, ko sada prisluškuje, na zvijezdu padalicu koja vreba naići;
i mi ne znamo da li se onima na Zemlji želi zlo ili im Gospodar njihov želi dobro;
a među nama ima i dobrih i onih koji to nisu, ima nas vrsta različitih;
i mi znamo da ne možemo Allahu na Zemlji umaći i da od Njega ne možemo pobjeći;
i mi smo, čim smo Kur'an čuli, u nj povjerovali; a ko u Gospodara svoga vjeruje, ni štete ni nepravde ne treba se bojati;
i ima nas muslimana, a ima nas zalutalih; oni koji islam prihvate Pravi put su izabrali,
a nevjernici će u Džehennemu gorivo biti.'"
....

Ego_and_his_own
22-12-12, 14:39
I znajte Djavoli- Sejtani (Shaptaci) su oko svih ljudi i nema jednog koji je oslobodjen njih.

Ubacaju misli ljudima i na stranputicu ih navode.

Ko njih slusha, taj u Boga ne vjeruje i djavolima je prepusten. A ko u Boga vjeruje taj se otima od ruznih misli i njihovog uticaja koliko god moze.

Pretocite to modernim jezikom i percepcijom u formu psiholoskih termina: Kompleksi, Neuroze, Psihose, Dusevne bolesti... Isto je. Strah od Boga intepretirajte Super-Egom ili savjescu... Isto je.

A ko sumnja u mogucnost postojanja nevidljivog svijeta neka izuci malo Elektromagnetni spektar (http://en.wikipedia.org/wiki/Electromagnetic_spectrum) i uvidjece da covjek moze da detektuje samo jedan mali dio u vidjivom svjetlu.

the_lady_marianna
22-12-12, 15:23
Nije mi se dešavala paraliza u snu... Al' bih voljela, čisto da vidim kako je to, čitala sam o tome.

Naravno nikakvi đavoli nisu u pitanju... lol

kupus
22-12-12, 15:26
Ja kad se fistim kakvom rakijstinom dobrom mrdnut se ne mogu. Mora da je sejtan bio uz kazan :)

funestis
22-12-12, 16:08
Ovo je poznat i objašnjen medicinski fenomen odnosno poremećaj spavanja. Sam po sebi nije opasan poremećaj i javlja se zbog nesinhronizacije faza spavanja.

Nesinhronizacija nastaje zbog nekoliko faktora, najviše umora, stresa ili nedovoljnog spavanja i za sada je mišljenje da sam poremećaj nije opasan osim u slučaju ako je posljedica nekog ozbiljnijeg problema (npr spavajuća bolest, SUNND ili Narkolepsijom). Paraliza spavanja nije simptom ovih bolesti tako da ljudi koji pate od nje ne moraju biti zabrinuti zbog nje mada medicinari preporučaju osobu koja prečesto doživljava epizode paralize se kontrolira za Narkolepsiju (druge dvije bolesti su ili rijetke ili zarazne i simptomi su puno šireg obima i u slučaju recimo boleati spavanja postojao bi čitav niz simptoma prije pojave paralize).

Poremećaj nastaje zbog poremećaja između REM faze i NREM faze sna odnosno zbog (za sada mehanizam i biohemija poremećaja još nije poznata) odnosno ove dvije faze se zbog nekog (za sada nepoznatog) biohemijskog procesa ili ne izmjene korektno ili se pomiješaju odnosno buđenje nastane u pogrešnoj fazi.

Za paralizu je odgovorna REM faza sna koja je sama podjeljena u dvije faze od koje jedna faza u potpunosti opušta mišiće. U koliko do buđenja dođe u toj fazi mozak se uspješno budi međutim tijelo ostaje u opuštenoj fazi nekoliko sekundi (veoma rijetko i minut) što izazova osjećaj paralizanosti što opet može izazvati strah ili čak paniku, međutim kad neurotranzmiteri urade svoj posao osjećaj se ponovo vraća i tijelo prestaje biti paralizirano.

Ponekad REM faza ima poremećen ciklus pa (iz gore navedenih uzroka, pogotovu stresa ili umora) je faza relaksacije duža i preklapa se sa aktivnom REM fazom ili NREM fazom pa su epizode paralize češće.

U biti sve se svodi na to da se um budi prije nego tijelo sto stvara osijećaj zarobljenosti i straha.

Nije ni čudo što mnoge kulture ovo tumače prisustvom nekog zla ili demona iako je samo po sebi bezopasan fenomen koji samo ukazuje da je data osoba pod stresom, umorna ili nije dovoljno spavala.

Savijet, ukoliko imate ovakvu epizodu savjetujem vam da produžite spavanje i odmorite se kako treba. Ukoliko su ovakve epizode česte da se posavijetujete sa doktorom.

Ove epizode ne ukazuju niti su izazvane od strane demona, zlih duhova, vampira i ostalih natprirodnih sila koje su čisti plod mašte već nastaju zbog blagog poremećaja sna. Razmišljajuči o demonima kao izazivačima ovog poremećaja, samo povećava stres i mogućnost da epizodu paralize ponovo doživite i da ih češće dozivljavate.

Više praznovjerja jednako više straha odnosno više stresa te i više epizoda paralize!!!!

Ako je ipak doživite (iako ne vijerujete u demone) jednostavno budite svijesni da je to znak da vam treba više odmora i sna pa postupite tako, okrenite se na drugu stranu i odspavajte pošteno.

http://en.wikipedia.org/wiki/Sleep_paralysis

http://en.wikipedia.org/wiki/REM_sleep

http://en.wikipedia.org/wiki/Non-REM_sleep

http://en.wikipedia.org/wiki/Narcolepsy

http://www.webmd.com/sleep-disorders/guide/sleep-paralysis

http://www.livescience.com/21653-brain-chemicals-sleep-paralysis.html

http://sleepdisorders.about.com/od/causesofsleepdisorder1/a/What-Causes-Sleep-Paralysis.htm

http://www.nhs.uk/Conditions/Sleep-paralysis/Pages/Causes.aspx

Mad_dog_KO
22-12-12, 16:16
Katastrofa. Sinoć tj jutros neđe oko 6 mi se ovo desilo.

I to sanjam neki horor, spavam a usisivač se sam pali i gasi. Pored moga kreveta sjedi neka stara žena, izuzetno ružna koju nikad ranije nisam vidio. Gleda neđe u daljinu i ne progovara. Otvaram oči, krenem da se dignem, ne mogu ni glavu pomjerit a ne tijelo. Ljudi kako sam se prepao. Posle minut možda sam ustao, pošo u sobu da popijem soka da se povratim. A kako je mrak bio u sobu, a lap top mi ima neku lampicu koja baca bijelo svijetlo konstantno. I tako je to svijetlo bilo upereno u ćebe koje je tako stojalo na kauč da je jako ličilo na dijete koje sjedi.
Ukočio sam se od straha.

Kako zaspah posle, niko ne zna.

clapton
22-12-12, 16:18
demoni, džini, beštije, džinovi... :mrgreen:

:))
22-12-12, 16:31
Kakvi su ovi danasnji muskarci ka babe neke,cus djavo hahah..

ASC
22-12-12, 16:33
demoni, džini, beštije, džinovi... :mrgreen:

Šejtani, karakondžule... :D

Desila mi se paraliza sna nekoliko puta. Svaki put kad sam bio premoren. Prvi put sam se dobro ufrčio jer nisam mogao da se pomjeram.
Ali sam nakon toga pročitao o ovome i slijedećih par puta sam znao o čemu se radi. Nisam pokušavao da se dignem samo sam nastavio da spavam.

Inače nekima ljudima se tokom paralize sna priviđaju vanzemaljci - eureka! imamo dokaz da vanzemaljci postoje i da dolaze na Zemlju. :rolleyes:

kozanostra
22-12-12, 18:21
You must spread some Reputation around before giving it to funestis again. :)

kuglica
22-12-12, 18:49
Ja imam paralizu sna veoma cesto. Jako je neugodno i do danas nisma uspjela da ne panicim i ne prepadnem se, jer kad god da mi se desi, isto je kao da mi se desava prvi put. I koliko god da se trudim da se smirim, ne ide, imam uzasnu aritmiju i osjecaj nemaci, oduzetosti. Imala sam lucidne snove, znas i sam sto je to. Nikada ne spavam na lednima, i ja sam se samo jednom probudila u tom polozaju, i tada sam imala utisak da me nesto gusi. Uglaavnom se budim spavajuci na stranu, i cesto mi se desava da mislim da vidim necije ruke koje me pritiskaju i ne daju da ustanem. Objasnila sam ovo doktorici poslt sam se kao lijecila i od migrene, receno mi je da je to halucinacija, i da je moguce da mi je sve povezano sa poremecajem spavanja koji imam ( uvece spavam po 2/3 sata max).

vozimisko
22-12-12, 19:23
Pošto se čovjek malo više informiše sa empirijske tačke gledišta o ovoj temi - ovaj osjećaj iako većini veoma rijedak postaje platforma za igru sa samim sobom, što je u jednu ruku i inspirativno i prosvjetljujuće egzibicionistima. tj. iako neprijatan, jer je okarakterisan nemogućnostima, luđi osjećaj od ovoga nisam doživio, a kao realista i legalista ne mogu taj fenomen pripisat višim ili nevidljivim silama nego tražit logično objašnjenje za čije uzroke nađoh stres, umor ili naglo prekidanje "rem" faze sna. U svakom slučaju nije zgoreg poigrat se malo kojekakvim šašavim mislima dok to stanje ne prođe. Svaki pokušaj potiskivanja i tuče sa samim sobom dovodi do neprijatnijih iskustava iz kojeg ništa dobro ne proizilazi, čak što više - produbljuje termine duhovne kategorije, koji sami po sebi nemaju konačnu definiciju, a kamoli polazište ili cilj. Dakle IGRA:peach:

Rakun
22-12-12, 20:00
http://s3.amazonaws.com/auteurs_production/images/film/ju-on-the-grudge/w448/ju-on-the-grudge.jpg?1289467251

kaemSe
22-12-12, 21:02
Desavalo mi se ali sam ja nevjernik pa mi nije naudilo.

Takodje ja sam sinoc sanjao male medvede koji mi trce po kuci i vidio u sanovnik da su to pare;)
Dobih na kladionicu casti mi

Olosh
22-12-12, 21:06
Ovo mi se desilo 7,8 puta do sad. Osjecaj je uzasan ali bi volio ponovo da mi se desi nije evo 3,4 god.
Neko veli poremecaj sna, neko djaolja posla, astralna projekcija... konj ti ga zna sto je.
Zadnji put kad mi se to desilo koliko je bilo uzasno toliko je bilo i lijepo :)
No da ne pricam sad sto je bilo i kako... :)

Sh0ne
22-12-12, 21:18
Ja imam paralizu sna veoma cesto. Jako je neugodno i do danas nisma uspjela da ne panicim i ne prepadnem se, jer kad god da mi se desi, isto je kao da mi se desava prvi put. I koliko god da se trudim da se smirim, ne ide, imam uzasnu aritmiju i osjecaj nemaci, oduzetosti. Imala sam lucidne snove, znas i sam sto je to. Nikada ne spavam na lednima, i ja sam se samo jednom probudila u tom polozaju, i tada sam imala utisak da me nesto gusi. Uglaavnom se budim spavajuci na stranu, i cesto mi se desava da mislim da vidim necije ruke koje me pritiskaju i ne daju da ustanem. Objasnila sam ovo doktorici poslt sam se kao lijecila i od migrene, receno mi je da je to halucinacija, i da je moguce da mi je sve povezano sa poremecajem spavanja koji imam ( uvece spavam po 2/3 sata max).

Puna li si djavola! Ne da ti djavo mira. ;p

Ego_and_his_own
22-12-12, 21:45

Da istu stvar sam cuo od nekih ljudi da ih neko pritiska. Neki cak i vide siluete pored njih.

nemoj da se plasish, probaj da se smirish i da svjesno u toj situaciji odreagujesh. Evo vidji koliko ljudi svjedoce, pa iskoristi to ako ti se ponovo desi.

Mad_dog_KO
22-12-12, 21:49

Napisah prije, sinoć mi se prvi put desilo. Boldovani dio je apsolutno isti. Kao da te neko perfektno drži za krevet da ne možeš da makneš.
Sreća pa čini mi se nije dugo trajalo.

Ego_and_his_own
22-12-12, 22:49
Nedje davno mi se desilo da sam zaspao na ledja po sred bijela dana i osjetio kao da me neko svezao i drzi me sa ledja samo mi je jedna misao prosla kroz glavu tad: Ja se u Boga uzdam! I pustilo me. Posle sam sve Boga falio te me naucio sto d arecem.

A to se desilo bash u specificnom momentu duhovne borbe za jednu osobu (valjda se to djavolima nije svidjelo). Valjda je to trebalo da me zaplashi sto li.

Kako nije, poslije toga sam imao sledeci dan direktnu viziju san (znaci ne paraliza u snu) dje me djavo drzi svezanog kao ono X i oce kao noz u srce da mi probode. Pa onda opet sledeci dan u noc paraliza u snu. Kakve su to stvari!!!

A efekat na mene je bio sasvim suprotan. Toliko me to tad isprevociralo da mi je bilo da ga(ih) scepam i glavu mu razvalim. I tad sam uspio prvi put da nesto i vidim. Predpostavljam osobu koja je za to odgovorna, jer sam mrznju i nervozu strasnu osjetio.

A ja nikad nisam vjerovao u praznovjerja i gluposti, ali ovo je nesto sasvim drugo sto se moze iskustvom dokazati.

U Boga se uzdajte i ne brinite!

Cak sam na kraj toga perioda nesvjesno stao na skorpiona i ubio ga!

Neko ce rec Slucajno neko reci ne, ali ovi svjetovi u nas i oko nas su spovezani.

A ljudi kad su telesno slabi isto imaju pristup ovome nevidljivom svijetu. Sjecam se kad mi je jedna draga osoba bila veoma bolesna i nasla se u stanje groznice, ispricala mi je ono sto vidi i sto me je zapanjilo. Govorila mi je o bicima koje je vidjela pored nas u tom trenutku, koji se gade na ljude, a koji su jako ruzni. Ta osoba se toga i ne sjeca, ali ja sam bio tu kad se sve to izdesavalo.

Sad uvidjam svezu.

gaul
22-12-12, 22:55
Naravno, sasvim prirodna pojava, koja prati nestabilnost psihe.

Međutim, često kada čovjek spava, i kada se dešava nešto slično, tijelo, mozak, šalje kroz tijelo kontrakciju, sigurno se nekome to desilo.
Čovjek se trzne dok spava, probudi se ili je polusvjesan, nerijetko duboko uzdahne i osjeti nelagodu, pojačano lupanje srca.

To je pojava sa kojom psiha provjerava da nije nastupila smrt. I upravo taj strah, nelagodu, napad panike, je strah od smrti (ali bukvalno).

Sada se postavlja pitanje, za ove koji opisuju psihu kao epifenomensku pojavu, raznih biohemijskih procesa, kada je to čovjek imao iskustvo sa smrću? i šta to pokušava da oživi tijelo, ili da ga provjeri da nije umrlo? - da bi sve to ušlo evolucijom u genetski kod, ako posmatramo evoluciju liearno da je od prostog ide ka složenijim organizmima.

Sa druge strane, psihička jednostranost, opterećenost, nestabilnost producira ovakva stanja, i zaista religijske slike imaju smisao, ako se uzme da su demoni suštinsko loše i kao takvi opisuju situaciju, da nešto loše radimo i upravo to nam ne da miran san. Pa u ovakvim ekstremnijim varijantama, uslijed jake usresređenosti, javlja se paralizovanost, tijelo odbija poslušnost.

Ne dešava se to samo u stanju dok spavamo, nesvjesne interfrencije mogu se javiti i u budnom stanju.
Evo recimo Hitler, je bio obolio od histeričnog slijepila (to je već duža priča), opet se postavlja pitanje kako jednostavno je mozak u mogućnosti da isključi jedno od čula.
Kad logika evolucije je tako jasna i daje nam odgovore, zašto je napravljena takva mogućnost u mozgu. Možda i ima smisla ako je evolcija tekla u retrogradnom smjeru neko vrijeme, pa ostali kompleksi i mogućnosti koji jako nadmašuju one kojih smo svjesni, ili naprosto neki vid kreacionizma, intervencije nad našom evolucijom.
U kojoj poziciji, ili šta to,proizvede toliko usresređenosti, da jesnotavno jedan dio mozga, nad kojim ne postoji svjesna funcija, bude isključen iz procesa.

Za Hitlera ne možemo reći da čovjek nije imao volje, usresređenosti.

Ovdje dolazimo i do onog nesvjesnog, koje opet ostaje neobjašnjeno, kako i zašto postoji.

lunar
22-12-12, 23:09
Cimnem se u toku sna ponekad al ne bih rekao da to psiha provjerava dal je nastupila smrt. Ne znam odakle ti taj podatak da se radi o tome. Više vjerujem da se to radi o nekom grču koji mozak tokom sna proizvede.

Ego_and_his_own
22-12-12, 23:17
Gaul -> Mitolosko zlo bice koje se ustani u host-a ljudsko tijelo.

Evo josh svjedocenja:

http://www.youtube.com/watch?v=reRtyS8emWY

Ego_and_his_own
22-12-12, 23:23
Evo josh jedan:

http://www.youtube.com/watch?v=uF4Fn3mFycs

Ego_and_his_own
22-12-12, 23:26
A evo ovaj momak govori ko sto neko spomenu pritiskanje:

http://www.youtube.com/watch?v=CVhdJnhxh9U

kaemSe
22-12-12, 23:33
Ego kakav je zivot ako se opteretis sa svime i ako mislis da je za sve zivo sto se desi odgovorna neka visa sila?

Ne pokusavam da te vrijedjam ali ne bih mogao sebi da dozvolim da zivim takav zivot, nije mi moguce da si ovoliko snimaka (saberi minute koje si potrosio) pogledao koji govore jednu te istu stvar (pretpostavljam), stvar koju ti ustvari zelis da cujes cini mi se.

P.S

Sto se tice minuta potrosenih svi ih trosimo na velike gluposti da ne ispadne da te ja sad nesto kao kritikujem

Ego_and_his_own
22-12-12, 23:34
Reci: “Tražim zaštitu Gospodara ljudi, Vladara ljudi, Boga ljudi, od zla šejtana napasnika, koji zle misli unosi u srca ljudi - od džina i od ljudi!” (An-Nas, 1-6)

Evo vam neka razmisljanja i informacije o ovome iz Islamskog ucenja:

http://sulejmanas.blogspot.com/2011/01/kuran-o-sejtanu.html

On doista nema nikakve vlasti nad onima koji vjeruju i koji se u Gospodara svoga pouzdaju; njegova je vlast jedino nad onima koji njega za zaštitnika uzimaju i koji druge Allahu ravnim smatraju. (An-Nahl, 99-100)

Ego_and_his_own
22-12-12, 23:37
Ego kakav je zivot ako se opteretis sa svime i ako mislis da je za sve zivo sto se desi odgovorna neka visa sila?

Ne pokusavam da te vrijedjam ali ne bih mogao sebi da dozvolim da zivim takav zivot, nije mi moguce da si ovoliko snimaka (saberi minute koje si potrosio) pogledao koji govore jednu te istu stvar (pretpostavljam), stvar koju ti ustvari zelis da cujes cini mi se.

P.S

Sto se tice minuta potrosenih svi ih trosimo na velike gluposti da ne ispadne da te ja sad nesto kao kritikujem

Vidi, to je sve stvar licnog dozivljaja. Znash ja mogu lako da provalim ko laze a ko govori istinu o necemu o cemu sam ja iskustvo imao.

Ko nije osjetio on to ne moze da zna i tu onda ja potpuno razumijem tvoje sumnje.

A ja nisam jedini koji proucava ovo, a sigurno ne koji je najvise vremena potrosio na ovome. Masu ljudi istrazuje sve ovo, i koji su mnogo bolje upuceni u sve to i u dokumenta hiljadama godina starim.

Ovo sto sam vam napisao odje je moje istrazivanje tokom par proslih godina.

:))
22-12-12, 23:38
Ljudi to je bolest,davno se mozda smatralo da su djavoli jer nije bilo drugog objasnjenja za tu pojavu,kod psihijatra mozete uspjesno da se izlijecite.

kaemSe
22-12-12, 23:39
Ego druze ja sam ovo osjetio makar 5-6 puta i imao sam jezu i budio se pokusavajuci da vrisnem i sve kao sto je vec nekoliko prije mene opisalo, ali ipak mislim da postoje medicinska, da ne kazem naucna objasnjenja toga. A kad mi se to desavalo definitivno je bilo i umora i nervoze i stresa.

Mad_dog_KO
22-12-12, 23:41
A kad mi se to desavalo definitivno je bilo i umora i nervoze i stresa.

Eto tako. Kad mi se ovo prvi (i jedini za sad) put desilo, spavao sam noć prije samo 3 sata, a tu noć sam lego u 5 ujutro.

kaemSe
22-12-12, 23:42
Eto tako. Kad mi se ovo prvi (i jedini za sad) put desilo, spavao sam noć prije samo 3 sata, a tu noć sam lego u 5 ujutro.

