PDA

View Full Version : Da li je FLERT prevara?

shake
14-08-05, 17:09
DA LI JE FLERT PREVARA, interesuju me vaša mišljenja. Da li postoje neke granice, i gdje bi se zaustavljale?

phenomenon
14-08-05, 17:23
Itekako DA. Toga smo svi svjesni zar ne, samo sto ce se sve to radije lijepo transformisati "da i nije bas da varamo ali..."

NSX
14-08-05, 18:25
Pa u sustini ako USPIJE onda jes :D

Argonaut
14-08-05, 19:42
Flert? A sto je to u stvari flert?
Kako prepoznati flert? Koji su znaci flerta? Kako razluciti flert od druzenja?
Mislim da svi mi, bili u vezi ili ne, pri komunikaciji sa osobom suprotnog spola, flertujemo, pa cak i nesvjesno.

zocko
14-08-05, 21:18
Kao sto i naslov govori - DA LI JE FLERT PREVARA, interesuju me Vasa misljenja. Da li postoje neke granice, i generalno gdje bi se zaustavljale?
Ajde plastichan primjer:)Ako sjedis npr sa momkom i razmijenish poglede ili nekolika smjeska sa drugim momkom,to bi bio pochetak flerta,koji je na tom stadijumu beznacajan:)Ako zaboravis doticnog nakon 5 munuta priche sa svojim momkom,ostaje na tome.U slucaju da tokom priche sa svojim dragim nastavis da trazis pogledom osobu x ili mislis i dalje o njoj dok ti rijechi momka odzvanjaju u glavi,postaje opasno i polako prelazi granice flerta.E ako iz svega toga proizadje neka avantura ili kojim slucajem dobijesh novoga momka...flert je preshao u nesto drugo:)Dakle,granice postoje,kod svakoga na razlicitom mjestu,ali generalno-ako ti konstantno vishe prija to nego pricha ili bilo sta drugo sto radis sa momkom u vremenskom intervalu koji provodis sa njim,polako postaje da bude prevara,kako prema njemu,tako i prema sebi samoj:)Pozdrav,odoh sad sok da popijem i na vazduh,umorih se i fizicki i psihicki:D
P.S.-svi likovi u ovoj prichi,ukljucujuci i gospodina x su izmisljeni i bilo koja podudarnost sa njima je slucajna:P

COOLER
14-08-05, 21:38
ako u prisustvu momka/djevojke na bilo koji nacin fletujes to nije uredu ali ako si sam sve do granice razmjene brojeva je OK posto cim razmjenis brojeve to znaci da ga drzis u ,,rezervi'' e sad svako ima tumacenje sta moze biti do toga:razmjene brojeva e sad naprimjer neki pogled,kompiment ili cak neka ,,masna'' posalica ili komentar je OK ali cim se u neku dublju pricu i u poznavanje udje:odeeeeeeee!!!

shake
14-08-05, 21:49
Hehe interesantno. Možda sam mogla da dodam kako vi momci, odnosno cure, reagujete kada primjetite „flert" od strane partnera sa dotičnom osobom? Koliko vam smeta?

beba#
14-08-05, 21:58
ja bih decka zubima;) raskomadala da u mom prisustvu fleruje sa nekom curom...
mada ja sam bila par puta zrtva takvog flerta-MOMAK SA CUROM,A NON-STOP GLAEDA U MOM PRAVCU..CAK SE BIO I USUDIO(dok je cura bila u toaletu)DA MI POSALJE PICE...MISLIM... J A D N O!:P
POSTOVANJE U VEZI JE PRIMARNO!

COOLER
14-08-05, 21:58
paaaaaaa znas kako to meni nesmeta nego IZAZIVA ONO NAJGORE U MENI!!!Pa je li ona dosla tu da gleda mene i u mom drustvu da uziva ili da se j.be sa nekim pogledima??? :) :) :) eto samo toliko od mene :)

Miss^A.
14-08-05, 22:26
Mozda grijesim, ali meni je to potpuno isto. Jednako bih reagovala i na flert, i na prevaru.

nihil
14-08-05, 22:39
Kao sto i naslov govori - DA LI JE FLERT PREVARA, interesuju me Vasa misljenja. Da li postoje neke granice, i generalno gdje bi se zaustavljale?
Flert jeste prevara. Flertom se (za)vara(va) onaj sa kim se flertuje. Flert je izazivanje i provociranje, svojevrsna "bezopasna avantura". Ako se misli, zeli ili planira nesto drugo onda se ne radi o flertu vec o zavodjenju. Samo flertovanje nema namjeru za bilo cim dalje. Zavodjenje ima tu namjeru. No, kada neko flertuje a kada zavodi nije lako dokuciti, jer se namjere skrivaju, ali, svejedno i jedno i drugo je prevara.

ChromeRimz
14-08-05, 22:41
A shto bi bio prevara?
Na istom si mjestu sa osobom koja ti se ovako na prvi pogled dopada, i padne malo flerta, mozda i malo priche... Shto, nishta strashno...
Zabavno je i mene barem odrzava u kondiciji :razz:
E ako se neshto vishe dogodi od flerta onda je prevara, ja na to gledam tako... ;-)

adriana
14-08-05, 23:09
da, jeste prevara...
koliko bi mi smetao flert sa drugom u mom prisustvu?! mora da se shalish... :wink:

ChromeRimz
14-08-05, 23:13
Pa samo ce idiot flertovat sa drugom u prisustvu djevojke :rolleyes: :lol:
A ovo isto vazi i za vas djevojke... no` aj` sad ;-)

COOLER
15-08-05, 01:42
Pa samo ce idiot flertovat sa drugom u prisustvu djevojke :rolleyes: :lol:
A ovo isto vazi i za vas djevojke... no` aj` sad ;-)

Grijesis djevojka CE fletovati u prisustvu djevojke ali nece u prisustvu momka :-P :-P :-P

BOKI
15-08-05, 09:18
Flert - :respect:

apsolutno_nemoguca
15-08-05, 09:20
Mozda grijesim, ali meni je to potpuno isto. Jednako bih reagovala i na flert, i na prevaru.

that's it.

BOKI
15-08-05, 09:41
Ne nego ga vezite i stavite mu cesu na glavu pa ga izvedite ujutru i predvece u setnju da obavi sto je imao i onda nazad u HOME slatki dom

apsolutno_nemoguca
15-08-05, 10:30
Ne nego ga vezite i stavite mu cesu na glavu pa ga izvedite ujutru i predvece u setnju da obavi sto je imao i onda nazad u HOME slatki dom

to i za muskarce i za zene vazi, je l?

daca
15-08-05, 10:52
SVAKI flert je prevara ako je lazan!

ako volite nekog, i dali ste sebe tome, a opet flertujete sa nekim drugim, onda nekog lazete.
prvog,drugog, a najvise sebe.

zasto flert sa drugim, ako se voli prvi?
zasto uopste drugi ako postoji prvi?
dovoljan je jedan, jer jedno srce imamo.

BOKI
15-08-05, 10:55
to i za muskarce i za zene vazi, je l?

Vazi :smile:

COOLER
15-08-05, 18:01

majstore :respect: :respect: :respect:

A sto nemoze muskarac iz svoje ciste zabave da namigne nekoj djevojci,da oproba svoju ,,vjestinu,, cisto da ne ispadne iz forme zasto svaki flert mora da bude muvanje???VEEEEELIKA je razlika izmedju muvanja i flerta drage moje dame...a neki bezazleni flert pametnom muskarcu nikada nije skodio(muskarcu koji ne prelazi granicu) i sta vise ULIVA NAM SAMOPOUZDANJE!!! :) a da li biste vise voljele da MI muskarci dodjemo kod VAS djevojaka onako snuzdeni i bez povjerenja u sebe ili bi voljeli da dodjemo puni sebe(onako ROGONJE sto bi rekli) i da ipak nesta ucinimo kako valja??? :-P

ChromeRimz
15-08-05, 20:15
A ne, ne one ti nikad ne flertuju... mislim ovako na prichu :devil: :lolblue: :lolblue: :lolblue:

NSX
15-08-05, 20:18
SVAKI flert je prevara ako je lazan!

ako volite nekog, i dali ste sebe tome, a opet flertujete sa nekim drugim, onda nekog lazete.
prvog,drugog, a najvise sebe.

zasto flert sa drugim, ako se voli prvi?
zasto uopste drugi ako postoji prvi?
dovoljan je jedan, jer jedno srce imamo.

Postoje i oni sa 2 srca, ali su 1 u 1000000.

Zamisljam da sam takav i da kazem curi "srce moje" a ona me pita jel lijevo ili desno :lolblue:

ChromeRimz
15-08-05, 20:21
Grijesis djevojka CE fletovati u prisustvu djevojke ali nece u prisustvu momka :-P :-P :-P

Pa na to sam i mislio... ali opet imash 2 fore :smile:
Znam i onih shto flertuju i pred svojim momkom...
E sad sam se uvijek pitao jel` vidi to lik ili je toliki panglu pa se zanio sa prichom :smile:
Mada isto mislim da mnogi primjecuju ali mu ne basta da neshto zucne, pa bolje da se pravi mutav :lolblue: :lolblue: :lolblue:

DeViLiSh|Je$$uS
15-08-05, 21:52
hehehhehehehe pa dodjavola kvragu...shto boki reche najbolje da ne kao pse shetate da se popishamo ispred kuce pored drveta i nazad u dom....kakve su to saboterke...kako moze prevara da bude bezazleno flertovanje...ja cu da izadjem u grad ili mozda nedje van svog grada...i ja treba sad da stojim mirno i ne gledam u cure zato jer vec imam jednu...pa shta ako popricham sa nekom,ljudi su tu da se upoznaju ne da bjeze jedno od drugog....

COOLER
15-08-05, 23:19
e da sam toliko mutav ne bi na kraju stavio :-P :-P :-P sigurno,toliko od mene za chromerimz

ChromeRimz
16-08-05, 01:49
hehehhehehehe pa dodjavola kvragu...shto boki reche najbolje da ne kao pse shetate da se popishamo ispred kuce pored drveta i nazad u dom....kakve su to saboterke...kako moze prevara da bude bezazleno flertovanje...ja cu da izadjem u grad ili mozda nedje van svog grada...i ja treba sad da stojim mirno i ne gledam u cure zato jer vec imam jednu...pa shta ako popricham sa nekom,ljudi su tu da se upoznaju ne da bjeze jedno od drugog....

Ada ne zaebaj, shto izaberesh jednu tachku i nju fokusirash (samo da nije zenska)... ili imash drugu opciju : dubish na vugla (ali opet mozesh neke dobre noge da vidish) bolje ovo prvo :lolblue: :lolblue: :lolblue:

A da kako mogu taj povodac da nam nabache cccc :smile:

ChromeRimz
16-08-05, 01:51
e da sam toliko mutav ne bi na kraju stavio :-P :-P :-P sigurno,toliko od mene za chromerimz

Chu pa ja na tebe nisam ni mislio brate ;-)
Reko` za likove uopshte (cooler nigdje ne pisa`) :smile:

COOLER
16-08-05, 03:47
Chu pa ja na tebe nisam ni mislio brate ;-)
Reko` za likove uopshte (cooler nigdje ne pisa`) :smile:

pa dobro owca se prepoznala... :) moja greska pogresno sam protumacio napisano...

e sad se sjetih znas li ti da sam ja sa jednim opicenim drugom bio u jednom kaficu,nije sad vazno kojem i posto je bila guzva moj drug na njemu jedinstven nacim pita neki par da sjednemo pored njih i sad ovaj mrcenik sto je bio sa djevojkom pristade,e sad ajde da se tu zavrsilo pa nikom nista nego je moj drug(lik ka wazda) uzeo i poceo ovu likusu da pipa ispod stola a ova je znala da je on i tako jedno vrijeme i malo po malo,malo po malo i ode lik sa djevojkom ovog mrcenika nadam se da ne treba da objasnjavam kakav je bio hepi end

P.S. nisam nista ja uradio sa ovim likom :lolblue: :lolblue: :lolblue: snasao sam se za drugim stolom ;)

ChromeRimz
17-08-05, 02:19
pa dobro owca se prepoznala... :) moja greska pogresno sam protumacio napisano...

e sad se sjetih znas li ti da sam ja sa jednim opicenim drugom bio u jednom kaficu,nije sad vazno kojem i posto je bila guzva moj drug na njemu jedinstven nacim pita neki par da sjednemo pored njih i sad ovaj mrcenik sto je bio sa djevojkom pristade,e sad ajde da se tu zavrsilo pa nikom nista nego je moj drug(lik ka wazda) uzeo i poceo ovu likusu da pipa ispod stola a ova je znala da je on i tako jedno vrijeme i malo po malo,malo po malo i ode lik sa djevojkom ovog mrcenika nadam se da ne treba da objasnjavam kakav je bio hepi end

P.S. nisam nista ja uradio sa ovim likom :lolblue: :lolblue: :lolblue: snasao sam se za drugim stolom ;)

Hahahhaha vrh !!! :lolblue: :devil:
A slichno je bilo sa mojim drugom, kad smo bili na zurku. Ladno je shmeka djevojku jednog tipa koji je zajedno sa nama bio za sto. I lik mu dodje i kaze : ``choeche to mi je zenska`` i ovaj ga moj drug ono pogleda (znachajno) i veli mu a ``dobro brate shto sad, nisam znao``
I gledash ovaj podje do nekog drushtva i ovaj mi drug opet poche da je shmeka i uze joj broj, kasnije je izashao sa njom (izlazili su mjesec dana) a ovaj se samo potkupio iz svega toga :rolleyes: :lolblue:

Jbg, ima i toga...
Ko umije njemu dvije - (zenska) :razz:

Fidel Castro
17-08-05, 19:56
Ovo moze biti vrlo slozeno pitanje koje zahtjeva vrlo slozen odgovor ali ja cu jednostavno reci da FLERT ako FLERT nije prevara ako (naravno) na tome ostane medjutim ta granica je dosta osjetljiva pa neznam koliko je pametno priblizavati se i koliko je opasno ostati na tome... U svakom slucaju ovo je malo povezano sa ljubomorom jer ako je tvoja druga polovina ljumoborna onda ces jedna i gledati ribe koje prolaze pored tebe sto mi vec mnogo smeta jer svako treba da ima odredjenu slobodu, cak i kada je vezi (naravno, ne pretjerano)...

Artemis
17-08-05, 22:31
Flert je prevara.Ne direktna ali ipak prevara...
Ako je meni decko sasvim OK i ako me ispunjava i ja naravno nemam nikakvu potrebu da flertujem sa drugim,a recimo saznam da moj taj isti decko flertuje sa drugom opet bez potrebe,ili iz potrebe da bude neka "faca" ,stvarno ne da bih to shvatila samo kao vrstu prevare vec i kao nesposobnost da shvati sta je veza,nesposobnost da sazri...A kud ce veci razlog da me razocara kao osoba...

Access_Denied
18-08-05, 01:28
Ma flert je daleko od prevare. Sto ako ti je to u krvi. A i tako je zanimljivije , uvedes malo zanimacija u svoj zivot. :) Sve dok ne dodje do neceg vise, to nije prevara. Ako je flert prevara onda je i mastanje o drugom, snovi .... a sta s tim? Eee to nije ali flert jeste.. Mislim bzv, sta reci... :)

COOLER
18-08-05, 04:09
Ma flert je daleko od prevare. Sto ako ti je to u krvi. A i tako je zanimljivije , uvedes malo zanimacija u svoj zivot. :) Sve dok ne dodje do neceg vise, to nije prevara. Ako je flert prevara onda je i mastanje o drugom, snovi .... a sta s tim? Eee to nije ali flert jeste.. Mislim bzv, sta reci... :)
e evo jednog pametnog misljenja!

ali kao sto kaze Fidel Castro ovo je previse zamrseno da bi se ozbiljno raspravljalo jer svako u svojoj glavi ima razlicite granice tokle to ide,naprimjer momak moze uzeti broj iz ciste sprdnje(da vidi moze li)ali nikada nebi imao namjeru da ga pozove,ali nekako djevojka mu to cuje i automatski bi pomislila da je zvao i mrcenik najebe :)

damspg
18-08-05, 12:45
FLERT-Prevara ? xexee :)
Ma okle bre . . .
:)

kuglica
18-08-05, 13:01
Ofskroz, sto bi rekli...Sto bih ja flertowala sa nekim, kad imam swog momka...I suprotno...Ne znam, ne kapiram.

damspg
18-08-05, 13:05
Ofskroz, sto bi rekli...Sto bih ja flertowala sa nekim, kad imam swog momka...I suprotno...Ne znam, ne kapiram.
Tachnooo ! !
Slazem se sa tobom :)
p0z.........

shake
18-08-05, 17:17
Ja sam ovdje jedna od rijetkih koja ne doživljava flert kao prevaru. Mada bih stavila granicu definitivno kod poljupca. I naravno kada bi moj dragi izašao sa dotičnom curom, pri tome da su sami, da ja ne znam za to, jos ja ne mogu da znam šta se tu moglo dogoditi, to bih doživjela kao prevaru.

Da uzmem za poređenje slikara i njegove slike. Logično je da one koje sam naslika izgledaju njemu, kao stvaraocu, odlično. Međutim, to ga neće spriječiti da baci oko na slike drugih slikara, i da uživa posmatrajući ih, kao i da daje kritike.

Ja sam takva da, kada vidim zgodnog momka, ne mogu a da ne bacim pogled i da se blago ne nasmiješim ako nam se pogledi ukrste. Isto tako, nije bitno gdje, ako je neki momak ljubazan, fin, i onako spontano skrene pažnju na sebe, na fin i kulturan način, opet ne mogu da se ne nasmiješim ili sl.
I ne vidim razlog zašto bi se moj momak (trenutno imaginarni hehe) nervirao zbog toga.

ChromeRimz
18-08-05, 17:48
Izgleda da sam ja medju rijetkima ovdje koja ne dozivljava flert kao neku prevaru. Mada bih stavila granicu definitivno kod poljupca. I naravno kada bi moj dragi izasao sa doticnom curom, sami, da ja ne znam, jos ja ne znam sto se tu moglo desiti, to bih dozvijela kao prevaru.

Da uzmem kao poredjenje slikara i njegove slike. Naravno da one koje sam naslika izgledaju njemu, kao stvaraocu, odlicno. Medjutim, to ga nece sprijeciti da baci oko na slike drugih slikara, i da uziva posmatrajuci, kao i da dijeli kritike.

E shake :respect: za ovo :smile:

Ja sam takva da kada vidim zgodnog momka, ne mogu a da ne bacim pogled i da se blago ne nasmijesim ako nam se pogledi ukrste. Isto tako, nije bitno gdje, ako je neki momak ljubazan, fin, i onako spontano skrene paznju na sebe, na fin-kulturan nacin, opet ne mogu da se ne nasmijesim ili sl.
I ne vidim razlog zasto bi se moj momak nervirao zbog toga.

A svi su takvi shake... samo neko se folira a neko je iskren :mrgreen:

Lijepo li je vidjet iskren i realan post :razz:

Fidel Castro
18-08-05, 17:57
Ja sam rekao da FLERT ne smatram prevarom ali kao sto mozemo vdiejt iz svega ovoga stvar je u GRANICAMA... Za nekoga ko je previse ljubomoran granice su pretjerano uske i onda se svode cak na poglede prema suprotnom polu i to stvarno msatram apsurdnim jer niti sam ljubomoran niti volim ljubomorne osobe ali opet ne treba ni prosirivati toliko te granice jer onda FLERT prelazi u nesto drugo a to je PREVARA... Stvar je u granicama, ko ih gdje postavlja i kako ih dozivljava...

Kobaz
18-08-05, 20:10
Izgleda da sam ja medju rijetkima ovdje koja ne dozivljava flert kao neku prevaru. Mada bih stavila granicu definitivno kod poljupca. I naravno kada bi moj dragi izasao sa doticnom curom, sami, da ja ne znam, jos ja ne znam sto se tu moglo desiti, to bih dozvijela kao prevaru.

Da uzmem kao poredjenje slikara i njegove slike. Naravno da one koje sam naslika izgledaju njemu, kao stvaraocu, odlicno. Medjutim, to ga nece sprijeciti da baci oko na slike drugih slikara, i da uziva posmatrajuci, kao i da dijeli kritike.

Ja sam takva da kada vidim zgodnog momka, ne mogu a da ne bacim pogled i da se blago ne nasmijesim ako nam se pogledi ukrste. Isto tako, nije bitno gdje, ako je neki momak ljubazan, fin, i onako spontano skrene paznju na sebe, na fin-kulturan nacin, opet ne mogu da se ne nasmijesim ili sl.
I ne vidim razlog zasto bi se moj momak nervirao zbog toga.

:-D :-D :-D :respect:

shake
19-08-05, 01:49
Ja sam rekao da FLERT ne smatram prevarom ali kao sto mozemo vdiejt iz svega ovoga stvar je u GRANICAMA... Za nekoga ko je previse ljubomoran granice su pretjerano uske i onda se svode cak na poglede prema suprotnom polu i to stvarno msatram apsurdnim jer niti sam ljubomoran niti volim ljubomorne osobe ali opet ne treba ni prosirivati toliko te granice jer onda FLERT prelazi u nesto drugo a to je PREVARA... Stvar je u granicama, ko ih gdje postavlja i kako ih dozivljava...

Danijele, a vala ne znam kakva mora biti ta ljubomora, vjerovatno kao bolest, ako će momak raskinuti sa mnom, ako pogledam drugog momka onako na ulicu. Jedino da mi nabije jednu kesu papirnu, za voće, na glavu, da napiše ovo je moja cura i ne smije tebe da vidi, pa tako da šetamo, držeći se pod ruku. Pusti bre ljubomoru :P.
I ako nije ljubomoran može da mu zasmeta, ali ako je momak realan normalno je da i on neće ići ulicom i gledati mene u oči, nego ispred sebe. Kad naiđe neka zgodna cura, i on je pogleda, ja treba da ga šklepim je li?

Ne znam, možda vi drugačije doživljavate riječ „prevara"?

nihil
19-08-05, 09:29
Pogledati nekoga, nasmijesiti mu se, pozdraviti ga, uopste biti prijatan i pristupacan nije flert. Flert se sastoji u tome sto se sve to radi na poseban nacin, tako da onaj sa kim se flertuje primijeti svojevrsne seksualne asocijacije. Recimo, fiksirajuci i ispitivacki pogled, osmijeh kojim se pokazuje posebna zainteresovanost, pozdrav sa komplimentom, posebno obaracanje paznje na drugoga i sl.

Fidel Castro
19-08-05, 10:48
Danijele, a vala ne znam kakva mora biti ta ljubomora, vjerovatno kao bolest, ako ce momak raskinut sa mnom, ako pogledam drugog momka onako na ulicu. Jedino da mi nabije jednu kesu papirnu, za voce, na glavu, da napise ovo je moja cura i ne smije tebe da vidi i tako da setamo pod ruku. Pusti bre ljubomoru :P.
I ako nije ljubomoran moze da mu zasmeta, ali ako je momak realan normalno je da i on nece ici ulicom i gledati mene u oci, nego ispred sebe. Kad naidje neka vrh cura, i on je pogleda, ja treba da ga sklepim jel'?

Ne znam, mozda Vi drugacije tumacite-dozivljavate rijec "prevara"?

Pa ima raznih osoba... Neke su stvarno ljubomorne samo na pogled i ja kazem da je to BOLEST! Medjutim vecina nije ljubomorna ako pogledas osobu suprotnog pola, ali kao sto rece nihil ako joj se provokativno nasmijes, namignes ili istoj toj osobi das do znanja da je zanimas e to vec moze biti neka vrsta flerta i sa razlogom dati prava partneru da bude ljubomoran...