Sad ce on nama da objasni kako sejtan napada kad smo u najslabijem stanju.....

funestis
22-12-12, 23:44
Halucinacije koje se doživljavaju tokom ovakvih epizoda su nešto što se očekuje od uma koji se prenuo iz sna i direktno iz REM faze. Mozak se još nije kalibrirao na vanjske uticaje tokom budnog stanja, a ostaci snova još plutaju kroz centre za kratku memoriju i nisu zamijenjeni sa impulsima iz stvarnog svijeta pa se ove dvije percepcije vidno miješaju.

Prvo svi impulsi koju dolaze iz čula su pojačani jer nisu ugušeni hormonalnim balansom (slično se događa kod bolesnika koji boluju od hipersensitivizma čula, neurološkog poremećaja gdje inhibitori u mozgu ne rade dobro pa osoba pretjerano dobro čuje do granice bola ili slabo vidi zbog preosjetljivosti na svijetlost ili pretjerano osjeća bol) pa pojedini osjećaji se bukvalno jače osjećaju.

Drugo, kako je u većini slučajeva prekinuta REM faza odnosno period kakda čovijek sanja, ta osjećanja i slike još kratko opstaju unutar kratke memorije i zbog tromosti mozga u tim uslovima se ne brišu dovoljno brzo pa se ponekad preklapaju sa realnim doživljajem stvarajući halucinacije. (sličan poremećaj takođe je moguć i kod ljudi koji boluju od nekih vrsta šizofrenije)

Treće, pristup dugoperiodičnoj memoriji je spor (trom) i podložan greškama pa um nije u stanju uspoređivati doživljeno sa iskustvenim, pravilno. Ovo dovodi do toga da se vizualni impulsi (koji su već poremećeni hipersenzitivitetom i preklapanjem iz kratke memorije) tumače neadekvatno i pogrešno.

Porast nivoa adrenalina zbog početnog straha proisteklog iz osjećaja bespomoćnosti, paralize i tromosti disajnih puteva (koji još nisu počeli disati normalno kako to rade u budnom stanju) daje prioritet dijelu memorije koja sortira opasna iskustva tako da osoba uspoređuje vizualne, taktatilne i čulne impulse sa sjećanjima koja su označena kao iskustva povezana sa opasnim doživljaima.

Sve ovo može izazvati halucinaciju koja prikazuje nadnaravna i/ili opasna bića koja rade nešto kontra date osobe. ovo naravno sve prolazi čim mozak uspostavi normalni hemijski balans karakterističan za budno stanje što se događa vrlo brzo, zato simptomi, tokom ovakvih epizoda nestaju odjednom, otprilike demon odjedamput nestane i paraliza prestaje.

Naravno sve epizode paralize se ne manifestiraju sa halucinacijama, takođe kada se i to dogodi češći je osjećaj prisustva nečeg što želi nanjeti bol ili neku drugu negativnu radnju osobi, kompletne halucinacije koje obuhvataju sva čula su rijeđe i u mnogome zavise od početnih uslova u kojima je mozak bio tokom buđenja. Recimo dali je baš REM faza bila prekinuta, dali je osoba noć prije uzimala neku psihoaktivnu supstancu (alkohol, ljekove, drogu) te stepen umora i stresa.

U biti cijeli proces paralize i interpretacije doživljenog je u stvari mozak koji pokušava da uspostavi budno stanje kada je taj proces u stvari pogrešno ili naglo započet. Odnosno mozak je u budnom stanju međutim njegova hemija je još na nivou spavanja i samo tijelo još spava.

Kada se buđenje događa normalnim tempom mozak dolazi u budno stanje tek kada je moždani balans već prilagođen režimu budnog stanja, zato se recimo u većini slučajeva ne sijećamo snova jer se oni brišu iz memorije tokom buđenja.

Dokaz senzitiviteta na impulse, izmedu ostalog je i ono kada ste preosjetljivi na svijetlost kada se probudite.

Ego_and_his_own
23-12-12, 00:00
Ljudi vjerujte sto ocete, ako vi komfor daje neko u bijelom mantilu koji ce vam rec par latinskih rijeci pa nemojte da zamjerate drugima koji to isto rade ali sa nekima koji koriste arapski ili hebrejski,...

Meni do sad ni jedno objasnjenje medicinsko nije dalo utemeljenja. Ako je vama to dovoljno, pa to je onda super(ili se cini tako).

Samo nemojte da mislite da sto nije na TV i u novine i u skolu objasnjeno kao normalno da ne postoji i da je nenormalno.

Medju ucenjacima ova tema je normalna potpuno. A svjedoka ima koliko ocesh koji svojim svjedocenjem osporavaju medicinska objasnjenja, a koja uzgred potpuno ignorisu ove dozivljaje ljudi koja su identicna! Pa nek se zapita ko razuma ima, zasto se ignorise sve to i zasto kljukaju ljude sa svakakvim tabletama, drogama i cudima te posle bude 100 puta grdje no prije. A molitva kao lijek, stetu vam nemoze nikakvu nanijeti.

Ja sam postavljao odje i intervju sa osnivacem psihoanalize C.G. Jungom gdje iz njegovih usta mozete cuti o demonima i cudima.

Sto ne znate ne znaci da ne postoji.

A Kuran u koga vjeruje milijarde ljudi jasno o tom svijetu govori i o sejtanu:

O sinovi Ademovi, neka vas nikako ne zavede šejtan kao što je roditelje vaše iz Dženneta izveo, skinuvši s njih odjeću njihovu da bi im stidna mjesta njihova pokazao! On vas vidi, on i vojske njegove, odakle vi njih ne vidite. Mi smo učinili šejtane zaštitnicima onih koji ne vjeruju.

Odredene odlike šejtana saopcene u Kur’anu

http://www.harunyahya.com/other/bosanski/books/sulejman_as/images_solomon/ates.jpg

Podmukao je i lažov (Ibrahim, 22);
prkosan je (Al-Hadždž, 3);
nema nikakve moci osim da poziva (Ibrahim, 22);
prkosnik (An-Nisa’, 117);
poseže za uznemiravanjem (Al-Anfal, 11);
nastoji onemoguciti zahvalnost ljudi (Al-A’raf, 17);
plaši pristalicama svojim (Ali ‘Imran, 175);
nastoji posijati neprijateljstvo medu vjernicima (Al-Isra’, 53), (Al-Ma’ida, 91);
nastoji uvjeriti ljude da im cini dobrocinstvo (Al-A’raf, 20-21);
poziva pristaše svoje da budu stanovnici u Vatri (Fatir, 5-6);
navodi ljude na posrtanje (Ali ‘Imran ,155);
daje lažna obecanja (Ibrahim, 22);
obecava i primamljuje ljude lažnim nadama (An-Nisa’, 119-120);
stranputice prikazuje kao lijepe postupke (An-Naml, 24);
plaši neimaštinom i navraca na škrtost (Al-Baqarah, 268);
oholi se i misli da je uzvišen (Sad , 74-75);
podstice na ibadet radi pokazivanja pred drugima (An-Nisa, 38);
nastoji udaljiti od Pravog Puta (Az-Zuhruf, 36-37);
prouzrokuje zaborav (Al-Mudžadala, 19), (En’am, 68), (Al-Kahf, 63);
obmanjuje emotivnošcu (Al-Isra’, 64), (Al-Mumtahina, 1-3);
upušta se u suvišne detalje (Al-Baqarah, 67-71);
podstice na rasipništvo (Al-Isra’, 26-27);

VanjaTheMan
23-12-12, 00:10
Ljudi to je bolest,davno se mozda smatralo da su djavoli jer nije bilo drugog objasnjenja za tu pojavu
Svjedoci smo toga da takvi primitivci jos uvijek postoje.

Ljudi vjerujte sto ocete, ako vi komfor daje neko u bijelom mantilu koji ce vam rec par latinskih rijeci pa nemojte da zamjerate drugima koji to isto rade ali sa nekima koji koriste arapski ili hebrejski,...
Da, to je jedina razlika.

Raquel
23-12-12, 00:25
Eh.... i ja sam bio zbunjen dok nisam dublje istrazio citavu stvar.

Tako bih i ja to nazvala.

lunar
23-12-12, 00:34

Meni do sad ni jedno objasnjenje medicinsko nije dalo utemeljenja. Ako je vama to dovoljno, pa to je onda super(ili se cini tako).

Samo nemojte da mislite da sto nije na TV i u novine i u skolu objasnjeno kao normalno da ne postoji i da je nenormalno.

Medju ucenjacima ova tema je normalna potpuno. A svjedoka ima koliko ocesh koji svojim svjedocenjem osporavaju medicinska objasnjenja, a koja uzgred potpuno ignorisu ove dozivljaje ljudi koja su identicna! Pa nek se zapita ko razuma ima, zasto se ignorise sve to i zasto kljukaju ljude sa svakakvim tabletama, drogama i cudima te posle bude 100 puta grdje no prije. A molitva kao lijek, stetu vam nemoze nikakvu nanijeti.

Ja sam postavljao odje i intervju sa osnivacem psihoanalize C.G. Jungom gdje iz njegovih usta mozete cuti o demonima i cudima.

Sto ne znate ne znaci da ne postoji.

A Kuran u koga vjeruje milijarde ljudi jasno o tom svijetu govori i o sejtanu:

O sinovi Ademovi, neka vas nikako ne zavede šejtan kao što je roditelje vaše iz Dženneta izveo, skinuvši s njih odjeću njihovu da bi im stidna mjesta njihova pokazao! On vas vidi, on i vojske njegove, odakle vi njih ne vidite. Mi smo učinili šejtane zaštitnicima onih koji ne vjeruju.

Odredene odlike šejtana saopcene u Kur’anu

http://www.harunyahya.com/other/bosanski/books/sulejman_as/images_solomon/ates.jpg

Podmukao je i lažov (Ibrahim, 22);
prkosan je (Al-Hadždž, 3);
nema nikakve moci osim da poziva (Ibrahim, 22);
prkosnik (An-Nisa’, 117);
poseže za uznemiravanjem (Al-Anfal, 11);
nastoji onemoguciti zahvalnost ljudi (Al-A’raf, 17);
plaši pristalicama svojim (Ali ‘Imran, 175);
nastoji posijati neprijateljstvo medu vjernicima (Al-Isra’, 53), (Al-Ma’ida, 91);
nastoji uvjeriti ljude da im cini dobrocinstvo (Al-A’raf, 20-21);
poziva pristaše svoje da budu stanovnici u Vatri (Fatir, 5-6);
navodi ljude na posrtanje (Ali ‘Imran ,155);
daje lažna obecanja (Ibrahim, 22);
obecava i primamljuje ljude lažnim nadama (An-Nisa’, 119-120);
stranputice prikazuje kao lijepe postupke (An-Naml, 24);
plaši neimaštinom i navraca na škrtost (Al-Baqarah, 268);
oholi se i misli da je uzvišen (Sad , 74-75);
podstice na ibadet radi pokazivanja pred drugima (An-Nisa, 38);
nastoji udaljiti od Pravog Puta (Az-Zuhruf, 36-37);
prouzrokuje zaborav (Al-Mudžadala, 19), (En’am, 68), (Al-Kahf, 63);
obmanjuje emotivnošcu (Al-Isra’, 64), (Al-Mumtahina, 1-3);
upušta se u suvišne detalje (Al-Baqarah, 67-71);
podstice na rasipništvo (Al-Isra’, 26-27);

Ja mislim da odje nije podforum religija pa da se citira Kuran. Ovo je smijurija koliko su neki zaludjeni.

Ego_and_his_own
23-12-12, 00:40
Ja mislim da odje nije podforum religija pa da se citira Kuran.

????

A smijurija nije sigurno, no uznemiravanje ljudi. Ali ja sam svika da tamo se sprdaju i na gore ljudske probleme.

A to upravo govori u prilog svemu ovome.

ja sam samo htio da podijelim informacije, i da ljudi smire koji imaju ova iskustva i uvide da nisu sami i da ovo nije njihova greska i da se ne plase.

NoLimit
23-12-12, 00:48
I meni se nekoliko puta to desavalo...da se ukopam u neko mjesto i da nemogu nidje dalje,,,vicem iz svwga glasa ali nidje nista i niko ne cuje niti se cuje to moje vikanje...a sto je jos gore,barem meni je to sto mi se noge potpuno odsjeku i nemogu da se maknem..trcim iz sve znage ocu da pobjegnem od toga ali nemogu tu sam prikovan za jedno mijesto...katastrofa...nije ni malo prijatan osjecaj ;)

Ego_and_his_own
23-12-12, 00:50
A cega prijatno, a tek kad osjetish nekog pored sebe i znash da je ZLO tu.....

Ego_and_his_own
23-12-12, 00:54
Evo josh svjedocenja:

http://www.youtube.com/watch?v=hL5PKQLXN1Y

kaemSe
23-12-12, 00:55
Ego mozes li mi odgovorit iskreno na iskreno pitanje?

Malo cu mozda zadrijet u privatnost ali ako ne zelis i mislis da ne treba nemoj odgovorit

Koliko imas godina, gdje zivis i gdje si zivio i jesi li imao kakvu tezu muku u zivotu?

Izvinjavam se unaprijed ako hoces slobodno preskoci pitanje razumijem potpuno

Ego_and_his_own
23-12-12, 01:00
Imam 35 godina, zivio sam u PG 30 godina sad zivim u Ameriku.

Muku tezu sam ima ko cini mi se i svako sto je ima. To je pitanje relativno.

A ovo sam dozivio prvi put davno josh kad sam klinac bio. A ovo izgleda veliki dio populacije dozivljava (neke procjene 2/3)

Ego_and_his_own
23-12-12, 01:03
Evo josh jedno svjedocenje:

http://www.youtube.com/watch?v=2TRUJDRsfEw

VanjaTheMan
23-12-12, 01:34
Izvesti iz ovakvog iskustva zakljucak da se radi o sejtanima ili nekim natrpirodnim silama je glupo. Podjednako glupo kao svjedocenja ljudi koji su vidjeli neku svjetlost na nebu i automatski zakljucili da su u pitanju vanzemaljci. Da li bi njima povjerovao? Znamo svi da ne bi. Zasto vjerujes da su ovdje u pitanju natprirodne sile? Funestis ti je dao jasan odgovor i racionalno objasnjenje.

Ja sam jednom uspio da izazovem paralizu kad sam citao o lucidnim snovima. Rekoh, sto da ne. MAda nista od lucidnog sna, nazalost. Ali postoje druge tehnike. Vidio sam samo razne boje i apstraktne oblike. Nisam imao jezive halucinacije. Zasto nema sejtana u ateistickom domu?

Ego_and_his_own
23-12-12, 01:35
Zato sto po definiciji ateisti su prepusteni sejtanima, a oni ne napadaju one koji su im se vec predali.

I odje nema nista neprirodno (jer se desava u prirodi covjeka), vec samo ne spada pod definicju onoga sto ti smatrash prirodnim.

VanjaTheMan
23-12-12, 01:38
Zato sto po definiciji ateisti su prepusteni sejtanima, a oni ne napadaju one koji su im se vec predali.
Koja je to definicija?

I odje nema nista neprirodno (jer se desava u prirodi covjeka), vec samo ne spada pod definicju onoga sto ti smatrash prirodnim.
Koja je to definicija?

Ego_and_his_own
23-12-12, 01:43
Vec sam postavio:

On doista nema nikakve vlasti nad onima koji vjeruju i koji se u Gospodara svoga pouzdaju; njegova je vlast jedino nad onima koji njega za zaštitnika uzimaju i koji druge Allahu ravnim smatraju. (An-Nahl, 99-100)

A koja je tvoja definicija prorodnog ti bi to trebao znati, a ocigledno dozivljavash ovo nadprirodnim.

A vidish i sam da je ovo veoma rasirena pojava, stoga se logicno i namece zakljucak da je ovo prirodno jer se desava.

gaul
23-12-12, 01:43
A ovo sam dozivio prvi put davno josh kad sam klinac bio. A ovo izgleda veliki dio populacije dozivljava (neke procjene 2/3)

Da, i to nije neubičajeno uopšte niti nepoznato, pa da se posmatra kao neki fenomen, rijetkost.
Sasvim jedna normalna stvar.
Neubičajeno jeste postojanje tkzv. REM faza, jer se nikako ne uklapa u biohemijsko viđenje psihe.
Neobjašnjivo jeste zašto REM III faza postoji, i kako se izlazi iz nje, jer postoji mogućnost da ostane u tom stanju, koma. I nazvalo bi se naučnim fenomenom kad god se probudimo. Opet uobičajena pojava, pa doktori takve osobe smatraju mrtvim, čisto iz humanih razloga održavaju se u životu. Poneki se probude, i skoro svi imaju ponešto da kažu o tom iskustvu i iskustvima stečenim.

Zašto ateista provodi i ulaže ovoliko napora u negiranje višeg 'entiteta' ?

Strah od smrti ? bezličnosti, da možda zaista nisu u pravu...uvjeravaju sebe u jednostranost misli, nagonima kojima naprosto ne mogu da odole, to jednostavno psiha riješava problem šaljući metafizičke demante.

Ego_and_his_own
23-12-12, 01:45
Njih sejtan(shaptac) cera na to, ali ce ih ostaviti na cjedilu.

Hari Krisna
23-12-12, 01:49
Zasto nema sejtana u ateistickom domu?
Ima kako nema. Ako se ozeni sa debelom zenom pa kad zaspu a ona se navali na njega. Eto i gusenje i paraliza i da se dusa ispusti. Dok se iskobelja ispod sejtana muka ziva.

VanjaTheMan
23-12-12, 01:52
Vec sam postavio:

A koja je tvoja definicija prorodnog ti bi to trebao znati, a ocigledno dozivljavash ovo nadprirodnim.

A vidish i sam da je ovo veoma rasirena pojava, stoga se logicno i namece zakljucak da je ovo prirodno jer se desava.
Mislim da moras da napravis razliku izmedju definicije i neutemeljene tvrdnje.

Nisam rekao da je paraliza natprirodna. Nego da se tvoje objasnjenje razloga za paralizu bazira na natprirodnim silama, kao da si iz bronazanog doba.

Zašto ateista provodi i ulaže ovoliko napora u negiranje višeg 'entiteta'
Pogresno. Ateista ne negira visi entitet. Moras da dokazes da postoji da bi ga negirao. Ateista negira tvrdnje vjernika da visi entitet o kojem on govori postoji. Bolje pitanje je zasto vjernik ulaze toliko truda da dokaze da je entitet ili ideja u koju vjeruje istinita, iako postoje objasnjenja i dokazi da nije? I zasto i dalje odbija istinu? Zar ne bi svi trebali da tragamo za istinom umjesto sto trazimo utjehu u iluzijama?

Ego_and_his_own
23-12-12, 01:53
Evo dio koji sam spominja, sjetih se da sam napravio screenshoot, koga interesuje:

http://darkobulatovic.com/book-of-enoch/evil-spirits.jpg

Evo sad uvidjeh nedoslijednost u nekim tumacenjima na koja sam naisao i knjizi enohovoj. Odje se jasno govori da ti zli dusi ne jedu i piju, dok neki tvrde (a nisu pokazali nikakavu mjerodavnu referencu za svoju tvrdnju bez neke hadise) da oni to rade.

Stoga sve treba ispitati potanko i detaljno sa ozbiljnoscu. Eto question mark na taj izvor.

gaul
23-12-12, 01:55
Njih sejtan(shaptac) cera na to, ali ce ih ostaviti na cjedilu.

Vidi, imamo drugačiju vizuru, ali možda je poenta ista.
Stremiti ka nečem boljem.

Svaki čovjek, ima viđenje dobrog i lošeg, ima želju i težnju onog što jeste i onog što nije, tj. onog što želi da bude i onog što ne želi da bude. Da bih znao šta želim da budem, moram znati i šta ne želim.

Šejtani ne želimo biti, i šta je tu loše ako neko kaže i ustvrdi da takav ne želi biti, da ne želi imati takvu logiku, način razmišljanja, metafizičke kvalitete?- zašto se odmah osjete prozvanim i izazvanim.

Ukratko sve što čovjeka čini boljom osobom, ispravno je...

Ego_and_his_own
23-12-12, 02:09
Ljudi( A i Jinn-i) mogu da se povrate i da se isprave. ja ti garantujem da sam sve proba i da ja tu moc nemam da ljudima dam. Tu moc samo Bog ima. Kome srce prikloni sebi taj nek se ne fali no nek Boga fali.

Makita_laco
23-12-12, 02:13
Ja jednom nijesam jela nista 3 dana, pa sam 4-ti svasta na oci vidjela. Ovi sto svjedoce, i 100000 ljudi po svijetu svjedoci kako ih je Isus licno izvlacio iz nekih rupa, beznadja i slicnih stvari, opasnosti, nesreca. TO ne znaci da im treba vjerovati, i da je to istina. Danas ljudi pate od svakavih poremecaja.
Mene se licno desavalo svasta u snu. Da se probudim da ne mogu da disem, da ne mogu da se pomjerim, a i ujutro znam da sam svjesna bila, da nije samo san i slicne svari. To se svakome desava, poneki "cudan" trenutak ili situacija u snu. Ali da je to znak da se djavo vrzma oko mene, svasta. Nijesam o$etila da se kakvo ZLO vrti oko mene ili mi "$edi" nedje po tijelu.
Svako stanje svijesti NE MORA da se pripise necem metafizickom, zasto se nekad racionalnijoj strani ne okrenete i pripisete to jednostavno umoru, sto rece onaj gore alkoholu, i slicnim stvarima. Svako ih je lakse dokazati i razumniji su.
Razumnije je da se od umora ili problema ili bilo cega "spoljasnjeg" paralizujem u san ili davim, nego da mi je Djavo na grlo $eo!

Ego_and_his_own
23-12-12, 02:14
Vidi ja kad sam vidio sto ovi ljudi pricaju, ja sam zna istog trena da istinu pricaju o onome sto su dozivjeli jer sam ja isto. Ko nije taj sumnja i tu nema sto polemisat.

Ego_and_his_own
23-12-12, 02:19
Evo josh jednog momka:

http://www.youtube.com/watch?v=3VvRhLzbnjg

Makita_laco
23-12-12, 02:23
Dobro. Pretpostavicemo da to jeste tako. I? Sto je poenta? Djavo dosao, paralizovao te u san, malo ti po$edjeo na ledja i posao. Sto je "pjesnik" htio reci?

Ego_and_his_own
23-12-12, 02:24
Tebi nista.

gaul
23-12-12, 02:30
Tebi nista.

E, o ovome ti pričam.

Misliš li da ima pojma zašto je i postavio ovo pitanje? - a jednostavno mora. Čudno kako se ljudi nikad ne zapitaju, zašto ovo radim?

Makita_laco
23-12-12, 02:39
E, o ovome ti pričam.

Misliš li da ima pojma zašto je i postavio ovo pitanje? - a jednostavno mora. Čudno kako se ljudi nikad ne zapitaju, zašto ovo radim?

Znam zasto sam postaviO pitanje.
Citam, gledam, ponekad prokomentarisem. Ali meni jednostavno nikad ne moze da bude jasno, zasto svaki fenomen postaje religijski fenomen u bilo kojem smislu.
Zasto? Ako sam ja dozivjela ovo o cemu on prica,a nijesam o$etila prisustvo Zla oko mene? A to se vjerovatno mnogima desavalo. Kako to definisati i cemu to pripisati, i sto je od toga zapravo istina.
Padanje slike za zida bez vidljivog spoljasnjeg uticaja se takodjer posmatra ka' religijski fenomen, a mozda se nedje promaja kroz kucu napravila. Ista stvar i sa ovim!

Makita_laco
23-12-12, 02:41
Tebi nista.

Meni svakako ne moze nista, neko ili nesto u cem ne vjerujem. Pitanje je bilo tebi upuceno. Sto je htio od tebe.

Ego_and_his_own
23-12-12, 02:43
Meni svakako ne moze nista, neko ili nesto u cem ne vjerujem. Pitanje je bilo tebi upuceno. Sto je htio od tebe.

Da je to tako nikad covjeka nebi udarilo nista sto ne ocekuje... ni auto na ulicu ni vrata staklena koja ne primijeti ni grabulja na koju stane a nije je vidio.

A sto je stio od mene, da mi se osveti eto sto je stio. Da pokaze kako bi treba da ga se plasim.

Da pokaze strasljivost covjeka i kako ga to promijeni pa postane kukavica.... nevjernik.

Ego_and_his_own
23-12-12, 02:50
A ustvari samo mi se otkrio da naucim malo vise o ovome.

Makita_laco
23-12-12, 02:52
Da je to tako nikad covjeka nebi udarilo nista sto ne ocekuje... ni auto na ulicu ni vrata staklena koja ne primijeti ni grabulja na koju stane a nije je vidio.

Nijesam napisala "sto ne vidim" nego sam napisala "ono u cem ne vjerujem". Ja vjerujem u auto i staklena vrata i u grebulju.

Ego_and_his_own
23-12-12, 02:54
A pogledajte molim vas ovo. Davno prije 10-15 godina sam ovu sliku napravio neznajuci ni sam zasto, podsvjesno.

http://darkobulatovic.com/zenphoto/cache/sense/periodi.jpg_595.jpg

gaul
23-12-12, 03:00
@Ego, pojasni mi malo ovo za sliku

Ego_and_his_own
23-12-12, 03:03
Ono sam ja kroz periode (mjeseci iznad gore) sa porukom "Decode" ili desifruj ili shvati, a na stranu su ova bica....

gaul
23-12-12, 03:11
Kvadratura kruga, četiri elementa... :)

Izražajna slika.

gaul
23-12-12, 03:16
Znam zasto sam postaviO pitanje.
Citam, gledam, ponekad prokomentarisem. Ali meni jednostavno nikad ne moze da bude jasno, zasto svaki fenomen postaje religijski fenomen u bilo kojem smislu.
Zasto? Ako sam ja dozivjela ovo o cemu on prica,a nijesam o$etila prisustvo Zla oko mene? A to se vjerovatno mnogima desavalo. Kako to definisati i cemu to pripisati, i sto je od toga zapravo istina.
Padanje slike za zida bez vidljivog spoljasnjeg uticaja se takodjer posmatra ka' religijski fenomen, a mozda se nedje promaja kroz kucu napravila. Ista stvar i sa ovim!

Kako bi ti nazvaLA ovakvo iskustvo, ono što je čovjek opisao i kako je doživio?

Ima li veze sa religijom?

septembar
23-12-12, 10:33
Kad oces da ukljucis ili iskljucis kompjuter on postepeno perlazi iz jednog u drugo stanje ponekad kad je nestabilan napon ili neki drugi poremecaj kompjuter ostane blokiran u tom nekom medju stanju.

Tako isto i mozak kada ulazi ili izlazi iz stanja spavanja.

To je interesantno za razmisljanje i pricu ali se dozivljaji i stanja u toj fazi nemogu uzimati bas kao sigurni i relevantni.
Pustis neki program na racunaru i malo padne napon pa se kompjuter blokira i izbaci nesto bezveze na ekran :-) ...
i sta sad to znaci?

Mozda to ima veze sa Bogom kao sa "LOGOS"-om , zakonitom harmonijom koja mora svuda i u svemu da bude ali sta je tacno uzrokovalo da racunar izbaci bas to na ekran - ko ce mu ga znat.

Sa druge strane Bog je stvorio sve pa i andjela 13-tog (po abrahamskim religijama) pa je on postao djavo. I Bog se protiv njega bori i.t.d.
Meni ovo uopste nije logicno.

Logicno je da posto djeluju sile u prirodi, i cirav univerzum se krece , a sve to ima bozje porijeklo znaci Bog jednako djeluje kako ranije tako i sad i u buduce slicnim nekim tempom ...
A djavo je samo personifikacija ideja razaranja i destrukcije, posljedica nesavrsenosti nasih shvatanja i nesto sto ne postoji kao fizicki objekat vec samo kao
zajdnicko ime za sve destruktivne ideje ...

Grungy
23-12-12, 13:48
Uh, svasta procita covjek... Vec pola godine nisam dozivio paralizu sna, spasen sam! Prije je to bilo redovno. I zastrasujuce. Ali nekako sam naucio da zivim sa tim. Citao sam dosta o ovom fenomenu i pomogao sam sebi, bez sila nebeskih i miropomazanja. Sad mi skoro pa nedostaje, hah.

Izgleda da sam toliko dobar da Sotona zeli da me unisti. :(

Ego, brate, saberi se.

Ego_and_his_own
23-12-12, 17:00
Sa druge strane Bog je stvorio sve pa i andjela 13-tog (po abrahamskim religijama) pa je on postao djavo. I Bog se protiv njega bori i.t.d.
Meni ovo uopste nije logicno.

Pa normalno da nije logicno kad nije tacno.

Ego_and_his_own
23-12-12, 17:03
Uh, svasta procita covjek... Vec pola godine nisam dozivio paralizu sna, spasen sam! Prije je to bilo redovno. I zastrasujuce. Ali nekako sam naucio da zivim sa tim. Citao sam dosta o ovom fenomenu i pomogao sam sebi, bez sila nebeskih i miropomazanja. Sad mi skoro pa nedostaje, hah.

Izgleda da sam toliko dobar da Sotona zeli da me unisti. :(

Ego, brate, saberi se.

Pa eto ima ih odje koji jedva cekaju sa sejtanima da se druze....

A sabran je Ego no su ljudi ti koji ne vjeruju. Tesko je neke stvari prihvatiti kad si naucen citav zivot da posmatrash svijet kroz jednu prizmu, koja je lazna.

Da nije lazna nebi ovoliko problema ljudi imali u zivotu.

funestis
23-12-12, 17:09
http://www.youtube.com/watch?v=a5mYFJ4irxM

Ego_and_his_own
23-12-12, 17:34
http://www.youtube.com/watch?v=S_ZWeMEBruY

Evo interesantan video o Jinn-ima

Ego_and_his_own
23-12-12, 17:59
Bash interesantno sto spomenu ovaj gospodin Skorpijona, jer se potrefi da ubih nagazeci jednog bash posle svega.

Look, I have given you authority over all the power of the enemy, and you can walk among snakes and scorpions and crush them. Nothing will injure you.
Luke 10:19

mickolopi
24-12-12, 00:15
Ja spavam na ledja jer mi je doktor rekao da je tako zdravije za kicmu, posebno na bok, tako da mene na moze zajahati jel, nako sa strane ili odozgor :D

Desava se ovo, al` ne treba dramatizovati, ko je junacina, nece se prepanuti i zdravo... sto ste ga ukomplikovali, napraviste dramu ka` da ce smak svijeta...

Kako li ove jase, ihaaa... n`o greota ne treba ih osudjivat...

http://www.youtube.com/watch?v=psgE7__9-tw

Lommy
24-12-12, 01:10
Mene se desila paraliza sna prije neku godinu nekoliko puta. Ima tu neka tema koju sam otvorio (http://forum.cdm.me/showthread.php?36988-quot-Paraliza-quot-!). Bilo nas je nekoliko sa foruma koji su je dozivjeli do tada.
Jedno od najstrasnijih iskustava u zivotu. Prvi put nisam ni disao dok je trajala paraliza. To sam tek posle shvatio. Cio zivot mi je prosa kroz glavu u tih nekoliko sekundi. Ima sam halucinacija raznih. Neke vizuelne oblike i zvukove ka iz horora, cujem djecu koja se igraju, koraci.. a ne mogu da se pomjerim

backero
24-12-12, 01:14
Na mene nije tako djelovalo .U pochetku mi je bilo malo neugodno ali kad se ne bojish mozhe i da prija :]

Ego_and_his_own
24-12-12, 02:00
Ada niko ne voli dramu ka taj narod otale. No se sve folira.

Ubijaju se evo svaki dan, evo u zemlje neznam koliko vece ljudi pa nema toliko tragedije ka tamo. I svaki put, kad ih pitaju sto je bilo:

Nenzamo sto nam je bilo! Nicega se ne sjecamo! Mrak ni je pa na oci.

A ja znam sto je Bilo!

Zajaha ih je Sejtan!

A njima se, moze bit, svidjelo.

Ego_and_his_own
24-12-12, 02:04
Nije Zivko Nikolic tu uradio film Bestije bez veze.

Ego_and_his_own
24-12-12, 02:36
U Kuranu je to najbolje opisano:

slični su šejtanu kad kaže čovjeku: "Budi nevjernik!" - pa kad on postane nevjernik, on onda rekne: "Ti se mene više ne tičeš, ja se, zaista, Allaha, Gospodara svjetova, bojim!"
http://gusic.tripod.com/kuran_bos/images/space.gif

Obojicu ih na kraju čeka vatra, u kojoj će vječno boraviti, a to će biti kazna za sve nevjernike.

O vjernici, Allaha se bojte, i neka svaki čovjek gleda šta je za sutra pripremio i Allaha se bojte jer On dobro zna šta radite.

A da ne bude da neznate, postoji razlog sto sam ja ovo odje postavio i neke specificne detalje dao zbog nekih koji su odje prisutni i sami su umijesani.

Tako manite se suvislih komentara jer ne znate o cemu pricate a i nije vasa stvar.

Naucite ako ocete od ovih masu ljudi koji sami svjedoce o svojim iskustivima, koji nece da vjeruju pa nek ne vjeruju, a koji oce nek se u Boga uzdaju i nek ne brinu.

primarius
24-12-12, 12:55
opet ego o glupostima...ljudi ne budite debili

kupus
24-12-12, 13:04
Ja se cudim tekstu u novinama od prije neki dan koji kaze da svaki drugi crnogorac pati od nekih psihickih problema. Sad mi je stvarno sve jasno. Kakvi sejtani su u vasim glavama to je sprdnja, nadjite vi neku odivu da vas dobro izdrvi prije spavanja pa ce sejtan poc put Danilovgrada. Ili posjetite ustanovu zvanu KBC da vam malo produvaju dizne da vise ne stekate po noci.

gaul
24-12-12, 21:40
Ja spavam na ledja jer mi je doktor rekao da je tako zdravije za kicmu, posebno na bok, tako da mene na moze zajahati jel, nako sa strane ili odozgor :D

Desava se ovo, al` ne treba dramatizovati, ko je junacina, nece se prepanuti i zdravo... sto ste ga ukomplikovali, napraviste dramu ka` da ce smak svijeta...

Kako li ove jase, ihaaa... n`o greota ne treba ih osudjivat...

http://www.youtube.com/watch?v=psgE7__9-tw

Koliki treba biti retard pa složiti ovakav klip. hahahaha
Razotrio je iluminate skroz, sad su gotovi.

Ego_and_his_own
24-12-12, 22:03
Ja se cudim tekstu u novinama od prije neki dan koji kaze da svaki drugi crnogorac pati od nekih psihickih problema. Sad mi je stvarno sve jasno. Kakvi sejtani su u vasim glavama to je sprdnja,.... Ili posjetite ustanovu zvanu KBC da vam malo produvaju dizne da vise ne stekate po noci.

Vidim ja da ti (nista ni)je jasno...

A dje si ti bio do sad? ovih 4-5 ratova? Ovih opresivnih decenija gdje se mozgovi ljudima matletiraju putem medija i putem bestijanja crnogorskih?

A to nije samo od tad. Slusajuci price starih, ta mentalna opresija na pojeedince od izopacenog drustva je ko zna od kad.

Evo da nema ovoliko svjedoka (na koje si obnevidio) da je neko odje sto ovakvo spomenuo na srdnju bi ga digli. Znaju ljudi dobro kakvi su arisini takvima kao sto si ti.

A tvoja edukacija preko novina i ocekivanja od KBC-a da te preprave (mora da imash dosta para e nemogu svi se lijeciti tamo) su "impresivni".

gaul
24-12-12, 22:25
@Ego, otiša si iz ove lijepe i duševne zemlje, pa nekako gubiš nit sa njome. To je fakat.

Ako imaš normalnu državu, normalno društvo, e pa mi smo negativ svega toga. što je bijelo, kod nas je crno i tako dalje i tome slično.

Tako da je lakše tebe ili bilo koga ko ne misli isto kao rulja, optužiti da je lud, bolestan , iskompleksiran i tome slično, nego li razmisliti. Niko nema pojma o čemu se piše, ali svi 'znaju' razlog zašto se piše...što je više nego interesantno.
Jer moralne vrijednosti, postale su osobina i mana konzervativnih i zaostalih elemenata koje guše ovo napredno društvo. Krađa, nečasnost, manipulacije, sve je dozvoljeno, čak i poželjno. Skrupula je mana slabića i seljačina.

Zato budi lud, jeftinije je...ne zamjeri :D

Spomenu ratove, oni su prešli crtu i smatraju se zastarelim, opet lagano se oživljavaju frakcije, desničarske i krvožedne, točak se okrenuo pa se kreće opet jovo nanovo.

kupus
24-12-12, 22:34
Izvinjavam se, ja sam pogrijesio sto pomislih da medicina moze nac lijek za vas. U pravu ste sejtan vas paralizuje.

gaul
24-12-12, 22:37
Izvinjavam se, ja sam pogrijesio sto pomislih da medicina moze nac lijek za vas. U pravu ste sejtan vas paralizuje.

Mislim da si upravo doživio klimaks misli, filozofije, mudrosti.

Upamti ovaj momenat, jer je to tvoj vrh brijega. :D
Napravi fotku pod obavezno.

Ego_and_his_own
24-12-12, 23:27
Kupus,

Da si toliko zabrinut za nas, ti bi procita sa paznjom ovu temu. No si se ti zabrinuo za sebe, prije ce biti. A ignorisanje nije lijek....

I znajte Djavoli- Sejtani (Shaptaci) su oko svih ljudi i nema jednog koji je oslobodjen njih.

Ubacaju misli ljudima i na stranputicu ih navode.

Ko njih slusha, taj u Boga ne vjeruje i djavolima je prepusten. A ko u Boga vjeruje taj se otima od ruznih misli i njihovog uticaja koliko god moze.

Pretocite to modernim jezikom i percepcijom u formu psiholoskih termina: Kompleksi, Neuroze, Psihose, Dusevne bolesti... Isto je. Strah od Boga intepretirajte Super-Egom ili savjescu... Isto je.

A ko sumnja u mogucnost postojanja nevidljivog svijeta neka izuci malo Elektromagnetni spektar (http://en.wikipedia.org/wiki/Electromagnetic_spectrum) i uvidjece da covjek moze da detektuje samo jedan mali dio u vidjivom svjetlu.

Sandor Kolar
25-12-12, 16:30

Neki navodi objasnjavaju da su te pojave proizvod ritualnih djelovanja Sejtana (Demona, Bestija,...) u pokusaju da zaplase i slome duh doticne osobe. Navodi preciziraju da motiv je obicno neka aktivnost doticne osobe koja ih je duboko isprevocirala (cineci nekakvo dobro koje im nije u interesu ili je sprijecilo njihov interes). Takodje taj ritual moze bit potpomognut nekom osobom koja vas mnogo mrzi i spremna je da zrtvujuci sebe (jel prodajuci dushu djavolu baveci se vradzbinama - sihr ) pokusa da nanese stetu nekoj osobi.

Moram priznati da sam zapanjen ovim detaljima jer nisam ocekivao da je ova pojava toliko rasirena.

Ono sto se slazu oni koji su dozivjeli ovu pojavu, da je od velike vaznosti da se osoba ne plashi i da u Vjeri u Boga nadje snagu da se suprostavi.

Ova pojava ima dubok korijen u osnovnom sukobu sejtana(djavola) sa covjekom i nepokoravanju Bozijoj zapovijesti.

Proucavanje svijeta Jinn-a (Bica koja su oko nas na zemlji a koje ne vidimo) od kojih su sejtani jedna grupa moze vam pomoci da dublje razumijete ovu pojavu i ovaj nama paralelni svijet koji se kod covjeka manifestuje (i danas predocava ljudima) kao psiholoski fenomen.

Desavalo se...Ne bih lijen pa proguglah po netu i naidjoh na "sleep paralysis".Pricah o tome davno na ovom forumu. Ne znam ima li veze sa sejtanima i djavolima, nazovi ih kako god oces, ali znam sigurno da sam se istraumirao dobro i da je ostavilo posljedice...Ne bih sad detaljno o tome, jer nije za forum, a ima i ona stara dobra "Ne pricaj nikom da ti se ne sprda narod".

Sandor Kolar
25-12-12, 16:40
Ovo je poznat i objašnjen medicinski fenomen odnosno poremećaj spavanja. Sam po sebi nije opasan poremećaj i javlja se zbog nesinhronizacije faza spavanja.

Nesinhronizacija nastaje zbog nekoliko faktora, najviše umora, stresa ili nedovoljnog spavanja i za sada je mišljenje da sam poremećaj nije opasan osim u slučaju ako je posljedica nekog ozbiljnijeg problema (npr spavajuća bolest, SUNND ili Narkolepsijom). Paraliza spavanja nije simptom ovih bolesti tako da ljudi koji pate od nje ne moraju biti zabrinuti zbog nje mada medicinari preporučaju osobu koja prečesto doživljava epizode paralize se kontrolira za Narkolepsiju (druge dvije bolesti su ili rijetke ili zarazne i simptomi su puno šireg obima i u slučaju recimo boleati spavanja postojao bi čitav niz simptoma prije pojave paralize).

Poremećaj nastaje zbog poremećaja između REM faze i NREM faze sna odnosno zbog (za sada mehanizam i biohemija poremećaja još nije poznata) odnosno ove dvije faze se zbog nekog (za sada nepoznatog) biohemijskog procesa ili ne izmjene korektno ili se pomiješaju odnosno buđenje nastane u pogrešnoj fazi.

Za paralizu je odgovorna REM faza sna koja je sama podjeljena u dvije faze od koje jedna faza u potpunosti opušta mišiće. U koliko do buđenja dođe u toj fazi mozak se uspješno budi međutim tijelo ostaje u opuštenoj fazi nekoliko sekundi (veoma rijetko i minut) što izazova osjećaj paralizanosti što opet može izazvati strah ili čak paniku, međutim kad neurotranzmiteri urade svoj posao osjećaj se ponovo vraća i tijelo prestaje biti paralizirano.

Ponekad REM faza ima poremećen ciklus pa (iz gore navedenih uzroka, pogotovu stresa ili umora) je faza relaksacije duža i preklapa se sa aktivnom REM fazom ili NREM fazom pa su epizode paralize češće.

U biti sve se svodi na to da se um budi prije nego tijelo sto stvara osijećaj zarobljenosti i straha.

Nije ni čudo što mnoge kulture ovo tumače prisustvom nekog zla ili demona iako je samo po sebi bezopasan fenomen koji samo ukazuje da je data osoba pod stresom, umorna ili nije dovoljno spavala.

Savijet, ukoliko imate ovakvu epizodu savjetujem vam da produžite spavanje i odmorite se kako treba. Ukoliko su ovakve epizode česte da se posavijetujete sa doktorom.