Kao sto rekoh i kao sto svi kazu : Hiljadu ljudi, hiljadu cudi! ;-) Neko ce biti ljubomoran ako se nasmijes drugu sa ulice ako je trenutno sa tobom a ima i onih koji ce ti dozvoliti da radis "svasta" sa njim, da ,da ima i takvih ljudi.. Ja nisam pretjerano ljubomoran i ne smeta mi kad djevojka pogleda druga pa i kad mu se nasmije ali ako pokusa da ga zainteresuje da napravi neki provokativan gest nekom i to preda mnom e to vec moze probuditi neku vrstu ljubomore jer ili trazi kod drugog nesto sto nema kod mene ili mozda to radi namjerno... Zasto? Neznam, cudne cu ove djevojke danas masu... :razz:

Ninni
19-08-05, 11:21
APSOLUTNO ZA!

Ne dozivljavam flert kao problem bilo koje vrste! Svi to rade u svakom momentu zbog bilo chega ili koga.
Meni je to sasvim normalna stvar u oba pravca i nikada ne bih osetila potrebu da nekog kritikujem zbog toga a josh manje da pravim scene.

Pobogu, ovo je 21 vek. a flert je postao osnova u komunikaciji.
Naravno i tu kao i u izrazavanju i ponasanju ima pristojnog i nepristojnog.
Neko pored koga se nalazite sigurno da vam odgovara jer u suprotnom i ne bi ste bili tu, ako flertuje to ce i uraditi na nacin koji mu dolichi tako da vas ne moze ni iznenaditi nekom nepristojnoscu. Ako se i desi, znachi da se veza zasniva na povrsnosti u poznavanju ili laznim prikazima karakteristika. A ako flert preraste u nesto vise....eeeeeee tu su krive obe strane! Jer, da je to izmedju nas vredelo, okupiralo bi paznju i vezalo do te mere da se ne bi dalje tragalo za boljim i kvalitetnijim stvarima.
Prevara je, po mom misljenju samo u emotivnom smislu. Fizichki me u tom smislu niko ne moze povrediti, duhovno DA!

Uostalom, zar od malih nogu ne flertujemo zbog svega i svachega samo da bi smo nesto lakse dobili ili omeksali suprotnu stranu, priblizili se nekim ljudima, dobili bolju ocenu, slobodan dan, opravdali svoju gresku, dobili bolje mesto, izbegli komplikacije, guzve, sranja.....

nihil
19-08-05, 13:18
APSOLUTNO ZA!

Ne dozivljavam flert kao problem bilo koje vrste! Svi to rade u svakom momentu zbog bilo chega ili koga.
Meni je to sasvim normalna stvar u oba pravca i nikada ne bih osetila potrebu da nekog kritikujem zbog toga a josh manje da pravim scene.

Pa i nije to nikakav problem, ali jeste laz i obmana. Ni lazi ni obmane nisu problem posto ljudi oduvijek lazu i obmanjuju. Mnogima nije problem da lazu i obmanjuju, ali im tesko pada kada ih neko zaj.ebe. E, flert je upravo to, obicna zaje.bancija. Gluma. ... Nikakav problem nije da se oni koji flertuju ignorisu, odnosno da se na njihove provokacije ne reaguje, cak po mogucnosti da ih se ismije ako to rade. :cool:

ChromeRimz
19-08-05, 15:15
Pa i nije to nikakav problem, ali jeste laz i obmana. Ni lazi ni obmane nisu problem posto ljudi oduvijek lazu i obmanjuju. Mnogima nije problem da lazu i obmanjuju, ali im tesko pada kada ih neko zaj.ebe. E, flert je upravo to, obicna zaje.bancija. Gluma. ... Nikakav problem nije da se oni koji flertuju ignorisu, odnosno da se na njihove provokacije ne reaguje, cak po mogucnosti da ih se ismije ako to rade. :cool:

Uf, shto to prichash choeche :smile:
Ko je to strada od flerta :confused:
Kad ti se dopadne neko (fizichki na brzaka) treba da mu se sprdash ili da ga ignorishesh... (a opet pretpostavljam da se flertuje kad imash zashto) ;-) >>>> onda bi ovo shto si pomenuo bila upravo gluma i zaludjivanje zar ne? ;-)
Ili ti je problem pokazati otvoreno (flertom) da ti se osoba dopada... (pa i ako ne planirash neshto ozbiljno)
Ne bih da zakljuchujem napamet, pa cu ti postavit pitanje da nisi imao mozda negativna iskustva pa si ogorchen ili shto znam ja vec ? :smile:

nazgul
19-08-05, 18:00
ma nije bre flert prevara sta je sa vama, vec cesto moze da bude jako koristan. to je samo igra :-)

nihil
19-08-05, 20:54
Uf, shto to prichash choeche :smile:
Ko je to strada od flerta :confused:
Kad ti se dopadne neko (fizichki na brzaka) treba da mu se sprdash ili da ga ignorishesh... (a opet pretpostavljam da se flertuje kad imash zashto) ;-) >>>> onda bi ovo shto si pomenuo bila upravo gluma i zaludjivanje zar ne? ;-)
He, pa ne treba niko da strada od lazi da bi nesto bila laz. Flert je gluma, foliranje, nesto sto se predstavlja kao da jeste, a nije. Kada te neko gleda na flertujuci nacin taj pogled mami, poziva te, izaziva u tebi svojevrsno uzbudjenje, ali u biti ne zeli da pridjes, da reagujes i da ucinis stvarnim to sto se odigrava u vazduhu. Kad bi stvarno reagovao onda bi, ako se radi samo o flertu, bio docekan sa cudjenjem i iznenadjenjem ili u gorem slucaju sa odbojnoscu. I to je prevara i laz. Kao da ti neko kaze da dodjes i ti dodjes a njega nema, i tako stalno. Medjutim, tu postoji i detalj koji u stvari predstavlja dvostruku igru. Sve dok se ne pokusa reagovati na stvaran nacin, prici, ne mozes da znas da li se radi o flertu ili o zavodjenju. I tu je prica o flertu dodatno lazna. Jer, neko ko u stvari zeli da zavede moze uvijek, ako stvari ne podju po zavodnickom planu, reci da je u pitanju samo flert. ... Ovo drugo, ako neko ne zeli da flertuje niti da zavodi, onda nekoga ko mu salje takve signale treba odvratiti od toga, pokazati mu da to ne zeli, svejedno da li mu se taj svidja ili ne. No, ako taj i dalje nastavi sa tim onda ga treba ignorisati. Neki cak ni ignorisanje ne prihvataju pa nastavljaju da se domisljaju u tome kako da izazovu flertujucu reakciju i onda ne preostaje nista drugo nego da ih se ismije. Tek tada odustanu, ali vrlo cesto postanu i neprijateljski nastrojeni jer nisi pristao na njihovu igru i ismijao si ih. Naravno, potpuno zaborave da su citavu zaje.banciju sami zapoceli.

Ili ti je problem pokazati otvoreno (flertom) da ti se osoba dopada... (pa i ako ne planirash neshto ozbiljno)
Ne bih da zakljuchujem napamet, pa cu ti postavit pitanje da nisi imao mozda negativna iskustva pa si ogorchen ili shto znam ja vec ? :smile:
Sa flertom se nista otvoreno ne pokazuje u tome i jeste problem, zato je flert lazan. Ako nesto zaista zelis onda ces naci jasan i otvoren nacin kako da saopstis to sta zelis. ... Ne moras biti ogorcen na nesto da bi to opisao kao lose. Flert jeste prevara, obmana, gluma, foliranje, laz i sl. To neko voli da radi, bas kao sto voli da vara, obmanjuje, glumi, folira, laze i sl. Neko ne voli. Da li su varanje, obmanjivanje, glumljenje, foliranje, laganje i sl. nesto pozitivno? Ako nisu onda ih ne treba ciniti, a ako ih se cini onda taj koji ih cini nije dobra osoba. Vrlo jednostavno :cool:

ChromeRimz
20-08-05, 21:08
He, pa ne treba niko da strada od lazi da bi nesto bila laz. Flert je gluma, foliranje, nesto sto se predstavlja kao da jeste, a nije. Kada te neko gleda na flertujuci nacin taj pogled mami, poziva te, izaziva u tebi svojevrsno uzbudjenje, ali u biti ne zeli da pridjes, da reagujes i da ucinis stvarnim to sto se odigrava u vazduhu. Kad bi stvarno reagovao onda bi, ako se radi samo o flertu, bio docekan sa cudjenjem i iznenadjenjem ili u gorem slucaju sa odbojnoscu. I to je prevara i laz. Kao da ti neko kaze da dodjes i ti dodjes a njega nema, i tako stalno. Medjutim, tu postoji i detalj koji u stvari predstavlja dvostruku igru. Sve dok se ne pokusa reagovati na stvaran nacin, prici, ne mozes da znas da li se radi o flertu ili o zavodjenju. I tu je prica o flertu dodatno lazna. Jer, neko ko u stvari zeli da zavede moze uvijek, ako stvari ne podju po zavodnickom planu, reci da je u pitanju samo flert. ...

Kao prvo, tema topika je DA LI JE FLERT PREVARA. Ja sam vec postovao da ne smatram flert prevarom ukoliko sve ostane u okvirima pomenutog...
Dakle, kad bi reagovao na flert u smislu prilazenja, onda bi to bila prevara ili barem pokushaj (ukoliko ne urodi plodom). Tako da nije bilo ni pomena o tome u mom izlaganju.
Sad je druga stvar ukoliko si slobodan i flerujesh, pa se moze odreagovati, onda se i ne bih slozio sa tobom, jer mnogo puta preko flerta pochinju kombinacije (barem po mojim iskustvima a mnogim drugim za koje znam)

Ovo drugo, ako neko ne zeli da flertuje niti da zavodi, onda nekoga ko mu salje takve signale treba odvratiti od toga, pokazati mu da to ne zeli, svejedno da li mu se taj svidja ili ne. No, ako taj i dalje nastavi sa tim onda ga treba ignorisati. Neki cak ni ignorisanje ne prihvataju pa nastavljaju da se domisljaju u tome kako da izazovu flertujucu reakciju i onda ne preostaje nista drugo nego da ih se ismije. Tek tada odustanu, ali vrlo cesto postanu i neprijateljski nastrojeni jer nisi pristao na njihovu igru i ismijao si ih. Naravno, potpuno zaborave da su citavu zaje.banciju sami zapoceli.

Ovdje se vec slazem sa tobom. Ali to su uglavnom sluchajevi za amputaciju mozga... Uglavnom se pochinje od obichnog pogledivanja-opipavanja terena za moguci flert... ukoliko nema signala, valjda ne treba ni pochinjati. 8)

Sa flertom se nista otvoreno ne pokazuje u tome i jeste problem, zato je flert lazan. Ako nesto zaista zelis onda ces naci jasan i otvoren nacin kako da saopstis to sta zelis. ... Ne moras biti ogorcen na nesto da bi to opisao kao lose.

Nishta se otovoreno ne pokazuje? opet jedna stvar u kojoj se ne slazem, a evo i zashto...
Naravno da nema nekih posebnih vrijednosti u flertu, ali opet shta pokazujesh flertom? Da li cesh flertovati sa osobom koju smatrash ruznom-odbojnom-neinteresantnom? Naravno da ne, samim chinom flerta pokazujesh da ti se osoba dopada (pa makar samo za flert), da je skrenula paznju i da ti je prijatno sa njom flerotvati.
Ovo se moze odnositi i na sami trenutak-mjesto na kojem si, i u tom vremenu-prostoru zelish flert sa tom osobom, bez obzira na dalji tok stvari.
Tachno je da je uvijek najbolje biti direktan i otvoren kada zelish neshto, toga se i pridrzavam, ali postoje i neke modifikacije u svom tom stavu... no` to je vec druga pricha.
Tachno je da ne morash biti ogorchen, i drago mi je da ti nisi, jer nema ni razloga. I chim sam pitanje postavio znachi da sam to ostavio kao mogucnost a ne kao fakat, shto sam i pomenuo... ;-)

Flert jeste prevara, obmana, gluma, foliranje, laz i sl. To neko voli da radi, bas kao sto voli da vara, obmanjuje, glumi, folira, laze i sl. Neko ne voli.