Ove epizode ne ukazuju niti su izazvane od strane demona, zlih duhova, vampira i ostalih natprirodnih sila koje su čisti plod mašte već nastaju zbog blagog poremećaja sna. Razmišljajuči o demonima kao izazivačima ovog poremećaja, samo povećava stres i mogućnost da epizodu paralize ponovo doživite i da ih češće dozivljavate.

Više praznovjerja jednako više straha odnosno više stresa te i više epizoda paralize!!!!

Ako je ipak doživite (iako ne vijerujete u demone) jednostavno budite svijesni da je to znak da vam treba više odmora i sna pa postupite tako, okrenite se na drugu stranu i odspavajte pošteno.

http://en.wikipedia.org/wiki/Sleep_paralysis

http://en.wikipedia.org/wiki/REM_sleep

http://en.wikipedia.org/wiki/Non-REM_sleep

http://en.wikipedia.org/wiki/Narcolepsy

http://www.webmd.com/sleep-disorders/guide/sleep-paralysis

http://www.livescience.com/21653-brain-chemicals-sleep-paralysis.html

http://sleepdisorders.about.com/od/causesofsleepdisorder1/a/What-Causes-Sleep-Paralysis.htm

http://www.nhs.uk/Conditions/Sleep-paralysis/Pages/Causes.aspx

U zivotu vecu glupost nijesam procitao. Ne zbog toga sto ne vjerujem u naucno objasnjenje, vec zato sto vjerujem da jos uvijek ne postoji tehnologija koja moze da ispita ovako kompleksne psiho-fizicke poremecaje.
Naucnici samo pretpostavljaju na koji nacin dolazi do ovog fenomena i imaju teoriju. Ne postoji objasnjenje potkrijepljeno cinjenicama, jer ne mogu jos uvijek doci do tih cinjenica...

Ja imam paralyzed sleep, stave mi one kablove na glavu i njima tamo svijetli graficki prikaz mog mozga i kazu mi "Pojacana aktivnost u ceonom reznju."...E tu vec krece TALAS pretpostavki sta moze bit...I don't buy it. BANALIZUJEM.

VanjaTheMan
25-12-12, 16:43
Ocigledno ne citas puno. Vjerovatno te i od ovoga zaboljela tikva.

Nisu ti gluposti one nebuloze o demonima kao da ih je srednjevjekovni svestenik pisao? A mentalitet covjeka koji vise vjeruje hodzama nego doktorima i koji i dalje vjeruje da su bolesti, kako fizicke tako i psihicke, uzrokovane necistim silama iz pakla ti je sasvim OK?

Sandor Kolar
25-12-12, 17:06
Moje misljenje je da se to desava ljudima koji su pod velikim stresom, preoptereceni nezadovoljstvom i problemima, te pod tim psiholoskim pritskom "izduse" na jedan malo ekstremniji nacin.

Razgovarao sam sa klinickim psihologom, koji se do skoro obrazovao na jednom renomiranom svajcarskom univerzitetu i bas smo ovu temu provukli kroz jednu tacku dnevnog reda....

Ovo sto kazes za djevole i sejtane...Ne znam jesi li imao iskustvo kakvo sam ja imao, ali ti mogu reci da je sigurno traumaticno za duzi vremenski period. Svaki san cu zaboravit, ali cu se ovoga $ecat' dok sam ziv.
Nije ni cudo sto ljudi te stvari pripisuju silama iz paralelnog svijeta.

Ljudi su i za struju mislili da je neka vrsta magije. Nemojte biti toliko, prije svega, nemastoviti.
Na osnovu toga koliko sam izucio te sile "paralelnog svijeta", koje su mozda samo u nasoj glavi, mogu tvrditi da ce te ignorisati ukoliko ih ignorises, a opet ako ih proucavas, same ce poceti da te progone, isto kao da im se upali alarm tamo.

Naravno, ta opterecenost parapsihologijom moze da ti se reflektuje na snove i na zivot uopste, tako da opet ne mora da znaci da te sejtani prate nego si samo "vrisnuo".

funestis
25-12-12, 17:32
U zivotu vecu glupost nijesam procitao. Ne zbog toga sto ne vjerujem u naucno objasnjenje, vec zato sto vjerujem da jos uvijek ne postoji tehnologija koja moze da ispita ovako kompleksne psiho-fizicke poremecaje.
Naucnici samo pretpostavljaju na koji nacin dolazi do ovog fenomena i imaju teoriju. Ne postoji objasnjenje potkrijepljeno cinjenicama, jer ne mogu jos uvijek doci do tih cinjenica...

Ja imam paralyzed sleep, stave mi one kablove na glavu i njima tamo svijetli graficki prikaz mog mozga i kazu mi "Pojacana aktivnost u ceonom reznju."...E tu vec krece TALAS pretpostavki sta moze bit...I don't buy it. BANALIZUJEM.

U zadnjih 10ak godina urađeni su veliki pomaci u istraživanju moždanih funkcija uključujući biohemijske procese pa čak i samu arhitekturu mozga. Naravno postoji još puno nepoznanica ali okvirna arhitektura kao i mnogi procesi (uključujući i ovaj) su relativno dobro poznati.

Nauka u zadnjih nekoliko godina vrši ogromne pomake u ovoj oblasti i između ostaloga već postoje uređaju u stanju da stvaraju viabilnu komunikaciju između mozga i kompijutera, da prepoznaju čitav niz emocija posmatrajući samo moždanu aktivnost pa sve do rudimentarnog čitanja misli. Naravno ovo su sve samo tek počeci, međutim ovo već pokriva oblast koja je smatrana za nemogućom misijom.

Evo nekoliko primjera

http://www.thestar.com/business/article/1128298--mind-reading-research-could-give-a-voice-to-coma-and-stroke-patients
http://www.plosbiology.org/article/info%3Adoi%2F10.1371%2Fjournal.pbio.1001251
http://newscenter.berkeley.edu/2012/01/31/scientists-decode-brain-waves-to-eavesdrop-on-what-we-hear/
http://au.ibtimes.com/articles/218710/20110923/mri-youtube-mind-reader-research-brain-scan.htm#.UNnFBuRi4Vc
http://www.nasa.gov/multimedia/podcasting/pilotcognition_vodcast_11.html

http://www.youtube.com/watch?v=Cwda7YWK0WQ

http://www.youtube.com/watch?v=40L3SGmcPDQ

funestis
25-12-12, 17:58
Posljednji klip (ForaTV) je posebno važan jer algoritam koji dekodira signal na površini moždane ovojnice dokazuje da je mozak u stvari kompijuter koji upotrebljava univerzalne principe u komunikaciji odnosno procesiranje u mozgu se ne odvija na nekom nadnaravnom nivou ili dokazuje da rad mozga nije uslovljen nekim nedokučivim fenomennom tipa duša ili duh več je vrlo prizeman procesor koji koristi prirodno evoluiranu arhitekturu koja se može uz pomoć tehnologije uspješno dekodirati i pročitati.

Ego_and_his_own
25-12-12, 18:04
Moje misljenje je da se to desava ljudima koji su pod velikim stresom, preoptereceni nezadovoljstvom i problemima, te pod tim psiholoskim pritskom "izduse" na jedan malo ekstremniji nacin.

Razgovarao sam sa klinickim psihologom, koji se do skoro obrazovao na jednom renomiranom svajcarskom univerzitetu i bas smo ovu temu provukli kroz jednu tacku dnevnog reda....

Ovo sto kazes za djevole i sejtane...Ne znam jesi li imao iskustvo kakvo sam ja imao, ali ti mogu reci da je sigurno traumaticno za duzi vremenski period. Svaki san cu zaboravit, ali cu se ovoga $ecat' dok sam ziv.
Nije ni cudo sto ljudi te stvari pripisuju silama iz paralelnog svijeta.

Ljudi su i za struju mislili da je neka vrsta magije. Nemojte biti toliko, prije svega, nemastoviti.
Na osnovu toga koliko sam izucio te sile "paralelnog svijeta", koje su mozda samo u nasoj glavi, mogu tvrditi da ce te ignorisati ukoliko ih ignorises, a opet ako ih proucavas, same ce poceti da te progone, isto kao da im se upali alarm tamo.

Naravno, ta opterecenost parapsihologijom moze da ti se reflektuje na snove i na zivot uopste, tako da opet ne mora da znaci da te sejtani prate nego si samo "vrisnuo".

Prijatelju odje se ne radi samo o stotinama ljudi koji svjedoce, vec se radi o SVETIM SPISIMA U KOJE VJERUJU MILIJARDE LJUDI!

Ja neznam koji je problem te nemogu ljudi to da shvate.

Ali je ocigledno VELIKI PROBLEM.

Ego_and_his_own
25-12-12, 18:08
Evo Osnivac Psihoanalize koji govori o tome direktno:

Evo ti jedan ozbiljniji primjer koji navodi CG Jung:

http://www.youtube.com/watch?v=p_Jo2O6JoCE&feature=relmfu

Its like possession, you know. Its like a demon, that makes him think like that.

Postavlja se pitanje: Sta je to u tvojoj svjesti da te cera da grijeshish. Da te onemugava da razmisljash normalno.

I na kraju Moralno je pitanje dali cemo primijeniti ono sto smo naucili ili ne.

Ego_and_his_own
25-12-12, 18:26
Sve su ove manifestacije psholoskog karaktera. Dosta ljudi nije ni svjesno toga a moze se vidjet iz najbanalnijih diskusija na ovom forumu.

Kompleksi ljudi se manifestuju kao izdvojene licnosti i u tim momentima ljudi izgube kontrolu nad svojim ponasanjem i to sami mozete uvidjeti kako postaju iracionalni ljudi koji su pod djejstvom kompleksa.

Pa i najobicnije nervoze su manifestacija takvih stvari. A kad se to sve zapusti onda postaje sve gore i moze postati veoma ozbiljan problem.

Ego_and_his_own
25-12-12, 18:33
Evo i onaj gospodin Islamski ucenjak govori o tome kako Sejtani iskoristavaju ljude kad su nervozni da bi ih izbacili iz takta i ucinjeli neko zlo. I to sto on posmatra tako se ne razlikuje nista od onoga sto su istrazivaci u Psihoanalizi (Psiha -> Dusa) nasli.

Ego_and_his_own
25-12-12, 18:42
I da ja sam davno odje upitao ljude dali znaju odakle im misli dolaze, i niko mi nije znao odgovoriti.

A najbolji primjer koliko su ljudi neuki je to sto odbacuju postojanje dushe i ovih stvari a misljenja su kako treba covjek da porazgovara sa psihologom ili psihijatrom....

Neznajuci uopste da je to jedno te isto.

Psiha je rjec koja je staro-grckog porijekla i znaci Dusha.

Alyyx
25-12-12, 20:51
Ego je master troll. Nikad banovan, a jos dalje radi.

_HokutoNoKen_
25-12-12, 21:11
Desavalo mi se (ne)rijetko, kad spavam na ledja. Istrazio, i nasao veoma logicno rjesenje. Desava se (sto je izuzetak) da ti mozak proizvede odredjeni elektro-sok kad udje u fazu REM-a (Rapid Eye Movement). I taj sok koji proizvede te "osvijesti", ali si i dalje u fazi REMa, i treba malo vremena mozgu da se iz toga izvuce. Nikakvi demoni tu ne rade.

_HokutoNoKen_
25-12-12, 21:13
vec se radi o SVETIM SPISIMA U KOJE VJERUJU MILIJARDE LJUDI!

Ja neznam koji je problem te nemogu ljudi to da shvate

Sve si ovim rekao. Posto nije poznato da ljudi vjeruju u svakojake gluposti.

Sto Maraka
25-12-12, 21:18
Ego je master troll. Nikad banovan, a jos dalje radi.

Hahahaha. Ko je ovaj Ego? Kako je njemu dobrooo

Ego_and_his_own
25-12-12, 21:20
2 milijarde Muslimana, 3 milijarde Hriscana stotine miliona Hindusa i Budista i koliko ih josh ima....

Sigurno nisu vecina od njih experti u poznavanju ovih stvari, ali oni vjeruju. Budisti vjeruju da se Buda sukobio sa Maarom, Hriscani da je Isus iscerivao demone u prasad, Muslimani da su sejtani odgovorni za zavodjenje ljudi i su neki Jinn-i povjerovali u Kuran i postali vjernici....

A moze bit da su oni svi poludjeli, a vi koji ne vjerujete ste "normalni". Samo bi to trebali josh dokazati, jer ova prica o kursluzu u mozgu ne ide vam u prilog....

Ego_and_his_own
25-12-12, 21:24
Ajte momci na mene se koncentisite... fokus!

Ne ispadajte ko oni sto vole da se posprdavaju a sami su za sprdnju, jer ja ne volim da se sprdam nikom.

Izbacite iz sebe to vase znanje, pokazite nemojte da ste stidljivi.

_HokutoNoKen_
25-12-12, 21:34
2 milijarde Muslimana, 3 milijarde Hriscana stotine miliona Hindusa i Budista i koliko ih josh ima....

Sigurno nisu vecina od njih experti u poznavanju ovih stvari, ali oni vjeruju. Budisti vjeruju da se Buda sukobio sa Maarom, Hriscani da je Isus iscerivao demone u prasad, Muslimani da su sejtani odgovorni za zavodjenje ljudi i su neki Jinn-i povjerovali u Kuran i postali vjernici....

A moze bit da su oni svi poludjeli, a vi koji ne vjerujete ste "normalni". Samo bi to trebali josh dokazati, jer ova prica o kursluzu u mozgu ne ide vam u prilog....

Ne ide nama u prilog cinjenica da centar nervnog sistema proizvede elektro sok, je li? Ne ide nam u prilog nesto sto je naucno DOKAZANO?

U pravu si. Zasto vjerovati u dokaze, kad imamo bajke i basne. Aaa, da... One su sigurno tacne jer milioni ljudi vjeruju u njih. Hmm... Isto kao sto su milioni ljudi vjerovali da je Tesla ludak potpuni, da je dvofazna struja idiotizam. Kako zivis danas Ego? No, vjerovatno je Bog to odradio, nema Tesla veze s tim.

gaul
25-12-12, 21:43
Posljednji klip (ForaTV) je posebno važan jer algoritam koji dekodira signal na površini moždane ovojnice dokazuje da je mozak u stvari kompijuter koji upotrebljava univerzalne principe u komunikaciji odnosno procesiranje u mozgu se ne odvija na nekom nadnaravnom nivou ili dokazuje da rad mozga nije uslovljen nekim nedokučivim fenomennom tipa duša ili duh več je vrlo prizeman procesor koji koristi prirodno evoluiranu arhitekturu koja se može uz pomoć tehnologije uspješno dekodirati i pročitati.

Da mozak jeste dobar kompjuter, samo ko radi na njega.

Šta producira pojavu, deža vu?

Neki 'sokić', slučajnost da se na policama poređaju engrami koji ubodu sedmicu na loto, tj. upravo memorijsko sjećanje događaja koji se nije odigrao...još.

Čemu onda služi podsvijest? - ako ona uopšte postoji, tj. ako ste je priznali da postoji.

...

Sjenka, dio naše psihe, athetipski se manifestuje u slikama koje plaše. Ona predstavlja sve ono što ne želimo i ne smijemo biti.
Svega onoga što je loše, ili kratko zlo - najčešće se tako doživi.
Ako se pažnja usresredi može da se tijelo anestezira. Da se izazove i paraliza u snu, mada postoji mogućnost da se to postigne i na javi (nisu rijetki slučajevi). Sa druge strane najveće usresređenje izazivaju psihički problemi, tako da se paraliza u snu isključivo vezuje za psihičke procese.

Takođe, postoji potreba da se relativizuje problem.

Postavlja se pitanje, čemu pojava u snovima raznih demona kada smo u problemu, koji se manifestuje putem košmara?

Najveća hrabrost jeste suočiti se sa Sjenkom, ali i neophodna potreba.

Ego_and_his_own
25-12-12, 21:52
Ne ide nama u prilog cinjenica da centar nervnog sistema proizvede elektro sok, je li? Ne ide nam u prilog nesto sto je naucno DOKAZANO?

U pravu si. Zasto vjerovati u dokaze, kad imamo bajke i basne. Aaa, da... One su sigurno tacne jer milioni ljudi vjeruju u njih. Hmm... Isto kao sto su milioni ljudi vjerovali da je Tesla ludak potpuni, da je dvofazna struja idiotizam. Kako zivis danas Ego? No, vjerovatno je Bog to odradio, nema Tesla veze s tim.

Druze to nikakvog dokaza nema bez nagadjanje. Impulsi u Mozgu nisu trofazna struja no Elektromangnetni Spektar (U koje spada sve od svjetla pa do super energicnih talasa). Mozak Emituje talase koji su u domenu kosmickih zracenja. I nikakve veze to nema za fizickim stanjem mozga, jer ljudi koji imaju psihicke probleme nemaju nikavih medicinskih nedostataka vec su njihovi problemi cisto psihicke (dusevne) prirode.

A sto se Nikole tesle tice, on je sam rekao odakle mu znanje.

funestis
25-12-12, 21:54
Argument da ako velika većina vijeruje u nešto onda to mora biti tačno odnosno Argumentim ad Populum, argument iz populacije je pogrešan argument.

Primjeri:

Prije jedva 300 godina ljudi su smatrali da su gromovi prouzročeni ljutnjom bogova, anđela, svetaca. Danas se zna mehanizam i porijeklo munja i gromova.

Prije 600 godina većina ljudi je smatrala da je nebeski svod zastor na kojem su prikačene zvijezde, danas se zna da to nije tačno.

Svaki argument iz populacije je u suštini netačan.

Za argument da bi se smatrao validnim on mora biti potkrijepljen dokazima koji dolaze iz osmatranja, experimenta i logike. Svi drugi argumenti su uvijek pogrešni čak i ako se nekom sretnom okolnosti pokažu tačnima.

Validnost argumenta je zasnovana na procesu koji je doveo do toga da argument nastane, a za to postoji samo jedan proces koji se prihvaća kao dobar (gore opisan).

gaul
25-12-12, 21:58
Argument da ako velika većina vijeruje u nešto onda to mora biti tačno odnosno Argumentim ad Populum, argument iz populacije je pogrešan argument.

To i ja govorim cijelo vrijeme, ako je više ateista na PDF-u nije pod obavezno da imaju pojma o čemu pričaju, tj. da su u pravu.

Za ostatak griješiš, to je bila naučna misao (za gromove i slično).
U svoje vrijeme imali su svoj određeni progres.

Ego_and_his_own
25-12-12, 22:00
Ti imash danas ljude, odje na ovaj forum, koji vjeruju da su oni komplex hemiskih procesa i da njihovo psihicko stanje je produkt kursluza u glavu e se dva neurona prespoje greskom i onda lancana reakcija se napravi i puff... dobijesh postove na ovaj forum kakve dobijesh.

To ne cini ni to tacnim.

Ono sto postoji jeste Nauka, i ta nauka se zove Psihologija. Tu nauku su stvarali ljudi koji su se posvetili tome veoma ozbiljno, kao sto je to ucinio g. CG Jung. On je nasao postojanje Boga u ljudima, pa opet neki nece da u to vjeruju.

Ta je prica bezpredmetna, ko nece da vjeruje taj nece i tu ubjedjivanja nema.

A Religija je Nauka sa najstarijim stazom u ovoj oblasti i ne jenjava.

gaul
25-12-12, 22:07
Ta je prica bezpredmetna, ko nece da vjeruje taj nece i tu ubjedjivanja nema.

A Religija je Nauka sa najstarijim stazom u ovoj oblasti i ne jenjava.

Pa vidi Ego, apsurd koji naizgled ima nema smisla, da ateisti kampuju na PDF-u religija, može da se koliko toliko objasni.
Ništa nije slučajno, tragaju za istinom, za nekim odgovorima, jer ove koje fanatično ponavljaju nisu im ubjedljivi čak ni za njih same.
Čak pomalo je i simpatično posmatrati te razjarene komplekse i to koprcanje da u svakom postu potvrde da su oni moderni ljudi, naučne misli, da ne vjeruju u bajke i tome slično...

Kome oni to zaista govore, tj. koga ubjeđuju u to? - sebe ili nekoga drugoga:)

jer sve što nije dokazano, empirijski, to i ne postoji :D ... e za takvo nešto treba mnogo, mnogo samoubjeđenja da bi se i održalo.
psiha je samoinicijativna holens volens, čovjek skrene pogled i virne ženi pod suknju, u nebo,pomisli o smrti , o duši...zapita se što je ono,a što je ovo ... zašto?!

funestis
25-12-12, 22:18
Ne znam zašto su drugi ateisti na religiji i filozofiji, mogu samo govoriti za sebe.

Ja lično sam na ovom podforumu da bih imao filozofske rasprave o statusu morala, razrade kompleksnih logičkih postavki i sve u svemu da održavam neki filozofski dialog.

S druge strane pošto u naslovu podforuma osim filozofije stoji i religija, ja sam ovdje takođe da žestoko napadam religiju, da uvijek ukazujem na sve loše strane takvog mišljenja, da ukazujem i da se sprdam da svim lošim i nelogičnim konstruktima kojima se religija služi.

Zato i komentarišem ovdije, ja lično ne tražim nikakve istine religijskog tipa jer znam da su sve loše i pogrešne. Ja sam ovdje da bih uvijek i vazda ukazivao na to.

Ego_and_his_own
25-12-12, 22:21
Nije Funetis moralno a ni lijepo da se covjek sprda ni sa cim.

pogotvovo ne sa onim sto ne zna.

gaul
25-12-12, 22:22
Pa ti se sprdaš?

Zašto ti je to potrebno?

Nisi valjda da si i ti postao član kluba deprimiranih kvočki kojima je potrebno da bi se osjetile živim, ili nešto slično tome.

Vidiš ja sam nekako stekao uvjerenje, da ti nisi takav...ah moja naivnost, nema joj kraja.

Ego_and_his_own
25-12-12, 22:45
I ja sam se nadao da nije takav.

A evo vidish, ja sve izbjegavam da stavljam stvari koje bi vas mozda uvrijedile, a toliko toga ima sto je zapisano u knjigama.

14 The fool hath said in his heart, There is no God. They are corrupt, they have done abominable works, there is none that doeth good.

ili ovo iz gite:

http://darkobulatovic.com/bgita/_MG_8273-as-Smart-Object-1.jpg

Jer mi je zao da na taj nivo dovodim raspravu, ali se vi dostina odje trudite da je na taj nivo spustite i spushtate je.

Ali kako ne zavisi od mene ono sto je od vajkada zapisano, vjerovatno ni od vas ne zavisi sto ce vam biti motiv da pokusavate da se sprdate.

Ego_and_his_own
25-12-12, 22:46
Uzgred ispade ovo iz Gite pravo na temu...

funestis
25-12-12, 22:47
Griješis, ja dobro poznajem religiju i ideju koja leži iza tog mračnog konstrukta.

Religija je opasna i zarazna mentalna bolest koju treba liječiti još u mladosti jer jednom kada osoba odraste posve je izgubljena za razum i ljudsko društvo. Postaje bezumna mašina koja je sposobna za najogavnije činove prema drugim ljudima i progone nezamislivih razmijera i to sve sa blaženim osmjehom na licu.

Kroz čitavu povijest religija je uvije dokazivala svoje mračno poslanje u ljudskom društvu, ona dijeli i huška ljude jedne na druge, sakati i proganja većinu vjernika zbog pola ili boje kože, traži uvijek nešto, od imovine pa do ljudskih umova.

Mene lično ona više interesuje kao zanimljiva patologija. Religija je jedini zarazni mentalni poremećaj zabilježen do danas pa ju je zgodno proučavati sa te strane.

Ne kažem da nekad meme religije nije bio koristan u smislu evolucije ali je očigledno da danas više nema svoje mjesto kao korisni metod pa se stoga treba boriti protiv nje i što više minimalizirati njen uticaj na organizaciju društva.

Najbolji metod je upravo sprdati se da ljudi uvide koliko su ideje na kojima religija počiva u stvari isprazne, nelogične i prevaziđenje.

Mnogi me smatraju veoma tolerantnom osobom i stvarno jesam, jedino nisam tolerantan prema religiji.

To je moja slaba tačka u toleranciji.

Ego_and_his_own
25-12-12, 22:51
Pa da to objasnjava to ih ima na milijarde, pokomatishe se svi.

gaul
25-12-12, 23:17
Mnogi me smatraju veoma tolerantnom osobom i stvarno jesam,

Nikad ne vjeruj populističkim zaključcima :)

Sa druge strane, primitivci, primitivna ljudska priroda, je nažalost osnova i ima nevjerovatno jak prodor u svima nama, i gotovo da se vodi konstantan rat sa njome da preuzme mjesto lidera za koji smatra da joj pripada.

Šta ostaje nasuprot takvoj prirodi?

Saznanje, intelekt, neka duševna svojstva, načela koja smo donijeli da ne želimo biti takvi.
Suštinski tog momenta se rađa čovjek, trenutak kada se donese odluka.

U svakoj ustanovi čovjek će naići na više primitivaca sa svim svojim nekvalitetima, to nije razlog reći da ta i ta ustanove je loša, odreći ću se, obrazovanja, liječenja...

Šta je sa onim ljudima kojima je pomogla da se duhovno stabilišu, da pronađu smisao. Zar život nije potvrda?

Ukratko bagra je bagra, oni su svuđe i ima ih u izobilju...što da se radi.

Trenutno sigurno 60% stanovništva CG bi trebalo psihijatrijski tretirati. Poštovanjem tuđih ubjeđenja možemo za početak učiniti svijet ljepšim.
Saslušati tuđe iskustvo, možda nam i pomogne, ako ne bar je interesantno.

Ubija se ono ljudsko, svi možemo izguglat sve ove vaše pametne postove i odgledati klipove, što je manje više i urađeno, ali subjektivno viđenje stvari, nečije iskustvo, živi razgovor, se vodi...stop primitivizmu, kompleksima.

johnyq
25-12-12, 23:54
Meni se desi penis da mi se parališe da nije satana na njemu ?

_HokutoNoKen_
25-12-12, 23:54
Ja nikoga ne pokusavam da ubijedim ni u sta, jasno mi je kao dan da vas religiozne ne mogu PREOBRATIT u ateiste, niti mi je to cilj. Pokusavam da imam koliko-toliko smislenu i razumsku raspravu, potporenu dokazima. Ja dam neke dokaze iz nauke, do kojih se doslo dugovremenskim posmatranjem i eksperimentisanjem. A onda dobijem odgovor od Ega: "To su ti gluposti, jer ovako u Bibliju pise". Ne shvatam kako ne razumijete da je totalno besmisleno da svoje misljenje podrzavate argumentima iz stvari u koje ne vjerujem. Ako zelite da mi pokazete da ste u pravu, treba da to povezete sa necim sto mi je blisko, kao ateisti. Septembar je jedini na forumu sa kojim sam mogao diskutovati o vezi/razlici izmedju nauke i religije, i koji je umio da ukaze na raznorazne stvari normalnim, razumskim razmisljanjem. Cesto se nismo slagali, ali smo vodili normalne rasprave, i cesto puta me je naveo na razmisljanje. Ja kazem sa fizickog aspekta kako dolazi do te paralize, i Ego mi kaze: "Jes vala, to su kurslusi u mozak." I onda ocekujem da mi kaze sto on misli da je, i kaze mi: "To su djavoli mali koje mi ne vidimo, koji nas muce itd, itd." I onda kad kazem da to nema smisla, ispada da ja lupam, i da ocu da ispanem moderan. To su GLUPOSTI.

Sto se tice psihe i toga. Ja sam ovo rekao sa FIZICKOG aspekta. Jasno je da ima i psiholoski. Ali bas nikako ne moze da se poveze psiha sa religijom i duhovnoscu. Milsim, ne zavise jedna od druge. Znam da cete vi reci da nije tako, ali ajde... Svi ljudi vjeruju u neku vecu silu, vi je zovete Bogom, ja necim drugim. Samo sto ja ne pokusavam vas u moju da ubijedim, niti manipulisem ljude time. I ja moja vjerovanja mogu objasnit i potporit argumentima i dokazima (empirijskim, naucnim, kako ocete). A vi argumente za vasa vjerovanja nalazite u vjerovanjima istomisljenih ljudi. E tu je razlika.

kozanostra
26-12-12, 00:03
Griješis, ja dobro poznajem religiju i ideju koja leži iza tog mračnog konstrukta.

Religija je opasna i zarazna mentalna bolest koju treba liječiti još u mladosti jer jednom kada osoba odraste posve je izgubljena za razum i ljudsko društvo. Postaje bezumna mašina koja je sposobna za najogavnije činove prema drugim ljudima i progone nezamislivih razmijera i to sve sa blaženim osmjehom na licu.

Kroz čitavu povijest religija je uvije dokazivala svoje mračno poslanje u ljudskom društvu, ona dijeli i huška ljude jedne na druge, sakati i proganja većinu vjernika zbog pola ili boje kože, traži uvijek nešto, od imovine pa do ljudskih umova.

Mene lično ona više interesuje kao zanimljiva patologija. Religija je jedini zarazni mentalni poremećaj zabilježen do danas pa ju je zgodno proučavati sa te strane.

Ne kažem da nekad meme religije nije bio koristan u smislu evolucije ali je očigledno da danas više nema svoje mjesto kao korisni metod pa se stoga treba boriti protiv nje i što više minimalizirati njen uticaj na organizaciju društva.

Najbolji metod je upravo sprdati se da ljudi uvide koliko su ideje na kojima religija počiva u stvari isprazne, nelogične i prevaziđenje.

Mnogi me smatraju veoma tolerantnom osobom i stvarno jesam, jedino nisam tolerantan prema religiji.

To je moja slaba tačka u toleranciji.

precera ga!

VanjaTheMan
26-12-12, 00:56
precera ga!
Da si vidio neke ranije Egove izjave o tome kako je on "izabran" a sta mi nevjernici zasluzujemo i sa kakvim je ponosom i uvjerenjem pricao o nekim prilicno monstruoznim stvarima ne bi rekao da je funestis pretjerao. A on cak nije ni eksremista, kakvih ima na ovom forumu. Mabus i jos neki Muslimani sa foruma misle da treba Sarijatsko pravo da se uvede svuda u svijetu. Zaista su uvjereni da bi svijet bio bolje mjesto kad bi ga prepustili takvima kao sto su oni.

_HokutoNoKen_
26-12-12, 01:06
Pa treba spremit Zemlju za povratak Boga. Treba ocistit Zemlju od nevjernika. Meni je cudno kako se malo ne preispitaju, i ne vide kako su im izjave kontradiktorne. Mi smo svi njegova djeca, ali nismo svi jednaki. Nismo svi dostojni njegove ljubavi i cega sve ne. I mi koji nismo dostojni cemo da gorimo u vjecnim vatrama pakla. Ali isto, milostiv je on! Jer sve se to desava sa razlogom.

Ehh, kako je lako sve pripisat Bogu. Mnogo lakse nego preuzeti odgovornost za svoja djela i odluke.

Ego_and_his_own
26-12-12, 01:07
Vidjite ljudi, ja neznam sto je vama definicija Nauke i Dokaza. Jel dovoljno da neko napise nesto bez potvrde i da to vi prihvatite, ali...

Nauka danas nema mnogo znanja o Mozgu, sva istrazovanja koja se vrse su vrlo povrsna (Taj i taj dio mozga je zaduzen za to i to a da pritom 90% mozga nemaju pojma kako funkcionishe pa ni ti djelovi koji navodono su zaduzeni za odredjene funkcije).

Kad se ljudi skeniraju koriste se radioaktivni izotopi jer ne postoji danas tehnologija koja moze da skenira detaljno mozak bez toga "bojanja". A i sa tim bojanjem detalji su slabi i svode se na nadu da ako nesto nije u redu u mozgu fizicki da ce se to odraziti na upijanje tih izotopa i time proizvsti drugaciji kontrast.

http://www.drugdevelopment-technology.com/projects/fingolimod/images/3-mri-brain-scan.jpg

Dje vi iskopavate tu tehnologiju, ja bih volio da znam, i na sva moja pitanja ostajem bez odgovora, jer ocigledno vi ne znate - vi samo vjerujete da je to tako a znanje o tome nemate niti ste ikad prisustvovali nekom od tih eksperimenata i sami sa svojim znanjem uspjeli da potvrdite to. I to je OK, dosta covjek prihvati stvari u zivotu na taj nacin, ali nemojte se gadjati sa rijecima kao sto su NAUKA i sl.

Sa druge strane ja sam svaki put kad sam stio nesto da ispitam proveo dugo vremena istrazujuci i sam nalazio potvrde ovih iskaza. Citajuci djela CG Junga ja sam nasao debelog uporista u svojoj psihi o onome sto je CG Jung pricao.

Moguce da Ateisti i vjerinici nisu ista ljudska vrsta pa ih je Bog spravio drugacije, ja to ne kazem. Ali vi ignorisete uporno ono sto je ocigledno: SVJEDOCENJA OGROMNOG BROJA LJUDI.

I to mi govori da vasi sistemi rezonovanja su bazirani na Iluziji.

I sigurno je da vi to nikad necete priznati, dok se ne budete pokajali i bili iskreni prema sebi - da pojma nemate.

Kad je to tako onda bilo kakva disusija postaje neumjesna. Mi vjerujemo, Vi ne vjerujete i to ce tako ostati dok ne stanemo svi pred Gospodara naseg i uvjerite se da je istina bila sto vam se govorilo a vi ste glavu okrecali. Kasno ce bit tad no aj sad.

Ljudi generalno ne znaju mnogo o svijetu u kojem zive i ovo su sve samo truncice kojima se bavimo i zelimo znati vise. ALI VI TVRDITE DA ZNATE NESTO STO OCIGLEDNO NEZNATE.

Ja nisam rekao odje da znam sve o Demonima, koje ljude u zabludu zavode, vec sam podijelio sa vama detalje mojeg istazivanja iskustva, svjedocenja ljudi, navode iz hiljadama godina starim dokumentima koji konkretno govore o tome pa i naucne osnove iz psihologije koji potvrdjuju ove pojave.

Ali vase ignorisanje nekih ociglednih stvari, je zaista zastrasujuce.

Zastrasujuce je zbog toga sto nije vasom voljom. Jer vi ocigledno se trudite, inace nebi bili odje.

johnny bravo
26-12-12, 01:13
Šta si čitao od Junga?

kozanostra
26-12-12, 01:22
Da si vidio neke ranije Egove izjave o tome kako je on "izabran" a sta mi nevjernici zasluzujemo i sa kakvim je ponosom i uvjerenjem pricao o nekim prilicno monstruoznim stvarima ne bi rekao da je funestis pretjerao. A on cak nije ni eksremista, kakvih ima na ovom forumu. Mabus i jos neki Muslimani sa foruma misle da treba Sarijatsko pravo da se uvede svuda u svijetu. Zaista su uvjereni da bi svijet bio bolje mjesto kad bi ga prepustili takvima kao sto su oni.

slazem se, al ovaj post je previse ekstreman bio, a o ovim fanaticima bliskoistocnim no comment (Don’t argue with idiots because they will drag you down to their level and then beat you with experience)

adnan
26-12-12, 01:25
Meni se isto desilo,ne znam da li je bio san ili java,ali imao sam utisak da mi neko drzi ruke i ja ne mogu da se oslobodim,pokusavam da dozovem nekog u kuci ali nemam glasa.Na kraju se uspjesno oslobodim :D

johnny bravo
26-12-12, 01:29
Pa ti se sprdaš?

Zašto ti je to potrebno?

Nisi valjda da si i ti postao član kluba deprimiranih kvočki kojima je potrebno da bi se osjetile živim, ili nešto slično tome.

Vidiš ja sam nekako stekao uvjerenje, da ti nisi takav...ah moja naivnost, nema joj kraja.
Ja iz nekoliko funestisovih postova skontah da je ne tako davno bio vjernik, pa je možda do toga :)

gaul
26-12-12, 01:32

A kakav si ti?

Imaš li dio etike onoga koga osuđuješ, vaspitanja, morala, obrazovanja?

Kakav je svaki tvoj drugi post?

Kakav bi svijet bio kad bi se prepustio takvim kao što si ti?

Mnogo puta si dobijao teme na kojima si kao deklarisani pametnjaković ostao nijem, ako ne brojiš leteće PP ko je ko na forumu i ko je koju knjigu kupio.
...

Interesuju li nekoga snovi? - bavi li se ko time, voli li ko to

Svi ste vi super pametni, potpisaću vam priznanje kad vi velim, ajde da pričamo o snovima...o psihosomatskom fenomenu koji manje više svi proživjeli.

Ja iz nekoliko funestisovih postova skontah da je ne tako davno bio vjernik, pa je možda do toga http://forum.cdm.me/images/smilies/smile.png

Za sve postoji razlog, manje više. Nije toliko ni bitno, ima svoj razlog. Nisam ni ja neki religiozni fanatik, sukobljavam se sa religioznim primitivcima permanentno, gotovo da imam alergijsku reakciju na njih, ja ih vezujem za primtiivizam nikako za neki vid filozofije, teizam ili nešto slično. Smatram sebe teistom, niti sam sklon misionarenju ako volim da razglabam o tome.

Ali to nije razlog, ako neko iznosi svoje mišljenje da liječim komplekse na njega...e to je primitivizam.

Pričamo o snovima, a ta priča je predivna i neiscrpna.

Ego_and_his_own
26-12-12, 01:58
Meni se isto desilo,ne znam da li je bio san ili java,ali imao sam utisak da mi neko drzi ruke i ja ne mogu da se oslobodim,pokusavam da dozovem nekog u kuci ali nemam glasa.Na kraju se uspjesno oslobodim :D

To je to, samo sto u nekim slucajevima to moze biti josh jace i ozbiljnije. Dok je meni bilo kao tebi ja nisam nista ni posumnja vec se probudi ujutro cudi se sto bi i nastavi zivot normalno dok jednom nije bilo mnogo ozbiljnije i ucestalo nekoliko dana za redom.

I tad podjoh na google i poceh da trazim o tome i kad imah sto vidjet... isplivalo MORE informacija...

Ego_and_his_own
26-12-12, 02:01

Meni samo nije jasno kako ovoga Vanju"theMan"-a nije sramota.... a i neka ostane da mi nije jasno.

Ja sam njega odavno stavio na ignore, no ga citiraste.

Vanja"TheMan".... patoloski lazov, sa kojim sam poceo pricu prije ko zna koliko godina kad je ustvrdio da "zna da Boga nema" i do dan danas uskrati to svoje "znanje". Rijec po rijec, slovo po slovo, me je uvjerio koliko nekome takve stvari mogu biti bezvrijedne.

A Istina je da se vama nevjernicima prijeti ne od Ega, Mabusa i ostalih (sto bi bila zaista slaba prijetnja), no od Boga i to vi je vrlo detaljno obecan BBQ. A mi smo vam to spomenuli da bi se opametili, da ni je milo bilo da nastradate mi bi sigurno precutali. Jer to rade oni koji ma je milo tako nesto, bash ko shejtanima i onima koji su sa njima sto je milo da ljudi nastradaju pa neistine pricaju i sprdaju se ljudima i pokusavaju da ih izvrnu poruzi.

A nama je naredjeno da vas opomenemo,a vi ste njih odavde sve iscerali, a mene i njih ste blatili i vrijedjali a ja sam vi preko mnogo cega prelazio a oni nisu no su vi, sa pravom na odbranu, uzvratili.

Da mi nije bilo toga iskustva i jasnog uvidjanja ovog tvog ponasanja, ja bi u Boziji sud doista posumnjao - jer je mene ljude zao.

A ti nisi covjek uopste i nikakvu osobinu ljudsku nemash bez mozda fizicki oblik za obmanu onih koji neznaju ko si.

the_lady_marianna
26-12-12, 02:11
Tema je otišla do đavola ... ;)

A bila je i osuđena na to, počev od naslova...

Ne želim nikog da branim nit' osuđujem ali greška je bila ta što su neistomišljenici počeli da pišu ovdje jer tema u startu (kažem od naslova) ne sadrži nikakvu nedoumicu... Gotovo je, to je đavo i tačka. A je li?

Dogma je sada što nama običnim smrtnicima kojima ne sjedi na leđima neće da dođe kad ga pozovemo? Ne bih da mu se mješam u posao, ali ipak mislim da ga ne radi kako treba... Totalno me razočarao... Možda se on ipak više boji mene no ja njega? Je li to moguće?

_HokutoNoKen_
26-12-12, 02:19
I mi koji nismo dostojni cemo da gorimo u vjecnim vatrama pakla. Ali isto, milostiv je on!

A Istina je da se vama nevjernicima prijeti ne od Ega, Mabusa i ostalih (sto bi bila zaista slaba prijetnja), no od Boga i to vi je vrlo detaljno obecan BBQ.

To je to. Po toj prici, milostivi ste vi, koji nas nevjernike pokusavate spasti od Boga. Ta vasa slika o Bogu je gora no o Djavolu.

Ego_and_his_own
26-12-12, 02:31
To je to. Po toj prici, milostivi ste vi, koji nas nevjernike pokusavate spasti od Boga. Ta vasa slika o Bogu je gora no o Djavolu.

To nisu nase rijeci, jer da jesu nista bi bile. Te su rijeci nevjernicima upucene u svim knjigama koje ljudi drze svetim.

A zasto vi je to Bog pripremio? Vi znate odgovor bolje no IKO.

Ego_and_his_own
26-12-12, 02:38
Tema je otišla do đavola ... ;)

A bila je i osuđena na to, počev od naslova...

Ne želim nikog da branim nit' osuđujem ali greška je bila ta što su neistomišljenici počeli da pišu ovdje jer tema u startu (kažem od naslova) ne sadrži nikakvu nedoumicu... Gotovo je, to je đavo i tačka. A je li?

Dogma je sada što nama običnim smrtnicima kojima ne sjedi na leđima neće da dođe kad ga pozovemo? Ne bih da mu se mješam u posao, ali ipak mislim da ga ne radi kako treba... Totalno me razočarao... Možda se on ipak više boji mene no ja njega? Je li to moguće?

neznam marijana, tvoj doprinos je bio mrshav ovoj temi da bi imala osnove da dajesh zakljucke...

Napad na mene ima za cilj da skrene ovu temu na licni nivo jer argumenata se za nista drugo nema.

Svjedoci su tu i na youtube, tekstovi su izlozeni misljenja ucenjaka takodje... jes i neki luminati su zalutali istina da skrenu temu... a sto cemo... Na okup su sejtani vidish li(znam da ne vidish, shalim se)? U Gitu se ne spominje to bez veze... a ja je postujem iako nisam Hindu....