Mislim da jako pretjerujesh, za mene flert nije prevara, niti je obmana...
Jer kako moze biti prevara pogled-smijeshkanje itd.. sa nekim? Kako moze biti obmana i laz? Ako se pravilno shvati flert, onda je jasno da je to sve samo igra, ukoliko neko sebi obecava neshto posebno od toga, to je vec problem licne prirode...
Mada opet kazem, o flertu govorim iz lichnog iskustva. Koje je jako pozitivno.
Za mene je flert zabava, igra, mini-trening bash onako kako i treba da se shvati.
Ti vec tu malo ubacujesh elemente hiperbolisanja i tragike itd... :smile:

Da li su varanje, obmanjivanje, glumljenje, foliranje, laganje i sl. nesto pozitivno? Ako nisu onda ih ne treba ciniti, a ako ih se cini onda taj koji ih cini nije dobra osoba. Vrlo jednostavno :cool:

Naravno da jesu, i da, ne treba ih chiniti. ;-)
Samo tu se vec skrece sa teme ;-) :smile:

Sick-Boy
21-08-05, 02:22
Ne vidim nista opasno niti necasno u flertu. Flert je jedan od vidova neverbalne komunikacije, a cilj je na indirektan nacin prenijeti poruku da u doticnoj osobi postoji nesto sto vam se dopada ili vas privlaci. Naravno, to "nesto" ne mora biti dovoljan razlog za zapocinjanje nekog ozbiljnijeg i isuvise prisnog odnosa sa tom osobom, a upravo se u tome radjaju mnoge nedoumice koje su preplavile ovaj topic. Kod nekih osoba flert znaci poziv na poznanstvo, druzenje, a potom mozda bude i neceg viseg, zavisno od toga da li ta osoba uistinu jeste onakva kakvom je reprezentuju njen izgled i maniri. Medjutim, neki ljudi, poput nihila, ne znaju za sistematicnost i istrajnost, za potrebu da se ta osoba prvo upozna i sazna nesto vise o njoj, vec taj "poziv" tumace kao neku knjigu, sirom otvorenu samo za njihove oci i onda krecu "grlom u jagode", sa iskrenim nastupom prozetim teorijama o ocitim sexualnim asocijacijama i obostanom privlacnoscu... i posle toga im se ta ista knjiga zalupi pred ocima i ustine ih za nos. Trtaufen... Posle toga, potpuno opravdano, nastupa nesnosan vrisak njihove sopstvene sujete u njihovim glavama, a taktika se mijenja... Medjutim, umjesto da se taktika prilagodi pomenutim situacijama i demonstrira flexibilnost doticnog aktera, on se, prepustajuci svojoj sujeti da ga potpuno zaposjedne, da zadominira situacijom i zauzda njegov nejaki karakter, postavlja na poziciju vjecitog autsajdera, koji nikad vise nece skociti u vatru. "Ko se jednom opece, duva i na ladno", a jedino oruzje ostaju prazne price po forumima o ismijavanju onih koji, kao, pokusavaju njega osvojiti flertom i o izdizanju sebe iznad tih "plitkih umova", jer im se iz glave ne moze izbrisati slika da su jednom upravo oni bili i osjecali se jako, jako nisko. A potom jos i pokusaji konstruisanja teorija o kojekakvoj nemoralnosti, neiskrenosti, lazima... i ostalim "ukrasima" koji cine jedan flert. Paranoja opsta...

nihil
21-08-05, 11:12
Ne vidim nista opasno niti necasno u flertu. Flert je jedan od vidova neverbalne komunikacije, a cilj je na indirektan nacin prenijeti poruku da u doticnoj osobi postoji nesto sto vam se dopada ili vas privlaci.
Da jeste neverbalna komunikacija jeste, da se na indirektan nacin prenose poruke jeste. Medjutim, da li to znaci dopadanje i privlacnost ili njihovu simulaciju zbog "bezopasne" uzbudjujuce igre za one koji ih praktikuju to se ne moze unaprijed znati. Kad je ovo drugo, a najcesce jeste, jer oni koji flertuju najcesce kazu da nisu mislili ni na sta drugo "dalje i vise" nego "samo flert" onda je jasno da ne mozemo govoriti ni o cemu casnom i dobrom. Simulacija i foliranje jesu prevara, kao sto je madjionicar iluzionista i opsjenar a ne cudotvorac.

Medjutim, neki ljudi, poput nihila, ne znaju za sistematicnost i istrajnost, za potrebu da se ta osoba prvo upozna i sazna nesto vise o njoj, vec taj "poziv" tumace kao neku knjigu, sirom otvorenu samo za njihove oci i onda krecu "grlom u jagode", sa iskrenim nastupom prozetim teorijama o ocitim sexualnim asocijacijama i obostanom privlacnoscu... i posle toga im se ta ista knjiga zalupi pred ocima i ustine ih za nos.
Opet pocinjes svoje glupiranje sa primitivnim malogradjanskim psihologiziranjem i bavljenjem mentalno-moralnim sklopom onih koji pisu, a ne sa onim sto je napisano. Takvi ljudi koji sa teme skrenu u opisivanje psihologije nekih likova po uzoru na latinoamericke serije u stvari skrivaju svoju sklonost da lazu, varaju, simuliraju, glume, foliraju i sl., odnosno da budu pokvareni. Tako ti Silly Boy, stari opozicionaru, drveni advokatu i nadripsihologu :cool: (uuuu, al sam ga nakitio) uzaludno i pogresno, promaseno pokusavas da opravdavas svoje "djavolje advokatisanje" svakojakim lazima i manipulacijama kojih ima na svakom koraku u ljudskom svijetu. ... Nego, opet da te vratim na polemiku o temi, a ne da se nadje.bavamo sa ovim vise manje zanimljivo srocenim uvred(ic)ama. Imas potencijala da se ozbiljno uhvatis sa temom, a ne da vlastitu sujetu hranis tako sto ces je nekome vrijedjati. Aj sad, procitaj ovaj post kao melem za svoj kontuzovani ego i vrati se temi koja nije slucajno postavljena tako kako jeste. Budi dobar, nemoj da se svadjamo. Nije lijepo. :cool:

nihil
21-08-05, 11:33
Originally Posted by nihil
Da li su varanje, obmanjivanje, glumljenje, foliranje, laganje i sl. nesto pozitivno? Ako nisu onda ih ne treba ciniti, a ako ih se cini onda taj koji ih cini nije dobra osoba.

Naravno da jesu, i da, ne treba ih chiniti. ;-)
Samo tu se vec skrece sa teme ;-) :smile:
Pa nije skretanje sa teme vec pokazivanje da je flert svojevrsna prevara. Dvostruka, visestruka i viseslojna igra. Oni koji flertuju nikada ne kazu da zele zaista da urade ono sto flertom pokazuju. Ta igra ih uzbudjuje, a nije direktno opasna pa im zato vise prija nego neka obaveznost koju zahtijevaju otvorenost i iskrenost.

underwater love
21-08-05, 16:10
Ne, mnim da nije.

Argonaut
21-08-05, 17:27
Al filozofirate o flertu...
CIni mi se, da flert nekima ovdje sluzi kao sredstvo podizanja vlastitog ega.
Osobno... ne treba mi to, ne prakticiram, i srezujem u korijenu ako se na meni prakticira. Ako se nesto zeli, preferiram otvoreno iskazivanje sto se zeli. Ustedi se na vremenu, novcu i zivcima.

COOLER
21-08-05, 18:09
e samo cu reci da me nije bilo nekoliko dana tako i ja da dodam:

Izgleda da sam ja medju rijetkima ovdje koja ne dozivljava flert kao neku prevaru.

NEDAJ SE SHAKE!!!uz tebe smo :respect:

CIni mi se, da flert nekima ovdje sluzi kao sredstvo podizanja vlastitog ega.

APSOLUTNO!!!mozda ne bas ega ali samopouzdanja DEFINITIVNO!!!

apsolutno_nemoguca
22-08-05, 23:48
to je samo igra :-)

zabawna, i nerijetko opasna. dje je granica izmedju flerta i onoga sto proizilazi iz flerta... tj kako se da kontrolisati?

ChromeRimz
23-08-05, 13:18
zabawna, i nerijetko opasna. dje je granica izmedju flerta i onoga sto proizilazi iz flerta... tj kako se da kontrolisati?

Pa sad... moglo bi se i o tome isfilosofirat, no` jedno je prazna pricha a drugo praksa, teshko se to kontrolishe Boga mi ;-) :smile:

miChkuLjic@
24-08-05, 20:29
flert je u wecini slucajewa bezopasan i ne predstawlja prewaru ali zna da zaboli...ako predjem granice flerta koje sam sama postawila,znaci da mi ustwari i nije stalo do osobe s kojom sam u wezi

COOLER
30-08-05, 02:25
flert je u wecini slucajewa bezopasan i ne predstawlja prewaru ali zna da zaboli...ako predjem granice flerta koje sam sama postawila,znaci da mi ustwari i nije stalo do osobe s kojom sam u wezi

pa tu si upravu ali ima ljudi koji ne umiju da se obuzdaju pa odu malo dalje...e ti treba da se prepoznaju i da ne flertuju uopste ali inace flert je jedna od stvari koje redovno(veoma oprezno) upraznjavam i to mi mnoooogo dize samopouzdanje...

nazgul
30-08-05, 12:26
tanka je granica! kao svaka igra, krene bezazleno, a kad se "zaigras" ne umes da stanes!

miChkuLjic@
30-08-05, 14:15
pa tu si upravu ali ima ljudi koji ne umiju da se obuzdaju pa odu malo dalje...e ti treba da se prepoznaju i da ne flertuju uopste ali inace flert je jedna od stvari koje redovno(veoma oprezno) upraznjavam i to mi mnoooogo dize samopouzdanje...

narawno da dize...!! ;)

nedawno je jedan zanimljiw tip flertowao sa mnom,onako naiwno i bezopasno,a onda je u jednom trenu priznao da se zeni i da bi da je slobodan,tj. da nije wjeren htio puno wise od trenutnog flerta...wolim to kod muskaraca,kad znaju kad je dosta :respect:

InDiJaNkA
30-08-05, 22:53
Flert je najkalorichnija hrana za zhenski ego... pogotovo ako smo "zapostavljene"...
Flert je test samokontrole koja obichno bude IZGUBLJENA na kraju.
Smatram to apsolutnom prevarom kako mushkarca kojeg vec imate tako i onog s kojim se igrate...

COOLER
30-08-05, 23:39
ma nema sumnje da se sa flertom moze pretjerati i do masu puta ali :respect: onima koji mogu da se suzdrze...

bozocv
15-01-06, 02:29
Ja svakoj djevojci koja pokrene flert sa mnom odmah kazem da imam djevojku, pa cak i preko chata. Ako ona preko toga predje kao da nista nije cula onda pocinjem da je gorim. Znaci igram toplo hladno, da ne zna sto da misli, ali se na kraj najcesce pokaje sto je ista pocinjala. Isto tako ni nju ne bih prevario da mi je ona djevojka. I da je volim koliko volim moju "cmokvu" :oops:. Uh ljudi ovo postaje opasno, totalno sam puka, premlad sam :).

Ja djevojki dopustam flert samo da nije u mom prisustvu. Sta vise ona mi kao i ja njoj uvijek isprica ako je bila neka zanjimljiva situacija, i zajedno se smijemo :).

shake
15-01-06, 02:48
Interesantno :-).
A što mislite ima li onih koju se možda uobičajno ponašaju a vama igleda da flertuju... Kako sam ovo sročila c c c. E današnji momci ... više se ne smijem fino ni javit kolegama :P.

DIDI
15-01-06, 05:01
ja volim nju!!!!!!!!!!!!!!
(ko me izbrise *****) :P

eskim
15-01-06, 08:09
Flert je odlican lijek za dosadu a mozete ga koristiti i za mnoge druge situacije i ciljeve ;)
Flert nije prevara, prevara je nesto drugo.

funestis
15-01-06, 13:31

U suštini ako te niko nije vidio onda nije,

Ako su te vidjeli onda jes

gustav
15-01-06, 13:49
Nije. Čak je i poželjan za spoznavanje prave ljubavi.

SHoPaHoLiC
15-01-06, 16:12
prewara???
taj izraz u mom rechniku ne postoji :)

Bugi
16-01-06, 23:09
Da postavim onda na istom topicu pitanje...
Zašto flertujete kad imate partnera ?

Dragone
17-01-06, 00:02
Bugi odlicno pitanje, ja mislim da je u pitanju nezasitost i pohlepa ;)

eskim
17-01-06, 02:27
Ne flertujesh kad imash partnera pored sebe a kad je partner nedje drugo flertujesh da ne bilo dosadno.

Nikollaki
17-01-06, 02:29
O bozhe kakvih idiotizama flert nije prevara zato se i zove flert a prevara prevara!
Pitanje koje je trebalo postaviti smeta li vam da vash partner flertuje s nekim...
Flert trt!

Zvek_Zivi
17-01-06, 10:43
E neznam kako vama ali bi se ja mome partneru izaskaka trupe na lobanju ,kad bi flertovala sa nekijem pored mene !
Ako joj se ne svidja samnom veliki joj sretnji put ali ako je samnom onda mora pokazat respekt !

PARABELUM
17-01-06, 11:23
E neznam kako vama ali bi se ja mome partneru izaskaka trupe na lobanju ,kad bi flertovala sa nekijem pored mene !
Ako joj se ne svidja samnom veliki joj sretnji put ali ako je samnom onda mora pokazat respekt !A bili joj se isto "iskaka trupe na lobanju"da flertuje sa nekim a da ti nisi tu pored nje????... :P

Nikollaki
17-01-06, 16:07
Ako joj se ne svidja samnom veliki joj sretnji put ali ako je samnom onda mora pokazat respekt !
Tako neshto da se desi odma je treba zaklati zubima...

nihil
17-01-06, 16:14
Cemu takve reakcije ako flert nije prevara? Ispadne da jeste nepostovanje koje treba (grubo, najgrublje) kazniti ako se desava naocigled, a nije ako se radi "iza ledja".

Nikollaki
17-01-06, 16:20
Zato shto nekome smeta nekome ne - meni recimo bi smetalo da mi djevojka u mom prisustvu flertuje s nekim doratom... Tebi to mozhda ne bi smetalo i to je kul meni smeta i to je isto kul...
To je mozhda chak i gore od prevare kad te prevari bar znash na shto si shaljesh u pm i gotova stvar ovako sve strecash shto i kako...

nihil
17-01-06, 16:38
Flert smeta zato sto se dozivljava kao uvod u prevaru, a prevara je sve sto odstupa od opsteprihvacenih ili dogovorenih pravila. No, zanimljivo je kako mnogi ljudi ljudi vole da flertuju sa kim stignu, da im ne bi bilo dosadno, he, a brane svojim partnerima da to isto cine, stavise zbog toga bi ih makar deklarativno masakrirali. To dodje kao licemjerje.

Nikollaki
17-01-06, 16:51
Jeste licemjerje...

Zvek_Zivi
17-01-06, 22:52
PAR(O)BELUM Ja bi prvo dosa kod tebe jerbo ti imas ljevor ,pa bih ondag izvrsijo ubojstvo !

za parabeluma i ostale kojima trebam crtat , ako je samnom (misli se ako smo u vezi a ne ti momenat) ! Nijesam ja taliban da na silu nekoga ceram da je samnom ali ako je vec samnom onda se respekt mora pokazat ili veliki joj sretni put "BIDNUJO" !!!!

PARABELUM
18-01-06, 19:22
Reci mi samo bije li tebe zena pa si tako jak na ove forume i zasto???:P

Zvek_Zivi
18-01-06, 20:42
Nebije me a jak sam svudje ! E sad pitanje za tebe jeli tebe djevojka mlati ka cuka ili je pustas da fleruje sa drugijema kad si ti pored nje ??
ps. mada nijesam siguran da imas djevojku !

touch_of_pink
18-01-06, 21:21
jedina razlika izmedju flerta i prevare je ime sve ostalo je isto... a i jedno proizilazi iz drugog tako da.....

kIkICa
18-01-06, 23:06
Ahahahahhahaaa. :D

Andjeli s' vama...

DUKSTER
19-01-06, 00:14
e kada cujem ovo intelektualce tacno pozalim sta dodjoh na forume!

DIDI
19-01-06, 01:08
dukster ne flertuj sa forumima :P

xee
29-01-06, 02:40
Prevara nego sta

astro-riba
29-01-06, 04:45
Mislim da svi mi, bili u vezi ili ne, pri komunikaciji sa osobom suprotnog spola, flertujemo, pa cak i nesvjesno.

Ovo se i ja pitam također.

Alucard
29-01-06, 14:18

Covjek je sasvim u pravu...;)

Argonaut
29-01-06, 14:20
Covjek je sasvim u pravu...;)

Samo bih jos dodao... flert nije prevara. Ali nije ga pametno prakticirati kad je dragi (draga, jel' kako kome...) u blizini. Nepotrebno podize tenzije.

nihil
29-01-06, 14:46
Samo bih jos dodao... flert nije prevara. Ali nije ga pametno prakticirati kad je dragi (draga, jel' kako kome...) u blizini. Nepotrebno podize tenzije.A zasto nije pametno praktikovati ga pred partnerom ako nije prevara? Upravo ce partner takvo ponasanje definisati kao prevaru i nepostovanje.

Argonaut
29-01-06, 14:52
A zasto nije pametno praktikovati ga pred partnerom ako nije prevara? Upravo ce partner takvo ponasanje definisati kao prevaru i nepostovanje.
Prvo mi moras odgovoriti sto je prevara? Poljubiti se s nekim drugim? Poseviti se? Uhvatiti ga za ruku? Gdje je granica i kako je postaviti?
Flert se moze definirati kao nepostovanje, ali ne kao prevara.
Dalje, flert moze (ali i ne mora) dovesti do prevare. Ili do zelje da se sa osobom sa kojom se flerta pozeli nesto vise. Zato ga nije dobro prakticirati pred partnerom.
Zene si ponekad ne mogu pomoci, a da ne flertaju. A ako se s druge strane nadje muskarac-zenskaros, on ce u tome vidjeti priliku i pokusati je ugrabiti.

Sto se mene tice, neka ona flertuje. Ali neka to ne radi kad sam ja u blizini.

GAGA
29-01-06, 15:25
mislim da flert nije prevara ali muskarac/zena postaju banalni kad u prisustvu svog dragog flertuju sa strane.

nihil
29-01-06, 17:51
Prvo mi moras odgovoriti sto je prevara? Poljubiti se s nekim drugim? Poseviti se? Uhvatiti ga za ruku? Gdje je granica i kako je postaviti?Sve to sto si nabrojao moze da se nazove prevarom i cesto se tako i naziva. Kako povuci granicu i ko je povlaci? Nekad je tu granicu uglavnom povlacilo drustvo kroz sistem moralnih i zakonskih pravila, a danas granicu povlace konkretni pojedinci jer su interpersonalni odnosi postali privatno pitanje. Dakle, granica ce biti ono sto dvoje utvrde da je granica. ... E sad, u konkretnom slucaju, ti pominjes da flert nije preporucljiv kada je pored nas partner (dragi/draga) sto ukazuje da flert generalno ima u sebi nesto lose sto ce partner prepoznati i to dozivjeti i kao prevaru i kao nepostovanje. Zasto? Kao prevaru zato sto se flertom salju signali koji su svojstveni vezi, flertom se bude neka vrsta emocionalne zainteresovanosti za onoga sa kime se flertuje. Pokazivanje emocionalne zainteresovanosti za nekoga drugog pored partnera koji sve to gleda definise se kao direktno nepostovanje i svojevrsna emocionalna prevara, jer salju se emocionalne poruke nekome kome po opsteprihvacenim definicijama ne bi smjeli. ... No, moje polaziste je drugacije. Ja flert definisem kao prevaru zato sto je to nacin ponasanja, postupanja, komunikacije i sl. koji je dvosmislen, odnosno visesmislen, odnosno ne saopstava istinu ni o cemu, a cesto ni ne zeli da se zna istina, vec da bude prevarna igra, poput madjionicarskih trikova, opsjena. Flert nije otvorena i iskrena igra, nije igra otvorenih karata, vec igra trikovima, fintama, provokacijama i sl., necim laznim, a laz je osnova prevare.

Flert se moze definirati kao nepostovanje, ali ne kao prevara.Pa, flert jeste nepostovanje ako se vrsi pred nekim pred kime ne bi smio da se vrsi, ali kao sto vec rekoh gore, posto se odvija uz pomoc razlicitih formi laznosti i obmane flert je oblik prevare.

Dalje, flert moze (ali i ne mora) dovesti do prevare. Ili do zelje da se sa osobom sa kojom se flerta pozeli nesto vise. Zato ga nije dobro prakticirati pred partnerom.Dakle, ti si ovim definisao prevaru kao nevjerstvo i preljubu. Flert moze (a ne mora) da dovede do tako definisane prevare. Ono sto je bitno jeste da je flert niz poruka koje pozivaju na prevaru kako je ti definises. Sasvim je svejedno da li je partner u blizini ili nije flert predstavlja poziv na tako definisanu prevaru. Flert je stoga dio prevare, ne onaj glavni dio vec uvod, inicijalna kapisla za prevaru. Flert je prema tome neka vrsta duhovne i dusevne prevare.

Zene si ponekad ne mogu pomoci, a da ne flertaju. A ako se s druge strane nadje muskarac-zenskaros, on ce u tome vidjeti priliku i pokusati je ugrabiti.Ne razumijem bas sta znaci ovo "da si zene ne mogu pomoci, a da ne flertuju"? U kom smislu zene pomazu sebi flertom? ... Ovo drugo, da muskarci-zenskarosi, tj. oni koji su skloni da imaju sto vise zena sa kojima imaju iskljucivo seksualnu vezu, razumijem kao njihovo prepoznavanje zena koje flertuju i pokusaj da taj njihov poziv pretvore u seks, makar za jednu noc.

shrek
29-01-06, 18:20

Nikad ne bih mogao zasnovati vezu sa curom koja voli da flertuje sa drugima. Narocito ne u mom prisustvu. Da saznam da to radi dok izlazi sa mnom odmah bi je ostavio. Ako joj se flertuje sa drugim momcima nek fino raskine pa nek izvoli... Mada znam masu djevojaka kojima je u krvi da flertuju! Bez obzira koliko god da su zaljubljene vazda ce flertovat sa nekim drugim, iako nemaju namjeru da imaju nesto vise sa osobom sa kojom flertuju.

Argonaut
29-01-06, 19:11
Ne razumijem bas sta znaci ovo "da si zene ne mogu pomoci, a da ne flertuju"? U kom smislu zene pomazu sebi flertom?
Pomazu si na nacin da si dizu ego i podizu "cijenu na trzistu", koliko god to grdo zvucalo. Zene jednostavno vole imati oko sebe hrpu muskih koji ce veselo mahati repom na svaki njezin mig. Kud ona okom, tu oni skokom. ;)

To ti je tako. Ili se prilagodi, ili ne. Ja sam prije par mjeseci dobio po prstima zbog flerta (a nisam ja bio taj koji je flertovao), sto moze navesti na misao da to mozda ipak i nije bio tako bezazlen flert, kao sto mi je pokusano prikazati.
No ostaje cinjenica da dobih po prstima. Netko pametniji od mene je jednom rekao: nema veceg gnjeva od gnjeva zene. :)

Ima jedna dobra poslovica koja kaze: "Zena ce se poseviti s kim god zeli i kad god to pozeli, a muskarac samo
kad mu to zena dopusti".
Sad to povezi(te) sa pricom o flertu.