Ego_and_his_own
26-12-12, 02:48
I nemojte molim vas da nas optuzujete za ono sto pishe u ove svete knjige te vam se prijeti Vatrom Nesnosnom ako umrete kao nevjernici!

To su proroci pisali i ja sa ostatkom vjernika drzim da je to od Boga, a vi sa Bogom rascistite sto imate. Jer nit znam sto je razlog te vi je milost uskratio nit znam sto vas je vatri pripremio. Jer bi morali zaista da imate ruzna djela za tako nesto.

A jel ruzno negirati onoga ko te je stvorio?

Zamisli ti da mi moj neki kompjuterski program te pishem pocne da me vrijedja i negira, ma ko Bug bi ga odma definisa i istrijebio.

Sh0ne
26-12-12, 03:06
Oces mi samo objasniti kako je Bog stvorio covjeka? O kojoj verziji nastanaka covjeka pricas?

the_lady_marianna
26-12-12, 03:11
neznam marijana, tvoj doprinos je bio mrshav ovoj temi da bi imala osnove da dajesh zakljucke...

Svjedoci su tu i na youtube, tekstovi su izlozeni misljenja ucenjaka takodje... jes i neki luminati su zalutali istina da skrenu temu... a sto cemo... Na okup su sejtani vidish li(znam da ne vidish, shalim se)? U Gitu se ne spominje to bez veze... a ja je postujem iako nisam Hindu....

Da li ti imaš pravo da govoriš ko ima osnova, a ko ne? Nije li to malo diktatorski? Od koga si to pokupio? Ja mislim da svi imamo pravo na svoje zaključke, ako ih imamo... pa piskarali ovdje ili samo čitali.

Što se tiče svjedoka pa znaš kako ja vjerujem samo svojim očima, tuđe oči me ne zanimaju... Moje oči vide da on na poziv ne dolazi pa ti i klipovi kako goj oj ;).

Ego_and_his_own
26-12-12, 03:24
Ja nisam spominja pravo vec osnovu marijana.

Ovo su tvoje rijeci:

Nije mi se dešavala paraliza u snu... Al' bih voljela, čisto da vidim kako je to, čitala sam o tome.

Naravno nikakvi đavoli nisu u pitanju... lol

[kinetic]
26-12-12, 03:25
Hahahaha, otvorim podforum poslije nedjelju dana i vidim da se veliki šaman vratio u stilu. :D

the_lady_marianna
26-12-12, 03:34
Ja nisam spominja pravo vec osnovu marijana.

A ja sam napisala
Da li ti imaš pravo da govoriš ko ima osnova, a ko ne?

I naravno i stojim pri tom postu jer znam da đavola nema...tako da ja imam osnova... ;)

Sandor Kolar
26-12-12, 04:07
Teska mi je ova rasprava.
Probudio se u istom polozaju u kojem sa zaspao, u istoj prostoriji. Znao sam da je neko u kuhinji. Pokusao sam da se pomjerim, ali nijesam mogao. Taj neko ne odjednom dotrcao do mene, i ja sam u tom trenutku zazmurio da ne bih vidio lik koji je poceo da mi se dere u lice. Nijesam neki vjernik, ali prva stvar koje sam se $etio bio je Bog...
Otvorio sam oci..opet sam se probudio u istoj prostoji i u istom polozaju, ali nijesam bio paralizovan. Nijesam smio da prosetam kroz kucu, koliko sam bio istraumiran. Mislio sam da nervno popustam...

O$ecao sam necije prisustvo, zvao sam Boga, bio sam paralizovan...Sve kao sto je rekao gospodin Ego.
Znam da ne bih volio da se ponovi, jsasvim je nebitno je li u pitanju paralelni svijet ili ems u glavi.
Kad dozivis tako jak izlet u drugu dimenziju, sigurno ces prije povjerovat u natprirodne pojave nego u nauku.

Imam jos neka licna iskustva, koja su me uvjerila da neke stvari nijesu slucajne...Telepatija i tako to...

Ja volim da kazem da su nauka i religija dvije paralelne prave, koje se u beskonacnosti sijeku.
Nauka uvijek ima prostora za napredak i uvijek ce imati. Nikad nece postojati zid u koji ce udariti.
Sve moze, samo mi to jos uvijek ne umijemo da izvedemo.

Ako neki od vas vjeruju da je mozak kompjuter, onda pocnite da vjerujete da ima i bluetooth.

...a da vam ne pricam kako se razumijem u fudbal.

Raquel
26-12-12, 07:36
Đavola ima.
I naš narod ima pričica o tome.
Evo jedna prepričana..
Otprilike, dakle...

Išao ti mladić kroz nekakvu zemlju (državu) i naiđe na kuću.. Kako je bio sav umoran i nikakav jer dugo ni na šta ne nailazaše pa ni na priliku za odmor, a i zagubio se svakako bio, pokuca nesmotreno. Vrata mu otvori ljepota đevojka, ma je sva bila ko ugarak crna. Zatraži joj vode, ona mu dade i da jede. Oni ti u priču i tako je upita što je tako crna? - Imam neke đavole te me svake noći pohode i čitavu kuću ispremještaju i prave larmu i galamu do ranog jutra... I ja je svaki dan spremam, i još im spremam i hranu i sve i tako svaki dan... I tako mi je bačeno prokletstvo na mene te sam i crna. No ti pođi, e će oni brzo doma. - Svako se prokletstvo, djevojko, može i skinut. - Može. - E ti si meni pomogla kad mi je trebalo, sad ti meni reci kako ja tebi da pomognem. - Bogomi, ne treba... - E bogomi, oćeš.

Tamo vamo, i ona mu kaže šta bi mu valjalo činjet. Te on kako mu rekla.

Trebao je četiri noći izdržat da prespava u kući i da ne pisne ni riječ ni po koju cijenu.

Prve noći se ništa ne ču do kasno.. Dođoše đavoli, i nanjušiše mu prisustvo. Stade cika, stade vriska. Grizli ga, čupali ga do ujutru.. A on glasa ne pusti. Oni odoše (po danu ih nije bivalo u kući), a on vas u rane. Djevojka dođi, operi mu rane, nahrani ga, napoj i zahvali mu se. On primijeti da su joj noge pobijeljele. Sledeće noći sve isto, samo još gore. Ujutru, djevojka do ruku bijela. Treće noći sve isto, samo još gore. Ujutru, djevojci i ruke bijele. Četvrte noći, kad je već bio na izmaku snaga, još gore. Ujutru, on ni živ ni mrtav. Djevojka ga opet nahrani, napoji, zahvali mu se što ne pisnu ni riječi i opravi svojim putem. Ona svojim. Prokletstvo skinuto. I on pronašao svoj put. I đavoli se nikad više ne pojaviše od stida.

funestis
26-12-12, 08:25
Pogled na vijeru kao na zaraznu patologiju nije nov i postoje mnoge knjige i eseji napisani na tu temu.

Svi najveći mislioci sadašnjice smatraju religiju patologijom jer posjeduje sve indikacije da je tako. Recima sam Artur Clarke je napisao i upotrebio riječ patologija u svojoj knjizi Odiseja 3001. U to vrijeme i ja sam smatrao takvo mišljenje ekstremnim i nisam to očekivao od jednog takvog mislioca koji je poslovično bio tolerantan i sam borac za pravdu toleranciju i jednakost.

Međutim ta Odiseja je bila prelomni događaj u mom pogledu prema religiji jer me je natijerala da počnem dublje zalaziti u problematiku o kojoj je pisao i koren takvog mišljenja što me je na kraju dovelo do spoznaje da je ne samo bio u pravu već je bio čak bih rekao poslovično tolerantan kao i uvijek.

Međutim stvari se mijenjaju u svijetu i sekularizam sve više uzima maha. Francuzi već smatraju da religija izaziva patološko ponašanje i spremaju se dijelovati u tom smjeru

http://www.worldmag.com/2012/12/france_devises_plan_to_treat_religious_pathology

Počele su i izlaziti mnoge nove knjige iz psihologije koje tretiraju religiju kao patologiju

http://www.amazon.com/Religion-Studies-Pathology-Religious-Development/dp/076614691X

http://www.jstor.org/discover/10.2307/3511734?uid=3738536&uid=2&uid=4&sid=21101516520211

http://www.pep-web.org/document.php?id=IRP.018.0265A

http://onlinelibrary.wiley.com/doi/10.1002/j.1556-6676.2000.tb02573.x/abstract

Ono što je očito je da se religija prenosi u ranoj dobi, obično sa roditelja na dijete i da je to moment kada osoba postaje zaražena parentalnim oblikom ovog poremećaja. Na žalost jednom kada dođe do ugrađivanja ovog infektivnog memea u ljudsku psihu skoro ga se nemoguće otarasiti i djelovanje istog postaje dijelom normalnog ljudskog ophođenja prema svijetu.

Negativnost religije se ogleda na sveukupnom stanju ljudskog društva.

U prošlosti to nije bilo moguće jer zbog raširenosti ove patologije bilo je nemoguće procijeniti koliki je uticaj iste zbog dejstva kojeg ovaj poremećaj ima na sve aktivnosti u ljudskom društvu. Mediji, državni aparat, ekonomija svaki aspekt ljudskog društva je podređen nekom obliku ovog opasnog memea.

Tek danas postankom globalne komunikacijske mreže koja se ne može u potpunosti kontrolisati patološki uticaj religije postaje bolno očit.

Kako je kontrola informacije na internetu skoro nemoguća misija, većina događaja u svijetu, knjiga i razmišljanja postaje dostupno svima koji su zainteresovani pa se danas može imati neki uvid u rasprostranjenost i deterentni uticaj religije u svijetu.

Tak da je danas po prvi put moguće sagledati ovaj meme u potpunosti i shvatiti taj cjelokupni loš uticaj na ljudsko društvo.

Kako su dobre strane ovog uticaja jako lokalizovane i odnose se samo na pripadnike istog seta memea dok destruktivni uticaj je očit prema drugim setovima u odnosu na prvi, postaje jasno zašto je ova patologija bila toliko dugo skrivena od pogleda običnih ljudi.

Pripadnici istog memea u grupi pomažu jedan drugom ali se isto tako i informativno (sami sebe) ograđuju od ostalih grupa tako da je tok informacija skoro zaustavljen i grupa živi emotivno i imformacijski odvojena od ostatka svijeta. Ovo važi i za male kultne grupe (sekte) kao i za masivne religijske pokrete kao što su recimo Katolička ili Pravoslavna crkva.

Dostupnost informacijama čini da se taj religijski monolit biva nagrizen u temelju (jer temelj tog monolita su upravo mladi ljudi koje tek treba indoktrinirati, a internet je upravo oruđe mladih, a znatiželja je odlika mladig umova).
Zato je danas religijski fundamentalizam (koji obuhvata ne samo promoviranje fanatičnog ponašanja več i aktivnu supresiju, često nasilnu, ideja i progon svake aktivnosti koje čak i nisu povezane sa religijom), u porastu jer je to posljednji vid (i najekstremniji oblik) samodobrane ovog memea kako slobodna informacija pomalo nagriza njegov temelj.

Na postavljanje pitanja je uvijek gledano podzrivom unutar kulta i slobodna misao je bila ugušivana u startu prije nego li je bivala raširena na širu publiku. To je bilo relativno lako prije ere interneta i mobilnih uređaja (mobilni uređaji, ne misli se samo na mobilne telefone nego na sve mobilne uređaje od kompijutera pa do brzog transporta i ogromnih memorija koje sadrže gomile podataka dostupnih svakome ko je zainteresiran).

Od naučnika pa do slobodnoumnih filozofa, svi su bili proganjani i ušutkivani kroz eone što danas nije moguće.

Naravno Religija uzvraća udarac kroz isti medijum međutim evolucija je nemilosrdan proces i entitet koji nije prilagođen novim uslovima osuđen je na propast. Religija nije naviknuta na ovakavu brzu i efikasnu razmijenu jer počiva na skrovitosti, misterijama i tajnovitosti pa nema moć da se odupre sveukupnoj informativnoj poplavi koja dolazi sa interneta. Samim tim osuđena je na propast i fundamentalizam postaje jedino viabilno oružje što će ultimativno dovesti do sloma religije kao sveobuhvatnog patološkog memea.

Ukoliko ne dođe do kakve veće katastrofe koja bi prekinula globalnu i nekontrolisanu razmijenu inforacija meme religije će ili nestati kao nepoželjan ili mutirati u nešto puno blaže.

Postoje indikacije da tvrdokorne religije (teističke prirode) upravo doživljavaju unutarnju krizu dok deističke religije (kao mutirani oblik i prilagođen informativnom dobu) doživljavaju procvat.

Deizam je takođe patološki meme, međutim bezopasni vid i sam po sebi sa možda dobrim uticajem na sveukupno društvo.

Danas se nalazimo u dobu koje će neka buduća ljudska bića proučavati kao vrijeme kada se odlučivalo o sudbini religije. Međutim u tom budućem vremenu će se negativno govoriti o religiji i svi će se slagati u tome kao što se danas slažemo o negativnosti robovlasništva.

U slučaju da religija preživi u svom originalnom obliku, opet je neće biti, jer budućnosti neće biti. Religija je u svojoj srži i poslanju recept za samouništenje.

Lion
26-12-12, 09:57
Meni se desilo, čovjek nezgodno legne i tako pritisne arteriju u vratu koja vodi krv do mozga i smanji dotok kiseonika i tako dolazi do ovakve situacije kad se ne može pomjeriti ili progovoriti.

VanjaTheMan
26-12-12, 10:47
Meni samo nije jasno kako ovoga Vanju"theMan"-a nije sramota.... a i neka ostane da mi nije jasno.
Mnogo toga tebi nije jasno pa te zabolje. Zasto bih ja bio izuzetak?

Vanja"TheMan".... patoloski lazov, sa kojim sam poceo pricu prije ko zna koliko godina kad je ustvrdio da "zna da Boga nema" i do dan danas uskrati to svoje "znanje". Rijec po rijec, slovo po slovo, me je uvjerio koliko nekome takve stvari mogu biti bezvrijedne.
Rekao sam da znam da je religija ljudska tvorevina i da ne postoji racionalan razlog da covjek vjeruje u boga.

A Istina je da se vama nevjernicima prijeti ne od Ega, Mabusa i ostalih (sto bi bila zaista slaba prijetnja), no od Boga i to vi je vrlo detaljno obecan BBQ.
Jos uvijek me iznenadjuje mentalitet ljudi koji zaista vjeruju u ovakve gluposti.

A nama je naredjeno da vas opomenemo,a vi ste njih odavde sve iscerali, a mene i njih ste blatili i vrijedjali a ja sam vi preko mnogo cega prelazio a oni nisu no su vi, sa pravom na odbranu, uzvratili.
Velike su muke tvoje. Ni Isus nije morao da prolazi kroz takvu patnju.

A ti nisi covjek uopste i nikakvu osobinu ljudsku nemash bez mozda fizicki oblik za obmanu onih koji neznaju ko si.
Ispadoh patoloski lazov po tebi, a ovom recenicom si potvrdio sve sto sam rekao. To je ta tolerancija po kojoj su vjernici prepoznatljivi. Pogotovo oni poput tebe koji misle da su na pravom putu, puni vrlina i potpuno bezgresni. Svi smo mi u zabludi. Ali nije bitno. Jer ti si izabran da nas izbavis iz te zablude...

Sta kazes?

Ja sam njega odavno stavio na ignore, no ga citiraste.
A, da. Toliko o tvojim dobrim namjerama. Sta bi Isus uradio?

Niko ovdje ne negira postojanje paralize u snu, za slucaj da jos nisi to shvatio. Nijednom nismo rekli da ne postoji. Samo pokusavamo da ti objasnimo da nema potrebe da prirodne fenomene objasnjavas religijom i svetim spisima u 21om vijeku! Covjek moze namjerno da izazove paralizu u snu. Vjerujes li i da su virusi demoni?

A kakav si ti?

Imaš li dio etike onoga koga osuđuješ, vaspitanja, morala, obrazovanja?
Pa eto, ja ne mislim da bilo ko zasluzuje da pati vjecno zbog svog pogleda na svijet. Ali siugrno si u pravu. Ja sam jedno djubre neopjevano, cim polazim od ideje da je moral subjektivan.

Kakav je svaki tvoj drugi post?
Neozbiljan?

Kakav bi svijet bio kad bi se prepustio takvim kao što si ti?
Mogu samo da obecam da nikog ne bih kamenovao zbog toga sto se ne slaze sa mnom.

Mnogo puta si dobijao teme na kojima si kao deklarisani pametnjaković ostao nijem, ako ne brojiš leteće PP ko je ko na forumu i ko je koju knjigu kupio.
Deklarisani pametnjakovic? Interesantno.
Ako ne postujem u nekoj temi, to je vjerovatno zato sto me tema ne interesuje ili zato sto mi dosadi da ponavljam istu stvar nekome ko ocigledno nema volju da shvati. Jer mislim da svi na ovom forumu posjeduju kapacitet da shvate, cak i Ego, iako znam iz frustracije da kazem suprotno.

zozon79
26-12-12, 11:18
Evo ja cu vam ispricati sra se meni desilo davno dok sam bio bas mlad,toliko mlad da sam koristio razne droge,alkohol..tablete..itd. Jednoga divnoga zimskog dana,podjoh sa drugom na nekakvu zabavu..sta je vec bila..nebitno,prije toga sam popio 10 parkopana,kada smo sjeli narucili smo litar rakije kruske i litar bijeloga vina jer nista drugo nije bilo da se pije pa cak ni vode,tako smo mi pili krusku i zaljevali vinom...:beer:

Послато са GT-I9300 користећи Тапаток 2

zozon79
26-12-12, 11:19
Oko 1 ujutro dodjoh kuci...Nije mi bilo lijeno pa smotah jedan u rizlu 120 s,bila mi je omiljena...

zozon79
26-12-12, 11:21
Legao sam u krevet,a u to vrijeme nije bilo kablovske...itd.samo neki spotovi muzicki...upalih da gledam a smanjih da se ne cuje,jer sam istovremeno pustio muziku na liniji...

zozon79
26-12-12, 11:23
Utonuh u san...ali me ubrzo iz njega nesto podize...u sjedeci polozaj..ruke ispred mene pesnice jedna na drugoj kao da sam napravio kos da mi neko probacuje loptu kroz njih....i velikom brzinom me ponese preko terase napolje....takav sam osjecaj imao...

zozon79
26-12-12, 11:25
Skontam,mozak mi radi...da je nesto u meni...pokusam da se otmem a ono jos jace stegne...kontam ovo nije sala,aj da se onda prepustim ili opustim da vidim sta ce biti...

zozon79
26-12-12, 11:28
Usne zalijepljene,nikoga ne mogu da zovnem upomoooocccc...nista...odjednom kad sam pokusao da se opustim nekakvi trnci prodjose i izadjose iz mene...tu noc nikada necu zaboraviti,i bez obzira sto sam bio razvaljen od svega...i dalje mislim da je nekakav djavo htio da me ponese... uvijek kad se sjetim toga..pomislim kako bi bilo da me vas tom brzinom koju sam osjetio ponio u zvjezdano nebo...:D:D:D:D:D:D:confused:

Raquel
26-12-12, 12:48
I da zaključimo:

Nije život jedna žena,život je nijedna žena
Pa se vi pržite na BBQ.

ASC
26-12-12, 12:50
Lekcija iz Zozonove priče:
Nemojte se drogirat. Bilo psihoaktivnim supstancama, bilo religijom.

M.S.
26-12-12, 14:32
Oni koji nisu to dozivjeli-objasnjavaju onima koji su dozivjeli-WTF???

Ego (a i ostalima valja da procitaju),mislim da sam ti vec jednom kacio,ali evo opet:
(Kur'an-Sura El-Bekare)

6. Onima koji nece da vjeruju doista je svejedno - opominjao ih ti ili ne opominjao - oni nece vjerovati.
7. Allah je zapecatio srca njihova i uši njihove, a pred ocima njihovim je koprena; njih ceka patnja golema.
8. Ima ljudi koji govore: "Vjerujemo u Allaha i u onaj svijet!"- a oni nisu vjernici.*
9. Oni nastoje prevariti Allaha i one koji vjeruju, a oni i ne znajuci, samo sebe varaju.
10. Njihova srca su bolesna, a Allah njihovu bolest još povecava; njih ceka bolna patnja zato što lažu.
11. Kada im se kaže: "Ne remetite red na Zemlji!" - odgovaraju: "Mi samo red uspostavljamo!"
12. Zar?! A, uistinu, oni nered siju, ali ne opažaju.
13. Kad im se kaže: "Vjerujte kao što pravi ljudi vjeruju!" - oni odgovaraju: "Zar da vjerujemo u ono u što bezumni vjeruju?" - A, uistinu, oni su bezumni, ali ne znaju.
14. Kada susretnu one koji vjeruju, govore: "Vjerujemo!" - a cim ostanu nasamo sa šejtanima svojim, govore: "Mi smo s vama, mi se samo rugamo."
15. Allah njih izvrgava poruzi i podržava ih da u svome nevjerstvu lutaju.

Ta paraliza se naravno nikad nece desiti ateisti na nacin na koji se desava vjerniku,jer Sejtan ne zeli da rizikuje da izgubi "nevjernika" kog je jedva ubijedio da ne postoji ni on,ni Bog,itd,itd.

Edit:
Sasvim slucajno primijetih da se ova Sura uci upravo ljudima oboljelim od Dzinskih napada (ili kako ih neko zove:Epilepsije,paralize u snu,paranoje itd,itd.)

FORMICA
26-12-12, 14:37
Paraliza sna ke potpuno prirodna pojava. javlja se kod ulaženja u tijlo poslije sna, kad još nijesmo priključeni na tijelo potpuno nego smo djelimično u astralnom a djelimično u fizičkom svijetu. Oba svijeta postoje jedan u drugom (kao i još njih 10-ak) ali se ne mogu miješati. E sad ako se u tom nepoptpunom priključenju probudi svijsest tad doživljavamio te doživljaje svjesno. Svijest se može probuditi iz više razloga ili zbog intervencije vanzemaljasa ili stvorenja iz četvrtog deznzioteta (astralni svijet) ili znog nekih fizioloških teškoća u tijelu. Pojava je potpuno bezopasna ali su došivljaji izuzetno burni. U tim kratkim trenutcima su još uvijek aktivna čula astralnog tijela pa sje i svijet oko nas dramatično različit. Vidljivi spektar nije ograničen na vidljivu svjetlost već se proširuje na cijeli elektromagnetni spektar pa je i nebo noću bijelo i vidi se kroz zidove, čuju se zvuci koje nikad nijesmo ćuli, imamo osjećaje koje nikad nijesmo doživjeli u tijelu, njušimo čudne mirise i tome slično. Sve tio nestaje kad se konektujemo na tijelo. Tačno je da u tim trenutcima mnogi ljudi osjećaju prisustvo druggih entiteta bilo da se radi o vanzemaljcima ili bićima iz astralnog svijeta.To je znog toga što samo u tom stanju nemamo zaštitu. Dok smo u svjetlosti (gdje idemo svako vače da podnesemo izvještaj o proteklom danu i dobijemo zadatke za sljedeći) ili svjetovima sanjača (gdje planove iz svijetla preko doživljaja u snovima pretvaramo i razumljive automatske akcije na prestojeće događaje) nalazimo se u zaštićenim mjestima gdje nema nikog od stranih stvorenja. dok smo u tijeklu takođe sno zaštićeni pravilima nemiješanja u druge svjetove, a jedini trenutci kad smo nezaštićeni su trenutci izlaska i povratka u tijelo. Zgodno bi bilo smiriti se i početi straživati taj svijet koji zaista postoji i ima presudan uticaj na fizički svijet.

Sa svim tim Bog nema nikave veze, a još manje religija. to je potpuno prirodna pojava koju mnogi istraživači astrala namjernio izazivaju kako bi imali slobodan prolaz u astral. Naročito je pogrešno koristiti hemijske supstance koje izazivaju taj efekat. te supstance se zakaće za konekciju i nasilno izbacaju astralno tijelo iz fizičkog, što je vrlo opasno za nespremnu osobu a naročito je opasno što su konektori zaprljani pa se poslije duže upotrebe toliko iskvare da više ne djeluju i tad je već napravljena nepopravljiva šteta. To neizostavno dovodi do neizvođenja posla zbog kojeg smo inkarnirani i neminovno do potrebe odživljavanja dodatnih života uz već i onako veliku gomili života, a to opet može predstavljati problem kod prelaska u sljedeći svijet, pa ispane da se mora čekati sljedeći talas kroz 30.000 godina. E toliku zafrkanciju nikom nebih poželio.

gaul
26-12-12, 14:56
Interesantno jeste zašto ateisti zovu Boga u pomoć kada im se ovako nešto desi :)
Što naprosto ne izvade laserski pištolj i dezintegrišu fantaziju koja im se pojavi u snu. Valjda je u snovima sve moguće, bar za one racionaliste koji sve znaju, ili san nije dokazan pa on i ne postoji.

Ovoliko njekanje ima smisla, jer u tim momentima , doduše kratkotrajnim ali ne i neznačajnim, susreću se sa iracionalnim, što itekako izaziva panični strah. Racionalista će relativizovati instikte i osjećaje koje nesvjesno šalje, ali ga ne i eliminisati. Tako da demanti nesvjesnog su uvijek prisutni i sva ova žestoka pobuda psihe koja se može sresti na ovakvim temama su prosto realizacija,učinak kompleksa, konflikt.

Ukratko prava mala misterija ovolike zastupljenosti ateista na temama koje racionalno ne mogu objasniti, niti dokazati, zašto se ovoliko troše na nečem što smatraju da ne psotoji, što ih faktički ne interesuje.
Naravno kao i svaki kompleks, i vaš poriv je numinozan, plodonosan za društvo, jer vi 'znate' i 'iskusili' ste da je teizam loš i štetan. Stvar je LIČNA. Hm...e o tome bi se moglo pričati. Doduše samo primitivac će smatrati da ono što je subjektivno važno jeste i objektivno bitno.
Kao i dijete, koje svoje noćne strahove pobjeđuje tako što prebaci prekrivač preko glave, ono što ne vidim to i ne postoji i najvažnije ne može me povrijediti, recept koji zadovoljava primitivnu psihu koja nije spremna da se suoči sa svime time. Ona po prirodi svoje strahove,arhetipske slike projektuje na okolinu gdje ih pokušava relativizovati.

Mislite da omalovažavanje nekoga ko iznosi svoje iskustvo sa nesvjesnim zaista i potvrđuje vaš racionalizam i vaše strahove i komplekse relativizuje?
Možda...svakako odgađe do neke ure.

Opet se vraćamo na poziv ka većem entitetu za pomoć. Zašto u tim momentima zovete Boga da vam pomogne? Kad vam je suštinski jasno da je to samo neka tekućina koja vam je poremetila rad savršenstva, samo malo sačekajte i sve će biti sjajno.

Još mi je jako interesantno, vaše horsko klicanje, jedna neartikulisana graja kad vam Ego spomene BBQ :D
Čega se toliko plašite? Nije valjda da se gnušate jednog prikaza, fantazije, da to toliko smatrate primitivnim izražajem da naprosto vaša racionalna svijest se zamrači i onda grajete. Graja je afektirano stannje, a ono nastupa kada svjesno ne može sve da iznese i osmisli pa se na takav način relativizuje nejasno, nešto se i pokušava osvjestiti. Ono ništa nije bez nekog razloga. Strah? Od čega, vi znate da nema ništa mimo onog što vidite i čujete.

@Funestis

Recima sam Artur Clarke je napisao i upotrebio riječ patologija u svojoj knjizi Odiseja 3001.

Da jeste. Nije tajna da religiozne institucije često koriste i izazivaju psihičke zaraze i infekcije zarad ostavrivanje svojih političkih ciljeva. Ne samo oni, već svaka institucija.
Samo se čudim kako ti je teizam kod Klarka izmakao, toliko je očigledan

the_lady_marianna
26-12-12, 14:57
Sa svim tim Bog nema nikave veze, a još manje religija. to je potpuno prirodna pojava koju mnogi istraživači astrala namjernio izazivaju kako bi imali slobodan prolaz u astral.
Hoćeš li mi objasniti zašto namjerno izazivaju i kako onda imaju slobodan prolaz? Zar nije lakše da se ne straviš tada?

Rookie
26-12-12, 14:58
To nisu nase rijeci, jer da jesu nista bi bile. Te su rijeci nevjernicima upucene u svim knjigama koje ljudi drze svetim.

Ja svako vece prije no sto legnem, tri puta rukama cistim krevet da bih mogao mirno lec tj spavat.
Tako nalaze moja vjera.

mma.mne
26-12-12, 15:06

Aeeee.......

milicpopovic
26-12-12, 15:13
Slučajno otvorih CDM forum i zapade mi za oko ova tema. Nisam pročitao cijeli dijalog.
Meni se to desilo jednom kada sam bio u Americi.
Ležao sam na stomaku i spavao, navika mi je da savijem noge u koljena i dignem stopala iznad dupeta. I tako sam spavao i bio u nesvjesnom, ili podsvjesnom stanju. Odjednom sam osjetio da sam svjestan svega sto se dešava oko mene. Znao sam da sam sam u stanu, jer su svi cimeri bili na poslu. Iako sam to znao, osjećao sam nečije prisustvo i zlo. To me je podsjetilo na neke horor filmove kada serijske ubice muče ljude, a prije toga ih opiju. Osjećao sam se paralizovano, pokušao sam da se pomjerim i napregnuo svaki mišić u mom tijelu ali nije išlo. Onda sam pokušao da kažem nešto, da pozovem nekoga u pomoć, da viknem, ali ništa...
Nakon 30ak sekundi osjećaj je prošao.

Plašio sam se u trenutku me je bilo strah, ali posle sam mislio da je to zbog toga sto držim noge u neodgovarajućem položaju, a i što imam diskus kičme pa da me je kičma ukočila.

gaul
26-12-12, 15:27
Iako sam to znao, osjećao sam nečije prisustvo i zlo.

Ovo osjeća univerzalno svako.

zašto?

Čika Džo
26-12-12, 15:42
Ovo osjeća univerzalno svako.

zašto?

Napad panike. S'obzirom da se nalaziš u svojoj sobi, koja je relativno najsigurnija pozicija na svijetu, možeš da osjetiš i da se zidovi skupljaju, da misliš da neko viri kroz prozor ili da je neko tik sa druge strane vrata i da samo čeka da uđe kad pomisliš na njega. Svaka od ovih misli povećava osjećaj straha a to se zove napad panike.

Imao sam dosta iskustva sa ovim dobar dio djetinjstva a sa religioznom interpretacijom sam se upoznao prije skoro 10 godina i smijao se.
Tad nisam bio radikalno areligiozan ili obrazovan na bilo koji način.

No, ovi problemi su daleko od banalnog napada panike, jer se dešavaju u posebnom dijelu sna i u periodima života kad je osoba pod ogromnim emotivnim stresom bez razrješenja bilo koje vrste.

VanjaTheMan
26-12-12, 15:45
Interesantno jeste zašto ateisti zovu Boga u pomoć kada im se ovako nešto desi :)
Jos interesantnije je sto ovakve neosnovane tvrdnje izlazes kao apsolutnu istinu.

Što naprosto ne izvade laserski pištolj i dezintegrišu fantaziju koja im se pojavi u snu. Valjda je u snovima sve moguće, bar za one racionaliste koji sve znaju, ili san nije dokazan pa on i ne postoji.
Ovo ti nije trebalo.

Ovoliko njekanje ima smisla, jer u tim momentima , doduše kratkotrajnim ali ne i beznačajnim, susreću se sa iracionalnim, što itekako izaziva panični strah. Racionalista će relativizovati instikte i osjećaje koje nesvjesno šalje, ali ga ne i eliminisati. Tako da demanti nesvjesnog su uvijek prisutni i sva ova žestoka pobuda psihe koja se može sresti na ovakvim temama su prosto realizacija,učinak kompleksa, konflikt.
Samo zato sto je nesto novo i nepoznato kao prvi susret sa paralizom u snu, ne znaci da je iracionalno. Iracionalno je bez pokusaja razumijevanja, i bez trunke razmisljanja deklarisati da to rade demoni, dzini i kojekakve gluposti. Zasto bas demoni i dzini? Zasto ne vile i vilenjaci ili druga mitska bica? Zasto bas bica iz trenutno postojecih religija u koje vjeruje bas onaj kome se to desilo? :D

A sta je sa manjinom cije je iskustvo sa paralizom u snu pozitivno?

Ukratko prava mala misterija ovolike zastupljenosti ateista na temama koje racionalno ne mogu objasniti, niti dokazati, zašto se ovoliko troše na nečem što smatraju da ne psotoji, što ih faktički ne interesuje.
Koje ti ne mozes racionalno da objasnis. To ne znaci da objasnjenje ne postoji. I vec je dato na prethodnim stranicama.

Naravno kao i svaki kompleks, i vaš poriv je numinozan, plodonosan za društvo, jer vi 'znate' i 'iskusili' ste da je teizam loš i štetan. Stvar je LIČNA. Hm...e o tome bi se moglo pričati. Doduše samo primitivac će smatrati da ono što je subjektivno važno jeste i objektivno bitno.
Kao i dijete, koje svoje noćne strahove pobjeđuje tako što prebaci prekrivač preko glave, ono što ne vidim to i ne postoji i najvažnije ne može me povrijediti, recept koji zadovoljava primitivnu psihu koja nije spremna da se suoči sa svime time. Ona po prirodi svoje strahove,arhetipske slike projektuje na okolinu gdje ih pokušava relativizovati.
Je*ao si majku tom strawman-u. Kako si mu kazao. Svaka cast.

Mislite da omalovažavanje nekoga ko iznosi svoje iskustvo sa nesvjesnim zaista i potvrđuje vaš racionalizam i vaše strahove i komplekse relativizuje?
Ti si apsolutni, nepobjedivi kralj strawmana. O cemu ti vodis diskusiju to samo ti znas.

Iskustvo je jedna stvar, tumacenje tog iskustva sasvim druga. Je li tebi smeta sto postoje ljudi koji pokusavaju racionalno da objasne pojave u prirodi? Smetaju li ti ljudi koji se ne zadovoljavaju objasnjenjima koja je neko izvukao iz guzice? I mozda jos vaznije, koji je tebi ku*ac pa kritikujes ljude zato sto diskutuju na forumu? Ego i njegova klapa imaju jedno misljenje, skeptici imaju drugo. Citava poenta diskusije je da se cuje sta sve strane imaju da kazu na neku temu. Ti izgleda nemas misljenje uopste. Samo lupetas uprazno. Zbog toga si vec nekoliko puta banovan, ako se ne sjecas.

Opet se vraćamo na poziv ka većem entitetu za pomoć. Zašto u tim momentima zovete Boga da vam pomogne? Kad vam je suštinski jasno da je to samo neka tekućina koja vam je poremetila rad savršenstva, samo malo sačekajte i sve će biti sjajno.
Da, zato sto ako ti kazes nesto, to automatski postaje istina.

Još mi je jako interesantno, vaše horsko klicanje, jedna neartikulisana graja kad vam Ego spomene BBQ :D
Čega se toliko plašite? Nije valjda da se gnušate jednog prikaza, fantazije, da to toliko smatrate primitivnim izražajem da naprosto vaša racionalna svijest se zamrači i onda grajete. Graja je afektirano stannje, a ono nastupa kada svjesno ne može sve da iznese i osmisli pa se na takav način relativizuje nejasno, nešto se i pokušava osvjestiti. Ono ništa nije bez nekog razloga. Strah? Od čega, vi znate da nema ništa mimo onog što vidite i čujete.
Opet ti kritikujes forumsku diskusiju. Je li po tebi treba svi da cutimo i da ne pricamo ni o cemu? I odakle ti ideja da je strah u pitanju? Je li to stvaro jedina opcija koju vidis? Ako je tako, vrlo povrsno razmisljas ili samo trolujes. A mozda zbog povrsnog razmisljanja trolujes.

VanjaTheMan
26-12-12, 15:47
Imao sam dosta iskustva sa ovim dobar dio djetinjstva
Interesantno. Je li ti poznat razlog?

Čika Džo
26-12-12, 15:53
Smrt bližeg srodnika kad sam imao 7. Pod relativno neprijatnim okolnostima, pred mojim očima.

Sljedeće 3-4 godine sam imao dosta problema sa spavanjem (to je uključivalo i noćne terore i (doduše rijetko) halucinacije u toku sna) nekom lakšom vrstom depresije.

funestis
26-12-12, 15:55

Ovoliko njekanje ima smisla, jer u tim momentima , doduše kratkotrajnim ali ne i neznačajnim, susreću se sa iracionalnim, što itekako izaziva panični strah. Racionalista će relativizovati instikte i osjećaje koje nesvjesno šalje, ali ga ne i eliminisati. Tako da demanti nesvjesnog su uvijek prisutni i sva ova žestoka pobuda psihe koja se može sresti na ovakvim temama su prosto realizacija,učinak kompleksa, konflikt.

@Funestis

Da jeste. Nije tajna da religiozne institucije često koriste i izazivaju psihičke zaraze i infekcije zarad ostavrivanje svojih političkih ciljeva. Ne samo oni, već svaka institucija.
Samo se čudim kako ti je teizam kod Klarka izmakao, toliko je očigledan

Arthur Clarke je deklarirani ateista. A većina njegovih likova u Odiseji 3001 su deisti osim Franka za koji nije deklariran u knjizi.

Osim toga poznato je da je tokom svoje ranije karijere bio faciniran paranormalnim, međutim kada je većina paranormalnih fenomena koje je proučavao bila razotkrivena kao prevare on sam je u potpunosti prešao u skeptički tabor i postao jedan od zagovornika racionalizma i ateizma, pogotovu pod kraj života.

Osim toga kako znaš da ateisti zovu u pomoć boga ako i kad i oni dožive epizodu paralize?

Koji metod si primjenio da dođeš do tog epskog zaključka? Čitanje misli?

Čika Džo
26-12-12, 15:57

Stres, relaksacija neke vrste ti je vjerovatno potrebna. Nekome pomaže joga, nekome sauna, nekom autogeni trening.

Pronjuškaj.

Suluda tvrdnja uzrokovana dubokim neznanjem.
Apsolutno svaka riječ u ovoj rečenici je neistinita.

Čika Džo
26-12-12, 16:09
Evo ja cu vam ispricati sra se meni desilo davno dok sam bio bas mlad,toliko mlad da sam koristio razne droge,alkohol..tablete..itd. Jednoga divnoga zimskog dana,podjoh sa drugom na nekakvu zabavu..sta je vec bila..nebitno,prije toga sam popio 10 parkopana,kada smo sjeli narucili smo litar rakije kruske i litar bijeloga vina jer nista drugo nije bilo da se pije pa cak ni vode,tako smo mi pili krusku i zaljevali vinom...:beer:

Oko 1 ujutro dodjoh kuci...Nije mi bilo lijeno pa smotah jedan u rizlu 120 s,bila mi je omiljena...

E brate ođe svi imaju pravo da se žale sem ti!

:lol:

VanjaTheMan
26-12-12, 16:10
I zar nije onda uvrjedljivo reci nekome da ga je sejtan napao, kad ne znas kroz sta ta osoba mozda prolazi? Ili jos vaznije, zar neko moze da misli da je tako praznoglavo, nazovi objasnjenje koje nudi religija, najbolji nacin da se pomogne nekome ko se mozda nalazi pod velikim stresom zbog problema koji su itekako realni? Paraliza u snu, kao i vecina poremecaja sna je simptom. I vjerovatno vas nece iznenaditi da cujete da je paraliza u snu najcesca kod studenata i psihijatrijskih pacijenata.
To je podatak koji svi koji citaju ovaj post i koji znaju za Google mogu da provjere.

Sa tim na umu, recite mi sta je vjerovatnije: da je nivo stresa obicno veci kod studenata i da su psihijatrijski pacijenti malo poremeceni, ili da sejtan iz nekog razloga najvise voli da napada te dvije grupe ljudi?

Imam i jedno pitanje iskljucivo za Ega, ali me stavio na ignore, ta personifikacija tolerancije.

Lijecis li se pijavicama?

Čika Džo
26-12-12, 16:15
I vjerovatno vas nece iznenaditi da cujete da je paraliza u snu najcesca kod studenata i psihijatrijskih pacijenata.

Ovo zadnje ti nije tačno.

A što se toga sa šejtanom tiče, čo'ek je čudo kad mu je frka, ne bi vjerovao što ti sve pada na pamet kad se osjećaš apsolutno bespomoćno. Trčao bi od Boga do Boga kroz sve religije samo kad bi ti se učinilo da možeš dupe da izvučeš.

VanjaTheMan
26-12-12, 16:27
Ovo zadnje ti nije tačno.
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/21571556

A što se toga sa šejtanom tiče, čo'ek je čudo kad mu je frka, ne bi vjerovao što ti sve pada na pamet kad se osjećaš apsolutno bespomoćno. Trčao bi od Boga do Boga kroz sve religije samo kad bi ti se učinilo da možeš dupe da izvučeš.
Nema potrebe. Ako Odin i Tor ne mogu da te izvade, ugasio si ga stEari.

gaul
26-12-12, 16:33
Osim toga kako znaš da ateisti zovu u pomoć boga ako i kad i oni dožive epizodu paralize?
Koji metod si primjenio da dođeš do tog epskog zaključka? Čitanje misli?

Da, čitam misli, to mu dođe kao post, forumski rečeno.
Osim ako nisi mislio na nešto drugo onda je ne - neki odgovor.

Jesi li spreman da podijeliš sopstveno iskustvo sa nama? - pa ti zaključi sam pred sobom koliko si iskren,tj. lično hrabar i koliko psihologija kao nauka nije utemeljena.

funestis
26-12-12, 17:15
Moji postovi ne govore puno o psihologiji (iako je se povremeno dotičem), već o neurologiji i neurofizionomiji odnosno medicinskim naukama koje se bave biohemijom i arhitekturom mozga (hardverom i operativnim sistemom mozga da približim termine ljudima koji se bolje razumiju u informatiku).

Moja iskustva sa paralizom spavanja sam imao kad sam bio vrlo mali tako da se detalja ne sjećam osim da me je bilo strah. Sve u svemu što god sam mislio prije o svemu tome to sad nije važno pošto sam pronašao i prihvatio racionalna i logična objašnjena potkrijepljena posmatranjem i kroz labaratorijsko, medicinsko, istraživanje.