Fenix
29-01-06, 21:12
Rece Apsolutno_nemoguca da je flert igra, zabavna i to nerijetko opasna. Pa da nije opasna ne bi ni bila zabavna ;-)

Ja volim da se igram i cesto to cinim i ne vidim nista lose u tome, pa ni nagovjestaj prevare. Ako ste sigurni u sebe i u osobu koju volite malo zabave vam sigurno nece skoditi. Vazi i za nju i za njega ;-)

Condor
29-01-06, 23:54
Fenix, i bungee jumping je zabavan, pa moze da ubije covjeka :)

Fenix
30-01-06, 10:39
Da ali i uzbudljiv ;-) Sve sto valja u zivotu je ili opasno, ili skodljivo ili goji :-)

nihil
30-01-06, 12:59
Pomazu si na nacin da si dizu ego i podizu "cijenu na trzistu", koliko god to grdo zvucalo. Zene jednostavno vole imati oko sebe hrpu muskih koji ce veselo mahati repom na svaki njezin mig. Kud ona okom, tu oni skokom. ;)Da, to ima smisla iako ce ti tesko koja zena priznati. To dodje kao neka forma besplatne samoreklame i igra u kojoj se ona stavlja u centar interesovanja flertom napaljenih muskaraca, koji opet primjecuju jedni drugoga i jos se vise pale. To bi bila kao neka funkcija ili namjerna flerta kod zena.

Miss^A.
30-01-06, 15:35
[QUOTE=Argonaut]Pomazu si na nacin da si dizu ego i podizu "cijenu na trzistu", koliko god to grdo zvucalo. Zene jednostavno vole imati oko sebe hrpu muskih koji ce veselo mahati repom na svaki njezin mig. Kud ona okom, tu oni skokom. ;)

Ne slazem se sa time, uopste ne volim imati hrpu muskaraca koji ce mahati repom na svaki moj mig.
Ustvari, nervira me to :)

Argonaut
30-01-06, 18:28
Ne slazem se sa time, uopste ne volim imati hrpu muskaraca koji ce mahati repom na svaki moj mig.
Ustvari, nervira me to :)

Kao sto je nihil rekao, tesko da ce ikoja priznati. ;)
Ne trebas ti meni priznavati nista. Imam oci i usi, dovoljno mi je ono sto vidim i cujem. Ja sam samo prolaznik sa olovkom u ruci. ;)

Zvek_Zivi
30-01-06, 22:40
Quote:

Zene jednostavno vole imati oko sebe hrpu muskih koji ce veselo mahati repom na svaki njezin mig. Kud ona okom, tu oni skokom.

Dokle godj kucka ne mane repom pas nece pric ! A te zene /kucke,oko kojih se vrte bizzini cim manu repom ,e moje dame i gospodo to nije ni vidjelo c od cojeka a ne sto drugo ,to su jedne sline ljigave ,nista ljudji bez svojega "JA" bez karaktera i morala ,jednostavno sline !

Miss^A.
06-02-06, 09:30
Kao sto je nihil rekao, tesko da ce ikoja priznati. ;)
Ne trebas ti meni priznavati nista. Imam oci i usi, dovoljno mi je ono sto vidim i cujem. Ja sam samo prolaznik sa olovkom u ruci. ;)

Ja tebi i nemam potrebe priznavati bilo sto, jednostavno prihvati razlicita misljenja :)
Ne vidim nista lose u tome ako curi godi sva ta paznja i hrpa muskaraca u blizini, meni je jedan sasvim dovoljan:)
Moguce da mi poklanja svu potrebnu paznju, pa me ovi drugi samo nerviraju ;)

ljenoslav
09-02-06, 14:05
Ako sam u vezi da ako ne onda ne.

Nikollaki
09-02-06, 14:09
Pa kako mosh prevarit nekoga koga nema obraza ti?
Aooooooo
Izevateh vishe...

astro-riba
07-05-06, 02:12
Quote:

Zene jednostavno vole imati oko sebe hrpu muskih koji ce veselo mahati repom na svaki njezin mig. Kud ona okom, tu oni skokom.

Dokle godj kucka ne mane repom pas nece pric ! A te zene /kucke,oko kojih se vrte bizzini cim manu repom ,e moje dame i gospodo to nije ni vidjelo c od cojeka a ne sto drugo ,to su jedne sline ljigave ,nista ljudji bez svojega "JA" bez karaktera i morala ,jednostavno sline !

A ti si vidim istinski poznavalac žena.

phenomenon
07-05-06, 08:17
Da, to ima smisla iako ce ti tesko koja zena priznati. To dodje kao neka forma besplatne samoreklame i igra u kojoj se ona stavlja u centar interesovanja flertom napaljenih muskaraca, koji opet primjecuju jedni drugoga i jos se vise pale. To bi bila kao neka funkcija ili namjerna flerta kod zena.

Naravno da ima smisla i naravno da rijetko koja zene jeste iskrena po tom pitanju. Zena je svjesna da kult tijela jeste ono za cim se podvodi vecina muskih glava. Zato zena vrlo svjesno, svojim nacinom oblacenja, isticanjem svojih oblina i pokazivanjem svoje seksualnosti zeli privuci paznju masovne muske publike. To vazi za zene svih dobi i slobodne i udate. Zena mnogi vise razmislja o svakom detalju svog tijela i svakoj krpici onog sto oblaci od jednog muskarca i to u njoj ima vrlo jak korijen s obzirom da ce zena prije primjetiti sto nekoj prolaznici dobro stoji a sto ne iako bi neki muskarac za takvu prolaznicu uputio neki napaljeni komentar. Zato zena i jeste slabiji pol :mrgreen:

renaissance
07-05-06, 12:59
Ne bih bas rekla da je slabiji, no neka ti bude....

Da muskarac,generalno, nije toliko vizuelno orijentisan, ni zena ne bi toliko bila opterecena svojim izgledom.Sta ces...akcija-reakcija:)

Ar|El
07-05-06, 15:28

Nijesi uopste dobro objasnila, trebala si navesti jedan primjer flerta i kako je to sve bilo i izgledalo. Flert moze biti na milion nacina a i ne mora biti prevara. I ja milion puta prokomentarisem nekog drugog zgodnog deckica, pa nam se "sastave" pogledi i nasmijemo se :cool: To je kao neki "flert" ali prevara :?: Ne,nikako.

amok
07-05-06, 15:38
meni je bas gotivno flertovati,u toku noci gledas masu ljudi,ocijukas se malo "njuskas" :)

dizzy
07-05-06, 17:40
NE mora da znachi da je flert prevara a ako kasnije dodje do necega ....onda.... :hammer:

shake
07-05-06, 19:17
Nijesi uopste dobro objasnila, trebala si navesti jedan primjer flerta i kako je to sve bilo i izgledalo. Flert moze biti na milion nacina a i ne mora biti prevara. I ja milion puta prokomentarisem nekog drugog zgodnog deckica, pa nam se "sastave" pogledi i nasmijemo se :cool: To je kao neki "flert" ali prevara :?: Ne,nikako.

Viđi , ispisasmo pet strana, a sve ti nije kao jasno... pa što odgovaraš? ;) Znam ja što za mene znači flert, ali pošto u 99% slučajeva moje mišljenje, srećom, odudara od uobičajenih, htjedoh da vidim kakva su vaša mišljenja, generalno... šta je to flert. Kao što vidjesmo postoje kod različitih ljudi različita mišljenja pogotovo kada je riječ o „granici flerta".

Argonaut
07-05-06, 20:20
NE mora da znachi da je flert prevara a ako kasnije dodje do necega ....onda.... :hammer:
Ne mora, ali flert je vrlo cesto pocetak... prevare. :)
Zapravo, flertom uvijek zapocinju kojekakve romanse, dakle, nije bas potpuno ni bezazlen.

Jednom su puno pametniji ljudi od mene rekli: "Hoces li ili neces prevariti nije stvar tvog karaktera vec toga da se ne dovedes u situaciju da prevaris".

Fascinantno je kako svi podrzavaju flert sve dok cilj flerta nije njihov partner(ica). Vole si ljudi ostaviti manevarskog prostora za eventualne muljaze, pa tako ispasti cisti pred sobom i drugima, a?

gemma_mn
08-05-06, 07:33

Po meni nekad chak i gora od "fizichke" prevare...Jednom sam flertovala opasno sa jednim "drugom"...tu je bilo toliko emocija i fantazija, sigurno 1567 puta vishe nego da smo se poljubili ili shto drugo NDB ;)

tj. da je ishta bilo sve bi se te fantazije razbile...na kraju se ovaj drug naljutio na mene jer je ochekivao da cju zbog njega raskinut sa momkom...:rolleyes:

NaJavno, ja nisam :o jer je za mene "samo" bio flert...
Ali ne bih voljela da neka tako izigra moga momka dok je sa mnom :mad:

al` shto da ne?
kad sam ja mogla :confused:

Ar|El
08-05-06, 09:01
Uh, ja bogme nisam nikad imala neki takav flert, uvijek je bilo samo razmjenjivanje pogleda i osmjeha :p
Nista vise od toga.
/me srecno udata i zaljubljena :mrgreen:

NokiaPg
08-05-06, 09:24
Flert je odvratna stvar a nije prevara nikako. Samo je neukusno flertovat, bilo za zensku bilo za momka.

gemma_mn
08-05-06, 10:39
Ja mislim da je flert neukusan samo za ljude u braku...za nas ostale je normalno, dok je kontrolisano :D

amok
08-05-06, 15:44
Ja mislim da je flert neukusan samo za ljude u braku...za nas ostale je normalno, dok je kontrolisano :D

pa sta,kad si u braku ne znaci da si umro;) flert je bezazlen,to je neki trenutak slatki trenutak!

luv_is_a_verb
08-05-06, 16:48
shto se mene tiche flert svakako nije prevara ako je flert flerta radi bez mogucnosti da se razvije u neshto vishe.
za mene je ipak najveca prevara jedan obichan i mali poljubac.

Nikolina
08-05-06, 18:17
Flert nije prevara. Pa svi flertuju dok su zhivi, to je valjda neophodno, skoro kao vazduh...

amok
08-05-06, 20:10
...
za mene je ipak najveca prevara jedan obichan i mali poljubac.

:rolleyes: :rolleyes:

phenomenon
08-05-06, 22:18
Flert nije prevara. Pa svi flertuju dok su zhivi, to je valjda neophodno, skoro kao vazduh...

jeste, za vas petnaestogodisnjake :lol:

nihil
08-05-06, 22:32
Flert je nedovrsena prevara, prevara u pokusaju.

amok
08-05-06, 22:57

uf,uf.........ko ne voli da flertuje,ili je masu ruzan ili nesto sa njim nije kako treba....:p

luv_is_a_verb
08-05-06, 23:12
uf,uf.........ko ne voli da flertuje,ili je masu ruzan ili nesto sa njim nije kako treba....:p
:respect: :respect: :respect:

Argonaut
09-05-06, 05:50
Da nije mozda obrnuto?
Emocionalno stabilni i zreli ljudi nemaju potrebu za flertom na nacin kako je ovdjhe prikazano. Oni flertuju sa ciljem, a ne da bi se igrali, kako se to ovdje pokusava prikazati. Jer flert nije bezazlen, druga strana od svega toga moze ocekivati i nesto vise. A je li u redu igrati se s nekim i njegovim osjecajima?

gemma_mn
09-05-06, 07:08
Da nije mozda obrnuto?
Emocionalno stabilni i zreli ljudi nemaju potrebu za flertom na nacin kako je ovdjhe prikazano. Oni flertuju sa ciljem, a ne da bi se igrali, kako se to ovdje pokusava prikazati. Jer flert nije bezazlen, druga strana od svega toga moze ocekivati i nesto vise. A je li u redu igrati se s nekim i njegovim osjecajima?

Slazhem se...Pokushajte da zamislite sledecju situaciju:
Da neko "bezazleno" flertuje sa vashim momkom/ djevojkom, zhenom/muzhem i vash partner/partnerka pane na to i pochne da ochekuje neshto vishe od osobe koja se sa njim/njom samo "igra"...:rolleyes:

Zvek_Zivi
09-05-06, 10:21
A ti si vidim istinski poznavalac žena.

IZUZETNO ISTINSKI POZNAVALAC SA OGROMNIJEM ISKUSTVOM !

MADA CE MONDERATORCIC OVO OBRISAT BRZINSKI !

Nikolina
09-05-06, 10:33
Ma neka... Ja sam davno bila petnaestogodishnjak, i ne znam ko to ne voli da flertuje. Taj je nenormalan vjerovatno.

amok
09-05-06, 10:36
Da nije mozda obrnuto?

ti ocigledno ne znas sta znaci FLERT. "flertuje se sa ciljem":rolleyes:

a ako se "igram" sa necijim osjecanjima zato sto ga gledam i smjeskam se
i povrijedim nekog sa tim- e nek taj "umre" od bola:rolleyes: .to treba svakome da inponuje, i da bude obostrana igra.

Kapetan
09-05-06, 11:41
nije prevara a opet svakome krivo po malo ..... Heheh, ma ne znam. Ako s nekim pocens da flertujes a partner pored tebe, pa onda on to vidi pa ti vrati "zezanje" i tako, onda to preraste u nadmudrivanje i moze lose da se zavrsi.

U svakom slucaju glupo je malo ako si s nekim super vam je i onda da neko bespotrebno zezanje sve to pokvari jel

xyana_wol|_mary
09-05-06, 11:58
Flert je nedovrsena prevara, prevara u pokusaju.
:) Neuspela prevara .... tako da se isto racuna kao prevara:mrgreen: :mrgreen:

Argonaut
09-05-06, 16:20

i povrijedim nekog sa tim- e nek taj "umre" od bola:rolleyes: .to treba svakome da inponuje, i da bude obostrana igra.
Gledanje i smjeskanje ne spada u flert. TO je samo gledanje i smjeskanje i poziv da se pridje. E, onda pocinje flert.
Jebote, pa gledam se i smjeskam sa svakom tisucitom zenskom koju vidim na ulici. I sa svima njima flertujem?
Covjece, nisam ni znao koja sam faca!

A cilj flerta je... zavesti nekog jadnika ili jadnicu i podici si vrijednost u vlastitim ocima. A kasnije pricati: "joooj, kako sam smotala onog kripla, cijelu je vecer plazio zamnom..."

Ako vec flertujes s nekim... onda neka to bude barem netko s kim bi htjela pokusati nesto vise. Te musko-zenske psiho igrice mrzim iz dna duse.

amok
09-05-06, 18:22
Gledanje i smjeskanje ne spada u flert.

Ako vec flertujes s nekim... onda neka to bude barem netko s kim bi htjela pokusati nesto vise. Te musko-zenske psiho igrice mrzim iz dna duse.

Frendu pojma nemas;)

A naravno da flertujes sa nekim sa kim bi htjeo nesto vise.....

nego da prekinem pricu o FLERTU,jer je pocela da me smara, sve je to individualno,neko voli neko ne,a nekom je to svakodnevnica. Shvatam to bezazleno,jer pravim razliku izmedju flerta,konbinacije,prevare,veze.......

licni mi je to jako gotivno!

/me voli psiho igrice

phenomenon
09-05-06, 19:36

Postavlja se pitanje sa kakvim namjerama nekoga gledas, osmjehujes mu se? Ovdje i jesmo da pisemo o tome a ako te smara ne moras ucestvovati a i slazem se da je to vrlo individualno, mada ne kapiram sto stoji iza "kresanja" pogledima sa nekim i osmjehivanja ako za to nema neki cilj?

NokiaPg
09-05-06, 20:42
Evo me tjerate.
Flert....
Kad se najedete, gledate li ka frizideru. Ne, ni ja.
E tako je to i sa flertovanjem.
Curo (mislim na sve sa "Da" stavom o flertu) ti si nedojebana.
Momak (mislim na sve sa "Da" stavom o flertu) ti si isto nedojeban.
Gladni ste i nije ni cudo sto gledate prema frizieru, pa jos to i opravdavate kad to je normalno. I jes normalno je ako ste gladni. Eto samo da bechnete jeli frizider tu, ako vam se prijede da je ipak u blizini jer ste skoro pa gladni.
Ja kad sam "zadovoljan" cesto se pitam zasto uopste postoji zenski rod. E kad ogladnim druga prica, tada opravdavam sve na ovaj bijeli svijet, samo da nesto pojedem. Tako i vi sa pozitivnim stavom, ili nemate dovoljno hrane, ili se plasite ili ste nezadovoljni postojecom hranom, ili ne umijete da uzivate u hrani, ili ste jednostavno naopaki i uopste nemate hrane ili ste ogladnjeli naglo. Drugog objasnjenja nemam.
Niti ste ljepsi niti ste bolji od nas najedenih ili pravicinih(i ako gladnih).
Toliko od mene. A sad neka petnaestogodisnjaci recu jesu li oni gladni ili sta to sija u njihovim ocima(zvijezda petokraka sigurno nije) ili sta im viri iz njih. Flert he he... nije to sex no se pas posra. Sex na ex, to bi htjeli, e ne moze, plati brale u Valentino 50Eur kod dva krapa jos je skuplje, a Vi zenske, pa znate da ne moze, a da ne ulazi. Flerteru ili ti flerterice, samo flertujte ali ... opusteno opuste...... jebes flert

ili kuj ili se ne mrchi

phenomenon
09-05-06, 20:54
heheh pa otprilike je i to jedan od opisa ili odgovora :)

odli
09-05-06, 20:58
NokiaPg, bravo za ovo gornje objasnjenje! :clap: :bravo:
Pogodio si pravo u centar.

Ko ima svog idealnog partnera uza se, nema potrebe ni zelje da flertuje.

renaissance
10-05-06, 01:33
A zasto bi se neko upustao u flert sa nekom drugom osobom, ako mu/joj je sa osobom sa kojom je u vezi dobro?Sta time zeli da pokaze? Da jos uvijek 'moze'?:confused:

amok
10-05-06, 02:55
Postavlja se pitanje sa kakvim namjerama nekoga gledas, osmjehujes mu se? Ovdje i jesmo da pisemo o tome a ako te smara ne moras ucestvovati a i slazem se da je to vrlo individualno, mada ne kapiram sto stoji iza "kresanja" pogledima sa nekim i osmjehivanja ako za to nema neki cilj?

izvini,al' nemam vremena za crtanje:rolleyes:

amok
10-05-06, 02:56
A zasto bi se neko upustao u flert sa nekom drugom osobom, ako mu/joj je sa osobom sa kojom je u vezi dobro?Sta time zeli da pokaze? Da jos uvijek 'moze'?:confused:

Tacno tako! i jel' to prevara:confused:

amok
10-05-06, 03:59
Flert je odvratna stvar a nije prevara nikako.....

:p e ta konstantacija je bitna.

a ovo drugo ,analiza cura i momaka koji flertuju,i ta poredjenja sa "fridziderom","valentinom"......ne mogu ovdje da nadjem tako odvratan smilies.

jos ne mogu da vjerujem da neko ne pravi razliku izmedju flerta-prevare(sexa)
da je isto zvalo bi se istim imenom
p.s.ocigledno neki ne znaju sta je flert tj. sex,lagano covjek se uci dok je ziv!

Argonaut
10-05-06, 06:17
jos ne mogu da vjerujem da neko ne pravi razliku izmedju flerta-prevare(sexa)
da je isto zvalo bi se istim imenom
p.s.ocigledno neki ne znaju sta je flert tj. sex,lagano covjek se uci dok je ziv!

Dijete moje, nista tebi nije jasno.
Flert nije prevara. Ali moze dovesti do prevare. Emocionalno stabilna osoba nema potrebe za flertom.
Jasnije ili da vadim bojice?

CGorka
10-05-06, 06:49
bojice, bojice
hocemo bojice!

Nikolina
10-05-06, 09:58
Emocionalno stabilna osoba nema potrebe za flertom.
Aj molim te izvadi bojice, poshto ja ne kapiram kakve veze flert ima sa emocionalnom stabilnoshcu. :rolleyes:

renaissance
10-05-06, 12:51
Aj molim te izvadi bojice, poshto ja ne kapiram kakve veze flert ima sa emocionalnom stabilnoshcu. :rolleyes:

Pa ima veze sa emocionalnom stabilnoscu, iako tako ne izgleda ;) Potreba za flertom ,kod osoba koje imaju stabilne veze u kojima se ljubav ,postovanje i prijateljstvo podrazumijevaju, pokazuje samo jednu vrstu trenutne nesigurnosti kojom covjek pokusava sebe da ucini privlacnim za jos nekog drugog.;) Ne bih bas flert mogla da svrstam pod prevarom,ukoliko je rijec o rijetkim situacijama.Ukoliko je flert konstantna potreba, onda nesto ne stima u vezi sa partnerom, ili sa samopouzdanjem onoga koji flertuje...

amok
10-05-06, 13:56
Dijete moje, nista tebi nije jasno.
Flert nije prevara. Ali moze dovesti do prevare. Emocionalno stabilna osoba nema potrebe za flertom.

reklo bi ti ovo dijete :twisted:
"emocionalno stabilna osoba" :rolleyes: bash si me slatko nasmijao, pravi si Minimax...

me too

Ar|El
10-05-06, 13:56
Pa ima veze sa emocionalnom stabilnoscu, iako tako ne izgleda ;) Potreba za flertom ,kod osoba koje imaju stabilne veze u kojima se ljubav ,postovanje i prijateljstvo podrazumijevaju, pokazuje samo jednu vrstu trenutne nesigurnosti kojom covjek pokusava sebe da ucini privlacnim za jos nekog drugog.;) Ne bih bas flert mogla da svrstam pod prevarom,ukoliko je rijec o rijetkim situacijama.Ukoliko je flert konstantna potreba, onda nesto ne stima u vezi sa partnerom, ili sa samopouzdanjem onoga koji flertuje...

Da da da slazem se :!: Zato ja nikad ne flertujem bash jer ja sam srecna :!: Ja zaljubljena :!: :mrgreen:
On mi je savrseeeeeeeen :!: :mrgreen:
ihih :) :cool:

popokatepetl
10-05-06, 14:03
"emocionalno stabilna osoba" :rolleyes: bash si me slatko nasmijao, pravi si Minimax...

me too
Minmax!!! :lolblue: :lolblue: :lolblue: :lolblue: :lolblue:

rispekt za amok zbog najrealnijih postovfa ovdje... nemam snage da se objashnjavam s vama...

Mugi
10-05-06, 16:57
Zavrti nesto narodno, nek mirise na veselje :mrgreen:

Argonaut
10-05-06, 17:07
me too

Evo, mlada dama pod nickom Ren <nesto> je to ucinila umjesto mene, pa nema potrebe da se ponavljam. A i NokiaPG vam je lijepo i slikovito opisao o cemu se tu radi.
Emotivno zadovolj(e)na osoba, bila ona u vezi ili ne, nema potrebe za flertom.

NokiaPg
10-05-06, 18:07
Mi skrenusno sa teme.

Ajmo neko drugo konkretnije pitanje, naprimjer poze, broj partnera, izvodjenje trojke (sex u troje) i nesto sto ce moc da nam pomogne. :))
Jesam li promasio forum :)

amok
10-05-06, 18:22
Mi skrenusno sa teme.

Ajmo neko drugo konkretnije pitanje, naprimjer poze, broj partnera, izvodjenje trojke (sex u troje) i nesto sto ce moc da nam pomogne. :))
Jesam li promasio forum :)

ovdje ako kazes da flertujes "emotivno si nestabilan":rolleyes:
a poze,partneri,trojke........very emotivno;) ;)

phenomenon
10-05-06, 22:10
izvini,al' nemam vremena za crtanje:rolleyes:

Izvini ali niko od tebe ne trazi da crtas, jednostavno se mozes iskreno deklarisati kao neko ko ne umije da o tome da racionalno objasnjenje....

phenomenon
10-05-06, 22:17
Emocionalno stabilna osoba nema potrebe za flertom.