Mozak je kompleksan stroj ali nije izvan ljudskih mogućnosti spoznaje što i najnovija istraživanja dokazuju. Ne postoji ništa nadnaravno ili nedokučivo što se tiče mozga, samo kompleksno i zahtijevno (i ponekad etički dubiozno).

I što se mene tiče proces spoznaje treba nastaviti dokle god ne spoznamo funkciju i koren svake misli u toj mašini sve do trenutka i mogućnosti da se takva arhitektura replicira u viještački stvorenom okruženju.

Ego_and_his_own
26-12-12, 17:40
Oni koji nisu to dozivjeli-objasnjavaju onima koji su dozivjeli

Pa da... cudno bi bilo da nema objasnjenja i za to...

Ego_and_his_own
26-12-12, 17:58
Svi koji su ovo dozvjeli, a mnogima je bilo mnogo ozbiljnije kao sto su neki odje isto rekli, je prizivanje Boga zaustavilo ove napade.

Znajte da se ovo desava mnogim ljudima i da nije u pitanju vas mentalni problem, kako neki odje zele vam to prestaviti da bi pomislili da ste pukli. To su sejtanska posla, i oni obitavaju u onima koji su ateisticke prirode bash ko sto u Gitu i ostale Svete knjige pishe.

Oni neznaju ni sto pishu, ni zasto ali pishu...

Ego_and_his_own
26-12-12, 18:20
Zadnja sura Kurana je upravo usmjerena kao pomoc u ovakvim situacijama:

http://darkobulatovic.com/kuran/Sura-114-Ljudi-small.jpg

_HokutoNoKen_
26-12-12, 18:20

Imam par problema sa ovim postom.

Te rijeci, iako nisu vase, ne znace nista, jer su ih rekli isti ljudi kao i vi, samo sto su oni zivjeli par hiljada godina unazad.

Ja ne znam sto je meni Bog pripremio, niti zasto mi je to pripremio. Ne vjerujem da postoji, jos ga ne srijetah. Nisam pricao sa njim. Ako se sretnemo, pitacu ga za objasnjenje.

Ako te smijem pitat, ko ti mislis da je napisao te Svete Knjige? Proroci, izaslanici od Boga, pretpostavljam. Aha... Znaci, ako ja sad kazem da sam u snu pricao sa Bogom, i da mi je rekao da je Isus prevarant, cije se rijeci koriste da bi se manipulisalo sirokim narodnim masama, i napisem knjizicu o tome, i okupim meleon pratilaca, oces li vjerovat u tu moju pricu? Ili ces to proglasit gluposcu i bogohuljenjem? Jer ti vjerujes samo u price sto ti drugi plasiraju, ne umijes svojom glavom da razmisljas. Muslimani, Hriscani, Jevreji, Budisti i svaka religija vjeruje u razlicita bozanstva, i razlicite izaslanike. Evo se ratovi vode oko toga. Pa te pitam, ako je isti Bog svima, i to su sve njegovi izaslanici, kako dolazi do tih ratova? Kad smo svi njegova djeca? I onda, dolazi ubica, koji rascerupa ljude, jer su nevjernici, ubija djecu jer su djeca nevjernika, sve u ime Boga. Je li on dobar ili zao, po tvojem shvatanju? Zasluzuje li on taj vas Raj vise nego nevjernik koji cijelog zivota zivi po takozvanim "Bozjim zapovijestima", iako ne vjeruje u njegovo postojanje, vec mu tako ponasanje nalaze moralni i drustveni kodeks?

I cudo kako Gaul, recimo, govori da sam ja neozbiljan, ili stogod, u ovakvoj raspravi. Ja pruzim naucno dokazanu argumentaciju za ovakvu pojavu, a meni Ego kaze da nam djavoli na ledja skacu, koje ne znamo, i koje ne vidimo, ALI SU SIGURNO ONI. I ja sam neozbiljan? Time covjek vrijedja moju inteligenciju, srece mi.

Ego_and_his_own
26-12-12, 18:27
Izvini, ali meni u svemu sto ti pisesh nema nista naucno. Ti se bavish hipotezama zapostavljajuci cinjenice. A cinjenice su da su ti proroci i vjerovjesnici onim cime su bili nadahnuti promijenili CITAV SVIJET. A bilo je dosta samoproklamovanih "proroka" koji to nikad nisu uspjeli uciniti.

Ti, kad bi mogao, vidjeti da niko na ovome svijetu nema takvu moc bez Bog.

ASC
26-12-12, 18:32
Svi koji su ovo dozvjeli, a mnogima je bilo mnogo ozbiljnije kao sto su neki odje isto rekli, je prizivanje Boga zaustavilo ove napade.

Znajte da se ovo desava mnogim ljudima i da nije u pitanju vas mentalni problem, kako neki odje zele vam to prestaviti da bi pomislili da ste pukli. To su sejtanska posla, i oni obitavaju u onima koji su ateisticke prirode bash ko sto u Gitu i ostale Svete knjige pishe.

Oni neznaju ni sto pishu, ni zasto ali pishu...

Ja sam ovo doživio par puta i nisam se bavio "prizivanjem boga". Poslije određenog vremena povrati se kontrola nad tijelom ili čovjek ponovo padne u san.
Ishod je isti bez obzira prizivaš li ili ne prizivaš Jehovu, Alaha, Odina i ostalu družinu.

Izvini, ali meni u svemu sto ti pisesh nema nista naucno. Ti se bavish hipotezama zapostavljajuci cinjenice. A cinjenice su da su ti proroci i vjerovjesnici onim cime su bili nadahnuti promijenili CITAV SVIJET.
Divno su ga promijenili. Rezultat te promjene se zove mračno doba.

Ego_and_his_own
26-12-12, 18:36
I Ja vi nisam rekao: Idite i nabavljajte amajlije(koje uzgred ja imam da vam prodam) nit sam vam rekao idite kod bajara i vracara da madjijate i sebi naudite.

Sami vidite da ljudi govore ono sto ih je spasilo: Boga za zastitnika izaberite! I to kakvog zastitnika Imate!

_HokutoNoKen_
26-12-12, 18:37
Izvini, ali meni u svemu sto ti pisesh nema nista naucno. Ti se bavish hipotezama zapostavljajuci cinjenice. A cinjenice su da su ti proroci i vjerovjesnici onim cime su bili nadahnuti promijenili CITAV SVIJET. A bilo je dosta samoproklamovanih "proroka" koji to nikad nisu uspjeli uciniti.

Ti, kad bi mogao, vidjeti da niko na ovome svijetu nema takvu moc bez Bog.

Oni su tada promijenili citav svijet jer su ljudi bili neobrazovani. Pa nisu imali objasnjenja za neka dogadjanja, a ovi su im ga servirali, i voila. Samoproklamovani proroci nisu uspjeli to uciniti jer su se javljali u vrijeme procvata nauke i obrazovanja, pa ljudi ne vjeruju u svakakve gluposti. A i vec su bile utemeljene religije, tako da im nije bilo lako protiv takvih masinerija.

A inace, i meni kad se to dogodi, nikakve Bogove ne prizivam, pa sam evo ziv i zdrav. No, ko zna. Mozda Satana kuca ovo kroz mene.

I odmah da ti kazem, stradali su mnogi od molitve i prizivanja Boga, i od nevjere u medicinu. To da znas, ja sam vidio primjera svojim ocima, i nisam mogao da vjerujem dokle doseze ljudska glupost, da 'prostis.

Ego_and_his_own
26-12-12, 18:41
Opet ti cinjenice zapostavljash da su najveci naucnici i intelektualci bili vjernici, i da i dan danas tu se nista ne mijenja vec broj vjernika stalno raste.

A sto ste zivi, to samo pokazuje kolika je Milost Boga nad vama, ali sve jedno vi to negirate.

A medicina, ne budite neuki, se bavi tijelom a odje mi pricamo o Psihi-Dushi.

lunar
26-12-12, 19:08
Opet ti cinjenice zapostavljash da su najveci naucnici i intelektualci bili vjernici, i da i dan danas tu se nista ne mijenja vec broj vjernika stalno raste.

A sto ste zivi, to samo pokazuje kolika je Milost Boga nad vama, ali sve jedno vi to negirate.

To da li broj vjernika raste ili opada ne potvrdjuje istinitost vjerovanja. Memetika je dala odličan odgovor po pitanju religije.

Ego_and_his_own
26-12-12, 19:11
Ja neznam ljudi, vi nevjernici na tvrdnju ste svi vrsni naucnici. Samo vi josh djela fale da potvrdite to....

_HokutoNoKen_
26-12-12, 19:12
Hahahahahaha, cus najveci naucnici i intelektualci vjernici. Aoo, jesi li i to u Bibliju procitao? Svakako da ih ima dosta vjernika, ali ih je mnogo vise ateista. Nauka iz dana u dan opovrgava ucenje crkve, pa kad nema kud, crkva se tome prilagodi. Nemoj me zajebavat, Ego, dokumentovano je to kroz istoriju, a i dan danas smo svjedoci toga. Najveci gresnici su oni kojima vi slijepo vjerujete.

A znaci mi smo trebali vec da gorimo u vatrama Pakla, ali posto je Bog milostiv, pustio nas je jos malo da avetamo ovuda, pa ce onda da nas splamti. Zahvali mu se u moje ime.

Ja ti kazem, gledao sam svojima ocima dje ljudi odbijaju medicinsku pomoc, jer je medicina demonska, a vjeruju u Boga. Ti kad dobijes dijete (ako ih vec nemas), nemoj ih vakcinisat, no se moli Bogu da ne dobiju male boginje. I kad groznicu budu imali, isto tako. Jer medicina ljudima odmaze, a molitve ih spasavaju.

I te droge i tablete sto stete ljudima, sto kazes, i njih su ljudi napravili. A po tvome, i te ljude je Bog napravio, i znanje da to zlo naprave im podario. Zasto je to uradio, o presveti Ego?

Ja neznam ljudi, vi nevjernici na pricu ste svi vrsni naucnici. Samo vi josh djela fale da potvrdite to....

Upravo si rekao ono sto vazi za vas. Iza nas stoji nauka, a iza vas svete knjige i narodna predanja.

Ego_and_his_own
26-12-12, 19:15
Ihhaa... aj dosta se skrecalo sa teme....

_HokutoNoKen_
26-12-12, 19:18
Dok je vjernika i ateista, svaka ce tema sa religijskim inuendom ovako da zavrsi.

lunar
26-12-12, 19:19
Ja neznam ljudi, vi nevjernici na tvrdnju ste svi vrsni naucnici. Samo vi josh djela fale da potvrdite to....

Dovoljno je da ne budeš mem. Argumentaciju religija neinficiran mozak sa IQ 70 ne može prihvatiti.

Ego_and_his_own
26-12-12, 19:20
A nece no vi spamujete vashim bestijanjem.

Ljudi odje ozbiljno o ovome pricaju a vi ste stisnuti vashim djaolima te nemozete se kontrolisati.

_HokutoNoKen_
26-12-12, 19:22
Ada nismo nasim djaolima, ja da znam ih nemam. No ti silu na sramotu pokusavas da mi djavola na ledja prisijes kad ocu da idem da spavam.

Ego_and_his_own
26-12-12, 19:27
A sto bi tebe skaka na ledja kad udje na vrata kad god oce....

_HokutoNoKen_
26-12-12, 19:38
Pa ti rece u uvodnom postu da paralize u snu izaziva djavo na ledjima. Zato. A on moze da sjedi pored mene u sobu, samo da me ne dira dok spavam. Mrzovoljan sam kad me neko probudi. Nocas cu mu ostavit ovu temu upaljenu, da se vas dvoje ispricate.

Mojsije
26-12-12, 19:40
Kakve paralize u snu, kakvi djavoli, sto ste se nadrogirali...

Ego_and_his_own
26-12-12, 19:43
Ja pomislim ponekad, da se ti djaoli, iako kroz te pojedince muke ljudima zadaju(sprdaju im se i rugaju i nipodastavaju), najvise zapravo sprdaju sa onima kroz koje djeluju.

Sandor Kolar
26-12-12, 19:46
Tema je uspjela, u svakom slucaju.

gaul
26-12-12, 19:47
Moji postovi ne govore puno o psihologiji (iako je se povremeno dotičem), već o neurologiji i neurofizionomiji odnosno medicinskim naukama koje se bave biohemijom i arhitekturom mozga (hardverom i operativnim sistemom mozga da približim termine ljudima koji se bolje razumiju u informatiku).

Moja iskustva sa paralizom spavanja sam imao kad sam bio vrlo mali tako da se detalja ne sjećam osim da me je bilo strah. Sve u svemu što god sam mislio prije o svemu tome to sad nije važno pošto sam pronašao i prihvatio racionalna i logična objašnjena potkrijepljena posmatranjem i kroz labaratorijsko, medicinsko, istraživanje.

Mozak je kompleksan stroj ali nije izvan ljudskih mogućnosti spoznaje što i najnovija istraživanja dokazuju. Ne postoji ništa nadnaravno ili nedokučivo što se tiče mozga, samo kompleksno i zahtijevno (i ponekad etički dubiozno).

I što se mene tiče proces spoznaje treba nastaviti dokle god ne spoznamo funkciju i koren svake misli u toj mašini sve do trenutka i mogućnosti da se takva arhitektura replicira u viještački stvorenom okruženju.

Pa potvrdi moj post na koji si reagovao ... no to je već opširno.

Ali pošto očigledno nemam dovoljno cinka ili gvožđa u mojim tekućinama koje mi oplaču mozak, pa mi objasni misao ovog tvog folovera, jer meni je nejasna -

A sta je sa manjinom cije je iskustvo sa paralizom pozitivno?

Ego_and_his_own
26-12-12, 19:48
I Ja se slazem, ujedno izvinjavam vama koji ste ozbiljno prisli temi. Mora sam se braniti!

_HokutoNoKen_
26-12-12, 20:06
Ja sam najozbiljnije prisao temi, ponudivsi pojednostavljeno obrazlozenje za ovaj fenomen. A onda mi je Ego skocio za vrat sa njegovim "argumentima", i govoreci da je naucno dokazana stvar glupost. A i sam naziv teme je neozbiljan i presmijesan.

Ego_and_his_own
26-12-12, 20:09
Ja ne vidjeh da se iko smije bez vi ateisti... a vidim isto da vi volite vazda ljudima da se smijete i rugate... a o vasim dokazima i nauci... i drugi cesh put vjerovatno....

gaul
26-12-12, 20:13
Ateizam je stvar pomodarstva, nešto kao inicijacija za učlanjenje u klub deprimiranih kvočki.

Sam po sebi je bezbjedan jer obezbjeđuje status bezličnosti u rulji, ostaje samo da se graje... naravno sve su to mali nuklearni fizičari, koji ako je potrebno ima da skrpe izvor neiscrpne energije, no ih mrzi sad da nešto rade.

VanjaTheMan
26-12-12, 20:19
Ali pošto očigledno nemam dovoljno cinka ili gvožđa u mojim tekućinama koje mi oplaču mozak, pa mi objasni misao ovog tvog folovera, jer meni je nejasna -
Ima i onih koji su dozivjeli paralizu u snu a cije iskustvo nisu jezive nego veoma lijepe i pozitivne halucinacije. Je li sad jasno?

_HokutoNoKen_
26-12-12, 20:31
Ateizam je stvar pomodarstva, nešto kao inicijacija za učlanjenje u klub deprimiranih kvočki.

Sam po sebi je bezbjedan jer obezbjeđuje status bezličnosti u rulji, ostaje samo da se graje... naravno sve su to mali nuklearni fizičari, koji ako je potrebno ima da skrpe izvor neiscrpne energije, no ih mrzi sad da nešto rade.

Uhuhuuu... Bezbijedan je ateizam? Ateizam obezbjedjuje status bezlicnosti u rulji? Prema Egovim podacima, mi ateisti smo u zestokoj manjini. On rece da samo Hricana i Muslimana ima 6 milijardi. Ja vam za nasa uvjerenja dajem naucne dokaze. A ja pitam Ega koji je dokaz postojanja Boga, a on mi stavlja slike prirode. I ne vidjeh da je iko od nas ateista ovdje rekao da smo mi nuklearni fizicari. Rekao sam da vjerujem ljudima koji to jesu, i koji kroz nauku dokazuju koliko je ucenje crkve nazadno. Naravno, to celnici crkava itekako znaju. Pa evo Vatikan svako malo vrlo licemjerno mijenja svoja stanovista, kad im prijeti da izgube dio uporista u narodu. Oni su najbolji politicari. Kako su se preokrenuli za oblik Zemlje, za centar naseg planetarnog sistema, za okretanje Zemlje oko svoje ose, tako i za witch-hunt, i za birth control. Sve se to mijenja kad ukapiraju da i okoreli vjernici vise ne mogu da ignorisu razum. Ali da, mi smo bezbjedni, jer ne vjerujemo da nas ceka obecana zemlja posto umremo, i da nije nas svaki izbor unaprijed odredjen. Mi koji preuzimamo odgovornost za dobre i lose izbore i djela, nasuprot vama koji sve prisijete "Bozanskom planu". Koliko ste kontradiktorni, toliko ste i zalosni. Pokusao sam neku iole razumsku raspravu da povedem sa vama, ali sad vidim koliko sam pogrijesio. Kao i svaki put. Tako mi i treba, kad ne naucim jednom za svagda da vi razum ne slusate.

M.S.
26-12-12, 20:52
Mislim da su ateisti posebno aktivni u ovoj temi iz razloga sto "kuci" ne mogu da sire frustracije jer ih ukucani odlicno poznaju.
I svi oni sjecu badnjake,slave Bozic,farbaju jaja itd,itd,a nama ovdje prosipaju neke price-dobro je to ;)

U Islamu konkretno je zabranjeno tumaciti snove iz prostog razloga sto spadaju u pojam "Gajb" (nepoznato) ,ali je takodje receno da snovi u dosta slucajeva imaju znacenje.
Sto se paralize tice-nisam ni znao da to postoji dok isto nije dozivjela meni bliska osoba,koja nije mogla da se mrdne,niti da dozove bilo koga od ukucana.
To su strasne stvari,i ne bih ih dozivljavao tako lako,i pokusavao da dam neka naucna objasnjenja,koja nisu objasnili ljudi koji su cijeli svoj zivot posvetili samo toj temi i istrazivanju na istu.
Sto hocu da kazem je:Lako je tudjim k... koprive mlatit,i objasnjavat to REM fazama-pitao bih vas za objasnjenje kad bi ste dozivjeli to.

VanjaTheMan
26-12-12, 20:53
snip
Pusti gaula. On melje neku svoju pricu koja blage veze nema sa temom.

Mislim da su ateisti posebno aktivni u ovoj temi iz razloga sto "kuci" ne mogu da sire frustracije jer ih ukucani odlicno poznaju.
Ne tako dobro kao ti, reklo bi se.

I svi oni sjecu badnjake,slave Bozic,farbaju jaja itd,itd,a nama ovdje prosipaju neke price-dobro je to
Interesantno kako samo Hriscanske praznike pominjes. Ocigledno imas neku predrasudu da ateista moze da bude samo Hriscanin.

Sto hocu da kazem je:Lako je tudjim k... koprive mlatit,i objasnjavat to REM fazama-pitao bih vas za objasnjenje kad bi ste dozivjeli to.
Upravo si priznao da svoja tumacenja baziras na osjecanjima. Mora li covjek da dozivi mozdani udar da bi znao sta je? I molim te, procitaj temu od pocetka. Dozivjeli su neki od nas to.

Ne shvatam vas uopste. Ne razumijem toliki nedostatak radoznalosti i to zadovoljstvo unaprijed serviranim objasnjenjima koja pruzaju ljudi koji su znali manje o svijetu od vas samih.

Ego_and_his_own
26-12-12, 21:22
Dobro spomenu Nuklerne fizicare, kad je jedan doshao na ovaj forum dobro su mu se ismijali.

Sve vi znaju koji se sprdaju, ali dokaze za to nemaju. A sto ce za posprdavanje dokazi! netrebaju nista bez je plitak um dovoljan.

Inace poslao mi je Dragan Hajdukovic njegov rad na kojem radi i koji ukazuje da Teorija velikog Praska nema nikakvog utemeljenja... toliko o tome...

A nek pogleda ko razuma ima koliko Ateizam naucnog uspjeha ima u svijetu(A ne mora daleko tu je Ateizam imao vlast i ima i danas)...

Ego_and_his_own
26-12-12, 21:44
Ajte recite vi mene, jeli iko vidio casnog i ucenog covjeka da ide unakolo i da se sprda i sa cim?

To njima ne prilici!

gaul
26-12-12, 21:46
Dobro spomenu Nuklerne fizicare, kad je jedan doshao na ovaj forum dobro su mu se ismijali.

Sve vi znaju koji se sprdaju, ali dokaze za to nemaju. A sto ce za posprdavanje dokazi! netrebaju nista bez je plitak um dovoljan.

Inace poslao mi je Dragan Hajdukovic njegov rad na kojem radi i koji ukazuje da Teorija velikog Praska nema nikakvog utemeljenja... toliko o tome...

A nek pogleda ko razuma ima koliko Ateizam naucnog uspjeha ima u svijetu(A ne mora daleko tu je Ateizam imao vlast i ima i danas)...

Ateizam svega 21 sekundu održivosti...ostalo je puki spam, da ne rečem kompleksi.

Što će budala drugo da čini? - osim što se cereka nečemu