Vrlo je bitno sto podrazumijevate pod emocionalno stabilnom osobom? Pod tim ja podrazumijevam apsolutno "pristaniste" u kojem sa voljenom osobom imamo sve ono sto u jednom perfektnom sjedinjenju dobijamo a to naravno radja jednu i emotivnu i i culnu ispunjenost. Naravno da je flert samo igrarija onih koji jos uvijek ne nalaze ono sto traze ili onih koji i ne znaju cemu teze i koji uglavnom precjenjuju sebe na trzistu personalnosti.... a kakve su moci njihovog razmjenjivanja sa drugima, to najcesce i zele da sabiju u neki drugi plan jer su svjesni sami sebe i svojih duhovnih falinki.....

amok
10-05-06, 22:17
Izvini ali niko od tebe ne trazi da crtas, jednostavno se mozes iskreno deklarisati kao neko ko ne umije da o tome da racionalno objasnjenje....

ja sam dala objasnjenje,jos samo da ga ti ukapiras;)

phenomenon
10-05-06, 22:21
ja sam dala objasnjenje,jos samo da ga ti ukapiras;)

izvini ali meni zarezi i smajliji nista ne govore ili je to mozda neki novi oblik izrazavanja visih inteligentnih stvorenja koja ostaju i nedorecena i koja zbog toga okrivljuju druge kako nisu shvaceni i kako ne umiju slikati....daaaaj

koliko je tebi godina izvini djevojcice?

amok
10-05-06, 22:53
izvini ali meni zarezi i smajliji nista ne govore ili je to mozda neki novi oblik izrazavanja visih inteligentnih stvorenja koja ostaju i nedorecena i koja zbog toga okrivljuju druge kako nisu shvaceni i kako ne umiju slikati....daaaaj

koliko je tebi godina izvini djevojcice?

sto se izvinjavas evo tri posta? :) (ovo je osmijeh,stavlja se kad je nesto nekom smijesno), a ti posto si "inteligentno" stvorenje znas da treba da kliknes na jednu opciju gdje ces da vidis moje godine.

NokiaPg
11-05-06, 08:20
Amok i Phenomen, imam predlog. Smuvajte se vas dvoje, pa kad se dobro zaljubite i okinete jedno na drugo, onda raspravljajte o flertovanju. Vidjecete da cete se slozit.

I jeli ko kad radio trojku, ja nijesam :(

Zvek_Zivi
11-05-06, 08:55
Dobro to sve no zdogovoristelise vise ,jeli flert prevaraili nije ! Hhahahahahhahh!

Nikolina
11-05-06, 08:58
NIJE Zvek_Zivi. Jok! No izigravaju ovdje "emocionalnu stabilnost". :p

gemma_mn
11-05-06, 08:59
Ko prevari- Zna!

Nema definicije
Nekad je samo pogled, pomisao prevara...
Nekad je sex tek glupost, ali ne prevara...

Kad prevarish: Znash!-To nije radnja, vecj osjecjanje :neutral:

Access_Denied
11-05-06, 17:25
Ao Shake ubi me s ovim pitanjem... Ja mislim da nije. Zasto? Ne znam, to sam rekla da bi imala nek misljenje :)

phenomenon
11-05-06, 20:43
sto se izvinjavas evo tri posta? :) (ovo je osmijeh,stavlja se kad je nesto nekom smijesno), a ti posto si "inteligentno" stvorenje znas da treba da kliknes na jednu opciju gdje ces da vidis moje godine.

dakle, smajliji, krajnji domet izrazavanja :lol:

Sick-Boy
12-05-06, 02:32
Dajte, ljudi, ne dramite toliko oko ovoga...
Ja sam se vec izjasnio, tako da ne bih volio da se ponavljam, ali... Koji matrak vam toliko smeta flert? I svi vi sto govorite da neciji flert na vas ima potpuno suprotan efekat od onoga koji bi, majku mu, trebao imati (a to je, jednostavno, osjecati se prijatno zbog toga sto vas je neko "snimio" kao figuru koja manirima i izgledom izgleda ok), mogu vam samo reci da mudrujete bez ikakvog valjanog razloga. Sta je lose u tome? Sta je to toliko odbojno? Pijes pice sa drugom za sankom, a kad god bacis pogled na drugi kraj sanka, cura skrene pogled... ili spusti pogled, pa onako kroz siske te pogleda i blago se smjesi... :) Ali sve sa ukusom, suptilno, bez nekih preakcentovanih gestova, nekog oblizivanja, upornog, smekerskog podizanja jedne obrve... jer takve stvari su i meni manje-vise odbojne.

ZeroC00L
12-05-06, 04:35
Ma sigurno da grijesis flert i prevara potpuno razzlicito ! ! !

Argonaut
12-05-06, 06:25
Dajte, ljudi, ne dramite toliko oko ovoga...
Ja sam se vec izjasnio, tako da ne bih volio da se ponavljam, ali... Koji matrak vam toliko smeta flert? I svi vi sto govorite da neciji flert na vas ima potpuno suprotan efekat od onoga koji bi, majku mu, trebao imati (a to je, jednostavno, osjecati se prijatno zbog toga sto vas je neko "snimio" kao figuru koja manirima i izgledom izgleda ok), mogu vam samo reci da mudrujete bez ikakvog valjanog razloga. Sta je lose u tome? Sta je to toliko odbojno? Pijes pice sa drugom za sankom, a kad god bacis pogled na drugi kraj sanka, cura skrene pogled... ili spusti pogled, pa onako kroz siske te pogleda i blago se smjesi... :) Ali sve sa ukusom, suptilno, bez nekih preakcentovanih gestova, nekog oblizivanja, upornog, smekerskog podizanja jedne obrve... jer takve stvari su i meni manje-vise odbojne.
To sto ti opisujes, Sick, nije flert. ;)
Haha, sad ste me sjetili fenomenalnog spota i pjesme od Pet Shop Boysa: "Jealousy". Pogledajte kako tamo cura i tip "flertuju", bas onako kako je Sick opisao, i kako je to zavrsilo. ;)

Miss^A.
12-05-06, 06:54
Ma sigurno da grijesis flert i prevara potpuno razzlicito ! ! !

Ma daa... :)

nihil
12-05-06, 07:27
flirt:
- To make amorous or sexual advances without serious intent or emotional commitment; to behave amorously or to play at love ; to excite love .

- playful behavior intended to arouse sexual interest

- To make playfully romantic or sexual overtures

- somebody behaving in playfully alluring way: somebody who behaves in a playfully alluring way

Sick-Boy
12-05-06, 09:53
To sto ti opisujes, Sick, nije flert.Jao, evo nekih Hrvatskih standarda i kriterijA... :lol:
Ajd', da cujem sta je to po tebi flert? Ja kazem da je to neverbalni vid komunikacije kojim se suprotnoj strani daje do znanja da je simpaticna, lijepa, privlacna... Sta vi kazete? :)

gemma_mn
12-05-06, 10:16
Jao, evo nekih Hrvatskih standarda i kriterijA... :lol:

:confused: mozhesh li pojasnit?

Sick-Boy
12-05-06, 10:37
Pa, nista posebno... Ako nisi znala, argonaut je Hrvat, a to nerijetko obogacuje nase rasprave svakojakim specificnostima kada je suprotna strana i njeno misljenje u pitanju. Tako je bilo npr. za izlazenje. Argo je pricao kako je to presmijesno i kako se tamo kaze hodati sa nekim, a kada izadjes sa nekim, onda ste prohodali. :D Kapis? ;)
Mada, za flert ne moze biti kako se kome cefne. Zna se sta je sve flert i sta sve spada u njega, ali ovo sto on kaze da nije flert, bas me zanima ta teorija... :D

p.s. Pet Shop Boys su *****cici. S toga, njihov aspekt u ovoj prici mi je krajnje irelevantan. ;)

amok
12-05-06, 13:28
Pa, nista posebno... Ako nisi znala, argonaut je Hrvat, a to nerijetko obogacuje nase rasprave svakojakim specificnostima kada je suprotna strana i njeno misljenje u pitanju. Tako je bilo npr. za izlazenje. Argo je pricao kako je to presmijesno i kako se tamo kaze hodati sa nekim, a kada izadjes sa nekim, onda ste prohodali. :D Kapis? ;)
Mada, za flert ne moze biti kako se kome cefne. Zna se sta je sve flert i sta sve spada u njega, ali ovo sto on kaze da nije flert, bas me zanima ta teorija... :D

p.s. Pet Shop Boys su *****cici. S toga, njihov aspekt u ovoj prici mi je krajnje irelevantan. ;)

Potpuno si u pravu!!!

Argonaut
12-05-06, 16:22
Sick, ti si ionako homofob. :) Inace, spot je zakon, pogledaj kako je zavrsilo ono dvoje koji su se samo smjeskali i gleduckali. ;)
Moj stav o flertu je moj, i nema nikakve veze sa time jesam li Hrvat ili Eskim. Kapis? ;)
I samo gleduckanje nije flert, jer po tome, svaki dan flertujem u tramvaju. Flert, po meni, znaci zabavan i dvosmislen razgovor sa puno aluzija i viseznacnica, "slucajni" dodiri... moram dalje?
Samo gledanje i smjeskanje... pih, trista mu cuda!

Sick-Boy
12-05-06, 17:55
Sick, ti si ionako homofob. :)Neka, de, sad... Ovaj smjesak te ni malo ne vadi, moraces da namignes. Samo bez flerta, molim... :lol: ;)
I samo gleduckanje nije flert, jer po tome, svaki dan flertujem u tramvaju.Samo gleduckanje je isuvise stur opis, tako da i moze i ne moze. Ako pogledom prelazis preko nekoga kao preko mrtve prirode, gledas kroz njega, zuris totalno nefokusirano (kao sto inace jeste slucaj u gradskom prevozu), (ne)svjesno odavajuci svoju nezainteresovanost i odsutnost... onda svakako da nije rijec o flertu.
Medjutim, to samo gleduckanje itekako i moze biti flert. Nebitno da l' je rijec o tramvaju, pijaci, kaficu... Razlika je, jednostavno, u tome sto ne gledas na isti nacin nekoga ko svojim fizickim izgledom, po tvom ukusu, ne zasluzuje ikakvu vecu paznju, i nekoga ciji te izgled i maniri fasciniraju.U drugom slucaju zelis da bas tu, bas tada, napravis neku uvertiru za ozbiljnije poznanstvo. Da toj osobi das do znanja da te je zainteresovala, da ti je simpaticna, privlacna... E, pogled koji sve to nosi u sebi svakako jeste flert, a opet se moze i nazvati samo gleduckanje, kako hoces... :) Doduse, nije iskljuceno da zainteresovani ignorise taj segment upoznavanja, da ga ne simpatise i da ga jednostavno preskoci, tako sto ce bez ikakve uvertire zagristi i prici sa konkretnim koracima zblizavanja. To mi vise lici na tebe... :) Ali tu postoji mogucnost da druga strana bude blago (ili malo vise) sokirana, jer ona mozda tebe nije ni primijetila do tada i prvi put te valjano osmotrila tek u trenutku kada si joj se obratio. Dok, u slucaju kada je flert prisutan od samog pocetka, i druga strana tebe osmatra, salje signale i ucestvuje u upoznavanju. Atmosfera je znatno opustenija i pozitivnija... :)
Ali sve to nikako ne znaci da flert prestaje sa prvom vasom ramijenjenom rijecju... ;)
Flert, po meni, znaci zabavan i dvosmislen razgovor sa puno aluzija i viseznacnica, "slucajni" dodiri... moram dalje?
Samo gledanje i smjeskanje... pih, trista mu cuda!Neka, de, opet ti... Nemoj bespotrebno banalizovati stvari, jer cinis gresku, a i sam si svjestan toga. Samo gledanje i smjeskanje sa osobom koja ti je kasnije postala mnogo, mnogo draga, moze biti jedno predivno iskustvo i nesto cega ces se uvijek rado sjecati. A taj tvoj opis flerta... Rekao sam ti, u flertu je akcenat na ono neverbalno, zato izbaci razgovor iz te projekcije. Bilo da su dvosmislene ili ne, rijeci, prica, verbalna komunikacija uopste, predstavljaju zasebno sredstvo u zavodjenju. Moze biti okiceno flertom, ali flert predstavlja onaj neverbalni vid zavodjenja i zblizavanja, koji je uvijek manje-vise prisutan (zavisno od darovitosti i smjelosti aktera). ;)